מחזור 8: ממשיכים לאבד נקודות בליגה - תיקו 1:1 במסטאייה מול ולנסיה (מסי)

כל כך מדויק. כאשר כמעט כל קבוצה שאתה מתמודד מולה סוגרת את עצמה עם שרשרת ברחבה, לא כל חלוץ ידע להפיק מהלימון הזה לימונדה כלשהי. לא אלקאסר ולא מוניר הראו שהם נמצאים שם, וזה לא מעיד כלום על איכויותיהם כחלוצים לגיטמיים ואפילו טובים בקבוצות אחרות. דוגמא נוספת היא דמבלה שעף על עצמו בדורטמונד ובינתיים לא מראה כלום בבארסה. מאידך, ויכול להיות שאני קושר פה כתר טרם טרם, ארתור נראה כמו שחקן שיכול להתמודד עם סגנון המשחק הזה. גם קוטיניו, שאני משוכנע שהיה לו יותר קל בליברפול, מצליח למצוא את המקומות שלו to shine, וגם הוא עדיין לא שם במאה אחוז. ובקצרה- לא כל חלוץ מתאים, אבל זה לא אומר שאין עוד חלוצים שיתאימו.

הטיעון הזה תקף אולי לגומש או לפאוליניו שקיבלו דקות משמעותיות והסריחו את הדשא בתורם.

זה לא רלוונטי לבוא לשחקנים שלא מקבלים דקות משחק ולהגיד שהם שחקנים חלשים שמתאימים רק לקבוצות קטנות (בניגוד לסוארז נגיד שמפציץ בשערים העונה), ולא בקבוצות גדולות מול בונקרים.

מישהו פה חושב שמוניר צריך היה לכבוש בכל הדקה השלמה שקיבל נגד ויאדוליד? האם היכולת שלו הייתה כל כך הרבה פחות טובה מזו של סוארז העונה, כשפתח מול לגאנס? האם הוא לא כבש מול בילבאו את שער השיוויון? הידעתם שפאקו כבש בכל 8 המשחקים האחרונים אצלנו בהם הוא השלים 90 דקות?

למוניר יש שער אחד ב72 דקות העונה. לסוארז יש 3 ב930 דקות. אף אחד לא חושב שלהגיד שסוארז חרא שחקן, שהוא לא מתאים כבר לרמות האלה. לכן, לא צריך לחרוץ גורלות אצל שחקנים צעירים שלא מקבלים הזדמנויות, אבל כן הראו יכולת טובה כשכן קיבלו הזדמנויות.

ממישהו שמעדיף יכולת על תוצאות הייתי מצפה לקצת יותר…

היכולת של סוארז \ מוניר לא נמדדת רק בכמות השערים, אלא גם בתרומה למשחק ולשטף המשחק.

אם יש לך השגות לגבי מה שאני אומר, אז בבקשה חזור בך מכל הפוסטים שבהם כתבת שפאוליניו צריך ללכת למרות השערים שהוא כובש כי הוא דופק את המשחק ולא מתאים לקבוצה ברמה של בארסה.

לספור בקטנוניות את השערים של מוניר \ אלקאסר, ולהתעלם מהעבודה המטורפת של סוארז כל משחק ומה שהוא עושה בשביל לפתוח בונקרים זה, כרגיל מצידך, דמגוגיה.

בעניין הזה אני לא רואה הבדל גדול בינתיים באיך שאנו נראים כאשר מוניר או גומש היו על המגרש. באותה מידה יכולנו לעלות ב 10 שחקנים :unamused:

אגב, אילו שאלו אותי הייתי משאיר את פאקו ומוכר את מוניר, אבל שמע… לא שאלו אותי :rofl:

אתה מדבר איתי על דמגוגיה? התפקיד של חלוץ הוא להבקיע שערים. עבודה במגרש גם פדרו היה עושה. לא מעריכים חלוצים על ‘העבודה’ שהם עושים על המגרש לאורך תקופה כאשר הגולים לא מגיעים. חלוץ שלא מבקיע הוא חלוץ לא מתפקד.

לקשר יש את העבודה שלו (שובכן… היא לא להבקיע שערים) ולחלוץ את העבודה שלו. כשחלוץ כובש הרבה שערים, וקשר עושה עבודה טובה באמצע, הקבוצה שלהם נראית טוב. כשפאוליניו כובש שערים, וסוארז עושה עבודה על המגרש, אז אנחנו נראינו חרא.

סוארז משחק חרא העונה, ואם אתה ממאן לראות את זה, אל תאשים אותי בעיוורון שלך. אם אתה חושב שסוארז משחק טוב העונה, אז אתה לא מבין בכדורגל.

אגב, אני לא מאשים אותו (כאילו, כן קצת בזה שהוא דוחה את הניתוח) אלא את המאמן שלא מסוגל להבין שהוא צריך מנוחה, וטוחן אותו כבר עונה וחצי.

אגב, אני שמח שאף אחד לא שואל אותך, כי פאקו לא היה מקבל דקה אחת יותר ממה שמוניר קיבל עד כה. לפחות בדורטמונד יש לו גב מהמאמן והוא פורח שם.

אני באמת לא רואה סיבה להאשים כרגע שחקנים אינדבידואילים ביכולת החלשה שלהם.
להתחיל לעבור שחקן שחקן ולהגיד הוא כן טוב הוא לא טוב זה פשוט לא אפקטיבי כי אני מניח שכולנו
מודעם לעובדה שהבעיה היא הרבה יותר גדולה מאשר היכולת הבינונית של שחקן X.

הבעיה היא קולקטיבית, גם מבחינת המאמן וגם מבחינת הקבוצה.
כשהמאמן לא מתפקד כמו שצריך (והוא אפילו לא קרוב לזה) וגם סגל השחקנים לא מפקד כמו שצריך
יש שני אופציות:
להחליף חצי סגל.
להחליף מאמן.

ובגלל שהרבה יותר ריאלי להחליף מאמן מאשר חצי סגל (בטח הסגל הכי טוב ב7-8 שנים האחרונות)
יש לנו תשובה.

אני פשוט באמת לא רואה סיבה לבוא בטענות לשחקנים ספצפיים כשהם לא קרובים אפילו לקבל תנאים נורמלים לעבוד בהם.
כשסמדו צריך להחזיק לבד אגף שלם בלי קשר וקיצוני שיעזרו לו, אי אפשר לבוא אליו בטענות.
כשסוארס נמצא לבד בתוך ים שחקנים בלי שום נסיון של הקבוצה ליצור ריווח (אהמ ואלוורדה), אי אפשר לבוא אליו בטענות.
וכן הלאה וכן הלאה.

זה פשוט לא נכון, חלוץ חייב להבקיע, אבל הוא גם נמדד בכדורגל המודרני האספקטים של פינוי שטחים ויצירת מצבים. סוארס לא מזמן עקף את דני אלבס בבישולים למסי וזה בפחות עונות מהברזילאי. אם אתה חושב שמה שמייצג את סוארס זה רק הגולים, אז אתה מאבד את כל הערך המוסף שלו.

העונה של סווארז עד כה זוועה, ועדיין, גם במשחק בו מוניר שיחק יותר דקות הוא לא היה מורגש. הוא צעיר ועוד לא צבר ביטחון, וסווארז צריך לראות יותר ספסל, אבל מפה לבין הזלזול הבוטה בתרומה של סוארס והערך המוסף שלו על פני חלק גדול מהחלוצים בטופ העולמי מעבר לשערים המרחק הוא גדול.

מוניר זכאי להזדמנות, אבל להפוך אותו לפיספוס לא הגיוני כי הוא כבש תשעה שערים בליגה עם אלאבס, או בלט בה זה לא טיעון טוב מספיק. הפערים בין להיות שחקן מוביל בברצלונה לעומת אלאבס עצומים, ומצריכים הרבה יותר עבודה מבקרה הטוב להיות מטר מהשער כשמסי מוסר לך.

אלקסר הפתיע אותי לרעה, גם במשחקים בהם הוא כבש הוא נראה כבד ועייף. הלוואי והיה מצליח לבוא לידי ביטוי, אבל היו ימים שהוא פשוט נראה מקולל.

מילה לגביי פאוליניו, אף אחד לא חשב שהוא ישחק, אף אחד לא האמין שהוא יקבל קרדיט, אבל הוא לקח את ההזדמנות הראשונה בשתי ידיים והכריע משחקים בחצי הראשון של העונה שעברה. כשהתפוקה והמעורבות שלו ירדה, כך גם ירדו אחוזי ההצלחה של הקבוצה. תרצה או לא, יש לו חלק בדאבל של אשתקד.

שים לב לחלק בהודעה שלי שציטטת שאומר: לא מעריכים חלוצים על ‘העבודה’ שהם עושים על המגרש לאורך תקופה כאשר הגולים לא מגיעים. אני ממש לא חושב שהערך המוסף של סוארז הוא רק שערים, אבל כשהשערים לא מגיעים, אנחנו פשוט בחיסרון עצום. אחת הסיבות שמסי יכול היה להפוך יותר ויותר לפליימייקר בשנים האחרונות, היא שסוף סוף הגיע שחקן שהוריד ממנו את נטל הכיבושים. מהרגע שסוארז הפסיק להבקיע (וזה משהו התחיל עונה שעברה) שוב הכל על הכתפיים של מסי. אז שמסי מגיע בגאד מוד לליגת האלופות, הוא מפרק את טוטנהאם, אבל כשקבוצות הליגה הספרדית שמכירות את ברצלונה כבר שנים שמות עליו שמירה מחומשת, אנחנו לא מנצחים 4 משחקים רצופים. סוארז לא הבעיה, אבל היכולת שלו היא חלק ממנה.

אני מאוד אוהב את סוארז, אבל אם אתה בא ואומר לי “זה מה יש, תתרגל לסוארז החדש שעושה המון עבודה חשובה לקבוצה, אבל לא מבקיע יותר שערים” אז הייתי אומר לך שאני מצטער אבל אנחנו צריכים להחליף אותו. אני די בטוח שאם הוא יטפל בפציעה שלו, הוא יוכל לחזור להיות החלוץ הטוב בעולם (כן, בגלל הערך מוסף שלו) כרגע הוא פשוט מותיר אותנו פגיעים.

אגב, סוארז זה בכלל לא המהות של הדברים שלי. הטענה שלי היא שאם סוארז שסוחב פציעה ונראה כמו צל של עצמו מקבל 930 דקות משחק, אז אף חלוץ בעולם שישב על הספסל שלנו לא יוכל לעלות ב72 דקות שלו עם ביטחון. אז על אחת כמה וכמה לשפוט את מוניר ופאקו…

אתם אומרים דברים דומים סך הכל.
שניכם בעד יותר דקות למוניר, ופחות דקות לסוארז, אבל נניח מחר קלאסיקו אני בטוח ששניכם עולים עם סוארז בלי לחשוב פעמיים אפילו.

אין פה סתירה.

רוצים שמוניר יקבל יותר הזדמנויות, כדי לפחות להראות אם הוא יכול להיות פקטור ברמות האלו, בטח ובטח בהתחשב בגיל וביכולת הנוכחית של סוארס (במיוחד כשסוארס פצוע, ולך תדע כמה זמן יעבור עד שהוא יושבת ופתאום לא תהיה ברירה אלא לשים את מוניר בכל מקרה).

מצד שני - בקלאסיקו, הולכים עם הכי טוב שאפשר בהתאם לסיטואציה. כרגע זה סוארס, במיוחד אם מכניסים לחישוב גם ניסיון במעמדים כאלו ודברים אחרים שהם מעבר לכישרון נטו. אם מוניר היה מראה שהוא שייך לרמות הגבוהות (ואני לרגע מתעלם מהשאלה “מי אחראי לכך שלפחות בשלב הזה הוא לא מראה את זה?”) - אני לא בטוח שכולנו, באופן גורף, היינו כל כך ממהרים לשים את סוארס כבאנקר.

לא דיברתי על סתירה, אמרתי שכולם כרגע מסכימים על מה שצריך לעשות. לתת למוניר יותר דקות אבל עדיין כחלוץ שני.
אף אחד לא חושב שסוארז מדהים העונה, ו ורה לי רק מלשמוע את הביטוי מפנה שטחים, אבל זה לא שהאופציה מהספסל היא גרייזמן (שגם לא יודע כמה היה מצליח כ9), האופציה היא מוניר שהוא אחלה שחקן אבל לא מעבר. צריך לתת לו יותר דקות ולראות מה הוא שווה ולהכניס אותו לעניינים

לא כולם מסכימים על מה שצריך לעשות,
חלק חושבים שגם חובה עלינו להתלהם כדי להוכיח שאנו אוהדים אחראים :rofl:

מתוך הדף של בארסה מאניה. מסכם בצורה טובה חלק לא מבוטל מאיך שאוהדים רואים את הקבוצה ומגיבים על שחקנים (ומאמנים):

עוד דברים מאוד מעניינים שאמר מינגלה: ״חלק לא קטן מאוהדי ברצלונה הם כפויי טובה. כשדיברתי עם צ׳אבי, הוא אמר לי שהעונה האחרונה שלו הייתה מושלמת בתזמון של הפרישה, כי בהצלחות זוכרים אותך יותר טוב. אף אחד לא זכר שהוא לא פתח בגמר בברלין והוא אמר שלקהל של בארסה לא הייתה בעיה לזרוק אותו מתחת לגלגלים של האוטובוס בגלל שהוא היה מעבר לשיאו. צ’אבי דיבר על העונה האחרונה של פויול בה לאוהדים לא הייתה בעיה לבקש שהוא לא יפתח בהרכב, ושגם אינייסטה ידע שהזמן הכי טוב לפרוש היה בעונה שעברה, עם תארים״.

״פיקה סובל מזה כעת, לאוהדים אין בעיה לשכוח 10 שנים של תרומה של שחקן שבאמת נתן הכל לסמל. האוהדים האלה יחכו גם למסי בפינה כשהוא יחל לרדת מהשיא שלו, ומסי יודע את זה״.