מחזור 8: לא כובשים גם בוונדה, ומפסידים 2:0 לאתלטיקו

Koeman: “At least we dominated the game, and we had patience, creating two chances to score. But unfortunately we couldn’t score. The team’s behavior was good.”

אין דברים כאלו בחיי.

קומאן: “אמנם הפסדנו אבל היה מזג אויר סך הכל נאה. בימים אחרים לפעמים יורד גשם והפעם לא, אז יש סיבה להיות מעודדים.”

אפס זה חתיכת מספר לידו…

סימאונה הוא לא מושלם, יש הרבה דברים שאפשר לבקר אותו, אבל איזה פאקינג מאמן. כל פעולה ופעולה שעושים השחקנים שלו הוא מוחא כף ומדרבן, רוקד על הקווים כמו מנצח, מסתובב לקהל ומטריף אותו, הוא פשוט מוטיבטור על ואחד שחי בטירוף מהמשחק.

להוריד את הכובע בפניו הוא מקצוען על.

ועכשיו לירי כי אני דלוק בטירוף.

מודה, קומאן כשבעט את הבעיטה המפורסמת לא זכה לזוג עיניים שלי על המסך, הייתי בן שנה פלוס מהדס בין רגלי המבוגרים. אני לא מתחתן עם בארסה ולא נשוי לה, היא נותנת - אני נהנה, היא לא נותנת - נפרדים כידידים. ואיני אוהד הצלחות, התארים הרבה פחות מעניינים לי.

אמרו קומאן אגדה, שיהיה. בשבילי הוא בן אדם שמוק, יהיר, ומאמן גרוע מאוד. אני מאחל לא את כל הרע על הבית זונות וההרס שהוא טבח במועדון שלי. הוא קולה? הוא? אתם רציניים? מה זה קולה? הסוסיוס הזקנים שגרים ליד ומוכרים את המנוי שלהם תמורת כסף, הם קולס? הם? האלו שנתנו לברטומאו המנוול לעשות כבתוך שלו מבלי להניד עפעף? לא אני שחסכתי מהמותרות שלי ואספתי פרוטה לפרוטה ליסוע לבארסה ולראות את מסי ביציע העליון שלא רואים כלום? למה לאלף עזאזל אני חייב לכבד אותו באיזושהי צורה או אספקט?

הלאה לקדוש לאפורטה.
למה הוא חסין ועד מתי אתן לו קרדיט? נכון, הוא קולה בנשמה וכריזמט סוחף. נו? כמו גבר שמע לעצתו של קרויף ומינה את פפ והשאר היסטוריה. וואלה. רק הוא האלוהים, לא קרויף שהסב את תשומת ליבו, לא פפ הגאון שיצר מכונת ירייה משובחת, לא מסי וצ’אבי גאוני הדור שבלעדיהם גם פפ הגדול לא מתקרב בכלל לכדורגל המהפנט, מי עשה את כל זה? לאפורטה. הגאון! לבדו!

מצטער אם אני נשמע כפוי טובה (לא באמת אכפתלי) אבל בשבילי אם אני מניח לרגע את ההיסטוריה שלו בצד, הוא גרוע כמו קודמיו. לא שווה את כמויות האהדה שנתנו לו. בכל מבחן אבל בכל אחד כזה שהוא עמד מאז שהוא נבחר הוא נכשל בעיניי. לא הצליח בשום דבר. אבל הוא ייצב את המועדון… כפיים שלא הגיע לחדלת פרעון גם. אולי זה היה עדיף…

אני עוקב אחרי המון ענפי ספורט בזמני הפנוי (כשלאט לאט זמן הלימודים סוגר עלי), לא ראיתי התנהלות כל כך גרועה כבר הרבה שנים טובות ממועדון כל כך גדול.

אז לא בא לי עליהם. המדים והצבע בליבי לעד, הזכרונות לגמרי מתוקים גם אם כאלו כואבים ושורפים (שלום צ’לסי ואינטר), אבל כל החונטה מהשחקנים ומעלה מחוקים אצלי, לא עובד יותר באהדה האינסופית הזו עם תמורה אפסית ולא אעשה מה שהנשיא או השחקנים מבקשים. לא עוד. לאפורטה יקבל הזדמנות בגלל העבר אחרי שאראה תוצאות אחרות של התנהגות המבישה שלו וגם אז הוא יגיע לקו ה 0, עד אז הוא הרבה מתחת.

שלטנו במשחק עד כדי כך שיצרנו שני מצבים שלמים?

פיקה לעומת זאת:
Piqué: “We could be playing football for 3 hours and we still wouldn’t score a goal.”

והבדיחה של היום: Suárez: “The call was to inform people that I still use the same phone.”

אתה כנראה לא זוכר שלאפורטה היה נשיא לפני פפ. מה עם זה שהוא היה הנשיא שהביא אליפות אחרי 6 עונות בצורת? גביע אירופה אחרי 14 שנים? מה עם הרכשים של רונלדיניו, ההברקה של דווידס בינואר, הקיץ ההוא שהוא הביא 7 שחקנים ועשה מהפכה בסגל? ההשקעה שלו בלה מאסיה? אל תהיה עם זיכרון קצר. ההחלטה על פפ היא עוד אחת מההחלטות הטובות שהוא עשה. הוא לא מושלם, גם הוא טעה, אבל הוא היה הנשיא הכי טוב שלנו. וכן, אתה מוזיל את זה, אבל גם לדעת למי להקשיב זה תכונה חשובה בתור נשיא.

האיש רק נכנס לתפקיד וקיבל את ברצלונה במצב הכי נוראי שלה בהיסטוריה. קצת סבלנות.

גועל נפש פשוט גועל נפש. כמה אתה איש קטן ועלוב אם אתה עושה שיימיניג לשחקן צעיר בשביל לכסות על התחת של עצמך?

https://twitter.com/LaSenyera/status/1444413641541959683

צריך לתת לו זמן להתמודד עם הירושה בצוות המקצועי ובתקציב

אני אוסיף את השקל תשעים שלי למשחק.

השחקן הכי גרוע על המגרש היה בוסקטס. הכי גרוע. שהייתי צעיר ורענן המאמן שלי פעם צרח על הקשר האחורי שלנו משפט, הוא אמר לו שאם הוא מוצא את עצמו רץ עם הפנים לכיוון השער שלו כשהכדור לא לידו-הוא פישל. אסור שמצב כזה יקרה לקשר אחורי, אין עולם כזה. אתה כקשר אחורי תמיד צריך להיות במצב שאתה בין הכדור לשער שלך. ברגע שאתה רודף אחריו עם הפנים לשער שלך, יש פה בור שלא כיסית.
הקשר האחורי זה הבלם של הקישור, וכאשר פעמיים הבלם שלנו צריך לצאת לחלל באמצע שבוסקטס לא מכסה כי הוא גמור מבחינת הבנה טקטית של איפה הוא צריך לעמוד במשחק הגנה כזה, אין לנו מה למכור. יהיו בולענים בהגנה. ברגע שהיריב משתחרר מהבלם ונכנס לאמצע, הוא מגלה חתיכת הפקרות של בוסקטס וחוגג. זה קרה כמה פעמים היום, ואני מאוד מצטער-בוסקטס פשוט סוס מת. הוא לא בכושר משחק והוא עדיין משחק כל משחק, הוא לא מסוגל לרדת להגנה והוא עדיין מנסה לצאת ללחץ, שגם זה הוא כבר לא יכול לעשות, והוא פשוט נראה כמו שחקן שלא מבין מה התפקיד ההגנתי של הקשר האחורי במצב הנוכחי של ברסה. לפעמים זה מרגיש כאילו בוסקטס חושב שהוא משחק באותה ברסה של פפ שמשחקת משחק לחץ. לא סתם הפוקוס הלך לפיקה שפשוט מסביר לו שהוא דופק אותם כל פעם. איפה אתה בוסי, איפה?
והדבר היותר מעצבן, שהוא פרה קדושה. הוא לא תורם כלום מבחינה התקפית, כלום. למה הוא לא ירד לספסל? גאבי או ניקו לא יכולים לשחק במקומו שם? בוודאות כן.
אם יש משהו שאני מפחד במינוי של צ’אבי, זה שבוסקטס ימשיך להיות שחקן הרכב.

מינגסה במשחק סביר, אבל משחקים כאלה טובים להמשך הלמידה שלו. כנ"ל לגבי ניקו. למשחקים הגדולים הבאים הם יבואו מחוסנים.

שוב לא הבנתי למה הוא לא פתח עם קיצוני אמיתי. עושה רושם שקוטיניו עדיין מוריד חלודה, אבל מה שמאכזב זאת הגישה שלו. זה לא אותו קוסם נלהב מליברפול, הוא פשוט לא משדר שמחת חיים בשום צורה. זה נראה שהוא סובל במגרש. 0 התלהבות לחזור לשחק כדורגל. אם תשאלו אותי, יש לקומאן חלק בוויבים האלה. איזה שחקנים ירצו לשחק עם חתיכת פוץ מנופח שאומר בפומבי שהם זבלים? הוא חייב ללכת, ואני באמת מקווה שלאפורטה אמר מה שאמר בשביל שקט וכבר יש לו מאמן בקנה.

להצלחה אבות רבים חביבי, לא כל דבר שלאפורטה נוגע נהפך לזהב. ולפני הכל ואחרי הכל מי שעשה לו את הקריירה היה ילד קטן מרואסריו וקצת פפ. לשמוע לחכמים זה אחלה, רק אי אפשר לקחת את כל הקרדיט של החכם כן? זה לא הוא חשב על זה…

אתה אומר סבלנות. עוד אילו שיאי עולב אני צריך לספוג? עד כמה שנים לתת לו?

• מסי הועזב - צ’ק (בשבילי זו פאשלה של לאפורטה להשען על טאבס)

• קומאן נשאר בתחילת העונה - צ’ק

• זלזול במאמן בתקשורת וכיבוס השיט החוץ - צ’ק

• קרויפיזם בכאילו - צ’ק

• משתלה ופימי - צ’ק

• הורדת השחקנים מהמשכורות עתק, לא צלח - צ’ק

• מכירת שחקנים כמו קוטיניו, גריזמן ועוד - צ’ק

אם זה לא היה לאפורטה הייתם צורבים אותו. יש אמונה שכל מה שהוא עושה נכון וכל מה שהוא נוגע זהב, לא קשור למצב של המועדון - הוא פשוט לא פספס הזדמנות להכשל. אז כשהוא אומר לי להמשיך לעודד ושקומאן ימשיך הלאה אני אומר Shut the fuck up. לא עוד זלזול בי, בנו האוהדים המטומטמים שחייבים לאהוב וללטף לעד גם במחיר של חרא לפנים ושל זריקת זין. וואלה לא.

לגבי הסבלנות כתבתי למעלה. עד מתי?

כל הדברים שאתה מאשים אותו לא קשורים אליו. מסי עזב בגלל החוזים שהיו שלא איפשרו כמעט לרשום את ממפיס. קומאן זה לא החתמה שלו. חוזים שנחתמו לפניו עם משכורות פסיכיות זה לא ריאלי לצפות ממנו לחסל או להוריד. שחקני הפאקינג בית שלך חוץ מפיקה ומסי לא היו מוכנים לצמצם בקלות.

אתה באמת נובח על העץ הלא נכון. תשפוט אותו עוד עונה, שתיים, לא עכשיו.

שוב, אתה מתעלם מההישגים שלו לפני פפ ומסי.

אני מאוכזב מלאפורטה ולא מסתיר את זה, אבל יש פה בביקורת שלך הרבה דברים לא הוגנים ודברים גם שלא נבדקו על ידך לפני:

אני לא יחזור על קייס מסי שלדעתי לא היה ללאפורטה שום ברירה אחרת אבל כנראה שלא נסכים על זה לעולם.

שמועדון נמצא מעל מילארד אירו של חובות כנראה שאין לו יותר מידי כסף להוציא על פיצוים של מאמן. אין כסף . תחשוב מה קורה לגוף עיסקי או אפילו משפחה שמוציאים כספים שפשוט אין להם? אתה יודע מה קורה? המושג פשיטת רגל עולה לי לראש.

אין כסף לפטר את קומאן. 19 מיליון אירו זה היה יותר מידי בשבילנו.

שמדובר בקומאן שיעשה את זה יותר.

לא יודע מה אתה רוצה מהמשתלה , אבל בהקשר של פימי אתה צודק. הפיטורים שלו זה תקלה חמורה.

פה אתה פשוט טועה ומטעה. למעשה אתה אפילו מבקר אותו על אחד ההישגים החשובים שלו בקדנציה הנוכחית. מעבר לזה שבוסקטס פיקה ואלבה כבר קיצצו ורוברטו בדרך. היחס של המשכורות ירד מ 120 אחוז לסביבות 80 90 אחוזים.

פה אתה מאוכזב שאדון לאפורטה הוא לא אלוהים אלא בסה"כ יצור אנושי.

אי אפשר למכור שחקן כמו קוטיניו מכמה סיבות:

א. כשירות רפואית. התחיל את העונה פצוע אחרי שנה שלמה שהוא לא ראה מגרשים בגלל פציעה.

1. איכות . הקריסה של קוטיניו מאחד השחקנים הטובים בעולם לשחקן שנראה צל של עצמו תסופר עוד בדורות הבאים.

ג. המכשול הכי גדול זה השכר העצום שלו כמו שאנחנו מבינים מקייס אומטיטי ששחקן לא רוצה לעזוב אי אפשר לגעת בו.

לצפות מלאפורטה להצליח למכור שחקן כמו אומטיטי או קוטיניו זה לצפות ממנו להיות אלוהים…

גריזמן? זה לגמרי הישג שלו. הצליח להשאיל אותו עם חובת רכישה 50 מיליון אירו. ושהם משלמים את המשכורת שלו. שוב הישג של לאפורטה.

אני חושב שהוא חייב לספק לנו תשובות למה קומאן עדיין מאמן. ואתה גם צודק שיש עליו כפפות של גומי. והוא צריך לקבל יותר ביקורת. אבל יחד עם זאת בחיאת “היה לו מספיק זמן?” באמת?

שביט, גם שם גם לרונאלדיניו היה חלק, וגם לרייקארד ולעוד אבל בהחלט אני נותן לו את הקרדיט הרחב על מה שעשה עד היום.

ואז… הוא חרבן לי על הפרצוף. תקנה עד מחר את מה שהוא מוכר לך, או שהוא בא לא מוכן או שהוא נכשל ולא הצליח, להפיל כל חרא על ברתומאו זו התנהגות של כל מיני ליצנים שהבטיחו לנו הבטחות כשביבי היה בשלטון ואז ביבי הלך וכל החרא נשאר ועדיין צועקים ביבי. היה ללאפורטה זמן להצליח במשהו אחד והוא לא הצליח.

שכחתי להזכיר גם את הפארסה עם צ’אבי שהוא מתקטנן איתו על זה שהוא לא הסכים לאמן את בארסה ב. כן, כל דבר הוא חייב לעשות במסלול של פפ.

המצב האנוש החזיר אותי לפורום לראות אם גם פה המצב כזה, לפחות בזה יש נחמה…
T-rix לשעבר.

בקשר לדיון פה, אני מסכים עם שביט, לא מבין איך אפשר לבוא ללאפורטה בטענות.
ברתומאו יצר מצב בלתי אפשרי לא רק לצוות המקצועי, אלא גם לנשיא.
צמצום משכורות? מסונדל עם חוזים ארוכי טווח.
שינוי מאמן? אין אופציה ריאלית + אין כסף.
שחקנים חדשים? מי יבוא לספינה שוקעת.
ועדיין, הוא התחיל בתהליך קשה עם קבלת החלטות שאף פעם לא יכולה להביא מצב שכל הצדדים מרוצים, אבל קיבל החלטה. זה נשיא.

השינוי שלאפורטה מכניס למערכת הוא שינוי בריא והדרגתי, להכניס חמצן למערכת דרך חסויות, להצמיח שחקנים ולשחרר אחרים… כל התהליך הזה לוקח זמן.

אנחנו משולים לשחקן עם קרע ברצועה הצולבת, שבאים אליו בטענות למה לא חוזר לשחק אחרי חודשיים.

אני חושב שצריך סבלנות עם קומאן עד דצמבר ינואר, זה גם נותן לו הזדמנות טובה עם הפצועים כשיחזרו, וגם יישאר מספיק זמן לתקן עד סוף השנה.

איזה פצועים יגיעו לו שישנו את המצב? לורד בריטויט?

קומאן זה פח אשפה של מאמן . רואים את זה בטקטיקה שלו או בחוסר טקטיקה . בחייאת רק החילופים שלו מסגירים את זה שאין לו מושג (לנגלה במקום דסט, איזה גאון!)…

קומאן צריך להיות מפוטר לא מחר. לא היום אלא אתמול… הוא בקיץ היה צריך להיות מובטל.

בדצמבר ינואר אנחנו יכולים להיות מחוץ לליגת האלופות ושאיבדנו את סיכוי התיאורטי לזכות בליגה. ותסלחו לי , הסגל שלנו חלש אימים אבל אני באמת מאמין שאם מאמן יותר טוב שהיה מתחיל את השנה. היינו יכולים להיות בתמונת האליפות. לא בגללנו, אלא יותר בגלל היריבות החלשות שלנו.

שריאל מפסידה בבית לשריף ואתלטי הקבוצה הספרדית שמנצחת באלופות וגם זה בקושי, זה אומר הכל.

ודרך אגב ברוך שובך!

יש מצב שפה הבעיה…
יוכל להיות שאתה מבלבל קצת את אפשרויות הניהול בענפי ספורט אחרים עם ענף הכדורגל שהגיע לרמות מושחתות וטמטום קיצוניות?

למשל:

מסי לא הועזב ע״י לאפורטה, אם כבר ע״י ברתומיאו. מסי היה שחקן חופשי מיוני וכבר לא נחשב לשחקן ברצלונה. מצטער לאכזב אותך אבל בשביל ״להשאיר״ את מסי היינו צריכים להחתים אותו משל היה שחקן חדש שמגיע לקבוצה. אבל זה יותר מסובך כי הוא כבר היה שחקן שלנו בשנה שעברה אז הוא לא יכול היה ״להגיע״ תחת כל חוזה. כך או כך צריך לתקן את האמירה - מסי לא הוחתם על חוזה חדש.

מאמן תחת חוזה בקבוצה שאין לה כסף למשכורות. יותר מזה, הנהלת הלה-ליגה אומרת לך שגם אם תחליט שיש לך מספיק ממון בשביל לפטר אותו, אז רק בצעד חירום ורק עם תקציב של 3.9M עבור המאמן הבא אחריו. שוב, לא קשור ללאפורטה. כל נשיא היה צריך לעמוד בתנאים האלה.

אולי שני הסעיפים הכי חשובים ברשימה שלך. כל קיצוץ בשכר שנמצא תחת חוזה הוא רק מתוך רצון טוב של השחקנים. לנשיא אין יכולת משפטית לגעת להם בשכר והחוזים הם ארוכי טווח. לא יודע איך זה מתנהל בענפי ספורט אחרים שאתה רואה, אבל בכדורגל מרגע שיש חוזה שני הצדדים כבולים באופן אבסורדי. גם שחקן שרוצה לעזוב את המועדון לא יכול ללכת אם המועדון לא מוכר אותו, גם מועדון שרוצה להעזיב שחקן לא יכול לעשות את זה אם השחקן לא רוצה ללכת.

לאפורטה הצליח להפטר מגריזמן במחיר טוב ביחס לשוק ולמשכורת שנתן לו ברתומיאו. אתה יכול להתעלם מזה אבל אשמח להסבר מה אתה חושב שהיה יכול להיעשות בצורה אחרת.

לאפורטה לא יכול להעזיב את קוטיניו או אומטיטי למרות שהוא מאוד רוצה וגם איים שיעשה את זה. הם שחקנים תחת חוזה וביהמ״ש יפסוק לטובתם אם נחסל להם חוזה באופן חד צדדי. רק תראה את בייל יושב על הספסל של מדריד כבר יותר משלוש שנים בזמן שהוא חושב על משחק גולף והתחנה הבאה שלו בחיים. אותו כנ״ל קינג דוגלאס שאכל ושתה משכורת חמש שנים אצלנו לפני שנגמר לו החוזה, אותו דבר טוראן שהשפיל את עצמו ואת המועדון שלנו בהתנהגות המבישה שלו וגם אותו לא יכולנו לשחרר באופן חד צדדי.

לאפורטה התחיל לעשות סדר בחוזים. שוב, אני מתייחס לעניין הזה:

יש לך ביקורת על חוזים שלאפורטה חתם עליהם? כי ממה שאני מבין ממפיס, קון וגארסיה באו בשכר נמוך (גארסיה אפילו בא בשכר נמוך מזה שברתומיאו סיכם איתו מראש בסוף העונה הקודמת). וויינאלדום בכלל לא הגיע כי פאריז הציעה לו כפול בשכר ממה שאנחנו הצענו לו. מוריבה סולק בבושת פנים כי רצה שכר גבוה. שלושה מהקפטנים שלנו כבר חתמו על חוזים חדשים עם קיצוץ בשכר.

אני ממש, אבל ממש לא מבין מה אתה רוצה ועל מה אתה מלין בסעיפים האלה.
שוב, יכול להיות שאתה טועה בגלל שאתה משווה לענפי ספורט אחרים עם חוקים אחרים. בכדורגל אנחנו מוגבלים. מאוד. אחרת מרקו וראטי וניימאר כבר מזמן היו שחקני ברצלונה.

זה הבעיה שלאפורטה כן מצליח להוריד את השכר של השחקנים. אפשר לבקר את לאפורטה בנושא של מסי וקומאן. אבל אי אפשר לבקר אותו בתחום כלכלי ניהולי. זה נראה לי מאוד מוזר. זה הדבר שהוא מצליח בו הכי הרבה בנתיים.

כל השחקנים שהגיעו לברצלונה- חוזים לא ארוכים עם שכר הגיוני צ’ק

הורדה שכר גדולה של השחקנים- כמו שכתבתי למעלה הוא הצליח. צ’ק (אלבה בוסי פיקה ובדרך רוברטו ודמבלה)

חתימה על הלואות הוגנות ובתנאים טובים לברצלונה שמאפשרים לה להשאר בתור קבוצה פעילה ולא תחת מפרק נכסים- צ’ק

אפשר ואפילו חובה לבקר את לאפורטה , הוא טעה ועדיין טועה ומעצבן גם אותי, אבל בבקשה תעשו את זה בהוגנות ובזוית ראיה יותר גדולה

תתמקדו בביקורת על הטעויות שלו (ויש על מה).

נ.ב כל מילה על קומאן הוא צודק, בעיני כאלו שעדיין מתיחסים אליו בתור אגדה עושים מהמושג של “אגדה” זילות מאוד גדולה. קומאן הוא כבר לא “אגדה” ולא נערץ. איבד כל טיפת כבוד והערכה, מזל שקרויף לא בחיים היה מתבייש בו. (ובבקשה אל תבואו אלי עם הקלישאות “מה אתה רוצה שהוא יתפטר ולא יקבל פיצוים” )

רק למען הסדר הטוב - סוס טרויאני קראתי לקומאן לא ללאפורטה

אז אני מבקש סליחה. לא הבנתי.

הוי הוי הוי, מי שמביא לי נסיוב, שיקוי או מילות כישוף שיוכלו להמציא פתרון (שלא כולל פיטורי קומאן) שיביאנו לכאן. האם הקונספציה של צעירים עם מאמן שמאמין בהם מינוס מסי היתה אגדה ותו לא? האם זה תמיד פשוט היה רק מסי מסי מסי ועוד צ’אבינייסטה? האם האמנו לשווא לכל מה שמכרו לנו (משתלה, דנ"א של מועדון, טיקי טאקה, מפסידים באותה הדרך בה מנצחים) האם הכל היה רק חלום ושמו מסי?

אתם מבינים שמהמקום בו אנחנו נמצאים אפשר רק להמציא את עצמנו מחדש, כלומר בלי שום ערבויות שזה יצליח ובלי שום מסי שיגרום לכל העסק להיראות תכליתי…

ברור שקומאן לא הכתובת לכך, שאלה עצומה מי כן.

אגב
צ’אבי חייב לקבל צו 8 כי יש לו חוב עצום למועדון-להוכיח שיש בארסה בלי הפרעוש. פפ מנסה להוכיח זאת כבר שנים, הרחיק ליגות, עמים ויבשות.

אגב 2
בוסקטס גאון כדורגל, מוזיאון של נגיעות.

אגב 3
לטעמי לא היה מסי ללא בארסה, אבל זה דורש הוכחה.

לא חושב שיש עוד מישהו שמגן על התפוז הרקוב.

אם קומאן היה בן אדם ולא המיץ של הזבל, הוא היה הולך ללאפורטה וסוגר איתו על הסדר פיצויים.