מחזור 8: לא כובשים גם בוונדה, ומפסידים 2:0 לאתלטיקו

בכנות, אין לי מושג איך ריאל בפער של רק 5 נקודות מאיתנו, ועם משחק עודף.

מצד שני, אם סביליה מנצחת את 2 המשחקים שיש לה פחות מריאל (נכון לשעה זו) - היא במקום הראשון בעצמה. וגם סוסיאדד במרחק ניצחון אחד ממקום ראשון כרגע.
אני בעד. לגמרי בעד.

אני היחיד שטיפה עצוב שאספניול ניצחו?

זה גורם לי לשנוא את ריאל יותר עכשיו איזה חבורה של לוזרים. you had one job

image

מה אתה רואה שאני לא רואה?

רק הערה קטנה ברשותכם, ציינתם את קוטיניו והוא חטף ביקורת קשה, לא ראיתי את המשחק, אבל, במצב שלכם העכשווי קוטיניו יכול להיות נכס, בניגוד למה שהיה עד עכשיו.
אם יאמינו בו ויתנו לו הזדמנות, ויריצו אותו כמה משחקים ויבנו עליו הוא יחזיר בהרבה נקודות.
אתם כרגע סוג הקבוצה שקוטיניו יכול להצליח בה מאוד.
אבל קומאן…

איך אתה יודע? ראית בכלל משחקים של בארסה העונה?

ראיתי המון משחקים של ליברפול עם קוטיניו. כתבתי כשהוא הגיע לברצלונה שהוא יהיה כישלון ענק, כרגע הנתונים השתנו, אם ינצלו אותו נכון הוא יתרום, זאת דעתי.

ראיתי את ברצלונה העונה בכמה משחקים וזה היה בלי קוטיניו, מאז שקוטיניו חזר לא ראיתי כמעט כדורגל.

קוטיניו של היום זה לא קוטיניו של ליברפול.

כמובן שהוא חזר מפציעה ארוכה והוא בקבוצה בלי שיטה ובלי מאמן אבל בנתיים הכיוון לא נראה טוב.

תרחיב אח יקר.

אני רואה בדיוק מה שאתה רואה, אחרון המוהיקנים שמסוגל לשחק בנגיעה, שיש לו ביצים למסור מסירות קדימה, שחוסם בגופו המזדקן מתפרצות ובעיקר, בעיקר! לא מפסיק להילחם.

ברור שאני מודע לירידה בכושרו, אבל מבחינתי מבארסה ההיסטורית הוא האחרון לסגור את הדלת.

קלאס באפס מאמץ

הבעיה הגדולה שלי עם בוסקטס הנוכחי, היא שפעם מהירות המחשבה שלו כיפרה על איטיות התנועה. עכשיו היא כבר לא כל כך מכפרת.

אשמתו הישירה, אשמת הגיל, אשמת המאמן, אשמת השחקנים מסביב - הכל יכול להיות. אבל מה שאני יודע, זה שלראות את בוסקטס מפסיד שוב ושוב בספרינט קצר ליורנטה (למשל), כשהאחרון התחיל כמה מטרים אחריו, כאב לי בעיניים.

יש לי אינסוף הערכה כלפיו, אבל אולי הגיע הזמן לנסות להמשיך הלאה. לא לזרוק אותו מהמועדון, אלא פשוט…להוריד במינון הדקות שלו.

לבוא בטענות לבוסקטס זה כמו לבוא בטענות לנאנסת שלא הביאה קונדום לאונס… המשחק של בוסקטס מושתת על משחק קבוצתי. ברור שהוא זקן ולא יכול לנצח מישהו בתחרות מהירות (הוא אף פעם לא יכל). הוא לא אמור. זה לא הגיוני לצפות מקשר אחורי יחיד שהוא גם בלם שלישי, שמחזיק על עצמו כל כך הרבה אחריות בבניית המשחק הברסאי, להיות גם הדמולישן מן. בזמן שכל השאר משתזפים בחופי ההזיה של התפוז.

לבוסקטס יש תפקיד אחד שהוא יודע לעשות והוא עושה אותו הכי טוב בעולם. התפקיד הזה הוא קשר אחורי בקבוצה התקפית שמשחקת 4-3-3. רק על זה מותר וצריך לשפוט אותו.
זה שמישהו בא ובלגן הכל לא הופך את בוסקטס לישות שלילית. הוא עדיין השחקן הכי חכם שראיתי משחק אי פעם. הוא כיום היחיד אצלנו שיש לו ראיית מאקרו (גם לריקי אבל הוא מצורע) ועדיין כל פעם שאני מנסה לעקוב מקרוב אחרי דה יונג או ניקו או גאבי או פדרי העיניים שלי כל הזמן חוזרות לבוסקטס.

מסכים לגמרי, יש נטייה לאוהדים לשפוט יכולת של שחקנים בואקום ובלי קונטקסט. מניח שזה קשור לשלל האמוציות שאנחנו חווים. להבדיל אלפי הבדלות המצב עם בוסקטס מאוד מזכיר לי את הביקורות על קאסימירו העונה או קורטואה לפני זידאן (ומה שיגיע בטח בקרוב).

אנחנו לא קבוצה התקפית שמשחקת 433, והוא נוראי מבחינה הגנתית. גם מבחינה התקפית הוא לא משחרר לחץ מהסיבה הפשוטה שאין לחץ. במשחק עומד יש לו 0 תרומה התקפית.

אני עם ליאור בזה. אומנם יש ירידה ברמה הפרסונלית אצל בוסקטס, אבל ספרינטר או אתלט הוא לא היה מעולם. הוא ברומטר של שיטה מאוד ספציפית, וכל עוד לא משחקים בה הוא נמצא במערומיו.

קומאן לא רוצה לשחק “טיקי טאקי”, ולא מעוניין לנהל משחק עם הנעת כדור, ללא קשר לאם יש לו באמת את הכלים לעשות זאת או לא. אז הוא משתמש בשחקנים בתפקודים לא טובים עבורם. זה קצת מזכיר לי את אבידאל תחת רייקארד שתופקד כמגן תוקף והפך למוקד לעג עבור הרבה אוהדים. כל זה השתנה כשפפ הגיע והבין איך להוציא ממנו את המקסימום.

קשה לי להסכים עם הטיעון של “אין מה לעשות עם הסגל הזה” כשלא נראה שאין גורם מקצועי אחד שיודע איך לבנות איתם משהו חדש.

קוטיניו הוא מסי לעניים, שיחק את התפקיד של מסי בליברפול, מסי שיחק מצד ימין שמשחק יותר במרכז וככה היה קוטיניו בליברפול רק בצד שמאל, אין לו מה לחפש בקבוצה שמשחק בא מסי האמיתי.
כרגע מסי לא כאן וכך גם גריזמן, הקבוצה שלכם לא מייצרת מצבים ולא מאיימת, אבל יש שחקני קישור טובים שיודעים להניע כדור, מצב אידיאלי למסי של העניים.
לא יודע איך חזר מהפציעה, לא ראיתי, אבל אם יחזור לעניינים וההתקפה תעבור בעיקר דרכו ויקבל חופש ופטור מעבודה הגנתית תהפכו לקבוצה מסוכנת, תמצאו פתרונות מול בונקרים.
כתבתי כבר שזה לא מספיק לרמות הגבוהות וקבוצות שמחפשות אליפות, לליברפול והפרמיירליג זה לא הספיק, אבל העונה בליגה הספרדית העכשווית זה אמור להספיק בהחלט.
בליברפול מול הגנות קשוחות ופיזיות של הפרמיירליג ועם קישור הכולל את ג’ו אלן והנדרסון הוא הבריק והכינוי שלו היה הקוסם הקטן, בברצלונה עם דה יונג, בוסקטס ופדרי ובקצב של הליגה הספרדית זה יעבוד יותר טוב אפילו.

בקיצור זה מצב אידיאלי מבחינת קוטיניו להצליח בקבוצה ענקית, כל מה שהיה צריך לקרות כדי שיצליח קרה, כרגע זה תלוי בו.

בקשר לבוסקטס, היה הקשר האחורי הטוב בעולם לתקופה מאוד ארוכה בלי קשר לשיטה וטיקי טאקה, נכון שהשיטה הפכה אותו לעוד יותר טוב אבל היה מצליח בכל שיטה וקבוצה, כבר מעל שנתיים בערך לא ברמה של הרכב ברצלונה.

המשפט הזה בעייתי שביט כי אפשר לעצור אותו בכמה מקומות:

אנחנו לא קבוצה
אנחנו לא קבוצה התקפית
אנחנו לא קבוצה התקפית שמשחקת
אנחנו לא קבוצה התקפית שמשחקת 4-3-3

זה גם אולי המדרג הכי נכון: קודם לשחק כקבוצה, אחר כך להיות התקפיים ולשחק בכל התחרויות כדי לנצח ובסוף לשחק 4-3-3 פשוט כי זו הדרך הכי טובה להשיג את השאר.

אצל קומאן אף אחד מהם לא מתקיים. ובכך הוא מהווה תקדים שלילי. למרות שהיו לנו הרבה מאמנים גרועים בעשר השנים האחרונות כזה גרוע לא היה.

בוסקטס בגילו לא יכול להיות משהו אחר חוץ ממה שהוא כבר. כמו שבזבזנו את השנים האחרונות של מסי, ככה אנחנו מבזבזים את בוסקטס.

בארסה לא נותנת בשנים האחרונות לשחקנים להזדקן בכבוד. אנחנו מצפים מהם שיעשו מסצ’רנו ויגלו את עצמם לקרחון או שאנחנו כועסים על סימני הגיל שלהם. יש בזה משהו לא הגון. זה הזהב שלנו. הם השחקנים שעשו אותנו מה שאנחנו. כמה כפיות טובה יש בנו? אנחנו גם צופים בהרס של מפעל חייהם וגם מתלוננים שהם לא מספקים את הסחורה למרות שהשוק סגור.

כנראה פספסתי משהו, אנחנו בית אבות? בית תמחוי? אנחנו קבוצת כדורגל תחרותית שצריכה להתחרות בטופ העולמי. מה שעשו מסצ’רנו, צ’אבי, איניסטה, מארקס ורבים אחרים לפניהם הוא מה שצריך לקרות כששחקן מקצוען אוהב את המועדון-הוא מפנה את המקום שלו כאשר הוא רואה שזה לא עובד, ויש שחקנים צעירים שיכולים לתרום במקומו. לא משנה מה הסיבה. גיל, סגנון משחק, שובע, פציעות, you name it.

אני מלא כבוד לבוסקטס. הוא הקשר האחורי הכי טוב שהיה לנו. הוא לא בכושר משחק, הוא פחות טוב מבעבר, הוא חתיכת בור בהגנה וזה פשוט מגוחך שהוא הקשר האחורי שלנו מבחינה הגנתית. במשחק של היום אין לו מה לתרום, הוא לא צעיר ויש לו שכר גבוה. הוא צריך לפנות את מקומו.

אין לי בעיה שהוא יפנה את מקומו כשיחליט שכדורגל מקצועי זה כבר לא בשבילו, כמו שעשו חבריו ממש בסוף הקריירה שלהם. ההבדל הוא שכשאני מסתכל על מסי, בוסקטס, פיקה ואלבה, שהם אחרוני המוהיקנים שלנו, או יותר נכון, כשהם מסתכלים ימינה ושמאלה, מה שהם רואים זה חלל שלא מתמלא. אם בוסקטס עוזב אותנו בשעתנו הקשה ביותר זה לא הופך אותו ליותר קולה.

פיקה כזכור התנדב להיות הראשון שהולך. לבוסקטס יש תפקיד לחנוך את דה יונג או את ניקו או את שניהם לתפקיד שלו. בשביל זה הוא צריך קבוצה מתפקדת.

בכל אופן נראה לי שאנחנו חלוקים מאוד בעניין אחד - האם יש מישהו שעדיף על בוסקטס ביכולתו הנוכחית. אתה כנראה רואה שם מישהו. אני לא.

שביט, איך אתה מצליח לשפוט מקצועית וטקטית את הקבוצה? נניח שנה שעברה מילא, אבל מתחילת העונה ניכר שהכסא הרעוע של קומאן מוציא ממנו את המיטב (מיטב נוסח קומאן כמובן), המערכים, השחקנים, הכל אקראי לגמרי. מה בוסי אשם שרצים לו שלושה ילדים בני 18 מבוהלים במגרש בלי מכוון ועוד אחד שדופק להם ביקורות דרך התקשורת?