מחזור 8 בספרד: 2:4 משוגע על גראנדה, הזאר כבש שער בכורה

לקראת גראנדה

לאחר הכישלון הגדול נגד ברוז’ בליגת האלופות, ריאל מארחת את גראנדה בברנבאו (17:00) בתקווה לנצח את זו שהסתננה למקום השני בטבלה ולצאת לפגרת הנבחרות מהפסגה. אראולה יחליף את קורטואה שסובל מוירוס, מרסלו ייעדר. חאמס ובייל חוזרים

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק לאחר התיקו העלוב נגד ברוז’ בליגת האלופות (2:2) במשחק בו התחושה הייתה שחזרנו אחורה עד לקיץ הקודר (ימי התבוסה נגד אתלטיקו במשחק הידידות והקושי לתפקד לאחר מכן), משחק שסיבך משמעותית את המשך הדרך של ריאל בצ’מפיונס וכן השכיח את שלושת משחקי הליגה המוצלחים לפניכן, עם השער הנקי. גם ניצחון על גראנדה שמצאה את עצמה במקום השני, שפירושו לצאת לפגרה במקום הראשון - לא ימתיק את התחושה המסריחה. עושה רושם שרק הסיפור המביך\עצוב\הזוי של טיבו קורטואה שהוחלף במחצית (במועדון כבר דאגו להוציא הודעה רשמית והבהירו: הוא סובל מוירוס חריף בקיבה ולא מאפקט חרדה) הצלים להעלים במעט את אותו הפיאסקו. אז קורטואה שלא התאמן לא ישחק מחר ואראולה יחליפו (82% מהגולשים בסקר ה-AS מרוצים מאוד מהעניין) ועד עכשיו השוער הצרפתי היה טוב ויחד עם מה שעשה בפ.ס.ז’ הוא שמר 315 דקות על שער נקי - אבל אסור לשכוח, בדיוק כמו שאמר זידאן: זה לא רק קורטואה.

ההגנה שוב הייתה נרפית ועשתה שטויות וההתקפה איכזבה לחלוטין, ללא כמעט אף מצב מסוכן שהוא הגיע מהגבהות לרחבה, מה שנכון כמעט לכל המשחקים העונה להוציא את המחצית הטובה נגד לבאנטה. חאמס רודריגס וגארת’ בייל חוזרים לסגל וככל הנראה להרכב (על אף שזידאן אישר שבייל איחר למשחק נגד ברוז’, מידע שהוא כעס מאוד שהודלף) ויעמיקו את האופצייה ההתקפית יחד עם הציפייה שאדן הזאר, שמדד הדקות שלו ללא שער או בישול הגיע עד ל-366 - יתעורר ויתחיל לספק קבלות, אך מצד שני ריאל מסתבכת עם היעדרותו של מרסלו הפצוע. נאצ’ו ייעדר חודשיים וחצי, פרלאן מנדי עדיין לא בריא וריאל ללא אף מגן שמאלי טבעי. כמובן שמשחק ההתקפה שלה נפגע. נראה שאדר מיליטאו יוסט לעמדת המגן השמאלי, זו האופצייה היחידה.

זידאן סיכם את נושא קורטואה: “זו הייתה טעות שהוא שיחק, אבל כמובן שהוא לא האשם היחיד, שלושה משחקים קודן לכן לא ספגנו. אנחנו צריכים לא לספוג. שריקות הבוז מבאסות אבל הוא יודע שזה יכול לקרות והוא חזק. תמיד יש ויכוח לגבי השוער אין אף שחקן אצלינו שהוא בלתי ניתן לערעור, יש לי 25 שחקנים ואני אתן הזדמנויות לכולם. אראולה הסתגל מהר מאוד, הוא שוער נהדר, יש לנו שני שוערים טובים, כל אחד רוצה לשחק וכולם צריכים להיות מוכנים. כמובן שחלק הולכים לשחק יותר מאחרים”. המאמן אמר שהוא לא שוחח עם קורטואה לאחר המשחק נגד ברוז’. כשנשאל על זה שיש לו את ה-Once De Gala שלו למשחקים הגדולים ענה: “אתה יכול לחשוב ככה”. “אני מרגיש את הלחץ בכל משחק, זה ברכור, לא צריך לומר את זה, אני יודע איפה אני נמצא ואני אלחם עד היום האחרון”.

כשנשאל על מסר לליגה ענה זידאן שמדובר בתחרות ארוכה, המסר הוא תמיד זהה, כל אימון וכל משחק, בכל רגע צריך לתת הכל, והתעקש שהקבוצה טובה יותר מלפני חודשיים ועוד תשתפר. “אנחנו לא כל כך גרועים, זה משחק בין הקבוצה במקום הראשון לבין המקום השני וזה אומר משהו. יש להם עונה טובה ונצטרך לשחק טוב”, הוסיף אך אמר שהוא יודע שמצפים מהקבוצה הזו להרבה יותר. ובאמת, הגיע הזמן שריאל מדריד תיתן משחק אחד טוב. הכי אבסורד הוא שרף הציפיות מהקבוצה הזו ירד. אסור להשוות אף משחק לשנה שעברה. אומרים על חאמס לדוגמא שהוא טוב אבל הוא עדיין לא כבש מאז שחזר. אומרים על בייל שהוא טוב אבל הוא כבש רק במשחק אחד. אף שחקן בחלק ההתקפי לא מגלה יציבות לפרק זמן ארוך בעוד בקבוצות הגדולות של אירופה שחקנים נותנים תפוקה שבוע אחר שבוע. בהקשר זה, קארים בנזמה פוגש את הקבוצה נגדה יש לו את רקורד הכיבושים הטוב ביותר - עשרה שערים בעשרה משחקים (שבעה מהשערים הובקעו בברנבאו). הוא מצא את הרשת בכל ארבעת משחקי הליגה האחרונים נגדה בבית. לפחות כאן שנראה יציבות מהאיש שרוצה להיות הפיצ’יצ’י.

הזמן שלך, אראולה

ריאל מדריד - הרכב משוער: אלפונס אראולה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, אדר מיליטאו| קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’| גארת’ בייל (חאמס רודריגס), אדן הזאר וקארים בנזמה

מה המצב גראנדה?

גראנדה היא הסינדרלה של העונה עד עתה ללא ספק, ולמרות שבמחזור השביעי מן הסתם הטבלה עדיין מבולבלת - בקבוצה משפשפים את העיניים בכל בוקר כשרואים שהיא במקום השני בטבלה. ויאריאל העולה החדשה השיגה 16 נק’ לאחר שבעה מחזורים בעונת 2013/14 וכמוה בטיס בעונת 2001/02, אך גראנדה מסתפקת גם במקום השני ברמה ההיסטורית. זו שנשרה לליגת המשנה בבושת פנים לפני שנתיים מהמקום האחרון ועם 20 נקודות בלבד, וכשלה בניסיון לחזור בעונה העוקבת - עשתה זאת ובגדול בשנה האחרונה. גראנדה מדורגת שנייה בטבלה עם לא פחות מ-13 שערי חובה והפסד אחד בלבד - נגד סביליה, וכבר הוכיחה את כוחה. במחזור הפתיחה היא כפתה תיקו 4:4 משוגע על ויאריאל ולא ויתרה על אף שפיגרה כבר בשני שערים ובמחזור החמישי הדהימה את ברצלונה עם ניצחון ביתי 0:2. גראנדה ספגה רק בשלושה משחקים העונה והצליחה לנצח בקלות יריבות כמו סלטה ויגו ואספניול.

האקס רוברטו סולדאדו, כבר בן 34, חזר לספרד לאחר שנתיים מאכזבות בטורקיה ורבים הרימו גבה לנוכח בחירתו. החלוץ כבר לא מסוגל כנראה לעמוד ברף של 20+ שערים בעונה אבל הוא פתח נפלא עם שער ושלושה בישולים בשש הופעות. אולם, החלוץ שכבש כבר חמש פעמים נגד ריאל מדריד ובסה"כ יש לו 111 שערי ליגה בספרד - צפוי להיעדר בשל כאבים עזים (“הוא שחקן חשוב מאוד, יש לנו כמה ספקות ונראה מחר מה יהיה”, אמר המאמן). הוא לא הפצוע היחיד בשורות גראנדה אם כי מדובר בשחקן המרכזי מכולם. גם המגן השמאלי קיני שפתח בכל ארבעת המשחקים הראשונים ימשיך להיעדר וכמוהו גם הקשר המרכזי פדה ויקו והקמרוני יאן ברייס שלא שיחק מאז אוגוסט. המאמן יצטרך להכריע לגבי מחליפו של סולדאדו: אדריאן ראמוס הוותיק (עוד מעט בן 34) שכבש אשתקד רק שישה שערים, לבין קרלוס פרננדס שכבש שני שערים העונה ב-250 דקות, בין היתר שער שווויון נגד ויאדוליד שמנע הפסד.

ויקטור דיאס המגן, הבלם דומינגוס דוארטה שהצטרף השנה מדפורטיבו לה קורוניה. והשוער רוי סילבה שמציג יכולת טובה בין הקורות הם מהשחקנים החשובים בקבוצה כמו גם הקשר ההתקפי אנטוניו פוארטס, מלך שערי הליגה של הקבוצה בעונה שעברה. אלברו ואדיוו שבישל אשתקד 11 שערי ליגה ורשם 40 הופעות, איבד מעט ממעמדו ונע בין ההרכב לספסל. דוארטס מגיע בטירוף לקראת המשחק ואפילו הבטיח בראיון חגיגי: “אם אכבוש בברנבאו אחגוג בצורה של האות M - לכבוד המארקה”. הבלם הוסיף - “אנחנו יכולים להעפיל למקום הראשון אבל מה שחשוב זה שאנחנו צוברים נקודות לקראת ההמשך. זה חלום לשחק בברנבאו, צריך לשחק באחריות ולעשות את העבודה. ריאל הוכיחה את הכוח שלה גם ביום לא טוב כמו נגד ברוז’. ראמוס יכול לנצח את המשחק במצב נייח או הזאר בכדרור”.

הקבוצה מגיעה למשחק לאחר ניצחון 0:1 קטן-גדול על לגאנס משער של אנטוניו פוארטס לאחר בישול של סולדאדו וכמובן כשהיא בטוחה בעצמה בשל המשחק הנהדר נגד ברצלונה (ניצחון 0:2) וגם במהלך ההפסד לסביליה היא נראתה טוב. בקבוצה בטוחים שזו ההזדמנות הגדולה לנצח בבירת ספרד לראשונה מאז 1974 ובפעם השנייה בהיסטוריה. “הכיכר הב של גראנדה”, נכתב במארקה, “בלתי מתקבל על הדעת מה שהיא עושה”. המאמן דייגו מרטינס נשאל איך מנצחים ואמר: “צריך שיהיה לנו יום ענק ועליהם יעבור יום רע. אנחנו לא חושבים על מה שעשינהו בעבר. אנחנו משחקים נגד אחת הקבוצות הטובות בהיסטוריה, זה אתגר ענק. אנחנו והיא זה יקום אחר. תמיד קשה נגדה, לא חשובה באיזה זמן היא. כשאתה בברנבאו אתה מרגיש שהשעון לא נגמר לעולם. אנחנו רוצים מעל הכל להראות מי אנחנו בקבוצה. אלה שלוש נקודות כמו נגד לגאנס או ויאדוליד, לא חשובים על ההשלכות”. על האופורייה בעיר: “אני רואה את הקבוצה, יש תחרות קשה והרבה עבודה. אשליה, מאמץ, זה מה שהביא אותנו להצליח בינתייים”.

רוברטו סולדאדו. צפוי להיעדר

גראנדה - הרכב משוער: רוי סלבה|ויקטור דיאס, דומינגוס דוארטה,חרמן סאנצ’ס, קרלוס נבה| אנחל מונטרו, ינגל הררה, ראמון אזיז (אלברו ואדיו), דרווין מאצ’יז, אנטוניו פוארטס| רוברטו סולדאדו (קרלוס פרננדס)

היסטוריה ומפגשי עבר::

המפגש הראשון בין ריאל מדריד וגראנדה בצ’מרטין הישן נערך איי שם ב-1941/42 והסתיים בניצחון 2:5 לטובת ריאל מדריד. שני המשחקים הבאים הסתיימו בתיקו 2:2 ומאז היא הצליחה עוד פעם אחת בלבד לצאת מהקדש בשלום - זה קרה בעונת 1973/74 החשובה מבחינת ריאל מדריד כשהאורחת השיגה 0:1 היסטורי ולורנצו הוא זה שכתב את שמו באותיות של זהב עבור גראנדה. אותו הפסד של ריאל מדריד קטע רצף של 11 ניצחונות רצופים של ריאל מול גראנדה בברנבאו, כולל 2:6, 0:5 ו-0:6 - בעונת 1959/60 - הררה וחנטו כבשו צמדים ודי סטפאנו דווקא ריחם על היריבה, תתפלאו. ריאל ניצחה 0:1 ב-1975 ו-1:4 בעונה העוקבת ומאז הקבוצות לא נפגשו כמעט 40 שנה משום שהיריבה שיחקה בליגות הנמוכות.

מאז, עד היום, עומדת רצף הניצחונות הביתיים של ריאל מדריד על שמונה במספר נגד גראנדה. ברשתוכם נחזור אחורה בזמן רק ארבע שנים וחצי, עונת 2014/15, במחזור ה-29 בשעת צהריים מוקדמת. ריאל הגיעה עצבנית ולא רצתה לרחם. זה נגמר ב-1:9 בחסות ה-B-B-C. עד הדקה ה-25 האורחת החזיקה מעמד ועוד הייתה אופטימית אך אז גארת’ בייל קיבל מסירת עומק נפלאה מטוני קרוס, עקף את השוער וכבש בקלילות ופתח את הדלת למשחק גדול, מבול של שערים. כריסטיאנו כבש חמישייה ראשונה בקריירה שלו, קארים בנזמה כבש צמד וריאל נהנתה גם משער עצמי. היו ימים שהגולים בברנבאו היו נופלים כמו קטשופ, מה לעשות. מתגעגעים? הנה זה!

המפגש האחרון בין הקבוצות ארע בעונת 2016/17 ונגמר ב-0:5 קל במשחק בו אפילו פאביו קונטראו שיחק (בניגוד לעומר אצילי). איסקו כבש צמד וגם בנזמה, קאסמירו ורונאלדו הבקיעו כשהאחרון הציג בפני הסנטיאגו ברנבאו לראווה ובגאווה את כדור הזהב הרביעי בקריירה שלו. בעונת האליפות עם מוריניו זה נגמר ב-1:5. בנזמה העלה את ריאל ליתרון, מיקל ריקו השווה והרגיז את הברנבאו וראמוס החזיר את היתרון. במחצית זה עוד היה צמוד אבל בהמשך בנזמה, שמאוד אוהב לשחק נגד היריבה הזו - השלים צמד וגם היגואין ורונאלדו הבקיעו. סה"כ המאזן במפגשים בין הקבוצות בברנבאו : 20 נצחונות לריאל מדריד (88%), 2 תוצאות תיקו (9%) וניצחון אחד לגראנדה (3%) יחס שערים 18:77 לטובת ריאל מדריד ב-23 מפגשים. אם נסתכל גם על משחקי החוץ, בסה"כ ב-46 המפגשים במסגרת הליגה - 6:32 לריאל מדריד בניצחונות.

מנהלים - אני מבקש להוסיף קטגורייה חדשה לעונת 2019/20 ושלא אצטרך לשבץ את הדיון הזה לקטגורייה של העונה שעברה איתה אני לא רוצה שום קשר. תודה

מאוד מאוד מעודד לראות שזידאן מוציא מהסגל את לוקאס וויניסיוס ומכניס את רודריגו, העיניים עדיין עובדות. הפוטנציאל הכי גדול לגולים מהספסל. מקווה שימשיך להרשים.

אראולה.
קרבחאל,ראמוס,וראן,אודריוסולה.
קרוס,קאסמירו,ואלוורדה.
הזאר,בנזמה,בייל.

מיליטאו מאז שקיבל את פרס איש המשחק בהופעתו הראשונה בליגה: 0 דקות משחק.
כל הכבוד זידאן ככה מפתחים כישרון.

למה אודריוזולה??? למההה?? בונים עליו למתישהו?
ולמה לא איסקו או חאמס או שניהם?

אהבתי את הבחירה בואלורדה על חשבון חאמס/מודריץ’/איסקו. לא מבין למה אנשים תופסים אותו כשחקן שהופך את המערך להגנתי, זה לא נכון בהכרח. יש לו מיקום טוב ויכולות לחץ ותיקול גבוהות, זה לא אומר שהוא לא יודע לשחק קרוב יותר להתקפה ולתת את הפס קדימה ששובר את קו הקישור. מקווה לא להתבדות.

כמובן שלא אהבתי את הבחירה באודריוזולה (וזה בדיוק המשחק לנסות את מיליטאו כמגן). פשוט אחד המגנים הכי גרועים ששיחקו בריאל אי פעם מבחינתי וגם דני בשמאל עשוי להיות מאוד מנוון. יאללה חכימי מחכים לך. מקווה להתבדות :smiley:

זה חייב להיות המשחק של הזאר.

אז… למה בדיוק קנינו את יוביץ’ ומיליטאו? 110 מיליון יורו ללא שימוש. חבל גם על חאמס שלא נספר למרות ששיחק טוב בהזדמנויות שקיבל (חוץ מהמשחק מול פ.ס.ז’).

קאסמירו שיחק עד עכשיו 99% מהדקות וקרוס 96%. זידאן הולך לשחוק אותם עד דק. שניהם בכושר מצוין ואפשר להבין למה הוא לא רוצה להוציא אותם מההרכב, ובכל זאת הם חייבים מנוחה כדי לשמור עליהם. אחד מהם היה צריך לרדת לספסל היום. זה לא אנושי לדרוש מהם לשחק כ"כ הרבה ושניהם גם שחקני נבחרת.

נחמד שרודריגו בסגל, חבל שעל חשבון ויניסיוס. לפחות לוקאס בחוץ.

1. הרכב עם הרבה מאד רוטציה (בטח בצירוף בייל שנח בברוז’) ואתם מתבכיינים על מי שנח ועל מי שלא במקביל.
  2. לא ברור לי למה החלטתם שההימור על מיליטאו בשמאל זה רעיון טוב, משחק נפל שלו בעמדה לא מוכרת והלך הביטחון.

כרים ממשיך בשלו בליגה…

זידאן שם את קרבחאל בשמאל. לכן הייתי מעדיף בימין את מיליטאו. הבנתי מהודעות פה שהוא טוב בימין. אני מעדיף הכל על אודריוזולה.

ככה בדיוק מחזירים את הביטחון, איזה שער מבריק של הזאר.

גרנאדה מביכה. קרבחאל בשמאל לא רע, הגיע לשני מצבי הבקעה מצוינים, אבל הוא לא סקורר. עם זאת משחקן ברמתו אפשר לצפות שישים את המצבים האלו ברשת.

ואלוורדה. איזה ממזר. אני אוהב אותו.

מברוק לאדן הזאר. סופסוף.

ואלוורדה ענק. כיף לראות שחקן שלא מפסיק לשחק קדימה. שני כדורי עומק שלו לא הגיעו ליעד אבל ככה בדיוק קשר צריך לשחק. גם אין אצלו דבר כזה כדור אבוד, הוא לוחץ וזוכה בכדורים. בסוף זה השתלם עם חטיפה ובישול. תענוג של שחקן.

היה צפוי שאחד מקרוס או קאסמירו יקרוס תחת העומס. נקווה שלא מדובר בפציעה רצינית ושקאסמירו יחזיק מעמד.

הזאר איבד מלא כדורים, נקווה שהגול היפה יכניס אותו לעניינים.

ואלוורדה מס׳ 1 על המגרש,קשר מהיר,אגרסיבי וטכני שלא מפחד ללחוץ ולא מפחד ללכת קדימה,בדיוק מה שהיה חסר לנו.

זידאן משום מה המשיך לטחון את קרוס,הפציעה הייתה צפויה מאוד ואם קאסמירו לא יוחלף במחצית גם הפציעה שלו תגיע בקרוב.

אודריוסולה פשוט גרוע,מיקום גרוע בהגנה,חלש פיזית ומבולבל עם הכדור,מזל שאפשר לבנות על אשרף.

עזוב אשרף, יש לך פתרו לא רע כבר עכשיו על הספסל. מיליטאו! אני עדיין מחכה לקרן כשברחבה נמצאים ראמוס וראן מיליטאו בנזמה קסמירו ובייל. טירוף.

לא בטוח אם ריאל טובה או הרמה של לה ליגה העונה עלובה.
מה שכן מישהו יודע מתי פעם אחרונה היה רצף כזה של אי ספיגה?

בדיוק מה שעבר לי בראש.

וואלוורדה ענק. לפני המשחק חשבתי שעדיף חאמס/איסקו. טעיתי.
לא ברור לי מה מתכננים לעשות עם אודריוזולה. הוכיח כבר מספיק פעמים שאין ולא יהיה לו מקום בריאל.
עדיף לתת את הדקות האלה למיליטאו.

התוכנית משחק הכי טובה תהיה לשחק על קרנות, עם השחקנים האלה כל קרן שלישית זה גול.

צודק לגמרי,אבל לפי מה שקורה עד עכשיו זה נראה שזידאן לא מודע לזה שמיליטאו שיחק המון בעידן המגן הימני אז הוא פשוט לא לוקח אותו כאופציה בכלל,אין לי הסבר אחר להתעלמות הזו.
בכלל,אם בהתקפה יש את לוקאס שגוזל דקות יקרות מויניסיוס/רודריגו/בראהים, אז בהגנה זה אודריוסולה שגוזל דקות ממיליטאו,שניהם פשוט לא לרמה וכל דקה שלהם על המגרש זה פשע של זידאן.

סולדאדו דפק People’s Ellbow לקאסמירו.

הנה הוא למד לבעוט @Raulito-7

באווירת יום הכיפורים, יש משפט ביהדות שאומר “יש אדם הקונה את עולמו בשעה אחת”. אז ואלוורדה.