מחזור 8 בספרד: 2:4 משוגע על גראנדה, הזאר כבש שער בכורה

כל פעם אותה תצוגה, מחצית ראשונה נהדרת ומחצית שנייה בציון נעלם 0.
68 דקות גרנאדה לא במשחק ואז אנחנו נותנים להם שני מצבים נייחים שמתורגמים לשני שערים, זה פשוט מעצבן.
במקום 4:0 אנחנו ב 3;2 דקה 85 עם לחץ אטומי.

גן עדן. השער של חאמס בסיום הוציא ממני את כל התסכול שהצטבר ברבע השעה הזו בין ה-0:3 ל-2:3. זו הייתה השעה הכי טובה שלנו העונה מבחינת כדורגל והזוי איך כל פעם משחק של 0:5 מסתיים כביכול בניצחון דחוק. כבר שכחנו מה זה לכבוש שער מהיר. שער אחד מוציא אותנו מפוקוס. וחבל על הפנדל של אראולה, הפעם אפילו אין את מי להאשים (תהיה בריא, קורטואה).

אחלה שער בכורה של הזאר, שער אופייני של ראול בצ’יפ, כמה זה היה חשוב לו, אני בטוח שמעכשיו הכל יסתדר ויילך הרבה יותר בקלות. מודריץ’? הוא כבש נגד גראנדה שער דומה ב-2015/16, שער ניצחון מרגש ולדעתי זה היה ניצחון החוץ הראשון של זידאן.

ככה נראה הסגל שלנו עם חאמס (מרגש לראות אותו כובש) ובייל (אחלה בישול אבל לא תרם מספיק מעבר לכך), עמוק יותר ומגוון יותר אם כי שוב אף שחקן התקפה לא עומד בציפיות לדעתי חוץ מבנזמה. שחקן נותן משחק טוב אבל לא כובש, או שהוא כובש ומחזור לאחר מכן לא. בכל מקרה המצטיין שלי הוא ואלוורדה. יוצאים לפגרה מהמקום הראשון, שיהיה.

היחידים שהיו ממש ממש טובים היום זה ואלוורדה וקאסימירו. צריך לראות יותר מואלוורדה, יש כזה חשש מרחף אצלי שאין בו שום דבר “אקסטרא”, לא פיזי במיוחד, ולא מספיק מוכשר עם הכדור. אבל בינתיים הוא מתאמץ ורץ וזה כבר נותן לו יתרון על הקישור בית אבות הסטדנרטי שלנו. צריך עוד.

בנזמה ובייל היו די טובים (בעיקר בנזמה) אבל דעכו עם הזמן וחייבים להיות יותר קילרים וחדים. אני לא אוהב את הנרטיב הזה של “שובו של בייל”, הוא נותן את המספרים מול הקטנות אבל יש סיבה למה מול כל יריבה טיפה יותר טובה זה נראה פחות מרשים. האזרד היה די זוועה אבל אולי הגול יפתח לו את הצ’אקרות וממנו תבוא הישועה.

(אודריזולה לפחות עם משחק שיעזור להחזיר חלק מההשקעה עליו בסוף השנה. הפתיע, חשבתי שיהיה הרבה יותר גרוע. זה מעצבן רוב הזמן אבל הריצה העיוורת שלו על הקו נראית לא רע כשיש לו מקום לרוץ. הוא כמובן לא לרמה אבל בקבוצה מתאימה הוא יכול לעשות קריירה לא רע)

• למה אדן הוחלף?, איסקו נכנס רק נאחס. לא נראה לי הייתה לו מסירה אחת מדוייקת.
  • אלוהים יודע מה נעשה בלי קאסמירו.
  • ראמוס חייב ספסל דחוף. נגמרו לו השחקנים לפצוע אז התחיל לפצוע לנו.
  • וואלורדה ענק ,בכלל העתיד נראה ורוד. רק חבל שזידאן לא מאמן לבנות איתו קבוצה.
  • רק לי יש תחושה שאין מספיק מחץ במתפרצות שלנו?
  • חמאס פשוט מרגש.
  • בכל אופן מקום ראשון בעונה שהרמה בליגה עלובה להחריד זה השג. עד שמסי כהרגלו הקודש יכנס לעניינים ונחטוף את המאניטה העונתית הקבועה מבארסה.

זידאן בלה בלה בלה
הקישור בלה בלה בלה
אין מחץ בלה בלה בלה
ההתקפה בלה בלה בלה
מסי יחזור בלה בלה בלה…

אבל מפה לשם אחרי המחזור השמיני מקום ראשון עם 0 הפסדים.

ההגנה הייתה טובה היום 2 השערים הפעם הגיעו ממש משום מקום, הזאר הבקיע, חאמס הבקיע ועכשיו יש פגרה והפצועים יכולים לחזור לאט לאט.

מקנא בקבוצות שמשחקות עם שוער… נקווה שלפחות הטעות של אראולה תוריד את הלחץ מקורטואה, ותרגיע את האנטי של הקהל נגדו.

קאסמירו עם צהוב רביעי. אם הוא מקבל צהוב מול מאיורקה הוא מחמיץ את הקלאסיקו.

בנזמה עם 6 שערי ליגה ועדיין מצליח לעצבן עם החמצה של 100%. חלוץ טוב לא משאיר לשוער סיכוי במצב הזה. או שהם בועטים נגד כיוון התנועה של השוער, או שטוח או טיל לתקרת השער. בנזמה בעט חלש יחסית, בחצי גובה לתוך כיוון התנועה של השוער. הוציא אותו גדול.

• מה עוד הקבוצה הזאת צריכה כדי לתת לנו ניצחון אחד רגוע ושבת אחת נטולת מתח? מסתבר שגם שער בדקה השנייה ויתרון 3-0 חצי שעה לסוף לא מספיקים. גם זה סוג של כישרון.
  • דרך נחמדה לכבוש שער בכורה. צ’יפ עם השפיץ.
  • זו כנראה הסיטואציה היחידה שבה חאמס מסוגל להבקיע עם ימין. דרדלה בניגוד לתנועה של השוער. שמחתי בשבילו תוך כדי צעקות “אל תוריד חולצה!”.
  • איסקו היה חילוף נוראי. תרומה שלילית.
  • אז ככה מרגישים כשיש לך שוער עם משחק רגל? כל המשחק אתה עף על השקט הנפשי והכדורים המדודים שלו וברגע אחד הוא מוכר אותך.
  • למי יש פחות תאי מוח- אודריאוסולה או ויניסיוס?
  • אחלה ולוארדה. מי האמין שקשרים יכולים להיות גם מהירים וגם לשחק לעומק?
  • בואו לא ניסחף חברים. אנחנו אותה קבוצה עם אותן בעיות, שום דבר לא השתנה. אם איכשהו באיזושהי דרך באיזשהו תסריט חלומי ניקח אליפות זו תהיה חתיכת הפתעה.

חושב שאתם מחמירים עם אודריוסולה, תפקיד המגן בריאל מדריד הוא פסיכי ואם לקרבחאל היו מחליפים מחר את השם והפרצוף הוא היה זוכה לאותן ביקורות כמוהו. הוא לא טוב יותר מחכימי, שבעצמו אכל קטילות לפני שנתיים, אבל הוא מספיק טוב כדי להיות המגן המחליף שלנו.

משחק נהדר עד הטעות של אראולה. גול מוקדם כל כך עוזר כמאמר הקלישאה, שאני לא מבין למה לא מנסים לפתוח כל משחק בהתנפלות במקום בגישושים. שסרחיו ראמוס יפתח כחלוץ במקום לסיים כחלוץ כשאנחנו חייבים להבקיע.

דווקא אחרי הניצחון וכביכול אחרי משחק שמוגדר כטוב ביותר שלנו העונה אני רוצה לחדד נקודה מסוימת, וקודם כל כל המחמאות מהצד של ריאל לעבר גראנדה הן די מגוחכות, זו רק תחילת העונה ולכן הטבלה מבולבלת, מישהו רואה אותה מסיימת במקום העשירי ומעלה? עם כל הכבוד לניצחון על ברצלונה וה-4:4 על ויאריאל [אגב, איך סולדאדו לא כבש?]

העונה האחרונה הייתה יוצאת דופן אבל גם בעונות לא טובות, נניח 2004/05, 2005/06 ואחרות - בשלב מסוים ריאל ניצחה בקלות ועל אוטומט את הקבוצות החלשות בברנבאו. רביעיות וחמישיות ומשחקים מהנים לצפייה שיכולת לחייך אחריהם גם אם ידעת שזה בלוף. משחק ההתקפה שלנו רע מאוד. אני יכול לעבור כאן שחקן-שחקן ואמרתי כבר שככה הקבוצה נראית עם בייל וחאמס בעניינים, הספסל יותר עשיר ויש גיוון מסוים אבל הכל יחסי. בואו נשווה את שחקני ההתקפה של ריאל מדריד לאלה של יתר הגדולות באירופה:

אדן הזאר - מבחינתי הוא הדבר הגדול ביותר, אני משוכנע שהוא יצליח, לא יכול לחכות למשחק הבא. שחקן מהסגנון שהיה כה חסר לנו.
קארים בנזמה - קשה להתווכח עם המספרים והוא דומיננטי אבל מעבר לזה שלקח לו קצת זמן (10 שנים) - אני לא מסוגל לסמוך עליו שהוא יעשה 1 מ-1 במשחק גדול שלא נגיע בו למצבים. בפיחואן זה קרה, בדרבי ובקלאסיקו זה לא יקרה. מסי, כריסטיאנו, אמבפה, ניימאר, לבנאודבסקי, קיין - הם יבקיעו והוא לא.
גארת’ בייל - הוא מבשל שערים והוא עדיף על האחרים אבל הוא רחוק משיאו גם כן, לא תורם מספיק. לא יציב, לא יכול לכדרר, איבד מהמהירות. ההרמות וכדורי הרוחב מהפינה בהחלט נותרו.
חאמס רודריגס - נכס לסגל, הקהל מת עליו, הוא משקיע אבל בואו, גם הוא לא השחקן של 2014/15.

זוועה

זוועה 2

לא מסכים בכלל. המיקום שלו גרוע מאוד. הוא פוגע המון. מעדיף שם אפילו את ואסקז.

אולי הוא עוד יחזור להיות. תענוג לראות אותו.

אני אוהב יותר את חאמס הזה. חאמס הקודם היה שחקן סטטי שמקובע לעמדת הקשר ההתקפי ולמעשה היה חסר תועלת. חאמס הנוכחי הוא שחקן הרבה יותר דינמי. תן לו רצף של משחקים ואני בטוח שהוא יחזור לעשות גם את הקסמים שהוא יודע לעשות. כדורגל הוא לא שכח איך משחקים.

הגנתית אודרי לא קיים אבל זה לא שמרסלו, אשרף או קרבאחל טובים בתחום.

יש לו אמנם iq של תרנגולת אבל נתונים פיזים מעולים ועם הדרכה נכונה הוא יכול להיות סביר מאוד, בטח כמחליף. גם שהוא מגביה מהקו של השער כמו שהוא אוהב הכדורים שלו די מסוכנים והוא מהיר בצורה לא רגילה.

אם דנילו הצליח לתפקד בסיטי אין סיבה שעם המאמן הנכון אודרי יהיה בסדר. השאלה היא האם זידאן הוא המאמן הנכון.

אגב כבר ראינו את לוקאס כמגן(עונת הבניטס כמדומני?) וזה לא ששם היעני יכולות הגנתיות שלו עוזרות, די להפך- אם הוא לוחץ בצורה לא אפקטיבית משם הוא יוצר חורים ענקיים.

אנשים פה בפורום שכחו את התקופות בהם מגנים כמו ארבלואה, דנילו והיינצה היו פותחים בהרכב. זה אולי נהיה קצת פופולרי לרדת על אודריאוסולה, אבל הטענות הקשות נגדו פשוט לא עושות עימו צדק.
בתור מגן מחליף, הוא הכי טוב שריאל יכלה לבקש. זה לא שהוא מתראיין כל יומיים ומבכה על מר גורלו כשחקן משנה, להפך. כל פעם שהוא עולה על המגרש הוא נותן את הנשמה ורץ המון. יש לו כוח פריצה ומהירות מהרמות הגבוהות ביותר. התקפית הוא לא נופל בהרבה מקרבחל של העונה. הוא בישל אתמול שער לחאמס, ועם חלוץ יותר קילר ברחבה גם היה מסיים אתמול עם שני בישולים.
ובואו נאמר את האמת, כשיש מגן כמו מרסלו שהוא באנקר בהרכב כבר כמה שנים טובות, זה אבסורד להתלונן על מגן מחליף שהוא לא יודע לעשות הגנה.

גם דנילו מגן מחליף לגיטימי ביותר, ולאור ההיצע הדל שווה הרכב באיזשהי קבוצה גדולה. תודה לאל לא אצלנו אבל אני מתקשה לראות 10 מגינים טובים ממנו.

אם ההרכב הראשון, עם השחקנים הבכירים, היה נותן הצגות ורק המחליפים כמו אודריוסולה או לוקאס היו כושלים אז עוצמת הביקורת עליהם הייתה מוצדקת יותר. אבל אם עיקר הביקורת היא על לוקאס כשהזאר לא פוגע או על אודריוסולה שמשחק פעם בחודש בזמן שכל שחקן הגנה אחר כושל לא פחות ממנו - הביקורת מפספסת.

אני חושב שדנילו מהיר והגיע אלינו כמגן טוב התקפית אבל היה די אסון בסה"כ, קראסקו נראה מולו בגמר הצ’מפיונס כמו פיגו. לא מזהה אצלו יתרון ברור בשני צידי המגרש והזוי שבקורות החיים שלו יש כל כך הרבה קבוצות טובות. כשאני מנתח את אודריוסולה אולי יש תסכול מצידי כשאני רואה את אשרף שלדעתי כבר היום מוכן לשחק אחרי עונת השאלה אחת וקצת.

לגבי עניין הרכב ראשון\ספסל - יכול לומר שלוקאס זה כבר משעמם, ואני חושב שבעבר הוא היה הרבה יותר מסותם חורים, שחקן שמבשל כמות יפה של שערים בעונה גם אם שיחק הרבה, שימו לב לסטטיסטיקה שלו ב-2017/18 - אבל הוא בכושר הגרוע בקריירה שלו, לא מצליח לעבור קונוס. הסיומת שלו תמיד הייתה לקויה אבל עכשיו גם הדברים הבסיסיים האחרים לא טובים. לגבי הבוז מהקהל כבר כתבתי שאני לא מסכים. אפשר לשחק עם שני חלוצים אולי כשבנזמה בורח לעתים אחורה ולתרגל את שיתוף הפעולה עם יוביץ’ (משום מה הוא נתקע לו ברגליים), אולי איסקו רק שנהיה בטוחים שהוא בפנסיה, חאמס בכנף. לא חייבים להמשיך עם ה-4:3:3 הזה עד המוות.

בניתוח שלי לגבי שחקני ההתקפה דיברתי בדיוק על השחקנים הבכירים שלנו בסגל ומן הסתם לא התייחס לויניסיוס או לוקה יוביץ’ שלדעתי כן הפגין ניצוצות אבל חבל שאנחנו לא גומרים משחקים מוקדם וכך היה אפשר לשלבו יותר בקלות.

אשרף הדיח במו חוריו את דורטמונד מליגת האלופות בעונה שעברה, אחרי דבר כזה במדריד הוא היה נקבר לתמיד. לא לחינם מנסים אותו עכשיו כקיצוני ולא כמגן. אני אגב לא חושב שכל טעות של מגן התקפי היא קטסטרופה והקבוצה צריכה לקחת בחשבון שאם המגינים שלה מתפקדים בפועל כקיצוניים - המפתח להצליח הוא שלקבוצה תהיה תוכנית להתמודד עם זה, ולא לנסות לצפות ממרסלו להיות גם הפליימייקר וגם קנאברו. אבל זה לפוסט אחר.

לגבי לוקאס, הכל נכון אבל בכנות - נניח שרודריגו/בראהים/ויניסיוס היו מקבלים את כל הדקות שלו העונה - כמה התמונה הייתה שונה? בסוף מי שצריך לסחוב את המכונית הם הכוכבים. הזאר, בנזמה ובייל. אם הם לא יתנו תפוקה של כוכבים אמיתיים לא יהיה טוב גם אם את לוקאס יחליף ברוטציה מישהו אחר (נניח מאחרז או כל מחליף טוב אחר שתבחרו).

דנילו כבר בן 28, לא חושב שיהיה אצלו שינוי ניכר ברמה ההגנתית, לגבי השניים האחרים אני עוד הולך עם הספק. גם בורוסיה דורטמונד אגב היא לא דוגמא ומופת לעבודה קבוצתית הגנתית והחולייה האחורית שלה מורכבת גם משמות בינוניים על הנייר בניגוד אלינו. מסכים עם מה שאמרת, המשולש הזה-מרסלו-ראמוס-קרוס הכל בצד שמאל זה די בעייתי ובגלל זה זידאן הלך על מערך היהלום רוב הזמן אני מניח שאיסקו יתרום את תרומתו ההגנתית הצנועה.

לא הייתי מנדה את לוקאס לתמיד חס וחלילה והוא נכס לסגל הרחב שלנו אבל כן הייתי מצמצם מעט את הדקות שלו. צריך לשלב את יוביץ’ איכשהו ואולי זה נכון גם על חשבון לוקאס. לא כל כך הבנתי את ההשוואה עם שחקני ספסל אחרים בקבוצות אחרות. אני לא חושב שויניסיוס יהיה טוב מרוביניו אגב אבל אני לאו דווקא כזה אנטי כלפיו.
רודריגו? ראיתי ממנו עשר דקות בקבוצה הבוגרת ואני לוקח את זה בחשבון, ההתלהבות הזו תדעך. לא יודע לגבי ברהים, העניין הוא לגוון.

כמה דברים:

אני מודה שזו חשיבה מאוד ספוקלטיבית אבל אני כמעט משוכנע שבלי לוקאס המשחק נגד ברוז׳ נראה אחרת, למשל. אף שער לא בא מטעות שלו, אבל הוא חירב לנו כמות לא מבוטלת של התקפות במחצית הראשונה. והכי גרוע שזה היה על כלום, על מסירות פשוטות ולא איזה משהו שהיה משאיר שחקן אחד על אחד. במקום להניע כדור ולדחוף אותם קצת אחורה הוא איבד שוב ושוב ולא הצלחנו לייצר שום מומנטום. כמו שמשחק ההגנה צריך להיות מוכן להתמודד עם איבודי כדור, צריך להיות ברור שהקישור לא יכול לאבד בלי סוף ולשחוק את שחקני ההגנה. לפעמים השלם (הקבוצה משחקת חרא) גדול מסך חלקיו (כולה לוקאס ואסקז). כמובן שלא כל האחריות מוטלת עליו…

והלאה כדי לא להישען רק על תחושות בטן:
הסיבה שנדבקים ללוקאס ואסקז זה כי הוא הבעיה הכי בולטת שהכי קל לפתור. למישהו יש מושג מה עושים עם האזרד? ברור שבלעדיו לא נגיע לשום מקום אז הדרך היחידה זה לתת לו לשחק ולהחזיק אצבעות. גם אם אני מסכים שאין הבדל משמעותי בין לוקאס לאחד מהצעירים האקראיים, לפחות איתם יש אופק, יש אולי תועלת עתידית.

ואסקז צריך איזה ריסט בכל מקרה, מרגיש שהוא צריך להעלם לאוהדים מהעיניים לכמה משחקים לכל הפחות, והוא עצמו צריך קצת להתאפס ולחזור לשחק פשוט יותר.

אולי התוצאות לא היו משתפרות אבל השחקנים שהוצאנו עליהם הון כן, כמו גם השווי שלהם. לוקאס הוא לא רק שמוצר מוגמר, אלא גם (הרבה) אחרי השיא. ומי יודע, אולי אחד מהשלושה שהזכרת היה הופך לשחקן ברמת ההרכב.

לצורך העניין, בעולם בו סאנצ’ו היה מצטרף לקסטיליה(היו דיווחים כאלה אאל"ט), האנגלי יכל להכלל ברשימה שלך כאן. במקרה שלו אין לאף ספק שהוא מסוגל להלחם על ההרכב ולנצח משחקים.

לוקאס לא בתקופה הכי טובה כרגע. מנגד, אם מסתכלים במבט על של כמה שנים הרי שמדובר בשחקן יחסית יציב. קרוס, למשל, גם כן יציב למרות עונה רעה בשנה שעברה. יש לנו לפעמים זיכרון קצר. עכשיו בנזמה כוכב, היו תקופות שרובנו אם לא כולנו לא יכולנו לראות אותו.

לשם הפרופורציה, המספרים שלו הם בסדר גודל של קאייחון. וכן, הוא עובד בהגנה (או שאתם מעדיפים את הסגירות של ויני). לוקאס צפוי, נניח, להיות מעורב ב-12 שערים. כדי שיהיה כדאי להחליף אותו (שהוא בעצמו מחליף, כן?), צריך שיבוא במקומו מישהו שיתן בערך את המספרים האלה, או פוטנציאל שברור שאמור להגיע להרבה יותר. ההשוואה צריכה לקחת בחשבון גם את התרומה בהגנה וכן את אלמנט התפוקה לטווח ארוך: עמדה שיש בה הרבה תנודות מבזבזת לקבוצה אנרגיה. כרגע מי שמקבל הזדמנות עדיין לא הוכיח שהוא שם, בשני המישורים. הלוואי שזה יקרה בקרוב.

מי שכן עושה קולות של בדרך לשם הוא חאמס. נכון שלא נקבל פה ניימאר, אבל חייבים עוד שחקנים שיתרמו לשורה התחתונה.