לה ליגה, מחזור 8: 4:0 על סביליה בבית (סוארס, וידאל, דמבלה, מסי)

כמה שהוא טיפש

https://twitter.com/LaSenyera/status/1180952818439610368

אם הייתה הכשלה, זה אדום לפי החוקה, לא?
במידה וכן, הבלם משך לו בחולצה והוציא אותו משיווי משקל. זו הייתה נגיעה קלה אבל קריטית לסיטואציה. הוא מנע מצב ודאי לכיבוש.

אגב, האם אתה חושב שהעברות (אם היו) האלו מצדיקות אדום/פנדל?

איזה מזל היה לנו שוב.
סביליה היו צריכים להוביל 3-0 אחרי חצי שעה ובסוף הברקות אינדיבידואליות שלנו גמרו את המשחק.
סוארז היה גרוע, אבל אם הוא שם גול או שתיים כל משחק, אני בסדר עם זה.
לא מסכים עם מי שחושב שלדמבלה היה משחק טוב. חלק מהדריבלים שלו הצליחו, והגול יפהיפה, אבל היו לו יותר מדי החלטות ומסירות גרועות. הוא גם חסר תועלת כשאין לו שטח לרוץ.
שבחים לארתור ולדה יונג זה כבר דבר שבשיגרה. אני רוצה לציין את סמדו, שמשחק שני ברציפות בשמאל נותן משחק טוב. בהחלט עדיף על מה שראינו מפירפו.
הבעיה שלנו זה שער ההגנה. פיקה, רוברטו וטודיבו לא נראו טוב. לטודיבו אני סולח, זה לא עוד ורמאלן, ואני מחכה לאלבה כדי שסמדו יחזור לימין וסרג’י רוברטו לספסל.

סוארז זה הצגה . אני כתבתי את זה גם שזה קרה. ניימאר היה מגע עם הרגל.

אדום של היום זה פשוט לא היה כי ליטוף על החולצה . זה לא אדום. בטח שיש ואר. זה שופט שמפורסם בזה שהוא מאפשר מגע. פתאום הוא נהיה קשוח. בדיחה.

אתה באמת מאמין למה שאתה כותב? הוא ראה שאין לו סיכוי ונפל. תדמיין שזה בקלאסיקו סוארז וראמוס בהתאם.

אולי תבין אותי יותר.

יוני צודק - אם הייתה עבירה, זה אדום.
משה, אתה טוען שלא הייתה עבירה?
או שאתה טוען שהייתה עבירה אבל לא היה צריך להיות אדום?

אני טוען ששופט שמאפשר מגע פיזי. לא צריך לשרוק על מגע כזה. הוא נזכר ליפול אחרי שהוא בכלל קיבל את הליטוף.

שופט נורמלי היה שורק עבירה עם כרטיס צהוב, הרי השחקן שלנו נמצא באותו קו ולוחץ אותו, אין פה חלוץ מול שוער.
סבירות של 99% שלא יוצא מדבר כזה שער, ושופט מנוסה ולא טיפש יודע את זה.

בקשר למשחק, ואחרי שנרגעתי מתצוגת האימים של להוז.

דה יונג של סביליה הוא כנראה קרוב של פרנקי כי אין אפשרות להסביר את מופע ההחטאות שלו. לפני כמה שנים לעגנו לריאל והתחת של זידאן, בשנתיים האחרונות , אותו דבר אנחנו . אי אפשר להסביר את זה אחרת. סביליה היתה צריכה להיות 2 או 3 אפס ואז בליץ של עשר דקות גומר את המשחק.
ביחס לשחקן שנמצא בעמדה לא טיבעית סמדו היה משחק טוב. ההגנה זה חושך מצרים.

דמבלה כובש שער אחד על מאה איבודי כדור. הלואי שהוא ישתפר. אבל הטיפשות שלו זה משהו יוצא דופן

נ.ב לא רוצה להיות פרוביציונאלי אבל לופטגי לא סופר את דאבור בשביל לוק דה יונג? היתי אומר צדק פואטי.

דרך אגב עכשיו שנרגעתי. תחזרו לאיבוד של ארתור בקורה של דה יונג. אם על זה הוא לא שרק… אז זה כן? אותו דבר היה שם. מאבק פיזי. ושם אני מבטיח לכם שהיה יותר מגע.

אדום ישיר זו לא הרחקה מ2 משחקים בספרד?

בארסה מאניה מפרסמים שעל האדום של דמבלה בארסה תנסה לערער כדי שהוא יוכל להיות בקלאסיקו (שהוא עוד 2 משחקים).

ענית לעצמך. אופ"א מרחיקה על מקרים כאלה, מנהלת הליגה לא.

בכל מקרה, מקווה שפיקה לא יהיה מטומטם מספיק כדי להגיד שהוא התנקה בכוונה כמו שעשה ראמוס.

תקן אותי אם אני טועה. תפסו את ראמוס והמאמן מתאמים את זה. סתם לרענן את הזיכרון.

יותר כי ראמוס אמר בפה מלא אחרי המשחק שבהתחשב בתוצאה, זו החלטה שהוא היה צריך לקבל.

אני בחיים לא יבין את השופטים. מה הם לא מבינים את זה? להאוז היה צריך להגיד לפיקה שהוא מבין למה הוא רוצה את הצהוב והוא לא יקבל את זה.

טיפה שיקול דעת. אני בטוח שאם הוא לא היה מחלק צהוב. לא סביליה או ריאל היו מוחות על זה.

מספר את הסיפור העונה על ההתקפה (המוחצת) של בארסה וזו (האומללה) של לופטגי. הוא חייב לקבור את דה יונג בספסל כבר ולהריץ אחרים.

1. טודיבו - אתחיל דווקא ממנו, למרות ההתכווצות ובגלל איבוד הביטחון המהיר. לא זכיתי בנבואה, ואין לי שום דרך להוכיח את מה שאני הולך לכתוב, אבל לדעתי יכול להיות שצומח לנו פה אחלה בלם. על מה זה מבוסס? על נתונים יבשים שיש לבחור, ועל הרגשה. שום דבר מבוסס. הבעיה היחידה, וזו חתיכת בעיה, זה שהוא לא יזכה למספיק הזדמנויות כדי להוכיח שאני צודק, או טועה. הוא לא צריך להיזרק להרכב בלית ברירה מול סביליה, אבל לפחות הוא ראה קצת דשא. השאלה אם זה יהיה יותר מקצת.
  2. סמדו - נלסון סמדו איש המשחק. נ-ל-ס-ו-ן ס-מ-ד-ו א-י-ש ה-מ-ש-ח-ק. לא מאמין שאני כותב את המשפט הזה, אבל כשמגיע - לגמרי מגיע. היה לו משחק מצוין אתמול, בעיקר התקפית (ולא רק בגלל הבישול). יש מצב שהמוח שלו כל כך הפוך, שהוא בעצם יותר טוב כמגן שמאלי? מבחינתי - כל עוד אלבה ופירפו לא כשירים, או אם מדובר במשחק שאפשר לעשות בו ניסויים, אפשר להרגיש יותר בשקט להציב את סמדו בשמאל, ולא להציב את רוברטו בימין. ובכלל.
  3. ארתור ודה יונג - לא צ’אבי ואינייסטה, וגם לא יהיו. לא בגלל שאין סיכוי שיגיעו לרמה הזו, אלא כי אין מה להשוות בכלל. הם שונים, הם צעירים, והם מעולים. עם הגנה נורמלית מאחוריהם ושיטת משחק הגיונית - יצמחו לנו פה צמד קשרים ל-10 שנים קדימה, וברמה הכי גבוהה שיש. כמה שארתור היה טוב בשנה שעברה, אחרי שהוא הוסיף השנה את ה"דחיפה קדימה" באמצעות תנועה קדימה ומסירות כמו בבישול לווידאל, הוא העלה את הרמה בקילומטרים. על ההולנדי אין מה להרחיב, הסחרחורות שהוא גרם לשחקני סביליה בהתקפה, אומרות מספיק.
  4. דמבלה - כמה שהוא חשוב, ככה הוא טיפש. ראש בקיר, גמלוניות, שכל של דאולופאו. אבל חייבים שחקן כזה בהרכב. אי אפשר עם מסי-גריזמן-סוארס שנכנסים אחד לשני ברגליים.
  5. סוארס - כבר הפסקתי לנסות להבין. כשסוארס בעט מ-50 מטר בתחילת המשחק, כתבתי באיזושהי קבוצת וואטסאפ שזה אומר שהוא הולך להבקיע בוולה מהקרן. הייתי קרוב. אין דרך להסביר איך שחקן יכול לחרב התקפות בגלל חוסר יכולת לבצע את הפעולות הכי פשוטות, להביא וולה מהחצי, לרוחב, בלי קשר לכלום, ועדיין להבקיע כל משחק (טוב, חוץ מבאלופות בחוץ) את הגולים הפסיכיים האלו. ואולי זה בעצם קשור אחד בשני.
  6. אין מה להתבלבל - זה 4:0 שקרי לחלוטין. אולי הגיע לנו ניצחון במצטבר, אבל הגיע לנו לחטוף עוד 3, לפחות. אם לא דה יונג האנדלוסי, היינו במינוס 3 אחרי 20 דקות. אחרי זה המשחק עבר לשליטתנו, אבל לפני כן? רק המזל והדבר הזה שעומד אצלנו בשער, הצילו את המשחק. כל משחק אצלנו מתחיל בתפילה לאלילת המזל ולטר-שטגן. אולי זו הטקטיקה.
  7. ביום בו לנגלה מושעה, פיקה מצהיב את עצמו, טודיבו עם התכווצות שרירים כי הוא לא שיחק שנה וארואחו הילד מקבל אדום אה-לה מונייסה, אני בעיקר יותר כועס על אומטיטי. הראשון שהייתי זורק מהקבוצה.

לפי מה שאני מבין להאוז לא הסכים להתייעץ עם הVAR לגבי ה"הכשלה". מה זה החרא הזה? ממתי לשופט מותר לא להתייעץ עם האנשים ששמו במיוחד כדי לראות בוידאו אם ההחלטות שלו נכונות? הן לא.

אגב, האדום לדמבלה הגיע אחרי שהוא אמר ללהאוז “רע מאוד. אתה רע מאוד”.

בסיטואציה אחרת הוא נתפס כשהוא עונה לסוארז “סתום”, כשהראשון אמר לו שהוא החליק ולא צלל.

בליגה נורמלית להאוז יורד לשפוט בליגה שנייה חודשיים שלושה על ההתנהלות הזאת. פשוט ביזיון. איכס.

לוק דה יונג היה השחקן המצטיין שלנו אתמול במשחק שניצחנו 4-0.
זה אומר הרבה עלינו, ועל המשחק ההזוי שראינו אתמול.
אפשר לעשן שתי קופסאות ביום ולהגיע לגיל 90. אבל זו עדיין לא דרך לאריכות חיים.
זו תוצאה כ"כ משקרת וגם אם חלק פה נהנו מהמשחק, יהיה לנו מאוד קשה להשיג משהו העונה כל עוד ההגנה הזאת נראת ככה.

הערה לגביי סביליה עצמה:
במשחק אחד, סביליה הראתה את כל “רוח המועדון”, מאז שאני זוכר אותו. במילים אחרות - המשחק הזה היה דוגמה לחוסר היציבות היציב של סביליה.
מדהים כמה הקבוצה הזו יכולה לדרוס במשחק אחד (או ב-20 דקות) ואז לקרוס שנייה אחרי זה. כל עונה אותו סיפור.