מחזור 8: מקבלים בראש 4:2 מול אוסאסונה בחוץ (פאו ויקטור, לאמין)

נו באמת… לשם שינוי המאמן שעל הקווים לוקח אחריות ולא מאשים את כל העולם ואשתו, אז החלטת לעשות את זה במקומו?

באמת שאני לא יודע מה אתה רוצה מהשופט. כן, הייתה טעות גסה בשער השני של אוססונה, שהיה חייב להיפסל. מצד שני הייתה גם טעות גסה בפנדל שאוססונה קיבלה, כשדומינגז היה חייב לקבל כרטיס אדום. מעבר לזה - שיפוט סביר לחלוטין לאורך הרוב המוחלט של המשחק, בלי שום הטייה מיוחדת לכאן או לכאן.
ובעיקר, בשורה התחתונה - אוססונה שיחקה הרבה יותר טוב מברצלונה, וראויה לגמרי לניצחון.

אני מקווה בשבילכם שככה גם הצוות שלכם רואה את הדברים (וכך אכן נראה מהדברים של פליק), כדי שיפיק את הלקחים הנכונים להמשך.

אז…אוסאסונה הרוויחה פעמיים מטעויות שיפוט :wink:

הבנו כבר מה משמעות המילים שטיטי כותב.
אין צורך להפוך את זה לדיון לגיטימי, נותר רק לצחוק.

יש פה גם אשמה על פליק שיכל ללכת עם שחקנים יותר איכותיים(על הנייר) כמו פורט, גיז’ה או פאו פרים.

עכשיו שהמאמן שלנו ובצדק לוקח אחריות על הטעויות שלו ולא מאשים את השופטים נשאר לראות אם אוהדי ריאל מדריד ילחצו על המועדון שלהם להפסיק עם המלחמה הפסיכולגית נגד השופטים שהטלויזיה הרישמית של ריאל מדריד עושה כל שבוע ובניגוד לחוק דרך אגב.

בהינתן שקובארסי חלק משלישיית הבלמים הבכירה - איניגו המחליף הבכיר לעמדה זאת. שחקן שבעונה רגילה לא אמור לראות דקות, והפך לשחקן הרכב מתחילת העונה.

זה שיש לנו סוף סוף מאמן שמתרכז בכדורגל, לא אומר שאפשר להתעלם מהשיפוט השערורייתי. בעידן ה-var אי אפשר לקבל פסיקה כזאת, כמו שאי אפשר לקבל בשלווה פנדל מחוץ לרחבה. אפרופו פנדלים, הגיע לנו אחד על לאמין.

חוץ מזה, היה שיפוט חלש שהלך איתם בכל השריקות ולא ניסה לשפוט מאוזן לשתי הקבוצות.

אבל כמובן שיש קבוצות שיכולות להתלונן 24/7 על השיפוט, למרות שהיסטורית הוא תמיד לטובתן ויש את הקבוצות שצריכות לסתום.

ראיתי שהשחקן של אוסאסונה נגע והרחיק את הכדור לפני הדריכה. האם במצב כזה זו עדיין עבירה?
אני די בטוח שאם זה היה קורה ברחבה, הנגיעה הראשונית הייתה פוסלת אפשרות של פנדל.

אתה רציני? עולמ כמינהגו ימשיך לנהוג, וזה הדבר הכי בטוח.
זה שפליק לוקח אחריות ולא מתלונן זה מכובד וחשוב בפני עצמו. אגב בניגוד לעבר רואים שזה מחלחל לשחקנים, למשל בשער המצמק של ויקטור, השחקן שחילץ את הכדור מהמסירה הרעה של השוער נדחף אבל לא עצר להתלונן אלא המשיך ומסר לויקטור. מה יעשו עם זה בהנהלה ובשופרות שלה? כנראה ימשיכו לפמפם על הטעויות שהרסו לקבוצה ו/או שהיטיבו על היריבה.
גם אותי זה מרגיז לראות את האמירות והנסיונות של הטלויזיה הרשמית של מדריד להשפיע על השופטים. אני מאמין שהרוב הגדול אלו טעויות אנוש וגם הטיה שלנו כאוהדים לשפוט מצבים על הדשא “לטובתנו”. עצם הדיון על זה הוא לרוב לא מכבד, ואני בטוח אשמח אם זה יעלם לטובת דיונים על דברים שכן בשליטת הקבוצות.
בעיני, עצם האנרגיה שמשקיעים בזה, בטח המאמנים, מכשיל את השחקנים, ובמקום לעשות את המקסימום שהם מסוגלים הם יעשו פחות ויאשימו את השופטים בעצמם.

אם ברצלונה היתה מנצחת 4-2 את אוסאסונה עם צמד טעויות כמו שהיה אתמול פנדל על לאמין ושער שני שהיה צריך להיפסל אתם בפורום שלכם היתם צועקים אופלונה עד סוף השנה.

אני לא מאשים אף שופט בקונספרציות ואני לא חושב שיש פה אגנדה נגד ברצלונה ואתמול הפסדנו בצדק. אני רק מאשים אותכם בצביעות. (לא אותך באופן אישי)

ששופטים טועים לזכות ברצלונה זה “אופאלונה” שנגד ברצלונה זה “טעויות שיפוט תמימות” ואין לכם זכות להתלונן ובכלל מה אתם עם ריגשי נחיתות בעוד שהטלויזיה של ריאל מדריד פלורנטינו משלם לה בשביל להפעיל לחץ על השיפוט.

תעשו את זה יותר הגיוני.

אל תשכח שהיו עושים רשימות של פנדלים שקואבלה קיבל ב-1959, ושל כל הטעויות שמנעו מהם אליפות של 44/45.

אני זוכר שהם עשו רשימות כמה פנדלים אנחנו קיבלנו לעומתם. משום מה הם הפסיקו לעשות רשימות כאלו בשנה וחצי האחרונה, אתה יכול להסביר לי למה?

זה כנראה דיון שלא יסתיים ולא ימוצה.
אני מניח שזה קשור לתנועת בעיטת הפנדל של לפוארטה לפני כמה שבועות?

באמא שלי שאתם מביכים. ״מישהו שם למעלה החליט על אליפות של מדריד״ ואז עוד מזיינים את המוח על הפורום של ריאל… אין שם עשירית מדיבורי השיפוט שיש פה כלפי היריבה, ולא מאית מהבכיינות ותסביך הקורבן והנחיתות. אה, ואף אחד שם לא כותב ״אופאלונה״ כבר 12 שנה.

שני אוהדי ריאל פה בכוח מנסים לנהל איתכם דיון ענייני ואתם מגיבים כמו ילדות עם קוקיות. יש לכם קבוצה טובה מאד השנה (מסתמן), תהנו פשוט.

משה - יש פי 200 הודעות שלך מתלונן על אוהדי ריאל שאומרים שדברים מכורים לטובת ברצלונה בצביעות מדומיינת מאשר הודעות שזה אשכרה התוכן שלהן. לא יודע אם אתה עושה את זה כפרובוקציה, אבל זה מעצבן. לגיטימי כמובן, אבל לך חשוב שלא יעשו את זה לך. נאה דורש נאה מקיים. אחרת אתה יודע איך קוראים לזה.

לא יודע אם יותר טוב, אבל בהחלט יותר נכון. הרבה יותר נכון.
ברצלונה איכשהו גם הקריבה את האגפים בשביל האמצע, וגם הקריבה את האמצע בשביל משהו אחר, שזהותו לא ברורה עדיין (*).
אלא אם מדובר בחששות מוגברים מאוד מפציעה של אקונייה הבאלדאי, מאוד לא ברור לי למה בהיעדר לאמין וראפיניה, פליק לא פתח איתו (ועם פורט בצד ימין, וקונדה באמצע). הייתה פה מחיקה מוחלטת של משחק האגפים של ברצלונה, גם מבחינת זהות השחקנים, וגם מבחינת שיטת המשחק. ועוד בלי כיפור על זה במקומות אחרים. לראייה - לקראת סוף המחצית הראשונה, ובמחצית השנייה (עוד לפני הכניסה של לאמין וראפיניה), ברגע שהמשחק רווח קצת - ברצלונה הייתה כפסע מלכבוש, או במינימום לאיים על השער, בכל התקפה.

עד אז, ובכל מיני איבודי ריכוז מאז, לא נותר לאוסאסונה אלא לנצל את שיטת המשחק המוזרה הזו, ואת השחקנים המוזרים שעמדו מולם. והם בהחלט עשו את זה בצורה טובה מאוד, שזה לא ברור מאליו.

(*) - טקטית. ברור לי למה ההקרבה/רוטציה המוגברת והמוגזמת הזו קרתה מבחינה אסטרטגית.

התכוונתי בשאלה ל"מי המחליף הראשון שפצוע?", כי למיטב ידיעתי איניגו לא פצוע. בינתיים.

אגב איניגו - אחרי משחק בלהות ראשון בפתיחת העונה, הוא די התייצב. הנוכחות שלו, הפיזית והמנטלית, חשובה בקו הגנה בו הבלם השני עוד לא סיים תיכון. החיסרון שלו אתמול בלט מאוד, וקובארסי, למרות המחמאות (שמגיעות לו בעיקר ביחס לגילו הצעיר), עוד לא שם כדי להנהיג הגנה לבד.

קונדה, לעומת זאת, נתן קפיצת מדרגה רצינית העונה, בהמשך לחצי השני של העונה הקודמת. הבעיה שלו, בדומה לזו של פדרי, היא שהוא די לבד בחוליה בה הוא ממוקם. כשהדני והבופלואי יחזרו, מתישהו, יש מצב שהוא ייראה אפילו יותר טוב.

אני לא עושה שום דבר בתור פרובקציה.

אם אני הייתי עושה בתור פרובקציה הייתי נכנס לפורום שלכם וכותב את זה.

חשוב להדגיש שאני לא חושב שזה קונספרציה נגד ברצלונה. כתבתי 1000 פעמים את זה. אבל כמו שכתבתי, שזה קורה נגדנו זה טעויות שיפוט מצערות שזה קורה בעדנו… אתם יודעים מה ההמשך.

ובקשר לריגשי נחיתות , אתה באמת רוצה להכנס לזה?

על פיי כן, על וייה לא.
וייה רק מושאל , לא נמכר. יותר מזה, הוא גם לא קשור לפייר פליי, יכל להמשיך כשחקן בארסה ב’ בדומה לקוברסי ולאמין בשנה שעברה.
התירוץ אם אני לא טועה היה שהוא צריך דקות כדי להתפתח. לא בעיות פיננסיות.

אני עוד לא השתכנעתי לגבי טורה. הוא רק יצא מהפריזר, שיחק עם הרכב מחליפים, ובמשחק הקודם היה יותר טוב.
דומינגז ומרטין אני מסכים. פליק ייתן להם מחמאות , זה בסדר, אבל אם הייתה לו אפשרות הם לא היו רואים דשא.

כבר לא נותנים עונש כפול כמה שנים. פנדל, ואם העבירה הייתה מכוונת - גם צהוב. אני לא אחפש את הניסוח המדויק , אבל ככה זה גם בחוקה וגם בפועל.
השופט נתן ליותר מדי עבירות לקרות בלי שריקה. זה היה לשני הצדדים, אבל בגלל שהכדור היה לרוב אצל בארסה, זה פגע בה הרבה יותר. למשל כשיצאו למתפרצת, שחקני אוססונה היו תופסים ומפילים שחקנים שרצו להצטרף, והשופט לא שרק לאף עבירה. גם תפיסות ומשיכות חולצה הוא לא שרק.
אני לא אוהב שופטים כאלה, הם נותנים פרס לאנטי כדורגל.

לטורה יש את הטכניקה להיות שחקן ברמה הזו אז אני משאיר לו פתח קטן, אבל הוא נראה כמו שחקן קטרגל כרגע ולא כמו כדורגלן. שלא נדבר על האתלטיות המוגבלת שלו.
קשה לי לראות אותו קופץ מספיק ברמה.

לגביי דומינגז - מסכים.
לגביי מרטין - הוא המחליף היחיד לבאלדה בעמדת המגן השמאלי. אלא אם פליק ישנה את המערך ויבטל את העמדה הזו, גם אחרי ש-RFA וכריטנסן יחזרו - מעמדו הנוכחי של מרטין יישמר.

אני לא בטוח. פליק אתמול הוריד את אריק להיות בלם, וקוברסי היה הבלם השמאלי.
אני חושב שבקונפיגורציה של 3 בלמים, איניגו מתאים יותר להיות השמאלי ולבטל את הצורך בבאלדה או המחליף שלו.

בתור בדיחה, הייתי מנסה את פראן טורס בעמדה. גם ככה התועלת ההתקפית שלו שואפת ל 0, וכמה כבר חורים הוא מסוגל לעשות בהשוואה לבאלדה. לפחות הוא מהיר ומתרוצץ בלי הפסקה בניגוד למרטין.

איניגו לא יכול להיות המגן השמאלי במערך של 3 שחקני הגנה. יעשו שמיניות סביבו.

זה גם לא מערך ריאלי במצב הסגל הנוכחי. אין לנו כנף שמאלי חוץ מבאלדה.

בלי להיכנס לדיונים מי משלם יותר לשופטים אני לא חושב שהיה צריך להיפסל, השחקן לקח את הכדור ואז הגיעה הדריכה, מה שונה מגליץ’ שמגיע קודם לכדור ואז מקצץ את השחקן ?

ובנוסף, מתחילת המשחק השופט הראה שהוא לא שורק למגעים קלים עד בינוניים בין השחקנים ונותן למשחק לזרום משתי הכיוונים, במקום לחכות לשריקה היו צריכים לנסות לצמצם את הבורים שהיו לברצלונה בהגנה, היו גם מקרים של ספק עבירה לטובת אוסאסונה שהשופט איפשר לברצלונה להמשיך לשחק רק שהם היו במשחק רע, או יותר נכון שיחקו עם 8 שחקני שדה בערך.

כבר כמה משחקים רואים שיש בעיה גדולה בהגנה של ברצלונה, נגד ויאריאל זה נגמר במזל לטובת ברצלונה עם החמצות גדולות, מספר קורות ופסילות שערים על ס’'מ(פסילות מוצדקות), משחק שעבר דקה 93 החמצה שערורייתית מנעה תיקו במשחק חלש מאוד והפעם שילמו בגדול, העונה של ברצלונה תלויה מאוד באיך אראוחו יחזור, אם חוזר מהוסס ולא 100% העונה שלהם תגמר יותר מהר