מחזור 9 : מארחים את ליברפול בטיימינג בעייתי ( ראשון , 18:30 )

אין ספק שזה התרחיש הגרוע ביותר שיכולתי לדמיין של פתיחת העונה שלנו , כל הכלים עמדו לזכות סולשיאר ועדיין אנחנו מגיעים למפגש הפסגה הזה כאנדרדוג מוחלט ועם תחושה שבנס זה לא יגמר בתבוסה .
אני זוכר שאחרי אחד המשחקים המאכזבים העונה משתמש כתב ( בטח sh4rky ) שקלופ עם סגל כזה מסיים משחקים עם חמישיות ושישיות - בדיוק התחושה שלי מהעונה הזו שאם מאמן רציני מקבל את הסגל הזה אז ההגנה הזו לא מקבלת את השערים הדביליים האלה ומשם ההתקפה כבר תדפוק בלי לחץ של הפסד על הפרק.

מאמין שנראה מלחמה מחר מצד השחקנים ( השאלה לכמה דקות ) אבל זה לא הולך להספיק ביכולת הנוכחית.

לייק 1

ברונו בספק למשחק ובלעדיו אנחנו אנדרדוג גם מול ברנסלי, קל וחומר נגד ליברפול.
לתחושתי נחזיק איכשהו תיקו עד מתישהו במחצית שנייה עד שפערי הרמות יתבטאו גם בתוצאה ונצא עם איזה 3-1 כזה וסולשיאר ידבר בסוף על כמה שנלחמנו וניסינו ולא היינו ראויים להפסיד (ספוילר: היינו).

הרכב:
דה חאה
שואו-מגווייר-לינדלוף-ואן ביסאקה
פרד-מקטומיניי
ראשפורד-ברונו-גרינווד
רונאלדו

ראשפורד, ברונו ופרד בסוף כשירים. נקווה שהם באמת כשירים ולא כמו שמגווייר היה “כשיר” נגד לסטר.

מעניין מה יהיה הסייד אפקט של ז’וטה ולא מאנה מול ביסאקה

WOW

לייק 1

טוב זה כבר לא מצחיק ולא נעים…הביתה

לייק 1

אשכרה סולשיאר בדרך להיות חתום על התבוסה הכי משפילה של יונייטד בעידן הפרמיירליג, מטורף

לייק 1

נו באמת.

לא ראיתי למזלי דקה אחת אפילו , כנראה הקבוצה מאותת לי להתמקד בלימודים השנה .
ידענו לפי פתיחת העונה שזה לא יחזיק מעמד , וקיווינו שלא תגיע קריסה מהסוג הזה.
בתרחיש האופטימי שהוא באמת הולך הביתה ( אני חושב שאני היחידי שלא בטוח שהוא הולך ) אז הפיתרון הקומפקטי הוא קונטה ( על אף עימותים שיש לו עם הנהלות ) - הוא יכול לייצב את ההגנה וזה הדבר הכי דחוף כרגע .

כש-3 המובילות סופגות, ביחד, פחות מיונייטד (שעל הנייר אמורה להילחם איתן בצמרת) - חייב לבוא זעזוע.
השאלה היא מי במקום?

טוב אז טסתי למנצ’סטר אחרי שנתיים וחצי בחוץ, ואחרי האופוריה של רביעי הגיעה הסטירה לפנים. אחרי כל הטיולים ברגל בעיר בשבוע האחרון, מסתבר שהתפתחה לי איזו פציעה ברגל. אמרתי לאשתי שכנראה מנסים למנוע ממני להגיע למשחק כי אנחנו הולכים לקבל בראש. יצאתי מהרופא באחת וחצי עם האבחנה מרגיש טוב יותר, הלכתי לטולגייט לאווירה טובה והגענו למשחק לאווירה עוד יותר טובה.

הגול הראשון, מילא. יונייטד צריכה לספוג כדי להתחיל לשחק, כולם יודעים. אולי זה דווקא טוב. השני - טוב, היינו שם ברביעי, אז יאללה שידור חוזר. השלישי - גם תיקו זה בסדר. הרביעי - אוי ויי, צדקתי. ניסו למנוע ולא הקשבתי.

יש הרבה אשמים בסיפור הזה, אבל חשוב להדגיש קודם כל שהאשם העיקרי הוא סולשיאר. אם המאמנים על הקווים היו מתחלפים, גם התוצאה הייתה מתחלפת. הקבוצה אנדר אצ’יברית בצורה קיצונית, אחת מהקבוצות עם הפערים הגדולים ביותר שראיתי בין פוטנציאל ליכולת. לא מאומנת ברמה הבסיסית ביותר.

לצד זאת, לוק שואו היה בושה וחרפה. אשתי שאלה אותי איך סלאח פתאום בליברפול, הרי בפעם שעברה שהיינו (0-0) הוא לא שיחק. השבתי שהוא כן שיחק, אבל אשלי יאנג חנק אותו כל המשחק אז לא שמנו לב אליו. אז כן, סלאח השתפר ובכושר מטורף. אבל שואו לא היה באיזור באף אחד מהגולים, וכולם מהאגף שלו. שערוריה ממדרגה ראשונה. שחקן שקיבל שבחים מקיר לקיר בעונה שעברה ובצדק, והעונה נראה חושך יותר מאזקבאן בליל ינואר. הוא צריך לקבל שטיפה רצינית על החרפה שבמשחק הזה. מילא שסלאח יקרקס אותך, אבל לא להיות באיזור? זה בלתי נסלאח.

למעשה התבוסה הייתה כל כך חרפתית, שהחוויה הפכה למשעשעת. אם היינו מפסידים 1-0 הייתי מתבאס על החמצות של ברונו (מזעזע) ורונאלדו, אבל העובדה שבכלל לא היינו קרובים הפכה את המחצית השניה לשעשוע. עם כל הנמכת הציפיות 5-0 לליברפול זה לא משהו שאמור לקרות באולד טראפורד גם אם הנוער עולה לשחק.

חשבתי שההרכב שהייתי עולה איתו היה זהה מלבד פוגבה במקום גרינווד, כדי להקל על הנעת כדור ולאפשר כדורי עומק לראשפורד. הגיעה המחצית השניה ופוגבה הוכיח למה אסור לו לפתוח. ערימה של כישרון עם מוח של ציפור דמנטית.

אבל אם חשבתם שפוגבה היה האיש המטומטם באצטדיון, טעות בידכם. בתחילת המחצית הגיע ליציע שלנו אוהד ליברפול עם חולצה של ליברפול ועלה בהפגנתיות במדרגות. בחור גדול ומקועקע עם ביטחון מופרז וחסך במוח. מלבד צעקות מליטרלי כל היציע, יריקות וזריקות חפצים, הוא קיבל מכות ובנס המאבטחים הצליחו להוציא אותו משם. יכל להיגמר בלינץ’ בשיא הרצינות והוא צריך להגיד תודה שיצא מזה בשלום.

אנחנו לא יצאנו מזה כל כך בשלום, לפחות בלב. מחייכים ומעודדים עד הדקה ה-90 (הרבה הלכו אבל יותר נשארו ועודדו ממש עד הסוף), אבל בפנים זו הרגשה מחורבנת. עם סיר אלכס לפחות היינו יוצאים עם ידיעה שהכל יהיה בסדר. כאן באמת שאין לי מושג מה הלאה.

5 לייקים

אין הלאה, עם אולה נכנסנו בקיר, והרומן החביב הזה הגיע לקיצו מאוחר מהצפוי.

אם נביא את רודג’רס מנצ׳יני או קונטה, אני אהיה מבסוט. דבר אחד בטוח, אולה והצוות שלו צריכים ללכת.

חייב לומר שגם עם כל המחמאות שקיבל ביורו מעולם לא תפסתי משואו.
הוא לא מרגיש כמו מגן. הוא לא עושה כמעט תנועה ומשחק מאוד בהליכה. הוא מרגיש כמו קשר נוסף שמשחק בצד.
יש לו הרמות מעולות ומרגיש לי שפה זה נגמר.
הגנתית ראינו מה הוא שווה, פשוט האשם העיקרי בכל הגולים (בחלקם האשם הבלעדי ובחלקם סתם העיקרי).

כמובן שמעל הכל סולשיאר חייב ללכת, לא הצליח להפוך אתכם לקבוצה.

מה שטענתי בקיץ היה שלפני כל הרכשים אתם חייבים קשר אחורי. נראה לי שצדקתי. כדי שפרד יצליח להתמודד עם היריבות הוא חייב את מקטומיניי, אתם מפסידים קשר בשביל לכסות על היעדר הקשר האחורי.

גם בתחילת הקדנציה שלו בריאל רונאלדו חטף חמישיה מהיריבה המרה. השאר היסטוריה, כולל שער ניצחון בגמר גביע באותה עונה מול אותה יריבה.

לא רואה את קונטה מגיע אליכם. הסגל שחקנים שלכם פשוט לא מתאים בכלל לדרך שלו.
הוא אוהב חלוצים פיזיים שמשחקים עם הגב לשער - רונאלדו לא כזה.
הוא אוהב לשחק עם 3 בלמים - יש לכם 2 ברמה טובה.
הוא אוהב מגינים התקפיים מאוד - אולי לוק שואו יצליח בעמדה הזו.
הוא אוהב קישור חזק וקשוח ופחות מאמין בקשרים התקפיים - כל הקישור שלכם הוא קשרים התקפיים עדינים.

אם היה להם כל מה שקונטה אוהב אז הם לא היו צריכים את קונטה, כי היו מצליחים גם בלי קונטה…

אוהדי יונייטד חושבים שיש להם סגל שיכול לרוץ לאליפות וסולשיאר מונע זאת מהם, לדעתי הרמה של המאמן תואמת את רמת הסגל.

מאמן רוצה את השחקנים שלו.
אם קונטה יגיע ליונייטד הם יצטרכו לצאת למסע רכש מטורף של 2-3 קשרים פיזיים קשוחים למרכז, בלם, 2 מגנים תוקפים, חלוץ פיזי.

מאמן אחר שמאמין בשיטת משחק אחרת יכול עם קניה אחת של קשר אחורי אמיתי לייצב את המערך של יונייטד ולהפוך אותה לקבוצה מטורפת.

פוגבה, ואן דה ביק, רונאלדו, ברונו וואן ביסאקה לא ימצאו את עצמם אצל קונטה.

יונייטד צריכה מאמן, לא מהפכה. היא צריכה את אפקט טוכל בצ׳לסי, לא להיות רחוקים מהטופ לעוד כמה שנים עד הבניה החדשה.

הם לא שווים מאבק אליפות כי הם רחוקים עדיין מהרמה של סיטי,צלסי וליברפול,אבל יש מרחק גדול בין לרוץ לאליפות לבין מה שאנחנו רואים,תוצאות גרועות בליגה וכל משחק באלופות רונאלדו מציל לו תתחת.
הסגל הזה שווה מקום 4 בליגה ולפחות רבע גמר אלופות,עם אולה אני לא רואה אותם מגיעים לזה,אבל עזוב תוצאות,איפה הדרך?

די נו, זו סתם אימרה של הייטר. קלופ רץ לאליפות עם הסגל הזה. חסר לנו קשר אחורי כדי שהסגל לא יפול מזה של סיטי וליברפול. יש לנו קאדר התקפי מוגזם שקלופ היה עושה ממנו מטעמים, ואן דה ביק מבוזבז לחלוטין כשפרד מקבל 90 דקות כל משחק. מאמן נורמלי היה מוצא דרך לשלב אותו. בהגנה יש טמבלולים אינדיבידואלית אבל בעיקר רואים חוסר אימון כי אף אחד לא מתואם עם השני כשאנחנו בלי הכדור (וגם איתו).

בכל אופן העיקר הוא לא אליפות עם מאמן אחר או לא, אלא פאקינג לא להפסיד 5-0 לליברפול בבית אחרי תצוגות נפל מתחילת העונה למעט משחק אחד, מול קבוצה שמפלרטטת עם הקו האדום (ניוקאסל).

דה חאה - שוער מהטופ (כשהוא בכושר)
וראן - בלם נהדר שזכה בהכל והיה מספיק טוב לצרפת ולריאל מדריד.
מגוואייר - לא במקרה הוא הבלם הטוב בהיסטוריה, גם אם הוא אוברייטד זה לא כי הוא לא מהטופ אלא פשוט כי לא הטוב ביותר מבין הטוב.
ראשפורד - שחקן טופ
רונאלדו - חלוץ טופ
פוגבה - קשר טופ
ברונו - קשר טופ
סאנצ׳ו - שחקן טופ

כלומר 8/11 מההרכב של יונייטד שחקנים נהדרים שבהחלט לרמה. אפשר גם לדון לגבי ואן ביסאקה, שגם אם הוא לא מטורף הוא בהחלט שחקן סולידי בהחלט.

לצורך העניין רונאלדו טוב מפירמינו, וראן טוב מקונאטה, ברונו ופוגבה טובים מכל צמד קשרים של ליברפול, וראשפורד לא נופל מז׳וטה.
אז למה בכל זאת ההפרשים כאלה גדולים? מאמן.

אסופת השחקנים של יונייטד לא רחוקה מהרמה של אף קבוצה בעולם. כנראה שלצד כל קבוצה בעולם יונייטד תכניס לא מעט שחקנים להרכב משותף.

אתה טועה, קלופ אם יגיע ירוץ לאליפות, אבל לא עם הסגל הזה, הוא ישחרר את רוב הסגל הזה ויביא סגל הרבה פחות נוצץ והרבה פחות יקר וירוץ איתם לאליפות, הסגל הזה שאתה חושב שלא נופל מזה של סיטי וליברפול(בתוספת קשר אחורי כמובן) לא יחזיק תחת קלופ או פפ, זה סגל עם שמות אבל סגל מאוד נחות שלא יודע לעשות דברים בסיסיים בכדורגל היותר מודרני.

אם יש לך 8 שחקני טופ בסגל אתה רץ לאליפות ולצ’מפיונס גם אם המאמן הוא צנון !

זה לא פלייסטיישן פה, אתה לא מחלק ציונים לשחקנים וקובע שהם טופ ומעלה אותם ביחד ומנצח…
איך רונאלדו טוב מפירמינו ? הוא לא טוב מפירמינו בכדורגל שקלופ רוצה לשחק, החלוץ צריך ללחוץ כאילו אין מחר, להיות מספיק חכם להוביל את הנעת הכדור של שחקני ההגנה למלכודות הלחץ שהקבוצה עובדת עליהם, החלוץ של קלופ צריך לפנות שטחים לחלוצים, לרדת אחורה לקבל כדור ולנהל משחק ולתת כדורי עומק לקיצונים וכששום דבר לא הולך גם מצפים מהם להבקיע שערים, האם רונאלדו בגיל העכשווי הוא כזה ? האם הוא אי פעם היה כזה ? קלופ לא יוציא את פירמינו מההרכב בשביל רונאלדו.

אם ברונו ופוגבה טובים מכל צמד שיש לקלופ איך זה שהקישור של קלופ עם הנדרסון, קייטה ופאקינג מילנר זיינו ליונייטד את הצורה ? סולשיאר אמר לקשרים של יונייטד לא להזיז את התחת ? לא ללחוץ ? לא להתלכלך ?

אתה מביא אסופת שחקנים וקובץ שהם טופ, אבל מדובר באסופת שחקנים שנקנו מבלי מחשבה, אז פוגבה וברונו גאונים עם הכדור, אבל הם לא ישחקו ביחד(ותשים דגש גדול על המילה ביחד) אצל קלופ, כי אם שני העצלנים זורקי הזין האלה ישחקו ביחד אז אי אפשר לשחק כדורגל של קלופ, פוגבה לא ישחק אצל קלופ, ברונו אולי ישחק במקרים מסויימים, אבל מצד שני מאז שקוטיניו עזב ליברפול הרבה יותר דורסנית, לא רואה סיבה להשתמש בתואם קוטיניו.

היא רחוקה מאוד מאוד מאוד, שוב, זה לא שחקן מול שחקן, קשה מאוד לעשות קבוצת טופ מהאסופה הנוכחית, פפ או קלופ אם יגיעו(והם לא יגיעו) ישחררו המון שחקנים מהסגל הזה ויבנו מחדש, הרבה שחקנים שאתה חושב שהם “נוצצים וטופ” יעזבו מיד.

וראן, ברונו, ראשפורד, סאנצ’ו ודה חאה, השאר לפח, כולל רונאלדו שאני מאוד אוהב, אבל אין לו מקום כרגע בקבוצת טופ שאמורה להתמודד מול ליברפול וסיטי(כלומר הוא כרגע במקום שמאוד מתאים לו).

בקיצור, ראינו את ההבדל התהומי בין ליברפול ליונייטד, וזה לא רק המאמן, זה גם הסגל.

לייק 1

בהקשר הקבוצתי לא רק שפירמינו טוב מרונאלדו, גם קבאני טוב ממנו

לייק 1