מחזור 9: מנצחים 3:1 את ולנסיה בבית (פאטי, ממפיס, קוטיניו)

הסגל של ברצלונה -

לראשונה - אגוארו בסגל.
יחד איתו חוזר גם באלדה, שנעדר עקב פציעה.

בחוץ -
פדרי, אראוחו, דמבלה, ברייטווייט. כולם פצועים.

הסגל של ולנסיה -

יתעדכן

תצלמו את הרגע השורה “אגוארו בסגל” לא הולכת להשאר יותר מידי זמן. עוד שבוע שבועיים הוא חוזר לשורה “בחוץ”…

אנו חוזים ברגע היסטורי !

:joy: :joy: :joy:

החלק החשוב לגבי ולנסיה זה כמובן המאמן שלה הלא הוא בורדלס המאמן שהפך את חטאפה לקבוצה נושכת ומלוכלכת. אומנם זה השיג לו לא מעט הישגים ותוצאות (כל אירופה דיברה על איך הם הדיחו את אייאקס באירופית), אבל זה כדורגל מלא בעבירות, בזבוזי זמן ונצחונות דחוקים.

כיום נראה שבורדאלס עוד מנסה להמשיך ולייצב את קו ההגנה שלו, ולעזור ולנסיה להיפטר מהנירפות והנאיביות שלה מהשנים האחרונות. ולנסיה התחילה את העונה טוב בעיקר מול קבוצות קטנות כמו אלאבס, חטאפה ואוססונה יחד עם תיקו מול גראנדה, אבל מהרגע בו סולר נפצע העטלפים מתקשים מאוד לייצר מצבים, והרבה תלוי ביכולת האישית גדש שפתח את העונה מצויין.

קשה לי לחזות איך המשחק יתפתח, שכן בארסה הנוכחית לא באמת מצליחה לכבוש מול הגנה יציבה, אבל ולנסיה עוד מתקשה לבוא לידי ביטוי מול קבוצות בסדר גודל של סביליה וריאל. נותר רק לשאול האם בארסה בסדר גודל הזה.

תחזיקו חזק, יש לי הרגשה שזה יהיה מאוד לא נעים לעין.

הרבה תלוי בעל איזו רגל גדש קם הבוקר, ואם הרגל הזו לא פצועה. ללא סולר, הפורטוגלי הוא הגו-טו-גאיי של ולנסיה, ואני קצת מפחד מאחד על אחד שלו מול מול פיקה. לפחות בצד ימין צפוי להיות מישהו קצת יותר מהיר ממינגסה.

חוץ מזה - מעניין אם קוטיניו ימשיך לקבל דקות של ילד בן 17, ואם גאבי ימשיך לקבל דקות של כוכב ברזילאי.

יהיו עבירות, משחק מלוכלך ובונקר מהסרטים אם הם יבקיעו ראשונים ואולי גם בלי.
גם השופט לא הולך לעזור. חסוס חיל מנזאנו אוהב אותנו, במיוחד את פיקה. אני מצפה לכמה צהובים או אפילו אדום על ויכוחים על עבירות שלא נשרקו.
קומאן בטח יגיד משהו על זה אחרי המשחק ואז יקבל מבול תגובות שהוא רק מחפש תירוצים.

ההרכב של ברצלונה -

4:4:2 קלאסי של ברצלונה.

ההרכב של בורדלאס -

אז סולר לא רק בסגל, אלא גם פותח. סתם לכלכנו עליו.

בינתיים שום דבר מהנבואה שלי לא מתממש.
משחק טוב וקצבי. אין בונקר, גם לא אחרי שהם עלו ליתרון. השופט הוגן פלוס פלוס. הייתה לו גם הזדמנות לתת צהוב לפיקה אבל הוא לא.
יצא לי ניחוס מוצלח בטעות.

מחצית ראשונה מצוינת, מחצית שניה קצת פחות.
דסט כקיצוני זה לא זה, אבל לפחות לא היו הרבה חורים בצד ימין.
פרנקי היה מעולה, אני יותר ויותר מתאהב בו. הריצות דריבל האלה פשוט תענוג.
פאטי בהחלט עושה את שלו. אפשר לחלום מה שלישיית דמבלה-ממפיס-פאטי תעשה להגנות. כולם מהירים וטכניים.
אני אפילו לא מוצא על מי לרדת הפעם. תחזירו לי את גריזמן!

אלבה שככל שהמשחק התקדם מכר אותנו יותר ויותר?
הנרפות הכללית במשך חצי שעה במחצית השנייה בה יכולנו גם להיות ב3-2 לולנסיה?
בוסי שמסיים 90 דקות למרות שהוא כבר עייף כשיש לך מבחר של קשרים להעלות?
קומאן??

אלבה היה בסדר, בטח בהתחשב שהוא רק חזר מפציעה.
הנרפות במחצית השניה לא באה לי טוב, אבל לא נתנו לולנסיה ליצור יותר מדי מצבים. לא היינו גרועים מספיק כדי להיות בפיגור, זה לא הגיע לנו.
בוסקטס זה באמת לא מובן. כשניקו התחמם , הייתי בטוח שהוא יחליף אותו.
מה קומאן? לירות עליו באוטומט שלוק דה יונג לא נכנס במחצית?

אהבתי מאוד את המשחק של גרסיה. בכמה נקודות קטנות אפשר לראות שהוא בלם מאוד טכני ורגוע, פשוט בלם ברסאי קלאסי למשחק שנרצה בהמשך.

היה לנו מזל שכבשנו מהר ויצאנו מהבור הזה. בתסריט קלאסי ברסה יורדת למחצית בפיגור ואז רודפת מחצית שניה אחרי בונקר. שאפו גדול גם לקוטיניו שכובש, הלוואי וזה יפתח כמה צ’אקרות בהמשך. היה אפשר לראות בחגיגה כמה זה היה חשוב לו, וואו.

ריקי פוץ’. קומאן תתפטר.

סיימנו את המשחק עם 3 בלמים (שהתפרסו ל-433 כשהכדור היה בשליטתנו, מה שאגב הוא לא היה כמעט במחצית השנייה) + שלושה קשרים אחוריים. תן לי לחזור על זה - אנחנו כבר לא משחקים עם 2 קשרים אחוריים במשחק בית (לבאנטה), לא לא לא - אנחנו משחקים עם פאקינג 3 קשרים אחוריים בבית.

בכלל, הבנתי נראה לי מה קומאן רוצה מהקשרים שלו:

1. להיות מעל הכל - אורינטצייה הגנתית. אולי הוא יוצא מנקודת הנחה שהנעת משחק ורמת מסירה גבוהה יש לרוב הקשרים שלנו ממילא שכל מה שמשנה לו מהקשר שלו זה אורינטצייה הגנתית. ממש לעבור אחד אחד על כל הקשרים שקומאן החליט שיש בקבוצה ונראה שהם כולם עושים דבר ראשון הגנה. דה יונג, פדרי, גאבי, ניקו, סרג’י רוברטו… והמצחיק הוא שאנחנו עדיין אפשר להגיד מתחילים כל משחק עם מינימום 1- בשערים by default. אין על הקומאן הזה.

2. שלא יקראו להם ריקי פוץ’. יש סיכוי שבהיררכיה - הסעיף הזה יותר חשוב.

עכשיו זה לא שאפשר לטעון שצ’אבי או אינייסטה לא היו מודעים הגנתית. הם היו מתואמים בצורה יוצאת דופן לא רק התקפית, אלא גם בלחץ שלהם וצימצום השטח ליריבים כדי לכפות טעויות והעברת כדור ושליטה עליו אלינו. אבל לכולם היה ברור מה הדבר הכי חשוב שלהם על המגרש, וזה לא היה האורינטצייה ההגנתית שלהם. אצלהם זה היה דבר ראשון האורינטצייה של עיצוב סגנון המשחק לשליטה שלנו ובנוסף הקפדה על כל המשימות ההגנתיות שלהם. אצל קומאן זה קודם כל אורינטצייה הגנתית ואז כשיש להם את הכדור…“תמסרו אותו או משהו… מה שאתם אמורים בגדול לעשות… אז תעשו…בגדול”.

ולנסיה נרפית במשחק שהיא בקושי עשתה לחץ עלינו - עדיין הצליחה לייצר מומנטום ושליטה עלינו. במשחק בית.

הדבר הטוב הוא שכל כך הרבה מהשחקנים שלנו מראים שאם מנתקים אותם מקומאן - יכולה להיות לנו מה זה קבוצת מעבר מעניינת דינמית וכיפית.

נאמר לנו שיש לנו 20 מיליון לרכש בינואר. לא רוצה רכש - רוצה את קומאן out. וגם לא מעניין אותי “רכש אפשר בתשלומים” crap. אם יש לנו 20 מיליון רק בתשלומים ל-20 שנה, אז אין לנו 20 מיליון ולא היה צריך להגיד את השקר הזה. ואם יש לנו 20 מיליון, ואתם לא מפטרים את קומאן כבר לפני חודש - אז האחריות על משחק הקבוצה, נופל על ההנהלה הנוכחית ולא רק על קומאן.

המשחק הזה היה בניחוח סוסיאדד של תחילת העונה. קרו שני דברים חשובים במשחק:

1. ולנסיה באופן לא סביר הייתה מאוד נאיבית. היא באה לתקוף, יצרה מצבים, לא התבנקרה גם במצב של תיקו. כאילו בורדאלס ו-ולנסיה באו במצב רוח הרפתקני במטרה לתקוע יתד בקאמפ נואו. חטאפה של אותו בורדאלס הייתה כובשת את הגול המקרי (והיפה) של גאיה, ורצה להסתגר וקוצצת רגליים ומבזבזת זמן. מזל שהיא אשכרה הגיעה לשחק כדורגל.

2. השחקנים באו לטרוף את הדשא והתעלו על עצמם. מצטער, אני לא יכול לתת את זה לקומאן. ביום שפרנקי דה יונג עובר דרך כל הקישור של ולנסיה, ומשחרר מסירות אומן לכל מקום זה לא כי קומאן עשה פה משהו יוצא דופן. אומנם אני כן אהבתי הניסיון לנצל את היכולות ההתקפיות של דסט, אבל זה לא מה שניצח את המשחק. כל הכבוד לכל השחקנים שהתעלו על עצמם גם בסיטואציה שהם מקבלים גול באמת משומקום.

מה שכן, סביר להניח שנראה בדיוק את אותה תכנית משחק במשחקים הבאים, בין אם זה נגד דינאמו קייב או הקלאסיקו. בדומה למה שקרה נגד לבאנטה, קומאן כנראה לא ישנה מה שעבד לו במשחק אחד. אם נמשיך באופן הזה וגם ננצח את דינאמו, אני אכתוב מה ככל הנראה אנצ’לוטי יעשה נגדינו בקלאסיקו.

לפחות יש לנו עוד ניצחון בקופה.

נ.ב

@Mendieta מזל טוב, מקווה שדווקא היום יחתימו את אלבס עד סוף העונה :slight_smile:

מי הם ה 3 בלמים ועוד 3 קשרים אחוריים.
אני מניח שהקשרים הם דה יונג וניקו, מי הבלם השלישי שאתה מדבר עליו אין לי מושג.
מוזמן להסתכל בheatmap של כל שחקן כדי לוודא שלא דה יונג ולא ניקו לא היו קשרים אחוריים.

כמה קשרים עם אוריינטציה התקפית בלבד יש על המגרש בקבוצות אחרות בו זמנית? נגיד בבאיירן שהביסה אותנו היה קשר ללא אורינטציה הגנתית? אפילו דה ברוינה עושה הגנה בסיטי.
גם ריקי פוץ’, כשהוא מקבל רבע שעה שלו בחודש, עושה הגנה.
מה לא בסדר בזה?
לגבי -1 בשערים אתה צודק בגדול, רק שהפעם זה לא היה באוויר. פתחנו את המשחק מצוין.

ראיתי רק את המחצית הראשונה ה"יותר טובה" כפי שכתבו כאן, במחצית אמרתי לעצמי שכבר לא איכפת לי אם ברצלונה מנצחת או מפסידה לא שווה לי לעבור עוד 45 דקות של סבל ועוד מהחרא הזה שראיתי במחצית הראשונה.
ופה אתם כותבים שהיה משחק טוב של ברצלונה, אני מבין שזה יחסי לעונה, אבל זה רק מראה לאיזה רמה נמוכה הליגה הזאת והקבוצות ענק האלה התדרדרו.
פעם הייתי צופה ורואה כדורגל טוב מחזיק אצבעות ומקווה שהכדורים יפגעו בקורות, יורחקו מקו השער ושהשוער יתפוס יום הירואי, ועכשיו זה ? בקושי שרדתי עד המחצית.
זה לא שלא היו משחקי נפל גם בעבר, אבל היו שחקנים שציפית עד הדקה 96 שיעשו משהו גם בפיגור של 2-0 של ברצלונה, כרגע אני אמור לפחד ממפיס ודסט בתפקיד מסי וסווארז ?
מקווה בשביל כולם שהמצב ישתפר מהר, העונה הזאת כבר אין מה להציל.

לא ביקורת על ברצלונה, על הליגה כולה ולאן היא התדרדרה

שטר שטגן מסיים את המשחק שהוא המצטיין שלנו יחד עם אנסו, כבר יודעים שזה לא זה.

הדבר היחיד כרגע, שמרגש אותי ומצליח לגרום לי להחזיק מעמד במשחקים שלנו זה אנסו.

כנראה שננצח את דינמו. אבל ריאל שבוע הבא תחזיר אותנו שוב לדיכאון הרגיל.

השער השלישי שלנו, ראית את מצב ההגנה שלהם? מוזר שמאמן טוב מבחינה אורנתציה של הגנה והקבוצה שלו סופגת כזה גול. כזה גול אנחנו בדרך כלל חוטפים :slight_smile:
משהו לא מסתדר אצלו בולנסיה נראה לי.

אריק גארסיה, פיקה, מינגיסה. בוסקטס, דה יונג, ניקו.
מינגיסה במעט הדקות שולנסיה עוד תקפה אחרי שהוא נכנס (היא כבר די התפרקה טקטית באותו איזור במשחק) יותר נכנס פנימה להיות בלם 3 מצד ימין. אפשר היה ממש לראות אותו כל פעם פותח הצידה ימינה ברגע שהכדור עובר אלינו, ונכנס לעמדת המגן הימני כשאנחנו תוקפים.

מצידי תשים את טר שטגן שם, גם אז אפשר להגיד שהוא לא משחק קשר אחורי. הם נכנסו לעמדות יותר קדמיות מבוסקטס (וגם אפילו את זה, ממש לא בהרבה) ובעיקר דאגו לעזור בסגירות. הם שיחקו קשרים, בהלך רוח של קשרים אחוריים.

הם לא קשרים קדמיים - ואין סיבה בעולם שהם יצליחו להניע קבוצה כמו שקשר קדמי בברצלונה אמור לעשות. בדיוק כמו דה יונג. לנווט משחק כמו קשר אחורי (מעולה) הוא יכול, וברגע שנדרש ממנו את הדברים האחרים שנדרשים מקשר קדמי - פה מתחילים הזיופים. ולא באשמתו.

קודם כל מה הקשר קבוצות אחרות? אני רוצה להיות באיירן או ליברפול?

אולי פה ההבדל בגישה שלנו. אני לא רוצה להיות טוב כמו באיירן או ליברפול. אני רוצה להיות טוב כמו שברצלונה צריכה להיות טובה - בכדורגל המסורתי שלה.

וכמו שכתבתי, ברור שקשר צריך לעשות הגנה. כתבתי אפילו ספציפית את כמות העבודה ההגנתית שעשו צ’אבי ואנייסטה. אבל זה היה הדבר שהם עשו בנוסף לתפקוד שלהם בהנעת סגנון משחק ברצלונאי. אצל קומאן הקשר קודם כל מגן ואז כמו שאמרתי, מרגיש ש… “פשוט תמסור וכו’… נו, מה שאתה יודע… בגדול” - בצד לעבודה ההגנתית.

אני מעדיף שריקי יפתח ואני אראה את צ’אבי המאמן כל 5 דקות מתקן לו את עבודת הלחץ והמיקום, ושזה יהיה הדבר שישתפר אצלו ועובדים עליו לשיפור הקבוצה.

image
זה מינגסה. אם אתה חושב שזאת מפה של בלם, אז אין לי שום דבר נוסף להגיד.

image
זה דה יונג ב 20 הדקות האחרונות. מצטער, זה לא מפה של קשר אחורי.
על ניקו עוד אפשר לטעון משהו, אבל לא על דה יונג.

אני לא שמתי לב לשום דבר כזה מדה יונג. אני זוכר אותו בעיקר דוחף קדימה. עשה גם הגנה וגם נסוג אחורה כשצריך, אבל לא כמו בוסקטס, רחוק מזה. גם ניקו שיחק הרבה יותר קדימה מבוסקטס.

כנראה אני ואתה מבינים שונה מה זה קשר אחורי. בשבילי בוסקטס הוא כזה. דה יונג לא שיחק ככה, וגם ניקו לרוב לא שיחק ככה. הם היו יותר קדמיים. זה שהם עשו הרבה הגנה לא עושה אותם קשרים אחוריים. גם ממפיס וקוטיניו עשו הגנה למשל.

נראה לי אתה שואף לאיזשהו אידיאל מושלם. אם לשפוט לפי אידיאל כזה, הכל נראה חרא. אני מנסה להיות יותר ריאלי , מסתכל איך הקבוצות האחרות משחקות ורוצה להנות מהכדורגל. אני חושב שהיינו בסדר גמור ונהניתי במחצית הראשונה וגם ב 15 דקות האחרונות. בחצי שעה במחצית השניה סבלתי, אבל אני מקבל את זה בהבנה.
אם אתה מתכוון שכדורגל מסורתי זה פפ טים בשיאה, אז צר לי לאכזב אותך. זה היה יוצא דופן, חד פעמי, ולא יחזור. אני בהחלט אסתפק בכדורגל כמו של באיירן, אני מסוגל ליהנות מזה.

כל מה שמקדימה זה כשאנחנו החזקנו בכדור. ואם בוחנים את הצד האחורי, רואים שהוא זז מעמדת מגן ימני ובלם 3 ימני.

ואני לא הייתי צריך אפילו מפת חום שמראה בדיוק מה שאמרתי… אני פשוט ראיתי את המשחק ואותו זז כל הזמן פנימה והחוצה.

כתבתי על קשרים בעמדה יותר קדמית עם מחשבה של קשר אחורי, אז הבאת לי מפת חום של קשר. אוקיי? :upside_down_face:

אם אתה רואה את דה יונג וניקו ורואה את ריקי או היסטורית אינייסטה או צ’אבי - (בלי שום קשר לרמתם) וחושב שהם משחקים באותו mindset. אוקיי? :upside_down_face:

נראה לי כרגע הגדרת את האתוס הברצלונאי.

אגב המטרה היא השאיפה, לא בהכרח התוצאה. התוצאה כבר תלויה בגורמים נוספים מלבד השאיפה.

אני שואף למאמן ששואף לאידיאל ברצלונאי מושלם.

אני אסתפק בזה אם אני אצפה בבאיירן, ואני גם אוכל כנראה ליהנות מזה.

מברצלונה, אני רוצה משהו ברצלונאי.

ככל שאני קורא את התגובות שלך, אני פחות ופחות מבין אותך.
הפעם לא הבנתי כלום, אז אני אפסיק פה.