מחזור 9: מפסידים 3:1 בברנבאו בקלאסיקו הראשון של השנה (פראן טורס)

אני יודע אני יודע, התיקו מול אינטר עוד טרי, והמשחק מול ריאל מדריד רק עוד 3 ימים (ו-30 דקות, אבל מי סופר). אבל אני חושב שזה שהפורום הברסאי מתמלא ומתעבה, האפשרויות הרבות למשחק, והדברים שצ’אבי והשחקנים עושים, ולא עושים, כן “מאפשרים” לפתוח את דיון המשחק הזה כמה ימים לפני התרחשותו.

חדשות טובות (בתקווה שלא יהפכו לתקוות שווא) לקראת מפגש הפסגה - ז’ול קונדה התאמן עם הקבוצה היום, וסיכוייו להיכלל בסגל המשחק, ולפתוח, השתפרו. בטח לאחר ההופעה ההגנתית אתמול. מספרים שפרנקי עלה אתמול לשחק עם זריקות, כאילו הוא מינימום יוסי בניון במשחק נבחרת, והתקווה היא שמצבו הבריאותי ישתפר עוד טיפה עד ליום ראשון, כדי שיוכל לשחק את 30 הדקות אשר מוקצות לו.

מעבר לחיסורים הרגילים (אראוחו, כריסטנסן, ממפיס, ביירין), ובעיקר בגללם - לצ’אבי צפוי כאב ראש לא קטן בבחירת ה-11 שיפתחו. ריאל מדריד אומנם לא תסתגר כמו אינטר, מה שישאיר יותר שטח ומרחב מחיה לשחקני ברצלונה, אבל היא גם קבוצה מסוכנת יותר, משמעותית יותר. אל תתנו למשחקים האחרונים או לנסיונות ההרדמה של האוהדים הלבנים לעוור אתכם. הייתי רוצה להגיד שהסכנה הכי גדולה של הלבנים היא בנזמה, או ויניסיוס, או רודריגו, או כמובן מודריץ’. אבל לדעתי הבעיה הכי קשה איתה יצטרכו להתמודד צ’אבי ושחקניו, היא שהנבלות האלו פשוט לא יודעים מה זה לוותר, וכל עוד אין שריקה - אין מה לסכם את המשחק.

לא פחות חשובה מהכנה טקטית ומקצועית, היא ההכנה המנטלית, במיוחד אחרי התוצאה מול אינטר אתמול. האם ברצלונה תבוא להתפוצץ? האם תבוא שבורה? משחק הרפתקני או זהיר? 3 בלמים ומגן, או 2 ו-2? איפה קונדה ישחק, אם בכלל - מגן או בלם? ראפיניה או פאטי? מי יפתחו בקישור - בוסקטס, גאבי ופדרי, או בוסקטס, גאבי ופדרי?

אנסה לעשות את זה קצת מעניין, בתקווה שתהיה השתתפות - מי לדעתכם צריך לפתוח בקלאסיקו הקרוב?
בחרו את ה-10 שלכם (לא כולל מאטס), ואולי תזכו בפרס מתנת -

• אלונסו
  • פיקה
  • אריק גרסיה
  • קונדה
  • סרג’י רוברטו
  • אלבה
  • באלדה
  • קסייה
  • בוסקטס
  • דה-יונג
  • גאבי
  • פדרי
  • פראן טורס
  • דמבלה
  • ראפינייה
  • לבנדובסקי
  • פאטי

0 מצביעים

ברשותכם, לא הכללתי אפשרויות לא הגיוניות כמו טנאס ופנייה, כי הנחתי שטר-שטגן באנקר, משום מה, וכן הכללתי את קונדה (בתקווה שלא אנחס אותו במעשה זה).

בהצלחה לכולנו, ו-ויסקה בארסה!

מי המצחיק שהצביע לפראן וקסייה, ולא הצביע ללבנדובסקי…?

ברצלונה תעלה לקלאסיקו, עם הלוגו של דרייק מקדימה, במקום ה"ספוטיפיי" הרגיל -

כאילו מנסים להכין את הקרקע למימים שיבואו אחר כך. בחיי שאני רוצה להתחיל לכתוב משהו לקראת המשחק, אבל אני עוד מנסה לאגור כוחות מאז המשחק מול אינטר.

חדשות טובות בשבילנו, לפחות על הנייר -

בשביל ההוגנות, צ’אבי יעלה עם פראן טורס.

הסגל שנוסע למדריד -

קונדה מקבל את הפטור הרפואי ונכנס לסגל.

כידוע - כריסטנסן, RFA, ביירין וממפיס עדיין מושבתים, אם כי שני האחרונים בשלבים האחרונים של ההחלמה.

הסגל שבא ממדריד -

קורטואה עדיין לא החלים מהפציעה שלו, ונשאר מחוץ לסגל של הלבנים.

שאר הרשימה - בנוהל.

בואו נדבר הגנה -

בסגל מלא, הספק לגביי מי יפתח היה רק לגביי עמדת המגן השמאלי, וגם זה בקושי. קונדה, אראוחו, כריסטנסן וכנראה גם אלונסו היו פותחים. אבל מתוך 3 אלו, 2 ייעדרו, ואחד קיבל רק היום את הפטור הרפואי. אז מה כן?

על הנייר, במצב הנתון ישנן לא מעט אפשרויות -

1. מגן שמאלי: אלבה, אלונסו, באלדה.
  2. בלמים: פיקה, אריק, קונדה, אלונסו.
  3. מגן ימני: רוברטו, באלדה, קונדה.

יש הרבה מאוד קומבינציות אפשריות, אבל ישנם דברים די ודאיים (טוב, כנראה) - קונדה ואריק יפתחו. יופי. עכשיו השאלה היא איפה הצרפתי ישחק, כי ההחלטה הזו מושפעת ומשפיעה גם על העמדות האחרות.

אם קונדה יפתח כבלם, אני לא רואה מנוס מבאלדה בימין. רוברטו מנוסה יותר, אבל רק המחשבה שלו רודף אחרי ויניסיוס, עושה לי סחרחורת. אז קונדה יכול לעזור לא מעט למגן הצעיר מול הברזילאי, אבל, וזה אבל גדול מאוד - אל תתנו ליכולת הפושרת יחסית של בנזמה (שלא לדבר על כניסות לרחבה של שחקני ריאל אחרים, או על רודריגו) לבלבל אתכם. מדובר במפלצת רחבה, שאי אפשר ואסור שרק אריק גרסיה ישים עליה עין.
אם יפתח כמגן, אז מי יהיה הבלם השני ליד אריק - אלונסו, או פיקה? הלא מתואם, או הלא בשיאו? זה שסופר מנוסה בקלאסיקו, או זה שיאפשר לאלבה, מנוסה אחר במעמד הזה (לטובה ולרעה), לפתוח בצד שמאל ולעזור עם רודריגו?

לצ’אבי יש כאב ראש לא קטן במשחק הזה, בכל חלקי המגרש. אבל בחוליית ההגנה הוא צריך להשקיע הכי הרבה מחשבה, ובפער. לפחות קונדה חזר, השאלה היא באיזו כשירות.

5/6 העמדות האחרות די סגורות - בוסקטס, פדרי, דמבלה, לבנדובסקי וראפינייה (לדעתי יפתח, ובימין, ויתרום ברבאקיותו נגד ברזילאי אחר). האם אני משלה את עצמי שדווקא הפעם פרנקי יפתח? הגיוני שכן. כלומר - הגיוני שאני משלה את עצמי. הגיוני שגם מחר צ’אבי ירצה לראות שחקני ריאל עפים באוויר כי יש ילד בן 18 שלא רואה בעיניים. אבל לכו תדעו - אולי צ’אבי יחליט להפתיע, ולעלות עם שחקן ששווה 85 מיליון יורו.

אם אני ברצלונה וקונדה כשיר אז הוא בלם, לא משנה מי יהיה מגן ימני וניסיוס יעבור אותו, יותר חשוב העזרה שתגיע, ואם אני ברצלונה אעדיף שהעזרה תהיה קונדה ולא פיקה.

דמבלה בימין כי ראפיניה לא יצליח להוציא משהו באחד על אחד מול מנדי.

יאללה, אמשיך לדבר עם פה עצמי, לבד, בחושך, בפינה, ואציג את ההרכבים המשוערים -

לא יודע איזה מהם יותר משעשע - זה שמשער שפרנקי יפתח על חשבון בוסקטס, או זה שטוען שפראן יפתח על חשבון דמבלה.

חלק מההרכבים ממש מוזרים…

אני הייתי פותח עם קונדה ואריק במרכז, באלדה בימין ואלונסו בשמאל.
פרנקי במקום גאבי, ראפיניה ודמבלה באגפים.

אני עדיין חושב שנפסיד, אבל 2-1 מכובד זה ריאלי לטעמי בלי קורטואה ועכשיו כשקונדה חזר.

איזה מבאס להגיע לכל קלאסיקו בהרגשה של פחד לקבל מלקבל בראש.

לא אכפת לי מהשיקול הטקטי, לפיקה ובוסקטס אסור לפתוח בהרכב. פיקה לא צריך להכביר במילים למה, אני חושב שכולנו מבינים את זה. אבל בוסקטס אסור לו. אחרי התבוסתנות שלו אחרי המשחק מול אינטר הוא צריך לעשות חשבון נפש. אולי שילמד טיפה מראפיניה (אנחנו לא צריכים לפחד הם צריכים לפחד מאיתנו כי אנחנו בראש הטבלה)

זהו. אני קונה תיקו בעינים עצומות.

אני מסכים, לפחות חלקית עם מה שאתה אומר על בוסקטס, אבל מה האלטרנטיבה?
עד כה פרנקי לא הוכיח לי שהוא יכול לשמש כקשר הגנתי בודד בלי גיבוי הגנתי.

האמת, לנסות את גאבי כקשר הגנתי זה יכול להיות מעניין, אבל לא יודע אם הקלאסיקו זה המועד הנכון לזה חחח

אתה רוצה להמשיך להתלונן שהשחקנים שלך עולים לכל משחק חשוב ועושים במכנסיים בשנים האחרונות או להתחיל לעשות משהו בנידון?

אתה חושב שזה צירוף מקרים שאותם שחקנים שאחרים לכל הבזיונות של השנים האחרונות זה אותם שחקנים?

אני בעיקר חושב שבוסי נופל מהמרגליים וחייב לנוח בשביל לחזור לחדות שלו.
לא יודע אם הקלאסיקו זה הזמן הנכון למנוחה, אבל מצד שני גם לא לתת לו לנוח מזיק לנו.
אין לי תובנות מה לעשות עם העמדה…

אתה רוצה לנסות שחקן שאו לא נוסה מספיק בעמדה הזו, או נוסה ולא הצליח, דווקא בקלאסיקו בברנבאו?

לא מבין איפה ההתלבטות פה. בוסקטס חייב לפתוח כקשר אחורי, לא משנה מה אמר אחרי אינטר ולמה התכוון. אין פה שאלה בכלל.

החלפות? שינויים? רוטציות? בדיקת מערך אחר? אחלה. מול אלמריה, ב-5/11.

לא מתווכח בהכרח, אבל אני שואל שוב. במצב הנוכחי, עם המשאבים הנוכחיים שיש לנו בסגל, איך צריך להראות הקישור שלנו בלי בוסקטס? כי פרנקי, לדעתי, לא ממלא את התפקיד מספיק טוב, קסייה לא התנסה בו ממש ולא נראה משהו, וגאבי לא שיחק בבוגרת מעולם כקשר הגנתי. מה האלטרנטיבה שאתה מציע?

קודם כל . זה אחד המחדלים הכי גדולים של צאבי שאנחנו כבר עמוק בעונה והוא לא מפסיק לטחון את בוסקטס שאי אפשר לדעת אם יש לו תחליף או אין לו תחליף.

אידאלי ? לא רצוי ? לא. אבל ששחקן שהוא נראה לי גם קפטן אם אני לא טועה, כמה ימים לפני הקלאסיקו, משדר כזו תבוסתנות, מה לעשות זה נראה לי דגל שחור.

מה היה אפשר או אי אפשר לעשות זה נושא לדיון אחר.
אז אחלה, לא בוסקטס, אבל עדיין לא הצעת תחליף. מי יפתח במקום?

אבל אתה שוב לא עונה לשאלה משה. אני לא מתווכח עם כל מה שאמרת, אבל מה האלטרנטיבה?

באלדה קונדה אריק אלונסו
פדרי בוסקטס גאבי
דמבלה לבנדובסקי פאטי

זה ההרכב הכי טוב שלכם כרגע.

כתבתם את זה בעצמכם. פרנקי. אני לא חושב שננצח את ריאל היום. אנחנו נפסיד. אם בוסקטס או בלעדיו. אני מחפש לשדר מסר . אם הייתי חושב שננצח את ריאל אם בוסקטס, זה דבר אחר.

הגיע הזמן שברצלונה תשדר לשחקנים שלה שיש מחיר לתבוסנות שלהם.