מחזור 9: מפסידים 3:1 בברנבאו בקלאסיקו הראשון של השנה (פראן טורס)

לא נוגע כרגע בנושא גאבי/פרנקי, אבל רוצה להתמקד בנושא פאטי או ראפינייה -

דמבלה בימין משמעותי יותר טוב מדמבלה בשמאל, אין ספק. אבל ראפינייה בימין יכול לעזור עם ויניסיוס, מה שדמבלה - עם כל השיפור הבולט שלו בקטע של לרוץ ולהתאמץ - לא יעשה, או יעשה פחות טוב. תוסיף לזה את זה שפאטי עדיין לא נכנס לעונה הזו, לפחות מנטלית, ואז הביטחון היחסי שלי במה שאתה מציע בהתקפה (אם כולם היו כשירים ובריאים) קצת מתערער.

דמבלה בימין ופאטי בשמאל, לא בהכרח מנצח את דמבלה בשמאל וראפינייה בימין. אבל שאלו יהיו צרותינו.

לא שמעתי את מה שבוסקטס אמר בראיון שאחרי אינטר, אלא רק קראתי. אמציא אפשרות מנותקת מהמציאות ככל האפשר, ואגיד שאולי הוא התכוון ל"בטח שזה ישפיע, נבוא עם יותר דרייב לנצח". חרטוט? כנראה, אבל לא יודע עד שאני לא שומע אותו, ורק קורא תרגום.

אבל משעשע אותי שאתה מתלונן על תבוסתנות מצד שחקן, ובא בגישה תבוסתנית בעצמך. נכון, אתה לא שחקן וזה לא אותו דבר, ברור לי. אבל הבדלי הרמות באמת כל כך גדולים יותר מבקלאסיקו הקודם? זה באמת שווה לקלאסיקו הראשון של צ’אבי, עם גישת ה"בואו נפסיד, אבל בכבוד"?

די. ריאל עדיפה כי היא יותר מחוברת והיא פחות פצועה, וכי לוקה מודריץ’, וגם הגיוני שהיא תנצח היום. אבל בין זה לבין לזרוק את המשחק הזה לפח ודווקא בו לעשות ניסוי, שלא הצליח באף אחת מהפעמים הקודמות, יש הבדל עצום.

לא. כתבנו את זה בעצמנו או כדוגמה לניסוי שלא הגיוני לעשות היום, או כדוגמה לניסוי שנוסה בעבר ולא הוכיח את עצמו.

האמת שכן, אתה צודק שמבחינה הגנתית עדיף שראפיניה ישחק באגף ימין. עם זאת זה יבוא על חשבון ההתקפה. יהיה לו קשה מול מנדי לדעתי אם נשכיל לשחק בצורה מסודרת.

האמת שזה נוגע בנקודה של מה עדיף, הגנה או התקפה. להכריח את ויניסיוס לרדת אחורה כדי לעזור מול דמבלה או לשים שם את ראפיניה כדי שיעזור למגן מול ויניסיוס. אני חושב שהספקנו קצת להכיר את צ’אבי ואנחנו יודעים איך הוא חושב. בכל זאת אני חושב שפאטי לא יפתח כי הוא לא משחק טוב לאחרונה.

אני לא אפקיר את איילוש שכותב בחושך (אם כי אני רואה שעכשיו הוא לא לבד)!

אני אתחיל דווקא מתמימות הדעים סביב ההרכב של ריאל. אנצ’לוטי נהנה מעבודה עם מערך דינאמי בין 4-4-2 שמרני עם ויני שורף השטחים על אגף שמאל ובנזמה, יחד עם וואלוורדה שדוחף קדימה בקישור, לבין 4-3-3 שגורם לאורוגוואי להיכנס לאגף ימין, או לחילופין רודריגו שמקבע את המערך לדמות של 4-3-3. אנצ’לוטי מנצל את העובדה שאין לו מישהו שמאייש לבד את אגף ימין והופך את המערך לאסימטרי דינאמי. לעיתים אפילו נראה 4-3-1-2 בגלל דחיפה של מודריץ’ מהקישור קדימה.

מה זה אומר מבחינת צ’אבי?

1. מקסימום התמודדות עם שלושה בהתקפה.

2. בילד אפ ומערך שמירת כדור אצל ריאל יכלול 4 קשרים.

3. אגף ימין בלא מעט פעמים יהיה מאוד תלוי במה קרבאחל יעשה.

מה צ’אבי צפוי לעשות לאור זה?

1. ככל הנראה יזגזג בין מערך של 4-3-3 ל 3-4-3 כשמי שיהיה האס בסגנון רוברטו נגד אינטר יהיה הפעם באלדה באגף ימין, במטרה לייצר יתרון מספרי בקישור ולהפעיל לחץ על מנדי שצפוי להתעסק עם דמבלה או ראפיניה.

2. איך יתמודדו עם ויני באגף? באלדה ינסה לעשות עליו back track, אבל תכלס מי שיחכה לו זה קונדה בעמדת הבלם הימני. השאלה היא האם ריאל ינצלו את כל ההתעסקות המוגברת בויני.

3. מצד שני באגף שמאל של בארסה כנראה נראה את אלונסו מזגזג בין עמדת המגן השמאלי לבלם השמאלי, והוא יהיה זה שיחכה לפדה. אלונסו לדעתי לא מראה יכולת אישית טובה עד כה, ויש לי הרגשה רעה במצ’אפ הזה.

4. העובדה שפראן במשוערים לא מפילה אותי מהכסא. כפי שאמרתי קודם, אגף ימין מאוד תלוי בקרבאחל, ומכל הווינגרים הכשירים שלנו שיודעים לשחק בצד שמאל, פראן הכי מחוייב הגנתית, והוא צריך להוציא לקרבחל את הנשמה. דווקא פה יכולה להיות הפתעה לטובת בארסה.

5. נראה לי שגאבי יפתח ולא דה יונג, שכן גם עם דה יונג בקישור ריאל מדריד צפויה להחזיק יותר בכדור עם קישור משמעותית טוב משלנו, ועל כן גאבי ינסה להפריע כמה שהוא יכול לשחקני הקישור היצירתיים של ריאל.

מי שכמובן עשויים להנות היום באופן יחסי הם חלוצי המטרה, בעוד כל הבלמים של בארסה לצד קונדה בכושר לא טוב, ומנגד ריאל נוטה לספוג ולעשות שטויות בהגנה ובין היתר קורטואה לא ישחק.

צ’אבי יעלה עם כל מה שיש לו, והשחקנים ישחקו בצורה אינטנסיבית מאוד, בעוד שכנראה ריאל תנצל את הקושי של בארסה לייצר מצבים ותנסה לשלוט במשחק דרך סבלנות והתקפות מעבר.

אני לא אופטימי בכלל, ואני מאוד אופתע אם בארסה תנצח. זה יקרה רק אם שוב אנצ’לוטי יוותר על המשחק האינטנסיבי של ריאל לטובת סרגל המאמצים המפורסם של הלבנים שיכניס אותם בהדרגה לכושר שיא באפריל.

מקווה להיות מופתע

אייל אני לא מבין מה הבעיה איתי. אני אוהד של הקבוצה. אני לא משפיע עליה לא לטובה ולא לרעה. אני מציאותי. לי מותר להיות פסימי ותבוסתן.

שחקן או מאמן של קבוצה אסור לו להיות בגישה כזאת. אם אני יקבל תפקיד רישמי בקבוצה אתה יכול לשלוח ללאפורטה עותק של מה שכתבתי ולעשות לי “cancel” :slight_smile:

אם ריאל לימדה אותנו משהו אחד. זה שבברנבאו. הם יכולים לשחק חרא ועדיין לנצח בסופו של דבר.

הלואי שאני טועה. מת שאני טועה. אני ישמח שכולכם תצחקו עלי בסוף היום.

בשביל הודעות כאלה צריך כפתור סופר לייק או משהו כזה.

תהיה פסימי ותבוסתן כמה שבא לך, לא מזיז לי. אבל אם אתה לא רוצה ששחקן מסוים יפתח, תן אלטרנטיבה הגיונית.

מה פרנקי עשה בחייו בברצלונה שרומז לך, אפילו מעט, שהכללה שלו בהרכב על חשבון בוסקטס לא תגרום לברצלונה לקרוס טוטאלית?

בסוף צריך, ואפשר, להוציא תוצאה טובה הערב, ואתה צריך לשחק עם הקלפים הכי טובים שיש לך, לפחות על הנייר. פרנקי כקשר אחורי זה ממש לא קלף כזה.

עשיתי לו אנלייק רק כדי לעשות לייק חזרה.

אתה מבין? ואני הייתי צריך להתחנן שהוא יזיז את עצמו ויכתוב פה משהו.

הדיון פה על בוסקטס כל-כך עצוב… בוסקטס הוא קורבן של מאמנים גרועים שלא ראויים לו.

גם הדיון על זהות ההרכב הפותח עצוב… זה לא באמת משנה מי פותח.

ניקח את שלב אחד קדימה - זה גם לא משנה אם ננצח או נפסיד היום.

הבית בוער.

הדבר היחיד שמשנה זה איך נשחק היום. אם ננסה לשלוט על קצב המשחק ולנהל אותו ונקדש את הקישור שלנו אז אנחנו עולים על הדרך הנכונה. אם שוב ננסה לפסוח על הכל ולהגיע ללבנדובסקי או דמבלה לאיזה הגבהה דה מי קולו אז כלום לא משנה.

אם מרכז המגרש לא בשליטתנו אז אין לנו מה לתרום לעולם הכדורגל.

הלוואי שהיינו יכולים להגיד שאנחנו מנצחים ומפסידים באותה הדרך.

בפועל, כבר אין לנו רשות להפסיד אחרי שלטון המסי ולכן הרבה יותר קשה לייצר את מה שאתה מתאר. אם ניתן לשחקנים ליהנות ממרכז טבלה בזמן שהם לומדים להחזיק בכדור בשיטה הברצלונאית תוך כדי תבוסות לחטאפה ולבנטה אנחנו נהיה בצרות.

מאוד רומנטי אבל לא מציאותי.

אחרי שאיל ישב פה בחושך לבדו לא מעט אני מצטרף בקטנה לדיון :sunglasses:

לגבי הקישור:
פרנקי לא צריך להחליף את בוסקטס. זו לא אינטר שתסתגר ואז תצא למתפרצות ששם פרנקי יכול באמת להניע, לדחוף ומביא את עצמו הכי הרבה לידי ביטוי.
אבל גם מול אינטר ראינו את הרכות ההגנתית שלו ואיך בקלות הוא מבוטל ולא עושה יותר מדי כדי לקטוע התקפות מעבר.

אחרי שחשבתי על זה לא מעט, אולי נכון באמת שגאבי יציר לקישור של ריאל שישלוט בקצב המשחק שזו אמירה שהייתה גורמת לאיומים על החיים שלי בימים יפים יותר של הקישור שלנו שם המאמן היה עוד שחקן פעיל, אבל הזמנים השתנו וצריך לעשות התאמות.
ודווקא כאן כן אפשר לצוות את ראפיניה לבאלדה שיעזור הגנתית וגם יעזור קצת להשתלט על מרכז המגרש וללחוץ כשצריך, אחרת נאכל מרורים כל המשחק.

לגבי ההגנה:
אלונסו-אריק-קונדה-באלדה זה הכי טוב שיש כרגע אבל צריך לזכור שברגע שקונדה עוזר בשמירה על ויניסיוס, מתפנה איזה אחד, בנזמה, שגם אם לא פתח בטוב את העונה, יכול לחגוג עלינו עם החלל שיפתח לו באמצע למסירה מויני ומשם גם פורמה לא טובה שלו ויום טוב של מאטס לא יעזרו לנו.
גם אלונסו בשמאל מול רודריגו/פדה יכול להיות עקב האכילס שלנו ואם הוא ישחק לא טוב מה החלופות?
להכניס את אלבה? להכניס את רוברטו לימין ולתת לבאלדה לחזור לעמדה הטבעית שלו?
בכל סיטואציה שכזו צריך לקוות לניסים.

לגבי ההתקפה:
הם יעשו כל שביכולתם לסגור את לבה. זה מה שעשו האיטלקים בהצלחה בחלקים נרחבים של המשחק ורק חוסר פוקוס שלהם ובעיטה עם הרבה מזל של הפולני איפשרו לחלץ משם תיקו.
אנחנו נהיה מאוד תלויים באיזה דמבלה נקבל היום ובכמה ראפיניה יצליח מול מנדי כדי לפתוח עוד כמה מצבים גם מאגף ימין, אחרת באמת שיהיה משחק אפרורי להחריד.

ההימור שלי? ממשיכים בפורמה הרעה עם הפסד. הפסד דחוק או מפח נפש? תלוי בדמבלדובסקי, אלונסו, באלדה ומאטס.

המסגרת היחידה שנשארנו להילחם עליה וכמו שכתבתי בסיום המשחק מול אינטר, גם יכולה להיות הפלטפורמה לחיזוק ושיפור המערכים של הקבוצה.
צריך להרים את הראש ולהסתכל קדימה כי לקבוצה הזו יש עוד הרבה לתת ועם קצת עקביות ומציאת מחליף אמיתי לבוסקטס (ניקו?) שירוץ עם ההרכב ויתחיל לבנות את היום שאחרי.

שיהיה לנו בהצלחה!

ההרכב של ברצלונה -

אוקיי אוקיי אוקיי…

כל עוד אין פה הפתעה בסגנון “פרנקי בלם שלישי, ורוברטו קשר”, צ’אבי מעלה פה את סרג’י רוברטו כמגן ימני מול ויניסיוס. יעזרו לו, או לפחות ינסו לעזור לו - ראפינייה, קונדה, וגם קצת דה-יונג.

באלדה פותח בצד השמאלי של ההגנה, יחד עם קונדה ואריק.

בוסקטס, פדרי ופרנקי (מודה שהופתעתי) יתחילו בקישור, כשראפינייה, דמבלה ולבנדובסקי ינסו לכבוש יותר ממה שנספוג.

ההרכב של ריאל מדריד -

ואלוורדה יפתח, במקומו של רודריגו, ויסבך לנו את החיים עם הפריצות שלו.

רודיגר והתחבושת יתחילו בספסל, ובהגנה יפתחו מיליטאו, מנדי, קרבאחל ואלאבה.

טשואמני פותח בקישור יחד עם הצמד קרוס את מודריץ’ (וכאמור - ואלוורדה), כאשר בהתקפה גם אין הפתעות - בנזמה ו-ויניסיוס.

בהנחה שאין איזושהי הפתעה טקטית מטורפת, או אפילו דמבלה בימין וראפינייה בשמאל, יש משהו מעניין בהרכבים האלו -

ב-2 המקרים המגן הימני יצטרך המון עזרה מול השחקן היריב שמולו, מה שיכול לפתוח את המשחק בצד הנגדי אבל בעיקר באמצע. כמו שרוברטו יצטרך (המון) תמיכה מקונדה, דה-יונג וראפיניה (שיצטרכו גם לכסות דברים אחרים בנוסף), גם קרבאחל יצטרך עזרה מול דמבלה, מה שאולי קצת יעסיק את ואלוורדה, ואולי עוד שחקן. במיוחד עם העליות של באלדה.

כל מי שצ’אבי היה פותח איתו בצד ימין היה הימור גדול, בטח כשזה משפיע ישירות גם על מי שהיה פותח בצד שמאל של ההגנה (באופן מפתיע). אבל שיהיה לנו בהצלחה במצ’אפ רוברטו-ויניסיוס. הרבה הרבה הרבה בהצלחה.

למרות משחק הנפל האחרון, אלונסו דווקא יחסית הרשים אותי עד כה, במיוחד הגנתית, אז העדפתי אותו, אבל אני יכול להבין את צ’אבי.

נקווה לטוב עם רוברטו, אבל זה לא כאילו האופציות האחרות היו טובות יותר דרסטית. אין לי המון ביטחון עדיין ביכולת ההגנתית של באלדה, בפרט בימין.

הרכב טוב אולי ההרכב הכי טוב שצאבי יכל לבחור בו לקלאסיקו. לא חושב רוברטו על אלונסו זה הבדל גדול מידי.

אני מתפלל לתיקו.

כבר כתבתי משהו דומה בדיון המשחק של ריאל שאני פתחתי. יש לי המון ריספקט אליכם בקלאסיקוס והרבה-הרבה-הרבה מאוד כאב. אני יכול לציין פה המון משחקים שלריאל מדריד היה הרכב טוב יותר על הנייר ואכלנו אותה. בעיקר בתחילת שנות ה-2000 וכן הלאה. לי כאוהד שנסע לקלאסיקו ראשון בדצמבר 2017 לרגל יום הולדת 25 - הייתה את האכזבה לראות את ברצלונה מנצחת קלאסיקו עם תומאס ורמאלן, ההוא שתמיד פצוע ולא משחק ובקושי היה מספיק טוב לארסנל - במרכז ההגנה לצד ג’רארד פיקה.
התחושה שלי מעבר לזה שבארסה תמיד ידעה לנצל מומנטום ולרסק את ריאל בדקות הטובות שלה (היו לנו 2-3 הזדמנויות לעשות תוצאות שקרובות למאניטה פרט למשחק הפאסיו) - היא כאילו מבינה את המשמעות של המשחק הזה טוב יותר. רוצה יותר.

בארסה ניצחה 23 פעמים במסגרת הליגה בסנטיאגו ברנבאו\צ’מרטין הישן. מאז שנות ה-2000 יש לה 11 ניצחונות, לעומת 8 של ריאל. תעשו לבד את המתמטיקה.

לגבי ההרכב - לדעתי דה יונג יוסיף יותר פיזיות וייצמד גם הוא לוויני. עדיף לחזק את האמצע מאשר את הכנף. אם לבנדובסקי לא היה אצלכם הייתי יותר אופטימי. מבחינת צ’אבי הוא יכול לפתוח עם השטאנץ הרגיל שכולל את ראפינייה בימין אבל לבצע יותר חילופי מקומות כדי להקל על דמבלה. הפעם יפגוש מולו את מנדי שזה יהיה קצת יותר קשה לעבור אותו מאשר את נאצ’ו (שהיה לו גם ערב רע). מנדי זה שחקן שצריך ללחוץ אותו ואפשר לגרום לו לחלק מתנות.

הנה מה שחושבים האוהדים בסקר המארקה על ההרכב של ברצלונה - 44% חוששים מההצבה של סרג’י בצד ימין| 36% מאוכזבים שגאבי על הספסל| 20% אומרים שזה ההרכב המושלם למשחק הזה בהתחשב במצב.

צ’אבי חייב לדייק בהרכב דווקא היום ? עכשיו חסר רק שדמבלה ישחק בימין…

קונדה במרכז זאת ההחלטה הכי טובה שצ’אבי היה יכול לקבל היום, מקווה שהוא טעה.

אני חושב שה100% של אריק בסקר לא מקרי. אפילו לבנדובסקסי בלי 100%. קצת כאב לי הלינץ’ שעשו לו באולפן ליגת האלופות, כי בסך הכל היה לו משחק טוב, חוץ מהטעות הקטלנית שלו בסגירה של לאוטרו. בוסקטס עם איבוד לא מחויב מהמציאות, באותו מהלך בדיוק, הצליח להתחמק מהרבה חיצי ביקורת. שלא לדבר על זה שהסגירה הרעה שלו בסן סירו הולידה את כל הסיטואציה. אריק, שהיה אמור להיות 4-5 ברוטציה, התחיל את העונה בצורה יוצאת דופן, והטעות מול אינטר היא אולי הרצינית הראשונה שלו העונה. הרבה יקום ויפול, לא רק בקלאסיקו אלא כל משחק עד המונדיאל בערך, על האם הוא יצליח לחזור לעצמו בצד שמאל של ההגנה ליד בלם כמו קונדה כשסכנת פיקה נשארת על הספסל.

דה יונג סוף סוף פותח, וזה מעניין. האם צ’אבי מבין שההימור הגדול שלו נכשל, ושאם הוא ימשיך לספסל את דה יונג הוא ימצא את עצמו בבית הרבה יותר מוקדם ממה שהוא תכנן? לא ממש אכפת לי. אנחנו פותחים עם אותו קישור מה-4-0, ורק נקווה שהם זוכרים איך לשחק ביחד כמו שצריך. לא מוכן לשמוע על נחיתות בקישור, כי אם אצלנו בוסקטס הוא לא היחיד שילך לבית אבות בקרוב, אז אצלם זה גם קרוס וגם מודריץ’. אין סיבה שהם ישלטו במרכז המגרש ולא אנחנו. בטח כשסרג’י רובטו פותח בעמדת המגן הימני, כנראה כדי לעזור לקישור בדיוק כמו שוואלורדה יעשה מצד שני.

בוסקטס קורבן של גדולתו. הוא היה שחקן ענק והזדקן. הוא כבר לא עומס בעומס כקשר יחיד, והוא לא יודע לשחק עם עוד קשר אחורי. הסגירה שלו בסן סירו הייתה מחפירה, ורק בגללו הטורקי נשאר כ"כ לבד לכבוש. אני לא מדבר על המסירה בשער היתרון שלהם בקאמפ נואו. הוא כבר לא בוסקטס, ורואים את זה לא רק פיזית. גם מחשבתית. הוא חושב לאט יותר, וזה מורגש.

בכל אופן, אני מסכים עם משה. צ’אבי פותח עם מגן ימני בימין, מגן שמאלי בשמאל (ועוד הכי טוב מבין השלושה) והקשרים הכי טובים בקישור. אי אפשר להתלונן על ההרכב.

מה שכן, אני לא מתרגש מהקלאסיקו. ננצח או נפסיד באותה דרך, והדרך לא מרגשת.

היו לי ככ הרבה תקוות מצ’אבי לטוטאל פוטבול, וכגודל התקווה גודל האכזבה. לא מבין למה הם לא מחליפים מקומות כל כמה התקפות. הדבר האחרון שמגן צריך זה לא לדעת מי הקיצוני שהוא יקבל בהתקפה הקרובה, אם הוא יהיה ימני או שמאלי, ואם הוא אוהב לעשות דריבל לקו או לאמצע. אבל מסתבר שזה גם הדבר האחרון שצ’אבי צריך.

אריק, באלדה ורוברטו בסימפוניה של טעויות יצרו את הגול.
מאכזב, אך צפוי

אם הכדור לא נוגע בסרג’י, אריק מציל אותו מהקו. צריך מזל בכדורגל והיה להם אותו במהלך הזה.

בכל אופן, אנחנו לא נופלים מהם. הנה בדיוק לבנדובסקי מחצית מצב אחד הקלים בחייו.

מה שכן, פרנקי עדיין חלוד, וקונדה חייב ללמוד למסור. הוא הבעיה העיקרית שלנו בהשתחררות מהלחץ הפסיכי שלהם.

שמדברים על המזל של החלאות צריך לראות את ההחטאה של לבה. איזה עצבים.

הוא לא היה בנבדל בכלל? דיי בטוח שהוא היה בנבדל בכל מקרה