מחזור 9 :: 3-1 גדול וישנוני בקלאסיקו על ברצלונה

יש עדיפות בין קלה (למשל ויניסיוס מול דמבלה) לבין עצומה (בלאדה וקרבחאל? אריק ואלבה/רודיגר?) ברוב המכריע של העמדות. העמדה היחידה בה יש עדיפות לבארסה היא זו של לבאנדובסקי ואולי אולי אולי גם זו של קונדה (ספק), ובשניהם זו לא עדיפות משמעותית.

איך המצטבר של זה לאורך כל ההרכב לא מובילה לזה שריאל פייבוריטית ברורה הערב זה אך ורק ורק אנצ’לוטי. אין שום סיבה אחרת. ה-4-0 בשנה שעברה אגב זה גם אנצ’לוטי… וזה אכן משפיע.

(התעלמתי לרגע מהחיסרון של קורטואה מכיוון שגם אם היה כשיר ובהרכב אני לא חושב שתמונת הפייבוריטיות הייתה משתנה)

אנחנו מגיעים למשחק הזה עם הפסד אחד ב6 משחקי ליגה בקלאסיקו, 4 ניצחונות ותיקו אחד.
בכללי זה הפסד ראשון שלנו אחרי 5 ניצחונות רצופים בקלאסיקו בכל המסגרות.
לא ברור לי מדוע מהללים פה את צ’אבי ואומרים שהוא עדיף ב100 רמות על פני אנצ’לוטי. בואו לא נשכח שצ’אבי עד כה נכשל פעם אחר פעם במאני טיים, הודח פעמיים רצוף משלב הבתים בליגת האלופות, הפסיד בחצי גמר הסופר קופה, קיבל בראש מפרנקפורט בבית ברבע גמר הליגה האירופאית.
מבחינת מאזן מפגשים זה ניצחון והפסד לכל אחד מהם. כמובן שאנחנו שופטים עפ"י המשחק האחרון שלנו מולם שאז קיבלנו בראש, אבל בעייני אנחנו עדיין פייבורטים למשחק וצריכים לנצח את המשחק.
אני מנחש שנפתח בהרכב
לונין
מנדי אלאבה מילאטו קרבחאל
קרוס צ’ומאני מודריץ’
ויני בנזמה פדה

בגלל שבארסה תפתח עם לחץ גבוהה והתלהבות על מנת לכבוש את השער הראשון, בהמשך שהם יתעייפו אנצ’לוטי יעלה את רודיגר במקום מנדי על מנת שאלאבה יעבור שמאלה ורודריגו במקום קרוס על מנת לגמור את המשחק.

אנחנו לא פייבוריטים ברורים מול אף קבוצה בכל משחק נתון, אבל אנחנו פייבוריטים ברורים לזכות באליפות, ככה אנחנו כבר עונה שלישית ברציפות.
תחליף בין אנצ’לוטי וצ’אבי וברצלונה היא הפייבוריטית לזכייה באליפות

הם רצים כמו משוגעים, תוקפים כל הזמן. אין רגע דל במשחקים שלהם. במשחקים שלנו קל להירדם עם האינטנסיביות הנמוכה שלנו, שחקנים עושים ספרינט פעם בעשרים דקות ותוקפים עם מקסימום ארבעה שחקנים. שם שחקנים נכנסים לרחבת היריבה בצורה חופשית.

יש לך ספק מי משחקת כדורגל יותר מעניין בעיניי הצופה הניטרלי?

טוב אז היום הקלאסיקו משחק הכדורגל הכי גדול בעולם אין ספק, גם רונאלדו נאזריו האגדי ציין זאת השבוע.
אבל לדעתי האישית זאת רק המורשת שנשארה, המאצ׳ אפ הגדול בין מסי לרונאלדו כבר לא איתנו כמה שנים.
נוסיף על כך ברצלונה בינונית מאז עזיבת מסי,וריאל מדריד אפורה חסרת צבע שמתקשה להבקיע שערים מול קבוצות בינוניות אבל קבלנית של תארים.
כותרת האס הבוקר מנסה ליצור איזשהו קרב מעניין שאותם יובילו לבנדובסקי בצד של בארסה ובנזמה (זוכה כדור הזהב) אצלנו כאילו באמת יש מה להשוות כל ילד בן 10 יודע שלבנדובסקי חלוץ הרבה יותר טוב מבנזמה וזה ניכר גם במספרים.
לא מעט ציינו כאן את העובדה שריאל לא מצליחה להביס את ברצלונה גם כשהיא פייבוריטית ברורה וטובה יותר.
לדעתי זה DNA שזורם בעורקים של בארסה זה התחיל בתקופת רייקארד עם רונאלדיניו ואז פפ עם הקבוצה ההיסטורית ואנריקה עם הMSN.
זה תמיד נגמר ברביעיות וחמישיות בכדורגל מרהיב של טיקי טקה
הם נאמנים לצורת המשחק ולקהל שבא לצפות.
לא סתם הברנבאו כונה ״כמגרש האימונים של בארסה״ כבר שנים.
הגישה הביטחון והרצון להוכיח פשוט נראה על הדשא.
אני חושב שריאל הקבוצה ווינרית בהיסטוריה אבל זה אף פעם לא בא לידי ביטוי מול ברצלונה אפשר לנצח אותם במלחמה אבל זה אף פעם לא יהיה מופע נצחי שיזכר לדורות.
אני לא באמת מצפה היום מריאל להצגה אנחנו בקושי מצליחים לחבר ארבע פסים רצופים מול חאטפה וניצלנו מול שאחטאר בזכות הקרבת איבריו של רודיגר.
אני כנראה אסתפק בניצחון דחוק כדי להיות בראש הטבלה.
ההרכב של אנצ׳לוטי אומר הכל הוא פיתח לעצמו סוג של נוסחה
של אנטי כדורגל שבסופו של דבר אולי יעשה את העבודה מהברקה של אחד השחקנים ואולי גם לא.
אללה מדריד❤️

אנחנו אוהבים לספוג, לא מאוד אוהבים לכבוש (גם לא ממש טובים בזה העונה), הם אוהבים לכבוש ולפחות בליגה, ספגו רק פעם אחת.
בקיצור, לא רואה איך אנחנו יוצאים טוב מהמשחק הזה.
הלוואי ואתבדה.

איך ריאל תכבוש שמתחילת העונה החלוץ שלה לא מתפקד, שאנצ׳לוטי שוב פותח עם רביעיית קשרים דפסנסיבים ותרגיל תקטי מטופש שוולורדה הוא גורם ההפתעה/גיים צ׳יינג׳ר (תקראו לזה איך שבאלכם)שמגיח מקו הקישור וההגנה אל עמדת הקיצוני הימני ונהפך לאמבפה,
מספיק כבר עם השיט הזה די!
איפה הפסים הקצרים והיציאה המהירה קדימה בקנדציה של״המיוחד״.
ריאל מזעזעת וגורמת לכולנו להתעצבן גם כשהם מנצחים.
ברצלונה באחת התקופות החשוכות ביותר שלה מציגה ״שוב״
כדורגל הרבה יותר תוסס דינמי ורבוי בשערים מהלפיד הכבוי שמכונה ריאל מדריד.
על הנייר אנחנו עדיפים וצריכים לנצח.
אני אופטימי שאולי היום נראה ריאל אחרת כי אחרת מיותר יהיה לצפות בזה
יש עוד הצגה אומנם זה לא הקלאסיקו הגדול אבל כדורגל בהחלט יהיה שם.
מי יודע אולי אנצ׳לוטי יקבל קלטת וילמד דבר או שניים

והנה ההרכב של ריאל מדריד לקלאסיקו!| שריקת הפתיחה בסנטיאגו ברנבאו ב-17:15. אין שום הפתעות למעשה. לונין בין הקורות לאור הפציעה של קורטואה ואנצ’לוטי סומך על ההגנה של פריז, כלומר רודיגר בחוץ. טשואמני יהיה על תקן קאסמירו ופותח במרכז השדה בקלאסיקו הראשון שלו (כמו השוער האוקראיני שלנו) לצד הוותיקים מודריץ’ וקרוס, ופדה בכנף ימין עם ויניסיוס והקפטן בנזמה. ניצחון ייאפשר לריאל לחזור לפסגת הטבלה וכמובן נקמה על הבושה מהעונה שעברה. ובברצלונה: קונדה כמובן חוזר והוא בלם, בלאדה הצעיר בצד שמאל. גם דה יונג ב-11 וההתקפה כרגיל עם דמבלה, ראפינייה ולבנדובסקי. האללה מדריד!

אז מה אומרים בספרד על ההרכבים?

בסקר המארקה, כ-6,000 הצביעו: 58% חושבים שההרכב פרפקט - ואותנו זה קצת מפתיע; 21% רצו גישה קצת יותר הרפתקנית עם פדה במרכז השדה על חשבון אחד הקשרים ורודריגו מלמעלה. גם כן עם 21% - האופציה של רודיגר במרכז ההגנה ואלאבה מגן שמאלי. “אנצ’לוטי עם אלה מפריז מלבד לונין במקום קורטואה וטשואמני במקום קאסמירו”, נכתב.

ב-AS: תומאס רונסרו: "זה לא יום לבדיקה ולניסויים ואנצ’לוטי יוצא עם ההרכב הכי טוב שיש. להוציא את החריגה של לונין עבור קורטואה. ואלוורדה, ממש כמו בגמר בפריז, מלווה את שני החלוצים הטובים בעולם, בנזמה ו-ויניסיוס. וטשואמני, קרוס ומודריץ’, יבואו לאכול את מרכז השדה של בארסה שיש לו רק שרירים ומעט בנזין ביצירת המשחק. הקלאסיקו הזה יהיה צבוע לבן| לואיס נייטו: “קרוס ומודריץ’ יופיעו באותו מישור, משהו שמסיבות ביולוגיות מצטמצם לאירועים גדולים, עם טשואמני כשומרי ראש, פלוס ואלוורדה. האורוגוואי טוב לכל כך הרבה דברים שאנצ’לוטי בקושי ייצא בלעדיו לדייט גדול. שחקן כנף ימני תיאורטי, הוא יהפוך לקשר רביעי כשהכדור שייך לבארסה ויתמוך במגן הימני אם האויב ידחף. מתוך ה-11, רק מנדי מציע ספקות, שצוינו בוורשה ועם פתיחת עונה לא סדירה. בכל מקרה, ההפסד של קורטואה משאיר את מדריד ללא שחקן על. בנזמה יצטרך לפצות על זה בצד השני של המגרש. ולאנצ’לוטי תמיד יישאר שפן בשרוול: רודריגו. מדובר בקבוצה של 12”.

ההרכב: לונין| קרבחאל, אלאבה, מיליטאו, מנדי| טשואמני, קרוס, מודריץ’| פדה, ויניסיוס ובנזמה.

חבל מאוד שכל העולם יודע שרודיגר ישדרג את ההגנה שלנו פלאים ולא רק בגלל הטירוף שלו, האיש המושלם לשמור על לבנדובסקי. אלאבה לא ממש הופיע לעונה הזו, מנדי גם כן גורם לנו לספוג שערים בגללו. אבל קרלו בשלו. האללה מדריד, שלא נתבאס אחר כך. ביום שנראה את רודריגו בהרכב ואת פדה באמצע במקום קרוס נבין שאנחנו חוזרים להיות ריאל מדריד של פעם שלא חוששת ומחפשת ליזום. ההרכב שלהם לא מפתיע אותי.

אישית הייתי מעדיף את רודיגר ורודריגו בהרכב על חשבון אלאבה וקרוס.
לא חושב שצריך ארבעה קשרים מול הקישור הלא-אתלטי של בארסה.
לבנדובסקי סופר מסוכן בכדורי גובה ואלאבה ולונין חלשים מאוד בגובה. היה אפשר לפצות על החיסרון של קורטואה עם רודיגר במקום אלאבה.

מצד שני מודריץ’ לא פותח בתור חלוץ אז אולי לא צריך להתלונן יותר מדי…

אם אנצ’לוטי שוב מצליח להפסיד לבארסה בברנבאו אז צריך לחפש מאמן חדש לקיץ הבא.

אני מאוכזב מקרלו. השחקנים היחידים בהרכב הזה שיכולים לאיים על השער הם ויני, שחזר לסורו, בנזמה שעליו עובר משהו לא טוב ופדה שמעולם לה היה סקורר מדופלם. מצטרף לאלו שרוצים לראות את רודיגר.
רודריגו דווקא אופציה טובה מהספסל, מלבדו אין לנו אף אחר להעלות אלא אם כן יש כאן מישהו שבאמת מאמין בהאזר או מריאנו.זה מדחל שהספסל שלנו נראה ככה. ביזיון אחד גדול.

מצחיק לראות את שתי קבוצות האוהדים פסימיות. הקבוצה שתעשה פחות טעויות תנצח לטעמי. לנו יש שוער שהמעמד זר לו + שליטה בינונית ברחבה ולהם יש חוליית הגנה מאולתרת. בצד ההתקפע שלהם לבנדובסקי מפחיד אותי, קשה לי לראות את אלאבה מסתדר איתו. דמבלה הוא חידה ואת ראפיניה לא ראיתי מספיק העונה וגם לא באנגליה.

דה יונג משחק על חשבון גאבי. זה אומר יותר החזקה בכדור ופחות דינמיות ואגרסיביות בהגנה. לדעתי שיקול נכון של צ’אבי. זה אומר עוד יותר שפשוט אין לנו סיבה לנסות לשחק איתם פוזשן. לתת להם את הכדור ולחכות לטעויות. כשהן יגיעו - יהיה להם קשה. בוסקטס כבר איטי ומתקשה בהגנה, דה יונג נופל מגבי באספקט הזה לטעמי ואת סרג’י רוברטו ויני צריך לאכול בקלות.

2 דברים שהם ‘לשם שינוי’ מבחינתי:

1. לשם שינוי אני מבסוט מההרכבה של פדה בהרכב הפותח על חשבון רודריגו. בדיוק מאותם סוג משחקים בודדים שההרכבה הזו מצדיקה את עצמה. וגם הבונוס של לקבל את גרסת רודריגו מהספסל (שנייה רק לגרסת רודריגו בליגת האלופות).
  2. לשם שינוי אני אשמח לטקטיקה של קרלו בקלאסיקוס, של לתת להם ‘אובר כבוד’. כמו שכתב אורי לפניי, הפעם עדיף שניתן להם את הכדור, ונלחץ אותם בנקודות הלחיצות שלהם (מגנים, בוסקטס). החילוף הקבוע של קמאבינגה בדקה 60 גם אמור לתרום לטקטיקה הזאת.

החשש העיקרי שלי, כמובן, מתקשר לנקודה היחידה שהעליתי בדיון הפתיחה - השמירה על לבנדובסקי. אני לא יודע על מי אני סומך פחות במשימה מספר 1 הזאת - דויד ‘אני לא זוכר איך להיות מגן שמאלי, אבל גם אף פעם לא באמת למדתי להיות בלם’ אלאבה, או אדר ‘מישהו שם פה קליפת בננה’ מיליטאו.
אני מקווה שאלאבה עוד זוכר משהו מהאימונים בבאיירן על איך שומרים את הפולני.

אלוהים יקר, כל מה שאני מבקש זה שלא יורידו רגל מהגז ויעלו למחצית השניה כאילו אנחנו בפיגור 2-0. אנא ממך :pray:

זה 2-0 בלי לנסות בכלל…בנתיים זה כ"כ קל.

פדה בכל מקום.

משחק טוב בנתיים.
מצחיק להגיד את זה ב2-0 אבל אף אחד לא במשחק גדול, אולי למעט טוני קרוס. אנחנו פשוט לא טועים ומנצלים את הטעויות שלהם.
להמשיך את העבודה ההגנתית הטובה ואת המשחק השקט. הייתי גם בסביבות הדקה ה60 מכניס את קאמבינגה כדי להוסיף אינטנסיביות באמצע אל צד הלחץ הקטאלוני שיעלה ויגבר.

אלהים יודע למה טוני קרוס לאורך 12 שנות קריירה לא משחק לעומק. כשהוא עושה את זה, הוא עושה את זה מעולה. איזה בזבוז של שחקן.

קרוס מדהים,לא פחות מואלוורדה,מחצית גדולה שלו!
כל כך מצטרף ל @Daniel בתפילות, 2-0 לנו ואני עדיין בלחץ כאילו זה שיוויון,רק שלא יהיו שאננים.

הלוואי שהיה לנו שחקן כמו מספר 8 בלבן, קרוס משהו.

לא מבין למה ההתעקשות הזאת לתת להם לשחק

אין לכם מושג, בחיי. אני מרכז התנצלויות, אשלח לקרלו מחר בבוקר. כל מי שרוצה לצרף תמונה זה בתוספת תשלום, כמו שעלו אלאבה ורודיגר.