מחזור 9 :: 3-1 גדול וישנוני בקלאסיקו על ברצלונה

לשחקנים מגיע לנצח, לטמבל שיש לנו על הספסל לא.
מחצית שנייה פשוט זוועה, לא הגענו לשחק, יצאנו רק לשמור על התוצאה, וזה פשוט מעצבן.
חילופים מאוחרים, חילופים לא נכונים, קריאת משחק זוועתית.

השחקנים דווקא כן היו נהדרים, אלאבה ומיליטאו במשחק נהדר, שיתקו את לבאנדבוסקי כל המשחק, גם קרבאחל עם משחק ענק.
כל היתרון שיש למנדי זה משחק ההגנה שלו, זה משחק שלישי ברציפות שאנחנו סופגים שער על הראש שלו, יש לנו בלם על על הספסל, למה לא לפתוח איתו כבר?

טוני קרוס במשחק מדהים, אחד הטובים שלו במדים הלבנים אם לא הטוב ביותר, היה בכל מקום ונלחם כמו גדול.

המשך ישיר של רצף הנצחונות שקדמו להשפלה בשנה שעברה. מובילים, מרגישים בנוח, מפסיקים לשחק לחלוטין, חוטפים גול בדקות האחרונות ומקבלים התקף לב.

אני שמח מהניצחון, ומעדיף את האובר כבוד וזהירות על פני השפלות, אבל זה מוגזם. הפנדל הציל לנו את התחת, מנטלית היינו ברצפה.
כזה אנצ’לוטי, איש של שחור או לבן.

משחק ליגה טיפוסי שלנו, ככה זה כל משחק תחת אנצ’לוטי, ברצלונה או חטאפה.

קרוס היה מעולה, גם אגרסיבי וחוטף כדורים וגם משחק לעומק, יעשה לנו מודריץ’ ?

בצעד לא מובן עם החילוף של מודריץ’ צ’ומה זז לשחק בצד ימין מעין דאבל פיבוט עם קרוס, זה לא עבד ופתח מסדרון לשחקני ברצלונה במרכז הקישור שלמזלנו הם לא מספיק טובים כדי לנצל.

פדה מפתיע אותי כל פעם מחדש, מעניין מה עוד יוכל לתרום כשיפסיקו לבקש ממנו להיות הבייביסיטר ההגנתי של קרבחאל.

image

אין כמו התחושה הזו של לנצח קלאסיקו| הרבה מאוד שחקנים הגיעו למשחק הזה בכושר גרוע אבל עמדו בציפיות בדיוק בזמן, חוץ מוויניסיוס ג’וניור שהיה חייב לצאת. הניצחון הזה חשוב מאוד בפן הפסיכולוגי, מוחק את השדים הרעים של התבוסה אשתקד, נותן לנו ביטחון, מעמיק אולי את המשבר של ברצלונה. ואין כמו לנצח קלאסיקו, כבר כתבתי את זה.

טוני קרוס נתן מופע ענק, לא רק מסירת העומק אלא שמונה חילוצים בהגנה, תמיד בחר בפעולה הנכונה, לדעתי ה-MVP. פתאום אחרי משחק כזה קצת קשה לוותר עליו ולא דחוף לי לראות את הפיזיות של אדוארדו קמאבינגה או שחקן אחר. באמת אחד המשחקים הכי טובים שלו בלבן. הוא גם כיוון, הנהיג, סימן מתי להרגיע, גרם ללוקה מודריץ’ הגדול להיות בצילו היום. בלעדיו אנחנו לא מנצחים את המשחק.

גם בגלל קרלו אנצ’לוטי בקושי ניצחנו, ניהול משחק של ילדים ג’ או בית כלא, מה שתרצו. ויניסיוס ביזבז כמה מצבים ולא עשה כמעט אף פעולה טובה מאז השער השני, הוא לא היה מרוכז, יש לנו מחליף מעולה כמו רודריגו שיכול לשחק בצד שמאל והמעמד הזה לא זר לו והתנועה שלו לעומק גם חכמה יותר - למה לא לעשות את החילוף הזה לפני? כנ"ל להכניס את אנטוניו רודיגר הלוחם ואת קמאבינגה עצמו. ברצלונה אם הייתה מוליכה עלינו בכזה מצב נוח כבר הייתה משחילה לנו עוד מאניטה. במקום שהשער השלישי יתקרב עוד אחרי הפסילה של בנזמה - היה ברור שנחטוף משום מקום ויהיו דקות של לחץ עצום. וכן זה מעצבן אותי שאנחנו לא מצליחים להביס אותם אף פעם, גם אם זה לא מובן מאליו לנצח משחק כזה בלי טיבו קורטואה. אני בלי קשר חושב שהשחקנים לא דחפו קדימה מספיק גם כשהיו רגליים טריות, עדיין מרגישים אנדרדוג משום מה, ושברור שכדורי עומק לפדה או לוויני בתדירות יותר גבוהה והיו מגיעים עוד שערים וחבל.

ההגנה עמדה יפה יחסית אם כי מנדי הרס קצת בגול, קרבחאל לוחם ומיליטאו כן הצליח להקשות על לבנדובסקי שלמעט המצב הזה ב-0:0 לא עשה יותר מדי. ברצלונה בחלק השני של המחצית הייתה קצת טובה יותר אבל כמובן בצוות השידור הגזימו, איכסה.

פדה הוא שחקן העונה שלי עד עכשיו, כמובן שלבשתי את החולצה שלו. כמה חיכינו שזה יתלבש לו כמו שצריך ועוד ברגע הזה, במשחק קסום, החבר שראה איתי את המשחק אמר לי בטח מינה משתוללת בבית. אני גם כן השתוללתי. לשחק איתו זה כמו עם 12 שחקנים. מאוד חכם ושקול, תמיד רץ עם שלוש ריאות, הוא אפילו לא מעז מספיק לדעתי. פדה ועוד עשרה בהרכב, ללא ספק. איזה כיף שהוא עשה קפיצת מדרגה. יש לו גם שלושה שערים נגד ברצלונה וזה המון ביחס לשחקן שבקושי הבקיע.

בנזמה ייקח את הבלון ד’אור מחר ומגיעות לו ברכות, אני חושב שהוא לא הפעיל מספיק לחץ על שחקני ההגנה של ברצלונה ועדיין קצת חלוד למרות שבמהלך של השער השלישי הוא עשה הכל טוב.

מילה על ברצלונה: כמובן שאם הפולני כובש דברים משתנים, זה לא שכיח שהוא מחמיץ ככה. אבל דמבלה לא החלטי, הם דקות רבות לא באמת סיכנו. צ’אבי קצת בכיין הייתי אומר ובעולם מדברים הרבה על פדרי, אני נשאר עם ואלוורדה. חסר לי קצת דם רע במשחקים האלה אחרי שדמויות כמו ראמוס ופפה נעלמו או אפילו שחקן שרועדות הביצים ממנו כמו מסי. הבנתי שהקהל שר לשחקני ברצלונה: “ליגה אירופית”. מועדים לשמחה. האללה מדריד!

רבים כאן שואלים למה ריאל לא “הביסה”, לדעתי התשובה מורכבת מכמה גורמים:

1. ריאל לא ברמה של להנחיל לברצלונה תבוסה.
  2. ברצלונה קבוצה מצוינת, למרות הכל. בכל זאת עומד יריב מהצד השני.
  3. העייפות ניכרה בחצי השני בויניסיוס ובשחקני הקישור.

בלי קשר, היו לא מעט דקות ממש מענגות של ריאל, קרוס, מודריץ וואלוורדה היו אלוהיים פשוט, בעיקר האחרון שהוא המלך הבלתי מעורער של העולם.

זה בדיוק משחק מהסוג שבו כרים יכול לחזור לתלם. הביטחון חוזר ולא מעט פעולות טובות, יופי של עבודת פיבוט ונראה שהחדות חוזרת לעצמה. נקווה לטוב.

פדה אלהים, אבל איש המשחק היה צריך להיות קרוס שקופח. משחק ענק שלו, אחד מה-3 הטובים ביותר מאז שהגיע לקבוצה. כשהוא משחק לעומק הוא שחקן שחקן, רק שהוא לא משחק לעומק כמעט אף פעם.

טשואמני מעט מדאיג, יש לו בעיה חמורה של מיקום והייתי אומר גם של אינטנסיביות. מקווה שזה ישתפר אבל לפחות הגנתית, קאסמירו הוא לא. רחוק מזה.

וואלוורדה בינתיים בעונה של פודיום בכדור הזהב.

אנצ’לוטי גרוע.

מצטרף למחמאות לקרוס, משחק ענק ענק ענק שלו.

ואלורדה יהיה מהקשרים הגדולים של העשור הקרוב.

אפס טעויות של קרוס היום

הבעיה של טשואמני לדעתי היא טקטית. כל פעם שהוא ממוקם נכון הוא לוקח את הכדור אבל במקום לשחק בעמדה של קאסמירו הוא משחק קשר אמצע.

מאמין שזה יפתר כשיהיה מאמן טקטיקן יותר מהסבאלה שלנו.

קרוס מצוין היום ובכמה משחקים האחרונים, הוא חייב את וואלורדה לידו שיעשה לו את העבודה השחורה. זה עבד מעולה בעונת האליפות האחרונה של זידאן ומאז הם כמעט ולא שיתפו פעולה בקישור.

אני לא מודאג מטשואמני.זה נכון שהיו לו משחקים טובים יותר אבל גם היום הוא לא היה רע. הוא נראה כמו רכש מעולה, אחד המחליפים הטובים שיכולנו למצוא לקסאמירו ואני מאוד מבסוט ממנו.

ולוורדה ענק ענק ענק. אני יודע שהתוכנית לטווח הרחוק הייתה להביא רכש לאגף ימין ולשחק עם פדה באמצע, אבל לאט לאט אני מתחיל לחשוב שאולי אפשר לרוץ איתו כקשר הימני הפותח לטווח הרחוק. השוק, חוץ מסאלח ואמבפה (כן/לא תחליטו אתם) די דל בעמדה הזאת. מצד שני- לא חסרים קשרי אמצע איכותיים שאפשר להביא ביום שאחרי מודריץ’. לא סגור על זה עדיין.

לא יודע מה להגיד על אנצ’לוטי. אני דווקא אהבתי את ההרכב היום (בגדול מעדיף שרודיגר יפתח אבל בהתחשב במצבו זה היה הגיוני היום) מההתחלה. יש לי טענות אליו אבל בשורה התחתונה הוא פעם אחרי פעם מצליח ומוכיח שאנחנו טועים. אני מבין מאיפה מגיעות הטענות אבל קשה מאוד להתווכח עם ההצלחה שלו.

מותר להתבאס?

הקבוצה שיחקה סה״כ בסדר גמור עם משחק כמעט נקי מטעויות ואני יכול 100% להבין את אלו שיסתכלו נטו על החשיבות של הניצחון והמיקום בטבלה.

אבל, כ** עומו, עם איך שנראינו במחצית הראשונה הייתה לי תחושה אופטימית וריאלית שאנחנו הולכים לתפור אותם. אין לי ספק שזה הגיע מאנצ׳לוטי שבטח ביקש להרגיע את המשחק ולכן אני מצטרף לדעה שהוא מאמן בינוני.

נקודה לגבי הנבדלים של בנזמה: עד מתי אחינו? בתור מי שהיה שחקן, ואני בטוח שאלה ממכם שהיו גם, זה לא כזה מסובך להימנע מנבדל! אני לא מדבר על ה0.9 מ״מ שהיום בודקים בוואר. הנבדלים של בנזמה הם כמעט תמיד מוגזמים. אני לא מצליח להבין את זה. אני חושב שכן עובדים איתו על זה כי הוא משמעותית פחות בנבדלים, אבל זה מחרפן את החיים.

סוג של שמח אבל מאוכזב לאללה ומרגיש אפרוריות. סליחה, אבל זה מה שאני מרגיש.

נ.ב, קרוס במשחק וואו. יש סיכוי שואלוורדה ייזכה בכדור הזהב עוד שתיים-שלוש עונות — לא ניראו דברים כמוהו כבר הרבה זמן.

שנים שאתה זורק עליו רפש. היום מביא לך קלאסיקו - מצטט אותו ומקבל לייקים בארגזים. אם אני טוני אני שם לב, תדע לך

כל מה שאתה אומר נכון, אבל הובלנו ביתרון של שני שערים בשלב מוקדם יחסית, היה ברור שברצלונה תצטרך ‘לפתוח’, ובדקה ה-60 סרחיו בוסקטס שהוא מנוסה ויודע לעצור מתפרצות או מנסה לפחות - כבר הוחלף בגאבי. מעבר לכך ההגנה שלהם עמדה לא טוב וחבל שלא דחפנו יותר כדורי עומק לוויניסיוס גם ביום רע כי הוא היה מסוגל להוציא משהו, כנ"ל לפדה ואלוורדה. אני לא חושב שברצלונה קבוצה מצוינת, רחוק מזה. לא עם הגנה כזו. החשש שלי היה בגלל לבנדובסקי בעיקר והנחיתות שלנו בקלאסיקוס במצטבר. את העייפות אפשר היה לתקן, בשביל זה יש ספסל טוב. קמאבינגה, רודריגו - למה ויניסיוס צריך להשלים 90 דקות כל הזמן או להיות מוחלף כמה דקות לסוף? הוא לא כריסטיאנו 2012. מנוחה תפקס אותו.

אני הייתי מוותר על המסירות האלה על המטר וה-Ole של הקהל ורוצה לראות יותר נחישות להשיג את השער השלישי ועוד מצבים. כמו במתפרצת עם בנזמה כשהיה לנו חוסר מזל.

בגדול כן אנחנו לא קבוצה דורסת אבל זה נדיר שאנחנו יורדים למחצית ביתרון כפול, זה לא קורה הרבה. כמה פעמים גם כבשנו שלושה שערים נגד ברצלונה בקלאסיקו ביתי בליגה? לא קרה מאז 2015, עונתו השנייה של אנצ’לוטי. חוץ מזה היה את הפאסיו וה-2:4 בעונת 2004-05, זהו.

משחק טוב וסולידי של כמעט כולם.
רק ויני קצת איכזב, במיוחד שהיום הוא היה צריך להתמודד עם סרג’י רוברטו ולא אראוחו. ההתעסקות שלו עם השיפוט כל משחק מוציאה אותו מפוקוס. לזכותו ייאמר שהוא לא ניסה לכפות את עצמו על המשחק. הוא היה די מבודד בהתקפה ולא ניסה לעבור שחקן אפילו פעם אחת, העדיף להחזיק את הכדור ולמסור (100% דיוק). למשל בגול של ואלוורדה, במקום לפרוץ לרחבה מול שני שחקני הגנה הוא החזיק בכדור עד שטשואמני הצטרף. מהבחינה הזאת הוא לפחות לא הזיק היום. נקווה שיחזור להתמקד רק בכדורגל.

ההגנה שלנו תפקדה די טוב ובכל זאת בארסה הגיעה לשני מצבים של 100%. יש עוד הרבה מה לשפר.
הxG של בארסה יותר גבוה משלנו.

קרוס הפתיע לטובה, למה לעזאזל הוא לא משחק ככה תמיד עם אינטנסיביות ומשחק לעומק?
לואלוורדה יש יכולת בעיטה שאין להרבה שחקנים בעולם וסוף סוף הוא מנצל אותה. שער ליגה רביעי ואנחנו רק במחזור התשיעי. תענוג לראות את הפריצות שלו קדימה. התקלה היחידה הייתה בגול של בארסה שפאטי עבר אותו בקלות.

לונין עם משחק רגוע ובטוח. הוא לא נדרש להצלה מטורפת ולא הסתבך יותר מדי עם כל החזרות הכדור אליו. יש גיבוי לקורטואה.

תמיד כיף לנצח קלאסיקו, במיוחד אחרי הבושה בקלאסיקו הקודם. היינו יכולים להיראות טוב יותר ולהוציא תוצאה יותר טובה אבל משום מה אף פעם אין לנו את הרעב להביס אותם.

יש מצב שבגלל הרנסאנס הזה של קרוס לא נחתים את בלינגהאם בקיץ. בדיוק כמו שויתרנו על הלאנד בגלל היכולת של בנזמה.

אגב, אחרי ששנה שעברה כולם החמיאו לצ’אבי (ואני בינהם), נראה שבארסה פשוט לא מאומנת הגנתית.
תמיד יש שחקן התקפה פנוי שבא עם הפנים לשער.
גם ביתרון מספרי, רצים 2-3 שחקנים לשחקן אחד בפאניקה ואין שום סדר.

יכול להיות שגם יותר קל לספק תוצאות כשאין ציפיות.

זה נחשב לעומק?

https://twitter.com/beibbyhelen/status/1580128623373451264?t=oF6eV1tzU40orISPYGR9tQ&s=19

פדה מעל המשחק בכל משחק כבר מתחילת העונה. הוא נראה כמו מבוגר בעולם של ילדים. מאיפה נפל עלינו כל הטוב הזה.

האמת שהמשחק היום היה קל מדיי. שיחקנו בהילוך שני וניצחנו. המון מחמאות לשחקנים שלנו. לבנדובסקי הולך לקראת כמה לילות מלאי סיוטים כשפניו של מיליטאו יחלפו במוחו. חיסל אותו לגמרי. מנדי עם המשחק הטוב ביותר שלו אצלינו. בהגנה חיסל לחלוטין את ראפיניה ובהתקפה לא איבד כדורים, עשה כמה פריצות וכמובן בישל את השער.

ויני עדיין בהרגשה שכל העולם נגדו ועדיין עסוק בעיקר עם השופטים ועדיין היה קריטי בשני השערים שכבשנו והיה קרוב מאוד לכיבוש עוד איזה פעמיים. הוא פשוט שחקן גדול.

מקווה שהמשחק המעולה של בנזמה יכניס אותו חזרה לעניינים.

קראתי לפדרי הקשר הטוב בעולם. היום קיבלתי איזושהי סטירה כשראיתי את שלישיית הקישור שלנו מולו, ביטלה אותו ואת יתר חבריו לחלוטין. כשרצינו הם החזיקו בכדור ולמעט בדקות מסויימות לקראת סוף המחצית הראשונה זה לא נתן להם יותר מדיי, וכשרצינו שלטנו במשחק וכפינו עליהם את הקצב שלנו.
ואגב טשואמני, משחק על שלו. למעט שני טעויות (עבירה במקום מסוכן על דמבלה ואיבוד כדור באותה נקודה בדיוק) היה לו משחק מושלם. החזיק את האמצע והפגין עליונות אדירה. מועמד לגיטימי לתואר מצטיין המשחק בדרך קבע. נכס אדיר.

משחק אדיר שלנו. הילוך ראשון?לא צריך, הסתפקנו בהילוך שני.
בפיפא דירגו את פדרי גבוהה יותר מפדה, לא ברור בשיט מה עבר להם בראש כשהם עשו את זה.
פדה פשוט נהיה מפלצת העונה, עוד שער אחד הוא ישווה את כלל השערים שהוא כבש עד כה במדי ריאל מדריד עד העונה.
מילאטו פשוט מחק את לבה מהמשחק. מנדי היה נהדר, עצר את ראיפינה בישול נהדר. מצער מאוד הטעות שלו בסוף בשער של פראן אבל זה מה יש.
אנצ’לוטי עשה ביה"ס לצ’אבי, חבל שהוא עשה חילופים כה מאוחר אבל זה היה צפוי בסופו של דבר.
השילוב בין פדה לרודריגו פשוט מפחיד, ככל שהעונה תתקדם השילוב בינהיים רק ישתפר.

נ.ב
אנשים חשבו שאני חי בסרט ואין מצב בחיים שניתן להם רבייעיה ונשפיל אותם, אבל לא היינו רחוקים מזה ועם קצת יותר חדות של ויני ובנזמה זה היה יכל להגמר עם עוד שער אפילו שניים ברשת שלהם.

ויתרנו על האלנד בגלל שהלכנו בכל הכח על אמפבה. בנוסף על כך לא היינו גם העדיפות הראשונה שלו, אלא השלישית.
בלינגאהם זה משהו אחר לגמרי, ככה או ככה קרוס לכל יותר יתן עונה אחת אחרי העונה הזאת ומודריץ’ יהיה עונה הבאה כבר בן 38, סאביוס צפוי לעזוב בסוף העונה. אז אין שום דבר שימנע ממנו לרכוש אותו[כמובן שיכול להיות שסיטי/פסז יחליטו לזרוק 200מיליון יורו עליו ואז זה סיפור אחר לגמרי].

סה"כ זה היה משחק קלאסי של ריאל.
השחקנים שידרו ביטחון עצמי מהרגע הראשון ועד האחרון. התחלנו בשליטה על המגרש, היה שער, ריאל נחה ונתנה לבארסה את הכדור, כבשנו עוד אחד די משום מקום ומשם כבר היה ברור שריאל תנוח לאורך כל המשחק.

כל האובייס כבר צוין(ואלורדה, קרוס וכו’), אני רוצה לציין כמה דברים שלא ראיתי פה הרבה.

1. מיליטאו במשחק ענק, פשוט ענק.
  2. ריאל תלויה לחלוטין במודריץ׳, אני חושש מאוד מהיום שאחריו. הוא פשוט מדהים בכל מה שהוא עושה, איזה שחקן אגדי.
  3. אפשר להמשיך עם הסיסמאות של קמאבינגה צריך להיות בהרכב, אבל הוא לא ברמה עדיין. כל פעם שהוא משחק הוא נראה מאוד מפוזר, מנותק מאוד ברמה הטקטית מהקבוצה ולא משפיע מספיק כשהוא עם הכדור. הוא חייב להתאפס. אני מאמין מאוד גדול בו בעצמי, אבל אי אפשר להמשיך לטמון את הראש בחול, הוא עוד לא שם והוא גם די רחוק משם כרגע.