מחזור 9 בספרד: ללא הגנה וללא בושה: מושפלים 4:1 במאסטייה

לקראת ולנסיה

אחרי שנותרה בחיים בליגת האלופות, ריאל רוצה לצאת לפגרת הנבחרות עם ניצחון ליגה שלישי ברציפות כשתתארח מחר (22:00, One) אצל ולנסיה מוכת המשבר במאסטייה ללא הזאר וקאסמירו החיוביים לקורונה.

image

סטטוס ריאל:

ריאל מדריד מגיעה למשחק בתחושת הקלה אחרי הניצחון הסופר-חשוב 2:3 על אינטר בליגת האלופות. כעת, רגע לפני פגרת הנבחרות, היא מחפשת ניצחון ליגה שלישי ברציפות במטרה אולי להשיג אפילו את פסגת הטבלה. בכלל, זה יהיה משחק חוץ ראשון מתוך שלושה וריאל תחזור לוולדבבאס רק בסוף החודש (בהמשך תתארח בוויאריאל ואז בסן סירו נגד אינטר). כל הביקורות שספגה הקבוצה היו מוצדקות, אך המצב בטבלה המקומית לא רע בכלל. ריאל שנייה בטבלה, רק ריאל סוסיאדד ניצבת מעליה ולבאסקים משחק עודף. בשנה שעברה היו לנו 18 נקודות משמונה מחזורים וכעת ריאל תוכל להשיג 19, כפי שקרה בעונת הדסימה, בעונת האליפות עם מוריניו וכן עם פלגריני. רק ב-2010-11 המצב היה טוב מזה (20 נק’).

בזמן האחרון ההתקפה מתפקדת בניגוד לקושי בתחילת העונה – נגד יריבות לא רעות בכלל כמו גלדבאך-ברצלונה-אינטר (בסדר הזה) וגם הואסקה, ריאל כבשה 12 שערים ואפילו בנזמה נכנס לקצב. כעת ריאל תחפש שוב אלתורים ללא אדן הזאר שייעדר מהמשחק משום שאובחן כחולה קורונה. גם קאסמירו בחוץ מאותה הסיבה בדיוק מה שיגרום לזידאן, שבין-כה אוהב רוטציות - לשנות את ה-11. בעמדת המגן הימני מנגד אין שינוי, דני ונאצ’ו החלו באימונים ויהיו בריאים אחרי פגרת הנבחרות. המנחוס של אדן נמשך, בקיצור, אחרי שלושה משחקים רצופים הרצף נעצר. “קללה על הזאר? לא, לא, הוא ברגע קשה אבל הוא חזק מנטאלית”, אמר המאמן והתייחס גם לקאסמירו: “השארתי להם הודעה ואשוחח איתם בהמשך. ברור שהם מאוכזבים, זה מתסכל, אך עלינו להתמודד עם המצב, אין ברירה, יש דברים גרועים יותר”.

זידאן כהרגלו נשאל על ההרכב והתחמק ואמר: “נעשה משחק טוב מאוד, זו המטרה שלנו”. ההערכה היא שמרטין אודגור שחזר לאימונים מלאים וזכה למחמאות - יפתח בהרכב, כשגם מודריץ’ בתמונה. את הזאר יחליף אחד הברזילאים שהיו ממהנדסי שער הניצחון הקריטי נגד אינטר, ואולי אפילו שניהם ישחקו ביחס ליכולת של אסנסיו שמאוד רוצה אך לא מספק מספרים ולא מסוכן". אולי איסקו? “מה שעליו לעשות הוא להמשיך לעבוד. זו לא הבעיה שלו אלא של המאמן שלו. עליו להמשיך ולעשות את מה שהוא עושה, זה רגע קשה אבל יהיו רגעים טובים. הוא שחקן נהדר וימשיך לעשות זאת. כמובן שלא אסתיר את זה שהוא לא שיחק הרבה. אני צריך לבחור ונכון שלא בחרתי בו לאחרונה”.

רק פעם אחת ניצחה ריאל בששת ביקוריה האחרונים במאסטייה ואין ספק שמדובר במשחק מבחן עבורה. זידאן אמר על כך שהקבוצה התאוששה מחצי משבר: “יש רגעים מסובכים במהלך העונה והשחקנים הם אנושיים, הם לוקחים את המצב כמקור מוטיבצייה. כולם מחויבים ורוצים לעשות את הטוב ביותר. התגובה נגד אינטר הייתה טובה ואני סומך על השחקנים שלי”. בנזמה כבש בשלושה מארבעת המשחקים האחרונים נגד ולנסיה ואולי אפשר יהיה לסמוך עליו, נספר לחובבי הסטטיסטיקה. ואם כבר סטטיסטיקה, ראמוס שהגיע למאה שערים בקבוצה מממשיך לקצור מחמאות. בסקר המארקה הוא נבחר לבלם הגדול בהיסטוריה, וזידאן אמר: “כן, אני חושב שהוא הטוב ביותר. מה שעשה בקבוצה ובנבחרת, המנהיגות שלו”…

הזאר וקאסמירו. לא יגיעו למאסטייה

ריאל מדריד – הרכב משוער: טיבו קורטואה| לוקאס ואסקס, רפאל ואראן, סרחיו ראמוס, פרלאן מנדי| פדה ואלוורדה, לוקה מודריץ’, מרטין אודגור, מרקו אסנסיו (רודריגו), ויניסיוס וקארים בנזמה

מה המצב ולנסיה?

ולנסיה מגיעה למשחק אחרי תיקו 2:2 משוגע נגד חטאפה במאסטייה כשסולר כבש את שער השוויון בפנדל בדקה המאה, אך זה הרבה יותר מעוד איבוד נקודות כזה או אחר או המיקום בטבלה (13). המאמן חאבי גארסיה ניצח רק פעמיים אבל איך נאמר? “הכתובת הייתה על הקיר”. ולנסיה הזו היא לא מה שהבטיחו לו או שהוא טמן את ראשו בחול. הקפטן דני פארחו וגם פרנסיס קוקלאן נמכרו לוויאריאל במחיר מבצע, גם החלוץ רודריגו מורנו איננו והאחרון ברשימה הוא ג’פרי קונדוגביה. מועדון שבדרך לקריסה, בקיצור. הפתרונים? אצל אמיל מורטי ופיטר לים. אין קהל, אז החבר’ה מהמאסטייה לא יכולים להוציא את זעמם ולשלוף את המטפחות הלבנות. מאז המחזור הרביעי ולנסיה לא ניצחה. לים לא אמור להגיע מחר והוא לא צפה בקבוצתו מאז…המשחק בין השתיים במאסטייה בשנה שעברה.

חאבי גארסיה לא אשם בשום דבר, לא מזמן הוא ציין מאה ימים במועדון, תקופה בה בספרד נהוג כבר להתחיל לחלק ציונים. “ימים אותם בהחלט היה מעדיף לשכוח או שהם לא יקרו בכלל”, נכתב במארקה על המאמן שכבר ביקר את ההנהלה בפומבי אם כי בעדינות (“ההרכב שלנו נחלש מאוד בגלל גל העזיבות”, אמר ב-11 בספטמבר אחרי הניצחון על לבאנטה, והוסיף לא מזמן כי לא הוא צריך להסביר את עזיבת קונדוגביה ושהיעדים השאפתניים שהוצבו בפניו בעת חתימתו אינם ריאלים). המאמן אף רצה להחזיר את המפתחות אך לא עשה זאת.

מקסי גומס שהגיע בקיץ כחלק מעסקת סנטי מינה, משאיר אותה מעל המים עם שלושה שערים עד עתה. גונסאלו גדש נראה רע העונה. ולנסיה ספגה כבר 13 שערים, כמו ויאדוליד האחרונה בטבלה, כשרק הואסקה וסלטה ויגו כבשו יותר. “כשהתוצאות לא מגיעות תמיד יש חשש, וזה מלווה בחוסר הוודאות על איכות הסגל אחרי ששחקנים רבים כל כך נמכרו ואחרים לא הגיעו במקומם”, אמר שחקן העבר דויד אלבלדה שמודאג מאוד ממצב שהקבוצה ודרש משחקנים כמו חוסה גאייה וסולר לקח אחריות. “אני גאה בוולנסיה הזו, אני חושב שהיינו טובים מהם ולא הרמנו ידיים. הנקודה לא מספקת אבל ראינו את ולנסיה שאנחנו רוצים לראות”.

מהן הצרות המקצועיות? תיירי קוריאה שהורחק נגד חטאפה ייעדר. סילסן סבל מבעיות בבטן וימשיך להיעדר ככל הנראה. בכל מקרה, לפני המשחק נגד ריאל, המאמן חאבי גארסיה נראה מפויס יותר אם כי כמובן שכעת לקבוצה יש רק מה להרוויח. “לא הייתה לנו יציבות בסגל אך זה לא תירוץ. ההיעדרות של שחקנים תגרום לאחרים לקבל את האחריות, כולם שחקנים גדולים ועם מאפיינים אחרים”. הוא נשאל לגבי חלון ההעברות בחורף ואמר שלא רוצה להתייחס לכף. “אני רואה קבוצה טובה עם גישה מעולה ולא מדוכדכת בשל התוצאות. אני רוצה להודות לשחקנים הוותיקים בסגל. אנחנו יכולים לשחק עם שלושה בלמים ובכל מיני אפשרויות, הקבוצה מאומנת”.

El peor Valencia de 'la era Lim' ya venció al Real Madrid

ולנסיה – הרכב משוער: חואנמה דומנש, דניאל וואס, גבריאל פאוליסטה, הוגו גילאמון, חוסה גאיה, ג’ייסון (גונסאלו גדש), קרלוס בולר, רסיס, דניס צ’רישב, מקסי גומס

היסטוריה ומפגשי עבר:

המאסטייה הוא אחד המגרשים בו לריאל מדריד יש עוד הרבה עבודה כדי לסגור את האוברדראפט והמאזן השלילי לאורך ההיסטוריה. גם בשנה שעברה היא הייתה קרובה להפסיד כשחצי שעה טובה לא הולידה שערים. סולר העלה את ולנסיה ליתרון (78) אלא שבנזמה השווה עמוק בתוספת הזמן (90+5) אחרי שקורטואה השוער עלה לכדור קרן, נגח לשער ועזר להשיג את הנקודה. הניצחון האחרון במאסטייה ארע ב-2017-18, ריאל באה להוציא עצבים וניצחה 1:4. כריסטיאנו כבש פעמיים בפנדל ובהמשך מרסלו (84) וטוני קרוס (89) כבשו במהלכי כדורגל נפלאים. לצערנו זה היה הניצחון היחיד של ריאל במגרש הזה בחמש השנים האחרונות.

WATCH | Fans go crazy as goalkeeper Thibaut Courtois header sets up extra-time goal to save Real Mad- The New Indian Express

כדי למצוא את הניצחון שלפניו צריך ללכת אחורה עד לעונת הדסימה כשילד הפלא חסה עלה מהספסל וכבש שער ערמומי לפינה הקרובה של השוער. זידאן רשם הפסד 2:1 כשלא היה על מה לשחק כשחזר באמצע העונה וכן בעונת האליפות 16-17. רפא בניטס יזכור לעד את המאסטייה כשפוטר מתפקידו לאחר תיקו 2:2. עד היום ב-85 משחקי ליגה בהם ולנסיה מארחת – 26 ניצחונות לריאל (31%), 23 תוצאות תיקו (27%) ו-36 ניצחונות לוולנסיה (42%), יחס שערים שלילי 128:119. פעם היה מעין חוק לא כתוב שניצחון של ריאל במאסטייה=אליפות, תקף בעיקר ל-2000-2009 והמגמה הייתה נכונה גם ב-2012.

ראול דאג לכך עם 0:1ים קטנים-גדולים ב-2001 ו-2007, רונאלדו-פנומנו כבש צמד ב-2003 והיו גם ניצחונות גדולים. ריאל של שוסטר כבשה כבר אחרי דקה במאסטייה (ראול) נגד היריבה מהמשבר והשיגה 1:5 ענק. גם הקבוצה של מוריניו באה להוציא עצבים ופירקה את העטלפים 0:5 במחצית אחת ב-2013 עם יום עבודה של כריסטיאנו (צמד) ושניים תוצרת די מאריה. ריאל יצאה לריצה מרשימה של חמישה ניצחונות רצופים בין 2009 עד 2014 כולל ה-3:6 הענק במשחק הפאסיו אחרי גמר הגביע, הופעת בכורה לנאצ’ו, שלושער של היגוואין והצגה של קאקה עם צמד. לריאל היה רצף של 15 שנה עקרות משנות ה-40 אך היא שברה את הקרח. המשחקים היו די שיוויוניים בשנות ה-60 וה-70, בעוד הקינטה דל בויטרה התקשתה ורשמה רק ניצחון אחד, 0:3 מרשים ב-1986. משחק מרגש היה ב-1995-96, כשריאל פיגרה 3:0 במחצית והצליחה לצמק ל-2:3, ארויו כבש לוולנסיה שער נוסף ומיצ’ל צימק ל-4:3. את משחק הליגה הראשון שלו בריאל רשם זידאן נגד ולנסיה והפסיד 1:0 במאסטיייה, והוא ניצח במגרש הזה רק פעם אחת. לא נורא. כדי לשפר את המצב רוח נספר לכם שבכל משחקי הליגה המאזן הוא 45:88 לריאל.

במיוחד עכשיו עם ההיעדרות של קאסמירו אני אתמוך אפילו יותר במערך של 3 בלמים עם אסנסיו/רודריגו כמגן שמאלי תוקף.
מעל ארצה שלישיית קישור התקפית של פדה, מודריץ ואודגארד/קרוס.
למעלה בנזמה וויניסיוס.
המערך יתן המון חופש לקשרים לתמוך בהתקפה, ולמגנים להתפרע בהתקפה.
יהיה קשה להבקיע, אבל בואו, תמיד קשה לנו להבקיע

הכותרות לקראת ולנסיה:

מארקה : “שוב חיים ללא הזאר - הבלגי לא יכול לשחק ארבעה משחקים ברצף”, נכתב בפריויו. “ריאל יתומה שוב מהכוכב הגדול שלו רק כשהחלה להינות ממנו על המגרש. גם קאסמירו לא יהיו”. אתמול עלתה כתבה גדולה על הבלגי שרשם שנה מהגיהנום בלי אף משחק של נבחרת בלגיה ועם 12 הופעות בלבד מאז הפציעה נגד פ.ס.ז’ בברנבאו. עוד חזרו על היסטוריית הפציעות שלו. ברמת ההרכב ההנחה היא שאסנסיו ישמור על מקומו ו-ויניסיוס ישחק במקום הבלגי.

AS עם כותרת: “זיהום מסוכן” - ללא קאסמירו והזאר, ריאל מגיעה למאסטייה שם ניצחה רק אחד מששת ביקוריה האחרונים. ‘הנגיף סוגר את הליגה. אין שבוע בו אין היעדרויות משמעותיות’ נכתב. צוין השוויון הדרמטי אשתקד והקשיים במאסטייה, אך הפעם מגיעה קבוצה במשבר שאפילו קרובה לפחות בטבלה - לירידה וכזו שאיבדה את שורשיה. נכתב שריאל עברה קיץ דומה לוולנסיה אך כמובן שהיא התחילה שלווה לאחר האליפות. בכל מקרה, לפי ההרכבים , מודריץ’ בפנים כמובן, ויניסיוס גם כן והתלבטות בין רודריגו לאסנסיו| “משחק הילדים ומסיבת הילדים”, נכתב בכותרת אחרת. לחאבי גארסיה וזידאן גם יחד יש 16 שחקנים מתחת לגיל 23 – יונוס בן ה-17 מצדם הוא הצעיר ביותר, כשפדה ואלוורדה בעל השווי השוק הגבוה ביותר – 70 מיליון יורו.

כתבה מפרגנת לראמוס: 'בלם עם נפש של ‘9’. עם 127 שערים בקריירה, הוא מדורג שישי שחקני ההגנה בכל הזמנים, רחוק רק שלושה מהמקום החמישי בו מחזיק גרהם אלכסנדר. מעבר לכך, ראמוס מדורג שביעי בטבלת הכובשים של המועדון במאה ה-21, קרוב-קרוב לרונאלדו נזאריו (104) ובייל (105). כריסטיאנו (450), בנזמה (254), ראול (222 תוך 323 שלו) והיגואין (121) לפניו.

ניצחון אחד בלבד בששת המשחקים האחרונים במאסטייה זה אכן לא מעודד (אותו 1:4 ב-2017/18 כשבאנו להוציא עצבים), אני די חושש משחזור המשחק מאשתקד - הנעת כדור מעולה, הם לא יצאו מהרחבה שלהם, אבל רק חצאי הזדמנויות ואז ספגנו במתפרצת וחילצנו נקודה - תודה לטיבו. בכל מקרה זה בדיוק היום להשיג את הניצחונות הקשים האלה שבסוף אתה אומר עליהם ‘ניצחון של אליפות’, מה גם שוולנסיה מפורקת מנכסיה. קאסמירו לא נח לעולם ולפחות ינוח בפגרה והזאר? נו, הוא מנחוס, ‘בצ’לסי זה לא היה קורה לו’.

לגבי ההתקפה אני מתלבט בין הרצון שאחד הברזילאים יהיה על תקן ‘זה שהציל את המולדת’ בדקה ה-60 מול ולנסיה עייפה כביכול ומצד שני אסנסיו קיבל המון הזדמנויות וסיכן מעט מאוד את השער, הוא חסר ביטחון. בשנה שעברה ב-0:3 שלנו היה לו קאמבק מהסרטים ופיתחנו תקוות שהוא יעזור פה ושם אבל זה לא קורה. בשנה שעברה הרגשתי שזידאן קצת הוציא את רודריגו מפוקוס וזמן רב מדי לא כלל אותו בסגל, אולי הפעם צריך לנסות להכות בברזל כשהוא חם.

אסנסיו 20/21: 525 דקות - ללא שער ובישול
אסנסיו 19/20: 323 דקות - שלושה שערים ובישול

פינה חדשה: משחק מן העבר. היום בו קאקה היה קאקה כמו שהבטיחו לנו - צמד ושני בישולים ב-3:6 בפאסיו ב-2011 - אל תחמיצו.

זה חלק מהעניין כנראה, הקבוצה תוקפת עם יותר עוצמה ומסה וגם מפקירה את העורף הן ברמת המערך והן ברמת המשחק עצמו, לאו דווקא אם מרסלו משחק או לא, אבל אני עדיין רחוק מלהאמין בקבוצה שמסוגלת לחזור אם נספוג שערים טפשיים. אנחנו יוצאים לרצף של שלושה משחקי חוץ ובסה"כ חמישה מששת הבאים יהיה משחק חוץ. שלוש נקודות אחרונות בתקווה לשלוש נקודות: א) שלא ייתן לפדה לנוח, שייחכה עם זה ב) לוקאס נפלא התקפית, שנים שהוא לא שיחק ככה ג)תפתחו טוב בחייאת. האללה מדריד!

Courtois; Lucas, Varane, Ramos, Marcelo; Valverde, Modric, Isco; Asensio, Vinícius y Benzema.

איסקו בשלישיית הקישור ללא קאסמירו - שיהיה לנו בהצלחה.

אני מרוצה מההרכב הזה, נחזיק כדור, הרבה תלוי בפדה וביציאות שלו קדימה.

מרסלו במקום מנדי… בטח יונוס מוסא ייראה כמו השחקן הצעיר הכי טוב בעולם מול מרסלו.
איסקו מחליף את קאסמירו בשלישיית הקישור, ואלוורדה בתור קשר אחורי. כבר הייתי מעדיף איזה קשר אחורי מקסטיליה בהרכב. לפחות אז היינו מקבלים את ואלוורדה בעמדה הטבעית שלו.

עם כמה שולנסיה חלשה העונה, נראה שזידאן עושה הכל כדי לא לנצח את המשחק הזה.

החזקת כדור בתור שיטת משחק כבר פחות רלוונטית. מדובר בטקטיקה שדי מיצתה את עצמה, ומאוד קל להתמודד נגדה עם התקפות מתפרצות. בלי קאסמירו ומנדי אנחנו מאוד פגיעים להתקפות מהירות.

הוא אמור לצאת קדימה ולבלום מאחורה. לשבור להם את קוי ההגנה ואת רגלי שחקני ההתקפה. איסקו אמור לשוטט על המגרש לעומתו. פייר.

ובסוף החודש לראות בתלוש פי 2 יותר בברוטו.

כן, פייר, כי לאחד יש עתיד ורוד במועדון ולשני לא.
ובכל מקרה איסקו לא משוטט על המגרש.

איך לא פאול על אסנסיו?

ההתעלמות מהעבירה על אסנסיו תמוהה מאוד בעיניי. אולי אני לא מכיר מספיק את החוקה בנושא אבל הדברים חייבים להשתנות בעולם הואר, אין ספק בזה בכלל.

ויניסיוס דקה לפני הגול השני של ולנסיה יכל לשים את אסנסיו מול שוער ולגרום לנו לחזור להוביל. כמה חבל שהמוח שלו בניוטרל.

ואראן מאז האיתיאחד נראה בדיוק כמו באיתיאחד.

כוסאמא של הכדורגל, עד השער של ולנסיה היה נראה שאנחנו משחקים נגד קונוסים. כאשר אין מי שירשית, זו התוצאה.

ויניסיוס ללא שום פעולה חיובית, אשכרה לא משחק איתנו.

הכל צפוי וידוע מראש. זידאן הזמין את הפיאסקו הזה.
לא רציני לבוא בטענות לשחקנים כשהטקטיקה לא משאירה להם סיכוי להצליח.

אני לא יודע מה יותר שכונה; הגנה של ריאל מדריד בראשות ואראן או השיפוט(בכללי) בספרד.

לראות את איסקו אסנסיו וויניסיוס פותחים ביחד בהתקפה באמת לא מבטיח הרבה …
ויניסיוס התגלמות חוסר האינטילגציה של הענף - פשוט אנטי כדורגל! אני זוכר ימים שרוביניו עוד היה פונטציאל לא ממומש , ויניסיוס או חילוף הימור או בכלל לא בסגל מבחינתי.

• איסקו ואסנסיו שום תרומה התקפית, ניצוץ או איום על ההגנה.
  • מבחינתי השער הראשון שייך למרסלו , בן אדם תוריד 7 קילו או שתפרוש בן אדם איך זה יכול להיות שאתה לא רץ לכדור אחרי פנדל ??!? הוא יכל למנוע את השער ממוסא.
    כמה שמנדי הוא חור התקפי הייתי מעדיף שהוא יעלה בהרכב היום.
  • ווראן אני רואה שהוא לא יכול לחכות לחג המולד כי כל הזמן מחלק מתנות לאחרונה (מאז סיטי בערך) מעדיף את מיליטאו בינתיים.

למרות שזה לא נראה טוב אם רודריגו יכנס וקרוס ועוד מישהו (ספסל חלשש) עדיין נוכל לנצח את המשחק הזה בשיניים.

לא אכפת לי אם הייתה או לא הייתה עבירה על אסנסיו, הוא התקפל כמו ילדה קטנה ואם נהיה כנים לשנייה בקושי נגעו בו.

ואראן עם הרחקה לשער שלו עצמו ואח״כ גם מפריע לשוער. כתבתי שבוע שעבר עד כמה שהוא ירד ברמה ביחס לראמוס, אבל לא מעט חבר׳ה פה כתבו שהוא יציב. השער הזה 50% עליו לפחות.

למרות כל זאת אני מאמין שנצליח לתת עוד 2-3 גולים. מצפה מראמוס, מודריץ ובנזמה להניע את הקבוצה

לוקאס גם נתן פנדל וגם גרם לפנדל חוזר בגלל הדריכה בתוך הרחבה

אחי זה גול עצמי טהור איזה 50 אחוז

זה מהלך חסר סיכוי. גם עם עוד עשר ניסיונות, שחקן יותר מהיר מאסנסיו ושוער שתקוע על הקו הוא בחיים לא משחיל שם כדור עומק.

הזיה ששחקן מחטיא פנדל, בועט שוב ועדיין לא מספיקים לכסות את כל השחקנים בריבאונד.

אוי וראן, כמה רכות.