שוב אלופי אירופה! האלה מדריד ו-A Por La 14!

אני מנסה לחשוב איזה מערך ולמה, ותכלס אני מוצא מלא טיעונים לכאן ולכאן. קצת קשה לדעת.
מה שאנחנו בטוח יודעים לגבי המשחק הזה:
הם: מסוכנים בהתקפות מעבר, לא טובים עם הכדור, רעבים מאד ומלאי תשוקה
אנחנו: בטוחים בעצמנו, יודעים לנצח גמרים, איטיים, בסכנת שאננות

מה שמפחיד אותי הכי הרבה זה השאננות שלנו. ראיתי את רונאלדו בחצי גמר ואני חייב להגיד שהוא לא נתן 100%, אותו דבר בנזמה. זה לא היה משחק בית נגד לגאנס, אבל גם לא היה טירוף של נוקאאוט. אותו דבר בנזמה.
מבחינת שיטת משחק, לדעתי בתחילת המשחק צריך לשחק מולם את הכדורגל הכי ציני ומגעיל שיש. אין שום בושה בלתת להם את הכדור, כדי שיבינו שקל זה לא יהיה להם ויאבדו ביטחון. אני לגמרי בסדר עם שחקן אחד פחות שיכול לשים גול בחלק הראשון של המשחק. מודריץ’ וקרוס צריכים להישאר קרובים לקו האמצע, ולא להתפתות לעלות למעלה יותר מדי. צריכה תמיד להישאר אופציית מסירה פתוחה כדי שחלילה לא נאבד מולם כדורים בשליש שקרוב לשער שלנו. ליברפול תתחיל את המשחק רגוע, ותחכה לרגע שבו נתחיל לצבור ביטחון. אז, ברגע אחד שדני/מרסלו למעלה ואין קשה שיחפה - הם ינסו לעקוץ.
פקטור הזמן לדעתי יפעל לטובתנו, כי אנחנו קבוצה גמישה יותר. כל מערך שבו נפתח ניתן לשינוי בחילוף אחד או שניים. מפלס הלחץ רק יעלה, ושם אני מצפה מהשחקנים שלנו להמשיך לעשות אותו דבר בדיוק כדי לנצח. ליברפול אמנם תקבל תמיכה מהקהל, אבל נקווה שהחוסר בשחקנים מנוסים במעמדים האלה יעשה את שלו.

העקרונות שלי לגבי ההרכב, כאמור לא שווה הרבה יותר מניחוש:

1. נגד קבוצות אנגליות יש לספרדים עם טכניקה נטייה לבלוט, הבחירה באיסקו עשויה להשתלם
  2. מבחינה התקפית, לא רואה טעם לפתוח עם אסנסיו ולוקאס, הם הרבה פחות יעילים במשחק גישושים
  3. לא רוצה לפתוח ב-433 כי הוא יותר לוחץ ויותר מסוכן, וזה בדיוק מה שהם היו רוצים שנעשה
  4. בסופו של דבר אם זה בנזמה או בייל - אני הולך על בנזמה, בטח בהרכב. ביום טוב שלו הוא עדיף על המקריות של הבחירה בבייל. ובגלל רונאלדו.

הייתי עולה עם 442 עם איסקו כקשר צד. זה יעזור לחפות על דני ומרסלו ובמקביל אמור להספיק כדי לשלוט באמצע היחסית חלש שלהם. בהתקפה אני רוצה כאמור את בנזמה ורונאלדו. ככל שהמשחק יתקדם אנחנו נוכל להגביר לחץ, ואז יש לנו את אסנסיו, בייל ולוקאס. אני לא תופס מקלופ כמנהל משחק, ומצפה מזידאן להגיב טוב ממנו.

אגב מה שכתבת זה פחות או יותר הטקטיקה של זידאן ברוב משחקי הנוקאאוט המוצלחים שלנו.
מתחילים כדורגל איטי במטרה לעייף את היריב עם ה442 יהלום המתיש שלנו. היריב רץ יותר מאיתנו בהגנה ומנסה להפעיל לחץ ולרוב נכשל כי קשה מאוד ללחוץ חבורה כזו טכנית עם הכדור, וכשכן מצליח יש את קאסמירו שינקה כל חטיפה כזו.
ואחר כך סביבות דקה 60 ואפילו לפני (כמה כיף שסוף סוף מאמן לא מחכה עד דקה 75 לשינוי) מכניס את אסנסיו וואסקז לטירוף של חצי שעה עם לחץ מאוד גבוה מצידינו.

לטעמי זה גם מה שנראה מחר, ואני חושב שאפשר לעשות משהו מוצלח יותר ולהפתיע חזק מהפתיחה, אז לשמור את ה442 הקלאסי לסוף עדיין אך במקום להתיש עם יהלום ולחכות לסיום אפשר לפתוח עם 433 כשבייל וואסקז/אסנסיו באגפים ואז בהמשך להוציא את אחד הקשרים ולהכניס את אסנסיו כדי להגביר לחץ או לחלופין להוציא את אחד מבייל/רונאלדו כדי להכניס את איסקו/אסנסיו ולהוסיף כוח במרכז ובהגנה כדי לשמור על היתרון.

אבל כבר ההרכב די סגור לפי השמועות ואנחנו כמו שטענת נראה אץ היהלום הזה. מאמין שבאיזור דקה 60 נראה שינוי ולא משנה מה יקרה במשחק, בין אם שינוי מערך במטרה לשמור על תוצאה או במטרה של להשיג שער, לא מאמין שנראה חילוף של קשר בקשר או חלוץ בחלוץ

מישהו יכול להמליץ על המקום הכי טוב במדריד לראות במוצש תמשחק(חשוב שתיהיה אווירה והמון אוהדים של ריאל), תודה.

לא הייתי, אבל יש דיבור חזק על המקום הזה
Bar Akelarre
Calle de Nicolasa Gómez, 104, 28022 Madrid
691 74 83 35

https://goo.gl/maps/5jcMm9UNnkF2

נ.ב
אם אתה באמת רוצה אווירה תראה עם אוהדי ליברפול :stuck_out_tongue:

מממ, מה לגבי הברנבאו? יש שם הקרנה, תבדוק אם עדיין יש כרטיסים.

אם המשחק הזה היה מתקיים לפני כמה שנים הייתי אומר שיהיה משחק מוזר שבו שתי הקבוצות ינסו לתת אחת לשניה את הכדור ולצאת להתקפות מעבר מהירות. כנראה שהשופט היה מחזיק בכדור יותר משתי הקבוצות יחד.
היום המצב שונה כי ריאל פיתחה תחת זיזו יכולות שלא היו לה לפני כן. כנראה שאנחנו נחזיק יותר בכדור והם ינסו לעקוץ, לפחות ברוב המשחק.
לגבי ההרכב - הייתי מעדיף את קור הרוח והנסיון של הותיקים במעמד כזה על פני היכולת ה(אולי) טובה יותר והמרץ של הצעירים. כלומר בלי אסנסיו וואסקז.
לגבי בייל ובנזמה זה הרבה יותר מעניין. בייל בכושר הבקעה מצוין ובנזמה פח אשפה, אבל בהתחשב בפסקה הראשונה ובשליטה הצפויה שלנו בכדור רוב הזמן אני לא רואה את בייל בא יותר מדי לידי ביטוי. מצד שני, בהרכב עם בנזמה חסרים לנו גולרים. נצטרך את איסקו במצב רוח חד מתמיד שיעזור לכריסטיאנו.

הרבה דיברו על מה שסלאח יעשה להגנה שלנו - אני מפחד לא פחות מפירמינו. חלוץ מאוד אינטלגנטי שיודע לרדת לקבל כדורים ולהתחיל התקפות, טכני מאוד וסקורר. אני חושב שהוא דיי אנדרייטד. מאוד מקווה שהצרה לא תבוא בסוף ממנו. ההגנה תצטרך להיות באקסטרה ריכוז היום והעזרה מהקישור היא קריטית לא פחות. על מודריץ וקאסמירו אני סומך לחלוטין, אצל קרוס זה תלוי יום למרות שגם הוא השתפר לאחרונה מבחינה דפנסיבית.

אם אני מבין נכון אז לפי המארקה תיתכן תפנית בעלילה, כלומר יש מצב BBC ייפתחו :worried:

לא בטוח באיזו גישה הקישור צריך לעלות- שליטה או הסתגרות. בכל מקרה, הוא חייב לתת נוקאאוט. שם נמצא היתרון הכי ברור (ואולי היחיד) שלנו. כל איבוד כדור במרכז המגרש או התקפת נגד מול קו ההגנה שלנו לבדו היא בגדר אסון. זה כנראה המאצ’-אפ היחיד שלנו באירופה בשנים האחרונות שפינג פונג מרחבה לרחבה ישחק לרעתנו.

לא בטוח אם אני מעדיף את בייל עם העזרה באגף והיכולת לייצר דברים לבד או בנזמה שיעזור יותר בהחזקת כדור ובמשחק צפוף. בכל מקרה, אם שניהם יפתחו כמו שה’מארקה’ רומז שאלוהים יעזור לנו.

יש התרגשות ויש לחץ. אבל 4 גמרים ב-5 עונות עושים את שלהם ואני פחות קרוב להתקף לב משנים קודמות. שיהיה לנו בהצלחה.

חחח איזה שקר.

אני מת פה

A por la 13

לא יכולתי למצוא זמן מתאים יותר לצפות בסרט הרשמי של המועדון על הזכייה בשנה שעברה (מתורגם באדיבות מדרידיסטה). מתחילים להיכנס לאווירה…

מי יודע מתי תהיה הפעם הבאה, אם בכלל, שלקבוצה תהיה ההזדמנות לזכות בפעם השלישית ברצף. אני לא אופטימי ואני חושב שהמצ’-אפ הספציפי מול ליברפול לא משחק לטובתנו (היה עדיף לנו לפגוש קבוצות עדיפות עליה אך כאלו שהסגנון שלהן יקל עלינו).

האלה מדריד !

יש לי הרגשה נוראית לקראת הערב. אני כאילו בטוח שאנחנו מפסידים פה. גם אין לי משום מה התרגשות כלשהי בגלל ההרגשה הזאת. לא יודע למה וזה נשמע הזוי לחלוטין, אני יודע.

בדרך כלל יש לי העדפה להרכב מסוים ומערך ספציפי לפני משחק. הפעם באמת אין לי מושג איך אנחנו צריכים לשחק ומי צריך לפתוח. החוזקות של ליברפול מול החולשות שלנו (ולהיפך) מאוד בולטים. השאלה אם אתה משנה משהו כדי לאזן או הולך בכל הכוח על היתרון שלך…

כל כך קיוויתי שרומא תעיף את ליברפול. לא יודע אם היינו מנצחים אותם אבל לפחות היה לנו מאוד פשוט לדעת איך צריך לשחק מולם.

אם ליברפול כובשת ראשונה היא תהרוג אותנו במתפרצות. החזקה בכדור זה נחמד אבל מספיק התקפה אחת מהירה של ליברפול וההגנה שלנו תתמוטט כמו בית קלפים.

נראה לי שמול ליברפול עדיף 4-4-2 קלאסי עם שני שחקני אגף (כלומר בלי קרוס ואיסקו, עם ואסקז ואסנסיו), או 4-3-3 (בלי איסקו), רק לא 4-4-2 יהלום. הבעיה שכל הרכב משהו בו מרגיש לי לא מספיק טוב. לא מקנא בזידאן היום. הרכב לא נכון וזה ייגמר בתבוסה. המחץ של ליברפול בהתקפות מתפרצות בשילוב האיטיות של הקישור שלנו ומרסלו מפחידים. אם נצטרך לרדוף אחריהם זה די אבוד.

אני אישית לא מבין הרבה אנשים פה,להיות לחוץ ופסימי זה נורמלי,אבל להגיד שזה ייגמר בתבוסה או ששער אחד של ליברפול יכול להרוג אותנו זה חרטא,ליברפול קבוצה התקפית נהדרת אבל את ההגנה שלה אנחנו יכולים לפרק בכל מערך שנשחק בו,להם יש את החוזקות שלהם ולנו יש את שלנו.
ליברפול בדרך כלל פותחים חזק עם לחץ אדיר כדי שיוכלו לחטוף כדורים ולצאת למתפרצות,הם בדרך כל גם מצליחים לכבוש,אבל הם גם מתעייפים במחצית השנייה ולנו יש את הספסל הכי טוב באירופה כדי לנצל את זה עם שני סילונים בדמות אסנסיו ובייל, זה מבלי להזכיר את ואזקס.
להם יש את הכלים שלהם ולנו יש את הכלים שלנו,אנחנו קבוצה יותר טובה,יש לנו יותר ניסיון ותמיד ידענו איך לצאת מפיגור מבלי לאבד את הראש, השנה ראינו את זה כמעט בכל המשחקים הגדולים,אנחנו לא מאבדים את הראש ויודעים לצאת קדימה גם אם לוחצים אותנו.

הכל מבולבל כרגע אצלי. הבטחתי שלא אתעסק במשחק עד שריקת הפתיחה אבל כבר מיום רביעי אני מוצא את עצמי מרענן בעצבנות כל אתר אינטרנט אפשרי, אולי מישהו אמר משהו. וזה קורה בתדירות של 3 פעמים בשעה.
עם זאת אני אכתוב כמה נקודות שעוברות לי בראש, כי הודעה מסודרת אני לא ממש מסוגל לייצר.

אם אנחנו מתוחים ככה אחרי 3 זכיות בארבע שנים, מה עם אוהדי ושחקני ליברפול, שהם צריכים להתמודד מול קבוצה שכבר הוכיחה לעולם שהיא מסוגלת לעשות את זה ולשבור שיאים?

מאנה פירמינו וסלאח שלישייה מטורפת, אבל היי, השחקנים שלנו עברו טירונות מול מסי סוארז וניימאר.

אם אנחנו סופגים ראשונים אסור לנו להתפתות ולצאת עם הרבה שחקנים קדימה. ליברפול לא מספיק טובה הגנתית כדי לעבור 90 דקות מולנו לא לספוג. השיוויון יגיע.

היכולת המנטלית שלנו היא המפתח לניצחון היום. ליברפול איבדה את הראש פעמיים בדקות האחרונות מול רומא, מה שמעיד על חולשה מנטלית. אם נדע להחזיק בכדור בחכמה בתחילת המשחק, ולבשל את ליברפול באנרגיות שלהם ולגרום להם להוציא שחקנים ללחוץ בצורה לא נכונה, אולי נוכל להוציא אותם מנטלית מהמשחק למשך דקות קריטיות שבהם גם נעקוץ עם איזה שער.

מהבחינה הטאקטית אני רוצה שחקנים מהירים שיכולים לחזור במהירות להגנה, ולצאת במהירות להתקפות. איסקו, לטעמי, לא מתאים למשחק. אסנסיו נוטה לעיתים להיעלם ועדיף שישאר על הספסל למקרה הצורך.

המתח הורג. רק עוד פחות משלוש שעות. יאללה שיגיע כבר.

Hala Madrid!!

בנזמה בהרכב. ההרכב בדיוק כמו קארדיף.
בייל, אסנסיו ולוקאס יהיו בהיכון על הספסל.

לא ממש הגבתי פה השנה, אבל יאללה.

ההתרגשות כרגיל נבנית במשך כמה שבועות, וכיף לחשוב על כך שעוד שעה וחצי יתחיל לו עוד משחק קלאסי.

התרגלנו לטוב. השנים האחרונות בצ’מפיונס יחרטו לנו בראש לנצח. עבר הרבה זמן מאז התחושה הנוראית הזאת של “לעוף מהצ’מפיונס”. אני בטח לא רוצה שזה יקרה היום, ומצד שני גם יודע שיש סוף לכל דבר. אבל עם זידאן והשליטה הבלתי מעורערת שלנו במפעל הזה גם השנה - יש לי ביטחון. יותר ממה שהיה לי בשנתיים הקודמות. אני לא זוכר מתי הפעם האחרונה שהפסדנו גמר (גביע המלך לאתלטיקו לפני 5 שנים?).

התסריט האידיאלי זה שכריסטיאנו ממשיך לכתוב את האגדה וגם הערב נועץ איזה צמד שערים. אני חושב שההגנה של ליברפול מאוד פגיעה (גם שלנו כמובן) עם כל הכבוד לואן דייק ושות’, ושכריס יקבל את המצבים שלו. חבל לי על בייל, נמצא בכושר טוב ואפילו במערך כזה לדעתי יכול לידי ביטוי יותר מבנזמה. אבל אני מניח שאם זה לא שבור - אל תנסה לתקן את זה. בייל כמעט לא ראה דשא בשלבי הנוקאאוט.

קאסמירו חייב להיות אחראי הערב, וגם המגנים צריכים לתת תצוגת על כי האגפים של ליברפול מאוד מסוכנים.

לא קולט שהעונה הזאת נגמרת אחרי הלילה. יהיה מה שיהיה, תמיד אוהב אותך ריאל. מאחל לעוד רגע בלתי נשכח. ואמוס!!!

אנחנו לייב פחות משנה…

פאק לא. בייל בכושר הכי טוב מאז שהגיע לריאל בספסל, בנזמה שלא מתאים למשחק הזה על המגרש.

מההרכב הזה נדמה שזיזו רוצה שליטה בכדור ולחץ עליהם. בדיוק איך אנחנו לא אמורים לשחק מול קבוצה שרוצה שתלחץ אותה ושתאפשר לה לצאת למתפרצות.

אני לא אופטימי מההרכב הזה. לא אופטימי משיטת המשחק הזאת. עדיין הם לא פייבוריטים אבל עם זאת יכולנו להקשות עליהם הרבה יותר.

אני מקווה שאני טועה ושאני אוכל את הכובע בסוף הערב. לא מעט פעמים אכלתי אותו וכל פעם הוא היה טעים מחדש. רק ניצחון. Hala madrid

אני גם פחות אוהב את ההרכב הזה. שיטת היהלום עבדה לנו מעולה בעבר אבל היא הכי פחות מתאימה למשחק הערב. מה עוזר לעבות את הקישור כשכבר ברור מראש ששם אנחנו שולטים? ולמה לדלל את האגפים כשדווקא שם זה המקום בוא צריך לחזק נגד ליברפול?

מצטער אבל זה הרכב שנותן את הניצחון לליברפול על מגש של כסף.

מול המהירות הסילונית של ליברפול זידאן בחר את ההרכב הכי איטי שאפשר להעלות על הדעת.

בייל בכושר הבקעה מטורף על הספסל זה פשוט לא הגיוני ולא מקצועי. עם כל הכבוד לכימיה שיש לרונאלדו עם בנזמה אתה לא משאיר את השחקן בכושר הבקעה הכי טוב שלך על הספסל. בנזמה יכול לכבוש רק מול שער ריק וגם זה לא תמיד הולך לו.

בייל עשה הכל בשבועות האחרונים כדי להוכיח שמקומו בהרכב. הכל, חוץ מלהוציא דרכון צרפתי.

אז אין לנו מהירות, אין סקוררים חוץ מרונאלדו וקצת איסקו, אין שחקני אגף טבעיים. לא מבין מה זידאן מנסה לעשות עם ההרכב הזה. שליטה בכדור לא שווה ניצחון. כמו שאורי קופר כתב ליברפול ניצחה את הגדולות באנגליה כשהיו לה 40% החזקה בכדור והפסידה להן כשהיו לה 60% החזקה בכדור. מה שהיה צריך לעשות זה לשים שחקנים מהירים בכנף (שניים מתוך בייל, לוקאס ואסנסיו) ולתת לליברפול את הכדור. במקום זה אנחנו משחקים לידיים של ליברפול.

בכלל יותר מידי פה מזלזלים בליברפול רק בגלל המשחק השני ברומא. שכחו שהם כבר הובילו עליהם 5-0 בבית. גם אנחנו פישלנו בגומלין אחרי שחזרנו עם יתרון גדול מול יובה.

לא הפסדנו גמר בליגת האלופות מאז ליברפול ב-81. בכלל הרקורד שלנו מול קבוצות בריטיות בגמרים מזעזע. אפילו לאברדין הקטנה הצלחנו להפסיד בגמר.

מעולם לא הייתי כל כך פסימי לפני משחק שהוא לא מול ברצלונה.