Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

פולין הפתיעה מאוד לרעה, אחת הנבחרות החלשות בטורניר.

לא אמרתי את זה, הולנד היא קבוצה מאוד אפורה ולא תטאטא אף נבחרת, רק כתבתי שלדעתי לא סביר שארגנטינה תנצח 3 משחקים ברצף מול נבחרות עדיפות.

בגדול ארגנטינה מאוד מרשימה מבחינת רוח הלחימה, החיבור בין השחקנים וכו’. אבל היא לא נפגשה, עדיין, מול יריבה כמו הולנד, שלפחות על הנייר במינימום שווה לה. זה שהולנד לא הרשימה עד עכשיו זה אנדרסטייטמנט, אבל זה לא שארגנטינה עצמה רקדה כל משחק בדרך למאניטה קלילה במחצית ומנוחה לאחר מכן, מול יריבות ענקיות.

אם הולנד לא תתבטל, כמו פולין, מקסיקו של מחצית אחת ואוסטרליה, ארגנטינה לא תשלוט כמו שהיא “רגילה” מהמשחקים האחרונים, יהיה לה אפילו יותר קשה ליצור מצבים משמעותיים, ואז היא תצטרך לקוות שמי שיגיע אליהם הוא לא לאוטרו של אתמול. כרגע זה נראה, לפחות לי, שלארגנטינה אין באמת רעיונות התקפיים, וכל המשחק ההתקפי שלה מבוסס על לחץ אה-לה גאבי של חוליאן אלברז והפול, ורגעי קסם של מסי ואולי די-מריה. כל השאר הולך לפח ברגע שאקוניה מנסה למסור כדור רוחב. האם אפשר לזכות ככה בטורניר? ברור שכן. נבחרות זכו עם פחות מזה, אבל הסיכוי הולך ופוחת, ככל שרמת היריבה עולה, והיא בהחלט עולה ברבע.
השאלה היא גם איך הדרום אמריקאים יגיבו למצב של פיגור, אם וכאשר, כי בפעם הקודמת זה לא עבד טוב, ואז זו הייתה כולה ערב הסעודית. קהל דוחף יכול להיות, מהר מאוד, קהל שיקבור אותך תחת הלחץ.

זה לא שהולנד תדרוס את ארגנטינה, אלא אם יהיה פה משהו קיצוני מאוד מאוד, אבל ארגנטינה בהחלט תצטרך טו סטפ אפ במשחק הזה. אפילו בשביל ה"אימון" לקראת מה שיחכה לה בחצי, אם וכאשר. כי אלא אם גם שם יקרה משהו מאוד מוזר, תחכה לה יריבה מוכרת, שהיא אפילו יותר קשה מהכתומים. קצת.

חברים, חוץ מספרד וגרמניה, אף נבחרת חזקה על הנייר לא פגשה עדיין אף נבחרת חזקה על הנייר.

הפחד הגדול אחרי ערב הסעודית היה שארגנטינה לא תיראה כמו ארגנטינה של ה-35 משחקים + קופה + פיינליסימה.
הפחד הזה מאחורינו. זו ארגנטינה שאנחנו מכירים, לטוב ולרע, בעיקר לטוב. נבחרת מגובשת של עשרה לוחמים וגאון אחד.

האם זה יעבוד נגד הולנד? אולי. המציאות היא שהמשחקים האלה הם 50-50. עד כה זה עבד נגד ברזיל וזה עבד נגד איטליה. אבל זה יכול היה באותה מידה לא לעבוד. יצא עץ פעמיים בהטלת מטבע. אנחנו מרחק שלושה עץ מלהיות אלופי עולם. נקווה. נאמין.

זה לא באמת משנה את מי ברזיל פגשה, או את מי צרפת פגשה, כי -

1. נקודת הפתיחה שלהן, שוב - לפחות על הנייר, טובה יותר מזו של ארגנטינה. והן גם לא הסתבכו שלא לצורך עד עכשיו.
  2. יכול להיות שצרפת תיכשל מול פולין בשמינית ותעוף. אבל זה לא רלוונטי לזה שארגנטינה תפגוש ברבע יריבה שבניתוח קר טובה יותר מאלו שהיא פגשה ב-4 המשחקים הקרובים.

בשורה התחתונה פערי הרמות מצטמצמים מאוד במונדיאל כי הפחד לספוג משתק כמעט כל נבחרת, לא בחינם הכדורגל נראה רע בכדורגל נבחרות. בנקודה שהפערים מצטמצמים ארגנטינה שווה הרבה כי היא מוכרת מלחמה ואחדות ופחות כישרון.

גם ב 2014 היא לא הייתה הנבחרת עם הכדורגל המושלם ביותר (בגמר היא פתחה את גרמניה, ימח שמו של היגוואין) אבל היה לה את ההגנה הכי טובה והיא צלחה פנדלים בנוקאאוט.

איפה מסי?

https://twitter.com/i/status/1599176464540217344

השטות הזאת התחילה עם הלא מפותחים הסעודים שסוף שסוף מישהו שמע עליהם שלא בהקשר של הוצאה להורג מיותרת, רצח עיתונאי, נפט, ניוקאסל או קניית ילדות קטנות. יופי, עכשיו תסתמו.

https://twitter.com/TrollFootball/status/1595350801706373120?t=M2qMzgOaBv9CJYK1gbOjKQ&s=19

אני מופתע שהמכוערים האלה לא היו בשימלות.

חכה, עוד מעט מישהו ישמע עליהם בהקשר של אירוח המונדיאל. אם זה לא יהיה ב-2030, זה יהיה ב-2034.

הקרבה!
הארי סטואר הבלם האוסטרלי 1.98, ניקו אוטמנדי הבלם של ארגנטינה 1.83 ומנצח את הענק האוסטרלי בכדורי גובה :muscle:t3::argentina:

פויול היה 1.78. הראש שלו תמיד היה שם… ניתור זה רק לב, טוב, לב וגנטיקה טובה.

העלתי את זה כבר פה לדעתי ואכן יש הסבר לכך שסקלוני שיחק 3 מחציות עם 3 בלמים, הוא התאמן על זה להולנד ושוקל לפתוח ככה מולם כדי להתגבר על האגפים ההולנדים

סקירה מעניינת על הסגנון ההולנדי (ממליץ). אני בכנות חושב שהוא מפרגן להם קצת יותר מידי, והסגנון שלהם כן פאסיבי, והעובדה היא שנבחר. כמו ארה"ב כן הצליחה להיות דומיננטית מולם, מה שכן מעניין לראות זה המעברים החדים והקצב של ההולנדים, שכל זה חלק מכדורגל מאוד דינאמי מצידם.

זה מתיישר מול הצורך של סקאלוני לשחק עם שלושה בלמים, ובין היתר מציג את הצורך בליסנדרו במשחק הזה, שלדעתי הוא השחקן היותר דינאמי מבין כל שלושת הבלמים. חלק גדול יקום ויפול על הריכוז של שחקני ההגנה וקריאת השטח.

מצ’אפ טיפה מלחיץ הוא בין דמפריס המצויין לאקוניה. אלו בסוף שחקני קו עם קצב גבוה כמוהו שמצליחים לייצר יתרון מספרי במעברים, יחד עם התקפה שהיא דינאמית גם ככה.

לגבי ההתעסקות עם הקישור בהולנד אני מתלבט. הרי מצד אחד ברור שמספיק שמסי ישחק איפשהו בשביל להעסיק 2-3 שחקנים. מצד שני, האם כדאי להתאים את המערך ולדלל את הקישור שיהיו מצ’אפים עקביים?

בכל מקרה ארגנטינה צפוייה לזגזג בין מערכיןץם ולנצל את הדינמיות. אני כן חושב שהמפתח לניצחון יהיה הלחץ הגבוה, שכן ראינו שזה יכול להשפיע על הקו האחורי ההולנדי שלעיתים מתקשה מולו. מי שלדעתי יצטרכו לתת משחק יוצא דופן בהקשר הזה אלו די מריה וחולי שיעשו קשיים להגנה ההולנדית, בעוד ואן דייק יהיה דיי עסוק עם מסי כחלק מהתכנית ההגנתית מולו.

משחק מורכב לשני הצדדים בו הם לראשונה פוגשים יריבה רצינית. נקווה לטוב.

אני מת מפחד היום… עד עכשיו שיחקנו מול נבחרות חלשות מאיתנו ולא הברקנו. ההתרגשות שהייתה עד עכשיו לפני כל משחק התחלפה במין השלמה שקטה.

אביתר אמר הנה אני שם מרחק של נס מכאן… וככה זה מרגיש. מרחק של נס. פרטידו אה פרטידו. פאיסס באחוס. נשמע כמו קללה.

אתה מת מפחד?? אני לא מתפקד. שכחתי לאכול היום ולא רק זה, כשרציתי לבשל ראיתי שאין לי אוכל בבית.
חייב לצאת לסופר.

בנתיים ראיתי את הסטרים של קון והחבר’ה נראו ממש רגועים ומחויכים, במיוחד הגוט ושומר הראש שלו, שאני מקווה שישחק היום.

ואמווווס קראחווווו!!

המערך שינסה לפגוש את קרואטיה בחצי (הולי פאק)

דיבו
אקוניה, ליסנדרו, אוטמנדי, קוטי, מולינה
מקאליסטר, אנסו, דה פול
חוליאן, מסי

אהוד כרגיל צודק

בצל ההדחה הברזילאית, עכשיו המנה המרכזית
לחץ אבל חייבים!

מאוד לא אוהב את מה שעשינו במחצית הזו אבל גאונות אחת של מסי הספיקה. אני.מת מפחד. אני מאבד שנים במונדיאל הזה. אקוניה היה חלש ועכשיו עם הצהוב חייבים להכניס את טגלי…

פארדס עושה קסמירו.
לא משנה מה הוא עושה, אין אדום.

אין, אני פשוט לא מבין את זה. ארגנטינה זו נבחרת של שוער אדיר, מסי ענק, ו-9 נגרים חסרי טכניקה בסיסית, ועם מנת משכל של מיטת שיזוף, לא משנה איך קוראים להם והאם היה חילוף. יש שם כמה שחקנים שלא יצליחו לעבור קונוס פצוע, במשחק אימון, כשהקונוסים במערום בצד. תראו את אקוניה - הבחור לא מסוגל לתת פס אחד מדויק, גם אם החיים שלו, ושל הנבחרת שלו, תלויים בזה. כל מה שיש להם בטורניר הזה זה לב, ביצים, וקהל מטורף.

בעצם…אולי אני כן מבין את זה.

ליאור, אהוד אתם בסדר?