Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

ההרכב להיום:

דיבו
מולינה, קוטי, אוטמנדי, אקוניה
דה פול, פרננדז, מק אליסטר
פאפו, חוליאן, מסי

הייתי מעדיף את אנחליטו על פאפו האמת. האם הוא מסוגל לשחק מול הענקים האלה על הכושר הנוכחי שלו?
אני מקווה שאני ממש טועה.

אנחליטו קצת פצוע

גם אני מעדיף את אנחליטו באגף אבל סומך על סקלוני

Vamos argentina carajo!!

אפשר לחלק את הטורניר שלכם ל2: עד הדקה ה63 מול מקסיקו שלאוטרו היה החלוץ הראשי שלכם ומאז שחוליאן אלברז לקח לו את המקום. לאוטרו זה פשוט בלוף. לא פלא שברתומיאו רצה לשים עליו 100 מיליון אירו.

בכל מהלך של המשחק אפשר היה לראות שכל שחקן של ארחנטינה רוצה לנצח כל כדור יותר מכל אוסטרלי שאי פעם רכב על קנגורו.

Vamos argentina carajo! :argentina:

איך הם אוהבים לעשות לי את זה בהתקפי לב

חייב להודות שכשראיתי את ההודעה הזאת בפעם הראשונה, אחרי ההפסד הסנסציוני לערב הסעודית במשחק הפתיחה, הייתי בטוח שליאור צוחק במקרה הטוב, או נאיבי ואופטימי חסר תקנה במקרה הרע (ואחרי זה נזכרתי שזה ליאור, אז נשארתי שוב עם האופציה הראשונה).

נכון, זאת רק אוסטרליה.
ונכון, ארגנטינה עוד לא פגשה יריבה ראויה במונדיאל הזה.
אבל כמו שציינתי גם אחרי המשחק הקודם - פעם ראשונה מזה שנים רבות שאני רואה את הנבחרת הזאת, שנראה שהיא משדרת משהו אחר - היא והכוכב הראשי שלה כמובן. אם עד היום זה היה נראה שמיליוני האוהדים המשוגעים שלה נמצאים על הגב שלה, והיא קורסת תחת הנטל, עכשיו זה נראה שהם כולם נמצאים מאחוריה, ודוחפים אותה קדימה. ומול כוח כזה, קשה מאוד לעמוד.

בתור אוהד של נבחרת אחרת, זה מעורר בי חשש כבד.

יש גבול לכמה התקפי לב אפשר להגיע . מול הולנד לא יהיו לכם הרבה התקפי לב. הם ינצחו את ארגנטינה בצורה חלקה.
אני חלילה לא מזלזל בארגנטינה, אבל היא נראית הרבה יותר חלשה מקבוצה מאורגנת + כוכבים כמו הולנד.
אם לא מסי והשוער, לא הייתם עולים משלב הבתים ולא הייתם מנצחים אפילו את אוסטרליה. זה לא יספיק מול הולנד.
סורי.

מאוהב בשתי התמונות הללו

בתמונה: הגיבור האמיתי של ארגנטינה, וליונל מסי

באמת מנסה להבין מה כל-כך משכנע בהולנד עד עכשיו שאתם בטוחים שהיא מטאטא את ארגנטינה בכזאת קלות.

בהולנד? שום דבר. זו היכולת של ארגנטינה שדי מנבאת את תוצאת המשחק.

היכולת הנוכחית לא תספיק.

אני רק אניח את זה פה

בקופה אמריקה אמרו בערך אחרי כל משחק שהיכולת הזאת לא תספיק ליריבה הבאה ולפני הגמר מול ברזיל אמרו שהיכולת שהיתה עד עכשיו לא תספיק מול ברזיל במארקנה.

התוצאה ידועה לכולם.

לא שהיכולת של ארגנטינה כל-כך משכנעת אבל מי שראה אותה בשנים האחרונות יודע שהיא כמעט ולא נותנת הצגות אבל מנצחת בשיניים כל משחק.

הם ימשיכו להגיד שאנחנו גרועים
ואנחנו נמשיך להיות גרועים
ונמשיך להילחם
משחק אחרי משחק
עד שנזכה או עד שנודח

עד אז - אנחנו מאמינים בני מאמינים (לא מאמין שנדב גנב לנו את המשפט בדקה 81 ונתן אותו לאוהבי הקנגרו)

יא אללה שלך הקהל הטוב בעולם

התקפי לב כוסעמק. לא יודע איך שרדתי את המשחק נגד ניגריה שהייתי שם ברוסיה.

ובתור אחד שהיה שם ברוסיה כמעט חודש עם הנבחרת ועם הקהל הזה, אני לא מופתע. זה הקהל הטוב בעולם. הוא היה הכי טוב מול איסלנד, המשיך להיות הכי טוב נגד קרואטיה, התפוצץ שעה אחרי המשחק המשחק נגד ניגריה (המשחק הכי אמוציונלי שהייתי בו) וגם נגד צרפת. עם הקהל הזה ניצחנו היום.

נ.ב
גם ב2014 אמרו שהולנד יעיפו אותנו. יאללה, בואו נראה. הנבחרת הזאת ראויה לכבוד, וגם מסי אם יעוף נגד הולנד אי אפשר להגיד שהוא לא הופיע למונדיאל. שער שלישי לשחקן הטוב בהיסטוריה בקמפיין.

ומצד שני, היה בא לי לשים לו סטירה חלק מהזמן. לפעמים זה נראה שהוא מתאמץ לא לעשות כלום.

נ.ב 2
כשמסצ’ה עשה את אותו תיקול אגדי והרואי נגד רובן והולנד, הוא לא ידע שהוא יגדל את ליסנדרו לופס לתיקול נגד אוסטרליה. וואו.

אני עייף וכואב לי הראש. למה ארנטינה, למה לייצר לחץ מסיטואציות מטופשות? האוסטרלים כצפוי עמדו לא מעט על הרגליים האחוריות והראו כמה הכושר הפיזי משחק משחק חשוב פה בגביע הזה, כשלמרות פערי האיכות המאוד ברורים, הם הצליחו לגשר על זה לא מעט בזכות היכולת שלהם להתמיד בספרינטים (אחד המדדים שנמצא כהבדל בין קבוצה שלוקחת משחקים ומפעלים לאחת שלא). קטע שגם הם הופתעו ממסי שנראה לא פעיל במיוחד עד שהמגן האוסטראלי עצבן אותו וגרם לו ליצור שער ששווה משהו כמו 0.06 ב XG.

כשמסי לא תמיד בעיניין, וקצת קשה להניע כדור ולייצר מצבים מול שני קווי הגנה, מגיע משחק הלחץ שפותר הכל. רגע אחד של החלטה והתעקשות על משחק לחץ מצד דה פול וחוליאן אלבארז הביא את הגול המכריע הזה שכולו נחישות. אם תשאלו אותי, זו אחת הסיבות שפאפו לא תמיד רואה דשא וגם לא פאולו דיבאלה. קשה לראות אותם מתעקשים על לחץ כזה שבסוף עשה את ההבדל, אל מול אוסטראליה שיכולה להרגיש דיי נאיבית מהסיפור.

אם כבר נאיביות, ופרגון קיבלנו אותה גם תוצרת ארגנטינה כשמסי עושה כל מה שבכוחו כדי להכניס את לאוטרו לטורניר שפשוט נמצא בלופ רע מול השער. פאק, כמו שהוא נראה לא הייתי נכנס אחריו לשירותים, אני לא יודע אם הוא מצליח לכוון לאסלה כמו שהוא החמיץ אתמול. אני מאוד אוהב אותו, ואני יודע שהוא מסוגל ליותר מזה, אבל אני לא יודע אם ארגנטינה יכולה להכיל עוד מקרה של היגוואין.

אחרי גול אחד מטופש שהגיע מכלום, ולחץ היסטרי שלא עזר ללאוטרו לשפר את הביצועים שלו, הגיע רגע ענק ליסנרו מרטינז, ועוד רגע גדול של לא אחר מאשר דיבו מרטינז שהציל לארגנטינה את התחת כשהייתה כבר בלי אוויר.

אני חושב שזה עיניין עקרוני פה. ארגנטינה לא הייתה מושלמת, לכל שחקן היו רגעים טובים יותר או פחות, אבל כל שחקן נתן מעצמו מה שהוא יכול כדי שהנבחרת תמשיך לזוז. עוד לא ראינו אותה מתפוצצת, וכל הניצחונות דחוקים. אין פה אופוריה אפילו לשנייה אחת. הרגליים כל הזמן על הקרקע ומחכים לקרב הבא, משחק אחרי משחק. PASO A PASO JUEGO A JUEGO. ככה עושים את זה.

נ.ב

אהבתי שאף אחד לא מדבר כמעט על היד שלא נשרקה בתחילת המשחק. אני שמח שבתודעה לפחות הארגנטינאים מעל ההתעסקות בזה.

קופה אמריקה זה לא מונדיאל, שם יש רק את ברזיל ואפשר להפתיע במשחק אחד, שאר הנבחרות בקופה נחותות מול ארגנטינה.
במונדיאל מכאן והלאה פוגשים את הולנד שהיא הארגנטינה של אירופה במונדיאל הזה, את ברזיל ואז את צרפת, קשה לי מאוד לראות איך זה מצליח לארגנטינה.

מול האוסטרלים (שכדורגל מבחינתם מגיע אחרי ראגבי, קריקט, כדורסל והכדרוגל האוסטרלי המוזר הזה שמשחקים עם הכדור ביד ואז זורקים באוויר ובועטים בו, ואז יש תחרות קשה על המקום החמישי בין כדורגל אמיתי לתחרויות זריקת בומרנג) התקשתם מאוד, וכמעט והפסתם בדקה ה 90(שוויון אוסטרלי וארגנטינה מתפרקת לגמרי לדעתי), צרפת מול אוסטרליה נראו כמו קבוצה מקצוענית מול קבוצה ליגה ג’.

אני לא רואה איך ארגנטינה מצליחה להתמודד מול כל קבוצה שתמנע ממסי לקבל את הכדור על קו ה 16 חופשי, עם שטח וזמן לכוון לפינה, זה הנשק היחיד שלה, ומסי עם כל הכבוד כרגע כבר לא יכול לסדר את המצב הזה לעצמו תוך כדי כדרור מול קבוצה מאורגנת.

להזכיר לך שגם לפני פולין אמרת שהחגיגה נגמרה ומול פולין זה כבר לא יעבוד?

שוב, אני לא טוען שארגנטינה מבריקה אבל יש משהו ברוח שלהם שבנתיים מצליח במונדיאל ולפניו. להגיד שהולנד תטאטא אותם זה לא רציני (וכמובן לא אומר שזה לא יקרה בסוף).
לא ראיתי אף נבחרת שהבריקה עד עכשיו למעט ספרד בדקות פה ושם.