Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

לגבי מסי -
גם אני הופתעתי לראות את הביקורות כאן נגדו. בתור אוהד “אובייקטיבי” (אבל גם לא בדיוק, בכל זאת חטפנו ממנו כמה גולים בחיי…), ששנים מבקר את מסי על היכולת שלו בנבחרת (אם מפחד מכישלון, אם מלחץ משתק - לא ממש אכפת לי), בייחוד בתור טוען לכתר ‘הטוב ביותר אי פעם’ (מרונאלדו לצורך העניין הציפיות שלי נמוכות בהרבה) - המשחק אתמול הייתה הפעם הראשונה מזה הרבה זמן שראיתי אותו משחק משוחרר ו"מסי-י" - גם אם עדיין לא בשיא היכולת שלו כמובן. לבטח המשחק הטוב ביותר שלו המונדיאל הזה. הוא הצליח להשתחרר פעם אחר פעם מהשמירה האישית והכפולה עליו (בנוהל), לנהל את המשחק ולחלק כדורים לחברים שלו - גם מעמדות אחוריות יותר, וגם בשליש האחרון. גם שפת הגוף שלו הייתה הרבה יותר דומיננטית ורוצה, ופחות אדישה/משותקת. אם הוא יגיע ככה גם למשחקים הבאים, ארגנטינה באמת יכולה להגיע רחוק הפעם.

להלן אילוסטרציה של תחרות הבקעות היפותטית, בין אקוניה לבין פראן טורס:

המחווה של מסי שוויתר על תואר ה-MVP היא פנטסטית, אני חושב שהוא היה השחקן הכי טוב על המגרש בכל מקרה, ההגנה הפולנית לא הבינה את הטריק של למסור למגן השמאלי לעומק, הוא נגע הרבה מאוד בכדור והיה מסוכן וכן הלאה. הלכידות של הנבחרת מאוד-מאוד חשובה לו והוא מנסה בדרכו להעניק ביטחון לכל הסובבים אותו. ארגנטינה לא צריכה לחשוב רחוק, Partido A Partido כמו שצ’ולו אומר. אתמול היו עוד נקודות אור כמו הנכונות של המאמן סקאלוני לשנות, הימר על אלבארס שכבש שער נהדר עם הרבה מהירות ועוצמה, גם אנחל די מאריה, בעיקר בימין - הוכיח שהוא עדיין מסוגל לבטל שחקני הגנה באחד על אחד. הדרך לשלבים הגבוהים נראית די נוחה. זה לא היה יכול להיות אחרת ביום בו מסי עובר את דייגו במספר המשחקים במונדיאלים.

הפנדל זה פסיק במשחק לדעתי (מעבר לכך שלדעתי האישית לא היה), קורה ששחקנים גדולים מחמיצים. מה שכן, הבעיטה הייתה בעוצמה טובה אבל טיפ-טיפה לאמצע.

ההתנהלות של פיפא לעומת זאת - ילדה בכיינית עם קוקיות.

אתמול אחרי המשחק, כשבדקתי באתר פיפא היה רשום שמסי איש המשחק. גם אחרי שהגיעו הדיווחים שהוא נתן את הפרס למקאליסטר הוא עדיין היה רשום כאיש המשחק. קיצר מפה לשם אם תיכנסו היום לאתר פיפא, אז המשחק בין ארגנטינה לפולין הוא המשחק היחיד שבו לא מצויין איש המשחק.

כי הם לא חושבים שסביר שמסי יקבע במקומם מי איש המשחק?

מחווה מקסימה של מסי, שאין שום סיבה שפיפא תזרום איתה. סירב לקבל את הפרס - זכותו. את הזכות לקבוע למי להעביר אותו עדיין אין לו.

אני טוען שאם הם בחרו במסי איש המשחק, זה צריך להישאר הנתון הרשמי.

למחוק את השם שלו, ולהחליט שזה המשחק היחיד בטורניר ללא איש משחק זה בדיחה עצובה של גוף שכאילו מורכב מילדים בני 10 שפגעו להם בכבוד אז רוצים להתנקם.

לא פעם ראשונה…

Golden Ball Award: This was the first time of Copa America’s history “Golden Ball Award” cancelled. Lionel Messi rejected it but Argentina’s stuff was to receive the award.

אני זוכר את המקרה, ואז לא אהבתי את זה מהצד של מסי. אתה ספורטאי, וגם אם נשבר לך הלב תעלה לקבל את הפרס ואז תבכה (ברור לי שהיה לו קשה בטח אחרי המונדיאל, ועדיין…).

שנה אחרי זה הקונמבול החליטו להתנקם במסי והדליפו לתקשורת שהם נותנים את הפרס לאלכסיס ולא למסי רק כי הוא לא הסכים להגיע שנה שעברה לקחת אותו.

איזה כיף שגופים כאלה מנהלים את הכדורגל העולמי…

למה? בגלל מלחמת פוקלנד?

מה אני אגיד לך, כל עוד אלה השערוריות הכי גדולות שהוא מעורב בהן - אני מרוצה :man_shrugging:

לא… בגלל !!!Las Malvinas!!!

אה, בנגלדש.
בטח היה שם עוד אסון טבע, ב 10 דקות נהרגו יותר אנשים ממה שהקטארים הצליחו להרוג ב 10 שנים, והניצולים התרכזו בכיכר הכי גדולה בעיר.
אה, והיה גם משחק של ארגנטינה בזמן הזה.

אני אשאיר לליאור לתרגם

@Ganjo

אני חושב שבחיי לא הצלחתי לאוהד את הנבחרת הגרמנית. אם זה בגלל הכדורגל המסריח שלהם עד שנות ה 2000, ואם זה בגלל הרובוטיות של השחקנים שלהם כשהם שיחקו כדורגל מדהים. להזכר בנעיצה של פויול בחצי גמר זה אחד הרגעים המרגשים ביותר שלי כאוהד כדורגל ואני בכלל לא אוהד של נבחרת ספרד.

אחד המתוקים, אולי אפילו יותר מאינייסטה בגמר. (לא יותר מאינייסטה בסטמפורד ברידג’)

הייתי מתחלף איתם בשביל זכייה ב2014…

ברור

אחלה אוהדים יש לארחנטינה :heart:
געגועים לgringo, סורין, El Cuchu, אל קפיטן ו-ואלדאנו הקטן שחוגגים כאחרוני האוהדים.
אין ולא יהיה כמוהם.

מחר שמינית נגד אוסטרליה עם דגש אחד מרכזי.
די מריה עם פציעה שבגללה הוא הוחלף נגד פולין לא יפתח, יש עומס על הארבע ראשי יותר זהירות מפציעה אמיתית.

ההגנה והקישור נשארים אותו דבר שהשאלה היא מי יפתח חוליאן או לאוטרו ומי יחליף את די מריה, כרגע הדיבור הוא על אנחל קוראה או פאפו.

אני הייתי הולך על לאוטרו וחוליאן יחד…

סקאלוני בא בטענות שלא היה זמן לנוח, ויוצא נגד הואר במונדיאל, מתלהב מהאוהדים הארגנטינאים (והבנגלדשים) ומסביר שהוא אף פעם לא חזר על אותו הרכב ושלכל משחק הוא בוחר את השחקנים שהוא חושב שהכי נכונים למשחק. אומר שאם די מריה כשיר אז הוא פותח.

לא יקרה , חולי כנראה יפתח

ככה זה הולך להראות מחר ככל הנראה, אני אישית מאמין ומקווה שאנחליטו יפתח

“Que la gente confie”
#VamosArgentina :argentina: