Aguante Argentina: באק טו באק של קופה אמריקה! 🇦🇷

מישהו יכול להסביר איך הוא נכנס לשם ?? עד אתמול לא ממש ידעתי מי זה.

מזה איך הוא נכנס נתנו לו
שילם מספיק כנראה או הכיר את מי שצריך להכיר

אם אני לא טועה הוא השף או משהו כזה של הבוס של פיפ"א.

לא הבנתי באיזה קטע לא תייגת אותי יא אפס.

https://twitter.com/EdenRoit/status/1605297856847699968?t=8lzaWfPKeetT-jpASja57g&s=08

זה הדבר הכי מצחיק שתראו :rofl::rofl::rofl::rofl::yum:

https://twitter.com/TalShorrer/status/1605283851739209728?t=-7OR92rDsSHiLF1j7h6JVA&s=08

זה האיש הזה

וגם קצת תמונות

דיבו המלך! ומסי נהנה מהחיים

בטעות!!! תוקן

סקלוני היה ממש שיכור אתמול שהיו צריכים לתפוס אותו עם דגל ארגנטינה כדי שלא יפול

סרטון מדהים של דה פול מתוך האוטובוס בהגעה בלילה

עוד דבר אחד שאני חייב לכתוב בהקשר הזה של הניצחון של ארגנטינה, ודווקא כמישהו שמגיע מהצד הצרפתי.

מעבר לעובדה שצרפת לקחה כבר מונדיאל לאחרונה, ושאולי זאת ‘חזירות’ לרצות לקחת מונדיאל שני ברצף - אני חייב להגיד שיש משהו מדהים ואפילו מרומם ממש, בלראות (מהצד) את החגיגות האלה של הארגנטינאים.

ואני אומר את זה למרות שאין לי שום סנטימנטים לנבחרת ארגנטינה, להיפך - מבחינתי היא מורכבת מ-10 נגרים שלא מספקים כדורגל מהנה (לרוב דווקא כדורגל אתלטיקואי ‘‘הורס’’, והכול בשם קידוש התוצאה), ועוד מסי אחד - השחקן שאחראי אולי על מירב שברונות הלב שלי בכל שנותיי כאוהד. לכל זה מצטרפת ההערצה הישראלית הלא ברורה (והקצת מחליאה עבורי) לנבחרת הזאת (החגיגות ההמוניות בכיכר דיזינגוף היו מביכות ברמות בעיניי), כשהנבחרת “שלי” היא השנואה ביותר משום מה.

ועם כל זה -
לראות עם שלם, שחיי היומיום של רובו רחוקים מלהיות מזהירים, ושחיכה 36 שנים לרגע הזה - חוגג ומתאחד כולו סביב כוכב אחד זוהר ויתר 20+ הלוחמים שלו - זאת פשוט חווייה אחרת. דווקא בתקופה של ניסיונות לטשטוש הזהויות הלאומיות, ובלבול זהותי בכלל - לראות (או לקרוא) אדם רציונאלי ומתעב-לאומיות כמו ליאור, מפגין כאלה רגשות פטריוטיים - זה לא פחות ממדהים.

בייחוד אם אני משווה את זה עם מה שקורה בצד הצרפתי, עם המוני המהגרים שלא מזדהים בכלל עם העם והלאום הצרפתי, ועם הערכים שלו, והאומה הצרפתית בכללה שהייתה חוגגת את הניצחון בהרבה-הרבה פחות התלהבות (חתיכת אנדרסטייטמנט).

קצת קשה לי להגיד משפט בסגנון “היה שווה להפסיד בשביל זה”, אבל במידה רבה - לגמרי מגיע לעם הארגנטינאי הניצחון הזה.

בלי להוריד מהחלק האחרון של ההודעה שלך שאני מאוד מסכים איתו, עניין הלאומיות דווקא בימים אלה הוא מאוד מאוד חזק, בעיקר שיתר המצב בארגנטינה באמת על הפנים

אבל להתייחס לארגנטינה כ-10 נגרים ומסי זה להעליב את ארגנטינה שלעומת יתר היריבות האירופאיות שלה לא חיכתה לכדור מאחורה ורצתה לצאת למתפרצות אלה לקחה את הכדור אליה ונתנה לעצמה לשלוט בעיניינים .
לא יודע בעיני אם כבר לראות הולנד יושבת עם 8-7 שחקנים מאחורה ואפילו את צרפת בגמר יושבת עם הרבה שחקנים מאחורה ןמחכה לשטחים לצאת קדימה זה יותר כדורגל של אתלטיקו ממה שארגנטינה עשתה.

וזה גם להתעלם מאלברז ודי מריה ואנזו שעשו קסמים עם הכדור, גם את המיתוס של 86 שדייגו לקח אליפות עם נגרים החייו הרבה שנים והיא לא נכונה, אל תיתנו למיתוס החדש של מסי ו-10 נגרים יד, בבקשה לא כי עיוות מעליב.

ארגנטינה מאז ומתמיד הייתה אולי הנבחרת הכי אהודה בארץ שכמובן מתבססת על קהילה ארגנטינאית מאוד גדולה שיש בארץ.
כן היו ארגונים מאוד גדולים לכל המשחקים של ארגנטינאים שנפגשו וראו משחקים ביחד וכמובן שאליהם הצטרפן גם אוהדי ארגנטינה וגם כיאה לכל מונדיאל או גמר ליגת אלופות של ברצלונה וריאל גם טרמפיסטים, עידן מסי עושה את שלו.
אולי בין אלפי האוהדים שחגגו בדיזינגוף היו גם מאות שהצטרפו לחגיגה אבל החגיגה הייתה אמיתית ואני בטוח שגם שחגגו במדריד ובשיקאגו ובפאריס (והיו ראיתי) היו הרבה שהצטרפו לחגיגה כי היה כיף וקל…להפך לא זוכר חגיגה כזאת בארץ בסדר גודל הזה שאף נבחרת לקחה וזה רק מעיד על כמה אוהדי ארגנטינה היו כמו שכבר כולם יודעים בתוך הרצון לזכייה הזאת וזה מה שכיף ויפה ואם אחזור חלק האחרון של ההודעה שלך שהסכמתי איתו אז זה מתחבר לזה, גם אם על הדרך יש קצת טרמפיסטים.

רק אצלי הפורום איטי וטוען את עצמו שנים בגלל כל הסרטונים ששמתם פה? הלו… תנו לי איזה כמה שעות לצמצם פערים ואז תעלו שוב מה שבא לך. טירוף. :star_struck:

לא זכור לי שארגנטינה הציגה הגנת ברזל בטורניר הזה או התבנקרה. זה לא “אתלטיקואי” במיוחד

זה המיתוס שיישאר מהמונדיאל הזה, נרצה או לא נרצה. בדיוק כמו כמה מיתוסים אחרים שכבר החלו להיווצר, גם אם הם רחוקים להיות אמת מוחלטת ובלתי נתונה למחלוקת (ע"ע מסי היה טוב מאמבפה בגמר באופן חד-משמעי, בזכות המונדיאל מסי הפך לגדול בהיסטוריה וכן הלאה). זה טבעו של אירוע מכונן והיסטורי - הוא משאיר אחריו מיתוסים, חלקם נכונים יותר, חלקם נכונים פחות - את כולם קשה מאוד לסתור עם הזמן.

אם נתייחס לתוכן המיתוס - מן הסתם הקצנתי קצת (אגב איל כתב את זה עשרות פעמים לאורך המונדיאל, לא ראיתי שמישהו ניסה לסתור אותו…), ואני מודע היטב לתרומת השחקנים האחרים - לפעמים ברמה שאפילו תתווכח איתי מהכיוון ההפוך (לדוגמה: מבחינתי המצטיין בגמר הוא בכלל די-מאריה, ובחצי הגמר זה חוליאן אלבארס).
אבל עצם העובדה שארגנטינה יזמה במרבית משחקיה, לא אומרת שהשחקנים שלה פחות נגרים. בהקצנה - גם מכבי ת"א יוזמת במרבית משחקיה בליגה, זה לא הופך את השחקנים שלה למוכשרים יותר מאשר קבוצת תחתית בליגה האנגלית. היה די ברור לאורך המונדיאל, שהרוב הגדול של שחקני ארגנטינה לא יודע מה לעשות כשהוא עם הכדור. העובדה שהיא שלטה בכדור ככ הרבה, נובעת בעיניי בעיקר מהנחישות האדירה שלה, לעומת האנמיות של הרבה מיריבותיה. היא פשוט רצתה את זה הרבה יותר.
והדברים בכלל נכונים לגמר. בניגוד אולי למה שרבים אמרו כאן, אמנם יש לי לא מעט ביקורת על דשאן, אבל דווקא בעניין המרכזי - איך שצרפת נראתה במשך 80 דקות, לעומת 10 הדקות האחרונות - אני חושב שהבעיה היא בעיקר אצל השחקנים, ולא עניין של מערך כזה או אחר. חוץ מאמבפה, זה לא היה נראה שאף-אחד מהם באמת רוצה את זה. בזמן אמת, מה שאמרתי כל המשחק זה שמספיק שהיה לנו שחקן אחד במוד של נבחרת ארגנטינה - ואנחנו לוקחים את זה. ואכן הדברים מאוד השתפרו מאז שמואני נכנס - למרות שהוא הרבה-הרבה פחות מוכשר מהחברים שלו. אבל הגמר הזה (ואם יורשה לי - כדורגל נבחרות בכלל), הוא בעיקר עניין של גישה.

מודה שלא ראיתי, פספסתי או הייתי עסוק מידי באיזה משחק חשוב.
הוא כבר יחטוף ממני, אני אקרא לו מעכשיו אייל עם 2 י’ בפרטי)

אהוד סתר אותי כמה פעמים. פשוט בפלטפורמה אחרת :wink:

חייב לציין שהרבה פעמים כשקראתי לחבריו של מסי לנבחרת “נגרים” זו הייתה הקצנה לצורך העברת נקודה. תן לי אנזו וחולי בברצלונה, על כל נגריותם. מצד שני, שמור נפשי מאקוניה.

ואוו בול. הייתי בשוק כמה צרפתיים קלאסים לא קיימים כמעט בנבחרת צרפת. כאילו, 90 אחוזים זה בני מהגרים שחורים שחלקם מנצל את הליברליות הצרפתית אך לא יודע כמה מאמין בה ובאומה הזו.

זה לא שאני נגד שחורים או מה, אבל זה באמת מוגזם בנבחרת הזו. אולי חוק שיגביל כמות מתאזרחים יחזיר קצת מהמשמעות של כדורגל נבחרות/לאום? אולי. אולי אני יוצא גזעני… אולי. בכדורסל היה כזה חוק בנבחרת ישראל - רק מתאזרח אחד, העניין הוא שייתכן שהם בני מהגרים ואז לא תוכל לחכות עד שהאבולוציה תבהיר את גוון עורם… אבל לפחות שיתחנכו כצרפתיים ושיהיו חלק מהעם השנוא הזה.

(כן, אני שונא צרפתים. נתקלתי בחיי בצרפתיים יהירים, קולניים וגסים. לא מסתדר איתם… אולי אני הבעיה)

במיוחד בשבילך, שלא תצא גזען חלילה - גם השחקנים הלבנים:

דן אתה יותר אנטי woke ממני @Aragones ביחד. קח את זה בתור מחמאה :slight_smile: