Bienvenido Kylian - ברוך הבא קיליאן אמבפה

יכול להיות. יכול להיות גם שלא. אני מאמין בו אבל נחכה שיבקיע יותר מעשרה שערים כדי שנצא בהצהרות.

בכל מקרה אם ימאל יתפתח להיות שחקן טופ זה יעזור גם לנו המון. מתחרות כולם מרוויחים.

אם ברסה תמשיך להיות בלי עתיד ובלי תארים לעוד כמה עונות, אני בטוח שפלורנטינו עוד ייקח את ימאל לריאל.

צחוק בצד, עוד שנתיים שלוש של קרקס ומי יודע כמה כסף פסז או סיטי יציעו לו? אראוחו ודה יונג לפי הפרסומים רוצים רק לגמור את החוזה ולברוח.

קטע שאמבפה שמאלי ביד וימני ברגל. כל כך קרוב ללשחק באגף ימין בנוחות ולפתור את כל הדילמות.

לא לזכות באליפות זה יהיה חתיכת כישלון מטורף.
הדחה באלופות לדעתי תתקבל בהבנה רק נגד מנצסטר סיטי (עם פייט מכובד כמובן,לא ההתבזות מלפני שנתיים)הדחה נגד כל קבוצה אחרת תיחשב לכישלון.

אני חושב שאנחנו כאוהדי ריאל מדריד התחלנו להתרגל לדברים גדולים ולקחת הכל כמובן מאליו - למשל לזכות בליגת האלופות ולהחתים את השחקנים הטובים ביותר בעולם כל הזמן, כי במועדון שלנו הבלתי אפשרי הוא האפשרי. ושום דבר לא מרגש כמו בפעם הראשונה. ועדיין.

להביא את קיליאן אמבפה היה כנראה קשה יותר מאשר את כריסטיאנו רונאלדו. זו אולי ההעברה הכי קשה איי פעם. בעוד אלכס פרגוסון בזמנו כך אומרים הצליח לשכנע אותו להישאר במנצ’סטר יונייטד עוד שנה אבל בגדול הרים דגל לבן (וכריסטיאנו היה נחוץ על אף פערים עצומים מקצועית בין המועדונים אז) - פריז סן ז’רמן הוציאה לנו את המיץ וניסתה לעשות לו ולנו את ההמוות אבל בסופו של דבר הפסידה.

בכל מקרה, תזכורת מה קרה היום? 80-85 אלף איש לקחו יום חופש באמצע השבוע ובאו באמצע היום (בשרב גם בספרד?) לאצטדיון הסנטיאגו ברנבאו כדי לראות את החלוץ הצרפתי מקפיץ כדור חמש דקות (עם כל הכבוד ‘לשמועה’ שהתפשטה והתבררה כנכונה שזינדין זידאן גם כן יהיה באירוע) וחוזר על המשפט האגדי של כריסטיאנו רונאלדו במחווה ברורה: “Uno, Dos, Tres - Hala Madrid”.

תחשבו כמה צופים היו בגמר היורו האחרון לדוגמא. באולימפישטדיון בברלין היו 65,600 אלף אוהדים. כחודש וחצי קודם לכן, בגמר ליגת האלופות, ריאל מדריד נגד בורוסיה דורטמונד - היו 86 אלף אוהדים באצטדיון וומבלי בממלכת הכדורגל. אני בטוח שהיו גם כמה אלפים שחיכו בחוץ. הכמות שבאה לראות את אמבפה היא עצומה, כמו גמר לכל דבר.

ראיתי אותו מחויך מאוזן לאוזן, לא רוצה שהרגע הזה ייגמר. גם לאנשים הייתה תחושת הקלה עצומה. אתה אומר בראש ‘איך זה לא קרה קודם?’ וברור לנו שזה היה החלום שלו, כמה זמן ביזבזנו. ומצד שני, הוא בן 25, וריאל מדריד זכתה בליגת האלופות בלעדיו כביכול פעמיים בשלוש השנים האחרונות. עוד הוכחה לחוסן המטורף של המועדון. זה לא היה אירוע של ספורט היום אלא ממש מופע, בידור, אירוע מהרמה הגבוהה ביותר, גלאקטיקו, סרט.

כבר עברנו כל כך הרבה בשנים האחרונות ושוב אמרתי מבחינתי זכייה בליגת האלופות היא חזות הכל. התבגרנו, אני לפחות, כבר לא בן 20. אתה אומר לעצמך שזה לא ירגש אותך ו-וואלה הלכתי כל רגע לבדוק עוד עדכון בטוויטר, עוד ציטוט, עוד סרטון. התלהבתי. אמרתי יחד איתו את ה-Uno, Dos, Tres - Hala Madrid. כמה מועדונים מקנאים בנו…

הכל אנחנו עושים בצורה הטובה ביותר, באמת, אפילו למדנו להיפרד מאגדות עבר - תשאלו את טוני קרוס, רק העניין הזה של לזכות באליפויות עדיין לא מאה אחוז [לטיפולכם - העונה פחות מאליפות זה עלבון לכדורגל]. ואפרופו אגדות עבר אין כמו לראות את זינדין זידאן שם בעניינים, וגם את ראול שתמיד הכי ירגש אותי, אפילו אלבארו ארבלואה וסנטיאגו סולארי. אם כריסטיאנו רונאלדו היה שולח איזה סרטון בהצלחה בכלל זה היה חמוד.

לא רוצה לשפוט אותו לפי מה שהיה, שכחתי מהסאגה הזו. גם היורו לא מעניין. אני בטוח שהוא רעב בטירוף ורוצה ‘לטרוף’ את הדשא ואת כל היריבים. הבלון ד’אור לא מעניין אבל הוא במקום המושלם לזכות בתואר החשוב באמת, ליגת האלופות, השם השני של ריאל מדריד. החולצה הזו - לא החולצות של אמבפה שנחטפות כמו לחמניות - שוקלת. לאט לאט. שהאף יהיה בסדר, וגם בחדר ההלבשה. אתה מתחיל מאפס, צריך טיפה לעשות התאמות, זו לא פריז סן ז’רמן כמובן ואתה מודע לזה. אהה, ותכניסו אותו לקבוצות הוואטספ.

אני מחכה בקוצר רוח למשחק הרשמי הראשון של העונה, מעניין אותי מאוד לראות איך אנצ’לוטי שוב יצליח לקחת את כל הכישרון האינסופי הזה שיש בסגל שלו ולהפוך אותו לחרא טהור, זה יהיה מעניין, האיש קוסם.

זה בסך הכל טקטיקה כדי להפוך אותנו לאנדרדוגים בשלבים המאוחרים של ליגת האלופות כדי שנהיה בפיגור בדקה ה90 ואז נעשה את המהפך.
:joy::joy::joy:

לפחות ביורו קיבלת הוכחה שיכול להיות גרוע יותר - אחמ סאות׳גייט

דשאן נותן פייט

אף אחד לא נותן פייט לסאות’גייט. כדורגל כזה רע אפילו לא הצלחתי לדמיין.

לא לריב, אנצ’לוטי קיבל את הכוכב הגדול של דשאן ואת הכוכב הגדול של סאות’גייט יחד עם הכוכב הגדול של ברזיל והוא הולך להאפיל על כולם.
אנחנו לפני עונה היסטורית.

איזה שינוי ביחס שלך למיליטאו

מדברים פה כדורגל, לא נבחרת ברזיל בהוקי קרח.

קיליאן אמבפה במסיבת העיתונאים כשחקן ריאל מדריד: “זה כבוד גדול, גאווה עצומה, פריבילגיה עצומה להיות שחקן ריאל מדריד. אני מודה מאוד למועדון. הבטחתי שאחזור לכאן והנה זה קורה. זה ממש יום היסטורי”.

“אני רוצה ליהנות מזה, אני מאוד שמח להיות שחקן ריאל מדריד. הגעתי לכאן צנוע אבל עם שאפתנות. אלה הערכים של המועדון הזה. המטרה שלי עכשיו היא להסתגל לקבוצה כמה שיותר מהר”.

“אני מגיע למועדון היסטורי. המורשת שלו מכבידה על הכתפיים שלך כשאתה לובש את החולצה, אבל אני לוקח את זה כזכות. התמזל מזלי לשחק במועדונים גדולים בעבר. במונאקו, פ.ס.ז’ ועכשיו ריאל מדריד מאמנים את השחקנים בצורה טובה מאוד. זה תענוג עצום להיות כאן ואני מקווה לעמוד בהיסטוריה של המועדון הגדול בעולם”.

“יכולתי לחתום בריאל מדריד לפני שנתיים, לפני שלוש שנים… אבל זה העבר. עכשיו אני רוצה ליהנות מהיום הזה, אספר על הרגע הזה לילדים שלי. לא היה לי ספק שהחלום הזה יהפוך למציאות”.

“דיברתי היום עם קרלו אנצ’לוטי בוולדבבאס אני לא יכול לחכות לשחק עם כל השחקנים, ויני, בלינגהאם… עם כולם. הם שחקנים נהדרים. אני נרגש לשחק איתם כאן. אני יכול לשחק בכל עמדה בהתקפה ואעדיף לשחק היכן שהמאמן יבחר”.

“הזכרונות הראשונים מריאל מדריד? זינדין זידאן, אחר כך כריסטיאנו רונאלדו שהיה האליל שלי ואני צפיתי בכל המשחקים. ריאל מדריד תמיד מנצחת, זו הסיבה שזה המועדון הטוב בעולם. אני רוצה לעזור להם. אני מאוד שמח, לא יכול לחכות להסתגל ולעזור לחבריי לקבוצה ולהתחיל להתאמן כבר”.

“ויניסיוס שלח לי הרבה הודעות, וביקש ממני לבוא ושנשחק ביחד בהתקפה. גם החבר’ה הצרפתיים איתי בקשר. למדתי ספרדית במיוחד בשביל זה”.

“דיברתי עם אנטוניו פינטוס הבוקר, אנחנו רוצים להכין תוכנית טובה שכדי שאהיה מוכן היטב לעונה הארוכה הזו”.

“ביקורת מצד אוהדי ריאל מדריד אחרי מה שקרה ב-2022? זה חלק מהכדורגל. אבל האמת היא שהאהבה שהמדרידיסטאס מראים לי היא…וואו לא יאומן אני פה אף אחד היום והם הראו לי הרבה אהבה, בלתי יאומן”.

“הרמונטדות של ריאל מדריד? אתה יודע שתשחק נגד המועדון הטוב בעולם כשתבוא לסנטיאגו ברנבאו ותודה לאל עכשיו אני אחד מהם. אבל כשהייתי שחקן פ.ס.ז’ רציתי לתת את הטוב ביותר שלי”.

“מה שקרה ביורו לא ישנה את האגדה הענקית שהיא כריסטיאנו רונאלדו עבור ריאל מדריד ועבור כדורגל. הוא חבר שלי ואנחנו בקשר, הוא נתן לי הרבה עצות. מה שאמרתי בהצגתי במועדון זה היה מחווה עבואו (המשפט שהוא אמר). כשהייתי ילד רציתי להיות כמוהו”.

“ליגת האלופות וכדור הזהב? אין מקום טוב יותר לזכות בתארים מריאל מדריד אבל עכשיו המפתח הוא להסתגל לקבוצה כמה שיותר מהר. כמובן שהמטרה שלי היא לזכות בכל התארים”.

“ויניסיוס הוא שחקן ייחודי, אני מאוד שמח לשחק איתו, אבל גם עם רודריגו ועם כל האחרים. לא יהיו לי בעיות לשחק איתו. הייתה לו עונה מושלמת, זה אני שצריך להסתגל אליהם ולנצח”.

"מספר 10 הוא של לוקה מודריץ’ שהוא שחקן אגדי וזוכה כדור הזהב וזו זכות לשחק לידו. לא ביקשתי אותו, ממש לא. מספר 9 גם נהדר אבל כל המספרים חשובים.

“אני לא כאן רק כדי להבקיע שערים וללכת הביתה. אני אבקיע שערים (צוחק) אבל אני רוצה להסתגל לקבוצה ולהיות חלק מזה ולעזור לה להשתפר”.

“צפיתי בהצגתי תקשורת לפני שהגעתי לכאן להתראיין, זה מאוד אמוציונלי. זה היה יום נפלא עבורי, עבור המשפחה שלי ועבור המועדון”.

“אני רוצה לשחק כבר בסופר קאפ האירופי אבל זה תלוי במאמן כמובן ובצוות שלו. עברתי בדיקות עם רופאי המועדון לגבי האף ובעוד כמה ימים נהיה יותר חכמים”.

האגדה ראול על קיליאן אמבפה: “הזכייה ה-15 של ריאל מדריד בליגת האלופות עדיין נחגגת, ואתה לא יכול להפסיק. קיליאן בעצמו אמר את זה. ריאל מדריד משדרת ערכים רבים: ענווה, כבוד… היא חיונית לכל אלה שרוצים להגשים את חלומותיהם. אמבפה הולך להסתגל טוב מאוד. יש לו את שפה וניסיון רב. אני מצפה לראות אותו עם החולצה של ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו. זה היה יום מאוד מיוחד עבורו. החלום של קיליאן התגשם, הוא אמר את זה בספרדית מושלמת. מי שראה את זה בטלוויזיה יאהב את זה, אבל כאן בעיקר הרגשנו הרבה אנרגיה. הוא יעזור לנו מאוד”.

הגיע הזמן לפוסט באינסטגרם. קיליאן אמבפה מנסה לסכם את היום הראשון בריאל מדריד עם שמונה תמונות מגוונות: “מדרידיסטאס! זה היה יום ענק ובלתי נשכח לי ולמשפחתי. היום בו החלום שלי מאז שהייתי ילד - הפך למציאות. תודה רבה לכם על כל האהבה והחיבה שלכם כלפיי כבר שנים. אני גאה מאוד להיות חלק מהמשפחה הזו, ריאל מדריד. אני כבר לא יכול לחכות להתחיל לשחק במועדון הגדול בעולם. האללה מדריד!”, כתב עם הרבה לבבות.

טוב אי אפשר היה לפספס את קווי הדימיון העצומים בין הצגתו של קיליאן אמבפה אתמול כשחקו ריאל מדריד והאירוע המפואר לו זכה כריסטיאנו רונאלדו בשחשה ביולי 2009 לפני 15 שנה. כמעט העתק-הדבק. “יש החתמות שמשנות את ההיסטוריה של מועדון שמשאירות את חותמן ברגע שהן מגיעות, זה היה המקרה של כריסטיאנו רונאלדו והכל מעיד שזה יהיה זה של קיליאן אמבפה”, נכתב במארקה. נקודות הדימיון:

-האווירה בסנטיאגו ברנבאו: כריסטיאנו הוצג בשעה 21:00 שעון ספרד לעיני מגרש מלא ב-85 אלף אוהדים. גם אמבפה זכה למגרש מלא - על אף שהאירוע היה בצהריים, עם התפאורה של גביעי הצ’מפיונס.

-החולצה מספר 9 כמובן: כריסטיאנו קיבל את מספר 7 רק בעונתו השנייה לאחר עזיבת ראול. כעת זה המספר של ויניסיוס, בעוד 10 של מודריץ’.

-האגדות מלוות: בהצגתו של כריסטיאנו היו שם אלפרדו די סטפאנו נשיא הכבוד והשחקן הגדול בהיסטורי של ריאל, וגדול שחקני פורטוגל דאז - אאוסביו. אמש פירי נשיא הכבוד נכח, כמובן זינדין זידאן וגם ראול (ביציע).

-החיוך מקיר-לקיר, תנועת הידיים של “ואמוס” והנאום - הגשמתי חלום ילדות לשחק בריאל מדריד וכמובן משפט הסיום לקהל שאמבפה לקח מכריסטיאנו כהשראה: "Uno, Dos, Tres - Hala Madrid!

עוד קצת על טירוף קיליאן אמבפה:

-לא רק הדרישה של האוהדים לכרטיסים להצגתו. מאדידס נמסר שהחולצות של אמבפה בריאל מדריד אזלו למעט במידת XL. במאאקה גם נכתב כי האתר אינו מציע מידע מתי הן יהיו זמינות לרכישה שוב. “זה נראה פריט לאספנים”.
-הליגה הצרפתית “קורסת”, זכויות השידור שלה לחמש שנים נמכרו בקושי וברגע האחרון במחצית מהסכום הצפוי ובהשוואה לימי אמבפה בפריז סן ז’רמן

טבע האנושות זה שתיווצר תנועת הייט לא קטנה כלפי שחקן כמו אמבפה. ואני מרגיש את זה מבעבע כבר…
אבל עם כל הקושי, הציניות וזה שכבר קיללתי אותו אחרי ההברזה האחרונה, עדיין הצגה שלו היתה פשוט מרגשת. לראות את התמונות שלו כילד עם חולצה של מדריד, לשמוע את הסיפורים על זידאן וכו’.
אותי זה מרגש, ואני מפרגן לו בלי סוף.

ב 2017/8 אני לא חושב שהמחיר ששילמה פסז’ עבורו היה מוצדק לאותו זמן, אבל בהמשך כבר היה ברור שהוא מבשיל להיות השחקן הטוב בעולם, ומחיר של 180 עד 200 מיליון עבורו הוא בהחלט כלכלי (בהיבט כולל, לא מוגבל לתרומה ספורטיבית).
רובנו רצינו שהוא יגיע, וההברזות שלו לטעמי לא היו תקיעת אצבע, אלא כניעה ללחצים אדירים כולל של נשיא המדינה, בריפוד של משכורות לא נתפסות (לפני פתיחת השוק הסעודי וייבוש השוק הסיני- ע.ע קרלוס טבס), תוך פמפום המנטרה של הכסף לא מעניין. לכן מצד אחד לא באמת התרגזתי מאי הגעתו, ובמיוחד שמחתי על ההצלחה הפנומנלית שלו בצ’מפיונס לצד אי הצלחת פסז’.
בעת הזו לחתום אצלנו נראה כצעד הכי טבעי שיכול להיות מבחינתו. אמנם הוא יורד מהותית במשכורת זה מקוזז על ידי המענק המפלצתי על החתימה (תחליף לדמי העברה מבחינת ריאל), אבל ערך המותג שלו גדל באופן שקשה לדמיין. מבחינת ה"מורשת" אין בכלל מה לדבר- הוא מגיע לאכסניה שתאפשר לו לפרוח, להשיג הישגים אישיים פנומנאליים תוך כדי סיוע לקבוצה לזכות בעוד כמה הישגים. כתופעת לוואי לא רצויה ניתן למנות את הצורך בשינוי מבני של הויטרינות שכבר היום צרות מלהכיל את כל המתכות. כרגע החתימה היא ל-5 שנים, אבל אם השידוך יצלח, נראה לי שהוא יוארך כמה שצריך.
מצדי, הצלחה תיבחן לפי הישגים קבוצתיים, ולא תארים אישיים שלו או של אחרים, אבל ההרגשה היא שזה שידוך שיפרגן לשני הצדדים.

מעניין מה העלות של הפקה כמו שבמועדון דפקו אתמול, הרי כניסה ללא עלות . מעריך שכמה מיליונים טובים רק בשביל השואו, ככה זה כשאתה ריאל מדריד .

הכרטיסים עלו גם עלו, להבנתי בין 30 ל 200 יורו

אין לי ספק שהמועדון הרוויח מהאירוע,פלורנטינו לא בקטע של תרומה לקהילה,יש לו פייר פליי על הראש.