Copa del Rey - הדיון המתגלגל - חצי גמר - נרמסים בקאמפ נואו עם 4:0 מהדהד לריאל מדריד

משה, ברצינות, האם ההודעות של אוהדי ריאל פה היו לא לגיטימיות בעיניך?
לא הייתה פה שום שמחה לאיד, סך הכל כתבנו את דעותינו, ובצורה מנומקת.
אין פה שום כוונה לתקוע לכם אצבע בעין או להתסיס, ואם ככה ההודעות מתקבלות אז אני באמת שאפסיק, ומאמין ששאר האוהדים יעשו זאת גם.

לגבי האינטרס, אני באמת שלא כותב בציפיה לעבוד על מקבלי ההחלטות בברסה. אני אכתוב את דעתי, וזהו. לא חושב שצריכה להיות בעיה להגיד דעה אובייקטיבית על הנעשה בקבוצה יריבה.

אני מאמין שאתה מדבר בין היתר על הדעה שלי על וולוורדה בזמנו.
אני באמת לא רואה איזושהי הוכחה לכך שטעיתי. אני לא חושב שהפיטורים שלו קידמו אתכם לאנשהו. לא הצלחתם לשחזר את התוצאות שלו מאז.
אי אפשר לשפוט בצורה מדויקת כי הוא קיבל קבוצה עם מסי וברטומאו, לעומת צ׳אבי שקיבל קבוצה בלי מסי וברטומאו.

הדעה שלי על המאמנים שלכם היא גם דומה לדעה שלי באופן כללי. אני לא מתחבר לכל הרצון של פיטורי המאמנים כשלא הולך. זה פשוט הפתרון הכי קל.
אני ככה גם בריאל, עם זידאן או אנצ׳לוטי למשל.
אני תמיד בדעה שאם לא מדובר בצעד לא מוסבר אחורנית, מגיע למאמן לסיים עונה שניה.
צ׳אבי יסיים כעת עונה מלאה ראשונה. עשיתם בה צעד קדימה, תזכו בה בתואר הכי משמעותי שציפיתם לזכות בו, ואפילו עוד תואר קטן לקינוח. בהחלט מגיעה לו ביקורת, במיוחד אחרי תבוסה, אבל בסוף הוא הצלחה מנקודת המבט שלי.

ג

לא קשור ללגטימי או לא לגטימי. כמו כתבתי קודם, לכתוב בוקר אחרי שחוטפים רביעיה במחצית מריאל מדריד בבית “הביקורות שלכם מגוחכות” מזכיר לי בדיוק את הביקורת שלכם כל פעם שביקרנו את רוסל ברתומאו ואלורדה וקומאן. גם אז כתבתם את אותו דבר. את הסוף של שקרה כולנו יודעים וגם מי צדק בסופו של דבר.

אני לא נגד שתשמחו לאיד. לגטימי רק תכבדו שזה שאתם אוהבים שרע לנו זה לא אומר שאנחנו צריכים לאהוב את זה.

תתפלא אני לא חושב רק עליך… חחח עליך אני חושב רק שאני מתעצבן על מתנגדי רפורמה (:-))

אני חושב שאחרי שצדקנו בכל מה שכתבתי למעלה. טיפה תכבדו אותנו בלי להתנשא.

תן לי לשבור לך את הסטיגמה,אמרתי את זה לפני כמעט שנה אחרי האופוריה מה 4-0 שלכם בברנבאו שלדעתי צאבי מאמן יותר טוב מקומאן בודאות (למרות שאין מה להשוות בין נסגל של קומאן לבין הסגל של צאבי) אבל מה שהוא עושה בברצלונה עד היום לא כזה מרשים אותי.

הכשלונות באירופה,הכדורגל הלא ממש חיובי לרוב,התנהגות חסרת קלאס על הקווים,אז כן הוא ייקח השנה אליפות וכל הכבוד לו על זה,אבל זה קורה בליגה ספרדית שאני לא זוכר חלשה כמוה ומול יריבה עם מאמן שמאזן האליפויות שלו הוא בערך 5/30 אז זה משאיר לי הרבה אופטימיות בתור אוהד ריאל שזה האיש שאתם רואים בו המשיח שיוציא אתכם לעידן חדש.
אודה ואומר שלפני שהוא הגיע די חששתי ממקרה פפ 2,טוב להתבדות,ובאמת שמדובר במאמן סבבה לגמרי לכל הפחות,אבל עד עכשיו הוא לא עושה עליי רושם של עילוי בתחום.

מה אני אגיד לכם כנראה שהסטטיסטיקה משקרת. אני לחלוטין ראיתי את העדיפות של ריאל במחצית השנייה, כאילו אחרי הכול ברצלונה לא הגיעה. אפילו ה xg נראה לי לא סביר כי ריאל הגיעה למצבים לא רעים, בטח עם ההפקות הלא סבירה עם הכניסה של אריק.

קשה שלא לדבר על מה קרה בהקשר של מה יהיה הלאה עם צ’אבי. ויש פה כמה השקפות עולם. אז לכבוד פסח, ארבעה אוהדים דיברו על הקבוצה:

חכם: ברצלונה קבוצה בבנייה עם מאמן צעיר ויש גבול לכמה אנחנו יכולים יכולים לשחק עם חיסורים משמעותיים ולנצח במקרה. אם צחקנו על האבסורד בו ריאל שכל כך חזקה באירופה הפסידה לנו במשחק הראשון בגביע ללא שחקני מפתח, אז אין טעם לצפות גם עכשיו. פשוט נגמר המזל.

רשע: צ’אבי לא הגיע מוכן, והוא ממשיך לפגוע בנו. עונה שלמה הוא לא עושה מספיק ולא נראה שהוא מצליח להתקדם מעבר למצב הנוכחי. ההפסדים נראים אותו דבר.

תם: אי אפשר לדעת מה היה קורה אילולא הפציעות ולאיפה היינו מגיעים באירופה או בקלאסיקו בסגל מלא. סתם צ’אבי חסר מזל, וצריך לשפר את הסגל.

שאינו יודע לשאול: לא נורא, יש אליפות, יש עקביות יחסית בליגה, צריך להתחיל ממשהו.

אין פה בהכרח תמימים, רשעים או חכמים בסיפור הזה, אלא פרספקטיבה על המצב של הקבוצה. במצב הנוכחי, קשה לי להאשים את צ’אבי על היכולת להתמודד עם ריאל במצב הנתון, אבל כל הניהול עד הרגע הזה מעורר המון סימני שאלה.

אני מעדיף עוד לא לדבר על העונה ככלל, כי אני חושב שיהיה עדיף להסתכל על זה בסוף העונה ולא בעצבים של אחרי משחק, אבל אני יכול להבין שחצי הגמר הזה מספר בצורה מסויימת סיפור של עונה שלמה. כמה דברים שלמדנו הערב:

1. קסייה היה יחסית סביר למעט הפאול על ויני בפנדל.
  2. למי שרצה למכור חיש קל את פרנקי ראה כמה הקישור חסר בלעדיו.
  3. אראוחו וקונדה היו אמורים להיות הצמד הבכיר, אבל מה אנחנו בלי כריסטינסן? הוא שחקן ההגנה הבכיר מצ’לסי שלקחנו בקיץ ולא הספרדי.
  4. מעניין מה לבה יחשוב לעצמו אחרי העונה הזאת.

כמה פעמים היה ניסיון לשחק עם קונדה ואראוחו כצמד הבלמים הבכיר?

אי אפשר פתאום לנסות להסתדר בלי כריסטנסן, כשבכל פעם ששלושתם כשירים, פותחים עם שלושתם, כשאחד מהם “מגן ימני”.

הוא פולני. הוא יסבול בשקט.

הוא צודק.

מה הוא אמור לחשוב? הוא בחר להגיע הקיץ לקבוצה במשבר כלכלי חמור שהרגע לא עברה שלב בתים בצ’מפיונס.

אני נמנה פה על המחנה (המדרידאי ברובו, חוששני) שיותר סלחן כלפי צ’אבי בקשר לתוצאה הזו ולעונה הזו בכלל. אני לא יכול לשכוח, כשאני משווה אותו למאמנים אחרים שעברו פה בשנים האחרונות, שהוא היחיד שצריך לעבוד בלי מסי (בינתיים), וראינו לאיזה תהומות קודמו בתפקיד דרדר את הקבוצה בלי מסי. וזה לא רק מסי. בקישור שלנו יש שני ילדים ופנסיונר. הקיצוני הבכיר שלנו גורם לויניסיוס להיראות חכם ולבייל להיראות כשיר. והספסל שלנו… עדיף לא לדבר.

אני לא חושב שצ’אבי הוא פפ או אפילו אלוהים, אבל באמת שיכולנו להתרסק איתו הרבה יותר. הריצה המטורפת (כדורגל+תוצאות) בסוף העונה שעברה, כולל ה-4-0 בברנבאו, זה פנטסטי. קצב צבירת הנקודות העונה זה פנטסטי. אני מסכים שהכדורגל שלנו לא מעורר השראה רוב הזמן, אבל גם הסגל והמצב הכלכלי לא. ואפילו בתוך האפרוריות הזו, אני כן מזהה דברים טובים וברצלונאים, תנועה חכמה ומשולשים. תאמינו לי, אני רואה את פריז כל שבוע - זה יכול להיות הרבה יותר מכוער מזה.

נ.ב. אירוע השיא במשחק אתמול היה בכלל בדקה העשירית.

העניין עם צ’אבי הוא כזה- יש מצב שהוא לא ברמה שנדרשת ממאמן בברצלונה (למרות שאני מאוד תופס מהעבודה שלו עד כה), השאלה היא אם יש מאמן אחד בעולם שנראה לכם ברמה?

קראתי טן האח, הוא בטוח לא עושה עבודה טובה מצ’אבי וממה שראיתי יונייטד שלו לא משחקת איזה טיקי טיקה.

הלאה, לגז’ארדו- בכנות אני לא צופה בכדורגל דרום אמריקאי אבל אני חושב שברור לכולם שמדובר בהימור איתו עם כל הכבוד להישגים של ריבר. גם אם הוא משחק אחד לאחד את הכדורגל של פפ זה דבר אחד לשחק אותו בואקום של דרא"מ ודבר אחר לשחק אותו בברצלונה.

נאגלסמן, לואיס אנריקה, פוטצ’ינו, קונטה, מוריניו או ברק בכר - יש שם בעולם שמרגיש לכם כמו חיבור משמיים? באנקר שיביא תוצאות + כדורגל? אני שומע שפוטצ’ינו מועמד לאמן בריאל ואני לא יודע אם להתמלא חרדה או להיות מבסוט.

אז כן אפשר להמר וכמו שראיתם הימורים הרבה פעמים לא משתלמים. לראיה, המאמן הכי טוב שלנו בעשור האחרון מלבד זידאן זה סבא אנצ’לוטי שאוהב להפסיד לכם כמעט כמו שהוא אוהב מסטיקים. לקיקה סטיין ולוואלורדה אני בטוח שאף אחד כאן לא מתגעגע. לי מרגיש שדווקא פגעתם בהימור עם צ’אבי (בכל זאת, מאמן שכל הניסיון שלו הוא בקטאר) ואתם מתחילים לקבל ממנו פירות ראשונים בצורת האליפות.

עוד אשתף קצת שמנק’ המבט שלי, בארסה של צ’אבי זו הבארסה הראשונה שמחזירה אותו לתסכול של לא להתעדכן בתוצאות (כי היא תמיד מנצחת) ולחשש לפני הקלאסיקוס.

טוב, פרה-פרה…
התראה לחפירה מראש, עמכם הסליחה.

התנהלות חובבנית מול המאמנים ובחירת מאמנים הזויה של הנשיא הגרוע בתולדות הכדורגל המודרני

הפיטורים של וואלורדה היו הזויים בשלב שבו הם בוצעו.
אחרי הפיאסקו השני ברצף מול ליברפול, כולם כולל כולם קראו לו ללכת הביתה. בכל זאת משכו איתו עוד חצי עונה ופיטרו אותו דווקא אחרי משחק מעולה מול אתלטיקו בסופר קופה. כל זה כדי להביא שעיר לעזאזל שיהפוך את הפיאסקו של ארנסטו לבעיטה מסובבת בתחת מול באיירן ולבושה הכי גדולה בהיסטורייה של המועדון.
עד כאן כולם היו מבסוטים כי היה ברור שאחרי זה ברתו ימ״ש וחבורתו ילכו הביתה, אז הביאו את קומאן שהמשיך לדרדר את בארסה, עם סגל לא וואו ובשנה השנייה גם בלי מסי עד שפוטר (שוב באמצע העונה) הפעם על ידי לאפורטה.

ואז הגיע צ׳אבי
המאמן שהדעות לגביו מאוד אמביוולנטיות.
מצד אחד- הוא מייצר יציבות מסויימת בליגה, הקבוצה השתפרה תחתיו. הספסול של אלבה והאמון בבאלדה, ההכוונה לפדרי ופרנקי ואפילו דמבלה, הן נקודות זכות שאף אחד לא יקח ממנו.

מהצד השני- בארסה מול קבוצות גדולות פשוט לא מספקת את הסחורה.
הוא מנהל סגל קצר מאוד, לא נותן מקום לשחקנים צעירים אחרים במשחקים שכן נדרש והתחושה הכללית היא שאם הקבוצה השנייה תעשה שינוי ולו הכי קטן, מגדל הקלפים הטקטי יקרוס והקבוצה תפסיד.
ולא רק תפסיד, אלא תקבל בראש.
באיירן, פאקינג פרנקפורט, באיירן שוב, אינטר, ריאל בליגה, יונייטד ושוב ריאל רק בגביע- אלו משחקים שבארסה הוציאה בהם לפחות 2 כדורים מהרשת. חוץ מיונייטד למעשה, היא הוציאה 3 כדורים ומעלה.
קרי: בשלושה משחקים מול קבוצות גדולות בארסה ספגה את כמות השערים שספגה כל העונה עד כה בליגה. קחו שנייה לחשוב ולעכל את זה.

הביקורת שלי היא בעיקר על ההתעקשות על סגל קצר, שיתוק מסויים ברגע שהתוכנית לא הולכת וכדורגל לא מספיק טוב לפרקים ארוכים מאוד בעונה.
אני ממש לא חושב שהסגל הנוכחי יכול לרוץ לגמר הצ׳מפיונס, אבל הוא לחלוטין יכל לעלות לשלבי הנוקאאוט.
כמובן שזו עונה מלאה ראשונה שלו, הוא חסר ניסיון, היו פציעות (שעוד רגע נרחיב עליהן) ועוד שלל דברים שדורשים פרספקטיבה נכונה יותר.

והצוות הרפואי והמנטאלי מה איתו?
ביי פאר לא מתאים למועדון שמתיימר להיות שייך לרמות הגבוהות של היבשת.
וזו לא רק כמות הפציעות, אלא העובדה שזמני ההחלמה מתארכים (פדרי, דמבלה ופרנקי כדוגמה עדכנית) ושפשוט אין סרגל עומסים נכון.

זה לא חדש בבארסה לצערי. מאז 2015, בארסה בריגרסיה בשלב הזה של העונה בעוד ריאל מעלה הילוך.

וכל זה הוא לחלוטין עבודת צוות והחלטות מאמן. זה גם הצוות שצ׳אבי מאמין בו והביא איתו ובסעיף הזה הוא מקבל ציון נכשל.

אז מה הלאה?
לא קראתי לפיטורים של צ׳אבי, אלא לחיפוש של מאמן אחר בסיום החוזה הנוכחי שלו.
כמו שלא מיהרתי לשחוט את ראפיניה ואני לא ממהר לשחוט את קונדה…

כן, זה פרוייקט לטווח ארוך ומעניין מה יהיה בשנה הבאה (לדעתי האישית ללא שינוי מהותי מהיום. אולי נעבור את שלב הבתים בצ׳מפיונס)
אבל צ׳אבי לא מספיק מנוסה ולדעתי האישית גם לא האיש להמשך הפרוייקט הזה.

מקבל את מה שכתבת, רוצה רק להגיב על זה:

לא ראיתי פה התנשאות במה שעשינו ומצטער אם ככה זה הרגיש.
חוץ מזה, אני עדיין לא חושב שטעיתי בנוגע לוולוורדה. אני חושב שאם האש הייתה מופנית כנגד הבעיה האמיתית שלכם, ברטומאו, מצבכם היה טוב יותר היום ואני גם די בטוח שאף אחד מה2 שהגיעו אחריו (סטיין וקומאן) לא היו עדיפים עליו.
לא חובה לפתוח את הדיון, רק שאני לא מסכים שצדקתם בנוגע אליו.

רק מילה קטנה לגבי הצוות הרפואי.
פשוט שכחתם מה היה פה לפני שצ’אבי החליף והביא את הצוות שלו.

הפציעות שהיו פה עד לסוף עידן קומאן לא גורמות לי להתגעגע למה שהיה פה קודם. בטח כשרואים את דמבלה אשכרה משחק יותר מאשר פצוע, ושלא לדבר על הכנה מבחינת כושר גופני שבכלל לא הייתה פה כבר שנים עד לבואו של המיסטר…

זהו בנושא הזה. יש מה לשפר, אבל גם יש מה לתת קרדיט.

בתקופה של צ’אבי לא זוכר עוד משחק שהתפרקנו ככה.
לא בסופרקופה.
לא בגביע עד עכשיו.
לא בליגת האלופות. היינו צריכים לעבור את אינטר אלמלא השופטים.וליונייטד הפסדנו בצדק אבל לא התפרקנו.
הכי קרוב זה מול פרנקפורט, אבל לתחושתי אתמול היה הרבה יותר גרוע. אם המשחק היה נמשך עוד 20 דקות הם היו מכניסים לנו שישיה.

גם בוסקטס, פיקה, אלבה, אלבס, ואלה רק שחקני ברצלונה ששיחקו כל משחק כשהיו בגיל מתקדם. קח את בנזמה בשנה שעברה או את מודריץ’ ברוב הקריירה.
יש המון שחקנים שנשחקים אבל לא נפצעים.
פדרי רק בן 20, אני לא יודע מה יש לו , אבל כמות הפציעות ובעיקר האורך שלהן זה לא נורמלי .

הכל יחסי משה. יש לך משהו נגד קלופ או טן האח? גם להם יש\הייתה מכת פציעות. גם לפפ גוורדיולה בבארסה. זוכר את יאיא בלם ששומר על דרוגבה?
כולם סובלים מפציעות, בטח בעונת מונדיאל הדפוק הזה, צ’אבי לא שונה מכל מאמן בכיר .

צ’אבי הביא. אני לא יודע אם הצוות הרפואי אשם או לא, לי נראה שמשהו לא תקין שם עם תאריכי החזרה מהפציעה.
כמות הפציעות לא נראית לי חריגה.

יש הרבה דברים שאני לא מבין אצל צ’אבי, אבל אני חושב שהוא יותר ממאמן בינוני, והוא ילמד. מבחינתי, מה שאני רואה העונה זה סביר פלוס, ואני מקווה שיהיה שיפור בעונה הבאה גם אם לא יהיה רכש.

בפרפרזה למה שאינשטיין אמר פעם, יש רק 2 מאמנים שהייתי מוכן להחליף את צ’אבי תמורתם - פפ וקלופ. ואני לא בטוח לגבי הפפ.

זה לא מפתיע שאוהדי מדריד נכנסים לכאן ולא מבינים על מה אנחנו מתלוננים. הרי בשבילם ככה לוקחים אליפות… בכדורגל רע ומול יריבות חלשות.

טיעון ה’זו השנה הראשונה שלו’ בכלל לא מובן לי… עונה זה מלא זמן. בעונה אחת רואים הכל. את כל היתרונות ואת כל החסרונות. עונה אחת זה לא מבט ראשון. זה לא על קצה המזלג. זה היכרות לעומק.

העונה הזו הייתה גרועה. גם הקודמת. קומאן סטיין ואלוורדה צ’אבי, כולם על אותה מחרוזת בדיוק. אולי בדירוג הפנימי בינהם אני אעדיף את ואלורדה וצ’אבי אבל בואו… אלה הבדלים מינוריים.

אני הייתי מאוד בעד צ’אבי. חשבתי שהוא הדבר הכי נכון בשבילנו. שנה וקצת אחרי אין לי שום ספק שטעיתי. המשחק אתמול היה ביזיון. אין דבר כזה קבוצה טובה שמתפרקת. אין דבר כזה להפסיד 4-0 למדריד ולהמשיך הלאה.

אתה אומר ששנה אחת זה מספיק זמן, כטיעון נגד צ’אבי, ואתה בוחר להסתכל על חלוקת חודשים ספציפיים. ברצלונה לא כל העונה ‘שיחקה 0:1’ גם אם ברוב העונה היא ניצחה 0:1. בתחילת העונה היו כמה משחקים טובים מאוד, בליגה, משחקי חוץ נגד יריבות חזקות. גם נגד ריאל המשחק בסופרקופה בהרכב יחסית מלא היה די מרשים, גם אם היינו חלשים. זה סגל שרחוק מלהיות מושלם, זה ברור. זה משמעותי כשפדרי ועוסמאן דמבלה חסרים המון זמן, הקבוצה שווה קצת יותר ממה שהיא מראה בזמן האחרון. זה מרגיש מבחינתכם כמו אליפות שצריכה להגיע גם אם מכוערת ולא מהנה ממש, לשבור איזו תקרת זכוכית מגעילה ואז לצמוח. אף אחד לא נותן לו ציון מאה, גם לא 90 אולי. אבל מתחת ל-75? אני לא חושב.

לדעתי בלי קשר אנחנו נמצאים בתקופה שמאוד קשה לבחור בה מאמן, זה מרגיש כאילו אין אלטרנטיבות. מכניס אותך לקודקוד של הקבוצה שלי. נניח אומרים ביי לקרלו אנצ’לוטי. מאוריסיו פוצ’טינו? לא הייתי עף עליו. יורגן קלופ לא יגיע. זינדין זידאן זה כבר שם ישן ואני לא מתנגד. ראול זה רומנטי מאוד אבל אין לו ניסיון מחוץ לקסטיליה. וכמה שצ’אבי אלונסו נראה לי חושב כדורגל 24/7 - כמה שהוא מצליח בבאייר לברקוזן והוא דמות אהובה, ריאל מדריד היא סיפור אחר.

כל כך הרבה דיו ווירטואלי בוזבז על להבין ולהסביר למה ברסה הובסה בבית… זה כי צ’אבי חסר ניסיון, כי גאבי ערס, כי גז’ארדו לא מאמן אותה, כי מסי לא בברסה, כי פדרי פצוע, כי בארתומאו נחש וכו וכו וכו.

אבל לפי התער של אוקהאם ההסבר הפשוט ביותר הוא כנראה הנכון: ברסה לא רגילה לשחק בימי רביעי.

בארסה כל העונה שיחקה כדורגל מחורבן. לפעמים זה היה נראה כאילו הנה עוד רגע זה קורה ואז זה לא קרה ושוב לא קרה ושוב לא קרה. אני יכול לספור על יד אחת משחקים טובים וגם אז תמיד עם ביקורת על ניהול משחק ועל ניהול סגל.

דמבלה חסר לי כמו ניקוטין. אני כבר מזמן גמול ולא רוצה אפילו לעשן ואם לשניה מתחשק לי סיגריה אני מיד נזכר כמה זה חרא.

פדרי, האיש והאגדה. הסיבה הישירה לכך שנאלצנו לוותר על ה4-3-3 הקלאסי שלנו ולחפש ניחומים
ב4-2-3-1. הנעדר שלא באשמתו. לתלות את התבוסה בחסרונו… לא קונה.

אנחנו מחפשים את השלם שגדול מסכום חלקיו. הויכוח פה הוא האם השלם קטן או שווה לסכום חלקיו.

דווקא חשבתי שזה בגלל פרנקי ובוסקטס.

לגמרי חושב שזה בגלל פרנקי ובוסקטס. וגאבי.

בוסקטס כבר לא מסוגל להיות קשר אחורי יחיד, פרנקי לא יכל לעשות זאת מעולם, והוא גם לא לגמרי מתאים לשלישייה ה"קלאסית" של ברצלונה בתפקיד אחר, וגאבי - עוד לא הבנתי מה התפקיד שלו בכל הסיפור הזה, אבל יש לי הרגשה שמערך 4 הקשרים נועד גם כדי לאפשר לו חופש מלעשות קולות של מישהו שאמור להחזיק בכדור.

פדרי כנראה האחרון שהמערך הזה “באשמתו”. דווקא הוא לדעתי מתאים יופי גם ל-4:3:3, וגם ל-4:2:3:1 (באמצע של ה-3)

אולי, אבל זה גם נובע מהאימפטונציה של כל שחקני אגף שמאל. זה אולי באשמת גאבי, אבל זה שהוא הפתרון הטוב ביותר זה גם לא ממש בגללו.

גאבי לא אשם בשום דבר מהביקורת שיש לי כלפיו. בטח לא בזה שהוא שחקן אגף שמאל הכי “טוב” שיש לנו. אבל המערך הזה נותן לו הרבה יותר חופש להשתולל שם, ולהשתולל בכללי, מאשר מערך של 3 קשרים.

יכול להיות שזה שגאבי הוצב שם זו התוצאה, ולא הסיבה, אבל עדיין הוא השפיע על שינוי המערך יותר מפדרי. לדעתי.

אני אנסה לעשות קצת סדר:

בוסקטס “אשם” בזה שהוא כבר לא מסוגל לנהל לבד את התפקיד הבלתי אפשרי מלכתחילה שהוא ניהל במשך עשור. תפקיד הקשר האחורי היחיד בהרכב כל כך התקפי ופרוץ.

פרנקי “אשם” בזה שהוא לא יכול להיות קשר אחורי יחיד.

גאבי אשם בזה שהוא אידיוט חסר תועלת עם קווי אופי של גרזן וגוף של בלרינה.

פדרי “אשם” בזה שהוא לעולם לא יהיה צ’אבי או אינייסטה. הוא מעולה במשחק מעבר, הוא לא יודע לנהל משחק מסודר.

הארבעה האלה לא יכולים נכון להיום להחזיק קישור ברסאי קלאסי.

הבעיה המרכזית היא שהפיתרון שצ’אבי מצא (ולקח לו מלא זמן למצוא והוא מצא אותו רק בעקבות פציעות בקו הקדמי), הלא הוא ה-4-2-3-1, בסך הכל מסתיר היטב את הכשלים של פדרי/גאבי שחוברים לקו הרבה יותר קדמי ומסתיר היטב את הכשלים של בוסי הזקן.

להסתיר פגמים זו לא אסטרטגיה מנצחת.