Copa del Rey - הדיון המתגלגל - חצי גמר - נרמסים בקאמפ נואו עם 4:0 מהדהד לריאל מדריד

באלדה/רוברטו בימין, אלבה בשמאל, קונדה בלם.

רוברטו בימין זה לא טוב יותר.
באלדה בימין זו אפשרות, אבל אתה באמת טוען שזה שיפור כזה גדול?

חוץ מזה, ג’ורדי ורוברטו זה שחקנים בשלהי הקריירה שישארו במועדון עוד עונה-שתיים גג, יכול להיות שצ’אבי, ואני מבין אותו, רוצה לנסות לראות אם אפשר בכל זאת לסחוט משהו מאריק, שהיה אמור להיות כזכור בלם העתיד שלנו חח

אני טוען שמול אלצ’ה וג’ירונה, ביתרון כזה גדול על פני המקום השני, מספר כזה של מחזורים לסיום העונה - אפשר לעשות ניסויים, בטח על חשבון דברים שהוכח לאורך כל העונה שפשוט לא עובדים, או סתם שוחקים שחקנים לשווא.

אני רק יודע שקונדה בימין לא רק פוגע בקונדה, אלא גם בראפיניה.

אני גם טוען שהמחיקה של אלבה, שחקן ותיק או לא ותיק, במשחקים ובמצב סגל התקפי שזועקים הכנסה שלו, היא החלטה מטומטמת. בלא מעט מקרים השנה הוא רק נכנס וכבר עשה שינוי חיובי בצד שמאל.

מסכים לגבי החלק הראשון וגם לגבי השחיקה (אני בכלל רציתי לעלות בהרכב של ילדים), אבל אתה חייב להודות שיש סיכוי גדול יותר שיצא משהו מאריק מאשר שרוברטו יהפוך להיות מגן ימני מעולה או שג’ורדי יצעיר בעשור.

צ’אבי מתעקש לתפקד את קונדה כמגן ימין. זה לא אילוץ של פציעות. אלבה באלדה אראוחו וסרג’י עדיפים על קונדה כמגן ימין. אפילו גאבי יכול להצליח שם יותר.

פרנקי לא באמת עונה על הקריטריונים אבל הוא באמת הכי קרוב לזה. פדרי וגאבי טובים רק למשחק מעבר מהיר ולמשחק לחץ. אין להם שום קשר עם ניהול משחק, הכתבת קצב וחשיבת מאקרו.

לגבי בוסקטס קשישא לא ברור לי למה ויתרנו על ניקו… יש הרגשה שצ’אבי ננעל על שטויות ואי אפשר להזיז אותו מהם.

אני לא צריך שייצא משהו מרוברטו במה שנשאר מהעונה, או מול אלצ’ה. אני צריך שהוא ימלא את התפקיד היחיד שהוא יכול למלא בברצלונה - סותם חורים זמני, ומאפשר רוטציות במשחקים קלים על הנייר, או לא חשובים.

אריק חשוב? אחלה. אז שיפתח כבלם, אבל אין סיבה שזה יגרור מחיקה של אחד הבלמים הכי טובים בליגה הספרדית בשנים האחרונות, בתפקיד שהוא קלירלי לא טוב בו. ואז עוד לרטץ אותו שם יחד עם אראוחו. רוברטו בקלות טוב משניהם בעמדה הזו, או לפחות פחות רע.

אני גם לא צריך שאלבה יצעיר בעשור, אני רוצה שיהיה באגף שמאל שחקן שאשכרה חושב בהתקפה, ויודע להצטרף אליה ולא רק להגביה ברגע שהוא באיזור רחבת היריב. באלדה אולי יגדל להיות שחקן על ומגן מדהים, אבל הוא עדיין ילד וככזה הוא עושה הרבה שטויות והוא לא מלוטש. בלא מעט משחקים היה מאוד ברור שאלבה היה יכול לתרום הרבה יותר ממנו. גם אם מורידים את הפן המנטלי הלוקה בחסר של אלבה, עדיין - הוא יכול עדיין לתרום הרבה מאוד, במיוחד כשכל שאר הצד השמאלי שלנו מורכב מהביטוח הלאומי של פאטי.

דווקא אני חושב שפרנקי בעייתי, לא כי הוא לא טוב, אלא כי הוא לא לגמרי באף עמדה. הוא לא קשר אחורי טוב כשהוא לבד, ולא בונה משחק מספיק טוב, ולכן הוא “נופל בין הכסאות”.

ולגביי פדרי - אני משוכנע בכל לשון של שכנוע שהוא ה-שחקן הכי טוב ומתאים לנו בקישור, מבין הצעירים, אבל בדומה לקונדה - הוא נפגע בגלל אלו שמסביבו. אני יותר מבטוח שבמידה והיה לידו שחקן טוב ומתאים, או אפילו פרנקי וקשר אחורי, פדרי היה מוכיח לך שאתה טועה לחלוטין לגביו. במיוחד לאור גילו הצעיר.

לפחות הוא הבין שמקומו של פראן זה על הספסל - גם זה לקח לו זמן :slight_smile:

אני דווקא חושב שקונדה יותר טוב כמגן מרוברטו, והגנתית גם יותר מג’ורדי. עם זאת, כמוך אני מניח אני מייחל להגעה של מגן נורמלי ולזה שקונדה יחזור לרוטאציה של הבלמים. אני חושב שעם יותר גיבוי ממגנים וקשר הגנתי, פדרי ופרנקי ינהלו את הקישור בצורה מעולה. אבל הזמן יגיד.

מסכים מאוד. ג’ורדי נכנס לפריזר כשיש לו עוד מה לתרום, ובאלדה לא מספיק טוב. אם יש שחקן אגב שיש סביבו יותר מידי הייפ לדעתי זה באלדה, שטוב התקפית בעיקר נגד קבוצות פח ורע הגנתית. אם היה לנו כסף הייתי מציע להביא גם מגן שמאלי בכיר.

צודק לגמרי לגבי פרנקי. אני נעול על קישור של אחד אחורי ושניים התקפיים. זה בארסה מבחינתי. פרנקי מן הסתם יכול להיות רק בעמדה התקפית במערך שכזה ובינתיים הוא באמת לא מספיק טוב בזה. דווקא אם היה לידו שחקן טוב ומתאים זה אולי היה עובד. הוא ופדרי יחד זה שני חלשים.

מנהל יקר מנהל חביב, אנא העבר הודעות אלו לדיון הטקטיקה המתאים, ולא מסביב.

גם פחות מתאים לפה (כמו גם הדיון המצוין בין אור לנדב על הליגה הספרדית), וגם כואב לי כל פעם להיכנס לדיון של תבוסה בקלאסיקו :slight_smile:

אשאל שאלה פשוטה, אתה מרוצה מאיך שהקבוצה בנויה? אתה חושב שההשקעה הייתה אופטימלית ובשחקנים הנכונים?
אם כן אנחנו פשוט רואים את הדברים קצת אחרת וגם זה לגיטימי.

זה לא כל כך נכון.
פראן, קונדה וראפיניה עלו הרבה יותר ממה שבארסה יכלה להרשות לעצמה, ונדרשו מכירות של levers כדי לאפשר את זה.
לעומת זאת ויתרו על שחקן חינמי כמו רודיגר.
היה צורך בהול בבלם אחד או שניים. אריק ופיקה היו סימן שאלה גדול, ורק אראוחו היה ברמה הנדרשת. כריסטנסן היה מציאה בשוק, אבל על קונדה נכנסנו למלחמת מחירים עם צ’לסי.
כנ"ל ראפיניה. מלחמת מחירים עם צ’לסי, ממש לא שחקן מציאה זמין בשוק.
היו עוד מציאות בשוק מלבד רודיגר שבארסה ויתרה עליהם.
הטענה שלך הייתה אולי נכונה אם בארסה הייתה מביאה את כל הרכשים בחינם. אבל רק חצי מהם הגיעו בחינם.

יש כל כך הרבה משתנים שמשפיעים על השאלה שלך שקשה לי קצת לענות. האם הייתי מביא את ראפיניה בדיעבד במחיר בו הוא בא? בהינתן הביצועים שלו עד כה העונה - לא בטוח. גם דמבלה בסוף נשאר, אבל בעצם הוא פצוע שוב. זה המון דברים שאי אפשר היה לחזות מראש. ההחתמה היחידה שנראתה לי ניצול הזדמנויות של ממש בקיץ, במנותק מהצרכים הדחופים, הייתה קסייה, ובדיעבד זה שחקן רוטאציה חשוב לקישור שבלעדיו בהרבה משחקים העונה היינו עולים עם ילדים מהנוער.

בסופו של דבר, הגענו לקיץ עם הרבה מאוד צרכים ויכולת מוגבלת לספק מענה לכולם. האם אני מרוצה מאיך שהקבוצה בנויה? הייתי שמח לשני מגנים, קשר דפנסיבי, שחקן אגף שמאל אולי עוד קשר התקפי יצירתי וחלוץ צעיר - רק לא היה לברצלונה עוד 300 מליון להוציא בקיץ לצערי.

בסופו של דבר, ברצלונה חיזקה את העמדות שהיא יכלה עם הכסף שיש לה ועם ההזדמנויות הקיימות בשוק. כמכלול, ההתנהלות בשוק ההעברות הייתה נכונה. עם היתרון של ידיעה בדיעבד אולי הייתי מביא מישהו אחר במקום ראפיניה, או משתמש בכסף כדי להביא מגן ימני, אבל מצד שני אז היינו מוצאים את הקבוצה גם בלי שחקן אגף ימין נורמלי כשיר רוב העונה.

החרטה העיקרית שלי זה שהבאנו את לבנדובסקי ב-55 במקום את ז’סוס ב-65. הייתי גם שמח אם היו מוכרים את פראן ומשתמשים בכסף כדי לגנוב לאתלטיקו את מולינה.

עזוב ז’סוס ב-65. חוליאן אלבארז עלה לסיטי 2.5 שקל. לסיטי!!!