Copa del Rey - הדיון המתגלגל - חצי גמר - נרמסים בקאמפ נואו עם 4:0 מהדהד לריאל מדריד

אתה מדבר על חטאפה של בורדלס? ההיא שבזבזה זמן וקצצה רגליים מול אייאקס וקיבלה שם באירופה של קבוצת אנטי כדורגל? זה מבחינתך הישג ללה ליגה?

לא כל טיעון, אני שמח לראות שמקדמים צעירים בספרד, ועדיין התוצר הספרדי עדיף מהאנגלי, אבל אני תוקף את הטענה שבונקר מתפרצות של קבוצה קטנה זה משהו ששווה להעריך. אתה עוד נותן פה את המסע של חטאפה באירופה כדוגמה, וזה מעבר ל"משחק הקרבה", אלא גועל נפש ציני ואנטי כדורגל. אם אלו היתרונות של בלה ליגה בעיניך זה באמת בעייתי.

תודה על ההערכה, אבל כשאני רואה שקבוצה מגיעה עם שני קווי הגנה של חמישה שחקנים וחלוץ בודד למעלה לא מדובר על הכנה מיוחדת, אלא גישה למשחק בה אתה בגדול מוותר בצורה חד משמעית על אספקטים במשחק של הקבוצה שלך כדי להקל עליה. דווקא אם מדברים על הכנה טובה אפשר להזכיר את המשחק של אלצ’ה של מאצ’ין מול ויאריאל. זה דוגמא למשחק בו המאמן הכין את הקבוצה שלו כמו שצריך והרוויח ניצחון מול קבוצה עדיפה בזכות זה.

השאלה היא אם זה מה שיורגן קלופ רוצה מליברפול שלו. מדובר על מאמן התקפי שלא סובל מרגשי נחיתות, שנמצא בעונה לא טובה אחרי כמה עם תארים. הוא הפסיד כשהוא משחק כמו שהוא רוצה. פעם היינו מעודדים כדורגל התקפי, אבל אני מבין שמבחינתך צריך לשאוף לציני וצריך להעריך את זה.

מעבר לשיח שלי איתך אני בכלל לא מדבר על קאדיס בשגרה, או מתעניין בצורה מיוחדת בקבוצות התחתית באנגליה. העיניין היחיד שהיה לי בקבוצת תחתית אנגלית היה בלידס, וגם זה נגמר כי ביילסה כבר לא שם.

זה לא 0% כמו שאני מסרב לקבל את הפרמטר של ה"הגנות השתפרו" כי הקבוצות בוחרות לשחק ציני, ומתקשות לשחק כדורגל יצירתי בינן לבין עצמן. כמה קבוצות יודעות להניע כדור? כמה קבוצות מחזיקות שחקנים יצירתיים בליגה? אלו דברים שהליגה התגאתה בהם והיום הם כבר לא שם. בספרד איבדו את הדרך ואני מקווה שלפחות הם ימשיכו לקדם צעירים כי גם ככה הם נהיים פחות רלוונטיים בשוק ההעברות.

זה היה יותר מרק לקצץ רגליים, אבל הגיוני שזה הדבר היחיד שבולט לעין, והגיוני שאף אחד לא יסתכל על הדרך לאותו משחק.

מצד שני, אני נזכר שאמרו שההגנות בספרד הן רכיכות, אז אני רואה בזה הוכחה שזה לא נכון.

בשורה התחתונה, יש קבוצות שעלו מהליגה השנייה והגיעו לשלבי הנוקאאוט של הליגה האירופית. אני מזכיר לך גם את גרנאדה שהדיחה את נאפולי בדרך לרבע גמר הליגה האירופית. זה הישג ללה ליגה בלי צל של ספק. מחכה לשמוע איך הקבוצה הזאת התלכלכה בדרך לשם.

ואני תוקף את הטענה שכל מה שהן מציגות זה בונקר מתפרצות, ושאתם לא רוצים להסתכל על מעבר לטענה השטחית הזאת.

יש הרבה קבוצות שנכשלות בזה, יש כאלה שחיות על המזל. אבל כשקבוצה אחת מנצחת את כל הקבוצות הגדולות בליגה זה יותר מסתם מזל וזה ראוי להערכה. אני עדיין חושב שאתה יכול לראות בקאדיס הזאת הרבה יותר.

נכון, אבל יש עוד הרבה דוגמאות מהליגה. ואגב, אלצ’ה זו דוגמה נהדרת איך ניהול של קבוצה מביא אותך או להצלחות או לכשלונות, ובליגה הספרדית מי שמתנהלת נכון תתוגמל היטב, ומי שלא, תשלם מחיר יקר (ולנסיה, אספניול, אלצ’ה).

אם ככה קבוצות רציניות באירופה חושבות, אפשר להעניק לריאל מדריד את הגביע כבר עכשיו. לא ביקשתי מקלופ לשחק בונקר, ציפיתי שלא יתן לריאל את השטחים. שוב, אני מכוון לאיפשהו בין 0 ל-100.
צ’אבי אגב, למרות שלא אהבנו בכלל את התצוגה ההיא, סגר את השטחים נגד ריאל באותו משחק בברנבאו וזה הספיק. בגומלין הוא לא עשה את זה ושילם ביוקר.

אז אני מספר לך מהחוויות שלי ממספיק אנשים. כמעט ואין ביקורת על קבוצות מאנגליה כמו שאני שומע על קבוצות בספרד.

מה עדיף, הקבוצות הנאיביות שהיו באות לתקוף בקאמפ נואו ומפסידות כבר במנהרה? הן משתמשות במה שיש להן מול הקבוצות הגדולות, וזה יותר מסתם להצטופף מאחורה ולחכות לנס.

לצערי במצב הנוכחי יש קבוצות קטנות שמסתגרות גם נגד קבוצות פחות חזקות בליגה, וגם קבוצה כמו ג’ירונה מתקשה לייצר משחק כזה מולן. אבל כשיש משחק פתוח רואים יותר את היכולת ההתקפית של הקבוצות.

יש יותר שחקנים יצירתיים ממה שנדמה לך.

הדבר שהכי מאכזב אותי זה היכולת לייצר יציבות בכושר הגופני. בתחילת העונה אנחנו נראה קבוצות רעננות, חזקות והתקפיות, בעיקר באירופה. אבל בשנים האחרונות קבוצות כמו ריאל סוסיאדד מאכזבות אותי כל פעם מחדש עם הנפילה שלהן בליגה ובאירופה.

נכון, זה היה יותר מזה, היא היתה שיאנית בזבוזי הזמן בליגה אם אני לא טועה, כשהלה ליגה גם ככה הייתה במצב רע מבחינת בזבוזי זמן.

זה בהחלט הישג, ואין מה ללכלך עליה, אבל היא לא מהווה אינדיקטור למצב של הספרדיות.

איך עוד תקרא למשחק של שני קווי הגנה של 9 שחקנים שחקנים מבלי ניסיון לצאת קדימה,להחזיק בכדור או לייצר מצבים?

קצת על קאדיס, 23 שערי זכות (מקום שני מהסוף יחד עם ויאדוליד), 40 שערי חובה (מקום שביעי מהסוף) XG של 27.3 (שישית מהסוף).

קצת מהמשחק המרשים של קאדיס בתיקו אפס נגד סוסיאדד:

מימין קאדיס עםמספר המסירות מול סוסיאדד:

אולי זה אני שאני לא מפרש את המידע לא נכון, זה לא בונקר?

מסכים על קלופ, כדורגל התקפי לא בהכרח אומר כדורגל מופקר. זונגידבעיה שתמיד הייתה לי עם סטיין. גם נגדברצלונה באו בטענות שהיא שיחקה בונקר נגד ריאל, ועכשיו יורדים עליו שהוא לא שיחק על תוצאה. השאלה היא מה צ’אבימצפה מהקבוצה שלו.

לא יודע מי האנשים הללו, או עם איזה אנגלופילים אתה רב ברשת, זה לא המקרה. אני לא מדבר מפוזיציה נגד הליגה הספרדית, או כי זה אופנתי, אלא אניטוען את זה כבר שתי עונות לפחותשזה נהיה מאוד בולט.

ובזכות הגישה הזאת הלה ליגה בירידה, כי זה לא קורה רק במשחקים של בארסה או ריאל.

השאלה כמה זה קורה. זה שהןעושותאת זה גם מול ג’ירונה זו הבעיה של הליגה הספרדית.

מעניין איפה הם והאם יש בכל הקבוצות או שהם מרוכזים בכמה ספציפיות.

עיניין נפרד ותלוי שאיפות. בלה ליגה אין כזהדבר מאני טיים כי בגדול כל הנקודות והמשחקים חשובים, במפעלים אירופאיים זה שונה כי האינטנסיביות והרמה עולה ככל שהזמן עובר. ספציפית קבוצות כמו סוסיאדד צריכה ללמוד להתנהל עם רוטציות וסגל רחב.

בינואר התחזקו ומאז החזרה מהמונדיאל כבשו 14 שערים, כולל כמה ניצחונות יפים. אוקמפו ואסקלנטה היו השחקנים הכי טובים בהתקפה עד שנפצעו.

ראיתי את המשחק ההוא, המשחק כולו התנהל כולו על ה-16, ריאל סוסיאדד לחצה ודחקה את קאדיס אחורה, ובכל זאת הם עמדו בזה.

דבר אחד אני לא מבין, איך בגלל שהליגה נחלשה, זו לא חוכמה לזכות באליפות בליגה הזאת, הטיעון הכי פופולרי בתקופה האחרונה.

לא ראיתי או שמעתי טענה כזאת. הליגה הספרדית לא קלה יותר מאף ליגה, היא פשוט כואבת בעיניים ומעלה לחץ דם.

כנראה שזה מה שהולך בתקשורת הספרדית כי גם צ’אבי התייחס לטענה הזאת והתעצבן על זה במסע"ת הלילה:

me enfada que se diga que es una Liga muy barata , como he escuchado en un programa de televisión, me sorprende”.

והתרגום המלא של הקטע הזה באדיבות בארסה מאניה:

אני אתייחס לתרגום בעברית כי אני לא דובר ספרדית. המילה “גרועה” מתארת מצב באופן יחסי למצב אחר. הליגה גרועה ביחס לעצמה, מכיוון שהיא לא מהנה ולא מושכת כבעבר, הליגה גרועה ביחס לליגה אחרת שכרגע טובה ומעניינת ממנה, ובעיקר הליגה גרועה ביחס לציפיות ממנה. אוהדי הליגה מצפים ממנה להיות הליגה הטובה בעולם.

האם קל לזכות באליפות? לא. המשחקים בליגה הספרדית לא קלים. לא בגלל שהיריבות איכותיות, אלא כי קשה לפתח משחק מולן כשהן עוצרות אותך בדרכים מלוכלכות, מושכות זמן וכן הלאה.

צריך לעשות הפרדה בין ליגה קלה לליגה גרועה. יש למישהו ספק שזו הגרסה הגרועה של הליגה זה 20 שנה? כשברצלונה האלופה בדיחה באירופה, ריאל בדיחה בליגה, סביליה וולנסיה לא קיימות, אתלטי לא פקטור, ואין אף קבוצה שאשכרה צופה ניטרלי יפתח בשבילה טלוויזיה? הליגה לא טובה (ושוב, ביחס למה שהזכרתי למעלה), נקודה.

כבודו של צ’אבי במקומו מונח, אבל אם כולם אומרים כנראה שזה נכון. האליפות של בארסה מרשימה בזכות המנטליות והאופי שהיא מציגה, לא פשוט לנצח על הקשקש בכל שבוע, כל שבוע. האליפות הזאת מרשימה בזכות כך שאוסף השחקנים הדיי רנדומלי הזה הצליח להביא אליפות ולנצח שבוע בלי הפסקה. למרות זאת, האליפות הזאת מגיעה בתקופה שהליגה נמצאת בה בשפל. מי שרוצה לשים כוכבית שישים, מי שלא לא, זה לא משנה, אבל אי אפשר לכעוס על אלה שכן מזכירים את זה.

וכמובן שתחגגו את האליפות הזאת כמו שצריך, לא אשמתכם או עניינכם ששאר הקבוצות בשפל.

אני מרגיש שלאוהדי מדריד וברצלונה רבים, כל אחד מסיבותיו, מאוד כיף לזלזל בקבוצה הזו ולתאר אותה כ’אסופת שחקנים רנדומלית’.

בפועל, יש לברצלונה 2 מהבלמים הטובים באירופה ועוד אחד שאולי יהיה כזה (קונדה), ושחקני קישור ברמה הגבוהה ביותר. גם כשעפנו מהגביע, גם כשעפנו מהאלופות וגם כשעפנו מהאירופית היו חיסורים של שחקנים קריטיים שאי אפשר להתעלם מהם. חלק זה חוסר מזל, חלק זה התנהלות לא טובה של הצוות הרפואי וחלק זה לא מספיק רוטאציות.

כך או אחרת, בסגל מלא, בקבוצה הזו היא ממש לא ‘אסופת שחקנים רנדומלית’.
יותר מזה, עם כמה חיזוקים נקודתיים (שאני לא יודע אם נקבל כי טבאס), לקבוצה הזו יש שלד, לדעתי, לטופ 5 באירופה.

אני לא רואה את מדריד הנוכחית מנצחת את ברצלונה בסגל מלא. מצב המגנים שלהם גרוע כמו שלנו אם לא יותר, הבלמים בינוניים, הקישור לא רע (בעיקר פדה וקאמבינגה, קצת טשומאני שבינתיים לא מצדיק את ההייפ וניצוצות ממודריץ שמסרב למות) אבל פחות טוב וההתקפה היא ויניסיוס (שהוא רוביניו משודרג) ושות’.

הלוואי והם ייקחו שוב את הגביע ואת האלופות כדי לשכנע את פרז שלא צריך לעשות רכש.

הלוואי שריאל מדריד תזכה בתארים כדי שהיא לא תתחזק ותזכה ב…תארים?

אתה טוען ששנה שעברה ריאל לקחה את האלופות כי היא הייתה הקבוצה הטובה באירופה?
אם היא תיקח את האלופות השנה, זה יהיה כי האנגליות שוב יעשו במכנסיים, ובגלל הווינריות המטורפת והבלתי נגמרת של המועדון, בפרט באלופות. אני מעדיף את זה בהרבה מעונת נפל שאחריה ריאל תעשה רכש רציני ותהפוך לקבוצה מאיימת באמת. בשונה מהאנגליות, ברצלונה לא משקשקת כשהיא רואה לבן.

לא טענתי כלום חוץ מזה שזה מוזר שאוהד ברצלונה רוצה שריאל תזכה בתארים רק כדי שהיא חלילה לא תתחזק ותזכה בתארים,לא מדמיין את עצמי אומר הלוואי ברצלונה תזכה בליגת האלופות,מה שכן,אם כבר הייתם זוכים אז הייתי מתנחם בזה שלא תתחזקו,אבל לייחל לזה? בעע
אתה חושב שבעוד 10 שנים זה יעניין מישהו שריאל זכו כי האנגליות עשו במכנסיים?

הסיבה שאני מתאר את הקבוצה כ’אסופת שחקנים רנדומלית’ זה מכיוון שיש לכם מספר שחקנים יחסית בכירים על אותה עמדה, יש עמדות חסרות, ובכללי קניתם את מי שהיה אפשר וזמין בשוק ולאו דווקא את מי שהייתם באמת צריכים. קח למשל את עמדת התוקף הימני, שם יש לכם את פראן ראפיניה ודמבלה, בעוד שבאגף שמאל אין לכם אף אחד. יש לכם כמות נכבדת של בלמים אבל לא מגן ימני. אלו לא שחקנים שנבחרו בקפידה כדי לבנות קבוצב מאוזנת ומנצחת, אלו שחקנים שהיו זמינים, בין אם בשוק, בקבוצה הצעירה או כבר בקבוצה.

לנו יש את הבעיות שלנו, אנחנו רחוקים מלהיות מושלמים.

עם כמה שאני שונא את ריאל, ואל תדאג אני שונא חח, ברצלונה יותר חשובה. בשלב הזה של העונה, תארים שתיקחו לא יהיו על חשבוננו. אבל, אם תתחזקו בקיץ, זה כן יהיה אישו בשנה הבאה.

בכללי אני מסכים איתך שהסגל לא מאוזן, אין ספק. מצד שני, ראפיניה נרכש כשהיה סימן שאלה גדול מעל העתיד של דמבלה, כריסטיאנסן היה אמור להיות בלם מחליף והתגלה כבינגו מטורף, ופראן הוא שחקן אגף שמאל- אז לא כל כך מתאים לתמונה שאתה מנסה לצייר. הוא גרוע מאוד אבל- אז אתה צודק בזה שעדיין אין לנו אופציות נורמליות בצד שמאל.

הקבוצה לא נבנתה על ידי מטומטמים. יש הרבה מאוד בעיות בסגל, אבל זו לא ‘אסופה של שחקנים’.

שוב, יכולתם להביא את כריסטיאנסן אז הבאתם, את קונדה אז הבאתם, את ראפיניה אז הבאתם. זה לא שחיפשתם בלמים או תוקף ימני והבאתם אותם.

אם הם טובים או לא זה לא העניין. אני לא טוען שהם לא טובים, אני טוען שאלו לא שחקנים שנבחרו בקפידה אלא הגיעו כי היו זמינים.

תאוריה יפה, אבל זה פשוט לא נכון. בחלק גדול מהקיץ נראה שבדמבלה יעזוב - ראפיניה הגיע לעמדה שלו. ההגנה בעונה שעברה הייתה רעה מאוד והיה ברור שצריך בלמים - קונדה הגיע להרכב וכריסטיאנסן כמחליף ראשון (לא משנה שבפועל הוא נתן עונה של בלם בטופ העולמי). האם היה אלמנט של ניצול הזדמנויות בשוק? כן, אבל זה לא משנה את העובדה שאלו היו שחקנים שהקבוצה הייתה צריכה וחיפשה. האם, עם יותר כסף ובלי טבאס, היה עוד רכש לעוד עמדות קריטיות? ברור. אבל אין ו… טבאס.

אני מסכים שיש לנו סגל טוב פלוס (שזה נס בפני עצמו), הבעיה היא שלאורך העונה אנחנו רוב הזמן נראים כמו אסופת שחקנים רנדומלית. וזה הכישלון הכי מהדהד של צ’אבי. זה שהוא לא מצליח לחבר מזה משהו נורמלי. יש לנו בלמים אדירים ושוער נהדר אז אנחנו כמעט לא חוטפים. עד השניה שאחד מהבלמים חסר ואז אנחנו מיד חוטפים.

כשאחד מהבלמים או יותר חסרים, כשחקנים קריטיים בקישור חסרים וכשהמחליפים זה שחקנים כמו אריק וסרג’י רוברטו - לא פלא שאנחנו מתקשים.

חייב לומר - פעם ראשונה מזה הרבה מאוד זמן שאני מרגיש שיש ‘קבוצה’, קבוצה במובן הזה שהשחקנים יודעים איפה הם עומדים על המגרש, מה הם צריכים לעשות, ועובדים ביחד בהתאם לתוכנית מוסדרת. זו, לדעתי, דווקא הצלחה גדולה של צ’אבי. הוא רע מאוד בניהול סגל, קופא במשחקים ולא מגיב כמו שצריך, אבל אני שוב חייב לא להסכים לגבי ‘אסופת השחקנים’.

אתה יכול, אגב, להגיד שאתה חושב שהתוכנית הזו לא מוצלחת, אבל לדעתי לפחות, בשונה ממה שהיה פה במשך זמן רב, יש תוכנית.

אסטרטגיית המשחק שלנו היא אקראיות. יש שיפור במשחק הלחץ הגבוה מאז שצ’אבי הגיע אבל זה בערך הכל. אריק גרסיה שיחק אתמול כבלם בזמן שקונדה שיחק מגן. על הטמטום הזה חתום צ’אבי.

אבל הבעיה האמיתית היא שאין לנו לאורך כל העונה קישור שיודע לנהל משחק, שיודע להכתיב קצב למשחק, שיודע לייצר מצבים יצירתיים ושיודע לחשוב מאקרו.

סיטואציה מבאסת, אבל מה האלטרנטיבות בסגל הקיים?
שלא תבין אותי לא נכון, אני הרבה פעמים לא מסכים עם ההחלטות של צ’אבי לגבי הרכבים, ועוד יותר מזה לגבי חילופים, אבל אי אפשר גם לשכוח שבכללי יש לנו סגל קצר וספציפית יש פציעות. האם זה שהסגל קצר זה אשמת צ’אבי? חלקית, אבל אי אפשר להתכחש גם לעניין הכלכלי.

אני ממש לא חושב שהאסטרטגיה זה אקראיות, ולדעתי פרנקי עונה על כל הקריטריונים שהצבת למעלה, ופדרי על הרוב. אני יודע שאתה לא יכול לסבול את גאבי, אבל, כמישהו שלא תפס ממנו כל כך בהתחלה, גם בחזית הזו אני רואה הבטחה.

ולא הזכרתי את בוסי כן? כי כמובן לו יש את הכול, רק שהרגליים לא סוחבות כבר.

עם קשר אחורי שיכול לתת גיבוי הגנתי טוב יותר לקישור, ועם מגנים נורמליים, אני חושב שהקבוצה תראה מעולה, ושגם אתה תהיה מרוצה. נראה מה הקיץ יביא.