אומנות הפנאי: GAMING

רגע קנית את המשקפיים של VR ??

כן, מטה קווסט 2, קניתי לילד, אבל אחר כך ממש השתלטתי לו על המכשיר :rofl:

אין לך סוני?

לא, יש אקסבוקס, לכן קניתי מטה קווסט

למישהו פה יש מסך (למחשב) קעור? יכול להמליץ?

אני עם מסך קעור כבר 3-4 שנים, ואין סיכוי שאני חוזר אחורה. מסכי מחשב שטוחים זה תועבה רצינית.

השאלה החשובה ביותר היא מה התקציב שלך. מסכי מחשב טובים יכולים להגיע גם ל6-7 אלף שקל. אלא אם כן התקציב שלך לא מוגבל, תצטרך לתעדף פרמטרים: האם חשוב לך מסך שתומך בקצב רענון 240Hz? האם אתה רוצה מסך עם בהירות גבוהה? אחד עם רזולוציית 4k? מה גודל המסך המועדף? 27 אינץ’? 32? או שאולי אתה מתכוון ללכת על משהו גדול במיוחד?

עוד שאלה בסיסית שתצטרך לשאול את עצמך - האם 16:9 מספיק לך. מסכים רחבים (תומכים 21:9) זה דבר מאוד נפוץ היום לגיימרים, ואני כנראה הולך לעבור לאחר כזה בקרוב. כמובן שמסך רחב עולה יותר, ככה שתצטרך לרדת בדרישות לפרמטרים האחרים.

תיכף אעשה פוסט על מסכים רק בשביל @Shusaku שלא יגיד שמזניחים אותו פה…

היום בערב. תנו לי להוציא ת’שבת ברוגע.

תודה על התגובה.

האם זה רלוונטי אם גיימינג זה לא המטרה העיקרית (צפייה בתכנים וגרפיקה בעיקר)?

מסכי ה ultra wide פופלרים מאוד - לא רק לגיימינג.

אם אני מתחיל בגיימינג, אז באמת שהמעלות רבות. ברגע שתמונה רחבה תחושת העומק שדה גבוהה יותר ואנחנו מרגישים יותר ‘בפנים’. ככל שהמסך קעור ומסובב סביבנו ולא רדיוס הגדל בקצוות התחושה גוברת.

אממה, אליה וקוץ בה. ככל שהמסך רחב יותר הוא יותר פיקסלים, וככל שהוא יותר פיקסלים כוח העיבוד של המעבד ובעיקר הכרטיס מסך יצטרכו לתת יותר עבודה. אז צריך לבדוק אם יש תקציב לזה (מסכים יותר יקרים משמעותית) וגם אם אין האם אפשר לוותר על חלק מהפרמטרים שהתרגלנו או לפחות לשנמך. כמו שטל אמר תלוי שימושים. אם אתה גיימר מקצועי לא תוכל לוותר על 240hz, אבל לא תצטרך פאנל הכי איכותי מאידך. אם אתה חובב גרפיקה - תצטרך לבדוק שהכרטיס שלך מסוגל להניע את הרזולוציה הזו אך מבלי לרדת לתחום fps נמוך של סרט שקופיות.

באשר לעבודה, סרטים, עבודה משרדית מרובת חלונות - אין על מסך רחב. זה פשוט העבודה שתמיד (ועבדכם הנאמן עד היום) עושים בשני מסכים מפוצלים עוברת למסך אחד ארוך. כמו לוח עבודה אחד אחיד. זה מעולה.

באשר לעריכה - חלוקות הדעות. איני עורך במקצועי אבל מכיר את הדיון מהצד. הדיון הוא האם כשעורכים על מסך קעור האם לא מתעוותים קצות התמונה, והאם העין שלנו תראה ותבחין בעיוות הזה. ייתכן שהפתרון לעריכה (תמונות בעיקר אבל גם וידאו) הוא מסך רחב אבל לא קעור בדווקא. כמו כן, ובגלל שהמסך לא קעור ולא סובב סביבנו חשוב לא לקחת גודל מסך ממש ענק שיאלץ אותנו לנוע עם הכסא ימינה ושמאלה כדי שנוכל לראות במדויק מה קורה בימין ומה קורה בשמאל כי הרדיוס שלנו מהמסך הולך וגדל אם הוא לא קעור. שווה לבדוק שוב אם זה מדובר ספציפית על עריכה.

יאללה חפרתי.

חבר לעבודה במשך שנים עבד עם מסך אחד רחב בשונה ממני (ומכל השאר) שהיינו רגילים לעבודה עם שני מסכים. אני חייב לציין שאני לא השתכנעתי שזה באמת יותר נח. בסוף, הקלות שבה מפצלים שני views לשני המסכים היא הרבה יותר גדולה עם שני מסכים אמיתיים מאשר עם מסך רחב אחד שבו צריך להתחיל להתעסק עם התפריט של Windows לפיצול המסך.

אז כן, לשימוש ביתי מסך רחב כנראה יעשה את העבודה. אבל לשני מסכים אני עדיין לא הבנתי איך זה עוזר אם הרבה יותר מסורבל לי לפצל את המסך.

וואי דוד, לא ידעתי יש לך קצת טכנופוביה. מתרגלים אחרי שניה בחייך…

אבל בהחלט יש משהו שהרווח יחסית קטן אם אתה עובד עם שני מסכים והמסך המשני מסובב לכיוונך כך שלא ‘באמת’ חייבים את הדבר הזה. אבל זה נחמד בהחלט לעבור עם העין לצד שמאל ולא לקבל פס שחור של המסך, ואז עוד פס שחור של תחילת השני.

אבל זו לא טכנופוביה, אם כבר להפך. הדרישה למינימום “לחיצות” זה אחד הדברים המרכזיים ב-UX בעולם של ימינו, ומסך רחב (על חשבון שני מסכים שונים) מייצר סירבול מיותר. כאשר פיצול מסך הוא יחסית חריג זה באמת טוב מספיק (או במילים אחרות: שימוש ביתי רגיל). אבל לעבודה שם פיצול מסך הוא הנורמה הקבועה? זה פשוט לא רלוונטי.

אם כבר, לזה מתרגלים:

אבל בווינדוס יש קיצורי מקלדת ממש ממש פשוטים לכל דבר שתצטרך בענייני snapping לחצי/רבע מסך וכו׳. אני עם דן, למרות שזה לחלוטין בתיאוריה כי מעולם לא עבדתי עם מסך רחב.

אם מישהו עובד עם מק פה - ה-window management שלהם הוא חרפה מוחלטת. אולי הדבר היחיד שאני מעדיף את ווינדוס בו (וזה כמובן מאד משמעותי). יש כל מיני פתרונות third party לא רעים אבל זה לא באותה הרמה.

לי יש שני מסכים של iiyama 27 inch על סטנד כבר 4 שנים ואני ממש מרוצה.
אף פעם לא הבנתי מה כול כך מיוחד במסך קעור למרות שעבדתי עם אחד כזה 6 שנים.

מאיזה סוגה, רגיל של 24/27 אינץ’ או ultra wide? כי מסכי uw זה סיפור אחר לגמרי.

ultra wide כמובן 32 inch

זה נחמד אם זה בנוסף לגיימינג. חושב ששם החוויה הגבוהה ביותר, אם זה רק לעבודה 2-3 מסכים בתכלס עושים את העבודה.

דרך אגב מסך קעור זה למשחקים של סינגל פלייר ולא מולטי פלייר וגם יש להם בעיה של אור בצדדים שלהם
אבל רובם כבר מגיעים עם אנטי גלייר.אבל מסכים רגילים טובים לעבודות של Blender ו 3D MAX.

אתה עם 3360x1440 או עם 5120x1440? עד כמה 32:9 זה באמת?

מסך רחב הוא מסך שמגיע עם יחס תצוגה של 21:9. למיטב ידיעתי מסכי 32 אינץ’ מגיעים עם יחס של 16:9 ולא נחשבים למסכים רחבים, לעומת מסכי 34 אינץ’ שהם כן wide screen :grimacing:

היום אני עם שני מסכים…

היה מסך שעבדתי איתו uw אבל לא לאורך זמן. בטח שלא יותר גדול מ 21:9