Nba 17/18 :: סוויפ לגולדן סטייט על קליבלנד בגמר

ברגע שאיגודלה חוזר לשחק הסדרה הזאת גמורה,הוא היחיד שיכול להקשות על לברון מצד אחד והוא שחקן שיכול לקלוע גם הצקפית,זה גם ישחרר את דוראנט מההגנה על לברון והוא יוכל לפרוח בהתקפה.
אם גם תומפסון וגם איגודלה לא משחקים הלילה אז לקליבלנד יש סיכוי לגנוב משחק.

תמונה אחת שווה אלף מילים :laughing:

https://twitter.com/SBNation/status/1003455651131953153/photo/1

משחק 2, Jr סמית על קו העונשין והקהל מגיב בקריאות MVP…
:rofl:

קווין דוראנט היה אדיר הערב. גולדן סטייט ביתרון 0-3.

קרי ותומפסון היו גרועים, ועדיין קליבלנד הפסידו!

אני די נטרלי בגמר הנוכחי. הספרס לא שם וזה מוריד מהכיף שלי כך שלא בדיוק התחברתי… עד היום.

הרגע הזה שלברון דחף עם היד את קרי ובמקום לתת לו תוקף (ללברון) הוא רץ להתבכיין והשריקה התהפכה לעבירת מגן לקרי כשבפועל היו צריכים להצמיד ללברון תוקף פלוס טכני, כי אם גרין מקבל עבירה (שלא ברור בכלל שהייתה) ורותח מזעם ומקבל גם לברון צריך לקבל, אבל לא, לברון הוא יותר מדי שווה לליגה כדי שישרקו לו טכני על בכיינות, שישרקו לו צעדים על ריקודו בדרך לסל, כדי שישרקו לו תוקף בכל פעם שהיד השנייה (לא ההיא עם הכדור) דוחפת את השחקן המגן, איכס, מגעיל, לברון מספיק גדול גם בלי העזרה המכוערת של הליגה/שופטים.

מגיע לו. שיפסיד הלוזר.

מאז ההגעה של דוראנט גולדן סטייט לא צריכה להיות קבוצתית. לא צריך שלם גדול מסך חלקיו כי סך חלקיו מספיק נוטף כשרון. זה לא דומה לספרס הקבוצתיים ומקדשי התאוריה שלם גדול מסך חלקיו אבל זה מרהיב לעין. ועדיין ההתאמות והטקטיקה מאחורי המשחק בראשות קר מדהימות. קבוצה מהנדירות שראיתי בחיי אך פחות מרגשת - בשבילי.

אין ראויה ממנה.

לברון הוא שחקן גדול, אך בכיין סדרתי. אני לא אוהד של גולדן סטייט, והאמת היא שהיית מעדיף קבוצה אחרת מלבדם… חוץ מקבוצות בהן משחק לברון. יש משהו באיש הזה שהוא דוחה, והרגע שהזכרת הוא רק דוגמא אחת לכך. אני לא יודע מדוע בדיוק, אך הוא לא קל לאהבה\אהדה. הוא אחד השחקנים הגדולים בתולדות המשחק, אך לא פופולרי כמו ג’ורדן, לא חביב כמו קרי ולא שקט כמו דוראנט.

פרשנים אוהבים להשוות את גולדן סטייט לשיקאגו של ג’ורדן, ומי יודע-- אולי ישחזרו את ההישגים של אותה קבוצה אגדית. אני אוהד הבולס, ועדיין בעדם בסדרה הזו וכל סדרה בה יפגשו את “לברון-אני-המלך-ג’יימס”.

לגבי המשחק הערב- יתכן וקליבלנד ינצחו על מנת למנוע סוויפ. בשנה שעברה גולדן סטייט הובסה במשחק הרביעי (ספגו יותר מ-80 נקודות כבר במחצית הראשונה אם אני זוכר נכון). אני מקווה שיבואו יותר מוכנים הערב על מנת לשלוח את לברון לים!

LeSweep!

לברון הרים ידיים כבר במחצית, ובוודאי ברבע השלישי. בכל מקרה, גולדן סטייט פשוט ברמה אחרת!

לא יודע אני שואל את עצמי, אם זה גולדן סטיט גדולים או שהליגה חלשה. הם לא נראים שהם מזיעים בדרך לניצחונות שלהם.

שאלה שתמיד תישאל, אם jr לא היה אדיוט.:rofl::rofl::rofl:

מה שכן, איזה הבדל בין הגמרים האזורים לגמר… חבל.

מאחל לקליבלנד שלברון יעזוב אותם שוב ושישחזרו את הרקורד שלהם מהעונה שלאחר הפעם הקודמת שעזב אותם. הקבוצה הכי מביכה שאי פעם ראיתי בגמר אם מורידים ממנה את הכוכב. אולי אפילו בפלייאוף. פאקינג מדורגים 29/30 מבחינה הגנתית בליגה וזה בלי לדבר על כך שהם sub-30% במבטים פנויים שהוא מסדר להם.
מאמין שעונה הבאה כבר תהיה אופרה אחרת כשהטוב בהיסטוריה אשכרה ישחק עם שחקנים שיודעים לייצר מהלך בעצמם. בתקווה שהוא וקאוואי יגיעו לפליקאנס.

אני שמח על הניצחון של GS ולמרות שבתיאוריה גם אני אוהד בולס כמו סמיר, למעשה מאז תקופת ג’ורדן לא באמת התעניינתי בכדורסל אמריקני. אולי בפעם הראשונה אני מרגיש בעצם שאני אוהד שחקן ולא אוהד קבוצה, כמו… אמריקאים.

נעשה עוול מסוים למורשת של קרי כשחקן היסטורי בגלל המעבר של דוראנט, אם לברון אוהב להרגיש שהוא סוחב את כל החברים הנגרים שלו להישגים (כשהוא בפועל בצד החלש יותר של המפעל אבל ניחא) אז קרי כנראה אוהב להרגיש כמו עוד בורג במערכת המאוד משומנת הזאת.

האם שחקן כמו ווסטברוק טוב יותר מקרי בגלל שהוא מעמיד שורה סטטיסטית טובה יותר? זו שאלת תם - בתור מי שלא באמת צופה מספיק כדי לחוות דיעה רצינית בנושא.

בתחושה שלי, קרי פשוט מוציא את כל הרוח מהמפרשים של היריבות כשהוא בזון.

עכשיו נא ליישם גם בכדורגל :wink:

מה חושבים על הMVP לדוראנט, מוצדק?
הייתי אומר שאם נותנים פרס על שואו ועל שיקולים “רכים” למיניהם (כולל ההרגשה שלי לפחות ממשחק 4 שברור מאוד מי בגולדן סטייט רצו שייקח את הפרס) הMVP מגיע לסטף. ואם זה פשוט לשחקן הכי טוב בסדרה אז ללברון.
אבל מצד שני, זה לא שבאמת אפשר להגיד שזה לא מגיע לדוראנט, איזה מכונה הוא. (לא שאני באמת מבין בכדורסל יותר מלראות את הגמרים האזוריים והגמר, אבל וואו הוא לא מחטיא)

נ.ב. - אפשר בבקשה לברון לניקס?

הייתי נותן את ה-MVP לקרי, אבל המשחק השלישי פגע בו מאוד. דוראנט היה יותר יציב לאורך הסדרה וזה מה שעשה את ההבדל בסוף. ההבדל בין קרי לדוראנט לדעתי הוא ששניהם בלתי ניתנים לעצירה כאשר הם בזון. אך התחתית של דוראנט גבוהה בהרבה מזו של קרי. דוראנט פשוט יציב יותר.

לגבי לברון- אני אגיד זאת במלוא האוביקטיביות: אני לא חושב שהגיע לו תואר ה-MVP. גם אנשים המהגנים עליו כל הזמן לא סברו שהוא ה-MVP של סדרה זו.

מבחינתי, שילך לקבוצה כמו היוסטון, כי כבר מעייף לשמוע את האמירות “אין לו על מי לשחק”. שילך לשחק עם הארדן ופול בדיוק כשם שבחר בזמנו לשחק עם וויד, בוש ואלן. אף אחד לא מכריח אותו לשחק בקליבלנד. מה שכן, לברון חושש ללכת למערב כי יש סיכוי סביר מאוד שיפסיד בגמר המערב, ואילו אם ישאר במזרח החלש תמיד יוכל להגיע לגמר הנ.ב.א. (ואז כולם יגידו “איזה גדול לברון, הוא הגיע לעוד גמר”).לא ציפיתי השנה שקליבלנד תפסיד לבוסטון בלי שני השחקנים הכי טובים שלה, ועדיין כמעט הפסידו. קליבלנד הפתיעו בקלות בה ניצחו את טורנטו, אבל אין לאלה שום ניסיון במעמדים מסוג זה. בסיבוב הראשוו, קליבלנד ניצחה את אינדיאנה שאין לה אף כוכב גדול מכוכבי הליגה.

אוריה, גולדן סטייט היא מכונה משומנת בין היתר בגלל שלא מתעסקים שם באגו. כאשר דוראנט חם- הולכים אליו. כאשר קרי חם- הולכים אליו. תומפסון- כנ"ל. הם באמת דואגים אחד לשני ומעודדים אחד את השני. סטיב קר היה חלק משיקגו שרמסה את הליגה וראה איך כוכבים גדולים יכולים לשחק ביחד, וראה דבר דומה בסן אנטוניו. הוא הביא את הניסיון הזה לאוקלנד.

סמיר,גם במשחק הכי גרוע שלו קרי היה שם במאני טיים ודפק 5 נקודות ששברו את קליבלנד,הוא היה שם בכל רגע בסדרה הזו וגם לדעתי מגיע לו להיות ה MVP.
ג"ס פשוט גדולה על הליגה הזו,יש לה שני כוכבי על,עוד כוכב גדול,יש לה את אחד משחקני האול אוראונד הטובים בליגה ומעל זה יש לה שחקן נהדר כמו איגי שנמצא בכל מקום.
לא יודע מה לברון יחליט לגבי העתיד שלו אבל הדבר שאני בטוח בו הוא שגם אם הוא יילך ליוסטון ג"ס עדיין תהיה פייבורטית לאליפות, החומר שיש שם נדיר.

הרבה אנשים מדברים על זה שאם פול היה משחק בשני המשחקים האחרונים אולי יוסטון הייתה מנצחת, כולם שוכחים שאיגודאלה היה פצוע כמעט כל הסדרה מול יוסטון,אם הוא היה שם אני בכלל לא בטוח שהם היו מגיעים למשחק 7.

בצורה מאוד אובייקטיבית לברון הוא השחקן הטוב בליגה. לא מגיע לו בגלל זה הMVP אבל עדיין הכי טוב.
הוא שובר שיוויון שלא קיים כמותו.
אז כן בקבוצה טובה יותר התוצאה הייתה שונה. בהחלט מאמין שיוסטון שהייתה מאוד קרובה השנה איתו הייתה מנצחת.
לדעתי כל קבוצת פליאוף השנה איתו תהיה חזקה מקליבלנד של השנה, בוודאי ובוודאי קבוצות חצאי הגמר האיזורי והגמרים האיזוריים.

שאלה, MVP זה על כל הליגה או על הגמר, לא כל כך הבנתי?

יש אחד כזה ואחד כזה

הבנתי, אבל לא הבנתי למה אתם מתיחסים. לליגה או לגמר…

דוראנט זכה ב-MVP של סדרת הגמר ועל זה מדובר כרגע.

@YairGOW
קשה קצת לקרוא ללברון הגדול בהיסטוריה כשתמיד (נגיד ברוב הפעמים…) כשהוא דופק משחק טוב זה על חשבון אחרים ולא בנוסף. לברון הוא ספורטאי ענק, תחרותי, עם IQ כדורסל מהגבוהים שהיו, ועדיין השחקן היחיד שהגעה לגמר נספרת לו כמשהו שלילי (אצל אמריקאים האוהבים מושלם- 6/6 של ג’ורדן שווה יותר על אף שזה היה הגעה רק לשש לעומת לברון שכבר 9 גמרים), למה? למה אנחנו סופרים לו הפסדים כל כך?

בגלל שני דברים. האחד - מעורבות יתר בניהול הקבוצה מדחיפה אקטיבית לחידוש חוזים לשחקנים שמצאו חן בעיניו, עובר דרך בניית סגל וכלה בהעברת טיים-אאוט. “איזהו חכם? המכיר את מקומו”, לברון לא מכיר… בפעם היחידה שהיה לו מאמן בקרירה שלא נפל מהאינטליגנציה שלו לברון לקח 2/4. שאר הפעמים זה 1/5.

הנקודה השניה - לברון לא מצליח להיות טוב בנוסף לחבר’ה לידו. כל פעם אנחנו שומעים שאין לו צוות מסייע וכשהיה לו (אירווינג, וויד ובוש) הוא לקח אליפויות. ובכן, כנראה שהרבה מהבעיה בו כשקשה מאוד להתבלט לידו גם חבר’ה ממש טובים שהצליחו במקומות אחרים. לא סתם ארווינג ברח…

@Uriah
המורשת של קרי בטוחה. הוא (כנראה. תן לו עוד שנתיים לנפץ את כל השיאים של ריי אלן) הקלעי הטוב והטהור בכל הזמנים. הוא שינה את פני המשחק (הפנים של גולדן סטייט ממש), הוא קולע מטווחים לא נורמליים ויש לו אינטליגנציית משחק גבוהה מאוד. דוראנט לא משפיע כמוהו על המשחק, דוראנט פשוט אולאראונד מהמושלמים שידעה הליגה.

@Ender
ה MVP הגיע לדוראנט סטטיסטית. אין מה לעשות. בנוסף כמו שהזכיר @Smer2017 הרצפה של קרי נמוכה יותר דוראנט מגוון ברמה מטורפת. עוד נקודה לזכות דוראנט - הוא עשה הגנה מדהימה. קרי לא שחקן הגנה טוב על אף שהוא סופר מודע לעצמו ולמד איך לגמד כל מצ’ אפ של לברון עליו. עדיין, אם בכדורגל (או פוטבול) יש שחקן הגנה ואין לו מושג איך לעשות התקפה וכן להיפך, בכדורסל צריך לדעת לעשות גם וגם. דוראנט היה מופלא הגנתית לא פחות מהתקפית, קרי היה לא רע הגנתית אך בטח שלא פנומנלי או קרוב לזה. בלי קשר לספור לו את משחק הנפל במשחק השלישי זה לא לעניין, כי כשיש לו יום בו הוא לא קולע, הוא עדיין הורג אותך עם מסירות ומשתחרר ע"י כדרורים. הדקות האחרונות במשחק השלישי היו מרהיבות בקור רוח שלו לתקוע שלשה אחרי 9 החטאות רצופות ואח"כ לפנק באסיסט ענק. הוא הרבה מעבר לקלעי מחונן.

העזיבה של ארווינג הגיעה ממקום אחד והוא אגו. הוא רצה להיות האלפא-דוג ונמאס לו להיות כינור שני.
שנית, זה שלברון לא מצליח להיות טוב בנוסף לחברה לידו זה פשוט שקר מוחלט. הבנאדם מבזבז רבעים שלמים ביצירת מצבים לחבריו על מנת שיכנסו למשחק. קיירי מעולם לא היה טוב יותר מכששיחק עם לברון. בנוסף, בשלוש השנים הראשונות שלו במיאמי, ווייד והוא היו הצמד הכי טוב שנראה מאז שאק-קובי(ואולי בכלל), והשושלת במיאמי נקטעה נטו בגלל הברכיים של ווייד(מספיק לראות את הסדרה נגד סאן אנטוניו ב2014 כדי להבין שלברון היחידי ששיחק שם).
ומבחינתי לא משנה איך האמריקאים שופטים גדולה ולמה מבחינתם הפסדים בגמר כשאתה אנדרדוג מוחלט והסיבה היחידה שהקבוצה שלך שם ואיכשהו תחרותית היא אתה מכתימים לך את המורשת, ולעומת זאת מדברים כאילו ג’ורדן שיחק רק 6 שנים(ספויילר - הוא שיחק 15). אז מה עדיף? לפי ה"הגיון" הזה עדיף ללברון להפסיד במזרח מאשר להיות בגמר, שכן מי זוכר שלג’ורדן ניצחון פלייאוף יחיד ללא פיפן…
בעיקרון, אני מעדיף לסמוך על מה שאני רואה, ומה שאני רואה מאז הסדרה מול דאלאס זה את השחקן הכי טוב שאי פעם שיחק את המשחק(מבחינתי הוא וג’ורדן הם 1a ו1b). לא היה שחקן שיכול להשפיע על קבוצה כמו שלברון משפיע. מספיק לשמוע מה שלקר היה להגיד על לברון אחרי שניצח את הגמר השנה, למרות שיש לו שני MVPs בקבוצה ולמרות ששיחק עם ג’ורדן.