Nba 17/18 :: סוויפ לגולדן סטייט על קליבלנד בגמר

שאלה אחרת - גולדן סטייט ללא קרי היתה מצליחה לזכות באליפות הזאת? לדעתי גולדן סטייט ללא דוראנט היתה בעלת סיכויים גבוהים יותר.

לווסטברוק יש סטטיסטיקה פסיכית, האם הוא טוב יותר מקרי? אני ממש לא בטוח.

אני חושב שבזכות סטף יש אווירה מאוד חיובית בגולדן סטייט. אחד הדברים הבלתי נסבלים בלברון זה הנרטיב הקבוע של הקדוש המעונה (יד שבורה כמובן).

נסכים שלא להסכים. צמד קטלני כן, יותר משאק וקובי? נסחפת לגמרי. מבזבז רבעים שלמים ביצירת מצבים לחברים שלו שפעם ידעו לקלוע והיום פחות. למה? למה ג’י אר איבד את הידית? למה קווין לאב טוב לפרקים, איפה שאמפרט המעולה? וזה על כזה המזלג. האיש מנהל את המשחק שלו וצריך את החברים שלו בעיקר בשביל ההגנה. אבל עזוב, אנחנו מתנצחים על פארש, תהנה מהשחקן הזה כי באמת ענק.

ואגב, איני יודע להחליט אם הטוב ביותר. אין לי פרמטרים או כלים כדי למדוד דבר כזה ובסופו של יום זה מאוד סובייקטיבי.

בטוח שלא. סטטיסטיקה זה פר זמן כדור. גם לברון מייצר סטטיסטיקה מפלצתית השאלה בכמה זמן משחק. ווסטברוק שחקן ענק ברמת הסופרסטאר, ואם מישהו רוצה לראות אתלטיות מהי - אז ראסל ווסטברוק ביג טיים שואו. סטטיסטיקה בעיקר בגלל שהיא אישית היא לא חזות הכל. לעומת זאת סטטיסטיקה קבוצתית מלמדת הרבה.

גם רונאדלו וסוארז בכיינים. זה קשור בעיקר לדור מסוים אבל לא חושב שזה משפיע על אהדת ההמונים. אני חושב שלברון נהיה טוב כמו יין, ככל שהזמן מתקדם הוא משפר המון אספקטים במשחק שלו ונהיה שחקן שלם יותר, אך בתחילת דרכו הוא היה האנטיתזה של קובי, וקובי היה סיפור טוב מדי כדי שלברון אחד - חסר אסתטיות - עם קבוצה לוזרית כמו קליבלנד ימשוך קהל. ללברון תמיד היה אנטי, אם הוא רק היה נולד 5 שנים אחרי הוא היה המלך הבלתי מעורר ברמת הג’ורדן בזמנו אם לא יותר, בדיוק כמו שניימאר יהיה המלך כשמסי ורונאלדו יפרשו על אף שכשהוא ליד מסי אתה לא מתאמץ להסתכל עליו. ככה זה, האוהדים מחפשים סטארים.

השאלה של האם לברון עושה את חבריו גרועים בגלל שהוא הולך לבד או שהם פשוט גרועים ולכן הוא משחק לבד היא שאלת הביצה והתרנגולת גרסת הnba.
התשובה מאוד סובייקטיבית וכל אחד יכול להסתכל על זה לכאן ולכאן ויהיו לו סטטיסטיקות שיצדיקו אותו.

לטעמי לברון שחקן גדול שכבר שיחק לצד שחקנים גדולים שפרחו לידו. לא כל שחקן גדול יצליח באותה מידה בכל מקום והסיבות לכך רבות ולא כוללות רק את לברון.
כן לברון סופרסטאר והאופי לא מושלם אבל מי כן?

יש שתי סיבות מדוע אני לא אוהב את לברון. האחת, מה שציטטתי. זה פשוט מעייף שיש תמיד תירוצים כאשר מדובר בלברון. חלקם מגיעים ממנו וחלקם מאלה המהגנים עליו.

הסיבה השניה-- המליך את עצמו לפני שזכה בכלום. הוא כל כך רצה להיות ג’ורדן עד כדי כך שבחר באותו מספר חולצה.

בהמשך, שיחליט מה הוא רוצה: אם הוא אוהב את קליבלנד ורוצה להישאר שם (פחות או יותר עם הסגל הנוכחי), אז מספיק עם “אין לו עם מי לשחק”. סטיבן ג’רארד היה נאמן לליברפול למרות שידע שאין סיכוי שיזכה באליפות אנגליה, וזה היה מקובל עליו. זו לא האשמה של אף אחד. החלופה השנייה של לברון- שילך לשחק עם כוכבים אחרים, ואז נראה מה יקרה.