NBA: בוסטון אלופת 2023/4

לא יודע אם שייך לכאן- לאחרונה התקיים דראפט לליגת הנשים WNBA, כאשר השחקנית שנבחרה 1 היא המאמי של ארה"ב קייטלין קלארק ששברה כל שיא אפשרי בארבע השנים במכללות.
הסיפור הוא על השכר שתקבל, ויהיה 338 אלף דולר ב 4 שנים שזה מה לעשות נמוך משמעותית מהליגה של הגברים ולהשוואה הרוקי משנה שעברה עם ההייפ האדיר (והמוצדק בדיעבד) וומבי- הוא תחת חוזה של 55.2 מיליון דולר ל 4 שנים. הנושא כבר הגיע לידיעת ביידן שכבר אמר “תנו לבנותינו מה שמגיע להן”…
המצחיק 1: זה סוד ידוע כבר שנים, לרבות בגין כוכבות העל האמיתיות (דיאנה טוראסי למשל, אז’ה וילסון גם) ששכרן לא עלה על חצי מיליון דולר בסדרי גודל, אם כי הן משחקות באירופה/סין וכו’ בשאר השנה תמורת שכר גבוה פי כמה, וגם השחקנית שישבה בכלא ברוסיה עקב החזקת סמים (בריטני גרינר) לא הגיעה לשם כתיירת כמובן אלא שחקנים בקבוצה מוסקבאית. מעניין שרק כעת זה מקבל כזה הד.
המצחיק 2: כבר השנה קייטלין קלארק ויתר הסטודנטים וסטודנטיות התחילו להרווח כסף רב בזמן המכללות עקב שינוי החוק כך שמתאפשר להם לקבל שכר ותמורה עבור זכויות השם והפרסום שלהם, ולמיטב הבנתי שכרה של קייטלין קלארק זניח גם ביחס להכנסותיה האחרות. אבל כנראה שעם האוכל בא התיאבון.
מעניין אם יהיה לחץ על הקבוצות לשלם יותר, כי זה יפר את האיזון הכלכלי של הליגה שלהן שכנראה אינה רווחית, אבל לשם הPC מי יודע.

עצוב על הסוף של הווריורס, אבל אני מקווה שזה באמת הסוף. קר, סטף וגרין הצהירו אחרי המשחק שהם רוצים שקליי ישאר. הדיווחים הם שקליי רוצה חוזה מקסימום (אחרי שקיבל 43 מיליון דולר העונה). הוא לא קרוב ללהיות שווה חוזה מקסימום, ואפילו לא חצי מזה. אם הוא נשאר בווריורס, הם קוברים כל סיכוי להוציא משהו מהשנים האחרונות של קרי, ואני אפילו לא מדבר על אליפות.
מנגד, אם מוותרים על קליי, מצליחים להיפטר מהחוזה המפלצתי והמיותר של כריס פול (לא יודע אם אפשרי), ואולי כבונוס מביאים שחקן קצת יותר יציב במקום וויגינס שגם מקבל שכר אסטרונומי ביחס לתרומה שלו (למעט עונת האליפות הוא לא מאוד מרשים), הם יוכלו לבנות קבוצה מספיק טובה סביב קרי. זה כנראה לא יספיק לאליפות נוספת, אבל אין סיבה שהם לא יתנו ריצת פלייאוף יפה.
הנאמנות לקליי יפה, אבל חידוש ל-5 עונות אחרי הפציעה שעבר בשכר כל כך גבוה זה מספיק. יש להם שנתיים-שלוש בהן קרי עדיין ברמה גבוהה מספיק, ואחריה, בלי קשר להישגיות שבוודאי לא תהיה אלא אם יקרה נס, לאף אחד כבר לא יהיה אכפת מהפרנצ’ייז הזה. זה הזמן שלהם to cash in עד הפרויקט הבא שמי יודע אם ומתי יגיע.

למה לעצור בכדורסל ובספורט?

בואו נחלק משכורות שוות לפי מגדר וגזע ולא לפי תועלת פיננסית ותרומה להכנסות גם בענפי העסקה אחרים - הייטק, משפטים, רפואה ועוד. שעורכת דין אישה שמגנה על אישום של הומלס תקבל בדיוק אותו שכר כמו עורך דין גבר שמגן על חברת ענק, רק כי היא אישה. מה קרה?

ה-wnba מעניינת את התחת לרוב הגדול של הציבור, ולכן זה בא לידי ביטוי ישירות גם בכסף שנכנס לענף - חוזי שידור, כמות ומחירי כרטיסי כניסה למשחקים, מרצ’נדייז ועוד. משכורות השחקניות זה רק עוד נגזרת של זה. מה ההבדל בין זה לבין הפרשי השכר בין ה-nba ואירופה (שניהם בכדורסל הגברים כמובן)?

אם היה מדובר במשרות ממשלתיות ובכסף ממשלתי שמממן אותן - הייתי יכול להבין את הטענות. אבל זה שוק חופשי. השחקנים והשחקניות מקבלים בדיוק את מה שהם שווים עבור הקבוצות שלהם (או לפחות מה שהמומחים בקבוצות מעריכים שהם שווים). מאיפה מצפים שבעלי הקבוצות יממנו את השכר הלא פרופורציונאלי הזה? ימכרו כל כרטיס כניסה למשחקים (הלא אטרקטיביים מלכתחילה) בפי 100 ממה שנמכר עכשיו?

ועוד אשכרה ביידן נשיא ארצות הברית עצמו מתעסק בזה, איזו מדינה מטורללת.

כל מילה @EJB ורק אוסיף שאני נגד שיווין בשכר בין גברים לנשים כי:

• אני בעד שיווין בשכר באחוזים מהרווח של הארגון. אז אם בWNBA מייצרים יותר כסף מליגת הגברים אני לחלוטין בעד לשלם לנשים יותר מהגברים.
  • ממה שאני מבין ליגת הנשים מפסידה כסף ומתוחזקת בחיים בגלל שהNBA מסבסד אותה. אז למעשה הנשים מרוויחות הרבה הרבה יותר ממה שמגיע להן.
  • מי שדורש את זה לא יודע להגדיר מה היא אישה

אני החלטתי לעשות רילוקיישן לארה’'ב ולעבוד כדוגמן למידות גדולות ולדרוש שכר של דוגמנית על, כי שוויון זה מעל הכל מבחינתי, גם אני דוגמן בדיוק כמוהן !
או שזה לא עובד הפוך ? :thinking:

הייתי מסכים איתכם ברוב המקרים, אבל במקרה של wnba זה פשוט לא נכון, יש עליה בהכנסות של הליגה שלא משתקפת בהכנסות של השחקניות(60 מיליון ב-22 לעומת 200 מיליון ב-23).
אף אחד(מהשפועים) לא טוען שהן צריכות להרוויח סכומים של שחקני nba אבל האחוז שהם מקבלות הוא משמעותית יותר קטן מהאחוז ששחקני ה-nba מקבלים (51%)

ה-nba הוא לא באמת שוק חופשי… (תקרות שכר, חוזי מינימום וכו’)
וקלארק חד משמעית שווה יותר מהשכר שהיא הולכת לקבל. בקולג היא הרוויחה פי כמה וכמה יותר מאשר מה שהיא תרוויח בשנים הקרובות.

אז שתלך לשחק באירופה או בסין או בכל מקום בו ישלמו את מה שהיא שווה.
אם אף אחד לא מוכן לשלם את מה שהיא שווה - כנראה שהיא לא שווה את זה.

שתשאר במכללה!

ה-nba לא עובד ככה… אתה לא יכול לשלם לשחקן כמה שאתה רוצה, בטח שלא לרוקי.
האיגוד שחקנים חתם על חוזה לפני כמה שנים שההכנסות של הליגה היו ברצפה, ועכשיו שהם עלו משמעותית, ההכנסות בכלל לא תואמות את המשכורות.

היה לה חוזה עם נייק בשנה האחרונה בקולג בשווי של מיליונים… אם נייק מוכנים לשלם לה את הסכום הזה כנראה שהיא שווה משהו.
ובנוסף בטורניר קולג האחרון המספרים של הכדורסל נשים עקף בסיבוב את המשחקים של הגברים… בעיקר בזכותה.

“שתשאר במכללה!”
די בטוח שהיא סיימה את התואר חח

מהמעט מאוד שקראתי עליה, נראה שיש הרבה הייפ סביבה וכרטיסים למשחקי הקבוצה שהיא עדיין לא נבחרה אליה נמכרים בקצב. אם זה אכן יתפוס, ובמשחק ממוצע של הקבוצה שלה יהיה ממוצע צופים דומה לממוצע במשחק NBA, אני בטוח שכולם ישמחו לשלש לה את המשכורת. כרגע העובדות הן שהליגה הזו מושכת פחות קהל מהיורוליג (משמעותית פחות), ואין שום הגיון לשלם יותר. נייקי משלמת לה כי נייקי תמכור נעליים בערימות בשמה כמו שהיא מוכרת את הנעליים של סברינה בכמויות.
בינתיים לליגה אין סיבה להעלות את השכר - כשתהיה, ולא יעלו, אפשר להתלונן. גם הגברים המסכנים מתלוננים מעת לעת. אני לא רואה הגיון כלכלי בלא להעלות שכר אם האולמות מלאים (או לפחות לא ריקים כמעט לגמרי כמו עכשיו), כי ירצו לשמר מוצר טוב. כרגע המוצר פשוט לא טוב.

אז מה? שתרשם לתואר פייק נוסף… את מי זה מעניין. למה נראה לך שכל שחקן פוטבול איכותי מתקבל למכללה טובה על סמך הישגיו המדעים? מחפפים אותו ברגישות ובנחישות אם כשרונותיו הספורטאים ירוויחו לו את מקומו בקבוצת הספורט.

שחקן לא חייב להרשם לדראפט. יש מלא שחקנים שדוחים את הרישום בעוד שנה, בעוד שנתיים. אם יש כסף עצום יותר במכללה - שתשאר שם.

אגב, טורניר המכללות בכדורסל ובפוטבול בטח עוקף את ליגת ה NBA המקצועית. מה לעשות, העסק במכללות חם הרבה יותר בארה"ב.

היורוליג אולי מביא יותר קהל מה-wnba אבל תופתע לשמוע שההכנסות של ההליגה עצמה לא באמת רחוקות כלכך. ב2022 היורוליג הכניס כמעט 100 יורו לעומת 200 מיליון דולר של ה-wnba בשנת 2023. למרות זאת שחקני יורוליג מרוויחים משמעותית יותר, ביורוליג השוק באמת חופשי ויש לזה יתרונות מסויימים.
עוד שנתיים אמור להיחתם חוזה חדש בין איגוד השחקניות לבין הליגה, מאמין שתהיה עליה משמעותית בחוזים שיחתמו אחר 2026.

ולא השוותי בין ה-nba ל-ncaa השוותי בין הטורניר נשים לטורניר גברים ב-ncaa. פעם ראשונה בהיסטוריה שלגמר נשים היו יותר צופים מלגמר גברים,בשני המקרים מדובר בטורניר מכללות.

בסופו של דבר הפעם זה לא קשור ל-pc או לשיוויון בין גברים לנשים. הפעם פשוט מדובר על מוצר שהחלוקת רווחים ממנו פשוט לא מתחלקת כמו שצריך. אף אחד לא טוען ששחקנית wnba צריכה לקבל חוזה ברמה של קרי, אבל כשחוזה לעשרה ימים ב-nba שווה יותר משנה שלמה בחוזה של קייטלין קלארק, זאת כבר בדיחה.

אבל זה מרגש שמכונת הרעל התחילה לעבוד בשיא הכוח לול

איזה כותרת… העולם מזועזע… וואו.
רובו המוחלט של העולם לא יודע בכלל שקיימת ליגת נשים. ומי שיודעים בכלל לא אכפת להם.

זה מטורף איך הם מהנדסים תודעה בכל. הבעיה היא שאני בטוח שהיא חמודה וזה. אבל הם מייצרים אנטי בגלל שכל מה שהם כותבים נובע מאג’נדה ולא משום דבר אוטנטי.

אני פעם ראשונה שמעתי את השם שלה אתמול…

אז לא היה לך זמן להזדעזע ולזעום על חוסר הצדק הזה.

מה פתאום, ועוד איך הזדעזעתי וזעמתי ! לא יכול להיות ששחקנית שאני לא מכיר תרוויח 12 מיליון פחות משחקן שאני קם ב 4 בבוקר במיוחד רק כדי לצפות בו.

היא מרוויחה 12 מיליון דולר פחות מיוקיץ’? זהו?

פחות מוומבי- הוא הרוקי המקביל.
יוקיץ מקבל קצת יותר…

אה. כתוב שהיא השחקנית מספר 1 ולא הרוקית מספר 1, ולא ראיתי תמונה שלה עד כה.

כמה תגובות מעלה