NBA: בוסטון אלופת 2023/4

אם בגלל הפודקאסט, סבבה. אבל התחושה שלברון שוב דואג לחברים…

בכלל, בעיניי זו בעיה עצומה כשהמאמן שלך פחות חכם ממך ואין למאמן מה באמת להציע לך. בעיניי זו בעיית היררכיה רצינית

אני לא חושב שזה יזיז מישהו מהטענות בדיוני העז, אני לא חושב שזה גם צריך. ג׳ורדן שחקן הגנה גדול גם בלי שישקרו על המספרים שלו. אבל זה כן מאוד מאוד מאוד מבאס לראות. מיד חושב על הטריפל דאבלים של רוברטסון, על השיאים של ווילט, האסיסטים של סטוקטון וכן מתבאס קצת גם על ג׳ורדן.
אני בטים הימים המודרניים, כבר טחנו את זה פה. מבחינה הזו נראה לי שלדיונים עתידיים קיבלתי עוד קצת תחמושת :wink:

למען האמת, אני לא חושב שלברון מעורב. אני חושב שרדיק באמת מרשים בכל פלטפורמה שהוא מדבר בה, שיחק תחת קואץ׳ קיי בקולג׳ים. הוא קיבל חוזה ארוך טווח לתקופה שלברון כבר לא יהיה בסביבה, לדעתי זה סוג של הצהרת כוונות.
הבעייתיות היחידה מבחינתי בכל המינוי הזה זו הלייקרס, אין מצב שהמועדון הזה ייתן צ׳אנס למאמן כשלא ילך. לדעתי לא נתנו צ׳אנס כזה לאף אחד מאז ריילי. אבל רדיק בטוח מבין כדורסל.

בניגוד לתיירי הנרי הוא גם לא היה שחקן על. הבנתי מהסיפורים שקראתי שאחת הבעיות של הנרי הייתה הציפייה שלו שיעשו דברים שהיו מבחינתו מובנים מאליהם, ובפועל משהו שרק שחקנים כמותו יכולים לעשות. אצל רדיק לא תהיה בעיה כזו.

יכול להיות שזה נובע מההבנה הבאמת מינימלית שלי בכדורסל, אבל יש לזה ניחוח של גארי נוויל.

זה פשוט או צל"ש או טר"ש, קשה לי להאמין שיהיה אמצע.
אם היה מתחיל בקבוצה ללא לחץ וציפיות גם הייתי אומר שברמת בטחון די טובה אני חושב שהוא יצליח. הלייקרס זה קצת אולי out of reach למאמן חדש.

לגבי מינוי רדיק כמאמן- ודאי שיש כאן הימור, ובמיוחד במועדון לחוץ כמו הלייקרס שבו אין יותר מידי זמן לבנות קבוצה. מצד שני גם סטיב קר היה הימור (אם כי בגיל מבוגר יותר) וכך גם סטיב נש.
לגבי “לתקופה שלברון כבר לא יהיה בסביבה”- זו כבר החלטה לגמרי של לברון. פיזית הוא יוכל לסחוב עוד 4 שנים (מזכיר שהוא עדיין שחקן של 50 מיליון לשנה בחוזה שנחשב לטוב לקבוצה). גם אם רדיק יזכה למעמד הולם זה תמיד יראה עקום.
מעניין למה הארלי סרב ללייקרס.
תהיה- למה מאמן רוקי מצליח לקבל חוזה של 4 שנים? לדעתי יש סיכוי גבוה שלא ישרוד אפילו שנתיים, כלומר רוב הכסף יהיה לחינם. לא יותר פשוט לשני הצדדים שהחוזה יהיה נניח לשנתיים, ויתחדש לשנה שלישית/רביעית למצב של עמידה ביעדים (לאו דווקא מספר נצחונות), ושכר מעט יותר גבוה לפצות על חוזה מובטח קצר יותר?

אבדיה עבר בטרייד לפורטלנד

לפני הדראפט קלינגן, הסנטר המעולה של קונטיקט (אלופת השנתיים האחרונות, שבה שיחקו בין היתר בעבר אחד נדב הנפלד וכמובן דורון שפר) שהיה מועמד טוב לוושינגטון בבחירה 2, אמר “אני חושב שלי ולאבדיה יכול להיות שילוב נהדר”. בסוף דני עבר לפורטלנד, ואת מי בחרו פורטלנד? את אותו קלינגן בבחירה 7.
בעיני זה מצד אחד מעבר מקבוצת פח אחת לאחרת, אבל מצד שני מאמן שהוא אגדה (בילאפס) כשחקן עבר ופוטנציאל גדול.

האולימפיאדה הזאת מוכיחה, שוב, שצריך להפוך את משחק האולסטארס ל-American vs Europeans.

ומה עם הזרים שלא אירופאים?

ככלל, אני עדיין בעמדה שהעז הוא מייקל ג’ורדן.
אני מניח שנוכח ההישגים הסטטיסטיים של לברון בקריירה כבר היום ולבטח עד הפרישה, אבין שהוא נהפך להיות העז.
לצורך קיצור דרך, אם לברון יעשה מה שאמר בפוד:

LeBron on if he could win an Olympic gold medal in another sport:

"Maybe the long jump. I think I could do the long jump, maybe, or the high jump. If you give me some time. I need about six months, eight months, or whatever, preparation to get to that.”
הייתי אומר שהוא העז של כל העזים.
אם היה מחליט בגיל צעיר מספיק אני אומר שהיה אפשרי, אבל בגיל 39 זה קצת מאתגר. העיקר שאף אחד לא באמת מצפה שינסה

נראה לי די ברור שאתלט ברמתו יכל לזכות במדליית זהב כלשהי באתלטיקה אם היה מקדיש לכך את חייו. לא יודע אם 8 חודשים כי העבודה על הטכניקה דורשת קצת זמן, אבל הוא מפלצת גופנית ברמה היסטרית, לא פחות משחקן כדורסל מצוין, והוא בהחלט גאון כדורסל.