NBA: בוסטון אלופת 2023/4

ובכן, 2-2. כל קבוצה מנצחת דווקא את שני משחקי החוץ.

הספדתי אותם מוקדם מדי

מוכיחים שהם עשויים מהחומר הנכון, אבל כדי להוכיח סופית הם חייבים לקחת את המשחק החמישי.

החומר של האלופים, כפי שאצר המאמן האגדי של יוסטון

אשכרה נשארתי ער לראות את המשחק כי אני אוהב את השמן יותר מדי.
הוא היה עצום אבל המון מתחת לרמה הרגילה שלו אבל זה הספיק גם כי מרי היה נפלא (קלע קליעות קשות וקבר שלשות בכל רגע שהמארחים פיתחו מומנטום) וגורדון מפלצתי (אם אני ממש לא טועה, החטיא לראשונה בסוף הרבע הרבעי וסיים עם 11 מ 12).

כבר באמצע הרבע השני היה ברור שיהיה פה ניצחון חוץ למרות שהיוק ישב בחוץ בגלל בעיית עבירות מוקדמת.

וסוף הרבע הזה הוכיח למה: מיניסוטה עבדה קשה כדי להוריד פיגור 16 ל10, 47 שניות לסיום. שלשה גדולה הורידה את הפיגור ל7.
דנבר לקחה את הזמן שלה בהתקפה הבאה, כדי לא לתת למיניסוטה יותר מהתקפה אחת, ו20 שניות מהסוף הגיבה עם שלשה והחזירה את היתרון ל10.
מיניסוטה יצאה להתקפה אחרונה עם 20 שניות על השעון. איבדו את הכדור ליוקיץ’ 6 שניות לסוף ומתפרצת של פורטר, נגמרה ב2 נקודת קלות 1.6 שניות לסוף ויתרון 12.
מיניסוטה הוציאה מיד את הכדור כדי לנסות שלשה, אבל מרי חטף את כדור לפני קו האמצע וזרק שלשה שנכנסה כמובן.

וכך, במקום שירדו למחצית עם פיגור 7 או 8, הם ירדו עם פיגור 15 שהיה ממש קריטי.

4:03

הפלייאוף השנה נהדר, השופטים נותנים להרביץ בצבע והרמה מאוד מאוד גבוהה.

תענוג.

תשמע זה ממש כך. אם יורידו את מספר המשחקים של העונה הרגילה בשליש או חצי ויתנו לשחקנים לשחק הגנה אגרסיבית יהיה שוב כיף לראות את העונה הרגילה המיותרת.

את כמות המשחקים צריך להוריד משמעותית - שכל קבוצה תפגוש כל קבוצה אחרת רק פעמיים בעונה.

את סופ"ש האולסטאר אפשר להפוך לפגרה הרבה יותר ארוכה, שתרכז בתוכה גביע נורמלי, ולא משהו מעוות כמו העונה. גם ככה הליגה אמורה לגדול ל-32 קבוצות בקרוב, אז זה בדיוק מתאים לחמישה סיבובי נוקאאוט. את האולסטאר אגב, צריך להפוך ל-USA vs RoW.

אפשר לתבוע את בארקלי על אמירת שטויות, או לחילופין על זה שהוא לא לומד מהעבר? סוויפ למינסוטה לא יהיה, למרות שהיה נחמד לקפוץ על העגלה שרצה כל כך יפה עם 6 נצחונות פלייאוף רצופים. אבל הוא לבטח זוכר את רודי טומג’נוביץ שאמר ב 1994/5 “לעולם אל תזלזל בלב של אלופים”, ואכן יוסטון באותה עונה לקחה אליפות שניה ברציפות מעמדת האנדרדוג. אז לזלזל כך בדנבר? ובארקלי כשחקן אכן עבר בסוף ליוסטון, רק שזה היה טיפה מאוחר כי מישהו החליט לחזור לליגה…

מה שעשה השמן הבוקר לגובר לא היה נעים בכלל. הוא גרם לDPOY להיראות, שוב (סרטון למטה), כמו ילדון חסר מושג, במשחק בו הוא לא איבד אפילו כדור אחד.
הוא היה בזון והחליט שהיום הוא לא מנהל, אלא קולע את הכל ואפילו הטביע (!!) משחק שני ברציפות (!!!)

יוקיץ’ כמה רמות מעל הליגה. מאז ג’ורדן לא היה לי כל כך כיף לראות מישהו משחק. לא ייאמן שגנבו לו בשנה שעברה את הMVP.

אם אני היריבה ויוקיץ׳/דונצ׳יץ׳ מטביעים עליי, אני מתחיל לרעוד.

ברגע ששני השמנים האלה מרגישים מספיק קלילים כדי להטביע זה סימן שהם בכושר גופני מעולה.

או שהפעם לא אכלו דונאטס לפני המשחק

השמן לא רק שקלע 40 נקודות, הוא חילק 13 אסיסטים, איך הוא הספיק ? זה כאילו שכל דקה אצל כל בן אנוש זה 4 דקות אצל השמנמן הזה

מודה שהייתי ספקטי אחרי 2 ההפסדים, ודווקא לא כי עפתי על מינסוטה, בכלל לא. מה שהדליק לי נורות זה שהיה רק שחקן אחד שתפקד בדנבר וכל השאר פשוט נפקדו. כן היו הבלחות של פורטר ג’וניור אבל מארי, גורדון וקולדוול-פופ פשוט לא היו בעניינים. מה גם שהספסל מתקצר בפלייאוף והרוקי של שנה שעברה בראון לא היה יעיל ולא קיבל מספיק דקות להשפיע.

ברגע שהם הפעילו את זון הפלייאוף שלהם, הם באמת קשים לפיצוח, פשוט מול הלייקרס הם שרדו גם בלי מוד פלייאוף, היה צמוד אבל הסתדר לטובתם. מול מינסוטה היו חייבים להעלות את הרמה.

אגב, שיי ג’ילס אלכסנדר הביא נשחק מאסטר פייס לא נורמלי מול דאלאס כדי להשוות ל 2-2. הוא במוד מטורף.

מה שמינסוטה עשתה בלי מאמץ לדנבר במשחק 6 - 45 הפרש!
לא שזה יהווה פקטור למשחק 7. מישהו היה שם כסף נגד דנבר, אפילו אחרי כזו תבוסה? חתיכת אופי צריך להתגבר על שלושה הפסדים רצופים לאלופה, כולל במשחק 5 עם הקוסט טו קוסט של יוקיץ (שנגמר בהטבעה) הכי איטי כנראה בהסטוריה

ובינתיים איזו אכזבה איך שהקריירה של לוקה מתפתחת, איפה יוקיץ ואיפה הוא. גם אם דאלאס איכשהו יקחו את הסדרה הזו, קונטנדרית הם לא.

נראה שמדובר שמקרה קלאסי של אדם שהבין שהוא מוכשר מאוד מוקדם מידי והפסיק להשתפר. אני מאוד מאוד בעדו ורוצה שיצליח אבל קשה להתעלם מהבכי הבלתי פוסק ומכמות נקודות בלתי נתפסת שהוא אחראי להם בהגנה. הייתי בטוח שיצליח למרות ההגנה שלו, אני כבר לא חושב שזה אפשרי.

פלייאוף הפכפך כזה לא זוכר הרבה זמן. נראה שהסלטיקס קצת יותר מאורגנים משלושת הקבוצות האחרות אבל שום דבר כבר לא יפתיע השנה.

ורק לא דאלאס. לא יכול לראות את קיירי - הילד חרא הזה - זוכה שוב.
(למרות הכשרון הפנומנלי שיש לו)

במזרח נראה שהזוכה תהיה בוסטון בכל מקרה, אינדיאנה תיקח חשחק אחד, גג שניים.
במערב הכל פתוח. לטעמי, דווקא לדאלאס יש יותר כלים להתמודד הגנתית עם מינסוטה מאשר לדנבר, הם לא חוששים מזה שהם ללא הביתיות כפי שהראו עד כה, ועם ספסל מאוד ארוך. השאלה היא הבריאות של לוקה (עם ארבעה ימי מנוחה), לעומת כמה מתכוון טאונס לטחון ולדחוף מתחת לסל. בנוסף דאלאס יותר מנוסה במעמד הז, לכן הכל נראה די שקול במערב.
הגמר כנראה יתחיל וייגמר בשאלת הכשירות של החבר הטוב והגבוה של דני- פורזינגיס. בלעדיו ושוב בוסטון יצאו מאוכזבים, איתו- קשה לי לראות מי תוכל להגן על הסל שלה כשהמגדלור מאיים מבחוץ ויתר החברה פנויים לשלשות או לחיתוכים.

ה nba של אחרי לברון וסטף מאוד פתוח ומאוד מעניין.

רק חבל שלברון לא שמע לכל העולם שהמליץ לו להפסיד את משחק הפלייאין הראשון, כנראה היה מגיע לגמר המערב כפייבוריט אחרי שנמנע ממפגש מול הקבוצה היחידה שהלייקרס שלו אנדרדוגים מובהקים.

מי קלע את סל הניצחון, רג׳י מילר או אלן יוסטון? כמה ריבאונדים מרכוס קמבי לקח?

קמבי נפצע ברבע השני ולא חזר.

במה הפסיק להשתפר?
הוא השתדרג העונה בכל קטגוריה סטטיסטית, כולל באחוזים מ-3 ומהקו שהיו נקודת תורפה משמעותית במשחק שלו.

הוא שומר סבבה לגמרי, כל העונה(ותאמין לי כי ראיתי בערך כל משחק של דאלאס בעונה הרגילה) והיה בטופ 10 בחטיפות בליגה, מוזמן גם לראות איזה אחוזים קלעו מולו בפלייאוף.

הוא גדול, חזק ואינטיליגנט. נקודת התורפה שלו בהגנה היא כשעוברים אותו בצעד ראשון או כשפשוט לא בא לו, והוא לא חריג בזה בנוף בכלל.

אחד השיפורים הגדולים שעברה דאלאס היא בדיוק העובדה שהוא התחיל לשחק ולהשקיע העונה בהגנה.

אין לי מושג איך אתה אומר שהוא לא משתפר.
הבעיה היחידה של דאלאס כרגע זה שהוא משחק פצוע.