NBA :: דנבר נאגטס אלופת 22/23 לראשונה בתולדותיה!

זה מה שעושים המרקסיסטים ושמאלנים רדיקלים: Intersectionality שלהם… הרי בשבילם כל העוולות קשורות ולכולן יש בסיס משתוף: הגבר הלבן וההטרו יהודי/נוצרי.
בגלל זה אנחנו רואים דברים הזויים כמו הומואים מנותקים שיוצאים נגד ה"איסלאמופוביה" (אחת המילים הממוצאות הבזויות בהיסטוריה) כמה אהבלים אפשר להיות?? הרי בשבילם גם הם וגם המוסלימים מדכאים במערב… אז יש אחוות מדוכאים לולז.

אני בטוח שכולכם זוכרים את זוג ההומואים החמוד שמכ-ל המאפיות בניו יורק הלכו למאפיה של נוצרי שלא רצה ליצור עוגה עם art work של חתונת הומואים כי זה יוצא נגד הדת שלו וזו זכותו מבחינה חוקית (זה לא שהוא לא מכר להם כי הם הומואים אלא שהוא לא רצה להשתתף באירוע שמנוגד לדת שלו. וזה מעוגן בחוקה) אז מה קרה?? התקשורת המרקסיסטית הרסה להם את החיים למרות זו זכותו ובבירור זוג ההומואים חיפשו את הפרובוקציה, אבל כשחברה גברים מיוטיוב הלכו למאפיות מוסלמיות וביקשו את אותה העוגה מה קרה??? כולם כולל כולם סירבו. שמעתם על העליהום שעשו?? גם אני לא… כי זו גזענות לבקש ממוסלימים את אותם הסטנדרטים שמבקשים מאיתנו…
אז מה תגידו לי עכשיו?? בגלל שהנוצרי טעה אסור לי לשפוטצאת המוסלימי?? לא שמים לב למגמה פה??

כמו שאמר משה, לא רק שלברון לא יצא נגד סין (ואני אפילו בעדו שלא אמר מילה בנושא) אבל להשתיק מי שאשכרה אומר משהו?? אז בסדר לברון הגדול, אתה לא רוצה, מסיבות מובנות, לצאת נגד סין, אבל להתשיק את מי שיוצא נגדם?? וואו.

נושא השחורים זה נושא אחר לגמרי כמו נשוא העבדות.
אתה לא יכול לצאת נגד “דיכוי” הנשים במערב (בחייאת אבוקו תנו לי לגחך קצת) אבל לסתום את הפה כשמוסלימים רומסים זכיות נשים במערב ואף אחד לא מעז להגיד כלום כי זה לא פיסי… הנושאים קשורים. אתה לא יכול לדבר על אחד ולהתעלם מהאחר.

אתה לא יכול לדבר על רצח העם ששוטרים לבנים עושים בשחורים (הסתה פרועה, שקרנית ומסוכנת) ולסתום את הפה כששחורים אשכרה טובחים בשחורים אחרים כל פאקינג יום.
אז אתה מראה לי שלא אכפת לך אם שחור מת או כמה שחורים מתים אלא אם מי שרצח אותם מתאים לאג’נדה שלך… וכך התקשורת וכלבלבים שלה מנפחים שטויות ואירועים נדירים ומתעלמים מבעיות אמתיות של משרתות את הנרטיב החולני שלהם.

צבועים בדיוק כמוהו רק עם פחות כוח להשפיע ופחות אפשריות בחירה ממנו.

זה בעייתי לתמוך בהם. אז אני מבין שגם הוא אנטישמי כמו BLM?? גם הוא תומך בפשעים ובבזיזה שלהם?? ותסביר לי, למה הפרימר ליג תומכת בתנועה הזו?? מכל העוולות בעולם, זו הכי גרועה? באמת? אתה לא מבין שיש פה הינדוס תודעה במיוחד לדור החדש שמושפע מהאנשים האלה?? באירופה אנשים פשוט רועדים מפחד רק מלהגיד מילה רעה על בן אדם מוסלימי לא בגלל שהוא מוסלימי, אלא בגלל שהוא חרא בן אדם שבמקרה הוא מוסלימי כי… גזענות!!! זה מה שהם מנסים להשיג.

הבאת דוגמה מצוינת. שמתי לב שנשים רגרסיביות מחבקות את התרבות האסלאמית המחליאה כלפי נשים כי הן מפחדות מגזענות ובגלל ערך הintersectionality. מבין איזה קטע זה?? נשים במערב בוכות על כל שטות שזה סקסיזם או משהו וממציאות מילים מגוחכות כמו “הסגברה” אבל שזה מגיע לאיסלאם הן סותמות את הפה (אגב בדיוק כמו שהתרבות האסלאמית מבקשת) ופתאום בשבילן כיסוי ראש זה “העצמה” נשית וכל מיני שטויות כאלה. נפלא ממש.

בדיוק. אז מה היא בעיה גדולה יותר: 9 לא חמושים שנהרגו על ידי שוטרים בשנה שלמה או 10 שחורים שנרצחים כל יום על ידי שחורים אחרים??
בעיית אונס הילדים בבריטניה בידי מוסלימים נפלאים או BLM?? מה יותר חשוב לפרימר ליג???

לצערי, רובם המוחלט.

הגבר גבר הזה לא הצליח שום פעם להגיד שום דבר חכם כשהתווכחתי איתו בפייס. במיוחד כשהוכחתי לו כל פעם כמה הוא מוטה וטועה. כשאמרתי שאני ערבי הוא התחיל להתעלם ממני בגלל הטענה שאני בוט… נשבע. אבל הגבר המשיך לקרוא את כל מה שכתבתי ולמרות שתמיד הייתי חריף והוגן ולא קיללתי אף פעם בסוף חסם אותי… קלאסי

כשאתה נמנה על חלק מאוכלוסייה שהיא רק 13% מכלל האוכלוסייה אבל אחראית לכמעט 55% אחוז ממקרי הרצח המפוענחים אז סטטיסטית הז מאוד מאוד בעייתי… שוטר יהיה פי כמה יותר זהיר בשכונת שחורים לעומת לבנים. תאשים אותו??
אני בחיים לא אאשים את הביטחון בנתבג. אני מקבל את זה בהבנה. זה לא נעים לאף אחד אבל אני מודע לגמרי למה שיקרה אם יורידו לרגע את רמת המוכנות. וזה אותו הדבר.

ללא ספק המצב נורא מורכב, אבל כמו שאמרת, זה מורכב לכולם. ץראה את מצב הנוצרים בישראל לעומת המוסלימים. בשביל המדינה זה מגזר אחד. עם אותה השקעה והכל אותן דבר. בו ותראה את ההבדלים ברמת הפשיעה, אלימות במשפחה, אלימות בין חמולות, היחס לנשים, הבגרויות והכל… בכל כמעט הנוצרים לא רואים את המוסלימים ממטר. למה זה קורה?

ללא ספק מה שקרה בעבר משפיע היום אבל זה קורה לכולם ולהתקרבן לא נותן שום דבר.
קראתי שהיום רוצים יותר רופאים שחורים באמריקה, אבל בגלל העבדות כמובן הם חיים בפיגור לעומת הלבנים אז… מורידים את הניקוד הדרוש לשחור… מבין?? עכשיו תגיד לי, זה דבר חכם לעשות?? תשקיעו לעזאזל בילדים הצעירים ותבטיחו שהם יודעים מספיק את החומר אבל אל תורידו את הרמה בשביל השחורים!! זה טירוף.

יש לי עצה למי שזה לא נוח לו, אפשר להעביר את הכל לתרד של הפולטיקה ולתת לאנשים פה להמשיך לשקר לעצמם שלברון יותר טוב ממייקל :slight_smile:

חוץ מיותר אליפויות.

אם היו סופרים רק אליפויות אז גם מייקל לא הכי גדול. לקחת מספר תארים בספורט קבוצתי כמדד מכריע בין שחקנים זה בעייתי. זה לא טניס.
בכל אופן, גם אם לברון ייקח עוד 3 אליפויות עד הפרישה הוא לא יעביר בנאדם אחד לצד שלו. מי שחושב שמייקל הגדול מכולם לא ישתכנע אף פעם אחרת. וזה בסדר. מניח שזו יותר שאלה של גיל. מי שגדל בצפייה ב-NBA של שנות ה-90 לא מוכן לשמוע מכלום וכל דעה אחרת היא כפירה. הדור הצעיר כבר יותר פתוח מן הסתם.

כמויות ומגוון הטיעונים שנחשפתי אליהן בהשוואה בין שניהם במהלך השנים הן מטורפות. לכן לי באופן אישי אין דעה נחרצת בעניין. אגיד רק דבר אחד החלטי: לא מכיר בן אדם אחד שחושב שמייקל לא טופ 2, לא לחשוב שלברון טופ 3 זו לא פחות הזיה.

אז מי? רוברט הורי? 6 אליפויות עם 6 MVP בגמר. דווקא בגלל שזה ספורט קבוצתי, התרומה של ג’ורדן לאליפויות כל כך מדהימה.

קארים גם עם 6 אליפויות ו-6 MVP של העונה הסדירה. גם לפיפן יש 6. לביל ראסל יש 11 אליפויות ב-13 עונות. ברור שהם לא מתקרבים למייקל, זאת הקצנה לכך שאי אפשר לקחת מדד אחד (חשוב ככל שיהיה) ולהכריע רק על פיו.

בגלל שזה ספורט קבוצתי לשחקן בודד יש הרבה פחות שליטה על הנסיבות. עם מי ונגד מי הוא משחק, מי נפצע, מי מאמן אותו וכו’. לא חושב שהיה שחקן אחד עם יותר השפעה על קבוצה ומועדון מלברון. הוא עוזב קבוצות שהגיעו איתו לגמר וברגע אחד הן הופכות לקבוצות לוטרי. הוא מגיע לקבוצות שלא מגרדות פלייאוף ופתאום הן אלופות. שוב, לא לוקח צד ברור בדיון הזה וברוב ימות השנה אני בוחר ב-MJ כ-GOAT, רק טוען שמספרים (גם הכי קריטיים כמו מספר אליפויות) לא תמיד מספרים את כל הסיפור.

אנסה להסביר את ההבדל:
התנועה מדברת על הטיעון שחיי שחורים לא שווים כמו חיי לבנים (תסכים או לא), ולכן הם באים להגיד שהם אינם שווים פחות.
כשמישהו לבן בא באמירה של all lives matter זה שווה ערך לכך שכשיש רצח של אשה במשפחה (שוב) יבואו וידברו על חיי הגברים גם שסובלים.
אפשר לדבר על משהו שקורה ולתמוך בצד מסוים בלי להרגיש רע שאתה לא תומך כל הזמן בהכל. אם אגיד שחייבים לדאוג לנשים המוכות שסובלות בגלל שאין ענישה לגברים מכים אני בעד שיכו גברים? לא! פשוט שאני נגד התופעה של אלימות כנגד נשים.

מה שקורה עם השחורים קורה בכל קבוצה מוחלשת. גם בישראל הפשיעה יותר גבוהה אצל ערבים, שחורים, רוסים וכו… זה מצב שצריך לפתור בדרך של שלום לטעמי (שמאלני בכל זאת) ולא בדרך של אלימות והפחדה.

כמובן שיש מגזימים, כמו בכל תנועה, וכמובן שהמשטרה צריכה להמשיך לעשות את עבודתה. התנועה עצמה מדברת על נושא פשוט מאוד:
השוטר צריך לבוא לפשע של אדם שחור כמו שהוא בא לפשע של אדם לבן! לבוא מוכן לכל תרחיש אבל לא להפעיל אלימות מיותרת.

רוצה פתרון? מצלמות חזה, עובד נהדר פה בארץ עם כל הטיעונים של אלימות משטרתית שלאחר מכן מבינים שבעצם מדובר באיזה טמבל שסירב להזדהות ולא הסכים לבוא למעצר ואז עושה פרובוקציה כששמים עליו אזיקים.

בכללי כדי למגר פשיעה יש 2 דרכים:
הפחדה - לגרום לאנשים לציית לחוק בעקבות פחד.
אמון - לגרום לאנשים להאמין במדינה ולציית לחוקיה.

ברור לכולנו איזו דרך עדיפה, כן?

הביקורת על הצביעות של לברון איננה סתם כי הוא לא מתנגד לכל עוולה בעולם. אף אחד לא מתרעם שלברון תומך בשחורים אך נמנע מלהתערב בסכסוך בנגורנו קרבאך. זו תהיה ציפייה לא סבירה ודי מטופשת.

אבל, כן מתרעמים כשאיש אחד ב-NBA יוצא נגד הממשלה הרוצחת של סין, וכל הליגה משתיקה אותו. אנשים שעכשיו מזדעקים לכתוב Freedom על חולצותיהם, להעלות לרשת סרטוני תמיכה בחירות אישית והשתתפות פוליטית, לא רק סתמו את הפה אל מול העוולות של הממשל הסיני, אלא סתמו את הפה למי שהעלה אותן, ואף הגדילו לעשות והתנצלו בפני סין. זו צביעות שאין כדוגמתה.

ואם תעלה הטענה “מה, לכולנו יש מוצרים סינים בבית”, אומר שראשית ראוי לנסות להימנע ככל הניתן מרכישות אישיות כאלו. שנית, המגמה העולמית היא לייצר מוצרים כגון טקסטיל במדינות אחרות כבנגלדש, כשסין מתחילה להתקדם לטכנולוגיה (אין לי שום דבר של שיאומי, חוואוי או שאר המרגלים). דבר שלישי והחשוב ביותר - אף אחד מאיתנו לא השתיק ביקורת על סין, וחמור מכך - אף אחד מאיתנו לא ניצל השפעה גלובלית כשל לברון ג’יימס כדי להשתיק ביקורת כלפי הממשל הסיני.

כל מי שבאמת עוקב אחרי BLM יודע שהם למעשה תומכים בהפרדה גיזעית בדלנות ושינאה לארה"ב.

יש מספיק תמונות שלהם בארה"ב בקמפוסים ובמקומות כאלו שרואים שהם מיצרים אזורים שלמים שללבנים אסור להיכנס לאותם אזורים (לא מספיק התמונות של השחורים שלבנים כורעים ברך מולם ומבקשים מהם סליחה? תעשו גוגל ותמצאו).

זה שיש להם שם יפה זה לא הופך אותם לארגון שוחר שלום ושיויון. אנטיפה זה קיצור של אנטי פשיזם,
אז מה, במציאות הם ארגון שרובו מורכב מלבנים מפונקים מהמעמד הבינוני המפונק שם, שיוצאים ומחפשים להרביץ לאנשי ימין ולשרוף רכוש של כל מי שהם חושבים שהוא שייך “לקונלאליזם האמריקאי”, או איך שהם מכנים אותו. כולל רכוש של שחורים. יש קליפ שמסתובב ברשת של בחורה שחורה שמתחננת לצמד ביריונים של אנטיפה, לא להרוס סניף מקומי של בית קפה כי הבעלים של הבית קפה זה אם חד הורית שחורה. הם סירבו ובזזו אותו.

אז קוראים להם BLM ואו

אני רואה ששקט פה.

אז הפלייאוף התחיל ואני חושב שלראשונה מזה הרבה זמן אין באמת גמר שהוא באנקר מההתחלה.

הלייקרס היו אמורים להיות הבאנקרים, אבל הפציעות התכופות של לברון ודייויס כנראה סדקו.
יש תחושה שהנטס עם השלישייה האדירה לא יוכלו למול קבוצה עם סנטר דומיננטי שיחגוג בצבע.

אז מיאמי כבר בחוץ, סביר להניח שוושינגטון, בוסטון וממפיס הולכות להצטרף אליה ממש בקרוב.

מה התחזיות שלכם?

הכל תלוי בכוכבים של הלייקרס, אם לברון ודיוויס יהיו כשירים אז זה שלהם, אם לא אז זה בין הלוזרים והנטס עם עדיפות לנטס.
גם בלי דיוויס לברון יוכל לעבור את פיניקס, אבל משלב הבא זה בעייתי.

כבר כמה עונות שה-NBA היא בדיחה, אבל העונה הזו עברה כל גבול. האלופה לא תהיה הקבוצה שהכי טובה בכדורסל, אלא הקבוצה שנפצעה הכי פחות. מארי בחוץ, דיוויס בחוץ, דוראנט, ווסטברוק, הארדן, לברון חצי עונה בחוץ, והפלייאוף בקושי התחיל. עונה מוגזמת לחלוטין עם מעט מאוד ערך ספורטיבי, וקשה לומר שהכתובת לא הייתה על הקיר.

והנה, פיניקס מנצחת את הלייקרס רק כי דיוויס פצוע (וגם כששיחק, הוא ולברון בחצי כשירות). אבל, כריס פול נפצע שוב וייתכן שיפספס את המשחק הבא, שאותו פיניקס עלולה להפסיד בגלל פציעה משלה. הדבר היחיד שמותח בפלייאוף הזה הוא מי הבא בתור להיפצע.

מוסיף לדבריך שגם דונצ׳יץ׳ שיחק פצוע במשחק האחרון מול הקליפרס וזה מאוד הורגש על המשחק שלו.

וגם אמביד נפצע ולא ברור עדיין מתי יחזור, אם כי להבנתי לא מדובר במשהו חמור.

כמובן שאסור לשכוח את פורטלנד, שם יש טרגדיה אמיתית וכולם חוץ מלילארד פצועים בראש.

חוץ מלילארד, פורטלנד עשו 1/11 בהארכה, לא ייאמן

אז המאבס איכשהו הצליחו לקחת עוד משחק מהקליפרס. לא מצליח לאכול את הקליפרס, קבוצה כל כך מוכשרת ואדישה, על הנייר אמורים לעבור בקלילות. במשחק הקודם בסדרה הם שיחקו בדיוק כמו שהייתי מצפה מהם.
קבוצה מוזרה.

הנטס ומילווקי פותחים את חצי גמר המזרח, הארדן נפצע בהתקפה הראשונה. כמה מקסים

קוואי כנראה גמר את העונה ועדיין איכשהו הקליפרס עלו לגמר המערב.
חייב לומר שחשבתי שהפעם במינוס 2 בסדרה הם לא יצליחו להינצל.

סדרה שהייתה בדרך הבטוחה לסוויפ של הנטס נגמרת בניצחון של הבאקס, כי קיירי סיים את העונה והארדן משחק עם חצי גוף.
לברון כמובן צייץ שבוע שעבר על כך שהוא התנגד והתריע מראש ואף אחד לא הקשיב לו. הפעם הוא צודק במאה אחוז. חוץ מיאניס כל הכוכבים נפצעו בסמוך לפלייאוף או במהלכו, ושום דבר לא גמור עדיין. בדיחה.