NBA :: דנבר נאגטס אלופת 22/23 לראשונה בתולדותיה!

אמת, מכה גדולה לליגה. לפחות מבחינת הנטס זה לא מפתיע, כל העונה הם היו פצועים. אני מופתע שדוראנט שיחק כל כך הרבה וכל כך אינטנסיבי בסדרה הזאת ולא נפצע. אם הוא רק לא דורך שם על הקו…
מבחינת יאניס זה משחק שיכול להגדיר קריירה אם ילך עד הסוף. בהתחשב בפילי המדשדשת, אטלנטה הבינונית, קליפרס בלי קוואי ופול השברירי - הבאקס פייבוריטים. הכי בריאים כרגע והכי מאוזנים.
ואיזה כיף לראות את האווירה המחשמלת באיצטדיונים אחרי שנת קורונה.

בהחלט כיף שהקהל חזר לאולמות, אבל חבל שהשחקנים חזרו הביתה :<

לגבי יאניס, אני יודע שההיסטוריה לא זוכרת כוכביות, אבל אליפות בעונה הזו לא אומרת שום דבר מבחינתי. לכולם ברור שלברון ודיוויס היו דורסים את כל הליגה אם היו בריאים, ובמקסימום היו מאותגרים קצת על ידי הנטס. תמיד יש פציעות, וקרי לקח אליפות על 7 שחקני קליבלנד, לברון על ווריורס בלי גרין וקוואי על ווריורס רק עם קרי ולא ממש זוכרים את זה, אבל מה שקורה השנה זה קרקס. אין לזה שום קשר לכדורסל ברמה הגבוהה ביותר אלא יותר להישרדות עונה 42.

לא אוהב אמירות כאלה. תמיד אפשר למצוא כוכביות. בסוף גם להיות בריא ולחלק נכון את הכוח זה חלק מגדולה של שחקן.
כתבת שלברון היה מאותגר רק על ידי הנטס, אבל מילווקי ניצחו את הנטס.
זה כמו לאמר שבאיירן הייתה זוכה בצ׳מפיונס כי ההפסד לפסז׳ היה עם פציעות, או שההפסד של פסז׳ לסיטי לא היה קורה אם אמבפה היה כשיר.
זה ספורט. לכל זכיה יש כוכבית אם מחפשים אחת.
תמיד קבוצה נהנתה מפציעה כלשהי של היריבה או החלטה גבולית של השיפוט או משהו.
בכדורסל אני פחות חזק אז אדגים על כדורגל.
על 2021 דיברתי.
ב2020 - עונת קורונה בלי גומלינים, סיכוי טוב שסיטי היו עוברים את ליון ואז מי אמר שלא היו ממשיכים לגמר.
2019 - סיטי - טוטנהאם. סיטי קבוצה חזקה מטוטנהאם וכנראה שהייתה יריב רציני יותר מול ליברפול (כמו שהם זכו באותה עונה באליפות).
2018 - המתנות של קאריוס בגמר ושל אולרייך בחצי עזרו לריאל.
2017 - אירועי השיפוט של ריאל ובאיירן.
2016 - הגרלות ממש קלות של ריאל וניצחון בהטלת מט… אה פנדלים.
2015 - אם לא הפציעות ריאל חזקה בהרבה מיובה, וגם הייתה חזקה מברסה כשההרכב הה מלא.
2014 - פה אין לי מה להגיד, אם כי כנראה שסתם לא הסתכלתי על המשחקים האחרים שלא היו של ריאל (צבא וזה).
2013 - לא זוכר סימני שאלה.
2012 - באיירן עלו מפנדלים, לא כי היו טובים יותר. בסוף צ׳לסי ניצחו עם המון מזל והחמצת פנדל של באיירן.
2011 - האדום השנוי במחלוקת של פפה.
2010 - אוהדי ברסה ימשיכו אותי.
2009 - אוהדי צ׳לסי ימשיכו אותי.

בקיצור, כמעט כל עונה אפשר למצוא כוכבית. כמעט כל זוכה נהנתה באיזשהו שלב ממזל, החלטת שיפוט גבולית או פציעות של היריבה.
אני לא כותב שבהכרח כל מקרה שצוין למעלה הוא טעות שיפוט. רק שכמעט כל עונה היה דיון על משחקים.

ברוקלין שיחקו ללא אחד הכוכבים? זה ספורט וזה המשחק. קורה. בגלל זה קבוצות מסוימות בונות סגל לעומק.
בסוף אם נשים כוכבית על כל אירוע כזה, בואו פשוט ניתן תואר לפייבוריטית בתחילת העונה ונחסוך לעצמינו את כל המשחקים חסרי המשמעות שמטרתם רק לתת היילייטס לאלופה בדרך לתואר.

זו הנקודה שלי. מה שקורה ב-NBA העונה לא נכלל תחת “זה ספורט וזה המשחק. קורה”. זה מחדל שהיה ידוע מראש - דרישות לא אנושיות מספורטאים מקצוענים מובילות לכך שכל (!) הכוכבים היו פצועים העונה, ורובם במהלך הפלייאוף, שברובו הוכרע על פציעות ולא איכות עד כה. זה לא קרה אף פעם, וחשוב מכך - זו לא יד המקרה אלא תכנון מפגר ונפשע שגורם למשחקי הכריסמס בפרמייר ליג להיראות כמו קייטנה.

שאלה לעכברים.

לוקה דונצ׳יץ׳ בעיניכם, עוד סטאט פאדר או הריל דיל?

שיבנו קבוצות רחבות ולא ישקיעו את הכל בכמה כוכבים שצריכים לשחק 48 דקות.
בעוד בכדורגל הכוכבים צריכים מנוחה, בכדורסל לא. שיתחילו לשחק קבוצתי אם צריך.
העונה הייתה שונה והקבוצות לא התאימו את עצמן, אלה שכן הרוויחו.
בסוף זה לא שמילווקי קיבלה הרבה מנוחה ורק ברוקלין לא. כולן שיחקו אותו מספר משחקים.
מה הפתרון שלך? להוריד משחק? ואז היו שמים כוכבית על העונה שהקבוצה שזכתה הייתה צריכה לנצח פחות משחקים.

כל הכבוד לקבוצה שתזכה, אני אלך על הכיוון ההפוך ממך, לא רק שהיא תהיה אלופה בזכות ולא בחסד, אלא שהיא גם תעשה את זה למרות פציעות וקורונה. מרשים הרבה יותר משאר השנים.

סתם זה לא מרשים יותר, זה מרשים כמו כל עונה. בסוף הקושי על כל הקבוצות הוא זהה.

כמו שזה פייר ששחקן אחד קולע טוב מאחר או גבוה מאחר. זה פייר ששחקן אחד בריא יותר מאחר.
בכדורגל שרפנו על כך את בייל, לא נתנו לו להנות מהתירוץ.

הוא מדבר פה על משהו אחר.

בגלל הקורונה, העונה אשתקד נגמרה באוקטובר (עונה רגילה נגמרת ביוני).
בגלל הפיגור, העונה הנוכחית התחילה בדצמבר (עונה רגילה מתחילה באוקטובר).

בזמן שבעונה רגילה יש 4 חודשי פגרה, העונה היה חודש בודד של פגרה.

אני לא איזה עכבר NBA, אבל אפילו אני יודע שכבר שנים מדברים על זה שהליגה ארוכה מדי וזה ש82 הורג את התחרותיות עד הפלייאוף. שלא לדבר על העומס המטורף על השחקנים שצריכים לחיות בדרכים, עם 3-4 משחקים בשבוע, כל שבוע.

אז העונה החליטו לקצר ל72 משחקים. נשמע אחלה, לא? 10 משחקים פחות אומר יותר ריווח של העונה. אז מה שקרה זה שהרבה קבוצות נכנסו לבידוד, וקבוצות יצאו למסעי משחקים לא אנושיים. אם אני לא טועה, וושינגטון היה רצף של 8 משחקים ב10 ימים או משהו כזה.

כדורסל זה לא כדורגל. יש 5 שחקנים על הפרקט בכל זמן נתון, כך שאם יהיו לך 2-3 סופרסטארים, אתה יכול להגיע מאוד רחוק (בניגוד לכדורגל, שם גם אם תשים את מסי ורונאלדו בשיאם באותה הקבוצה, הגנה כמו הנוכחית של בארסה תפסיד להם תארים בסיטונאות). ב-NBA זה אפילו יותר קיצוני, והמשחק מבוסס על הסופרסטארים, כשהתפקיד של השחקנים המשלימים הוא הרבה פעמים לא להפריע.

הטענות שלו פה הן על הליגה, שהחליטה לבחור בכמות על חשבון הבריאות של השחקנים. טענה די לגיטימית. להגיד שקבוצות ישנו את הצורה שבה הן בנויות, וילכו על סגל רחב של שחקנים בינוניים, זה אולי נחמד לעונה כזאת, אבל יקרוס בכל עונה רגילה.

מבחינת כישורים התקפיים - אב-אבא של הריל דיל. אחד השחקנים ההתקפיים הכי מוכשרים שיצא לי לראות. אני חושב שלא מוגזם להגיד שהוא אפילו מעל הארדן, שני רק לדוראנט כרגע. כמות הכלים והתעלולים ההתקפיים שיש לו היא בלתי נגמרת. צריך להגיד שהוא הצליח לקחת את הקליפרס לשבעה משחקים כשיוטה המדורגת ראושנה הפסידה להם ב6 וזה עם קוואי בחוץ למשך שני משחקים. ובגדול מה שמסביבו בדאלאס פחות טוב משמעותית ממה שמסביב לדונבן מיצ’ל. יש לו את גן הקלאץ, יש לו אופי של “עקשן” והוא לא נרתע מאתגרים ומה שהוא עשה לפטריק בוורלי גובל בהתעללות. אפשר להתווכח על כמה בוורלי שחקן הגנה כזה טוב כמו שיש לו מוניטין, אבל הוא וטרן בליגה שלא נרתע בקלות ולוקה פשוט אכל אותו. גם עם פול ג’ורג’ הוא גם התמודד מצויין, רק קוואי הצליח קצת להוציא אותו מאיזון, וגם זה לא בכל המשחקים.

בתור שחקן שמוביל קבוצה לאליפות - אני חושב שהוא הריל דיל ברמת ביטחון של בערך 90%, אבל יש סימני שאלה. אחד, החוסר זריזות מאוד פוגע בו בהגנה. בכנות, בנ.ב.א זה חסרון אבל לא כזה שפוסל אותך מלהיות כוכב למרות כל הקלישאות על “הגנה לוקחת אליפויות”. הבעיה השנייה היא שהוא נכנס למוד של “רק אני מכדרר וכולם בפינה עומדים ומחכים לזרוק שלשה”. הוא נכנס למוד הזה יותר מדי ומהר מידי בתוך המשחק. זה צריך להיות שמור לדקות האחרונות, לפני כן תן לחברים שלך לקבוצה לשחק, מישהו צריך לקלוע נקודות ברבע השלישי.

עכשיו השאלה אם זה משהו שמאמן יכול לפתור, אולי co-star טוב יותר יכול לפתור, או שזה משהו מובנה בו. האופי העקשן שלו גורם לו לבכות קצת יותר מדי לשופטים, אולי הוא גם שחקן שקשה לאימון. ההתפטרות של קרלייל מעלה קצת סימני שאלה בהקשר הזה.

מוסיף על אביעד: גם אם לא יתקדם מילימטר (או ירד אפילו לפתע ברמה) הוא HOF. חלק מהפרשנים בארה"ב כבר מדברים על דרך סלולה ל-10 הגדולים אי פעם אבל אתם יודעים איך זה באמריקה.

לגבי אליפות- זה תלוי בעוד הרבה משתנים חוץ מהסופרסטאר. טריידים, סגל משלים שמופיע בזמן, כוכב ליד שלא נפצע או מספק את הסחורה, GM, יריבות ולפעמים גם מזל. הרי אם פורזינגיס היה חצי מהמצופה זה סיפור אחר לגמרי. ההיסטוריה של הליגה מלאה בשחקנים גדולים בלי טבעת. בכל מקרה, בדאלאס הנוכחית זה לא יקרה. יצטרך למשוך כוכב נוסף או להכריח טרייד. יש לו את היכולת והאופי להביא אליפויות אבל לא הכל בידיים שלו.

בסדר, ועדיין זה לא אמור להוריד מערכה של האליפות בעונה כזו.
אליפות זו אליפות.
העונה הייתה פחות מנוחה? זה קרה לכולן. אם מילווקי סבלה מזה פחות זה בזכות שחקנים חזקים יותר, גם תכונה חשובה.

לברון הפסיד אליפות כשלאב וארווינג נפצעו, איך זה שונה מכך שארווינג נפצע לברוקלין?
סטף קרי הפסיד 2 אליפויות בגלל פציעות, אחת של גרין מול קליבלנד ולברון, ואחת של דוראנט ותומפסון מול טורונטו.
אלה דברים שקורים, ובסוף לא הזוי שכוכב נפצע. שיגידו תודה שמדובר באחד ולא ב2 כמו שקרה בלא מעט שנים לפני כן.

אגב, גם שנה שעברה הייתה הזויה הרבה יותר ועדיין אף אחד לא רוצה לקחת ללברון את האליפות. האם זה כי פשוט לברון הוא בן אדם שאנשים יותר רוצים שירים אליפות בסוף עונה מאשר יאניס בקבוצה קטנה יותר ופחות מוכרת?
לא כזה נורא ששחקן שאינו סטף קרי, לברון, דוראנט או לנארד ירימו את הגביע. דווקא זה מבורך בעיני, כמו קאנטה בספורט המקביל.

ברור שלא, אבל בסופו של דבר כשגה הרבה סופרסטארים (ושחקנים בכלל) נפצעים, זה גורם לאנשים להתמרמר. ובצדק. זה לא שחקן או שניים.

אגב, יאניס נפצע גם במרץ, וגם בפלייאוף הזה. פשוט היה לו מזל, וזה לא קרה ברגעים מכריעים.

אני עדיין לא מבין איפה הבעיה לגבי הלגיטימציה של הזוכה לגביע?
ברור שהגיוני להתבאס על הNBA. אבל אין פה שום זכיה עם כוכבית.
גם מסי יכול להפצע בכדורגל. גם מודריץ נפצע ב2015 וכנראה שזו הסיבה שלא זכינו בשום תואר דווקא בשנה בה היה לנו את הסגל החזק ביותר מבין כל השנים בהן כן זכינו.
אם באיירן לא היו מאבדים את הכוכב הגדול שלהם אז אולי הרבע היה נראה שונה.
אם פריז לא הייתה מאבדת את הכוכב הגדול שלה אולי החצי היה נראה שונה.

קודם כל כי כדורגל זה לא כדורסל. ההשפעה של 1 מתוך 11 היא נמוכה של 1/5.

שנית, תאר לך עונה שבה מסי, רונאלדו, לבנדובסקי, דה בריינה, ברונו, סוארז,ניימאר, מבפה כולם נפצעים. אתה תקבל ליגת עלובות.

נכון, אבל בכדורגל גם נפצעו לך יותר. בריאל העונה היה זמן עם יותר פצועים מקבוצות NBA שלמות.

מה קיבלנו העונה?
באיירן הודחו ללא לבנדובסקי.
ריאל הודחו ללא מנדי, קרבאחל, ועם קרוס ומודריץ חצי פצועים (וראמוס).
פסז הודחו ללא אמבפה.
סיטי הפסידה כשדה בריינה נפצע.

נכון זה מבאס אבל זה תמיד קורה. זה הספורט!

אם אתה שם כוכבית על האליפות של מי שלא תזכה העונה אני אשים כוכבית על הזכיה של ברסה בדאבל ב2015 שכן כשמודריץ׳ היה כשיר ריאל הייתה הקבוצה הטובה באירופה.
ברור שזה מבאס, אז שהמאמנים יתנו מנוחה לכוכים. תזכיר לי מצי פעם אחרונה לא היה פצוע בגמר של סדרה כלשהי? (לאב, ארווינג, דוראנט, תומפסון, גרין). גם האליפות של הלייקרס עונה שעברה הייתה כי דוראנט היה עדיין פצוע, לא?

בקיצור, אין מה לדבר על באסה או לא באסה, אני מדבר על לגיטימיות האליפויות. לטעמי אליפות שתושג בזכות ולא בחסד.

פיניקס הראשונה שמעפילה לגמר.
איזה כיף לראות את כריס פול כל כך מאושר.
מאוד מקווה שהם ילכו עד הסוף.

הפציעה של יאניס כנראה לא חמורה כמו שנראתה, נחזיק לו אצבעות.

טוב, זה טרייד רציני. ראסל ווסטברוק בלייקרס משלים עוד “ביג-3” מלבד אלו של הנטס. השחקן שכמעט וקיים קונצנזוס סביב הטענה שהכדורסל שהוא משחק לא מביא אליפות, חובר לקבוצה שהמכשול העיקרי העומד בדרכה לאליפות הוא פציעות. סיכוי יותר טוב מזה ווסטברוק לא יקבל לעולם, והלייקרס, שחיפשו רכז יוצר, כמעט ולא יכלו למצוא רכז יותר יוצר מראס.
עם זאת, איך הכדורסל של הלייקרס יראה עם השלישייה הזו? ווסטברוק יוריד אחוזי usage לשם שינוי? לברון כבר לא מרכז לעת מצוא? יהיה מעניין

מה אתם חושבים על ההחלטה של ברוקלין להשאיר את אירווינג בחוץ? האם זה לגיטימי או לא?

לדעתי העולם משתגע, לחייב שחקן כדורסל צעיר בשיאו שהסיכוי שיקרה לו משהו מהקורונה הוא אפס מוחלט לקחת זריקת חיסון ניסיונית שלא יודעים את ההשלכות שלה בטווח הרחוק זה טימטום, ועוד להרחיק אותו מהליגה על כך זה ממש רשעות, הכסף שולט בעולם לצערי, למזלו של קיירי יש לו מספיק כסף כדי לשים פס על הליגה, הבעיה זה האחרים שעובדים קשה ובקושי גומרים את החודש שנותנים להם לבחור בין רעב לבין הכנסת חומר שהם לא מאמינים בו לגוף שלהם.

אוי ואבוי, גם פה?

קיירי לא מסכן רק את עצמו אלא גם את יתר השחקנים, האוהדים וחברי הצוות של הקבוצות, עיתונאים ומה לא. העבודה שלו מתבצעת באולם סגור. אין בעיה שלא יתחסן, אבל זכותם המלאה של הנטס לא לאפשר לו לממש את “זכותו” לסכן אחרים (שזה אגב יותר קרוב לרשעות), וכך גם של כל מעסיק אחר.

מדהים אגב שאתה חושש מההשלכות ארוכות הטווח של החיסון אבל לא של הקורונה (שהן במקרה הטוב ידועות באותה מידה). מאד עקבי.

28 פוסטים פוצלו לנושא חדש: קורונה - הדיון של הקוביד