קורונה :: הדיון של הקוביד

אני מודע להשלכות של הקורונה, הצטננות קלה שעברה תוך כמה ימים, השלכות החיסון אני לא יודע, אז אני בוחר במה שאני יודע.
שאר חברי הקבוצה האוהדים והסדרנים הם מחוסנים, לא? למה שיפחדו?

אתה אומר את זה כמה בדיוק? אתה מודע לתופעות ארוכות הטווח של הקורונה כי נתקלת בהם? כי אתה רופא?
מה שאתה רושם פה זה שטות מוחלטת, יש הרבה חולים צעירים שחלו בקורונה לפני הרבה חודשים ועדיין לא חזרו לעצמם ומתלוננים על הרבה תופעות שאיו לך מושג מה הם.

עכשיו נעבור לחלק השני, החיסון לא מונע מחלה ב 100%, הוא גם לא מונע מחלה קשה ב 100%, הוא מוריד את הסיכון זה נכון אבל עדיין יש סיכוי שהוא יפגע באנשים אחרים.

לא מכיר כאלה, אני מכיר הרבה אנשים צעירים שחלו בקורונה ועברו את זה כמוני כאילו כלום לא קרה, חולים צעירים שלא חזרו לעצמם שמעתי רק בחדשות… לעומת זאת מכיר 2 קרובי משפחה צעירים בריאים שחווים תופעות לוואי קשות מיד אחרי החיסון שמשום מה הרופאים מחליטים שלא קשורים לחיסון. אחד מהם סובל מדלקת קרום הלב, ושנייה אובחנה בטרשת נפוצה אחרי שהתחילה לסבול מבעיות נוירולוגיות ממש אחרי החיסון וכרגע היא מקבלת קצבת נכות.
אז בבקשה תפסיק להסביר לי שאני מדבר שטויות ותוציא את הראש שלך מהטלוויזיה.

ככה זה בחיסונים אחרים, ולא ראיתי שמונעים ממי שלא מחוסן שפעת להגיע למקום העבודה שלו.

באמת? והפגיעה הישירה? והטילטול שעוברים החברים לקבוצה מזה שמונעים מחבר שלהם לשחק כי הוא לא מוכן שידחפו לו חומרים זרים לגוף?

טיטי אתה מדבר מהתחת. עם כל הכבוד להיכרות הקרובה וכו’ עם מקרים אנקדוטליים שממש ממש לא מוכיחים כלום (רפואה שלמה ומלאה לכל המעורבים), זה נושא מקצועי שאין לך שמץ של מושג בו ובטח שלא סטטיסטיקות שיכולות לבסס את היותה של הקורונה “הצטננות קלה”, שלא לדבר על ההשפעות ארוכות הטווח (של המחלה או של החיסון). גם אני לא מומחה למען הסר ספק, אבל הקונצנזוס של רובם המכריע רחוק משלך שנות אור.

הייתי רוצה לומר שאני מופתע מזה שאתה מכחיש קורונה אבל לא ממש. דווקא מסתדר. אני בעיקר מאוכזב. מה עם צורתו של כדור הארץ? גם שם קיירי צודק?

חברה כולם לעצור מחקרים רפואיים, סטטיסטיקה זה שקר שמוכרים לנו, אין טעם להמשיך טיטי לא מכיר אנשים שנפגעו מקורונה, וטוען שמכיר שניים שנפגעו מהחיסון. בוא תספר לי רק מה המשכורת של קרובי המשפחה שלך שנדע מה השכר הממוצע במשק.

כי שפעת לא מתפשטת באותו קצב ולא מהווה אותה סכנה לציבור. אם יהיה זן חדש ומדבק יותר, נגיע לזה גם עם שפעת. המדינה חייבה בעבר להתחסן נגד חצבת, ברוב העולם חייבו בשנות ה50 להתחסן נגד פוליו, זה רחוק מאוד מלהיות חסר תקדים.

ובעיקר כמו שכבר רשמו - אף אחד לא קושר את קיירי למיטה ומזריק לו חיסון. יש קטגוריה גדולה של מקומות עבודה שיהיו חסומים בפניו. זה לא נעים אבל זו בחירה שלו, ובסופו של דבר הממשלה מגינה על שאר האזרחים שבוחרים לא להאמין שהעולם שטוח.

בשלב הזה חולקו כבר 6 מיליארד מנות של חיסונים. אני לא זוכר מספרים מדוייקים של כל אחת מהחברות, אבל חיסוני MRNA הם הפופלריים ביותר. האירוניה היא שבשלב הזה מדובר באחד החיסונים הכי יעילים ובטוחים שהאנושות אי פעם הפיקה. רק שבמקום להתמודד רק נגד וירוס החיסון צריך להתמודד גם נגד פייסבוק

תתיחסו לנדון ‘קורונה בספורט’ ולא ל ‘קורונה בעולם’. זה דומה ובחלקים מסוימים מקביל אבל עדיין יש שוני.

הליגות בארה"ב זה נטו כסף. רק זה. כל דבר היכול לפגוע בהכנסות - מביטויי גזענות, עד אונס, מכות לחברה/ילדים, התעסקות עם נשק, סמים וצפונה, כל אלו אם הם יפגעו בהכנסות של הליגה או הקבוצה - המפגע ייעלם בלי לחשוב פעמיים.

העסק מסתבך כשאפשר להעלים או לאפרר (לעשות אפור משחור) את הבעיה - אם השחקן שווה את זה, היינו אם העפה של השחקן תפגע יותר מאשר הכסף שהוא מכניס לליגה או לקבוצה ואז כל העבירות הנ"ל מותרים בכיף. הצביעות האמריקאית - קווים לדמותה.

באשר לקיירי, הוא בגדול כאב ראש רציני. הבעיות שהוא גורם עולים על כל מעלה שלו (ויש לו הרבה), יום אחד הוא במשבר כי טראמפ אמר איזה משהו נגד הדמוקרטים וזה פגע בו, אח"כ הוא כואב את כאבם (פחחחח) של השחורים שנהרגים ע"י הלבנים, בין לבין הוא נפצע פעם פעמיים, ובגדול מאז האליפות שהוא הביא יחד עם לברון לקליבלנד הוא מתנהג כמו סופרסטאר יהיר שהשמש זורחת לו מהתחת ויכול לעשות מה שבא לו. אז הוא עושה. אז קבוצה אחת החליטה לעשות לזה סוף. וזה בכלל לא נורא כמו גם שבסיומו של תהליך ברוקלין רק תרוויח מזה.

אני בטוח כמו כולם שבאשר לקורונה רב הנסתר על הנגלה. בטח כשבכל ניסוי מדעי או מעקב אחרי מחלות לא מסיקים מסקנות אחרי שנה וחצי, זה לא מקצועי בעליל. בסך הכל מנסים לגשש באפילה וכשגורמים לא מקצועים מתחילים לספר ולמכור הבנות רמת האמינות היא אמנון יצחק על סטרואידים.

לא מזלזל באף אחד, אבל מי שמפחד שישאר בבית ומי שלא שיסתובב ויעשה מה בא לו (לא חולים מאומתים כמובן), אבל לכפות על מוסד שיפסיד כסף ובכמויות בגלל איזה אחד ההולך נגד דעת הרוב זו הזייה. בטח כשהוא פוגע בכסף אמריקאי ומפריע לקודש הקודשים - הספורט האמריקאי - להתנהל כראוי בכאוס הזה.

אתה לא.
בדיוק כמו שלא יודעים מה השפעת החיסון לטווח הארוך גם לא יודעים על הקורונה.
אף אחד לא בדק על השפעת הקורונה לאחר מספר שנים, ודרך אגב בנתיים מהקורונה עולים יותר תסמינים.

לגבי הנקודה הזו - חוץ ממה שכבר כתבו לך על כך שהחיסון לא יעיל במאה אחוז ויעילותו תלויה מאד באחוז המתחסנים, יש מי שלא מסוגל להתחסן. בנוסף, אם ירשו לקיירי זה פותח את הסכר גם לאחרים.

לא מדויק, שלברון גימס שר שיר אנטישמי על יהודים הוא קיבל נזיפה. שהשחקן הלבן שאני לא זוכר את שמו כרגע סיפר בדיחה על יהודים הוא קיבל השעייה מהליגה.

אם אתה שחקן שחור, אתה יכול להיות אנטשימי חופשי. ואם אתה שחור וגם מפורסם אתה יכול לעשות את זה אפילו בלי לבקש סליחה מאף אחד.

זה הכל תלוי בזהות העולב מול זהות הנעלב. ובעיקר איפה הוא עומד בפולטיקת הזהויות.

(ודרך אגב אני לא חושב שצריך להשעות אף אחד בגלל בדיחות או דעות לא נכונות אפילו דעות אנטישמיות. חופש ביטוי זה קדוש בעיני)

משה, פספסת את הפיסקה הבאה. זה בדיוק מה שכתבתי. לאבד את לברון זה לאבד אולי חצי מההכנסות, אז מותר לו לעשות מה שבא לו, אבל השחקן הדביל שצעק במשחק מחשב יהודון מסריח עף על טיל כי הוא לא חלק חשוב בליגה. זה בדיוק הצביעות האמריקאית.

אני מחוסן שלושה פעמים לא מכחיש קורונה ושומר ושמרתי על כל כללי הריחוק החברתי. אני לא מסכים עם חלק ממה שטיטי כתב אבל בגדול , אסור בשום פנים ואופן להעניש אף אחד בגלל שהוא לא רוצה להתחסן. כל מי שלא מבין על מה אני מדבר, ממולץ לו לצאת מהבועה שלו ולהסתכל מה קורה עכשיו באוסטרליה.

ענישה וסנקציות על אדם שלא רוצה להתחסן זה עוד צעד ברור בדרך לאובדן החירות שלנו.

איזה קונצנזוס בדיוק? מאקו וחדשות 12?
גם אתה מדבר מהתחת תוך התבססות על מקורות שאתה מאמין להם שמספרים לך שכל מי שלא רץ להתחסן הוא ממעמד סוציו אקונומי נמוך לא מלומד שמאמין שהולכים להשתיל לו צ’יפים בראש ולרגל אחריו עם ה g5, ככה שתרגיש יותר טוב עם עצמך שבחרת לקחת חיסון שאתה לא יודע עליו כלום.
אז אני לא ממעמד סוציו אקונומי נמוך, יש לי תואר מאוד מכובד ומבוסס כספית ממזמן, לא כמו קיירי אבל לשמחתי במצב שתו ירוק לא מזיז לי.
אני פשוט אוהב לחקור דברים ולהגיע למסקנות בעצמי, במקרה הספיציפי הזה אני בצד של הלא מתחסנים.

תגובה טיפוסית חרטטנית, איזה מחקרים רפואיים אתה מכיר חוץ מאלה שאתה רואה בחדשות 12?

באמת? איך אתה יודע? האם אי פעם עשו מאות אלפי בדיקות ביום לגילו שפעת?

למה יש לי הרגשה שאתם חושבים שאני לא צופה בחדשות 12 ומבין מה הם מסבירים בדיוק כמוכם?
אני מבין עברית, וצופה גם בחדשות 12,לא צריך להסביר לי מה הם מסבירים.

כל פעם מדהים אותי מחדש, ממש ככה, כל הכבוד.

אבל לא רק אתה, נראה שהעולם התהפך, כל השמאלנים הפכו לחצי פשיסטים ופתאום רק מהצד הימני אתה שומע אנשים שמבינים מה קורה פה ולאן נגיע… גם בארה"ב זה בדיוק ככה.

למר’'צ אני כבר לא אצביע בחיים, תגיד לי למי אתה מצביע, תרוויח להם קול בבחירות הבאות.

אני לא מכחיש קורונה ולא מתנגד חיסונים, שיחסנו ויגנו על מי שנמצא בסיכון וישתנו לשאר העולם לחיות.

1 באפריל? :stuck_out_tongue_winking_eye:

זה עצוב. בארה"ב הימין ביקורתי מאוד כלפי המימסד הרפואי. בארץ הימין בגלל פוזציה פוליטית לא שואל שאלות. ומשרד הבריאות הפך להיות מה שמועצת גדולי התורה בשביל ש"ס.

אסור לבקר אסור לשאול שאלות. כל מי שלא זורם עם הזרם המרכזי הוא מכחיש קורונה.

יש לי שאלות. אני מצטער עם זה פוגע במישהו פה. אבל היד שלי הלכה פייפן אחרי החיסון השלישי. שמישהו יסביר לי שאין קשר . עוד לפחות שתי אנשים בעבודה שלי עם תסמינים דומים. מצטער אם זה פוגע ומעצבן פה את אורי והשאר. אבל יש לי שאלות. תרצחו אותי. יש לי שאלות.

למה ככה? הקורונה כבר ידועה חיי וקיימת עשרות שנים…

בדיוק ככה.

ואני רציני, החרא הזה שר הבריאות רוצה למנוע משכורת ממורים לא מחוסנים, ילדים יעלו לכיתה ג עוד מעט בלי לדעת קרוא וכתוב, רוצים לשלול אבטלה מעובדים מפוטרים לא מחוסנים אבל העיקר רץ להצטלם עם אבו חרא ברמאללה כאילו זה מה שחשוב עכשיו.

ובלי קשר, ולמרות שהייתי נגד ביבי, לתת לנפוליון הקטן הזה עם 6 מנדטים להיות ראש ממשלה זה ביזיון, כמו להשתין על הבוחרים.

קיירי אירוניג לא רוצה להתחסן בגלל שהוא חושב שזה מהשטן. יש לי טיפה שאלות בקשר למצב הנפשי שלו.

דרך אגב, לא צריך לרחם עליו. הבנתי שבגלל כל מיני חסויות וענינים של חוזה. כסף לא יהיה בעיה בשבילו ולא בשביל הנינים שלו.

אבל אני מפחד על התקדים שזה יצור. אנחנו במדרון מאוד מסוכן וחלקלק.

העניין הוא לא קיירי המטומטם.
צריך להסתכל לאן הולכים, נגיע למצב כמו אוסטרליה ששוטרים ירביצו לנו באמצע הרחוק מרוב דאגה לבריאות שלנו, וכל מי שיתנגד ימצא עצמו בכלא, כי שוב, זה לטובת הבריאות שלנו.
אני בריא לבד תודה רבה.

לא ראיתי חדשות 12 כבר כמה שנים טובות, אני ככל הנראה ימני ממך כמעט בכל מובן אפשרי. לא מבין מה קשור התואר המכובד שלך ומצב חשבון הבנק שלך, והעובדה שאתה אוהב “לבדוק בעצמך” (אם ככה אנחנו קוראים עכשיו לציטוט חארטות של ד"ר קימרון ולס) ולא לקרוא מחקרים ומטא-מחקרים, או לפחות להקשיב למי שעשה כן, לא אומרת שכולם עצלים מחשבתית ומלאים בעצמם כמוך. הפסיכואנליזה בשקל זה כבר ממש הדובדבן שבקצפת. איזה אפס מאופס, בחיי. צא ולמד, נאד נפוח.

אין שום קשר בין פשיזם לבין העדפה של מקום עבודה שלא להעסיק אדם בשל סירוב להתחסן מפני מגפה מסוכנת, ועוד בחיסןן יעיל ביותר ובלתי מסוכן בעליל. זה הקונצנזוס המדעי, ולא משנה מה אומרים בן שפירו, טיטי קמארה, ערד ניר, חדשות 12 או אנשי הלטאה.

אני לא בעד כפיית חיסונים וזה דבר איום בעיני, אני ככל הנראה יכול ללמד אותך שיעור או שניים במדיניות והגות ליברלית, על אף מעמדך הרם. להגיד “צינון קל” ואז להגיד שאתה לא מכחיש קורונה זה באמת כבר בדיחה, אתה חושב שאתה מקורי וחכם אבל אתה שבלונה עצובה. אל תתחסן, אין לי שום בעיה, גם קיירי האהבל. רק על תערבב עם זה קשקושים בנושאים שאתה בבירור לא מבין בהם.

אגב, כמובן שיש גם את דמגוגיית טיטי הקבועה - משכורת רוצים למנוע רק ממורים שלא מוכנים להתחסן וגם לא להיבדק, הווה אומר - אנטיפתים מסוכנים שלא מוכנים להסתכל סנטימטר מעבר לנחיר שלהם.

@mos56 - שאלות זה חשוב ומצוין. פשוט את התשובות אל תחפש אצל ד"ר טיטי קמארה ומחקריו העצמאיים, או אצל בן שפירו (שאני מחבב מאד). מכיר אישית אנשים שמתו מקורונה, לא מעטים אפילו. גם לי יש “תואר מכובד”, ברוך השם. זה לא אומר שצריך להקשיב לי, ולכן אני, בניגוד לטיטי, לא מפנה לעצמי כמקור סמכות.

בן שפירו לא נגד חיסונים, הוא התחסן בעצמו. הוא נגד כפייה. (אשתו רופאה דרך אגב)

אני חושב שאם אתה רוצה לשכנע אנשים להתחסן. תסביר להם בגובה העינים. ללא התנשאות או איומים. תנסה להפיג את החששות אצלם. זה אחת הסיבות שמבצע החיסונים הראשוני הצליח.

למה עכשיו זה נעצר?

אני לא חושב שזה נעצר. משרד הבריאות לא מפסיק לפמפם תשדירים שמעודדים לחסן, כנל בנט ונאומיו. לדעתי מי שלא השתכנע עד עכשיו כבר לא ממש ישתכנע. הדבר היחיד שנותר זה תמריצים, ובעיני זה לגמרי לגיטימי מצד המדינה למנוע מאנשים עיסוק או כניסה למקומות מסויימים אם יש בזה סיכון לאנשים אחרים (אין ספק שיש ליברלים\שמרנים רבים שיחלקו עלי בזה). אם מישהו יקבע חובת חיסון בחוק, או סנקציה תעסוקתית במקצוע שבו החיסון אינו רלוונטי ישירות (חקלאות נניח), אני אתנגד בדיוק כמוך. אם יש מקרים כאלו גם עכשיו, אז וודאי שזה פסול.