P$G - זה סופו של כל פרוייקט גלאקטיקוס

הוא משחק עם הגדולים, עם מסי וניימאר. אין באמת הבדל בין מץ לחטאפה, ועכשיו בין אם נרצה או לא הליגה הספרדית לא אטרקטיבית כמו בעבר. ברצלונה וריאל יצטרכו לעשות הרבה בשביל להחזיר את הכוח שלהם מבחינתם אטרקטיביות.

ריאל קיבלה פצצה לאגו, ופריס הראתה שוב לכל העולם שהיא לא רואה ממטר לא תארים ולא היסטוריה. אם היא רוצה שחקן, הוא שלה. קצת מצחיק כל הבכי והכעס עליו מצד אוהדי מדריד, כאילו הוא התחתן איתם. בכלל, ריאל מדריד הייתה קבוצה ששילמה המון כסף ושברה שיאי העברה לא פעם ולא פעמיים ופיתתה שחקנים עם משכורות גבוהות, מה הם מופתעים ששחקן מכניס כסף כשיקול גדול? מציעים לו 50 מליון לכיס ועוד שלל הטבות. המעמד שיהיה לו גדול יותר.

אף אחד לא כועס עליו כי הוא בחר בכסף של פריז, הוא בחר בו גם כשעבר ממונאקו. כועסים על ההתנהלות שלו בכל השנה האחרונה בערך.
ובעיקר כועסים שבגלל הסאגה הזאת שמנו על hold הרבה דברים (גם האלאנד).
אבל, מים מתחת לגשר…
אני גם לא חושב שיש קשר לאטרקטיביות של הליגות. הספרדית אומנם לא אטרקטיבית כמו האנגלית אבל זה לא שהאטרקטיביות של הליגה הצרפתית גדולה יותר. אם היה בוחר לעבור לקבוצה אנגלית עם הרבה כסף אז מילא.

ופריז בעיקר הראתה שחוקים פיננסים ממנה והלאה ולמושחתים באופא לא אכפת

אני גם לא חושב שמדובר בעניין של אטרקטיביות מצד הליגה הספרדית.
הוא קיבל הצעה כספית, אם נאמין לשמועות שהיא פסיכית לחלוטין. ובנוסף לזה הוא קיבל כנראה שליטה מקצועית מאוד נרחבת.
הוא במדינה שלו ובעיר שלו.
בכנות אני לא חושב שיש פה בן אדם אחד שהיה מוותר על זה.

מה שכן, ההתנהלות שלו לאורך כל הסאגה הזו הייתה מאוד קרה ומחושבת שזה קצת סותר(לפחות בעיניי) את מה שהוא הציג על עצמו עד היום.

הכעס העיקרי של אוהדי ריאל זה שהם מרגישים ששיחקו בהם, ושהוציאו את הקבוצה שלהם מטומטמת. פגיעה באגו.

מזכיר לי שהאקסית שלא אהבתי נפרדה ממני, ואף אחד לא הבין למה אני לא עצוב. הסברתי להם שאני פשוט כועס מהדחייה, אבל שאני לא מרגיש בחסרונה בכלל.

אז הכעס פה צריך להיות בעיקר על פרז ושות’, לא על אמבפה.

אמפבה בדרך להיות ניימאר הבא-שחקן כדורגל גמור בגיל צעיר.

פרז עשה טעות כנראה, נכון. אבל עליו, לי אישית לפחות, קשה עד בלתי אפשרי לכעוס. אני איתו על עיוור.

אתה לא יכול להאשים את אמבפה שגרם לכם לחכות לו ולא להכין תוכנית ב’ (אם וכאשר, כן?), אבל לא להאשים את ההוא שחיכה לו ולא הכין תוכנית ב’.

עזוב, זה נושא לדיון לצד הלבן של הפורום. לא בצד הקטארי.

מסכים עם הרבה ממה שכתבת, לאוהדי ריאל אין שום זכות
להגיד שזה לא פייר שגנבו להם שחקן בזכות כסף (אפילו לא גנבו אבל שיהיה). מסכים רם שלשחק לצד מסי זה לא כל כך רע.

אבל אני פשוט לא מסכים עם ההשוואה בין הליגה הצרפתית לספרדית כאילו ההבדל הוא זניח.

קודם כל עיקר מה שמעניין בהשוואה הוא העניין שהליגות גוררות. לא בדקתי לעומק, אבל בליגה הספרדית החשיפה גדולה הרבה יותר אפילו כשהיא בשפל. אני די בטוח שגם היום ריאל וברצלונה הן 2 המועדונים האהודים ביותר בעולם, פריז רחוקה מלהתחרות בהן גם עם מסי וגם עם אמבפה.

גם מקצועית, המועדונים בספרד מצליחים הרבה יותר מהצרפתים. אפילו אם לא נספור את ההצלחות של ריאל יש לך עדיין את ברצלונה שבעשור האחרון הגיעה מספר פעמים לחצי הגנר ואפילו זכתה בצ׳מפיונס. יש לך את סביליה שזכתה 3 פעמים באירופית. יש לך את אתלטיקו שזכתה פעמיים באירופית וגם הגיעה פעמיים לגמר ליגת האלופות. ואפילו וויאריאל הקטנה רק העונה הגיעה לחצי גמר האלופות.

הליגה הצרפתית יכולה להיות מושווית לאיטלקית, ולדעתי גם לרמת עניין הזו היא עוד לא שייכת.

לדעתי יש הבדל גדול בין מץ לחטאפה. או ליתר דיוק בין ליגה תחרותית וליגה לא תחרותית. משחק מול חטאפה הוא משחק אמיתי שיכול להכריע אליפות, משחק מול מץ הוא לפרוטוקול. האליפות ידוע מראש.

אני לא מבין מדוע ההנהלה של הליגה הצרפתית לא פועלת נגד PSG. הם הורגים את הליגה, היא לא מעניינת אף אחד מחוץ לצרפת, עם או בלי מבאפה. יתר הקבוצות בליגה לא שוות צפיה. הניקוד של אופ"א של הליגה הצרפתית קרוב יותר
למקום 6 מאשר למקומות 3-4.
גם הדיל האחרון של הטלויזיה יותר נמוך מהקודם. אפילו בגרמניה יש עליה, למרות שגם שם הליגה לא כל כך תחרותית.

image
הכל בהשראה של אופ"א וצ’פרין. גם ריככו את ה FFP כדי לשרת את PSG. אעלק סופליג זה רק לעשירים וליגת האלופות זה לכולם.

האמיר בתגובה :

giphy

כן, אבל איפה מונאקו, מרסיי, ליון, בורדו? פעם הייתה שם ליגה. אני לא מבין מדוע הם מקבלים את המצב הזה. הם אלה שמפסידים מהשליטה של PSG.
וזה לא משהו הסטורי כמו באיירן בגרמניה.

טבאס הוציא הודעה רשמית .

זה מאוד דומה למה שאמרו קבוצות הסופרליג, רק שאותן הוא האשים בגרידיות.

הליגה הספרדית גם כשהיא בשפל הרבה יותר מעניינת מהליגה הצרפתית,לריאל,ברצלונה וגם אתלטיקו יש הרבה יותר קהל מאשר לפאריז או לכל קבוצה בצרפת.
איזה אתגר יש בליגה הצרפתית? לוקחים אליפות? יופי,בסדר.
מפסידים אליפות? קטסטרופה.
מה נשאר לו? רק ליגת האלופות,כשהם יודחו,לא משנה באיזה שלב,זה יהיה על הראש שלו,הרי הוא המשתכר הגבוה בהיסטוריה שגם בוחר את המאמן והשחקנים.

לגבי מי אשם,גם פלורנטינו וגם אמבפה אשמים,אמבפה שנתן מילה והפר אותה ברגע האחרון ופלורנטינו שסמך עליו והזניח את הסגל על סמך המילה של אמבפה.

איפה זה יגמר? בהארכת החוזה הבאה מה הוא יבקש? אולי אצטדיון על שמו או תפקיד בפרלמנט הצרפתי?
הארכת החוזה הזו לטעמי מסמנת את תחילת סופו של המשחק שפעם כל כך אהבנו.
איך פריז יכולה להחזיק בפיירול את מסי, ניימאר את כל שאר הסגל שלה ועוד להציע לאמבפה חוזה כזה? שחיתות מכל פינה.
מצורף הפיירול העדכני.
להקיא.

לצופה הנייטרלי שרוצה לראות את הכוכבים משחקים לא אכפת אם הם משחקים נגד חטאפה או מונפלייה. זאת הנקודה. הוא יראה את מסי גם אם ישחק נגד הפועל חיפה.

תקרת שכר. הזמן הגיע עוד לפני עשור ויותר כשתופעת הגלאקטיקוס התפשטה…

מבחינתי זה win win , מצד אחד ריאל נשארת ערומה בצד שני זה לטעמי רק מראה כמה הריקבון שם גדול ורק כסף . מה זה לתת לשחקן גדול וחשוב שהיה, שליטה מוחלטת בבחירה של מאמנים ושחקנים בסגל? (אני מדבר בצורה מוחלטת וגלויה) זה רק מבטיח שהכישלון הקטארי ימשיך שם. זה בדיחה.

שאני מדבר “לשחק עם הגדולים” זה לשחק בקבוצה שלא עושה במכנסיים כל פעם באירופה. כל שנה מחדש.

מסי לא היה הופך למסי מול הפועל חיפה.

יש תקרת השכר. אבל אופ"א לא אוכפים את זה.
או ליתר דיוק לא אוכפים את זה מול קבוצות מסוימות וכן אוכפים את זה מול כל היתר.

אמבפה כמו כל אחד מאיתנו מבין שפריז ממנה אנשי מקצוע בינוניים כבר שנים, ורוצה שזה ישתנה כתנאי בסיסי להמשכיות שם.

מבין שהרבה אנשים לא אוהבים את זה, אבל הוא מבין בכדורגל יותר מהטרוריסטים הקאטרים.

בפועל הוא דורש את המנג’ר שבנה את מונאקו ההיסטורית ההיא במקום לאונרדו הפחון, ואת זידאן במקום הפטוצ’יני המפגר. הוא גם דורש שיעיפו את ניימאר, ובאמת שכל הדרישות המקצועיות שלו הן בינגו.

אפשר לבקר את ההתנהלות שלו, אבל הבחור צודק.

ברגע שנותנים לשחקן מונופול בהחלטות ספורטיביות זה הרגע שהם גוזרים על עצמם להמשיך ולהכשל. מה הדבר הבא ? כמה שעות הוא יתאמן? רופא הקבוצה? ואיך הוא יתסדר עם המאמן שיודע שהוא הבוס שלו? שחקנים שיודעים שהוא יכול להעיף אותם מהקבוצה?

כל הניסיון הזה להגן עליו מגוחך בעיני. אתה עוד לא מבין למה טוכל ברח משם?

שלא תבין אותי לנכון, אני בעד זה, הכישלון שלהם זה ההנאה שלי בכדורגל העולמי היום. מי יתן וימשכו לעשות במכנסיים. מגוחך בעיני שהם צוחקים על ריאל מדריד. הם בדרך לים ומדריד בדרך לזכותֱ בעוד צמפיונס באירופה… אין להם אפילו מודעות עצמית.

דרך אגב אתה השני שכותב על ניימאר והרצון שלו למכור אותו . איפה קראתם את זה?

דרך אגב סחטיין למשפחת אמפבה בהקשר הכלכלי, אין ספק שבזה הם הכי טובים. ידעו לסחוט את פסז ולעשות צחוק מפלורנטינו. ניסו להשתמש גם בלאפורטה ולא עבד להם כל כך. אבל בסופו של דבר אימא של אמפבה עשתה את העבודה בשבילו. יש לה עתיד בתוך סוכנת. מינו ראיולה היה גאה בה.