P$G - זה סופו של כל פרוייקט גלאקטיקוס

אילו הגבלות יש על PSG? שואל ברצינות.
רק לפני יומיים נקנסו על ידי אופ"א על עבירות פייר פליי ב 65M יורו. אתה חושב שזה מזיז להם?
בליגה הצרפתית אני לא מכיר שום מגבלות בכלל, אם כי אף פעם לא התעניינתי .

לגבי ליגה למקומות עבודה, ריאל ניסתה להפוך את הליגה הספרדית לליגה למקומות עבודה כשרצתה להביא גם את אמבפה וגם את האלנד ביחד. באנגליה לפחות יש עוד קבוצות טובות, והפער בינן לבין סיטי הרבה יותר קטן מהפער שהיה נוצר בליגה הספרדית אם ריאל הייתה מצליחה.

אולי המשפט היותר מדויק שהייתי צריך לרשום זה שפסז אין אותם הגבלות שיש לשאר הקבוצות. למשל אני בטוח שאם ברצלונה היתה קונה את ניימאר ואמבפה באותו קיץ זה היה מסתיים רע מבחינה.

יש את מי שטוענים שפריז אחת הקבוצות העשירות בעולם (סדר גודל דומה לברצלונה, מדריד, סיטי, יונייטד וליברפול), ויש את מי שטוענים שפריז נטולת כל מגבלות תקציב כי “מדינה מממנת אותה”. אני אומר שהטענה הראשונה, ולא השנייה, היא המדויקת יותר.

אם לא היו לפריז שום מגבלות, פנימיות או חיצוניות, היינו מצפים שהסגל שלה לא יהיה סתם “טוב כמו הסגל של ריאל מדריד” אלא שנות אור יותר טוב. אם היה לפריז תקציב של מדינה עשירה, היינו מצפים שהיא תביא כוכב על אחד לפחות לכל עמדה. במציאות זה כמובן לא המצב. הסגל של פריז טוב, בערך כמו של קבוצות העל האחרות. זה כשלעצמו מוכיח שיש לה מגבלות תקציביות דומות לאלה של קבוצות העל האחרות.

ויותר קונקרטי - רק מהקיץ האחרון, היא לא הצליחה להחתים את שקריניאר של אינטר, המטרה הראשונה שלה לעמדת הבלם, שרצה לבוא, כי היא לא הסכימה לשלם את תג המחיר שאינטר קבעה עליו. קבוצה בלי מגבלות תקציב הייתה מתנהגת ככה? וזו רק דוגמה אחת, כמובן, פשוט כי היא האחרונה. עוד דוגמאות זכורות מקבוצת נפט אחרת הן למשל כאשר סיטי לא הצליחה להחתים את אלכסיס, מגוויר וקוקורייה - בכל המקרים, משיקולי תקציב.

אנדר התחלנו לא טוב. יש לי שאלה. מה התקציב של פסז היה לפני שהקטארים קנו אותה?

אז יש ל PSG מגבלות שהיא קובעת לעצמה.
על חוקי הפייר פליי היא עוברת ומשלמת קנס. לא יודע אם יש מגבלות כלשהן בליגה הצרפתית.
אם מחר האלנד או כל שחקן אחר יהיה בשוק, היא בעצם יכולה להחליט שהיא תקנה אותו בכל מחיר אם בא לה. לא כמו שקריניאר או שחקן אחר שלא קנתה.
אני מבין נכון?

עד כמה שאני יודע, PSG משלמת שכר הכי גבוה בעולם ומפסידה הרבה כסף כל שנה , לא מוכרת נכסים בניגוד לברצלונה וזה עובר לה בסבבה.
כמו מיליארדר שיש לו 10 פרארי בגראז’ ומחליט לא לקנות את ה 11.

82 מיליון.
image

את המציאות? אני לא יודע.
את מה שאני כתבתי? בהחלט לא.
אני כתבתי במפורש, שאילו לא היו לפריז מגבלות - היית רואה סגל הרבה יותר טוב מהסגל של שאר האריות, ולא סגל שהוא במקרה בערך ברמה של הסגלים של שאר האריות.
אתה הסקת שהמגבלות הן פנימיות. מסקנה שהיא בעיניי פחות אינטואיטיבית, כי מה האינטרס שלהם, אם יש להם כל כך הרבה כסף, לא להשתמש בו?

לא טיעון טוב לדעתי כדי להמחיש את המצב שלהם, הואיל ויש עוד אלמנטים שמשפיעים על העברה, ועדיין יש לה ערימה של שחקנים מעולים בכמעט כל עמדה.

אני שאלתי מה המגבלות שלהם, ואתה אמרת ונתת דוגמאות שהם לא קנו כל מה שזז.
אז זה כמו מיליארדר עם 10 פרארי בלבד. הוא לא קונה את כל מה שפרארי\בוגאטי\מזראטי מייצרים.
לקבוצות אחרות יש מגבלות מלמעלה - של אופ"א , של הליגה, של בורסה. ל PSG למיטב הבנתי אין מגבלות כאלה, אלא רק מגבלות שהיא מחליטה, כמו המיליארדר. מה שכתבת אולי נכון כשלעצמו, אבל לא סותר את זה.
אני לא יודע מה האינטרס שלהם לא להשתמש בכל התקציב של מדינת קטאר לקניית שחקנים. אני מניח שהשליט או מי שזה לא יהיה הגדיר גבולות גזרה לאל חלאיפי. מה שאני אומר שזה לא קשור למגבלות שיש למועדונים אחרים, אלא רק מגבלות שהקטארים החליטו עליהם. מחר יכולים לקנות שחקנים גם ב 500 מיליון.

כאמור, אם אתה חושב שיותר סביר שהשליט או מי שזה לא יהיה הגדיר גבולות גזרה שהם במקרה בערך כמו התקציב של שאר אריות אירופה, ולא שיש חוקים של אופ"א (אליהם אגב פריז כן כפופה) שהפרופסורים לכדורגל בספורטאנטר לא יודעים לנקוב בשמם אבל הם כן חוסמים את כל אריות אירופה וביניהן פריז - תפדל.

אגב, אם פריז יכלה לבחור להוציא כמה כסף שהיא רוצה, ובכל זאת בוחרת להוציא מעט כל כך ביחס לתקציב של מדינת קטאר - אז אני חושב שכולנו צריכים להעריך אותם על הדאגה שלהם לפייר פליי בליגת האלופות :slight_smile:

יצא לך לשמוע על פרויקטי הגלקטיקוס של ריאל מדריד? קריאה מומלצת.

איזה מהלך מטורף של מסי.
איזו פתיחה נהדרת של ניימאר.
איזה אגואיסט אמבפה.

נחשו מי יצא נגד חוסר התחרות?
וגם טען שמועדונים גדולים אחרים לא רוצים שקבוצות קטנות ובינוניות יהיו גדולות?
בדיוק הנשיא של המועדון עם הכנסות פי 3 מהמתחרה הקרוב ביותר בליגה. זה שמחזיק ב 18 מתוך ה 20 השחקנים היקרים בליגה.

אני אוהד ברצלונה ולא מסמפט את ריאל. פויה ריאל מדריד.

ברצינות עכשיו, אני יחזור להודעה המקורית שלי וימליץ לך לקרוא את הפוטובול ליקס בתור התחלה.

דרך אגב יש שתי מועדונים שסיכולו את הסופר ליג (הראשונים ולדעתי הם אלו שבלמו את המומנטום) זה באיירן והסיבה שהם מטומטמים. והמועדון השני זה פסז. שואל את עצמי. למה מועדון גלאקטיקוס כמו פסז רוצה לבלום פרויקט כמו סופר ליג? מעניין למה. הרי פסז מבחינה מקצועית נטו אמורה להיות בעד זה. אני באמת לא חושב שזה מסיבות של “דאגה להמונים”.

תקרא פוטבול ליקס ותבין למה הם באמת לא רוצים פרויקט כמו הסופר ליג ואולי תבין באמת למה אני לא סובל אותם. זה לא אפליה מצידי או חוסר הוגנות. כי גם סיטי אני לא מת עליהם אבל אני לא שונא אותם כמו פסז.

החוצפה שלו לצאת נגד מועדון כמו ברצלונה אחרי מה שקרה בשנתיים האחרונות. הדבר האחרון שאפשר לבקר את ברצלונה בשנים האחרונות זה שהיא לא מתמודדת עם רגולציה והגבלות. אחרי כל מה שעברנו עם הרישומים של השחקנים ובעיקר שנאלצנו לותר על השחקן הכי טוב בעולם בגלל הרגולציה.

הבושה נעלמה מהעולם ובמקומה הגיעה חוסר הבושה ובמילים אחרות, אל חאליפי.

אם מאחורי פריז עומדת מדינה, אז מאחורי באיירן עומדת ליגה. מחלקת הנוער שלהם זה 17 קבוצות שונות שכל כוכב שלהן הופך לבאוורי, גם אם לא באמת צריך אותו. שישב על הספסל ויעבה את הסגל.

סליחה, אבל אין שום קשר בין ההודעה שלי לתגובה שלך.
אתה טענת ש:

וכשאני מזכיר לך שברצלונה (סליחה, ריאל מדריד, אבל לצורך הדיון הן שקולות כמובן) עשתה בדיוק את זה אתה… פשוט מעביר נושא.

מה שכן - כשאנחנו עשינו את זה, התחלנו עם 222 מיליון מעסקת ניימאר ועדיין הרכישות של דמבלה, קוטיניו וגריזמן כמעט פירקו את המועדון.

ההבדלים בין הרגולציות על המועדונים זה דבר שצריך לפתור אותו במהרה. סופרליג זו הדרך הכי מהירה. כל הקבוצות הגדולות יהיו עם רגולציה אחידה, ומועדונים שירצו להיכנס לסופרליג יוכלו להשקיע הרבה כסף לפני, אבל מרגע הכניסה יהיו חייבים באותם התנאים.

אנדר שאלה קצרה, מתי חוקי הפייר פלי של אופ"א התקבלו ומתי ריאל מדריד קנתה את הגלאקטיקוס?

ושאלה נוספת האם ריאל מדריד הפרה חוקי פייר פלי של אופ"א בקניה של הגלאקטיקוס?

יופי, אז הסכמנו שפריז עושה מה שכל העשירות האחרות עשו (ועושות), זו כבר התקדמות.

לגבי הטיעון המופרך שנרמז פה, שחוקי הפייר פליי של אופ"א היום תקפים לחלק מהקבוצות ולא תקפים לחלק אחר מהקבוצות - כאמור, מופרך מכדי להתייחס אליו ברצינות. אני לא נכנס לטיעוני קונספירציות, לא פה ולא בדיון פוליטיקה. וממילא כבר ראינו שעם כל השחיתות המטורפת לכאורה, בסוף יש לפריז סגל ברמה דומה לשאר הגדולות, אז באמת לא ברור מה הפואנטה מאחורי צרות העין כלפיהם (לאור מחאות הקהל, לא כתבתי שהפואנטה היא שנאה). בסוף בסוף, השנאה של אייאקס הענייה ליונייטד העשירה הרבה יותר מתקבלת על הדעת מאשר השנאה של יונייטד העשירה לפריז העשירה.
(וזה שיש חוקים מוזרים בספרד שדופקים את ברצלונה ולא דופקים את פריז זה כמובן לא רלוונטי בשום צורה לשיחה)

צירוף מקרים או לא? תחליטו אתם: מה מסתתר מאחורי ‘האפס’ של קיליאן אמבפה. החלוץ הצרפתי כבש עשרה שערים העונה בכל המסגרות וזה מספר יפה לכל הדעות אך לא בישל עדיין ולו שער אחד בתשעה משחקים. בעונה שעברה, מנגד, בשלב הזה היו לו כבר חמישה בישולים, שניים בליגת האלופות נגד ברוז’ ונגד מנצ’סטר סיטי וגם שלושה בליגה הצרפתית. נזכיר את האמירה של החלוץ ש"בנבחרת צרפת אני משחק אחרת, יש לי יותר חופש". ליאו מסי למשל עם שמונה בישולים ב-11 משחקים העונה וניימאר גם כן. בעוד ה-xA של מסי עלה מ-0.33 ל-0.44 ושל ניימאר הכפיל את עצמו מ-0.37 ל-0.75, אצל אמבפה יש ירידה מ-0.37 ל-0.31 העונה. השער של מסי נגד מכבי חיפה בליגת האלופות למשל לא נספר כאסיסט של הצרפתי שעשה מהלך מבריק על הקו, ואולי זה מזל רע - כי הכדור פגע בשחקן הגנה. בכתבה כל מיני מספרים וגרפים נוספים למעוניינים…

אומרים שתמונה שווה אלף מילים, והאמת? יכולתי לכתוב 3,000 מילה וזה עדיין לא היה מעביר את הסיטואציה ככ חד וברור.