P$G - זה סופו של כל פרוייקט גלאקטיקוס

במאמר מוסגר (מעבר לדיבורים על היותה של ההצעה פייק של PR מפלורנטינו לאמבפה, וכמובן מעבר לזה שאין לפריז עניין בכסף כי מדינה מתחזקת אותם וכל זה),

אם יש קבוצה שאשכרה מציעה 200 מיליון על שחקן שעונה הבאה ככל הנראה יבוא אליה בחינם, כנראה לא רק פריז חושבת ששנה אחת של אמבפה שווה הרבה כסף :slight_smile:

זה גם לא ספורטיבי שיש קבוצה שיכולה להציע 200 מיליון על שחקן שנה אחרונה לחוזה כשיש קבוצות שזה יותר משווי כל הסגל שלהם.
עם כמה שזה מעצבן אותי אני מזכיר לעצמי שבתור אוהד ריאל זה קצת אירוני להתלונן על דבר כזה.

אז פריז לא נעשו קבוצה גדולה בשנות ה-50 אלא רק עכשיו, הכעס הוא על שקבוצה הצליחה בדרך קיצור להכנס לרשימה של הגדולות בעוד כל שאר הקבוצות עשו זאת
בדרך של עבודה קשה ולא בגלל שום דבר אחר (שום עזרה ממלך כלשהו או משהו חלילה)

כמה שכיף לראות את הדורטמונדיות, סביליות ולסטריות, זה בסדר שגם יהיו קבוצות שיגיעו להישגים בדרך קיצור. לא לכולם היה את המזל שדרך הקיצור תקרה לפני 50 שנה כשזה כבר לא מעניין אף אחד.

שביט צודק. אבל אוהדי ריאל צריכים לשלוח לאל חאליפי זר פרחים כל כך גדול. הוא הציל את המועדון שלהם מהשגעון גדולות המטומטם של פלורנטינו. אני בחיים לא יצליח להבין למה לשפוך קרוב ל200 מיליון אירו על שחקן שהוא יכול לקבל את אותו שחקן בעוד כמה חודשים בחינם… וזה לא שאמפבה הוא המסי הבא בכל הכבוד לשחקן המצוין שהוא.

עכשיו שנה הבאה , ולא בגלל פלורנטינו, לריאל היה כסף לבנות קבוצה תחרותית שתחזור לאיים על אירופה.

פלורנטינו גם מתגלה בתור שקרן, לפני חודשים מבלבל את המח שאין לו כסף בגלל אופ"א ורוצה להקים סופרליג אבל פתאום לשפוך 200 מיליון אירו על שחקן שיכול לבוא בחינם זה יש לו כסף. אני מקווה שאם הסופר ליג תקום הוא לא יעמוד בראשה.

נ.ב בסופו של דבר כמו במקרה עם ניימאר , אל חאליפי רק עוזר ליריבות שלו. במקרה שלנו, הוא הציל לנו את התחת שהוא לא הסכים למכור לנו את ניימאר בזמנו (מה שבטח היה מביא אותנו לפשיטת רגל עם המשכורת שלו) ואת ריאל הוא דאג לבטח בסגל מפלצתי בשנה הבאה. אבל אחלה של נשיא של קבוצת כדורגל הוא. וזה נכתב בשיא הציניות שלי.

זה לא שהיא מגיעה להשגים בקיצור דרך, שזה מכוער אבל כשר, אבל זה לא בעיה שלי. היא מגיעה להישגים בגלל שעליה לא חלים אותם החוקים שחלים על כל הקבוצות אחרות. זה מאוד פשוט. אף קבוצה לגטימית בעולם לא היתה נותנת לאמפבה לצאת בחינם שיש הצעה של 180 מיליון אירו עליו. שום קבוצה ושום מנהל ספורט. כולל דניאל לוי. מעניין למה.

כל הקבוצות הגדולות היום הגיעו להישגים לפני שבכלל היו חוקים כאלה

פה אני ממש לא מסכים. מזכיר לי את האמירה שיוחסה לראמוס: “אל תסכימו לקצץ עוד בשכר, כל הכסף הזה ילך לאמבפה”.
המהלך הזה תוכנן במשך שנים, בזמן שברצלונה קנתה על ימין ועל שמאל במאות מיליונים, אצלנו חסכו ובעיקר מכרו.
המועדון לא צריך להגיע לפת לחם בשביל לצאת לסופרליג או לקצץ משכורות. ההצעה הזאת באה למרות המציאות הכלכלית, שנפגעה קשות.

אגב, זה לא מדוייק ששנה של אמבפה שווה 200 מיליון, מעבר למענק חתימה וחוזה מנופח יותר ששחקן חופשי מקבל.
יש עכשיו לפריז עוד שנה שלמה של שכנועים, ולצערי הרב גם איומים וסנקציות וכל זה לפני מונדיאל. ראינו שפריז לא בוחלת באמצעים.

קבוצה שבמשבר כלכלי אמיתי לא מוציאה על שחקן שיגיע שנה הבאה בחינם קרוב ל200 מיליון אירו. לא משנה כמה זמן המהלך הזה מתוכנן. ואם המהלך הזה באמת מתוכנן אז אין לכם על מה לדאוג.

דרך אגב מוזר לשמוע את זה מהאנשים שרק לפני כמה שבועות הסבירו לי בפורום של ריאל . שפסז תשחרר את אמבפה כי למרות הכל היא מחויבת כלכלית וזה לא אותו דבר כמו ניימאר ווראטי ואמבפה זה שונה ועוד שנה זה מונדיאל…

מסתבר שלא. מסתבר שבעיני אל חאליפי או יותר מדויק, האמיר של קטאר, אמבפה ניימאר וראביו לצורך העניין זה אותו דבר.

שנה זה המון זמן. יכול להיות שבעוד שנה הוא ירצה לשחק בקבוצה אחרת, שהוא יכנע ללחצים ויחתום בפריז. בואו נזכור שהוא עדיין לא חתום בריאל מדריד, רק מקושר. גם ניימאר וייה וסוארז היו מקושרים אלינו וברגע האחרון אתם יודעים איפה הם חתמו, בלי לפתוח פה לשטן.

ה200 מיליון יורו זה להבטיח שכל זה לא יקרה, ולא רק בשביל שנה אחת. אבל עם זאת יש בי שמחה שזה לא קרה בדיוק בגלל הפחד שכל הרצון של פלורנטינו להביא אותו עכשיו זה בגלל הקרקס שהיה סביבו והוא צריך איזשהו וי.

אני מאמין שבאמת הוא מעוניין לשחק אצלינו, אבל רצונות משתנים. מקווה שבינואר כל זה יסתיים.

כל מה שכתבת אולי נכון אבל זה לא סותר מה שאני כתבתי.

שהתחיל העסק של הסופרליג , ההתנהלות שלו ואיך שהוא שיוק את זה (יותר נכון לא שיוק את זה) רק פגע בסופר ליג. עכשיו אחרי הפיאסקו של אמפבה זה רק יזיק עוד יותר.

הוא לא יכול לשווק ולהכשיר את הרעיון הזה כי אף אחד כבר לא מאמין ולא יאמין לו יותר למילה. איבד את האמינות. שיזוז הצידה. (ואני עוד אחד שבצער רב חושב שהוא נשיא מצוין )

כל זה נכון כמובן, אבל חשוב לזכור שהוא הצהיר על רצונו לשחק בריאל כבר לפני שעבר לפריז, ועל הדרך כבר עבר שנה של לחצים וסירב ל4 הצעות מפתות מאוד.
אני אהיה מאוד מופתע אם יאריך חוזה שם.

ועדיין, הסכים לשחק בברצלונה חסרת-ניימאר בקיץ 2017 כשעזב את מונאקו (בארסה בחרה בפצוע הצרפתי מנימוקי סגנון).

לא סותר את העובדה שהוא רוצה לשחק במדריד, אבל הפרט שציינתי כן מראה ששום דבר אף פעם לא מובטח ושהוא לא בגדר מושאל.

אם אתה שואל אותי באופן אישי אני בטוח שזה יקרה בקיץ הבא כי זה מרגיש שהוא נחוש במיוחד, הסיטואציה שונה הפעם ומדריד לוחשת לו באוזן כבר מעל שנתיים. זו הרי הסיבה שהוא לא האריך עד היום. לא רואה איך זה לא יוצא לפועל אחרי כל הטיזינג המתמשך הזה ביניהם והסיפור היפה.

אמן כל העולם יעבור לאנרגיה סולארית רק כדי שהחארות האלה יאכלו אותה.

טיפה תהיות טקטיות בתוך הקרנבל הנודד של פריז סן-ז’רמן…
למה להוסיף את די מאריה להרכב, כשכבר יש לך על המגרש 3 מ-5 החלוצים הטובים בעולם?

הרי במדד ההתקפיות והיצירתיות אתה כבר מסודר פלוס פלוס, ואילו במדד ההגנה והאיזון קצת פחות. אז להוסיף עוד חלוץ, שהוא שחקן טוב והכל אבל לא מפלצת, במקום שחקנים טובים אחרים, אולי טיפה פחות ממנו, אבל בעמדה ובתפקיד שיש בהם יותר צורך כדי לאזן את הקבוצה (בין אם קשר שלישי ובין אם בלם שלישי)? ואפילו מהכיוון ההתקפי - די מאריה יכול להיות כלי התקפי מצוין מהספסל נגד מגנים עייפים, ואתה מאבד את זה כשאתה פותח איתו.

אפשר כמובן לטעון שמגוחך לדבר על טקטיקה ב-farmers league, אבל כשמדובר בפתיחת עונה, כשההרכב שעתיד לרוץ בצ’מפיונס חייב מקסימום דקות יחד כדי להתחבר, כשאתה משחק נגד אחת היריבות היחידות בליגה שהן ברמת צ’מפיונס, כשדי מאריה גם ככה לא יוכל לשחק בשני המשחקים קרובים נגד סיטי ולייפציג - קשה לי להבין את ההיגיון.

דעתכם?

אין פה הגיון. הייתי מדבר על הערך של די מריה אפילו כקשר בתוך הבלאגן הזה (תפקיד שכבר עשה לא רע בעבר), והעובדה שהוא כן צריך ניהול דקות כי הוא לא מצליח בקביעות להחזיק 90 דקות משחק אחרי משחק, אבל מה שקורה בפריז הוא קודם כל תחזוק אגו.

לראות את התגובה של מסי כשהוא הוחלף במשחק האחרון של הצרפתים מראה כמה משקל יש לאגו, וכמה כל חילוף מהול באינטריגות ומשחקי כוחות. אני לגמרי יכול להאמין שמאמן כמו פוצ’טינו הוא כן מוכוון טקטיקה, וכן פועל מתוך יושרה כלשהי כדי לעשות את המיטב בהתאם לראות עיניו עבור הקבוצה, אבל אני חושב שלכל פעולה מסוג זה יש אספקט מאוד נפיץ.

קשה לחזות מה יצא מפריז הנוכחית, כי כרגע לא נראה שיש מקום להכיל את כולם, וכל מעידה קלה היא בעלת משקל כבד.

אני בכלל לא חושב ששלושתם בכדורגל המקצועני צריכים לשחק יחד. שום קבוצה רצינית לא הייתה נותנת ל-3 פרימדונות שלא עובדים מקום בהרכב. אני הייתי משאיר את ניימאר בחוץ ודווקא כן פותח עם די מריה במקומו.
פריז הנוכחית ברגע שהיא תפגוש את אחת מקבוצות העילית אני חוזה לה התפרקות סטייל ברסה.
בליגה הם כנראה יישברו את שיא הנקודות.

אני הייתי רוצה לפגוש את מרלין מונרו. זה כמעט אותו סיכוי .

מסי-סוארס-ניימאר, בייל-בנזמה-רונאלדו? שלישיית פרימדונות ברמה הזאת מצדיקה הרכב יחד.

סוארז רחוק מלהיות פרימדונה וכך גם בנזמה.

ידעתי שיעלו את זה, אז ניימאר של היום זה ממש לא הניימאר הצעיר שרק הגיע לבארסה וסוארס אחד החלוצים שהכי עובדים קשה במגרש, לא במקרה גם בגילו היום הוא פותח אצל המאמן המקפיד באירופה. בייל גם היה עושה עבודה שחורה שצריך ובטח שלא צריך לדבר על בנזמה.
אין מה להשוות בין השלישיות הללו בטח כשמביטים למה כל שלישיה היה מאחורה לגיבוי.

זה הרכב מדהים לפיפא, במציאות זה הרבה הרבה פחות נוצץ.

מעבר לכל הבעיות הטקטיות הברורות שצוינו, עוד הבדל לעומת ה-MSN הוא ההיררכיה. בבארסה מסי הוא האל וכולם עובדים בשבילו וזה ברור לכולם.

סוארז הגיע וידע שזה המצב, ניימאר הגיע כמעריץ שלו מברזיל וזה אכן עבד טוב עד שניימאר בעונה האחרונה החליט שקצת בא לו יותר להתמזמז עם הכדור ולהיות הכוכב הראשי בהצגה וסוארז הזדקן.

כאן המקרה שונה לגמרי. אמבפה זה לא סוארז, הוא מבחינתו רוצה להיות הכוכב הגדול בעולם כאן ועכשיו והוא לא רואה את עצמו כחייל של מסי, ניימאר נמצא במעמד אחר למרות היחסים הקרובים שלו עם מסי (לראייה נראה שהוא הפנדליסט כרגע ומסי לא לקח לו את ה"10").

חוסר ההיררכיה הזאת מבלבל גם על המגרש. שום החלטה לא נקייה, כי כל שחקן רוצה לגרום לשני להרגיש חשוב ואף אחד לא מבין מי באמת הכוכב הראשי כאן, למי מותר לנסות לעבור שחקן ואיפה ומי צריך לבעוט יותר לשער.

אולי וכנראה שבסוף זה טיפה ישתפר אבל כרגע זה נראה רע מאוד.

מעבר לכך צריך לזכור שההחלטה להחזיק במסי ולהשאיר את אמבפה היא ממש לא רק מקצועית, אולי אפילו בכלל לא. המטרה של פריז זה להיות מכונת הרייטינג הגדולה בעולם, להיות המקום אליו הכוכבים הגדולים הולכים, התחושה שהם המועדון הכי גדול שיש ולא תחנת מעבר. זה דברים שעבור השייח’ בעיניי גדולים יותר מזכייה בצ’מפיונס.

העיקר שהבלון הזה יתפוצץ, לא אכפת לי למה.