P$G - זה סופו של כל פרוייקט גלאקטיקוס

פריז זה מאפיה. הוא שילם 80 מיליון יורו על לא לבלות את העונה על הספסל. הזיה…

הוא ויתר על 80 מיליון, זה לא בדיוק אותו הדבר.

היה יכול לעזוב בחינם אם היה רוצה, אבל החליט להישאר שם עוד עונה רק כדי לקבל מענק ‘‘נאמנות’’ שמן ולעזוב אחרי עונה בחינם, אז קשה להחליט מי יותר חרא בסיפור הזה, אני מהמר על המושתן, אבל לקטארים יש כיסים הרבה יותר עמוקים ואסור לשחק איתם למי יש יותר גדול.

זה שהוא אפס עלוב, לא אומר שהם לא מאפיה.

תקרא לזה איך שאתה רוצה, בפועל 80 מיליון אירו שהי וצריכים להיות בכיס שלו יהיו אצל פריז.

פורסמו דוחות של הקבוצות הצרפתיות לעונת 23\22.
בצרפת יש גוף רשמי שנקרא DNCG, שאחראי על הדוחות הכספיים של הכדורגל הצרפתי.
יש להם אתר מאוד נוח, עם דוחות בצרפתית ובאנגלית.
לא צריך להבין הרבה, הם מפרסמים סיכום בן עמוד אחד לכל מועדון. יש גם דו"ח נפרד לכל הכדורגל הצרפתי.

אז PSG הפסידו ב 23\22 רק 110 מיליון יורו.
ב 22\21 הפסידו 369 מיליון.
ב 21\20 הפסידו 224 מיליון
ב 20\19 הפסידו 124 מיליון.
ב 19\18 הרוויחו 27 מיליון.
אלא נתונים רשמיים של הגוף שמפקח על הכדורגל הצרפתי.

ב 5 שנים PSG הפסידו 800 מיליון יורו. אבל חובות אין להם.
אני שואל את אופ"א - כיצד זה מסתדר עם הפייר פליי שלכם?

יש עוד נתון מעניין על ההכנסות של מועדונים גדולים לעומת אחרים בכל הליגות הבכירות.
PSG ממש בולטת, הרבה יותר מבאיירן בגרמניה או ריאל\בארסה בספרד.

עוד נתון ששווה להזכיר - הכדורגל הצרפתי הפסיד 600M יורו ב 23\22. . זה למרות שהם מוכרים שחקנים לכל אירופה.

עוד מעניין זה איך הם הרוויחו ב2019 27 מליון, ואיך הם הרוויחו בכלל?!
זאת השנה שהם קנו את אמבפה ב180 מליון (ב2018 היה רק מושאל, תקנו אותי אם אני טועה…)
וזה אחרי ששנה לפני כן הם קנו את ניימאר ב222

מעניין כמה הם הפסידו ב2018…

גם ב 18\17 רשום רווח קטן, של 30 מיליון.
לפי טראנספרמארקט, יש להם הפסד גדול על רכש ב 18\17 בגלל ניימאר וב 19\18 בגלל מבאפה, אבל בדוחות של DNCG מופיע רווח מהעברות באותן שנים.
אני בטוח שזה בגלל שפורסים את סכום הרכש לכל שנות החוזה, לעומת מכירות שרושמים כרווח מיידי.

אתה צודק מבחינת החשבונאות, כי קניה של נכס אינה הוצאה מיידית (קוראים לזה עקרון ההקבלה של הוצאות להכנסות). ההוצאה היא בעתיד דרך השימוש והזכויות על הנכס שנותרו. מכירה היא בוודאות נרשמת מיידית אבל ככל שזה שחקן שקנו בעבר וחוזהו טרם נגמר הרי שיש לו “ערך” כנכס והרווח או הפסד מהמכירה מוקטן כי חייבים למחוק את הנכס.
מבחינה תזרימית יכול להיות שיש דווקא גירעון אם באמת קונים במזומן שחקנים במחיר גבוה (222 ו-180) אבל זה לא מיידי ברווח, כי מדובר בדוח אחר. וברור לכולם שיש להם מאיפה לשלם את הגירעון התזרימי

זה מעניין. גם אני חשבתי על כל העניין של הפריסת תשלומים - אבל לגבי מכירות, אילו מכירות משמעותיות היו להם?
איברהימוביץ עזב בחינם, טיאגו סילבה, די מריה וקבאני כנל

בסוף אמור להיות גבול לגבי הזמן שאפשר לפרוס (זה עובד עפ אורך החוזה, לא?), אמור להיות להם איזה הוצאה שנתית של 60 מליון אולי יותר רק על הקניה של שניהם. וזה בלי שמתחילים להתעסק בעניין החוזים והמשכורות שגם פה מדובר בחתיכת כסף

אתה יכול לבדוק בטראנספרמארקט את מי הם מכרו ובאיזה סכום לפי עונה

יש להם יותר מ 100 מיליון בשנה על אמורטיזיישן, שזה תוצאה ישירה של פריסה לשנות החוזה.

לראות ולא להאמין - אמבפה ודמבלה נוכחים בקאן בפסטיבל השנתי, בזמן שחבריהם על המגרש במחזור האחרון. כבר אין בושה.
את אמבפה עוד אפשר להבין, כי ממילא אנריקה קיבל אומץ, ומהרגע שהאליפות הובטחה ויצאה ההודעה שאמבפה מסיים חוזה ולא מחדש - הוא ייבש אותו בליגה (חו"ח לא בצ’מפיונס) כי הוא גבר! אז יש הגיון שאמבפה יתנהג כך למרות שככוכב על ו"מנהיג" הקבוצה הוא היה חייב להבליג לדעתי עד הסיום הרשמי של העונה. אבל דמבלה שחקן שנה ראשונה במועדון, נרכש מבארסה עם ירידת ערך ענקית ביחס למחיר שנקנה ב 2017 (אם כי תקציב רכישתו הגיע ישירות מפריס כידוע), והתחיל את העונה עם הרבה מה להוכיח ולפחות מספרית הוא לא הוכיח כלום (חוץ כמובן למי שמכרה אותו).
ובמחשבה שניה- אולי הכל בכלל מתוכנן מראש- שהרי לא נראה סביר ששניהם נעדרו על דעתם ועוד לטובת בילוי בפומבי תוך כדי משחק רשמי, ולכן כנראה שקיבלו שחרור, כדי שכל עיתונאי ופרשני החצר ילכלכו עליהם.

ז’ואאו נבש, שנחשב ככישרון מספר אחד כיום בעמדת הקשר האחורי, על סף מעבר לפסז’.

למה לעזאזל הם ממשיכים לעשות את זה לעצמם?

כל עוד אופ"א לא אוכפת את החוקים של פייר פליי של עצמה, מה אכפת ל PSG לקנות שחקנים ביוקר ולזרוק אותם אם הם לא ברמה?
כמה עשרות מיליונים לפה או לשם לא ממש מזיז לסטייט קלאב כזה.

אני מאמין שהשאלה מופנית לשחקן ולא לפסז’