Pretemporada 2022-23 :: מסיימים את הקיץ עם ניצחון 2-0 על יובנטוס

אני אומר את זה עוד מעונה שעברה שכולנו זעקנו למה נאצ׳ו מוצב כמגן שמאלי כשאלאבה במרכז, הוא לא בא לשחק כמגן שמאלי והוא הבהיר את זה לראשי המועדון. אלאבה הגיע על טיקט של בלם זה השינוי שהוא עשה ב2 העונות האחרונות שלו בבאיירן. שינוי שגם נועד להאריך את הקריירה שלו, לא רואים הרבה מגני טופ בני 30+. חבל מאוד וזה הולך ליצור הרכב שהוא יצור כלאיים מוזר במיוחד ויחליש אותנו אם רודיגר יחלטר שם ולא מנדי. רק בריאל מדריד מסוגלים להנחית את אחד מחמשת הבלמים הטובים בעולם ולגרום לזה להיות לרעתנו…

את פדה לצערי,בניגוד לרודיגר,אין מצב שקרלו ינסה כמגן,עם כמה שזה מתבקש.

על הקישור הצעיר שלנו ששיחק בדיוק מחצית אחת ביחד כל חייו, מן הסתם עוד מוקדם מאוד להגיב.
אבל בניגוד לזה, אני לא מבין למה אנשים פה מופתעים מההתקפה שלנו. יכול להיות שהדאבל קצת ייפה לאנשים את המציאות. זה בדיוק מה שראינו פה כבר שנתיים, וזה בדיוק מה שאנחנו אומרים מתחילת הקיץ - ההתקפה שלנו מסתמכת בלעדית על חלוץ (מדהים) מזדקן בן 34, ואחד וחצי כשרונות ברזילאיים שהפגינו יכולת באמת גבוהה במשך חודשיים/חודש במשך כל השהות שלהם אצלנו.

זה, ובכן, משפט מאוד עצוב, שמסכם בעצם את המצב שלנו בהתקפה.

למה ככה שלילי? אולי הוא התכוון בדיוק לזה - “נשתמש באלאבה כמגן שמאלי, כי אנחנו ממש ממש חייבים”…
Not.

אני לא נמנה בקהילת תומכי פדה כמגן.
מבחינת סט תכונות, הוא פשוט לא מגן.
אנחנו נבטל שם את היתרונות הטובים ביותר שלו (כוח הפריצה ומשחק לחץ) כדי לקבל מגן סביר לכל היותר.

אין לי בעיה שיחלטר שם מידי פעם, אבל אני לא רואה סיבה להפוך קשר טוב למגן סביר, לטעמי הוא לא טוב מואסקז על הנייר.

מגן זקוק יותר לזריזות ממהירות, וליכולת טכנית טובה על שטח קטן. אלה 2 תכונות שפדה לא מצטיין בהן. לזה נוסיף הגבהות וכדורי עומק (לדעתי פדה טוב בכדורי עומק, אבל לא הגדרתי אותו מעולם כמגביה טוב).
עכשיו לכל זה נוסיף את אלמנט הניסיון. כמגן הכיסויים חשובים לא פחות מהיכולת ההגנתית, וזו תכונה שמתפתחת ביחס די ישר לניסיון. כלומר כנראה שנקבל ממנו המון חורים בהתחלה.

אין לי בעיה לנסות זאת לפעמים, אולי אופתע, וזה לא שנפסיד מגן על. אבל בקצת שזה נוסה לא ראיתי משהו שגורם לי לרצות את המעבר הזה.
בניגוד לואסקז שלא תרם לנו כקיצוני, פדה כן תורם לנו כקשר.

מסכים עם הרבה ממה שכתבת, אבל המשפט הזה חורה לי.
הוא נכון לרודריגו, אבל ויניסיוס סיים את העונה עם 20-20 בשערים והבישולים. זה לא חודש טוב ולא חודשיים טובים אלא עונה נהדרת!
אלה מספרים של קראק.
גם זה לא שהיו לו משחקים של חמישיות או משהו בסגנון אלא הוא פשוט סיפק מספרים לאורך מספר משחקים רב.
הוא רחוק מלהיות שחקן שלם, אבל הוא כבר מזמן לא שחקן של חודש טוב.

ברור שהוא עדיין לא יציב מספיק, אבל לדעתי זה הרבה בגלל חוסר האיזון בין האגפים שגרם לכל ההגנה לשמור אותו בעיקר.

הפוך. כח הפריצה שלו יהיה מעולה בצד. הוא די מזכיר לי את מייקון בתכונות שלו.

דווקא על הקו יש יותר שטח מאשר במרכז המגרש.
קישור של טשואמני, פדה וקמא הוא קצת נגרי מדי לדעתי.

בעקבות ההצבה של רודיגר כמגן שמאלי עלתה לי מחשבה אתמול שאולי פשוט אנצלוטי מתכנן לנסות מערך של שלושה בלמים הרבה פעמים השנה, ואולי אפילו לשלב ככה את הצעירים בקישור (כשקאסמירו בלם) או את הזאר (כחלוץ שני)
והוא פשוט לא רצה לנסות את זה בקלאסיקו…

חייב להסכים, קישור שעל הנייר נראה מדהים אבל בפועל לא רואה מי אמור להיות המודריץ’ מבין שלושתם, השחקן שיכול לפתוח הגנות במסירה או דריבל.
בגלל זה אני נמנה על אלו שחושבים שג’וד בלינגהאם בהחלט צריך להגיע בעונה הבאה.

אני רוצה רגע לשאול. הדיבור על פדה כמגן ימני הוא בהנתן מצבת המגנים הנוכחית שלנו או בכללי?

באגף הכל קודם כל מתחיל מאוד מאחורה, כלומר צריך יכולת טכנית גבוהה ומשחק על שטח קטן.
הפריצות שלו לא יגיעו יותר מידי לידי ביטוי כשילחצו אותו על הקו, כלומר גם אם הן יגיעו הן יתרמו לנו פחות. לדעתי עדיף שם שחקן טכני שישתחרר מהלחץ ויתן כדור קדימה לקשר כמו פדה שיטוס איתו קדימה.
בנוסף לדעתי חוסר הרכות שלו עם הכדור יפגע בנו בהתמודדות מול לחץ.

בכללי אני מנסה להבין מהם היתרונות שלו על ואסקז? הגנתית הוא בכלל לא בטוח שעדיף לתפקיד הזה, הוא פיזי יותר מואסקז, אך ב1 על 1 ואסקז זריז יותר ויצליח להתמודד מול שחקנים זריזים יותר, ולרוב הקיצוניים זריזים.
התקפית הוא יפרוץ טוב יותר אך ואסקז פשוט עדיף עליו בכל נושא כדורי הרוחב, ההגבהות, וה1 על 1.

זה קצת תלוי בצורת המשחק אותה נרצה לשחק. אם מדובר בקו הגנה נמוך ומתפרצות אז בהחלט פדה יהיה יותר אידיאלי, אך במשחק בו אנחנו עם הכדור אני לא בטוח בכלל.

בקיצור פשוט לא רואה סיבה להרוס קשר מצוין בשביל לקבל מגן סביר+

יכול להסכים. חושב שגם אם אחד מהם יהיה מעין סופר סאב בקישור זה יכול מאוד להועיל ויכניס המון אנרגיות למשחק. אבל בהחלט נצטרך שחקן לניהול המשחק שם, ואני לא חושב שהשלישיה הזו מסוגלת לכך.

שום דבר ב23 שנות אהדה לא הכין אותי למצב שאראה דקות ארוכות בקלאסיקו את אודריוסולה מרים כדורים למריאנו, ככשניהם השחקנים היחידים בחצי של היריבה.

לא מבין למה אוהדי ריאל מדריד אוהבים להילחץ ולהטיל ספק בקבוצה שלהם.

אליפות ומינימום רבע גמר צ’מפיונס :+1:t2:

רודיגר מגן ואלאבה בלם זאת בדיחה עצובה. הפוך ואתה מיד פותר את 2 הבעיות הכי קריטיות בהגנה שלנו שהופכת למדהימה.

צ’ומה קאמה ופדה בקישור במערך 433 זאת בחירה גרועה.

פדה מגן על.

איפה הוא הראה את זה? מתי הוא שיחק כמגן והיה מגן על?

אישית אני גם חושב שזה קישור שלוקה קצת בחסר בכל הצד הטכני, אבל הכל שאלה של צורך משחק. זה לא קישור של שליטה במשחק אלא קישור של הפעלת לחץ מאסיבי ומשחק מתפרצות. סטייל ליברפול למשל.
כבל בלי קשר, משחק אחד, בקדם עונה, מול קבוצה חזקה, לא אמור לקבוע דבר עדיין. אני חושב שצריך לראות שניים מהם לצד מודריץ אבל בהחלט לא הייתי פוסל קישור כזה לחלוטין, ויהיו משחקים בהם אפילו ארצה קישור כזה

עושה רושם שזה לא יקרה ואני בכלל לא בטוח כמה אלאבה יראה טוב כמגן. הוא איבד המון מהזריזות והמהירות שהייתה לו בתחילת הקריירה.

בהתחשב בזה שמיליטאו לא נראה להיט כבר די הרבה זמן אני מניח שמנדי ישחק בשמאל ורודיגר-אלאבה בלמים.

מיליטאו הרגע חתם עד 2028 והוא צעיר מהם משמעותית,לדעתי הוא באנקר,מה שכן הוא יכול לשחק גם מגן ימני(שיחק בפורטו) אם צריך אבל קרלו ינסה שם את בנזמה לפני שהוא ינסה את מיליטאו.

כל פעם שהוא משחק קשר הוא עושה את התפקיד כמגן על שהוסב לקשר, כל התקפה טובה שהוא היה שותף בא הוא עשה זאת בפריצה אופיינית של מגן.

אין לנו שחקן שיכול להתחיל רחוק מהשער ולהגיע בקלות לקו הרוחב להכנסת כדור לרחבה כמו פדה, זה מצרך מאוד מבוקש ונדיר שמשלמים עליו מליונים, יש לנו אחד כזה בסגל, אחד הטובים בעולם בעניין זה.

לא הצד הטכני הוא הבעייתי, הצד של ניהול המשחק והעברת כובד המשקל לאן שצריך, צ’ומה מצויין כקשר אחורי, קאמה יתפתח לקשר מדהים אבל עדיין אין לו מספיק ניסיון ופדה הוא מגן על שמשחק קשר.
אם רק היו מצרפים את ברנרדו סילבה שישחק עם צ’ומה וקאמה זה היה מושלם, שני הנפילים היו דורסים והפורטוגלי הקטן היה רוקד עם הכדור.

בדקות שהוא שיחק מגן שמאלי עונה שעברה הוא היה מצויין, עדיין מספיק מהיר, והכי חשוב טכני ורואה משחק עם רגל שמאל מצויינת, עדיף בהרבה(הרבה הרבה) על הנגר בן נגר שכל המשפחה שלו נגרים העונה לשם פרלאן.

כל עוד נהיה במקום הראשון ובלי תבוסות מיוחדות הוא אכן יפתח בהרכב.
אחרי שכל העסק יתפרק(מניח שהעונה תהיה עונה אחרי דאבל קלאסית שלנו) ואם הוא ימשיך לבשל ליריב מצב לגול למשחק הוא כן יהיה הפייבוריט לרדת לספסל לדעתי. אלאבה באנקר ורודיגר ככל הנראה בלם הרבה יותר טוב משניהם.

גם אני חשבתי ככה אבל אלו היו כמה משחקים בודדים, בהתחשב בזה שאלו היה המשחקים היחידים שלו בעמדה ב3-4 שנים האחרונות זה כנראה לא מקבץ מייצג.

בנוגע למהירות אתה טועה בעיני, אולי יש נתונים שיעירו את עינינו אבל ממה שזכור לי בתור בלם השאירו לו חצץ הרבה פעמים. הוא לא איטי או משהו אבל בדומה לוראן הוא איבד את הקלילות שהייתה לו כשחקן צעיר.

בכל מקרה זה לא ממש משנה- הוא רוצה להיות בלם ולכן בהיעדר משבר הוא ימשיך להיות כזה, כמו שקרוס היה הקשר האחורי וחאמס שיחק באמצע. ככה זה קרלו.

חוסר הרכות שלו עם הכדור היא בעיה אפילו יותר גדולה בקישור המרכזי. באמצע צפוף יותר. לכן הוא גם מצליח יותר כשאנחנו משחקים עם 4 קשרים ובורח לצד.

המשפט שלי היה קצת מוגזם (אבל רק קצת) לגבי ויני, ומפרגן בנוגע לרודריגו.
ויני התחיל את העונה לא רע, הראה יכולות של קראק אמיתי לאורך החודשים נובמבר-ינואר פחות או יותר, ואז נחלש משמעותית (ואיתו גם כל ההתקפה שלנו). לצורך העניין, כמחצית משערי הליגה שהוא כבש העונה באו בחודשיים-שלושה שהזכרתי, כששליש מיתר השערים נכבשו במשחק אחד (מול לבאנטה, בגרבאג’ של העונה).
כמו שהדגמתי כבר אז בזמן אמת - הטיעון הזה של שמירות כפולות לא מחזיק מים, כי הוא נשמר ככה גם לפני ההיחלשות שלו. הטיעון היחידי שאני יכול להביא “להגנתו” זה השחיקה הלא פרפורציונאלית שלו בהרכב, ללא רוטציות, אבל הבעיה היא שלאור הקאדר ההתקפי הדל שלנו, אני לא רואה איך זה משתנה השנה. ובכל מקרה - חובת ההוכחה להראות שאלו לא היו חודשיים-שלושה מקריים, עדיין עליו.
לגבי רודריגו - כאמור, אפילו פרגנתי לו עם החודש ברמה גבוהה, כשבפועל חלק משמעותי מאותו חודש איכותי היה או כמחליף (שכידוע להפגין יכולות גבוהות כשחקן הרכב זה משהו אחר לחלוטין), ו/או בעמדה השמאלית בהתקפה, מה שהוא לא צפוי לקבל כמובן.

לגבי פדה כמגן ימני -
אני עם טיטי פה. יותר מידיי זמן אנחנו שואלים את עצמנו מה לעשות עם פדה, כשברור שמצד אחד יש לו איכויות נדירות, אבל מצד שני חסר לו משהו בעמדת הקשר - הוא בורח לצדדים, לא מספיק דומיננטי באמצע, ולא מספיק חזק/עמיד כדי לשמור על הכדור ולהרגיע משחק נוסח מודריץ’/קרוס. דווקא עמדת המגן הימני יכולה להחמיא מאוד ליכולות שלו - התקפיות והגנתיות כאחד, כולל יכולת הפריצה המדהימה שלו.
וכמובן כפי שצויין כאן, זה גם מאפשר לנו להביא בהמשך איזה ברנרדו סילבה כזה שישלים לנו קישור דינמי ואתלטי אבל גם טכני ואינטליגנטי.

לא הבנתי אף פעם את הזלזול הזה במקצוע הנגרות בכדורגל - ישו עצמו היה נגר, שמעבר ליכולת המופלאה שלו לגרום ל-11 יהודים (ועוד בוגד אחד) להיראות כמו קבוצה, והמוכנות שלו להקריב את עצמו לטובת הקבוצה, הוא גם לא הפך את עצמו לנטל כלכלי, אלא פרש בשיא בגיל 33.

יפה לך שהצלחת להבין שמריאנו היה הכתובת של ההרמות

ישו הגיע לשיא שלו כשהפסיק לעסוק בנגרות, מנדי לא מוכן לוותר על המקצוע הישן.
ואם זכרוני לא מטעה אותי ישו לא פרש בשיא, הפרישו אותו, לא ? אבל עדיין נשאר אגדה בעיני האוהדים.

שאני אבין, כולם פה מתעלמים במכוון מהפיל (תרתי משמע) שבחדר?, או שכבר השלימו עם המצב שלו? משחק מביך מאוד של האזר, הוא יכול להמשיך לבלבל את המוח שהוא הפעם רציני ושזו העונה שלו. אבל קלאסיקו ראשון (כן, הראשון שלו לזיכרוני אחרי 3 שנים) וזה מה שהוא מנפק. מחריד בעיניי.
לגבי המשחק, לא נכנס לניתוחים, רק משחק הכנה ראשון אבל אני מאוד מקווה שהניסוי של רודיגר ייגמר עוד לפני שהוא התחיל והוא יחזור לעמדה המקורית.

יש כאן אולי 2 משתמשים שמחזיקים ממנו ברמה כלשהי.
בחצי השני של העונה שעברה הוא שיחק אולי 5 משחקים אז אל דאגה- אתה לא תסבול ממנו הרבה.

לא רלוונטי.