Pretemporada 2022-23 :: מסיימים את הקיץ עם ניצחון 2-0 על יובנטוס

אחרי צפייה בתקציר מורחב של המשחק, רואים שבארסה כרגע יותר מחוברת מאיתנו.
פדה עם בעיטה אדירה 10ס"מ ימינה וזה שער אדיר, אותו דבר בשער של ראפיניה 10ס"מ למעלה וזה בקורה.

אסנסיו עם מצב אדיר לשער, אבל מחרבן את את זה. כנראה הוא יכול להבקיע רק מחוץ לרחבה.
לא ברור החרא הזה עם אלאבה בלם ורודיגר מגן שמאלי, נקווה שבהמשך העונה.

מריאנו הוא בושה למקצוע, לא ברור למה לא לנסות את רודריגו כחלוץ.

פדה בתור מגן ימני?ביזבוז של שחקן קישור אדיר, טוב רק למשחקים ספצייפים.
מבחינת הליגה אין בעיה לשחק מגן ימני ואסקז או אודריוסולה.
חוץ מזה, מקווה שנראה יותר דקות משחק של הקישור הצעיר ופחות דקות של השליישיה האדירה.

גם לא הבנתי למה לא הבאנו חלוץ מהנוער על מנת שישחק, הכל עדיף על מריאנו או הזארד בתור 9 מדומה.

מה? הוא ממש אבל ממש לא עושה את התפקיד של המגן. הוא משחק על הקו כשיש מגן מאחוריו. אם כבר הוא עושה את העבודה של הקיצוני.

הוא טוב בזה, וחלש בתכונות חשובות אחרות למגן.
לא יודע אם מישהו פה ישתכנע בנוגע לזה. בכל מקרה אין לי שום התנגדות שינסו אותו שם יותר, אבל הוא ממש לא מגן על עד שלא יוכיח אחרת.
לדעתי סט התכונות שלו מתאים הרבה יותר לקישור, ואפילו חושב שכסופר סאב הוא יהיה עדיף לנו.

זה בתכלס מה שהתכוונתי. שמתי את זה תחת הקטגוריה של הקשר הטכני. צודק.

מה זאת אומרת רק קצת? עונה של 42 שערים ובישולים היא עונת קראק לכל דבר ועניין.
אתה יכול להגיד שאתה עדיין לא סומך עליו, אבל זה רחוק מלהיות מספר חודשים קטן בהם שיחק טוב.
בדקתי בטרנספרמרקט ורצף המשחקים הארוך ביותר בהם לא כבש או בישל הוא 2 (בכל המסגרות).
מה זה אם לא עקביות?

החלטתי לבדוק מספרים, מזכיר שעונה היא 9 חודשים ולא שנה ככה ש3 חודשים הוא בעצם שליש עונה.
ב3 החודשים הראשונים של העונה הוא כבש ובישל 10 שערים.
סך הכל יש לו בליגה 30 שערים ובישולים. מדובר בבדיוק שליש.

חוץ מזה, להגיד שבשליש עונה הוא כבר חצי מהשערים שלו זה לא משהו חריג מאוד. זה גם התברר כלא נכון, אבל גם אם כן זה לא היה חריג ובטח שלא רומז לחולשה בשאר הזמן.

שליש מהשערים הוא כבר מול לבאנטה? הוא כבש 3 ובישל אחד מול לבאנטה.
בשליש מאיזה יתר שערים מדובר? הוא כבש ובישל 30 בליגה, ו20 ב2 שליש האחרונים לעונה.
חוץ מזה לאיזה שחקן גדול לא היו משחקים שהעלו לו את הסטטיסטיקה? לבנזמה למשל היו 2 משחקים של רביעיות (שערים ובישולים יחד) העונה.

חובת ההוכחה עליו להראות שהעונה לא יוצאת מן הכלל ושהוא יישמור על הרמה. כפי שהראיתי לך הוא לא נתן 3 חודשים טובים בלבד…

לגבי רודריגו הסכמתי ואפילו כתבתי זאת בדיון הפנטזיות בו הרבה החליטו שהוא כבר קראק וברמה של גנאברי ואני מאוד הסתייגתי מכך.

לי אישית כבר אין ממנו ציפיות, הלוואי שיוכיח שטעיתי. חוץ מזה, גם אם היו לי ציפיות, הן לא היו מושפעות לכאן או לכאן בגלל משחק הכנה.

המחצית הראשונה הייתה די מביכה מבחינתנו, ואסקז ומיליטאו לא הצליחו להתמודד עם לחץ שעשו עליהם (בצד שמאל זה היה נראה קצת טוב יותר).
השלישייה בקישור מאוד אתלטית, מהירה ואינטנסיבית אבל עדיין חסר שכל, חסר מודריץ (מחצית שניה עם קרוס ומודריץ’ זה כבר היה נראה הרבה יותר טוב).
הזאר, אם אפשר לדחוף אותו חזרה לצ’לסי זה מבורך.

צריך להביא קצת שופטים אמריקאים לנהל משחקים בליגה.

הכנה, משחק ראשון לעומת שלישי או כל תירוץ שאפשר למצוא, פעם אחרונה שאני זוכר ריאל שמשחקת בלי רגשי נחיתות מול ברצלונה זה היה עוד כשבחוד שלנו היה זאמורנו.
לא משנה באיזה מצב תהייה ברצלונה, הם גורמים לנו להיות ולהיראות קטנים. מאוד מעצבן.

מאוד רוצה שנגיע מול ברצלונה בגישה הנכונה - נכתיב את הקצב, נשחק התקפי, וציפיתי לקצת יותר טירוף, בכל זאת קלאסיקו. אפשר בינתיים להתחבא אולי סביב התירוצים הרגילים של - בנזמה חצי קבוצה, וזה משחק הכנה ראשון שלנו. לא נעים, לא נורא. לוקאס חירבן על המגרש דווקא בהופעה מרגשת על הנייר עם סרט הקפטן. הציוות של רודיגר זה פשע. בכל מקרה, יש הרבה מאוד שמיהרו לקבור את העונה הזו. אם זה בגלל הבעיות הידועות בהתקפה - אמת לאמיתה. אם זה בגלל החרא שראינו בחמש בבוקר, אז:

בפרה-טמפורדה בעונת 2017/18 ריאל מדריד ניצחה רק משחק אחד. ועדיין פתחה חזק מאוד עם זכייה קלילה בסופרקופה ודאבל על ברצלונה, וכן בסופר קאפ האירופי; בעונת האליפות עם זינדין זידאן - שני ניצחונות חרבנא, השפלה ענקית מול אתלטיקו מדריד בדמות 7:3; ואשתקד - ניצחון בודד בארבעה משחקים, וגם הוא נגד יריבה מהליגות הנמוכות.
ויש אפילו דוגמא יותר מאוחרת - בקדם העונה של 2007, והפעם במשחק חשוב - ריאל חטפה חמישייה בברנבאו מסביליה בגומלין (5:3) והפסידה בסופרקופה. ועדיין היא פתחה את העונה נפלא עם ניצחון בדרבי ומאניטה במדריגל. באותם הימים, טרום עידן כריסטיאנו-מסי בשיאם - המספרים של ריאל של שוסטר היו אדירים. היא ניצחה ב-15 משחקים מה-19 בסיבוב הראשון.

אגב כבר הציגו כאן את ההבדלים לגבי חשבון הטוויטר: מביך ואין מילה אחרת. זה באמת קצת מוגזם אז קשה להתעלם. וגם כל מה שקרה לפני המשחק. אבל בסדר נצטרך להוכיח את עצמנו במפגשים הישירים.

זה כנראה בא מאלאבה שמעדיף לשחק בלם וקרלו מנסה ללכת איתו איכשהו.

יש פאולים שנועדו לעצור מתפרצת ויש תאקלים שנועדו לפצוע.
מה ששחקני ברצלונה עשו לויני במהלך הזה נראה רע מאוד.
https://twitter.com/realmadrid/status/1551511325515206661

יותר ממועדון

ראמוס עשה קריירה על פאולים הרבה יותר גסים בקלאסיקו, אז זה היה ווינריות ואהבה למועדון?

אני בכל מקרה לא רואה איפה פה החומרה של התיקולים, אף אחד לא מגיע עם רגל גבוהה לברך כדי לחסל אותו וגם התיקולים מאחור הם יותר מהצד…

באופן כללי בארסה באו למשחק הזה עם רוח קרב כאילו מדובר במינימום גמר ליגת האלופות.
ניכר גם בחגיגות אחרי ובסוג של זחיחות שאני רואה מרוב אוהדיה שבטוחים שהם לוקחים את הצמפיונס בשנה הבאה.

מסכים שלא צריך לבצע תיקולים כאלו, בטח במשחק ידידות.

מעבר לזה שזה משחק ידידות חסר משמעות, יש כאן רבע מהקבוצה שיורדת לגליץ’ במקטע של 10 שניות. בוסקטס לא קרוב לכדור ושולח את הרגל כדי להכשיל, אם הוא פוגע בו יש כאן קייס לאדום. שני השחקנים האחרים צעירים לפחות(השני זה אריק?) ואני רוצה להאמין שעשו את זה מהתרגשות.

עברו במדריד הרבה קצבים אבל אני לא זוכר קיצוצים של ראמוס ביולי, ואם כן זו הסרחה ברמה הכי גבוהה.

מקווה שהוא לא ירצה לשחק חלוץ, דווקא בנזמה סבבה.

שער ה-AS עם מבט אל משחק ההכנה השני שלנו ו"שחקן החיזוק" נגד קלוב אמריקה - הקפטן קארים בנזמה: “ברוך הבא”, זו הכותרת. בנזמה, שסבל מכניסה חזקה של ויניסיוס טוביאס והפסיק להתאמן לכמה רגעים - התאושש ויפתח בהרכב| נראה שמרבית שחקני ההרכב הראשון יסופסלו פרט לצרפתי, אפילו השוער טיבו קורטואה - “הזדמנות ללונין, אסנסיו, סבאיוס ושחקני קסטיליה”.
בפריויו נכתב: “למקרה שהיה ספק לגבי התלות בבנזמה - הקלאסיקו הבהיר זאת מצוין לצד ההופעה החלשה של הזאר”. אחד האוהדים צעק אל עבר קארים באימון: “לבנדובסקי יכול להיות אולי הבן שלך” ועורר חיוך מצד הצרפתי. בנזמה ישחק מחצית וייתכן והזאר יפתח בכנף. לטאסה וטוביאס מקסטיליה צפויים לקבל דקות. המשחק נגד יובנטוס יהיה החזרה הגנרלית לסופר קאפ ובמהלכו נראה הרכב מלא ככל הנראה. דני קרבחאל לא התאמן, ייעדר והוא בספק גם למשחק ההכנה האחרון. פרלאן מנדי פרש באמצע האימון. אגב עוד לגבי בנזמה, מסרטוני הווידאו שהמועדון משחרר אפשר לראות בוודאות שהוא בכושר מצוין. הנה הגול שלו מאתמול| והנה המופע משלשום (הכי עלוב שלנו איי פעם לשים גולים מהאימון, הא?)

ההרכב המשוער של ה-AS: לונין| נאצ’ו, רודיגר, ואייחו, אלאבה| טשואמני, קרוס, סבאיוס| אסנסיו, הזאר ובנזמה

בוקר טוב לכל הטרמפיסטים שקמים לראות רק כשזה קלאסיקו יוקרתי ולא יעשו זאת וישכימו קום חצי שעה לפני נגד קלוב אמריקה (סתם, אוהב ומעריך את כולכם).

1.ההרכב

image

כצפוי, אנדריי לונין לשחק וקארים בנזמה בלון ד’אור - פותח לראשונה - וגם מבקיע! (עמיחי שפיגלר). מרכז השדה על טהרת הזקנים, פרלאן מנדי מחזיר את אנטוניו רודיגר לעמדת הבלם. מרקו אסנסיו עם ויניסיוס ג’וניור והצרפתי בהתקפה. דני קרבחאל עדיין פצוע ולא בסגל, בורחה מאיורל נמצא על הספסל ואולי יגאל אותנו ממריאנו. אגב אם הבנתי נכון לאוהדים בספרד שקמו מוקדם לראות את המשחק - הייתה בעיה לעשות זאת ב-11 הדקות הראשונות.

2.המשחק

ריאל מדריד מאוד מבולבלת נקלעה לפיגור כבר אחרי חמש דקות אחרי הרחקה לא טובה של רודיגר. המקסיקנים הראו התלהבות, ניצחו בכל מאבק במרכז השדה וגם מול שחקני ההגנה שלנו. בדקה ה-22 בנזמה השווה בשער נהדר בבעיטה מסובבת לא חזקה אך ממש ברווח הקטן בין היד של השוער לקורה - מזכיר מאוד את הגולאסו שלו נגד אתלטיק בילבאו בסאן ממס. הפעם מי שנתן את הפס העדין וההכנה - אסנסיו. בנזמה משחק לבד פחות או יותר וקאסמירו מרגרינה. הנה הגול:

https://twitter.com/totalcristiano/status/1552126722593767425

דקה 36: כמעט 1:2 לריאל מדריד - חטיפה גדולה של לוקאס שמסר לבנזמה, הצרפתי העביר שמאלה לוויני שניסה לברוח לצד ולבעוט אך נבלם.

דקה 40: שוב בנזמה במהלך מצוין, עובר שני שחקנים על מטר, משתחרר לבעיטה ויורה לא רחוק מהפינה הקרובה של השוער.

כצפוי: חילופים במחצית. בנזמה תוכנן לשחק רק מחצית - הזאר במקומו ורודריגו גם כן נכנס. גם כל שלישיית האמצע סיימה את דרכה. ריאל עם ארבעה קשרים באמצע כשגם סבאיוס נכנס. מיליטאו במקום נאצ’ו.
ההרכב בחצי השני: לונין| ואסקס, מיליטאו, רודיגר, אלאבה| טשואמני, קמאבינגה, סבאיוס| ואלוורדה, הזאר ורודריגו.

דקה 48 - ואלוורדה קיבל כדור לשטח ורץ מהר, העביר רוחב והזאר השיג את השומר שלו ובעט בעוצמה אבל ‘תוריד ת’גוף’ - לשמיים.

דקה 52 - כדור חופשי של דויד אלאבה - לעננים.

דקה 54 - לוקאס מתעתע בשומר שלו ברחבה, מוכשל, נופל והשופט שורק לפנדל. הזאר בועט חזק לפינה ומבקיע, 1:2 לריאל מדריד.

דקה 57 - דקות טובות של ריאל, הגבהה של לוקאס הגיעה בסוף לאלאבה שהגיע מתנופה בצד שמאל ובעט טיל אבל נבלם על ידי ההגנה.

דקה 58 - משחק מסירות מהיר שהחל בהזאר ונמשך בפדה - טשואמני בעט גבוה מעל השער.

דקה 64 - כמעט וקלוב אמריקה משווה אחרי הרחקה שערורייתית של מרכז ההגנה שלנו, הכדור ליד הקורה.

דקה 65 - התקפה נהדרת של ריאל מדריד, לוקאס פתח רגליים והשאיר את סבאיוס מול השוער, הספרדי בעט חזק אבל נעצר על ידי השוער.

דקה 66 - לוקאס שענד את סרט הקפטן בחצי השני - סיים את חלקו אחרי מחצית שנייה משופרת ובמקומו עולה ויניסיוס טוביאס!

דקה 77 - ויניסיוס טוביאס פרץ יפה מצד ימין ומסר לסבאיוס שסיפק כדור עומק גאוני לרודריגו אבל הברזילאי החליק ופספס.

דקה 80 - ויניסיוס טוביאס בפאול מאוד לא חכם, רגל מיותרת ברחבה ופנדל - לונין הדף את הפנדל הראשון הנוראי אבל השופט פסק על בעיטה חוזרת ואלברו פידלגו השווה ל-2:2.

דקה 85 - רודריגו שוב נותר מתוסכל אחרי פספוס ברחבה ובעיטת ההמשך בהתקפה הייתה של קמאבינגה אלא שזה היה לידיו של השוער.

דקה 91 - אלאבה הגיע למצב ברחבה וכמעט ניצח את המשחק אבל הבעיטה שלו הייתה קצת חלשה והשוער הדף הצידה, זהו-זה, 2:2.

3.התלונות (נערך)

קודם כל בוקר טוב אלופים, להשכים קום לקלאסיקו זה דבר אחד וטבעי ולגיטימי ומתבקש – ולעשות את זה חצי שעה קודם יותר כדי לצפות במשחק נגד קלוב אמריקה זה אפילו מרגש ומכבד יותר – אתם לא טרמפיסטים, כפיים. ואין כמו האוויר בטיילת בחמש לפנות בוקר.

בגדול היה שיפור אבל אני לא מרוצה. להפסיד לברצלונה במשחק הראשון של קדם העונה כשהם בטירוף ואנחנו חצי חלודים-חצי לא בעניין זה בסדר, קלוב אמריקה זה סיפור אחר, בטח אחרי כמה ימי אימונים ועם בנזמה על המגרש. בנזמה מדהים ויותר מהגול גם אהבתי את המהלך שלו מול שני שחקנים כשהשתחרר בזריזות ובעט ליד הקורה. אבל בנזמה לא מספיק. מזל שהמחצית השנייה נותנת תחושות קצת יותר טובות, אבל קצת – לא בהרבה. די כרגיל, כרגיל השחקנים די חסרי עניין ומוטיבציה והקבוצה די איטית עדיין.

קודם כל המערך והשיטה - יש הרבה דברים שאפשר לנסות בקדם העונה ולא רק את השטות שראינו עם רודיגר כמגן שמאלי (במשחק הקודם). אולי לשחק עם אסנסיו באמצע כדי שיהיה לו קל לבעוט וכמובן ראיית המשחק שלו נהדרת, זה על קצה המזלג. אני לא מבין את החלוקה ‘הגסה’ של מרכז השדה לקאסמירו-קרוס-מודריץ’, כולם קצת כבדים ועייפים (קאסמירו היה ממש מרגרינה באמצע), ובצד השני כל הצעירים והאתלטיים איתם אפשר להפעיל לחץ גבוה כמו בדקה ה-56 למשל, ומנגד, שם אין ממש מניע כדור או מנהל משחק בחסד, הכי קרוב לכך זה דני סבאיוס. אני מצטער אבל אני לא אוהב את הרעיון של פדה כקשר רביעי נגד קבוצות כאלה ובכלל, זה פיתרון מפתה לליגת האלופות נגד אריות היבשת. זה נראה לי קצת נסוג מדי ומונע ממנו להתפתח בעמדה שלו באמצע. כמובן שגם במשחק פושר (והביקורת היא על המחשבה בכלל ולאו דווקא הביצוע עצמו) הוא מסוגל לנצל איזה רגע לעשות ספרינט ולהעביר כדור רוחב.

הקבוצה במחצית השנייה טובה יותר ונהנית. בצד שמאל רודריגו חייב להיות יותר אפקטיבי ובכלל לדרוש את הכדור, שכל הזמן יעבור לו במוח הצמד נגד מנצ’סטר סיטי וכן הלאה. על אחת כמה וכמה כשבנזמה ו-ויני לא על המגרש. נגיעות של תאכלס, לנסות לכדרר, לא מה שראינו עד עכשיו. אלאבה שכח מה עושים בעמדת המגן השמאלי? סבאיוס הכי טוב אצלנו ואני לא יודע אם לצחוק או לבכות. בכל מקרה רגע המשחק זה פדה עם הסרט שלנו – מרגש! לשכפל! למסגר!

סה"כ מחצית דיי סבירה פלוס עד עכשיו. קלוב אמריקה דיי שלטו ב15-20 דקות הראשונות ומאז אנחנו קצת יותר מכתיבים את הקצב.

כמה נקודות:

• גול גדול של בנזמה ובכלל כמה פעולות מאוד יפות שלו על שטח קטן - שרק ימשיך.
  • רודיגר פתח בלם אבל קצת מדאיג אותי שהוא פתח בצד ימין ולא שמאל (כלומר, לא על המשבצת של אלאבה).
  • וויניסיוס לא במשחק ופשוט לא חד. חשבתי שאולי ההשקעה שלו הקיץ תשתלם (מאמן אישי) אבל אני פשוט לא רואה ממנו כלום.

קאסמירו ולוקאס פשוט על הפנים,משחק מביך של שניהם,לא פחות.
מודריץ דייק אולי בשתי מסירות במשך כל המחצית הזו,קרוס פרווה כהרגלו,כמו אסנסיו.
ויניסיוס מנסה ולא כל כך הולך לו ורק קארים נראה כמה רמות מעל כולם ומציל אותנו מפדיחות.

מצפה לראות במחצית השנייה את שלישיית הקישור הצעירה עם לחץ גבוה ולא התבטלות מוחלטת כמו ב 20 דקות הראשונות,מקווה שקארים וויני יישארו קצת על הדשא יחד איתם.

בדקה הרביעית היינו כבר בפיגור 1-0 והיה צריך להישרק להם פנדל. ויני עם 3 איבודי כדור בדקה והקבוצה הייתה נראית חסרת כיוון.

אני לא מבין למה ההתעקשות על המערך הזה כשכבר נמצא פתרון טוב בעונה שעברה עם צמד שחקנים במרכז השדה במקום 3, וקשר התקפי במקום האחורי. זה עבד כל כך טוב. מבאס.

מחצית שנייה:

לונין.
אלאבה(:smiley:)רודיגר,מיליטאו,לוקאס.
קמאבינגה,צואמני,סבאיוס.
רודריגו,הזאר,ואלוורדה.

רבע שעה בתוך המחצית השנייה: רחמים על המקסיקנים שנאלצים להתמודד עם האינטנסיביות והאתלטיות של ההרכב הזה.

הולי שיט קמאווינגה. הוא חייב להיות באנקר בהרכב.

שמישהו יגיד לשדרים האמריקאיים שזה לונין ולא - הוא לא הבן של קניזארס :man_facepalming:t2:

העובדה שקמאבינגה הוא אתלט רציני עלולה לתייג אותו בטעות כנגר. האמת היא שמדובר בשחקן עם איכויות טכניות לא מבוטלות.
משחק טוב מאוד שלו.