Pretemporada 2024: מסיימים עם 1:2 על צ'לסי - שער ובישול לברהים

מיד לאחר העונה ההיסטורית וזכייתה של ריאל מדריד בליגת האלופות ה-15 בתולדותיה באחת ביוני - השחקנים חגגו קצת והתפזרו לפרק הבא - היורו. כעת גם היורו נגמר ועכשיו אחרי שהסאגה הגדולה ביותר בכדורגל העולמי מאחורינו וקיליאן אמבפה כבר הוצג בלבן - נותר רק בינתיים להשתדל לחכות בסבלנות למשחקי ההכנה שיגרמו לנו לקום באמצע הלילה או לא ללכת לישון ממש כמו בנעורים, ולהתענג על תמונות מוולדבבאס בסגל חסר מאוד.

image

ובקיצור - אנטוניו פינטוס לוקח פיקוד כבר עכשיו לקראת עונת ה-70 משחקים, 11 חודשים ושבעה תארים - שיהיה בהצלחה. ב-15 ביולי הגיעו השחקנים לבדיקות רפואיות ראשונות ולאחר מכן היה אפילו אימון ראשון. עד ה-28 ביולי זה מה שיקרה אז תמריא הקבוצה למסע משחקים קצר בארה"ב כמיטב המסורת ואולי שוב תפסיד בקלאסיקו אבל תזכרו מה דני קרבחאל אמר.

שאלת השאלות היא מה קורה עם אמבפה, ההערכות כעת קצת יותר אופטימיות לפיהן הוא לא צריך ניתוח, אחרי עונה מתישה הוא קיבל מנוחה, גם בשל ההעפלה לחצי גמר היורו, ויחזור לאימונים בתאריך השבעה באוגוסט. הבוס הכל-יכול הבטיח שיעשה הכל כדי שאמבפה יהיה מוכן לסופר קאפ האירופי. מאז 2002 ריאל ניצחה חמש פעמים במעמד הגמר ונכנעה רק פעם אחת ותרצה לסמן V ראשון. כמובן שריאל רוצה גם לשמור על תואר האליפות מה שלא קרה מאז 2007. דויד אלאבה אמור לחזור לשחק רק בחודש דצמבר.

מבין השחקנים הבכירים היחיד שנמצא באימונים הוא טיבו קורטואה שלא לקח חלק ביורו כמובן גם בשל התאוששות נוספות ובעיקר הסכסוך עם המאמן. רשימת השחקנים המתאמנים: טיבו קורטואה, לוקאס ואסקס, חסוס ואייחו - חזר מהשאלה, פראן גארסיה, דני סבאיוס, ברהים דיאס. גם חלק משחקני קסטיליה מעמיקים את הסגל כמובן. ארדה גולר מתכנן לקצר את החופשה שלו וכך גם אנדריק.

לו"ז לקיץ:

24 ביולי - יום רביעי - “חדש” - משחק אימון בהרכב חסר נגד אלבסטה בוולדבבאס. בדלתיים סגורות.
27 ביולי - אנדריק מוצג רשמית כשחקן ריאל מדריד ויקבל את מספר החולצה שלו.
28 ביולי - השחקנים ממריאים למסע המשחקים בארה"ב - ללא הברזילאיים וכמובן השחקנים שהעפילו לחצי הגמר.
31 ביולי - ריאל מדריד נגד מילאן בשיקאגו| בשעה 04:30 לפנות בוקר
2 ביולי - המועד האחרון בו הברזילאיים “יוכלו להצטרף” למסע, אנדריק יגיע לפני.
4 באוגוסט - ריאל מדריד נגד ברצלונה בניו ג’רזי| בשעה 02:00 לפנות בוקר
7 באוגוסט - ריאל מדריד נגד צ’לסי בשארלוט| בשעה 02:00 לפנות בוקר
באותו היום - קיליאן אמבפה אמור להתחיל אימונים אישיים בוולדבבאס
14 באוגוסט - ריאל מדריד נגד אטאלנטה - הקרב על התואר הראשון של העונה, הסופר קאפ האירופי.
18 באוגוסט - פתיחת הליגה: מאיורקה נגד ריאל מדריד ביום ראשון.

במשחק משחק אימון “הרפאים” עליו לא נכתבה מילה אחת באתר הרשמי ניצחה ריאל מדריד ביום שלישי 0:3 את אלבסטה, שני בישולים לניקו פז, שערים של ברהים דיאס, חואנמי לטאסה ורינייר.

אתמול כמובן במארקה עשו קצת בושות כשהיו נחרצים כשכתבו שהילד חואן מרטינס בן ה-16, בלם גבוה שמזכיר את סרחיו ראמוס בימי השיער הארוך לפחות חיצונית - יהיה ההפתעה של קרלו אנצ’לוטי וימריא עם הקבוצה למסע המשחקים בארה"ב. כעבור כמה שעות היה עדכון.

בדיווח אחר, לא פחות מתשעה קאנטראנוס יעטרו את הסגל של ריאל מדריד בקדם העונה בארה"ב. לא כולם באמת “חדשים”. הבולט שבהם הוא ניקו פז הקשר הארגנטינאי, מלך שערי קסטיליה שכבש אשתקד נגד נאפולי. גם אלבארו רודריגס שם מוכר והקמע ג’רמי דה לאון. ואלה שמות:
-ניקו פז - קשר (ארגנטינה), בן 19
-אלבארו רודריגס - חלוץ (אורוגוואי), בן 20
-מריו מרטין - קשר (ספרדי), בן 20
-ג’רמי דה לאון - חלוץ (פורטו-ריקו), בן 20
-ג’אקובו ראמון - בלם (ספרדי), בן 19
-רפאל אובראדור - מגן שמאלי (ספרדי), בן 20
-סזאר פלאסיוס - קשר מרכזי (ספרדי), בן 19
-לורנסו אגואדו -מגן ימני (ספרדי), בן 21
-ראול אסנסיו - בלם (ספרדי), בן 21

מסתבר שואייחו נפצע ולא ייצא למחנה האימונים.
דיווח שחואן מרטינס כן יצטרף בסוף למחנה בעקבות הפציעה של ואייחו.

הסגל הרשמי של ריאל מדריד למסע המשחקים: עמוס בקאנטראנוס, עם כל הברזילאים אם כי ויניסיוס, רודריגו ומיליטאו יצטרפו רק בשלושה ביולי וכמובן ללא קיליאן אמבפה, יתר הצרפתים, אלוף אירופה דני קרבחאל והפיינאליסט ג’וד. חסוס ואייחו בפנים וגם חואן מארטינס. 11 ילדודס צעירים מבין שחקני השדה.

היום כבר התאמנו לוקה מודריץ’ שעבר אתמול בדיקות, ארדה גולר ואנטוניו רודיגר שחזרו וגם אימון בכורה לאנדריק.

למרות השם, ז’ואן מרטינס לא קטלוני, אלא מוולנסיה (אבל עדיין השם נהגה בקטלונית, אותה שפה כמעט). לפני שנה הוא בכלל עוד היה בלבאנטה, התקדמות אדירה של הילד.

אם באמת הוא יהיה הבלם הנוסף בסגל, הוא ישחק תחת ראול אבל יתאמן בבוגרת ואפילו ישב על הספסל במשחקים כשניתן. זה לפחות כשכל הבלמים מעליו בהיררכיה כשירים.

אפשר להבין את ההתרגשות מההצטרפות שלו אבל בהסתכלות ריאלית, אין משהו מאוד חריג פה למעט הגיל שלו. כמעט בכל שנה של טורניר גדול (שבו חלק גדול מהסגל מסיים את החופשה מאוחר) במסע לארה"ב מצטרפים הרבה ילדים כדי לעבות את הסגל. זה נכון גם השנה מעבר למרטינז עצמו.

הסיכוי שהוא ישחק השנה מעבר אולי לכמה פירורים פה ושם שואף לאפס. אין לי ספק בכלל שאנצ’לוטי יעדיף לשחק בעמדת הבלם עם כל שחקן אפשרי בסגל לפני שמרטינס יקבל דקות משמעותיות.

כל כוכבי הנוער האלה בעיניי שווים לליגה השניה עד שיוכח אחרת. באמת ששמענו ניסים ונפלאות על עשרות שחקני נוער שעשו ניסים ונפלאות בקאסטייה וסיימו ככוכבים של אלמריה. שם אחד שממש זכור לי, אנטוניו בלאנקו, דיברו עליו כקשר האחורי העתידי של המועדון. זכור לי שראיתי אותו משחק לאחרונה, לא זוכר מתי ואיפה, אבל בטוח שזה לא היה במנצ’סטר סיטי או ארסנל.

ראיתי עכשיו קטע מהאימון אתמול.
המערך הוא 433, מי ששיחקו בקישור של הקבוצה “הפותחת” היו מרטין לוקה וסבאיוס. סבאיוס היה התקפי מאוד והצטרף ממש לתוך הרחבה בחלק מההתקפות, כנראה שזה התפקיד שמיועד לג’וד.

אפשר לראות שם גם את ז’ואן מרטינס הזה, הוא לא בלט. אנדריק כבש שער אבל לא היה טוב.

האיכות לא משהו אבל זה מה יש

https://poscitesch.com/milan-vs-real-madrid/

אין יותר מדיי מה לדבר על היכולת כשזה משחק האימון הראשון, אבל לפחות אפשר לקבל איזשהו פרומו למה שמצפה לנו בעונה הבאה.

כשאנחנו תוקפים אנחנו משחקים 433 “רגיל”. מריו מרטין שיחק את התפקיד של טשואמני, סבאיוס שיחק במקום קרוס. אנדריק שיחק חלוץ 9.

כשאנחנו בלי הכדור, אנחנו משחקים עם לחץ גבוה. מי שמובילים את הלחץ הזה הם שני הקשרים שלוחצים את הבלמים אפילו, החלק האחורי מצמצם מרחק ועולה ללחוץ גם הוא. ב8 הדקות הראשונות זה עלה בשלושה מצבים מעולים של מילאן שקורטואה הציל אחרי שהם מצאו את הדרך לשבור את הלחץ ולנצל את השטחים שנשארו מאחור.

אחרי שהלחץ נשבר אנחנו יורדים חזרה לאחור בשני קווים, אבל זה קרה מעט מדיי במחצית הזאת כדי להגיע למסקנות. מלבד הדקות הראשונות שבהם מילאן הגיעה למצבים, הכדור היה בעיקר ברגליים שלנו אבל בלי הרבה תכלס.

מלבד זה, אני חושב שראינו את אותו 433 שרצנו איתו לאורך רוב העשור פלוס האחרונים. אין יותר מדיי מה לספר עליו חוץ מזה.

אגב קטן, משהו שאמרתי בכל פעם שראיתי את אנדריק ואני אמשיך להגיד אותו, יש לו עוד דרך לעבור עד שיהיה באמת שחקן לגיטימי ברמות האלה. אבל אני מאמין בו ומסוקרן לראות מה יעשו איתו אצלינו.

-קודם כל רודריגו כבר אתמול הצטרף לקבוצה וערך אימון קל עם אנטוניו פינטוס במחצית המשחק נגד מילאן.
-ויניסיוס ג’וניור ואדר מיליטאו הצטרפו למלון ממש עכשיו, בתקווה שיקבלו דקות ספורות בקלאסיקו ב-4.8
-פציעה קשה לקשר הצעיר סזאר פלאסיוס שנפצע כמה דקות אחרי שערך את הבכורה שלו במדי הקבוצה הבוגרת, הוא יחזור לספרד וכנראה כך גם החלוץ אלבארו רודריגס שנפצע אף הוא.

על המשחק:

image

כמה טוב שחזרתם!| אין כמו ריאל מדריד. הייתה לנו עונה פנטסטית, כמעט, כל החלומות התגשמו, ועדיין הרעב לא נגמר. אשכרה קמנו לראות ב-03:30 לפנות בוקר את ריאל מדריד במשחק הכנה זניח בחצי הרכב – אנחנו מטורפים. אמרתי למתאמן שלי שיש לי לו"ז כל כך עמוס בחמישי והדבר הכי וודאי זה שאני אקום לראות את המשחק. יותר מהכל.

יהיה נחמד גם לנצח במשחקי הידידות האלה מדי פעם סתם לתחושה הטובה כי קמנו בשעה כל כך מוקדמת וגם מילאן וההרכב הבינוני שלה היא לא בדיוק אימפריה כבר, אבל לא נורא. קצת חבל לי שאנחנו פרוצים תמיד ונראים בעמידה טקטית נחותה, הלחץ לא היה טוב כמובן, הם הגיעו למצבים בקלות אבל אין דבר. דני סבאיוס צריך לתת יותר כי אין לו הרבה הזדמנויות.

לא תשמעו ממני מסקנות מרחיקות לכת, קדה לנתח שחקנים צעירים או שחקן רכש כמו אנדריק, אלו התפקידים של המארקה וה-AS שצריכים למכור עיתונים.
יש שחקנים שגם אם תעיר אותם מתוך שינה הם במצב מאה אחוז. אנטוניו רודיגר הוא כזה למשל, ברהים דיאס הוא כזה, לוקה מודריץ’ הוא כזה. טיבו קורטואה למשל אבל הוא לא שחקן שדה.

על הנייר ההרכב היה טוב עם שלישייה התקפית די מבטיחה. ארדה גולר הראה יכולת מסירה מרשימה וזה משהו שפחות היה שם בעונה שעברה, הוא בקו עליה, היה חסר לי רק איזה ניסיון לראות את שמאל האימתנית שלו. בעיטות מרחוק זה משהו שצריך לעשות כשאין סינרגיה עם החלוץ. האם רודריגו מתחיל להרגיש לחץ? ותמיד מפארים את ההתקפה שלנו בזכות העומק – צריך לציין גם את גולר שם. ברהים דיאס משחק תמיד באלגנטיות, בצד שמאל לטעמי הוא פחות טוב ולא בטוח שאני “מקריב” אותו לטובת גולר.

אנדריק היה מאוד-מאוד לחוץ, אני חושב שהיה מוטב לכולם אפילו בשביל החניכה שלו אם כל העיניים היו על קיליאן אמבפה למשל. כל הכותרות על הפרמיירה שלו וכדומה. הוא רצה מאוד, שיחק בסדר עם הגב, לעומת זאת כשהכדור אצלו הוא פחות הרשים אבל זה טבעי וזה בסדר. קרלו אנצ’לוטי צריך להגיד לו ליהנות ולשחרר לחץ. הוא וגם הוותיקים.

צר לי על הפציעה של פלאסיוס, החלום ושברו מה שנקרא, באמת רגע לא נעים, הוא חיכה לזה כל כך הרבה, זה לא הוגן. הזכיר לי קצת את מרקו אסנסיו וארסנל ב-2019. מריו מרטין היה נראה לא רע מאוד וחואן מארטינס אשכרה הפך “סלב” בגיל 16. במבט ראשון אתה מסתכל עליו ורואה סרחיו ראמוס מה לעשות. אני מדבר על המראה החיצוני. השיער הארוך של ראמוס שהגיע אלינו כילד וליווה אותו עד 2012-13 בערך. הוא כל כך שקט עם הכדור, עולה לנגיחה עם כל הלב, והיה תאקל למזכרת.

מעצבן אותי שחסוס ואייחו בקבוצה כי הוא שחקן פציע ומה שלא עבד לפני כמה שנים לא יעבוד הפעם, שאלה טובה האם כדאי שהוא ישחק ולא מארטינס או בלם בכיר יותר מהנוער. המועדון קצת יהיר בנושא הבלם.

היה צריך לנצל יותר את היכולת של לוקאס ואסקס ופראן גארסיה, שני מטוסים בכנף. פראן עוד הכניס איזה כדור-שניים טובים, לוקאס עשה תנועה חכמה אבל לא איתרו אותו מספיק. יסלח לי הקפטן החדש לוקה מודריץ’ שמרגש לראות אותו נותן הכל במשחק כזה למרות כל מה שעשה כבר – התמונה שלי מהערב היא לוקאס הקאנטראנו המושלם עם סרט הקפטן – גאווה.
למרות שדני קרבחאל עמד עם חזה זקוף ואמר את המשפט האגדי והנכון בעונה שעברה אחרי ה-3:0 – תביאו את הקלאסיקו גם במשחק ידידות. אנחנו רוצים הכל. האללה מדריד

הלילה ב-02:00 - משחק הכנה שני העונה וקלאסיקו ראשון ולא רשמי לעונת 2024/25: ריאל מדריד נגד ברצלונה. מצד אחד רק משחק ידידות - שמשלשל לכיסם של המועדונים חמישה מיליון יורו כל אחת, ומצד שני כפי שאמר מארק אנדרה טר שטגן: “קלאסיקו הוא אף פעם לא רק משחק ידידות”. מצד אחד ניצחון יכול לתת דחיפה גדולה ומצד שני כולם זוכרים את המשפט האייקוני של דני קרבחאל אשתקד - “אני יכול להבטיח לאוהדי מדריד שבמשחקים ‘האמיתיים’ אנחנו ננצח’” - וכך היה. האצטדיון יהיה מלא ב-82 אלף אוהדים על אף הרכבים משניים יחסית בכל זאת משתי הקבוצות.

image

ריאל מדריד מגיעה למשחק אחרי ההפסד 1:0 למילאן במשחק די חלש בו רוב הפוקוס הלך לשני שחקנים - אנדריק בהופעת בכורה לא פשוטה ללא איומים לשער אך עם הרבה עבודה, אומרים שקרלו אנצ’לוטי מדבר איתו בלי סוף ומבקש להפחית ממנו לחץ, וכן חואן מארטינס הבלם בן ה-16 מהקאנטרה ששיחק במחצית השנייה. בהשוואה למשחק הקודם ריאל “מתחמשת” בשלושת הברזילאים הנוספים - ויניסיוס ג’וניור שישחק במחצית השנייה לכמה דקות וכן ברודריגו ואדר מיליטאו שחזרו אף הם לאימונים - רודריגו התאמן כבר לאחר המשחק נגד מילאן.

כיאה למשחק הכנה זה הזמן לבדוק ולנסות, לפחות לפי האימון האחרון ובמה שמתכתב עם דבריו של קרלו אנצ’לוטי במסיבת העיתונאים - ארדה גולר קיבל תפקיד במרכז השדה, על חשבונו של הקנטראו מריו מרטין. כלומר הרכב התקפי מאוד כשברהים דיאס ביום הולדתו ה-25 (שוב בכנף ימין שם הוא בא לידי ביטוי), אנדריק ורודריגו מהווים את החלק הקדמי.

בספרד נכתב לא מעט על “הרצון לנקמה” מצד ויניסיוס שהמשחק נגד ברצלונה יהיה גם הריקוד הראשון שלו ל-2024/25 לפני שהיהלום שבכתר - קיליאן אמבפה - מגיע. ויני הקדים מעט את חזרתו בתקווה לשחק. אשתקד הוא החמיץ פנדל נגד הקטלונים בקיץ והיו רבים שזילזלו בכך שהוא נבחר לבועט הקבוע, מעבר לכך הוא פגש שוב את הקורה והמשקוף במשחק חסר מזל. “ויניסיוס רוצה לשמור על כיסאו ותפקידו”, נכתב.

ברצלונה מגיעה ללא רכש משמעותי בקיץ - ניקו וויליאמס עושה הרושם קרוב יותר כרגע להישאר באתלטיק בילבאו ולגבי דני אולמו אין התקדמות, אך מלאת התלהבות אחרי הניצחון על מנצ’סטר סיטי של פפ גווארדיולה, כשמארק אנדרה טר שטגן יפתח בין הקורות, וכך גם רוברט לבנדובסקי, כשוויטור רוקה “יוקרב”. גם לאילקאי גונדואן, ראפינייה או אנדרס כריסטנסן יהיו דקות ראשונות. זה יהיה קלאסיקו הבכורה של האנסי פליק.

הרכבים משוערים:

בכל ארבעת הקלאסיקוס האחרונים ניצחה ריאל מדריד את ברצלונה - בגומלין חצי גמר הקופה דל ריי ב-2022/23 (0:4 בקאמפ נואו), בגמר הסופרקופה (1:4 עם שלושער של ויניסיוס) וכן פעמיים בליגה בזכות שערי ניצחון של ג’וד בלינגהאם (1:2 בחוץ ו-2:3 בבית), אך במשחקי ההכנה זה אחרת. במונדו דפורטיבו מתרברבים בכך שברצלונה “הולכת על 4 מתוך 4 נגד מדריד”, ואין הקטאלונים ניצחו בכל שלושת משחקי הידידות הקודמים על אדמת ארה"ב. האם ריאל תדע להגיב? קיץ 2017: ריאל מדריד מפסידה 3:2 לברצלונה שהוליכה כבר 0:2 מהיר במשחקו האחרון של ניימאר במועדון. מתיאו קובאצ’יץ’ ומרקו אסנסיו השוו זמנית לריאל. קיץ 2022: ריאל מדריד מפסידה 1:0 לברצלונה עם הגולאסו של ראפינייה לחיבורים. קיץ 2023: ריאל מדריד מפסידה 3:0 לברצלונה - עוסמאן דמבלה כבש וגם פרמין לופס המחליף ופראן טורס.

עד לפתיחת העונה האמיתית יש עוד זמן וזה אחלה חימום, אני רוצה לנצח אותם גם בטניס שולחן ובפלייסטיישן. תביאו את הקלאסיקו. בזמן המשחק זה יהיה חשוב מאוד ואחר כך כמובן ניכנס מהר מאוד לפרופורציות. יש לנו גם כן הרבה צעירים אז אולי המוטיבציה תהיה שווה יותר. התחושה היא שתמיד להם יש יותר…

שתי הקבוצות בהרכבים חסרים ובלי כמה דמויות משמעותיות, אבל האווירה תהיה קצת יותר חמה, זה לא עוד משחק שלנו נגד מילאן או משחק שלהם נגד החבר פפ ומנצ’סטר סיטי, וזה בסדר גמור. אין מה להפסיד תרתי משמע וצריך להעיז, בין אם מדובר בשחקנים צעירים שיקבלו במה וזה חשוב ובין אם מדובר בניסיון הטקטקי על פניו של קרלו אנצ’לוטי לשחק פתוח יותר עם ארדה גולר באמצע מה שברור לכולם שלעולם לא יקרה בליגה. זה עלול להיות אמצע רך ודליל מדי כן? דני סבאיוס יצטרך לשחק את האחורי ולהקדיש הרבה תשומת לב להגנה, לעתים אגב הוא הראה שהוא מסוגל.

הברזילאים תמיד מוסיפים צבע ושמחה וריקודים אבל סבלנות. ויניסיוס רוצה וזה טוב אבל לא צריך לשחק מחצית, גג רבע שעה או 20 דקות וגם זה מתוך כבוד לאוהדים ששם. הוא הספיק להתאמן מעט, מגיע אחרי עונה ארוכה קשה, יהיו עוד כל כך הרבה משחקים ואירועים וימים להוכיח את עצמו, מישהו צריך לשים את הברקס הזה. בעיקר הייתי רוצה לראות את חואן מארטינס מנסה לשמור את רוברט לבנדובסקי, תן לילד לשחק. לעתים ככה “בפוקס” נכתבות אגדות. זה בטח עדיף על חסוס ואייחו שלא כשיר במאה אחוז ולאדר מיליטאו יש את הזמן שלו.

שוב על אף סגל חסר מאוד יש אפשרות לשחק הרבה כדורגל, היו ניצנים כאלה במשחק נגד מילאן אך היעדר מסה בחלק הקדמי וגם כישלון בפעולה האחרונה. שימו לב נניח שלאנדריק אין כרגע מי שיחנוך אותו, כי ויניסיוס עדיין לא משחק, לא ג’וד שבחופשה ובטח לא קיליאן אמבפה. כל הפוקוס עליו. הוא צריך לשחק פשוט. זה שונה למשל מההגנה שם יש את אנטוניו רודיגר שיכול להיות “הבייביסטר” של חואן מארטינס.

ריאל צריכה להשתמש יותר במגינים הפנטסטיים שלה שהיכולת ההתקפית שלהם הם כמו של קשרים לכל דבר. צריך לבודד אותם. לא ראינו מספיק כדורים ללוקאס ואסקס במשחק הראשון ופראן העביר כמה מסירות טובות מאוד שכמעט הסתיימו במשהו. ברהים ביום הולדתו חוזר לעמדה בכנף ימין ושם הוא מסוכן יותר וזה טוב. הוא יכול גם לחתוך לאמצע ולשחרר איזו בומבה.

לסיום, תודה שאנחנו יכולים להזיז את המבט הצידה וליהנות מכדורגל בימים כאלה. השעה הזו 02:00 בלילה וזה הכי זקן שלי - אני יודע שאעמוד באתגר - מחזירה אותי לילדות, כאילו אני בחפש"ש או אפילו ילד בתיכון שבחופש הגדול. הילדים בקייטנה בטוח ישאלו אותי על התוצאה, תשחקו בשבילם :slight_smile: האללה מדריד

אני מתלבט האם לראות את המשחק ולשחק עם השעון שלי או לוותר. אחרי הכל מדובר בהרכבים משניים ואת התשובות לשאלות שלי קיבלתי כבר במשחק הראשון.

לדעתי זה משחק יותר מעניין זה קודם כל, מעבר לכך ההרכב שלנו עם קצת יותר בשר. מיליטאו בהגנה, ויניסיוס לכמה דקות, רודריגו ב-11, אפילו אם תרצה שחקן התקפה אחד נוסף בהרכב וניסיון לשחק התקפי. מעבר לכך אני גם מעדיף את השעה הזו הרי אני לא אשאר ער. בפעם הקודמת המשחק היה ב-03:30, היה לי קשה, קמתי בשלוש לראות את ההרכבים ולאחר המשחק כבר הלכתי לחדר כושר לפני יום עבודה קשה עם הילדים. פה החגיגה מסתיימת בארבע ויהיו לי שעתיים שעות שינה נוספות [וגם אני לא אשאר ער, אלך לישון לפניכן].

https://news.sportsnest.co/e14-barcelona-vs-real-madrid/

במקום לדבר על כדורגל הפכנו כבר לדני רופ, מומחים למזג האוויר. צריך לקחת בחשבון לקיץ הבא את עניין סופת הברקים. מבין את הפרוטוקול המחייב אבל זה מביך. תקועים שם בגשם וזה מסכן את השחקנים. הפסקה של חצי שעה ובינתיים אי אפשר לחזור לשחק. ואי אפשר להמתין שעות. ואין יום אחר מסכנים האוהדים ששילמו ושכמוני קמו מוקדם ותקועים עכשיו. די מביך. ארה"ב לעולם לא תהיה מדינת כדורגל. הנה יורם ארבל ואבי נמני שאגב הגיע באיחור בגלל הפקקים לטענתו - הלכו הביתה לישון.

נראה שהסערה חלפה ממש עכשיו, אבל דיווחים שהרגע ברק היכה ממש סמוך לאיצטדיון, ובכל פעם שיש ברק ברדיוס של 12 קילומטר השעון מתאפס.
זה אומר שמעכשיו חצי שעה, ועוד 12 דקות של חימום, וזה בתנאי שלא יהיו עוד ברקים…

או במילים אחרות לילה טוב חברים :slight_smile:

מתחזקת אצלי התחושה שקצת מיהרנו על אנדריק.
לא מדבר על הרכישה שלו, הוא באמת נראה פוטנציאל גדול, אבל היה הרבה יותר בריא להישאר שנה נוספת עם חוסלו כגיבוי ולהשאיל את אנדריק לעונה לאיזשהי פורטו/ סוסיאדד להשתפשפות.

מי מבטיח ששם הוא יקבל דקות? הוא ילד בן 18 שמשחק פעם ראשונה באירופה,אין לי ספק שגם בליגה פורטוגלית יהיה לו קשה השנה ושם יהיה לצוות המקצועי הרבה פחות סבלנות לתת לו הזדמנויות גם אם הוא גרוע כמו שעשינו עם ויניסיוס.