Pretemporada 2024: מסיימים עם 1:2 על צ'לסי - שער ובישול לברהים

להתמודד עם מחירי השוק הגבוהים שהאנגליות מכתיבות, באמצעות זה שאנחנו קונים ברזילאים צעירים בעצמנו (במחירים יחסית גבוהים), במקום לתת לפורטוגליות/הולנדיות לקנות אותם ואז לבוא ולרכוש אותם (במחיר גבוה) רק אחרי שהוכיחו את עצמם - זה דבר אחד.

אבל שאנחנו נהיה יותר סבלניים מאיזו פורטו? מה קרה?

אם אנדריק לא מספיק טוב כדי לבלוט בליגה הפורטוגלית, הוא לא מספיק טוב בשביל ריאל מדריד. נקודה.
אם זה נכון עבור שחקני הבית שלנו, זה בוודאי נכון עבור שחקנים שהגיעו מבחוץ - גם אם מישהו החליט בעבר (ושגה, אולי) ששווה לשים עליו 70 מיליון לפני שקרע זוג נעליים.

אנדריק אחד הצעירים המדוברים בעולם, בטוח שאפשר למצוא לו קבוצה שבה הוא יהיה באופן די בלעדי החלוץ הפותח.

האם לשחק בקבוצה חלשה בליגה זניחה עדיף על להתאמן בקבוצה הטובה בעולם עם הרבה שחקנים ממולדתו ?
אם היה בן 20-21 אז כן חייב דקות, אבל בגיל 18 שילמד מהשחקנים הטובים בעולם.

אנדריק בינתיים מראה בדיוק מה שחשבתי שנראה ממנו. יקח לו זמן כדי להבשיל, הכישרון הגולמי נמצא שם. הוא יצטרך להתרגל לאינטנסיביות האירופית שמאוד שונה מהליגה הברזילאית, הוא יצטרך ללמוד לתפקד גם בלי כדור, ומתי לשחק פשוט ולא לנסות דברים מיותר. אני לא דואג יותר מדיי, יש לו את כל המעטפת אצלינו כדי להצליח, פשוט צריך לתת לו זמן ובינתיים באמת להוריד ציפיות. הוא בסך הכל פוטנציאל ועדיין לא קרוב לבשלות.

אני חושב שמבחינת כישרון הוא הרבה מעל הליגה הפורטוגלית אבל אני בטוח שלקבוצה אחרת יהיה הרבה פחות סבלנות לסבול את הטעויות שלו ואת הבוסריות שלו כי אין לה שום אינטרס כזה,לעומת ריאל מדריד שבונה עליו שנים קדימה.

אם היינו משאילים את ויניסיוס לדעתי זה היה מוריד מהסיכויים שלו להפוך לוורלד קלאס שהוא.

אוקיי,נגיד ומצאנו,אותה קבוצה יכולה להבטיח לנו שאחרי 2-3 משחקים חלשים הוא ימשיך לקבל הזדמנויות ולא ייובש על הספסל או ביציע?
כי בריאל מדריד,עם כל האירוניה,הוא בודאות יקבל הזדמנויות.

העניין הוא שכנראה אנדריק לא יראה יותר מדי דקות העונה, אולי יותר מהתכנון המקורי בגלל כמות המשחקים ההזויה

אבל כמו גולר בעונה שעברה, כנראה שבמועדון מעדיפים שהוא יתאמן עם הקבוצה הבוגרת והשחקנים הותיקים, יתאקלם ויסתגל בעזרת הברזילאים מאשר לשלוח אותו לבדו להשאלה בגיל 18 כשלא בטוח מה יהיה היחס אליו, ההשקעה שהוא יקבל, דקות, הסתגלות וכו

בסוף כחלק משיטת קניית הצעירים ריאל מעדיפה בבירור להשאיר אותם במועדון ולתת להם להתאמן עם הקבוצה הבוגרת מאשר לשלוח אותם להשאלה גם אם ידוע מראש שבקושי יראו דקות - ויני, רודריגו, גולר כדוגמאות - ובינתיים נראה שהשיטה הזאת מוכיחה את עצמה

בעשור האחרון רק שני שחקנים ״שרדו״ השאלות - קאסמירו ופדה, ושניהם קודם עברו בקסטיליה - עשו רק שנה אחת בהשאלה ומיד קודמו לבוגרת גם אם זה לשאריות של הספסל
אני חושב שאם אנדריק יצא עכשיו להשאלה זה לא באמת יהיה לטובתו, אולי הוא יקבל דקות ואפילו ירשים, אבל זה כנראה יגרור עוד סבב ועוד סבב של השאלות שלא משנה בסוף אם יהיו מוצלחות או לא - בסוף הוא יראה את עצמו מחוץ למועדון.
חוץ מזה, וזה משהו שממש אפשר לראות כחלק מהשיטה של הצעירים והמדיניות של לא להוציא אותם להשאלות - במועדון ממש מנסים לגרום להם להרגיש שחקני בית וחלק ממש מריאל מדריד, בסוף ריאל משקיעה בהם לא רק בכסף אלא ממש מעטפת שלמה שעוטפת אותם ומשקיעה בהתקדמות שלהם והרצון הוא להשאיר אותם קרוב ולטפח אותם גם אם לא יראו הרבה דקות בטווח המיידי - אפשר לראות על פדה, ויני, רודריגו - כל עוד זה תלוי בהם הם בחיים לא יחשבו על לעזוב
גם בג׳וד משקיעים המון בקטע הזה - כל הליווי שהוא קיבל ביורו לדוגמא

אני לא חושב שבאמת בונים על אנדריק לטווח הקרוב, כולם מבינים שיש לו פוטנציאל גדול, פשוט במועדון מעדיפים לתת לו להסתגל, ללמוד ולהתפתח מבפנים מאשר לשלוח אותו להשאלה שהיא סיכון לא פחות גדול וכנראה לא משנה מה התוצאה הסיכוי שאחכ ירוויח מקום בקבוצה הראשונה נמוך משמעותית

אודגור הוא אחלה דוגמא, אני מת על השחקן הזה, ההשאלות שלו היו מוצלחות ובשלוש שנים האחרונות הוא לגמרי ברמה של ריאל - אבל תמיד כשהוא חזר הוא הרגיש אאוטסיידר - אם זה מבחינה חברתית ואם זה מבחינה של חוסר התאמה מנטלית של הרצון לחכות ולהוכיח את עצמו

לפעמים יש מקרים שאתה מקבל הופעה טובה משחקן ואתה לא בדיוק יודע לשים את האצבע על מה גרם לך לחשוב שהוא נתן משחק טוב. אתמול זה קרה לי עם גולר - ואני מה זה מבסוט.

משהו בביטחון ובפלואידיות של התנועה שלו, עם ובלי כדור. אני לא יודע להגיד מה קנה אותי, כנראה המיקום שלו על המגרש אבל מאוד נהניתי לראות אותו מסדר את המשחק ומרגיע הרבה פעמים את הקצב שהיה מבולבל.
נראה לי שנתנו לו לישון עם מודריץ’ בחדר ואני אוהב את זה.

סטאר קואליטי, יש לו בכמויות מסחריות והוא יודע את זה.

שחקן שגורם למהלכים מסובכים להיראות מהלכים פשוטים והוא עושה זאת בלי להתאמץ בכלל.

גם אני מאוד אוהב את גולר, רק שלא יפצע.

ולי יש עוד “דרישה”- שאנצ’לוטי לא יפחד ללכת איתו בהרכב (ולא כמחליף כשמובילים ב 2 או 3)

שיהיה כישרון גם יותר גדול ממסי, לא יודע איך מצליח לכם להתחבר לשחקן טורקי בימים האלה…

לא להגזים… :stuck_out_tongue_winking_eye:

הוא שחקן כדורגל שמשחק בקבוצה שלי, לא איכפת לי מי האמא והאבא שלו.

באמת שזה משגע אותי וגורם לי לקוות שהוא לא יצליח ונקבל איזה שכפול מוצלח שלו שלא אנטי ישראלי

בטח אחרי כל הפוסטים של אוזיל שהיה אחד השחקנים האהובים עליי…

אני פחות מתחבר לשחקן כזה או אחר ברמה רגשית, ויותר לתרומה שלהם לתמונה הכוללת. ספרדי, מרוקאי או טורקי לא משחק תפקיד

בתור מילואימניק שקיבל 2 כדורים ב7.10 ועוד 56 רסיסים מפוזרים בשאר הגוף - כדורגל ובמיוחד ריאל זה המקום שלי לשכוח מהכל וליהנות מהקבוצה שלי, אז זה לא באמת מעניין אותי מאיזה מדינה הוא מגיע או איזה סטורי הוא מעלה

טוב יפה לכם שאתם מצליחים לעשות את ההפרדה הזאת, אני לא מצליח. כישרון ענק והכדורגל שלו בול לטעמי אבל קשה לי באופן אישי.

תודה לך, מכל הלב!

הברק יכה שוב?| קודם כל רשמנו עוד חוויה עם ריאל מדריד והפעם יוצאת דופן ושונה – המתנה אשכרה של 75 דקות עד שחוזרים לשחק והפעם באמצע הלילה וזה הרגיש כמו נצח – ממש “הקרבה”. את דעתי על הפארסה והבעייתיות הזו כבר כתבתי. בכל מקרה לרגע חזרתי לגיל 18. ולעניין: פעמיים משלוש הפעמים הקודמות בהן ריאל הפסידה לברצלונה בקלאסיקו במשחק ההכנה [ולא בגמר ליגת האלופות – התבלבלו שם בטוויטר של בארסה] – זה נגמר עם זכייה בגביע עם האזניים הגדולות. ב-2017 לא הבנתי איך הפסדנו, ב-2022 לא הבנתי וגם ב-2023. וגם עכשיו.

קודם כל פרופורציות, כמובן, ואת רשימת התירוצים מפה ועד להודעה חדשה דאג כבר קרלו אנצ’לוטי לדקלם היטב, גם טיבו קורטואה לקח חלק בזה, היה חסר לי רק הפיניש של דני קרבחאל. ועדיין: קודם כל אני תמיד רוצה לנצח בקלאסיקו והגיע הזמן לעשות את זה גם בקיץ. שנית – אל תמכרו לי בולשיט על “הרכב משני”. ההרכב שפתח אתמול היה הרכב חזק. שלישייה התקפית מוכשרת, צמד בלמים חזק, השוער שחזר להיות הטוב בעולם. גם עם דני סבאיוס אפשר לחיות בשלום. ובואו זו לא מנצ’סטר סיטי ממול. ברצלונה שיחקה עם שניים וחצי שחקני הרכב. זה לא שהם הופיעו עם כל “הכוכבים”

בקלאסיקו בליגה אני לא אסלח על פאסיביות כזו בחלק גדול מן הדקות וגם על היעדר דינמיות. רוצה לראות את ריאל מדריד מחתימה את הקצב. שני השערים היו ממש תרדמת של ההגנה שלנו. לעתים גם נראה לי שהם רוצים קצת יותר מאיתנו אבל ציפיתי “לשובע” הזה.

כתבתי לפני המשחק שהייתי מאוד שמח לראות את חואן מארטינס פותח במשחק כזה וזה היה פספוס, ההסתכלות על בלם היא אחרת מאשר חלוץ לטעמי. מעבר לכך גם ללא אי נוחות או עייפות מצד רודריגו היה ברור לי שלא נראה את קרלו הרפקתן. אבל ארדה גולר הרפתקה גם בצד ימין.
צריך להתחיל לספור אותו לגבי ההרכב הראשון, אין מה לעשות. האלגנטיות שם (נניח הביצוע בשער שנפסל), היוזמה, הוא לאט לאט גם משחק לעומק. הוא די מהר גורם לך לאשליה ואני מקווה שזה יהפוך למציאות – שהוא מסוגל לתת איזו מסירה כמו גוטי או מסוט אוזיל, הוא מרחף כמוהם. שוב קצת קשה לי שבמיקום שלו בימין הוא מזיז את ברהים מהבלטה החזקה שלו. על המצבים הנייחים מיותר לדבר.

סיפור המשחק הוא ויניסיוס שהיה נראה שעונת 2023-24 ממש נמשכת בלי הפסקה. נכנס וגם בלי לנסות להטריף עם תנועות ידיים ורמז לקהל – הוא הטריף. הקבוצה מרגישה בטוחה איתו, פתאום יש תבנית משחק בהתקפה ולא אלתורים, עשה כמה דריבלים נהדרים. לא היה לו שלב גישושים.

לגבי אנדריק – היה טוב יותר מהמשחק נגד מילאן, אולי אפילו טוב משמעותית. אהבתי את הממזריות במה שעשה לאיניגו מרטינס ואני מחכה לראות דברים כאלה של כישרון טהור ברגליים. ג הניסיון בעיטה שלו היה בסדר. כששחקני ההתקפה הבכירים באמת יגיעו יהיה עליו פחות פוקוס ואז יהיה טוב. אני מקווה שהוותיקים שם מחזקים אותו כל הזמן.

מילה על ברצלונה - אתה רוצה לתת להם מילה טובה לגבי שחקן צעיר כזה או אחר. מעריך את האנסי פליק וכיף שיש שם על הקווים דמות שהיא לא אנטי ומנותקת כמו צ’אבי המאוס. ואז אתה שומע את הקשקושים של ז’ואן לאפורטה שוב ושוב וגם רואה את החגיגה בטוויטר. שיהיה. האללה מדריד!

אני ממש חי בשלום עם המשחק של אתמול, אין לי תלונות. יש נקודות חיוביות לקחת מהמשחק, יש נקודות לשיפור, ורק מהפסדים ורגעים שלא הולך לומדים ומשתפרים. מעדיף להפסיד עכשיו מלהפסיד במהלך העונה.

לגבי המשחק אתמול אני חושב שההתקפה שלנו לא הייתה מחוברת אתמול וזה לגיטימי. הגענו הרבה פעמים לרחבה שלהם אבל היה חוסר תיאום בין כל הגורמים. שחקנים צעירים, שלא שיחקו מעולם ביחד, סט אסטרטגיה חדש, היה הרבה חוסר סדר ותיאום. זה בסדר, טבעי, לגיטימי, אני לא מתרגש מהיכולת בשלב הזה והתוצאה לא מעניינת. סבלנו מזה גם בעונה שעברה ודברים השתפרו עד שהגענו למאני טיים. הקבוצה הזאת נבנית לעשור, לא לחודשים ספורים או עונה אחת.

דיברו פה על ארדה, ואם לשים רגע את המוצא שלו בצד ולדבר כדורגל, אז אני חייב לומר שלדעתי הוא בדיוק מה שישלים לנו את ההתקפה לעונה הזאת מאגף ימין. הוא מאוד חכם במשחק שלו, יודע לנווט את המשחק ורואה 3 מהלכים קדימה. הוא מוסיף משהו אחר מהמהירות והאקספלוסיביות של ויניסיוס ואמבפה. מעבר לכך הוא שחקן עם רגל שמאל טובה, מה שאין לנו בהרכב. ממשחק למשחק שהוא משחק דעתי מתחזקת שהוא אופציה לגיטימית לגמרי.

ההגנה מעט מטרידה, קיבלנו שני שערים מהתקפה מאוד חלשה, אבל יש התקדמות חיובית עם מיליטאו ואחרי המשחק של אתמול אני יותר אופטימי לגביו מאשר הייתי לפני כן. אני מניח שככל שמיליטאו ורודיגר ישתפו פעולה ויצברו דקות ביחד זה יראה יותר טוב, אבל עדיין נקודה למחשבה, וטוב שהטעויות האלו קרו אתמול כדי שיהיה אפשר ללמוד מהן.

אני אומר שאם נחבר את כל משחקי ההכנה נגד ברצלונה זה 4:0 וזה קצת מוגזם לדעתי, ותירוץ של “ההרכב”, הוא מגוחך, הרי עם כמה שחקנים בכירים ברצלונה שיחקה? אני לא אומר שהחלוץ שלהם שכבש צמד אתמול יהיה שחקן טוב יותר מאנדריק לדוגמא אבל לא “הפערים בין ההרכבים” הובילו את ברצלונה לנצח אתמול. סתם גם היבעתי תסכול על 75 דקות ההמתנה האלה באחת בשתיים בלילה, זה לא פשוט. לגבי ארדה הוא אחלה, אני חושב שביחס לשחקן טופ הוא לא מספיק מהיר, נניח איסקו. הוא יעבור את השחקן שמולו והמגן יחזור. את “האשליה” הוא כבר סיפק לי וגם זה משהו

חברים פספסתם לגמרי את הנקודה שלי.
אני בכלל לא מדבר פה על ההתפתחות של אנדריק אני מדבר על הצרכים של ריאל מדריד.
אנחנו נצטרך חלוץ מחליף, חוסלו מילא את הפונקציה הזו בצורה נהדרת, לא בטוח אם אנדריק יבצע את זה באותו האופן.
במידה ואנחנו חוזרים ל4-3-3 חלוץ מחליף שיכול לתת מספרים במיידי הוא דבר נחוץ

אז אני מסכים איתך לגמרי,אנחנו חייבים חלוץ בסגנון והיחיד שיש לנו (אלבארו) לא נספר על ידי אנצלוטי,כנראה בצדק לא ראינו ממנו מספיק,אפשר להביא בקלות חלוץ כזה בהשאלה,אפילו את מוריצ׳י של מאיורקה הייתי מביא,העיקר שיהיה מישהו שיעשה בלגן ברחבה כשנצטרך את זה.