Pretemporada 2024: מסיימים עם 1:2 על צ'לסי - שער ובישול לברהים

חוסלו מילא תפקיד משמעותי שנה שעברה משום שהיה החלוץ היחיד בסגל.
אם אכן נעבור ל4-3-3 אז לריאל יש לפחות ארבעה שחקנים בהרכב הפותח שיכולים לאיים על השער. כמובן שתמיד טוב שיש חלוץ טבעי אלא שהצורך בו איננו רק עניין של עמדה ספציפית אלא של המערך הרחב יותר. שנה שעברה זה היה קריטי יותר. השנה פחות.

לגבי אנדריק - אני חושב שהמועדון ינסה לעבוד איתו הרבה על עמידה נכונה במגרש. יש לו גוף חזק מאוד. אמנם הוא נמוך יחסית אבל יודע להשתלט על כדור עם הגב לשער. הכל עדיין בוסרי אך בשביל זה הוא בריאל מדריד. יש לו מגוון של שחקנים ואנשי מקצוע לעשות את הקפיצת מדרגה.

ריאל מדריד תפגוש הלילה (02:00) את צ’לסי ותחפש לא רק שיפור ביכולתה אלא גם ניצחון ראשון במשחק ההכנה האחרון שלה בפרה-טמפורדה, אחרת אולי יהיה קצת לחץ. תחזית מזג האוויר בארה"ב טובה – כלומר גשם ייתכן בהחלט אך לא סופת ברקים ולא נראה שהמשחק ייעצר. במגרש בשרוט: “בנק אמריקה” ישנם 75 אלף מקומות, הפעם הוא לא היה מלא אך עושה רושם שלא רחוק מזה.

image

כצפוי אנדריק מושך את מרבית תשומת הלב בספרד, כמהה לשער הבכורה שלו במועדון, כזה שיוריד מכתפיו הרבה מאוד לחץ. “אנריק מסיים את המחסנית שלו”, נכתב בפריויו ב-AS על החלוץ הברזילאי שלא לקח חלק באימון המסכם, בדומה לארדה גולר, אך כן אמור לפתוח בפעם השלישית. הפעם זו תהיה חוליית התקפה אחרת: “קרלו אנצ’לוטי – עם כל מה שיש לו”, נכתב. את אנדריק צפויים ללוות חונכיו בטריו כל ברזילאי: ויניסיוס-רודריגו-אנדריק. ויני היה טוב ב-33 הדקות שלו נגד ברצלונה בעוד רודריגו לא שותף כדי לא לקחת סיכונים.
אם אנדריק לא יפתח נראה שיתפנה מקום לברהים דיאס. דני סבאיוס או ארדה המצוין, הפעם באמת בשלישיית הקישור – זו ‘ההתלבטות’ של קרלו לצד הרצון לשלב צעירים. אותה חוליית הגנה צפויה, עם לוקאס ואסקס ששיחק את כל 180 הדקות וכנ"ל מריו מרטין. ההרכב המשוער של ריאל: קורטואה, לוקאס, מיליטאו, רודיגר, פראן גארסיה, מריו מרטין, סבאיוס, מודריץ’, רודריגו, ויניסיוס ואנדריק.
צ’לסי אחרי עונה רעה נוספת שהסתיימה בצורה חיובית, תשחק עם מודריץ’ ואנקונקו בחלק ההתקפי בין היתר. בצד ימין ניתן למצוא את ריס ג’יימס שכבר שיחק נגדנו לא פעם. על הקווים קשר העבר של סביליה שאימן אשתקד בלסטר, אנסו מארסקה לאחר עזיבתו של מאוריסיו פוצ’טינו. כמובן שקוט פאלמר בחוץ כמו ג’וד בלינגהאם ויתר הכוכבים שלנו. עבור הבלוז זה יהיה משחק ההכנה החמישי והלא אחרון. עד עתה היא הביסה 0:3 את אמריקה, הפסידה 4:2 למנצ’סטר סיטי לפני שלושה ימים, ויש לה ניצחון ותיקו.
איי שם לפני 11 שנה גם כן נפגשו ריאל מדריד וצ’לסי בקדם העונה, בתאריך השבעה באוגוסט. ריאל של קרלו בחודשיו הראשונים בתפקיד, ניצחה 1:3. המשחק הזה זכור בעיקר במפגש הטעון יחסית לפי שפת הגוף של השחקנים - עם ז’וזה מוריניו שחזר לצ’לסי וקרא לעצמו “המאושר” בתום שלוש שנים סוערות בריאל מדריד, כמו רכבת הרים. מרסלו כבש ראשון לריאל בדקה ה-14, רמירס הברזילאי השווה כעבור שתי דקות וסיפור המשחק היה כריסטיאנו רונאלדו עם צמד שערים, אחד בכדור חופשי אדיר ובקיצור ברגע אייקוני לפי עצת האוהדים - הגיח לעולם ה-SSUUII.

הרכבים משוערים:

לא חושב שצ’לסי עם ההרכב הזה פחות טובה ממילאן ששיחקנו נגדה, להיפך אבל עם ויניסיוס ג’וניור על המגרש הכל שונה ויש קצת יותר מוטיבציה גם. כן, כשכתבנו שככל הנראה לא תהיה סופה אז עשיתי את זה לעצמי שוב וקמתי לצפות בתקווה לראות ניצחון גם אם זה רק גביע הטוטו של הקיץ. אוהד אמיתי קם לראות את המשחק הזה [בצחוק]. כי מילאן זה היה המשחק הראשון והתלהבות של ההתחלה, קלאסיקו זה קלאסיקו, צ’לסי עכשיו זה כבר פעם שלישית גלידה.

-ויני מוכיח כאן יכולת מסירה מהרמה הכי גבוהה של הכדורגל ובכלל חצי שעה אחלה עד עכשיו. הקבוצה מרגישה שבכל רגע השער יכול להגיע. כמעט ולא טעה באף החלטה שקיבל. האלכסון של ברהים דיאס גם תאווה לעיניים, סיומת אלגנטית. למה מדברים רק על ארדה גולר? ברהים ב-11 שלי לפניו.
-בדקה ה-25 בערך אנטוניו רודיגר סמך על הזריזות והתיקול שלו והשאיר בור באמצע כשלחץ גבוה ולבסוף ראחים סטרלינג נשלח לעומק [בצורה לא מוצלחת אמנם], אדר מיליטאו השיג אותו וראו את החיוך על פניו, זה חשוב. מה שכן להתמודד עם סטרלינג גרסת 2024 זה לא כמו להתמודד איתו ב-2020.
-הקישור עד עכשיו עובד לא רע בכלל, מריו מרטין בסדר ולכו תדעו למרות שיש לנו הרבה קשרים, נניח אורליאן טשואמני ישחק הרבה כבלם - אולי הוא יהיה הקשר האחרון, גם דני סבאיוס בסדר.
-דווקא לוקאס לא טוב בינתיים, בתחילת המשחק פישל עם הגבהה ממש לא טובה ממצב מסוכן יחסית וראו שזה ביאס אותו. לא מעורב אבל בקושי משחקים על צד ימין. גם רודריגו מאופק. לפחות פראן מקבל כדורים ועשה שם גם איזה Cano כמו שאומרים בספרד. בהגנה זה פחות…כמו הגול שלהם. אחרי השער השני ריאל החלה להשתעשע והורידה אינטנסיביות.

יותר טוב לאדריק שהוא קצת נח עכשיו, הוא וארדה גולר לא התאמנו כמו שצריך באימון האחרון. הברזילאי יוכל קצת להירגע. לא אמור להשתלב בחצי השני לפי המארקה.

שני דברים אני לוקח מקדם העונה הזה.

דבר ראשון חוזרים ל433 כשאנחנו עם הכדור. הדיווחים הראשונים הגיעו עוד לפני סיום העונה הקודמת, התחזקו במהלך הקיץ וקיבלו חותמת בקדם העונה. זה מה שמתורגל באימון וכך זה נראה במשחקים. במשחקים הרשמיים נלמד יותר על התפקוד הספציפי של כל שחקן אני מניח.

דבר שני, ההופעות המעודדות של מיליטאו. עד לפני קדם העונה חשבתי שהוא גמור, שווה זהותית לאפס, למרות התקווה שהוא ישתקם הייתי פסימי לחלוטין לגביו. נראה שהוא מתאושש, אם כי עדיין כלל לא אותה מפלצת שהיה לפני הפציעה. הוא נראה מחובר למשחק, נייד יותר, אפילו היו פעמיים שלושה שהוא רץ עם שחקנים וניצח אותם בקלות. הבריחה שדפק לו לבנדובסקי בשער הראשון הייתה נוראית, אבל לבנדובסקי בכושר טוב וזה בסך הכל קדם העונה אז אני מתעלם מזה לבינתיים.

ואם תרצו נקודת בונוס, אז ההרצה של מריו מרטין וז’ואן מרטינס ככוכבים הגדולים של המחר מביכה אפילו יותר ממה שבברצלונה עושים. זה פשוט מביך. ספציפית למריו מרטין אני השתכנעתי בקדם העונה הזה שאין בו כלום ושום דבר.

גם אם מיליטאו חוזר למה שהיה לפני הפציעה זאת בעיה ומחליש את ההגנה, כי הוא מזיז את רודיגר לתפקיד הבלם השמאלי ששם הוא לא כל כך הסתדר ושם הוא לא נראה אותו מפלצת שהוא היה עונה שעברה, בקיצור מאבדים את הבלם הטוב בעולם עונה שעברה לטובת 2 בלמים סבירים בהרכב.
עדיף היה להישאר רודיגר בלם ימני ונאצ’ו שמאלי על פני הצמד מיליטאו ורודיגר כשהגרמני הוא השמאלי.

גם אם היית מצליח להוכיח את הטענה הזו, הרי שהיא באוויר. נאצ’ו כבר לא כאן ורודיגר את מיליטאו הם הבלמים היחידים שיש לך בסגל כרגע. מיליטאו ישחק אם נרצה או לא נרצה, ועדיף מיליטאו כשיר ממיליטאו של סיום העונה שעברה.

לגבי הטענה שלך: נכון שרודיגר שיחק בשנה שעברה בלם ימני והיה מפלצת, אבל אין לך שום דרך להוכיח שזה המשתנה העיקרי והסיבה לקפיצה ביכולת שלו. יכול להיות שבעונה הראשונה, שבה עוד היה שחקן משלים, הוא עדיין חווה קשיי התאקלמות, לטקטיקה ולעוד סיבות שלא עולות לי עכשיו בראש. יתרה מזאת, כאשר טשואמני שיחק בלם ימני והזיז את רודיגר לצד שמאל, עדיין רודיגר נתן הופעות טובות. כשקרלו נשאל אחר כך למה הוא הזיז את רודיגר לצד שמאל, הוא אמר שטשואמני מעדיף את הצד הימני ורודיגר אמר לו שזה לא משנה לו.
ואגב, רודיגר קנה את שמו בצ’לסי לפני המעבר לריאל מדריד כששיחק בלם שמאלי.

אז ייתכן שהטענה שלך נכונה, אבל היא רחוקה מלהיות מוכחת.

היא מוכחת על המגרש, רודיגר היה הכי טוב בעולם כשעבר לשחק בימין.

בעונה הראשונה של רודיגר אצלנו כשלא הצליח כל כך וכבר הכתירו אותו פה כפלופ תמיד טענתי שהמעבר לשחק בלם שמאלי כשהוא ליד מיליטאו פוגע בו מאוד ושהוא חייב לשחק בצד ימין ושהוא הבלם הכי טוב בסגל בפער, זה לא משהו חדש שהתחלתי לטעון העונה כשהוא עבר לשחק בימין והפך למפלצת.

רוב הבלמים יש להם צד מועדף וזה כמעט תמיד צד ימין, לכן בלמים שמצטיינים בצד שמאל מאוד מבוקשים בקבוצות הגדולות, הדוגמא הכי טובה זה וראן שהיה מפלצת בצד ימין וחלש מאוד בצד שמאל, כשראמוס היה פצוע או מורחק וראן היה חלש ותמיד כתבו פה שזה בגלל שוראן לא מנהיג הגנה וחייב שחקן כזה לצידו, תמיד טענתי שזה בגלל שבהעדרו של ראמוס הוא תמיד חייב לזוז לצד שצאל ששם הרבה פחות נוח לו.

שוב, זו לא הוכחה, מכיוון שזה לא היה המשתנה היחיד. כמו שכבר ציינתי בהודעה הקודמת רודיגר הוכיח את עצמו גם בשמאל במדי צ’לסי, וקרלו טען שרודיגר בעצמו אמר לו שזה לא משנה לו. אז שוב, אם אתה רוצה לשכנע שהטענה שלך נכונה - תוכיח אותה, אך כמובן שהיא לא ברת הוכחה כי אתה לא יכול לבטל את שאר המשתנים.

אז גם בהודעה הקודמת וגם בנוכחית אתה טועה, רודיגר שיחק בצ’לסי הבלם השמאלי בשלישיית הגנה ולא כבלם שמאלי, יש הבדל גדול בין 2 התפקידים, כשגם מגינים מצליחים לשחק את הבלם בצדדים בשלישיית בלמים בהצלחה רבה.

קרלו אומר הרבה דברים, אין שחקן שאין לו תפקיד מועדף ושלא משנה לו איפה הוא משחק, יש שחקנים שאומרים שיעשו כל מה שיבקשו מהם, אבל זה לא אותו הדבר.

שיחק זוועה, אני אמרתי שאם ישחק בימין יהפוך לבלם הכי טוב שלנו בפער, נפצע מיליטאו כולם נכנסו לפאניקה ואני אמרתי שזה טוב לקבוצה כי רודיגר עכשיו ישחק בימין וההגנה שלנו תהיה יותר טובה ואז אחרי שאמרתי מה שאמרתי רודיגר עבר לימין ופתאום הפך למפלצת לבלם הכי טוב שלנו בפער וזכינו בדאבל.

לא יודע איזה הוכחה יותר גדולה מזה אני יכול להביא… :rofl::rofl::rofl:

נכון, שיחק בלם שמאלי בשלושה בלמים והיה מעולה, אבל עדיין אתה מצייר את זה כאילו צד ימין זה הצד הפייבוריט שלו ביי פאר בגלל שהוא נתן עונה מעולה כשהיה בלם ימין. הוא פשוט בלם גדול וזהו זה. ייתכן שכל מה שהוא היה צריך (למשל) זה רק יציבות בהרכב כדי להביא את היכולת שהביא? ייתכן גם ייתכן. אתה מתעלם לחלוטין מזה וטוען שכלללל הפער הוא בגלל שהוא שיחק בלם ימני. מצטער, לא השתכנעתי.

אתה לא יכול, כי אי אפשר לתלות הכל במשתנה אחד כשיש לך עוד משתנים בסביבה. זה פשוט בלתי אפשרי.

הטענה שלך בסך הכל שיש צד פייבוריט לבלמים הגיונית מאוד, אבל אני פשוט לא רואה איך זה מסתדר עם יתר הקריירה של רודיגר לפני, וגם אם זה כן תרם לפער, עד כמה זה תרם לפער. המדגם מאוד קטן כדי לצאת במסקנות כאלה גדולות.

פעם ראשונה לעונה שכל הסגל מתאמן ביחד, מלבד אלאבה כמובן.