דבר התקשורת :: Rueda de prensa

מארקה ואתר ערוץ הספורט מפרסמים באותו יום כתבה על המאמנים בליגה והמשך דרכם בשנה הבאה. הטקסטים, איך לומר, די דומים…

https://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.378.313815.html

הם דווקא ציינו את זה שהמקור הוא הmarca בפנים…

אין כריסטיאנו - אין גולים

ריאל מדריד הפסידה העונה בליגה כבר 11 פעמים (ו-17 בכל המסגרוץ), הכי הרבה מאז עונת 1998/99, כלומר ריאל מדריד הגרועה זה 20 שנה, ובמארקה מוסיפים גם על ההתקפה החלשה או יותר נכון “האין התקפה” של ריאל מדריד. בגרף תוכלו לראות את מספר השערים של ריאל מדריד בכל עונה ועונה. והעונה, 2018/19, ריאל כבשה 108 שערים בלבד ב-56 משחקים בכל המסגרות, פחות משני שערים לממוצע למשחק.

כריסטיאנו רונאלדו כבש 451 שערים במועדון ואין ספק שהתחושה היא שהמועדון הלך אחורה בעשר שנים. בעונה האחרונה לפני בואו של הפורטוגלי, עונת 2018/19, כבשה ריאל מדריד 104 שערים, אך עשתה זאת בפחות משחקים (50 בלבד) ורקורד ההבקעות היה טוב יותר. ראול והיגואין כבשו 24 שערים כל אחד (בכל המסגרות), ואן ניסטלרוי כבש עשרה (נזכיר כי גמר את העונה באוקטובר) ואריאן רובן כבש שמונה שערים.

העונה, קארים בנזמה רשם עונה טובה במונחי הסטטיסטיקה עם 30 שערים, אבל גארת’ בייל כבש 14 שערים ב-42 הופעות בלבד, והשלישי הוא סרחיו ראמוס עם 11 שערים - שמונה מהם בפנדל, ורק שער שדה אחד בליגה - נגד אספניול. איסקו ואסנסיו כבשו שישה שערים בלבד בעוד האחרון הבקיע רק פעם אחת בליגה. בעונה שעברה, למשל, 11 שחקנים של ריאל מדריד כבשו חמישה שערים או יותר. לוקאס ואסקס כבש העונה גם כן חמישה שערים.

כצפוי, הגעתו של כריסטיאנו רונאלדו הפכה את ריאל מדריד למכונת שערים. מעונת 2009/10 ובמשך שמונה עונות ברציפות, ריאל מדריד כבשה בכל עונה למעלה מ-100 שערי ליגה - שיא בספרד, ועונת 2011/12 הייתה הטובה ביותר: 121 שערי ליגה, שיא שלא נשבר עד היום, ו-174 שערים בכל המסגרות - ממוצע מדויק של שלושה שערים למשחק. בעונת 2016/17 כבשה ריאל של זידאן בכל משחקיה בכל המסגרות, בסה"כ 173 שערים, אך ממוצע השערים קצת פחות טוב (2.88%). העונה השלישית הפורייה ביותר היא עונת 2014/15 עם 162 שערים (2.74 שערים למשחק) ואז עונת הדסימה - 160 שערים (2.66 שערים למשחק).

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה:

גארת’ בייל רוצה להיפרד מהסנטיאגו ברנבאו במחזור סיום העונה נגד בטיס לאחר שנופה מהסגל בשני המשחקים הקודמים. למרות הכעס הגדול של האוהדים על הוולשי, בסקר “האם זידאן צריך לתת לבייל לשחק במשחק האחרון”, התשובות די ברורות. קרוב ל-30 אלף מצביעים, ו-76% טוענים שבוודאי שכן.

בכתבה צוין שלמרות ההתעסקות הבלתי פוסקת של סוכנו ג’ונתן ברנט, מבין גארת’ בייל שימיו בריאל מדריד ספורים, והוא מאוד רוצה לקבל את ההזדמנות לשחק בפעם האחרונה בסנטיאגו ברנבאו, על אף שהאוהדים שרקו לו בוז בחודשים האחרונים. “למרות שבייל לא התקרב למה שחשבו שיהיה בריאל מדריד כשהגיע כשחקן העונה בליגה האנגלית, הוא עוזב עם 14 תארים ומשקל חשוב מאוד בחלק מהם”, נכתב, וחזרו שוב על השער בגמר גביע המלך, השער בדסימה ומעל הכל - 26 במאי, קייב, המספרת נגד ליברפול וגביע אירופה שלישי ברציפות ורביעי בחמש עונות. בייל קלע בברנבאו מחצית מהשערים שלו בקבוצה: 51 מתוך 102. ההחלטה תהיה בידי זידאן שלא הותיר רמזים על כך: “הייתי מאוד ברור עם מה שעשיתי בשבוע האחרון, נראה מה יהיה לגבי המשחק הבא ובעונה הבאה”. בניגוד לבייל, קיילור נבאס ייפתח בוודאות בהרכב וייפרד.

• זידאן שוחח עם ברהים בולדבבאס ואמר לו שהוא מרוצה מהיכולת שלו בסיום העונה וייתכן ויהיה חלק מהסגל גם בעונה הבאה. במארקה העלו סקר לגבי הילד בו השתתפו כמעט 68 אלף אוהדים תוך זמן קצר, ו-89% מהם רוצים לראות אותו בקבוצה ב-2019/20. המאמן כבר אמר עליו: “אני מאוד אוהב שחקנים שמשחקים ככה. עם ביטחון, שולט בכדור בשתי רגליים, הוא שחקן מעניין”. רק במחזור האחרון כבש את שער הבכורה שלו בריאל מדריד אחרי מבצע יפה. נכתב שהמאמן היה מאוד מופתע ממנו ואף הוקסם, הוא חשב שמדובר בילד לא בשל והוא גילה משהו אחר לגמריי.

• סרחיו ראמוס היה אמור לחזור לשחק לאחר פציעה בת חודש וחצי (לא שיחק מאז ההפסד במאסטייה, תחילה משום שזידאן בחר להעניק לו מנוחה) אך שוב לא התאמן אתמול.

ב-AS בשער העיתון מכניסים את ניימאר איכשהו למשוואת גריזמן אם החלוץ יגיע לפאריס סן ז’רמן וטוענים שהברזילאי ידוע כחלום הגדול של פלורנטינו.

• בנוסף, טור דיעה של תומאס רונסרו שמתכונן להגעתו האפשרית של לוקה יוביץ’ עליה דווח אתמול ב-AS - ההכרזה בשבוע הבא, לאחר שאיינטרכט פרנקפורט תשחק במחזור האחרון בבונדסליגה ותדע האם הצליחה להשיג את הכרטיס לליגת האלופות. “לוקה יוביץ’ - הטנק החדש”, נכתב שם: ‘יש לו עונה גדולה, הצטיינות באירופה שתמיד הייתה חשובה לריאל מדריד, יכולת פיניש גדולה בשתי רגליים ובעיקר: ללא פחד, רעב וצעיר - רק בן 21’.

כותרות העיתונים הבוקר:

ידיעה די מלחיצה במארקה, לפיה ריאל מדריד יכולה להעביר לרכש רק מאה מיליון יורו בשל חוקי הפייר-פליי הפיננסי מול אופ"א, וכדי להשקיע 300 מיליון יורו בקיץ כפי שהיא רוצה, המועדון יצטרך למכור ב-200 מיליון יורו. גארת’ בייל יהיה הראשון ללכת אם כי המועדון מתקשה למכור אותו, וגם מרקוס יורנטה וקיילור נאבאס, אלא שקשה לראות את ריאל מדריד מגיעה למספרים האלה. עוד נכתב שאם הייתה אופצייה אמיתית להביא את ניימאר אז היו עושים מאמץ וחושבים על דרך אחרת.

במארקה גם כתבו על : הטריו ללא ההיסטוריה : הכישלון הענק של בייל-אסנסיו-בנזמה, כשרק האחרון כבש כמות שערים מכובדת (30). המעבר מה-B-B-C ל-B-B-A היה עלוב. בייל ואסנסיו קיבלו הרבה הזדמנויות מלופטגי אך לא לקחו אותן, בהמשך הספרדי נפצע באליפות העולם למועדונים אך לא תרם יותר מדי פרט לשער הניצחון מול אייקס, והוולשי היה מנותק וגם כשכבש - סירב לחגוג. הקבוצה הכואבת באיבר, תחת סולארי, הייתה הקש ששבר את גב הגמל.

באתר הוסיפו סקר לגבי הטריו ההתקפי לקראת העונה הבאה, כשלקחו כמובן מאליו את הצטרפותם של אדן הזאר ולוקה יוביץ’. הטריו המועדף על האוהדים הוא הזאר-בנזמה-ויניסיוס עם 46% ואחריו עם 36%: הזאר-יוביץ’-ויניסיוס. במקום השלישי הזאר-בנזמה-אסנסיו עם 11% ובמקום האחרון עם 7% בלבד, הזאר-יוביץ’ אסנסיו.

ו לקראת סיום העונה מחר במשחק הבית נגד בטיס, השחקנים העבירו מסר: “אסור לחזור על ביזיון האנואטה”. ‘העונה הפכה לסבל אמיתי בגלל התוצאות והדינמיקה וגם זידאן לא היה המושיע’, נכתב במארקה. ההשפלה באנואטה הגיעה אגב אחרי תצוגת הנפל בחוץ נגד ראיו וייקאנו אחריה גם זידאן נשמע זועם: “לא עשינו כלום”. השחקנים חוששים מבוז בברנבאו ומעבר לעכך מדובר במשחק פרידה עבור חלק מהשחקנים. המאמן עצמו כבר אמר שקשה לדרבן את הקבוצה שאין כלום על כף המאזניים אבל הפסד מחר לא בא בחשבון. עוד לגבי המשחק מחר, אם ריאל מדריד לא תנצח היא תרשום את העונה הכי גרועה מאז 2005/06 אז סיימה עם 70 נקודות בלבד. ב-2008/09 לדוגמא, היו לה 78 נקודות.

ב-AS העלו סקר אוהדים על השחקן שהיו הכי רוצים לראות במועדון. השורה התחתונה: הזאר - כן, ופוגבה - לא. הזאר קיבל 53,700 הצבעות והוא הרכש המועדף. במקום השני יוביץ’ שכבש 27 שערים ב-47 הופעות בקבוצה, הצביעו לו 34,700. כריסטיאן אריקסן שלישי עם 25,300 קולות, מצפים למשא ומתן קשה עם דניאל לוי בדומה לבייל ומודריץ’ אך העברתו מוערכת ב-60-70 מיליון יורו. ניימאר רק במקום הרביעי עם 16,900. נדומבלה קצת מאחוריו עם 16,400, הקשר האחורי המוכשר של ליון, ואחרון פוגבה עם 13,800 קולות, לאור מחירו הגבוה והבעיות שיש.

מה קשור הפייר פליי הפיננסי? אנחנו מכניסים 700 מיליון יורו כל שנה, בקושי קנינו שחקנים, ויש לנו ים של כסף, אז למה רק 100 מיליון יורו?
ברצלונה מכרה את ניימאר ב 220 מיליון, קנתה את דמבלה וקוטיניו ב300, רוצה לקנות גם את גריזמן בעוד 100, איך להם אין הגבלה ולנו יש?

טרגדייה בהמשכים: העונה האחרונה של ריאל מדריד הייתה כמו גיהנום

הדבר הכי טוב בעונת 2018/19 היא - שהיא הסתיימה. ריאל מדריד כבר חוותה עונות רעות אך זו הגרועה מכולן. דבר כזה קשה לזכור: עונה בה ריאל מדריד הניפה דגל לבן, ויתרה מראש ואיבדה את הזהות והרצון לנצח. הפעם לזידאן יהיה קשה הרבה יותר מאשר הפעם הקודמת.

לא קל לכתוב ככה על הקבוצה שלך לספורט1 אבל “גם זה יעבור”. סיכום העונה שלי (העונה הכי גרועה שאני זוכר).

שער ה- AS
@KB9

All hail bale the Broken, king of Madrid!!!

אם כבר אנחנו תקועים איתו ומשלמים לו משכורת, אולי נקים קבוצת גולף?

פעם קודמת שמיהרנו לבנות סביבו קבוצה בגלל אילוצים לא הגענו רחוק.

איך אפשר לנצח שחקן שלא אוהב את המשחק במשחקי חוזה.
זה נראה שמבחינתו לחכות לסוף החוזה ואז אם הוא לא ימצא חוזה בקבוצה
אחרת הוא יפרוש ממשחק. אם הקיץ הזה יהיה כשלון הראשון ללכת צריך להיות
הנשיא הכל יכול שלנו.

לפי המארקה מודריץ’ זוכה להארכת חוזה

פרס בראיון ענק באל טרנזיסטור, מאשר שראמוס ביקש להשתחרר לסין בחינם ואומר שלגבי הקיץ הכל עניין של מכירות שחקנים לעומת קניות ושחילופי המאמנים לא שינו כלום. על רונאלדו טען שיש להם יחסים נפלאים.

על העונה האחרונה: עונה גרועה מאוד, כולם היו עייפים מנטאלית ופיסית וקרסו תחת הלחץ. רק קארים בנזמה היה נקודת אור.

ציטוט מעניין: “מקנא באוהדים של קבוצות אחרות. רונאלדו שאל אותי בשנה שעברה למה שורקים לו בוז. אני זוכר שניצחנו 1:6 בשאלקה והקהל מחא להם כאפיים. אני כאן מאז שנת 2000 ויש עיתונאים שהולכים נגד והם בעד אתלטיקו. הם תוקפים את המועדון”.

מה הוא חשב לעצמו ראמוס כשביקש להשתחרר בחינם? יצא אפס. איפה התשוקה לעזור לקבוצה לחזור לטופ ולהיות כאן גם כשקשה?

אתה מדבר על הבחור שכבר 3 שנים לפחות שם לו למטרה לעבור את ה10 שערים בעונה, אם יהיה
אפשרות הוא גם יעזור בהגנה. הבחור שמצד אחד הוא מנהיג בלתי מעורר, מצד שני הוא תמונת ראי של
זה לא משחק סקסי מספיק, אין טעם להשקיע.

אז עזיבתו של סרחיו ראמוס ירדה מהפרק כשהכריז: “אני רוצה לפרוש בריאל מדריד, אני מדרידיסטה, מוכן לשחק גם בחינם”. באתר תרגמתי חלק ממסיבת העיתונאים שהחלה באיחור של 20 דקות והייתה מאוד ארוכה. ראמוס דיבר על היחסים הנפלאים עם הנשיא פלורנטינו פרס ‘כמו אבא ובן’, על כך שזה לא היה נושא כלכלי אלא ספקות לגבי אמון והערכה, שהוא מאמין שמה שקרה העונה לא יפגע ביחסים בינו לבין האוהדים ושהוא רוצה להיות חלק מריאל מדריד המתחדשת, כשיעזוב זה יהיה מהדלת הראשית, כמנצח.

האמת שבתקשורת כבר תקפו את ראמוס, מ-‘תשלם לי ואני עוזב’(משפט שפרס הכחיש שהקפטן אמר לו לאחר העימות לאחר ההדחה נגד אייקס)/ ‘תשחרר אותו בחינם לסין’ ועד ‘מוכן לשחק בריאל מדריד בחינם’, וגם כתבו במארקה על השנה השחורה של הקפטן, מגביע העולם, דרך היכולת החלשה עם לופטגי, הפציעה בחודשיים האחרונים וכאמור הרצון לעזוב.
ראמוס האמת גם חשף קצת דברים מהעונה האחרונה, שחדר ההלבשה לא היה חזק מספיק ושהוא ‘מתגעגע לדבר עם הנשיא באופן יום יומי’, נשמע לי די תמוה. ראמוס נפל בין הכיסאות כשפרס הדליף \אישר את רצונו לעזוב לסין, הוא לא ציפה לזה, ואם היה סוגר את העניין בפנים גם בלי לאיים לעזוב הוא היה יוצא קפטן גדול. לא מבין מאיפה נובע ‘חוסר ההערכה’ שהוא מרגיש. היו גם משפטים יפים וכנים שלו, וכמובן שאני שמח, אבל פייר? זה משאיר טעם רע.

ראמוס מושך את החבל יותר מדי חזק ומסתמך על הוותק שלו ואהבת הקהל שימנעו מהחבל להיקרע.
אבל נראה שההרגשה שלך היא הדדית בחלק לא קטן מהאוהדים. אני לא יתפלא אם יכולת רעה שלו
בעונה הקרובה תוביל לשריקות בוז מהקהל אצלנו, שמעולם לא שם שחקן מעל למועדון לא משנה כמה גדול הוא.

כמוכן, ראיון עם מריאנו שזוכה ל שער המארקה : “אני נשאר בריאל מדריד, העונה הבאה תהיה השנה שלי”.

“במיליון אחוז, אני רוצה להישאר ולהוכיח למה אני מסוגל. היה לי קשה מאוד לחזור לכאן, נאבקתי קשה כילד לשחק בריאל מדריד ואני לא הולך לוותר”.

על ההעברות: “אי אפשר לשים סוף לשמועות האלה. כל שחקן שיגיע, אנחנו נקבל אותו בברכה. כשאתה רואה את השם שלך כמועמד לעזוב זה לא קל אבל זו הייתה עונה קשה לכולם”.

על העונה האחרונה: “המסקנות הן אישיות וקולקטיביות. זו הייתה עונה מסובכת, אבל הגיע הזמן לחשוב קדימה”.
על עצמו: “אני מסכים שכולם לא היו טובים. אני רוצה הפעם להתחיל את קדם העונה עם הקבוצה שלי, לרדת לכר הדשא בהתלהבות. החזרה לריאל מדריד הייתה דבר מדהים אחרי ההרפתקאה בליון, אני לא מתחרט לרגע, אני מאושר. הבסיס הוא עבודה קשה”.

על היותו ה-7 של ריאל מדריד: “זו גאווה עצומה בגלל השחקנים הגדולים שלבשו את החולצה, זה לא קילקל לי, העובדה שכריסטיאנו לבש את החולצה מביאה לי מוטיבצייה. הרוח של חואניטו הוטמעה בי על ידי סבא שלי, אני לוחם”.

“נכון שכבשתי שער נפלא נגד רומא אבל אני חושב שמשחק אחד לא משנה דבר, כי הוא נגמר. צריך להמשיך לעבוד, ואז הגיעה הבצורת של כל הקבוצה ולופטגי נאלץ לעזוב. לא השגנו את התוצאות. סבלתי מפציעות כשסולארי הגיע, בהמשך היו לי בעיות בגב אבל רציתי לעזור לקבוצה. כאב לי שלא הייתי בסגל במשחקים בקלאסיקו או נגד אייקס, משחקים בהם היינו חייבים לכבוש שערים”.

על זידאן: “הוא עשה הכל במועדון הזה, זכה בהכל כשחקן וכמאמן, אני והוא ביחסים טובים. הוא זה ששיפר אותי ועזר לי להשיג את החוזה הראשון. העונה הבאה תהיה השנה שלי”.

על העונה הבאה: “צריך לנצח כבר מההתחלה ולשנות את הדינמיקה, שנה כזו בריאל מדריד לא יכולה לחזור, אתה צריך להיות במיטבך כל הזמן, זה לא מספיק לתת את המקסימום”.

בנזמה נמצא ויוביץ’ יגיע, יותר מדי תחרות?

• “התחרות תמיד טובה, גם עבורי וגם עבור אחרים. זה יעשה את כולנו חזקים”.

“יש שחקנים טובים אבל צריך שינויים. חבריי לקבוצה זכו שלוש שנים ברציפות בליגת האלופות, וזה כל כך קשה. אבל אנחנו לא זוכרים כמה קשה לנצח אלא רק כשאנחנו מפסידים”.

על היום בו חזר לריאל: “זה היה יום מסחרר. הבנתי שסביליה קרובה לצרף אותי, ואז ריאל מדריד נכנסה לתמונה. לופטגי שיכנע אותי להצטרף, כבר אמרתי שלריאל מדריד אני לא יכול להגיד ‘לא’. התחושה הזו של חזרה הביתה היתה מרגשת כמו לשחק בקאנטרה מגיל שש”.

על תקופתו בקאנטרה: “לא היה קל מעולם, הייתי צריך להתחרות בשחקנים טובים, גם מספרד וגם מחו"ל. רוב הזמן לא הייתי שחקן הרכב, ואז כבשתי הרבה שערים”.

דני קרבחאל התראיין והודה בכנות: “כל פעם שאנחנו לא זוכים בתואר זה כישלון, אבל אשקר אם אגיד שלא שמחתי שברצלונה לא זכתה בטרבל”. הוא הוסיף שזה מרגיש שהזאר מתקרב, שהוא רוצה שתהיה כמה שיותר תחרות ושגם בואו של זידאן לא עזר בשינוי הדינמיקה העונה.

כשנשאל האם הוא רואה את עצמו כקפטן בעתיד (“זה מתאים לך”, אמר לו הכתב), חייך: “תודה רק על עצם זה שהעלת את זה. כמובן שאשמח להיות הקפטן הבא של ריאל מדריד אבל יש הרבה שחקנים בכירים וכאלה שנמצאים לפניי. אני מנסה לעשות דברים ככל האפשר על המגרש וגם מחוצה לו כדי להגן על המועדון שלי ועל השחקנים”. הראיון המלא - באתר!

תגובה אוחדה לנושא קיים: דיון ההעברות והפנטזיות :: יוביץ’ חתם רשמית; מנדי והזאר הבאים בתור