דבר התקשורת :: Rueda de prensa

אני מחזיק בדעה ששוער הוא אחת העמדות הכי פחות קריטיות לקבוצה התקפית שבאה במטרה לשלוט ברוב המשחקים, אבל שידרוג יכול להיות נחמד. למרות הביקורות על בנזמה והשמועות על בייל רונאלדו לא נראה שהמהפכה המיוחלת בחלק ההתקפי קרובה, אז שלפחות נזכה לחיזוקים נקודתיים.

“ל’אקיפ” אמור לפרסם מחר בבוקר ראיון עם כריסטיאנו רונאלדו, וחלק ממנו כבר פורסם היום כשבין השאר הוא התייחס ל:

פאריס סן ז’רמן: “לא מפחד מהם. אנחנו אלופי אירופה פעמיים ברצף וצריכים לכבד את זה. כשהיינו צריכים להיות מוכנים, היינו מוכנים”.

הבצורת: “לא כועס כששואלים על זה. המוזר הוא שבבית כל המשפחה שואלת אותי ‘מה קרה לך?’ כשאני לא כובש. לא אשמתי שהכדורים לא נכנסים. אני לא מפסיק לעבוד בדרך ובגישה שלי. דברים ישתנו, אני לא מדואג. אנשים אחרים יותר מודאגים ממני. אני רגוע. ככה זה היה שנה שעברה ולפני שנתיים”.

פתיחה העונה:“די טובה. לא מושלמת, אבל טובה. אני שמח ומרגיש טוב. איבדנו כמה נקודות בליגה אבל מצבנו בליגת האלופות טוב. זאת רק תחילת העונה ויש עוד הרבה משחקים לשחק. צריכים להמשיך לעבוד ולהיות רגועים כי כמובן שיכולים להיות טובים יותר”.

השאיפות: “רק רוצה לזכות בכל מה שאני יכול. כרגע חושב על כדור זהב חמישי, שנה הבאה יהיה אחד אחר”.

זידאן: “כמוני, לא מודאג”.

והמשפחה הגדולה: “שמח להיות מוקף בהם, אוהב אותם. חיים בלי ילדים לא שווים כלום. רוצה שבעה בנים ועוד המון כדורי זהב”.

וזהו בינתיים, הודעה ראשונה שלי במתכונת החדשה של הפורום. מקווה שאצליח להביא מחר את הראיון המלא.

7 בנים דווקא או שבמקור הוא אומר 7 ילדים וגם בנות בספירה?

~קצת נגוע כי אני לא אוהב אותו~
אני חושב שהבחור קצת מעופף ורואה את המציאות איך שנוח לו.
תחילת העונה די טובה?! נובמת.
גם בניצחונות ריאל הציגה יכולת לא משכנעת בלשון המעטה, באמת שאני לא יודע איך אפשר לקרוא לזה ׳די טובה׳.
לגבי הכיבושים, אני לא זוכר מה קרה בעונות קודמות אבל בזיכרון שלי הוא לא התחיל אף עונה עם כזאת בצורת.
אם הוא דואג, גם אני לא.

כריסטיאנו רונאלדו לאחר 7 משחקי ליגה (כמו העונה בהתחשב בהשעיה):
2015/16: 5 שערים, כולם במחזור השלישי מול אספניול.
2016/17: 5 שערים. 1 נגד אוסאסונה במחזור השלישי, 1 נגד אייבר במחזור השביעי ו-3 נגד אלאבס בעשירי. החמיץ את שני המחזורים הראשונים ואת המחזור הרביעי.

המצב לא עד כדי כך שונה. אם הוא יתן שלושער במשחק הבא אז הממוצע יישמר לא רע.
הבעיה היא לא מספר השערים. היא לא הייתה הבעיה מבחינתי גם בשתי העונות הקודמות.

כותרות העיתונים לאחר הדרבי:: בארסה ניצחה בדרבי

אווירת נכאים בריאל מדריד לאחר התיקו אמש בוונדה-מטרופוליטאנו. ריאל עם 24 נק’ בלבד אחרי 12 מחזורים, הפתיחה הגרועה ביותר מאז עונת 2005/06, העונה האחרונה של זידאן כשחקן(21 נק’). השחקנים מנסים לשמור על אופטימיות לצד התלונות לגבי השיפוט, אבל זה נראה בלתי-אפשרי. בתקשורת במדריד מיהרו להכריז שוב על הנתון הידוע - אף קבוצה לא מחקה בעבר פיגור של 10 נק’. ‘המנצחת בדרבי של מדריד - זו בארסה’, סיכמו בשער המארקה. בסיקור המשחק כתבו שהיו יותר עבירות ומחלוקות מאשר מצבים להבקעה. ‘זו הייתה מלחמה ובארסה ניצחה בה’ סיכמו ב-AS. מעבר לכך, הריקושטים מהמשחק: הקפטן ראמוס שבר את אפו וייעדר מהמשחק נגד ניקוסיה באמצע השבוע, ונאצ’ו שספג את הצהוב החמישי בליגה ייעדר מהמשחק נגד מאלגה ביום שבת.

איסקו אמר לשופט פרננדז בורבאלאן - “אתה ממש רע היום”, מרסלו התלונן על 2-3 פנדלים שהקבוצה הייתה זכאית להם ודיבר על קיפוח מתחילת העונה ובמועדון אמרו שלא לציטוט - “אנחנו לא יכולים להילחם גם בטעויות השיפוט”. סאביץ’ היה צריך לראות אדום אחרי כניסה קשה בטוני קרוס, ראמוס היה זכאי לפנדל והעדיף לא לדבר לאחר המקרה וגם פאול של טורס על נאצ’ו סמוך לסיום. אפילו ספק נגיעת יד של חואנפראן אחרי הרמה של מרסלו. העונה ריאל מדריד לא קיבלה אף פנדל בליגה, רק נזכיר. במארקה הראו את כל רגעי המחלוקת.

מי ששוב לא הבקיע הוא כריסטיאנו שהגיע ברגע האחרון להזדמנות הטובה ביותר במשחק אבל אחרי שהתעכב עם הבעיטה הוא נבלם לבסוף ע"י לוקאס. רונאלדו מסיים משחק ליגה שביעי בלי שער. הוא ובנזמה קיבלו את הציון 0 במארקה. ב-AS כתבו על המקרה בדקה ה-15 כשכריסטיאנו היה יכול להתקרב למצב כיבוש אך נכנע בקרב מהירות לחואנפראן מה שעוד הראה את חוסר החדות שלו. ‘מדאיג איך רונאלדו הפסיד בדו-קרב החשוב הזה’, נכתב. בנזמה אפילו לא התקרב לגול.

נק’ האור של ריאל מדריד אתמול הגיעה ללא ספק מצד ימין. דני קרבחאל חזר לשחק אחרי 53 ימים. “אני כועס כי אנחנו לא מנצחים, החמצנו שתי נקודות ללא ספק”, אמר קרבחאל וברמה האישית - “הרגשתי טוב עם כושר גופני מספק. רציתי לחזור בכל הכוח מהפציעה. אני שמח על הקאמבק אבל לא על התיקו”. קרבחאל אמר שהיריבה הייתה קשוחה ולכן לא הו הזדמנויות ושהקבוצה התעייפה לקראת הסיום ואולי זה מה שהיה חסר כדי לנצח. על בארסה - “זה מרחק ניכר אבל הקבוצה נתנה הכל ואם נמשיך לתת את המקסימום, ונעשה את זה, אני משוכנע שנוכל לחתוך את הפער”. רפאל ואראן הציל שער של סאול כשנגח את הכדור שעשה דרכו לרשת. “אני מאוזב כי שיחקנו טוב ולא היה לנו מזל. השתפרנו ברמת המשחק, העונה ארוכה ואנחנו יודעים מה צריך לעשות עכשיו”.

המאמן זידאן אמר:“ברצלונה לא תמשיך לנצח כל הזמן ואנחנו נהיה שם כשהיא תמעד”. זידאן היה נחוש - “אולי אתה רואה את הליגה אבודה, לא אני”. זידאן הזכיר שבעונת הבכורה שלו הפער בצמרת הגיע כבר ל-10 נק’ ועם קאמבק מרשים הפער ירד לנקודה אחת. זידאן דיבר על כך שהיה חסר שער והקבוצה הייתה טובה בניגוד למשחקים בג’ירונה או נגד טוטנהאם. “הגולים יגיעו, אני משוכנע, זה הכדורגל”, אמר זידאן. מצד שני, 22 שערי זכות אחרי 12 מחזורים, פחות משניים למשחק - זה מעט. 34 שערים היו לריאל אשתקד, 26 לפני שנתיים ו-46 בעונה האחרונה של אנצ’לוטי.

גם במארקה וגם ב-AS כותבים על השיפוט הגרוע מול ריאל מדריד והעלו מס’ תמונות של המחלוקות, השורה התחתונה היא שריאל מדריד שלא קיבלה אף פנדל בליגה - הפסידה כמעט 9 נק’(נתון לפרשנות), אבל לא רציני להתעסק בזה. השורה התחתונה מכותרות העיתונים היום: כריסטיאנו ובנזמה - הצמד הגרוע באירופה - כבשו רק 2 שערי ליגה העונה. פאוליניו כבש יותר. במארקה הביאו דוגמאות של עוד התקפות כושלות - קבוצות ושחקנים שאנחנו כלל לא מכירים. בשנה שעברה בשלב הזה היו לשניהם 12 שערים.

ויש גם פירוט: על בנזמה כתבו ב-AS: ‘חלוץ שהוא רוח רפאים’ - גול בכל 468 דקות. לבנזמה יש בסה"כ שני שערים העונה - אחד בסופר-קופה נגד בארסה והשני נגד חטאפה בליגה. בדרבי הוא לא נגע בכדור אף פעם ברחבת היריב ומתוך 35 מסירות דייק ב-26 - 74.3%. נגד אתלטיקו יש לו 3 שערים ב-28 משחקי דרבי. וכריסטיאנו? האיש שתמיד הציג את הסטט’ לגאווה - כבש שער אחד בלבד ב-55 נסיונות הבקעה העונה, אחוז הצלחה - 1.8%. בעונת 2014/15 המספרים היו 21.3%. עוד דיברו על הספרינט הכושל מול חואנפראן שהשיג אותו במחצית הראשונה.

עוד על סדר היום: במארקה מנסים לזרוע אופטימיות למרות הכל - בעונת הבכורה שלו, זידאן סגר פער של 11 נק’ מבארסה. וכל זה תוך 9 מחזורים. במצב הרע ביותר הפער עמד על 12 נק’ לטובת לואיס אנריקה ובמחזור האחרון כמובן בארסה זכתה באליפות בנקודה(הפער עמד על נקודה החל מהמחזור ה-33). במארקה הציגו את השתלשלות האירועים עד לסיום העונה. במחזור ה-29 ברצלונה הובילה עם 75 נק’ וריאל מדריד הייתה בסה"כ עם 63. ריאל ניצחה בכל משחקיה עד לסיום העונה. בארסה הפסידה בין היתר בקלאסיקו| כמוכן ריאל מדריד רוצה לערער על הצהוב שספג נאצ’ו בדרבי שיימנע ממנו לשחק נגד מאלגה בליגה.

אין לנו עדיין ת’רד לאתר, ובכל-זאת: טקסט\טור דיעה\משהו לפרוק - שכתבתי על ריאל מדריד עוד לפני המשחק אתמול.

שוב זה קורה: הרס עצמי

לפני כמעט חצי שנה היינו על האוורסט של הכדורגל. אפילו באוגוסט היה מגניב. דור רומנו תוהה לאן נעלמה אלופת אירופה: למה ריאל מדריד היא היריבה הגדולה ביותר של ריאל מדריד ומה היא צריכה לעשות כדי שהעונה הזו לא תהיה קטסטרופה. הנה חלקים

יש היום משחק, לא? אפועל ניקוסיה או משהו כזה. ליגת האלופות זה תמיד טוב וכיף. והישראלים אוהבים את קפריסין, מרגישים שם בבית, מכיר הרבה חבר’ה שטסים למשחק. הנה, זה מגיע: צמד של כריסטיאנו שגורם למעריציו לעדכן את המספרים של ויקיפדיה, אפילו אחד של בנזמה - גם תרנגול עיוור מוצא גרגר(וגם של בייל - סתם, לא, נו, פצוע, כרגיל). ‘צמד החלוצים הגרוע באירופה’, באמת? לא קצת חוצפה. הסדר שב על כנו. וברצינות: קאט דה-בולשיט, זה לא זה.

העונה הזו הייתה פוטנציאל גדול ליצירת רצף אליפויות, דבר שלא קרה כבר עשור. בארסה נראיתה אומללה בסופר-קופה - בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום. עם מאמן חסר ניסיון במעמדים הגדולים, ללא ניימאר, כשריאל מדריד מנצחת אותה בקלות ואפילו פיקה מדבר על רגשי נחיתות. זו הייתה צריכה להיות עונת הפריצה של אסנסיו שיחד עם איסקו יגרום לברנבאו לשפשף את העיניים. כיום המצב הפוך על הפוך. 10 נק’ זה פער מטורף שלא ייסגר. וזו בטח לא בארסה החזקה ביותר. גם במגבלות הקיימות, כלומר בניית סגל עקומה וללא חאמס ומוראטה - הקבוצה הזו הייתה חייבת לתת יותר, ומצד שני, צריך לדבר על ה-DNA של המועדון הזה…

אז מה יהיה? בעוד כמה שנים שוב נקרא לדיקטטור כמו קאפלו או מוריניו כדי לזרוק את הגלאקטיקוס המזדקנים ולעשות סדר? אהה, כן, בהצלחה נגד ניקוסיה.

הספסל הלא משכנע | וגם: הקאמבק של בייל, הצמד של מיוראל

משריקות בוז צורמות בכל נגיעה בכדור ועד לתקווה. כך תיארו בתקשורת במדריד את הקאמבק של גארת’ בייל אחרי 64 ימים. הוולשי עלה מהספסל ובישל באומנות לבורחה מאיורל עם הפאלש(תמונה שעיטרה את כותרות המארקה וה-AS יחד), והוסיף עוד חצי בישול סמוך לסיום. בייל עלה עם הרבה נחישות ומוטיבציה כדי להוכיח, ואפילו ‘מנע את אסון פונלבארזו’, כפי שכתבו בתקשורת. הצינים שביניכם יגידו - עד הפציעה הבאה…ובכל-זאת, בייל אף רשם אתמול היסטוריה קטנה. עם משחקו ה-160 בריאל מדריד אמש(70 שערים), גארת’ בייל הפך לשחקן הבריטי עם מס’ ההופעות הגבוה ביותר בריאל מדריד. הוא השאיר מאחור שני אנגלים אהובים - דיוויד בקהאם עם 159 משחקים(סופר-קופה ספרדי בעונת הבכורה, אליפות בעונת הפרידה ו-20 שערים בסה"כ), ובמקום השלישי ניצב סטיב מקמנמן עם 158 משחקים(פעמיים צ’מפיונס כולל שער ענק בגמר ה-‘לה-אוקטובה’ נגד ולנסיה, וגם שתי אליפויות ספרד).

בורחה מאיורל רשם אתמול היסטוריה קטנה, וכמה הוא חיכה לרגע הזה. החלוץ כבר כבש את שער הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת במשחק החוץ באנואטה נגד סוסיאדד, אבל אמש כבש לראשונה בברנבאו, ועוד צמד. “להבקיע בברנבאו זה שמחה גדולה מאוד עבורי”, אמר החלוץ שהביא את ריאל מדריד לשלב הבא ונהנה משיתוף הפעולה עם בייל(פירגן לו - 'הוא סיפק לי בישול יוצא דופן)… “אלה שני השערים הראשונים שלי בברנבאו, המגרש הטוב בעולם. אני מאוד שמח וגאה לכבוש עם החולצה הזו ובמשחק בית, הלוואי ויגיעו שערים נוספים רבים”. החלוץ אמר שבקבוצה ידעו שיהיה לא קל למרות היתרון והיריבה מהליגה הנמוכה והצטער על כך שריאל ספגה שער מאוחר ולא ניצחה. ראש העיר: “סימון בברנבאו הוא שמחה גדולה”. החלוץ הוסיף שהוא מקווה לנצל את כל ההזדמנויות ו - “החלום שלי להיות כאן, אמשיך לעבוד קשה. השחקנים המקומיים והצעירים מקסטיליה צריכים לעבוד קשה, והרבה מאלה שעזבו היו מתחלפים איתנו”. החלוץ הגיע ל-3 שערים העונה, יותר מאשר בכל העונה שעברה בוולפסבורג.

אוסקר רודריגס, הקשר ההתקפי של קסטיליה, וכן קווזדה(“הופעת בכורה בקבוצה הטובה בעולם, הגשמתי חלום מאז שהייתי ילד קטן”) וסיאונה ערכו הופעת בכורה בקבוצה הבוגרת. אוסקר שמרשים, פתח בהרכב והוחלף בדקה ה-75 ע"י קווזדה בעוד סיאונה החליף את מאתיה קובאצ’יץ’ בדקה ה-81, וגם איבוד כדור מאוחר שהוביל לשיוויון של האורחת - לא פגעו בערב המרגש שלו.

מנגד, בתקשורת מתחו ביקורת על שחקני הרכש שהגיעו הקיץ. הספסל הלא-משכנע: בניגוד לעונה שעברה: זידאן לא יכול להאמין בקבוצת ה-B שלו. ‘אף-אחד לא פותח את הדלת’, כתבו במארקה. משחק נגד יריבה מליגה נחותה הוא הזדמנות להעניק מנוחה לשחקנים הבכירים ואולי לפתוח דיון על שינויים בהרכב, אך לא הפעם. ריאל התקשתה נגד יריבה מהליגה השלישית ואף אחד מהחבר’ה לא הוכיח את עצמו. בורחה מאיורל וקובא, שחזר מפציעה ארוכה - היו צדיקים בסדום. בשנה שעברה אגב ריאל כבשה 13 שערים בסיבוב הראשון בגביע המלך: ניצחה 7:1 בקולטורל ו-6:1 בגומלין.

דני סאביוס לא עמד בציפיות. הוא ניסה אבל איבד המון כדורים. המשחקים הטובים נגד אלאבס ואייבר נשכחו. תיאו היה אבוד באגף. הציג הרבה מהירות וכוח אבל עם הכדור היה מאוד מתסכל. היה יכול לשחק יותר בעקבות הכושר הרע של מרסלו העונה. יורנטה אינו יוצר ויכוח, כך הגדירו במארקה. הוא פתח בהרכב 4 פעמים, מתוכם פעמיים נגד הירבה הצנועה. נגד מאלגה, כשזידאן החליט לתת לקאסמירו לנוח - קרוס שיחק בקישור האחורי. בנוגע לאשרף נכתב שאיבד מעט מביטחונו. במארקה שאלו בסקר אוהדים מי השחקן שראוי לפתוח בהרכב? 36% מהנשאלים השיבו שאף-אחד, וקובא היה זה שגרף את רוב הקולות אחר-כך עם 26%. אשרף ו-ואייחו קיבלו 2% בלבד כשתיאו ויורנטה עם 3%, בורחה מאיורל עם 5%, לוקאס עם 8% ודני סבאיוס עם 14%.

אולי הם נשכחו כי זידאן “שכח” שהוא קיים?

אני לא מבין את התלונות שלכם לדני סבאיוס, הוא כמו ארטיק בספסל שלכם ואז מוקפץ לשחק מול יריבה בליגה שלישית.
שחקן צעיר צריך ביטחון והמשכיות. אותה בעיה יש לדניס אצלנו. אני ראיתי קצת משחקים שלו בבטיס יש לשחקן הזה הרבה כישרון ברגליים. עם הוא יתחיל לצבור דקות והמשכיות אתם רק תרויחו מזה.

פלורטינו אמר היום לסוסיוס שהכל בסדר בקבוצה וכריסטיאנו עומד לזכות בתואר “The Best” וכדור הזהב בקרוב. סתם אתם מתלוננים.

מצד אחד אני שמח לראות את השינוי שפלורטינו עשה מבחינת אישיות, מנשיא שהיה עורף ראשים בקצב לאחד עם סובלנות נדירה מבחינתו. מצד שני, אני מודאג. מודאג כי הגיע הרגע הזה שצריך ‘לערוף ראשים’ ולעשות רענון ועושה רושם שהוא באמת מרוצה וישן בעמידה, אחרי הכל זה נשיא שפיטר את אנצ’לוטי אחרי זכיה בליגת האלופות כי בתקשורת טענו שהאימונים לא אינטנסיביים מספיק וכי גארת’ בייל לא היה מרוצה מהעמדה שלו.
האמת? לא יודע איך לאכול את הסיטואציה.

זה להיות פוליטיקאי.
אנחנו רק בתחילת העונה, עוד לא בינואר וגם בינואר לא נוכל להביא המון שחקנים.
פלורנטינו לא ירצה להביא שחקנים לחצי עונה ולכן כנראה שלא יתפשר על שחקנים רק כי הם יכולים לשחק באלופות, ועד הקיץ עליו לשדר עסקים כרגיל.
יש לי תלונות על המעשים שלו בקיץ, לא על המילים שהוא אומר.
את הקטל של השחקנים התקשורת עושה טוב טוב וגם פלורנטינו יודע שרונאלדו לא יזכה בכדור הזהב אפילו אם יתחרה בואסקז…

עריפת הראשים של פלורנטינו (ושל כל נשיא בהיסטוריה של המועדון הזה) הופנתה כמעט תמיד למאמן ומעט מאד פעמים לכיוון השחקנים, בעיקר אלו ה"גלקטיים". ראול, פיגו, רוברטו קרלוס, רונאלדו השמן, איקר ועוד ועוד overstayed their welcome בכמה שנים טובות כל אחד. יש שיגידו שגם זיזו. קשה לי מאד להאמין שעם הגלקטיקוס הנוכחיים, על אדי ההצלחה בשנים האחרונות, זה עומד להשתנות.

עשר סיבות להאמין ולא להאמין בכריסטיאנו ובנזמה - מארקה

בספרד ניתחו לאורך ולרוחב את בעיית ההתקפה של ריאל מדריד. הם לא ויתרו על גרף האיומים על השער - בנזמה צריך 10.5 איומים כדי לכבוש העונה, וכריסטיאנו זקוק ל-34 כאלה, אוי-ואבוי, והפעם במארקה ניסו דרך יצירתית ואפילו כהרגלם גם לשמור על אופטימיות ולכן הביאו את הקונטרה.

עשר סיבות להאמין בכריסטיאנו ובנזמה:

1. המשקל ההיסטורי - שניים מתוך עשרת הכובשים הגדולים בהיסטוריה של ריאל מדריד - חייבים לשחזר את חוש הריח שלהם לשערים.

2. הם מקבלים אמון גדול מהמאמן בכל-מקרה - זידאן לא יקבל החלטה דרמטית בנוגע להם.

3. סיכומים עושים ביוני: תחילת המסע הזה עבור כריסטיאנו ובנזמה הוא הגרוע ביותר אך לא רחוק במידה ניכרת מהעונה שעברה.

4. האיכות שלהם לא עומדת בספק(?) הכישרון שלהם גדול ובלתי-מעורער, הגיוני לחשוב שהבצורת תסתיים.

5. שיפור המשחק של הקבוצה יעזור גם להם. הקישור לא יוצר מספיק מצבים טובים.

6. נראה שאי-אפשר לרדת יותר נמוך וזה המצב הגרוע ביותר שלהם.

7. כריסטיאנו רונאלדו הוא מלך השערים בהיסטוריה של ריאל מדריד למי ששכח עם ממוצע של למעלה מגול במשחק.

8. בנזמה הוא ה-‘9’ של ריאל מדריד כבר תשע שנים והיה שותף לזכייה בתארים.

9. הם לא נכנעים ללחץ וכבר עברו אלף קרבות בעבר.

10. ההתאוששות הפיזית של החברים שלהם בהתקפה - אסנסיו ובייל - תוכל לתת להם יותר הפסקות ואולי הם זקוקים לכם.

עשר סיבות לא להאמין בהם:

1. למריאנו דיאס יש 12 שערים בליון ב-16 משחקי ליגה.

2. אלבארו מוראטה הבקיע 9 שערים בפריימרליג

3. סאנטי מינה, שחקן מחליף בולנסיה, כבש 6 שערים העונה.

4. מרקל ברגרגה, הקשר ההגנתי של חטאפה, כבש אותו מס’ שערי ליגה כמו כריסטיאנו ובנזמה יחד.

5. מרקו אסנסיו ואיסקו כבשו 4 שערים וקאסמירו עם 3, לעומת שחקני החוד שלנו.

6. לכריסטיאנו ובנזמה יש את אותו מס’ שערים כמו שחקני ההגנה האלה - אלוסטונדו, פדל, שאעקר, לנלט.

7. המחליפים של בארסה כבשו כמוהם: דניס סוארס ואלקסר עם 2 שערים כ"א, ופאוליניו הבקיע 4.

8. האחוזים: הם הבקיעו ארבעה שערים מתוך 25 השערים של הקבוצה, כלומר רק 16% - הרקורד הגרוע מכל קבוצות הליגה.

9. מסי, לבדו, כבש פי שלושה מסך השערים שלהם יחד בליגה.

10. ריאל מדריד כבשה 73 משחקים ברציפות עד שפגשה את בטיס בברנבאו. העונה בליגה יש לה כבר שלושה ‘אפסים’ ב-14 מחזורים.

כמוכן במארקה הוסיפו שבשנה שעברה המחליפים של ריאל מדריד תרמו תשעה שערים בשלב הזה של העונה - מוראטה בלט מעל כולם עם ארבעה, כולל שערי ניצחון - ספורטינג ליסבון בצ’מפיונס, בילבאו בליגה) והעונה ריאל קיבלה מהמחליפים רק שלושה. אגב, שימו לב, שניים משלושת השערים של המחליפים של ריאל מדריד העונה הגיעו באותו משחק ואיי-שם בחודש אוגוסט, אז היה כיף - כשכריסטיאנו רונאלדו ומרקו אסנסיו כבשו מול בארסה בסופר-קופה הספרדי בקאמפ-נואו כשעלו מהספסל. זידאן מתגעגע ל-20 הגולים של מוראטה, ה-11 של חאמס וה-5 של מריאנו| בתקשורת כתבו שגם זידאן מתחיל לאבד אמון והוא יודע שאין לו התקפה. ‘הסיבה לפער 8 הנק’ מברצלונה הוא היעדר הגולים’. בסאן-ממס הוא ביצע חילופים רק בדקה ה-82. ‘לריאל מדריד אין תוכנית B בהתקפה’, סיכמו.

היום התמקדו שוב במאמן זידאן. ב-AS כתבו שפתיחת העונה של זידאן העונה גרועה מזו של בניטס ב-2015/16. בניטס השיג 30 נק’ ב-14 מחזורים עם מאזן 9-3-2 כשצריך לזכור שהוא הפסיד בין היתר לסביליה בפיחואן ובקלאסיקו - שני משחקים בהם זידאן לא נתקל בינתיים. ריאל כבשה 32 שערים אז עם בניטס בניגוד ל-25 היום.

מצחיק אותי שאפילו למארקה לא היו באמת סיבות לכתוב למה כן. כי זידאן מאמין בהם… כי אי אפשר לרדת נמוך יותר… מביך.
כל הזמן מדברים על מה שהיה, שחקנים מזדקנים ולא נשארים ברמתם לנצח, אם כן אז זידאן היה עדיין מככב אצלינו במגרש ולא על הקווים.
כמובן שזה מבחינתי נוגע לרונאלדו, בנזמה מעולם לא היה טוב והעובדה שהוא פותח כבר שנה שמינית היא לא פחות ממחדל.

מאמר מביך. כל הסיבות האלו תקפות גם לראול, בואו נחזיר אותו.

שבוי בתדמית [רונן דורפן - ישראל היום].

זינדין זידאן לא מבין שהקרדיט משתי אליפויות אירופה ומאליפות ספרד שבהן זכה עם ריאל מדריד - הוא הזכות ליזום מהפכה • כוכב העבר הגאון והנדיב לא יודע להיות אכזר - וזה מה שדרוש בקרקס הכאוטי שנקרא הבלאנקוס • זה הזמן לשינוי

זידאןי

הקלישאה שרוב המאמנים הגדולים לא היו שחקנים גדולים היא קצת מוטה. פשוט רוב השחקנים הם לא שחקנים גדולים ורוב המאמנים הם לא מאמנים גדולים. אז המדגם המייצג קטן, אבל בין מתי מעט הענקים ממש על המגרש, לא מעטים הצליחו, אף בצורה מרשימה.

את יוהאן קרויף ופרנץ פושקאש מונים כמעט כל הפרשנים בין עשרת השחקנים הטובים בהיסטוריה - והם רשמו הישגים מרשימים. קרויף זכה בגביע אירופה למחזיקות עם אייאקס והיה אלוף אירופה וארבע פעמים אלוף ספרד עם ברצלונה. פושקש הוביל קבוצה יוונית, פנא- תינייקוס, לגמר האלופות. עוד שחקנים מהטובים בהיסטוריה שהצליחו כמאמנים היו פרנץ בקנבאואר, שזכה עם גרמניה במונדיאל, ומישל פלאטיני אימן קדנציה קצרה בנבחרת צרפת. שניהם בחרו להמשיך לכיוון העסקנות והשחיתות והותירו את חותמם בשני התחומים. קני דלגליש הביא את אליפות אנגליה לשתי קבוצות שונות, ליברפול כמובן (שבה כיכב גם כשחקן) ובלקבורן.

למה אין יותר כאלו? האמת שאין המון שחקני על. גם רוב המאמנים שלא היו שחקנים כאלו נכשלים, והמכנה המשותף האמיתי לשחקני על שהיו מאמנים הו א לא שהם לא טובים - שהם מתקשים לצאת ממשברים.

"מאמן סופרסטארים"

וזה מביא אותנו לזינדין זידאן ולמצב הבעייתי של אלופת אירופה, ריאל מדריד. כוכב העבר הגיע אל הנקודה שבה שחקני העל מלפנים מתקשים כשהם על יד לוח השרטוט - שלב ההחלטות הקשות, שלב חישוב המסלול מחדש. וזה מה שקצת מאכזב אותי בזידאן עכשיו, כי איתו זה לא צריך להיות ככה. הוא לא היה המקרה הרגיל של כוכב העל שקיבל קבוצה גדולה, מי שמגיע על כרטיס של מי שיודע ומסוגל להסתדר עם כוכבי-על, סופרסטארים.

נכון, תפקידו הראשון כמנג’ר הוא בקבוצת ענק כמו ריאל מדריד, אבל הוא ביוזמתו החל את דרכו במחלקות הצעירות של המועדון המפורסם. אחר כך היה מנהל מקצועי ועוזרו של קרלו אנצ’לוטי, לפני שקיבל את ריאל מדריד ב’ . הוא חיפש להיות פפ גווארדיולה, ולא ללכת בדרכו של יורגן קלינסמן. אבל כשהגיע המשבר, ומשבר קורה לכל מאמן, דווקא זידאן עצמו נראה שבוי במוסכמה שהוא “מאמן של סופרסטארים”. הוא נותן בשחקנים אמון ולא גיבוי, ולא מבין שהוא מנהל חדר ההלבשה, ולא רק חלק ממנו. גאון, נדיב, אבל בינתיים לא אכזר. מנג’ר גדול צריך להיות אכזר. ככה זה עובד, ברוב המקרים.

זידאן מתקשה להעביר את הקבוצה לידיהם של צעירים שהוא עצמו קידם. הוא לא מבין שהקרדיט משתי אליפויות אירופה ואליפות ספרד הוא הזכות ליזום מהפכה. הדבר הטרגי מבחינת זידאן, אם יתפטר או יפוטר או יתפוטר, יהיה שהוא יעזוב את ריאל עם התדמית של מי שהוא “מאמן סופרסטארים”, מי שאולי בעצם רק הקרקס הנפלא והכאוטי ששמו ריאל מדריד מתאים לכישוריו - זה יהיה חבל. התחושה שנתן בלא מעט ממשחקי ריאל היא שהוא הרבה יותר מזה. הערב מול דורטמונד, הוא יכול לנסות ולהתחיל את השינוי שנדרש ממנו.

הטור התחיל מצוין אבל לא הגיע בסופו של דבר לנק’ לה ציפיתי אבל יש כאן מן האמת. לזידאן אין ‘סיי’ בריאל מדריד ואין לו ביצים לבצע את המהפכה הנדרשת וחבל כי חשבתי שהוא קצת יותר מאנצ’לוטי. המעמד שלו כשחקן ומקומו בהיסטוריה של המועדון בטח מוסיף לו. לגבי בנזמה זה הזוי וקשה לי להאמין שהוא עדיין מחכה לבייל. כריסטיאנו הוא השחקן היחיד שאני מבין למה לא נוגעים בו.

הכל טוב ויפה. כולנו מחכים לזידאן לראות האם הוא הכל יכול במדריד והאם הוא יכול לשלוט ברכש, בחדר ההלבשה(הוא כן), בפרז …בהכל.

אבל מצד שני, האם זה טוב לנו עכשיו להביע “אי אמון” בהרכב שהביא לך 2 גביעי אירופה, אליפות ועוד שלל שיאים? לא חושב. ההרכב שרץ איתו זידאן בשנתיים הללו הוא סגל מפוצץ באגו. הוא הרכב מנצח. שאם נרצה או לא, ההרכב(הסגל) הביא תארים. ועם זה אי אפשר להתווכח. ברגע שזידאן עולה למתקפה בפומבי נגד הכוכבים הללו, סביר להניח שהם גם ייפנו את גבם למאמן. גם אם קוראים לך זידאן. ואז המצב יהיה עוד יותר גרוע.

שלא תבינו אותי לא נכון. גם אני בעד מהפכה בחלק ההתקפי של הקבוצה. אבל זה כבר מאוחר לעונה הזאת, היינו חייבים לעשות את זה בקיץ האחרון. כלומר בוא נחייה עם מה שיש לנו עד סוף העונה(הגיע הזמן לעונת הרומנטדות!) ואולי נצליח לזכות באליפות איכשהו…אז המבחן האמיתי של זידאן. הקיץ הבא. כשידוע לו ולכולם, שזהו זה, זה נגמר עם הBBC. חייבים רענון.

יש הרבה בין השחור ללבן. מהפכה לא אומרת להעיף את כל הקבוצה אבל כל אומרת לוותר על שחקנים מרכזיים.
הקבוצה נבנתה סביב רונאלדו, שחקן שכבר לא מצדיק זאת.
בנזמה הוא החלוץ שלנו ולא מביא לנו שום דבר כבר שנים על אף השם, ובייל זכה בשחקן העןנה בליגה האנגלית ב2013 וכבש 2 שערים חשובים ב2014 ומאז כלום, או פצוע או גרוע, לא יודע מה עדיף.
אני הייתי מוסיף את קרוס לדיון שהוא גם מבחינתי נשחק יותר בגלל השם ופחות בגלל סיבות כאלה או אחרות ותנו לי שם את איסקו ואני אהיה מרוצה.

זידאן מפחד משינויים ופה הבעיה. צריך לדעת לוותר על שחקנים מרכזיים כדי להצליח לפעמים, תשאלו את פפ

יש ספסל, וגם כריסטיאנו ישנו - כותרות העיתונים אחרי דורטמונד

בעונה צוננת כזו, גם ניצחון חסר חשיבות כמו ה-3:2 אמש על דורטמונד בברנבאו - מוציא מהתקשורת במדריד טוו-מאץ’. הדיבורים על הספסל החלש וחוסר האמונה של זידאן בשחקני הרכש - השתנו מעט. “יש כריסטיאנו, וגם הספסל ישנו”, כתבו בשער ה-AS ועל רקע התמונה של כריסטיאנו מסובב לרשת, נכתב למטה שסבאיוס הביא לשיפור כשבורחה מאיורל ולוקאס ואסקס כבשו. בשער המארקה כתבו - “הזהב בנעליים שלו”, וכמובן גם בעיתון ציינו שכריסטיאנו הוא השחקן היחיד שכבש בכל ששת המשחקים של שלב הבתים בצ’מפיונס, וקרצו קדימה לעבר כדור הזהב שיוענק הערב, התואר שבאמת מעניין את כריסטיאנו. בסיקור במארקה כתבו ‘מדריד פורחת עם כריסטיאנו’ בעוד ב-AS שיחזרו את הכותרת משער העיתון.

כריסטיאנו אמר לאחר המשחק - “המטרה היא לזכות בפעם השלישית ברציפות בליגת האלופות”, והוסיף - “שמחנו לסיים את שלב הבתים עם ניצחון. אני מאושר שעזרתי לקבוצה לנצח והצלחתי לכבוש. אני מאוד אוהב את השיאים. ליגת האלופות היא מפעל מיוחד עבורי”. המאמן זידאן היה מרוצה מהניצחון ודיבר על פתיחת המשחק הטובה. הוא שיבח בעיקר את מרקוס יורנטה המחליף. הוא התחמק מהשאלה על רכש בחורף ואמר שזכייה שלישית בליגת האלופות היא רחוקה מאוד ואין טעם לדבר על כך, אבל שהוא משוכנע שהקבוצה תשתפר בפברואר. כמובן שרק הפציעה של ואראן, שבוודאות לא ישחק בשבת לפי מה שאמר - הרסה את החגיגה.

עוד שניים שעמדו באור הזרקורים היו בורחה מאיורל ולוקאס ואסקס, שכבשו אתמול והפכו לשחקנים היחידים של ריאל מדריד שכבשו העונה גם בליגה, גם בגביע וגם בצ’מפיונס. עבור בורחה מאיורל שכבש בטאץ’ נהדר בשער הראשון, היה מדובר בשער בכורה בקריירה בליגת האלופות והוא העלה תמונה לרשתות החברתיות וכתב על השמחה הגדולה שלו. בינתיים יש לו העונה כבר ארבעה שערים. ‘מאיורל תמיד שם’, כתב אלברו בניטו על החלוץ בטורו ב-AS, “הוא משחק מעולה ברוב הדקות שהוא מקבל”.

במחצית השנייה לוקאס כאמור הצטרף אליו עם שער הניצחון. לוקאס פירגן לבורחה על השער ובהמשך אמר - “היינו צריכים משחק כזה כדי להחזיר את התחושה הטובה ולשחק את הכדורגל שאנחנו יודעים, המפתח הוא רק עבודה קשה. לגבי השער שלי - חיכיתי מחוץ לרחבה, שלחתי את הרגל ואני שמח שניצחנו”. זה היה השער השני של ואסקס בצ’מפיונס כאשתקד כבש בוולה נגד לגיה ורשה אחרי בישול של אלבארו מוראטה.

ב-AS שיבחו את דני סאביוס הנמרץ שעלה מהספסל בדקה ה-58 והחזיר את השליטה לזכות ריאל מדריד. עם המספרים קשה להתווכח - הוא מסר 66 מסירות ופספס רק באחת, והציגו את מפת הנגיעות שלו בכדור. מעבר לכך הוא שלח בעיטה מסוכנת מתוך הרחבה ואיים על השער פעם נוספת. ‘כניסתו הייתה משב רוח מרענן עבור הקבוצה’ סיכמו באתר וציינו את המספרים הכוללים: 12 הופעות העונה בסה"כ עם 438 דק’ בלבד, כשפתח בהרכב רק 4 פעמים - בשני משחקי הגביע ופעמיים בליגה(אלאבס - במשחק בו הבקיע צמד, ואייבר). האם שובו של קובא ימנע את ההתקדמות של סבאיוס?