דבר התקשורת :: Rueda de prensa

התגובות לאחר סביליה

חששנו מההגנה לקראת המשחק ובסוף ריאל שמרה על שער נקי וההתקפה התפרעה. אלא שגם שני שחקני הגנה לקחו חלק. נאצ’ו פתח את החגיגה עם השער הכי מהיר העונה בספרד - 2 דקות ו-10 שניות, ואשרף היה חתום על החמישי, ובתקשורת כבר כתבו ‘שער בסגנון קאפו’. שניהם היו אלה שהתראיינו מייד לאחר המשחק:

נאצ’ו אמר “אלה 45 הדק’ הטובות ביותר שלנו העונה”. “אני שמח על הניצחון, דיברנו על זה שחשוב ליצור המשכיות. גם נגד דורטמונד פתחנו חזק אבל נעלמנו. סביליה היא קבוצה נהדרת וציפינו למשחק קשה. עכשיו זה הזמן ללכת למונדיאליטו”. על ההיעדרויות - “היו שחקנים חשובים מאוד שנעדרו, אבל החבר’ה הראו את הפנים שלהם. אשרף ו-ואייחו היו נהדרים, והכי חשוב שהחזרנו חלק מהאמון של הקהל ולא ספגנו. זה היה נפלא”. נאצ’ו סיכם בכך שהוא שמח עבור כריסטיאנו, בתקווה שיבקיע הרבה כמו היום. בתקשורת תיקנו בהמשך את הכותרת - “אנחנו תמיד צריכים לשחק ככה”. קנינו!

“זה יום שלא אשכח” אמר אשרף חכימי, המגן הימני שמיעט לשחק מאז חזרתו של קרבחאל והיום במשחקו השמיני כבש שער בכורה במדי ריאל מדריד. זה היה השער הראשון של שחקן מרוקאי בהיסטוריה של ריאל מדריד. “אני מאוד שמח על השער. בכלל, העונה הזו היא שנה של עבודה, אני לומד מחבריי לקבוצה שכל אחד הוא הטוב ביותר בעולם בעמדתו, ואני משתפר לאט-לאט”. למי הוא מקדיש את השער? - “אני זוכר את אלה שתמיד היו לצידי בכל רגע, במיוחד את המשפחה שלי”. על המשחק עצמו - “הייתה מחצית מרהיבה ולא נתנו לסביליה לבוא לידי ביטוי, ידענו מההתחלה מה אנחנו עושים”. “אנחנו מצפים להגיע למונדיאליט ורוצים לזכות בתואר. שמח שלא ספגנו”.

הקפטן מרסלו דווקא עמד על כך שלא היו הרבה דברים שונים הערב. “רצנו, נלחמנו, יצרנו מצבים והכדור נכנס. עשינו הרבה דברים שעשינו גם קודם אבל לא הצלחנו והכדורים לא נכנסו בקצב. זה לא אומר שלא השקענו. אנחנו יודעים שצריך להשקיע את המקסימום בכל המשחק וזו המטרה שלנו. שחקני ההגנה חיפו נהדר על אלה שיצאו לתקוף והיה משחק קבוצתי נהדר”. מרסלו נשאל לגבי רכש בינואר - “לא אני צריך להחליט. יש לנו קבוצה נהדרת כבר עכשיו ואם יצטרפו עוד שחקנים שיעזרו לנו - נקבל אותם בברכה”. ולסיום, פרגון לכריסטיאנו, איך לא - “הוא הכי טוב בעולם”.

המאמן זידאן: “זה לא קל לכבוש חמישה שערים נגד סביליה. אני שמח בעיקר עבור אלה שלא קיבלו הרבה דקות ועשו עבודה טובה מאוד גם כשהמשחק היה גמור. אני מקווה ששינינו את הדינמיקה ואנחנו נצמח מכאן. זה היה חשוב למורל לפני המונדיאליטו. כל השחקנים מחוברים וזה נהדר”. זידאן המשיך שתמיד הוא היה זקוק לכל השחקנים והוא מאמין בכולם ויש סיבה שהם כאן. על הפצועים - “ואראן ובייל הולכים לנסוע למונדיאליטו ונראה בשלישי אם ישחקו”. “המטרה שלנו היא תמיד לשחק ככה, הבקענו שמונה שערים בשני המשחקים האחרונים. אני לא בטוח שזה המשחק הכי טוב שלנו, היינו נהדרים נגד ריאל סוסיאדד ודורטמונד. כמובן שלא כבשנו חמישה אז”. על כריסטיאנו - “היה לו שבוע טוב. כבר אמרתי שאסור להרגיז אותו. הוא תמיד כובש”.

כותרות העיתונים אחרי סביליה

שער המארקה:

’כמו חמש שמשות’| ריאל מדריד הטובה ביותר העונה כתשה את סביליה עם חמישה שערים במחצית הראשונה| כריסטיאנו חגג את הזכייה בכדור הזהב החמישי שלו עם מאניטה| ‘מדריד הזהב’, כתבו במארקה בסיקור המשחק, 5:0 כבר במחצית נגד סביליה בניצחון קל ומרשים| במארקה שיבחו בכתבות נוספות: החשש בהגנה התבדה - שני שערים - של נאצ’ו ואשרף, שמירה על שער נקי ומשחק מעולה. שחקני הספסל זרחו נגד סביליה.

קיילור נאבאס רשם את משחקו ה-113 בקבוצה ונכנס לטופ 10 השוערים בהיסטוריה של ריאל מדריד כשהוא עוקף את ריקרדו זאמורה. המטרה הבאה: בודי יילנאר(118 משחקים). 75 משחקי ליגה יש לקיילור, 29 הופעות בצ’מפיונס.

שער ה-AS:

’חמישה שערים ושמחה בדרך למונדיאליטו’| כריסטיאנו הציג בגאווה לברנבאו את כדור הזהב החדש שלו יחד עם תשואות| זידאן:“אמרתי כבר שאסור להתעסק עם כריסטיאנו”| ‘הבהלה לזהב’, כתבו בסיקור ב-AS. ריאל מדריד התפוצצה, שברה את הקרח. כתבו על החגיגה של כריסטיאנו, שאסנסיו הרגיש בנוח וחזר לגירסה הטובה ביותר ועל הערב המוצלח של נאצ’ו. אשרף, נאצ’ו, קרוס, מודריץ’, אסנסיו וכריסטיאנו קיבלו ציון 3 כוכבים.

באתר הרישמי הוסיפו שריאל של זידאן חצתה את רף 300 השערים. עם החמישייה אתמול - ריאל הגיעה ל-303 שערים תחת זידאן(199 בליגה, 62 בצ’מפיונס, 26 בגביע המלך, 6 במונדיאליטו ו-5 בסופר-קופה הספרדי ו-5 בסופר-קאפ האירופי, עם 2.68 שערים בממוצע למשחק. הרקורד ב-113 המשחקים - 82 נצ’, 21 תוצאות תיקו ו-10 הפסדים. ב-2017 ריאל כבשה 153 שערים, 93 שערים בחצי השני של העונה שעברה ו-58 בעונה הזו.

זידאן: ״אלך עד המוות עם בנזמה, הוא בין הטובים שיש במשחק קבוצתי״

שבת שלום לכולם, רק בשורות טובות.

מודריץ’ מצטיין הטורניר; השנה הקאלנדרית הטובה ביותר: הרגעים שאחרי הזכייה במונדיאליטו

תמונה של המצטיינים. כריסטיאנו הכריע את הגמר ונבחר ל-MVP של המשחק הערב, אבל המצטיין של הטורניר עצמו היה לוקה מודריץ’. שותפו של מודריץ’ לקישור, טוני קרוס, שזכה בתואר הזה עם באיירן ב-2013, הפך בצוותא עם כריסטיאנו לשחקן שזכה הכי הרבה פעמים במונדיאליטו - 4 פעמים, כשריאל מדריד עצמה כמובן רושמת שש זכיות - יותר מכל קבוצה אחרת. באתר הרישמי וביתר כלי התקשורת דיברו על שנה מהחלומות עם זכייה בחמישה תארים, שיא שמאפיל על 2014 עם קרלו אנצ’לוטי. גם הנשיא פלורנטינו פרס שליווה את הקבוצה לדובאי היה נרגש - “אנחנו יודעים לנצח גמרים. אני רואה מוסר והתלהבות גדולה מצד השחקנים. צריך ליהנות מהימים האלה. יש לנו שחקנים צעירים שיהיו חשובים בעתיד”.

במארקה מיהרו לעדכן את הגרף שלהם אחרי עוד תואר נוסף של זינדין זידאן. 8 תארים בריאל מדריד, המאמן השני הכי מצליח יחד עם לואיס מולוני, כשלזיזו יש תואר בממוצע כל 89 ימים(או 15 משחקים, תחליטו אתם). ‘זו תקופה מפוארת, תקופה שתמיד ZZ יהיה חתום עליה’, סיכמו שם. במארקה עפו על ריאל מדריד וחוסה פליקס דיאס כתב - ‘ריאל מדריד הזו עדיין שטופה בזהב’, כשהכותרת הראשית היא ‘הקבוצה הטובה בהיסטוריה(של ריאל)’.

כה אמר המאמן זידאן - “יש לנו משהו מיוחד בקבוצה הזו, ללא ספק. אני מאושר”. “אנחנו נרגשים להמשיך לנצח, זה התואר החמישי שלנו השנה ויש קצת זמן ליהנות”. זידאן שוב נשאל על התואר הפייבוריט שלו ואמר - “אני לוקח איתי את כל התארים, כל אחד מרגש בדרכו, אבל אם יתעקשו ואיאלץ לבחור באחד - הזכייה באליפות הייתה הקשה מכולן, תובענית”. על כריסטיאנו - “הוא יישאר כאן עד היום האחרון שלו בכדורגל, אני מאמין”. בראייה היסטורית - “זה יום גדול עבור ריאל מדריד, אני לא רוצה להיכנס להשוואות ולדבר על תור הזהב אבל כשהתחלתי לאמן לא חשבתי שאעקוף את דל-בוסקה”.

השוער קיילור נאבאס, ששמר על שער נקי הערב, היה מאושר לחגוג את התואר העשירי שלו בריאל מדריד, יממה לאחר שחגג 31. “אני אסיר תודה לאלוהים על ההזדמנות הזו לשחק בריאל מדריד ולזכות בתארים, ועכשיו בעוד תואר”. קיילור הוסיף ואמר שלא היה קל להגיע לכאן ומדובר בטיסות ארוכות. “הקבוצה עשתה כל מאמץ כדי לזכות. היו יריבות טובות נגדינו וזכינו בצדק”. על שנת 2017 וחמשת התארים - “מאז שהגעתי לכאן הייתה אשלייה של זכייה בתארים. זה החלום שלי וזו ריאל מדריד. רציתי לכתוב את סיפור ההצלחה שלי בצורה הטובה ביותר. אני מסוגל אפילו לעוד”. על יום הולדתו ה-31 - “זה יהיה נחמד לחגוג באותה הדרך בשנה הבאה, המתנה הכי טוב היא עוד תואר”.

ומה אמר כריסטיאנו? “זה מדהים, רצינו לנצח וברור שאנחנו יודעים שאנחנו טובים. אבל מדריד מעולם לא זכתה בחמישה גביעים בשנה אחת. זידאן אמר לנו ‘תטעינו את הסוללות - תעלו ותנצחו’, וכך היה”. על השער בכדור חופשי - “אני חייב לומר שהמספרים מדברים בעד עצמם”. “זה התפקיד שלי לבוש ולעזור לקבוצה לזכות בתארים. אני תמיד עושה את הטוב ביותר שלי, המוטיבצייה שלי לא נגמרת”. כריסטיאנו נשאל האם הוא הטוב בהיסטוריה של ריאל מדריד וענה - “אני לא צריך לדבר על עצמי כל הזמן, כבר עשיתי את זה אחרי הזכייה בכדור הזהב”. כריסטיאנו סיכם - “פרישה במדריד? אם זה אפשר אז בוודאי שהייתי רוצה אבל זה לא תלוי בי. מה שתלוי בי הוא מה שאני עושה על המגרש”.

במבט קדימה ליום שבת, קלאסיקו, במארקה תהו האם גארת’ בייל ישתלב בהרכב בקלאסיקו הקרוב. עוד קודם בבוקר ערכו סקר אוהדים. האם בייל צריך לשחק ע"ח איסקו למשל, ע"ח בנזמה או אולי במקום קרוס או בכלל לא? למעלה מרבבת אוהדים לקחו חלק בסקר נכון לעכשיו ו-61% מהם רוצים לראות את בנזמה על הספסל. 17% מעדיפים להמשיך עם מערך היהלום כשאיסקו בפנים ובייל בחוץ, ו-13% חושבים להיפך - בייל ע"ח איסקו 7% חושבים שבייל צריך לשחק ושחקן אחר צריך לרדת לספסל, 2% רוצים את קרוס בחוץ. אגב שבת, במארקה תהו האם בארסה תכבד אותנו בפאסיו כמיטב המסורת??

כותרות העיתונים הבוקר: העולם קטן

שער המארקה:

’העולם הזה נשאר מאוד קטן’| ריאל זכתה במונדיאליטו בפעם השישית וסגרה את השנה הטובה בהיסטוריה שלה עם התואר החמישי| זידאן ניצח בגמר השביעי שלו כמאמן ריאל מדריד - 7 מתוך 7| ראמוס:“עוד תואר”| בסיקור המשחק באתר נכתב - ‘נשארו על גג העולם’ - ריאל מדריד שוב זכתה במונדיאליטו, בזכות כדור חופשי נהדר של כריסטיאנו| בראש האתר ניצב הציטוט של כריסטיאנו מאתמול:“אני רוצה שבארסה תכבד אותנו בפאסיו”(המסדרון)

שער ה-AS:

בסיקור המשחק ב-AS נכתב - ‘העולם הוא מדריד’ כשואראן, מודריץ’ וכריסטיאנו קיבלו את הציון הגבוה ביותר של 3 כוכבים| טור של אלפרדו רלאניו - “ריאל מדריד לא עוזבת, היא תמיד נשארת ומנצחת”| אלפאריו בניטו על מודריץ’ - ‘מסנוור את העולם’ - הוא בכושר הטוב ביותר שלו ומשפיע לטובה על כל הקבוצה| אנטוניו רומרו - ‘החיזוק לחורף הוא גארת’ בייל - הוא חזר רעב ומפצה על הזמן האבוד’.

סיכום השנה בתמונה אחת: שנת הנפה. שנה של תארים

איזה מסורת זאת בדיוק? ברסה לא השתתפה במפעל הזה.

חוץ מזה, לא הייתי ממליץ לכם לראות את ברסה עושה לכם פאסיו. בפעם שעברה שזה קרה, זה התחיל המון השפלות על המגרש.

למה אי אפשר להשפיל קבוצה בנטו כדורגל? מה חסר לאנשים שהם צריכים את הטקסיות הטיפשית הזו? נשגב מבינתי. (לשני הצדדים)

שחקן כדורגל צריך לעלות במטרה אחת, לנצח את היריבים שלו דרך הכדורגל. לא ע"י מחיאות כף חסרות פשר.

גם אני לא מוצא שום עניין בפסיאו, בטח שלא עקב טורניר מיותר שלבארסה לא היה כל חלק בו. רוצה לראות את הקבוצה שלי נותנת בראש על הדשא, לא באיזה טקס מטופש.

בארסה לא עשתה פאסיו לסביליה אחרי זכייה בליגה האירופית? גם שם לא השתתפה.

לא יודע אם עשתה או לא, אבל ברור לך שאי אפשר לעשות פאסיו על כל זכייה בטורניר אחרת ריאל הייתה עושה לנו פאסיו כל קלאסיקו שני לפני שהתחלתם לקחת גביעי אירופה.

שיתעסקו בכדורגל במקום לחפש כבוד כל הזמן. ההתבטאויות האלה לא מכבדות לא את רונלדו ולא את ריאל. זה גם כ"כ לא מתאים לאופי של המועדון שאתם אוהדים.

גם אם להיות רציונאלים, דין סביליה הוא לא דין ריאל. בטח לא בימים המתוחים האלה בספרד.

כמה שטויות בפיסקה אחת.
קודם כל זה לא משנה אם ברסה השתתפה בטורניר הזה, ריאל היא אלופת העולם למועדונים וזה כולל גם את בארסה. מה גם שהגביע הזה הוא המשך ישיר לליגת האלופות, שם כן השתתפתם.

אני לא יודע אם הבנת את זה, אבל הפאסיו לא קשור בלעדית לריאל וברסה, או לקלאסיקו. ככה שהטענה שלך לגבי פאסיו מדרירדאי כל משחק שני לא מחוייבת למציאות.

אגב, זה מצחיק שאתה דורש מריאל להפסיק להתעסק בכבוד ואז מתעסק במה מכבד או לא את רונאלדו. זה גם מאוד מתאים לאופי של ריאל, קבוצה ששואפת להכרה ומצויינות, לדרוש את ההכרה על המצויינות הזאת. ועל הדרך גם מאוד מתאים לאופי של המועדון שלכם לסרב :wink:

הפאסיו היא יוזמה מבורכת ויש לה ערך ספורטיבי, המטרה של זה היא לייצר כבוד (אמיתי, לא כזה של ערסים בשכונה) הדדי בין קבוצות וגישה ספורטיבית למשחק, אם תצא מהסרט של ״השפלות״ ומהסטייס אוף מיינד של אוהדים מאוכזבים תראה שדין ריאל הוא בדיוק דין סביליה ולהפך.

בארסה כן עשתה פאסיו בעבר הלא רחוק. השאלה אם בסוף העונה, אם יקרה מצב בו האליפות תוכרע לפני הקלאסיקו, זה יקרה שוב?

תרעננו את זכרוני. שנה שעברה עשו לריאל פאסיו במשחק לאחר הזכיה באליפות העולם?

לא שאני חושב שזה משנה משהו אבל זה קצת מחמם את הרוחות ואני תמיד בעד משחק עצבני יותר שמרגיש רציני יותר ומעניין יותר. שיהיה שם מעבר לכדורגל

פאסיו בספרד עד כמה שידוע לי זה משהו שעושים לאלופת הליגה… לעשות פאסיו לקבוצה שניצחה שתי קבוצות איזוטריות בטורניר חסר חשיבות מפספס את הפואנטה.

לפני שנתיים זכיתם במונדיאליטו ובטיס עשו לכם כמו גדולים.

אז בטיס פספסו את הפואנטה…

שוב, הקבוצה הזאת גם ניצחה את ״אריות אירופה״ מה שנקרא, בליגת האלופות. נראה שאתה מפספס את הפואנטה יותר מאשר בטיס או פיפ״א

אגב גם מחזיקת הגביע מקבלת פאסיו אאל״ט.

אם היו עושים פאסיו לאלופת אירופה הייתי עוד איכשהו מבין (למרות שלמיטב ידיעתי אין דבר כזה פאסיו לאלופת אירופה בספרד) אבל פאסיו על זכיה במונדיאליטו לקבוצה שמפגרת אחרינו ב11 נקודות? זה קצת מגוחך…

הדיון הזה אפילו עוד יותר מגוחך והוא ייעצר פה. תודה.

גולשי המארקה בחרו: הרכב כל הזמנים

אתר המארקה לקח על עצמו בחודשיים האחרונים את פרוייקט ‘11 הגדולים ביותר’ של כל קבוצות הליגה הספרדית. האוהדים בחרו בסקר שנערך יומיים-שלושה את השחקנים הכי טובים בכל קבוצה בכל עמדה וגם את המאמן המנצח ואת יתר שחקני הספסל. בתזמון מושלם, מן הסתם, יממה לקראת הקלאסיקו - התקשורת העלתה הילוך, תרתי משמע, ופירסמה את 11 הגדולים בכל הזמנים גם של ריאל מדריד וגם של ברצלונה. אז בלי הרבה דיבורים - הנה ה-11 הגדולים של ריאל מדריד:

כבר המערך עצמו מראה על מגמה התקפית ברור עם שלושה שחקני הגנה בלבד, כשרוברטו קרלוס הוא יותר…שחקן התקפה, אתם יודעים, מאשר מגן, וגם לראמוס יש נפש של חלוץ, לא? והיירו התחיל את הדרך כקשר אחורי. וברצינות - המאמן הנבחר הוא זינדין זידאן שהאפיל על פני מיגל מוניוס האגדי, המאמן שעמד על הקווים 14 שנה וזכה בהכי הרבה תארים בקבוצה. כמובן שזיזו גם נבחר בהרכב המנצח כשחקן יחד עם חוליית קישור יוצאת דופן - לוקה מודריץ’, אחד מהשרידים של הקבוצה הגדולה הזו, פרננדו רדונדו האיש והאגדה, ומיצ’ל מהקינטה דל-בויטרה. גם השוער איקר קסיאס כמובן שייך לריאל מדריד הזו וכמובן שלא הייתה תחרות, עם כל הכבוד לבויו\דייג לופס\קיילור ואחרים.

ועכשיו לדובדבן שבקצפת, חוד ההתקפה. מאלפרדו די-סטפאנו הכל יכול, שבכלל היה אמור לשחק בבארסה, והיה חלק מתור הזהב של שנות ה-50 - דרך המלך ראול, שיאן ההופעות של המועדון עד היום, האיש ששיחק בקבוצה 16 שנה והיה מלך שעריה במשך שש וחצי שנים - ועד כריסטיאנו רונאלדו הכל-יכול שממשיך לכתוב את ההיסטוריה שלו בריאל מדריד. די-סטפאנו כבש 303 גולים במדי ריאל, ראול עמד על 323 וכריסטיאנו עם 422 שערים -והספירה נמשכת. חוד של יותר מאלף גולים - 1028 אם נדייק - וואו!

רק השמות על הספסל ייגרמו לכם להזיל ריר. מהקבוצה הנוכחית, מרסלו הוא המחליף של רוברטו קרלוס. גם הבלם האגדי מנואל סאנצ’יס שם, השוער זאמורה, הקשר פירי והחלוצים הוגו סאנצ’ז ורונאלדו נאזאריו. חלק מהשמות שלא נכללו, על קצה המזלג: אמיליו בוטראגיניו וסנטיאנה, פושקאש(זיכרון קצר) ולואיס פיגו, שחלק אולי היו מעדיפים אותו על פני מיצ’ל למרות שזה זכה בשש אליפויות. גם דני קרבחאל יכול להיות מחליף בהרכב.

כותרות העיתונים הבוקר: למה איסקו ואסנסיו לא שיחקו יותר ביחד?

שער המארקה:

מדוע הם לא שיחקו יותר ביחד?| במארקה ממשיכים לנתח ולבדוק מה לא עובד העונה ותוהים בקול רם את מה שגם אנחנו שואלים לגבי איסקו ואסנסיו. ב-89 המשחקים מאז תחילת העונה שעברה, ‘הזוג הקטלני’ שיחקו יחד רק 13 פעמים ושימו לב למאזן הנהדר והנקי מהפסדים: 11 נצ’ ו-2 תוצאות תיקו. שניהם הכובשים הבולטים שלנו העונה אחרי כריסטיאנו רונאלדו(16) - כשמרקו אסנסיו כבש 7 שערים(4 בליגה, 2 בסופר-קופה ואחד בגביע המלך) ואיסקו הבקיע 5 כמו בנזמה(4 בליגה ואחד בסופר-קאפ האירופי). אסנסיו ואיסקו שיחקו העונה בליגה נגד סוסיאדד בחוץ יחד(3:1 לריאל) וכבשו שניהם ב-3:0 על לאס-פלמאס בברנבאו במשחק שנחשב לאחד הטובים של הקבוצה השנה.

בכתבה אחרת במארקה כתבו ‘אסנסיו רוצה יותר’ - ובהתייחסות ל-2017 הוא שיחק רק ב-23 משחקים מתוך ה-63 של הקבוצה ורק ב-14 משחקים השלים 90 דק’. הגרף של אסנסיו - לחצו כאן. שימו לב שב-27 משחקים, לא רחוק ממחצית הדרך(42.27%) - הוא לא שיחק כלל. ‘השחקן הטוב בעולם עד גיל 21 לפי ‘האלקיפ’ הוא רק שחקן ספסל בריאל מדריד למרות הכל’, נכתב שם. מי שמכיר את אסנסיו יודע שהוא מאוד שקט ובטוח בעצמו והסבלנות היא מילת המפתח שלו. “הוא מאמין בי, הוא מדבר איתי הרבה, אני עובד כל יום יותר קשה כדי להוכיח לו שאני צריך לשחק”, אמר השחקן לא פעם. בצ’מפיונס יש לו רק 186 דקות העונה כשפתח בהרכב נגד אפועל ניקוסיה(6:0). לא שותף כלל נגד טוטנהאם. ב-2017 המשחקים הגדולים בהם פתח בהרכב והשלים 90 דק’ היו נגד סביליה - בגביע אשתקד בפיחואן במשחק בו כבש שער מרהיב כשהוא מכדרר לאורך חצי מגרש(3:3) וכן העונה ב-5:0. הוא שיחק גם נגד ולנסיה במחזור השני בליגה וכבש צמד ושותף פעמיים בסופר-קופה כשעלה מהספסל בקאמפ-נואו ל-23 דק’ ובברנבאו במשחק השני פתח בהרכב והוחלף בדקה ה-75, כמובן שכבש בשני המשחקים.

באתר ה-AS כבר חושבים קדימה לחלון ההעברות בחורף וסקרו את שחקני הרכש בחורף שנחתו בריאל ב-20 השנים האחרונות. החורף המוצלח היה כמובן ב-2006 עם פאביו קאפלו כאשר הצטרפו גונזלו היגואין ופרננדו גאגו שעזרו מאוד לזכייה באליפות ועוד קודם לכן צורף מרסלו. גם לאס דיארה השתלב טוב ב-2008/09, זאת בניגוד להונטלאר שלא נרשם לצ’מפיונס. אדבאיור הוסיף תנופה בחורף 2010 עם מוריניו וכבש 8 שערים ודייגו לופס היה נפלא ב-2012/13 כשהגיע כדי למלא את החסר אחרי הפציעה של איקר. גם גראבסן הוגדר כרכש טוב(חורף 2004). מהעבר הרחוק יותר, זה-רוברטו ופאנוצ’י(1996/97) וגם סאביו וקארמובו הצטרפו בחורף. כמובן שבתקשורת לא שכחו לצחוק על פאובר הכושל(2008/09) וגם סיסיניו וקאסנו מ-2005/06 הוזכרו. הרכש האחרון של ריאל בחורף היה לוקאס סילבה ב-2014/15.

הפורום נרדם בימים האחרונים אבל האתר עובד במרץ, הנה כמה כתבות וחדשות אחרונות:

על חזרתה של ריאל מדריד לאימונים ועל המטרות בטווח הקצר - ‘2018 מתחילה היום(31 בדצמבר)’ - לחצו כאן

העומס כבר בפתח - לריאל מדריד צפויים 20 משחקים תוך 70 - מנומנסיה ועד פאריס(בהנחה שריאל תגיע לחצי גמר הגביע הספרדי) - לחצו כאן

חלון ההעברות של ינואר נפתח: על השחקנים שהגיעו לריאל מדריד בחורף לאורך השנים - מפאנוצ’י ועד לוקאס סילבה, מההצלחות כמו מרסלו והיגואין ועד הליצן פאוברט, וכמה שחקנים זכו בתארים ומה היה סכום ההעברה? - לחצו כאן

אתם במבחן: על ארבעה שחקנים שחייבים להשתפר בחמשת החודשים שנותרו עד לסיום העונה, ואלה שמות: מרקוס יורנטה, קיילור נאבאס, גארת’ בייל וקארים בנזמה - לחצו כאן

קצת כריסטיאנו - מה שהיה ומה שיהיה:: הפורטוגלי מסכם שנה, על האתגרים לקראת השנה החדשה באדיבות התקשורת וגם על כריסטיאנו וגביע המלך - כמובן שהוא לא ישחק נגד נומנסיה - לחצו כאן

[אוף-טופיק: נעלבתי מאוד שאף-אחד לא ישב על התחת לכתוב סיכום שנה קצר - כשבסיום העונה נפסיד בגמר גביע המלך ונודח בשמינית גמר הצ’מפיונס אתם תעריכו יותר. רגע קשה. טוב, נו, לא באמת].