דבר התקשורת :: Rueda de prensa

במארקה משתחווים לקארים בנזמה עם שתי כתבות ענק. הראשונה מדברת על המספרים העוצרי נשימה שלו – “בנזמה הוא הטוב באירופה ועם עוד אגדה בהישג יד”.

הוא מעורב ב-50 שערים העונה (37 שערים ו-13 בישולים) – ועולה על כל כוכבי היבשת הגדולים. “המספרים מאשרים מעבר לתרומה ההתקפית שלו בניהול המשחק – שהוא השחקן החזק ביותר ביבשת”. מעבר לכך הוא רחוק רק שבעה שערים מראול הגדול שכבש 323 שערים. אם ימשיך כך, בנזמה יוכל כבר העונה להיות הכובש השני הכי גדול בהיסטוריה של המועדון – כשרק כריסטיאנו רונאלדו לפניו. בנזמה יגיע להישג הזה ב-13 שנים לעומת 16 של ראול. כמובן שגם אתגר הפיצ’יצ’י עומד לפניו, הוא היה מלך השערים בצרפת ב-2008 עם 20 שערים. כעת בנזמה מוליך ביתרון עשרה שערים על הבא אחריו בתחרות. “הפיצ’יצ’י” הוא עוד טיעון של בנזמה במירוץ אחר הבלון ד’אור, מעבר להישגים של ריאל מדריד העונה בזכות, בליגה ובצ’מפיונס".

אז שימו לב לזה: בנזמה רשם העונה 36 משחקים בהם היה מעורב ב-50 שערים. הוא כובש 1.02 שערים למשחק, כלומר כל 85 דקות (3,066 דקות במצטבר). הבא בתור אחריו הוא רוברטו לבנדובסקי עם מוערבות ב-49 שערים (45 שערים וארבעה בישולים). שלישי ברשימה קיליאן אמבפה עם מוערבות ב-45 שערים – 28 שערים ו-17 בישולים. כריסטופר אנקונקו שלישי (41) ומוחמד סלאח רביעי עם 38. אגב, ויניסיוס ג’וניור שישי עם 28 (17 שערים ו-11 בישולים) אחרי תומאס מולר (31).

בכתבה אחרת נכתב כי הברנבאו ‘נכנע’ לקארים בנזמה. “היום קארים משחק” – זה כבר הפך לטיעון ייחודי ואחת הסבירות הברורות שגורמות לאוהדים לנהור לסנטיאגו ברנבאו. נכתב כי בנזמה הרוויח מעמד שהיה לכוכבים כמו די סטפאנו, בוטראגיניו, ראול, כריסטיאנו וזידאן. "שמונה חודשים אחרי ה-1:4 על אלאבס בוויטוריה שהחל עם שני שערים של בנזמה – ריאל נהנית ממנו מאוד כשהיא מוליכת הטבלה. מאז השלישייה נגד פ.ס.ז’ היו לו שבעה שערים – שניים נגד מאיורקה, צמד נגד סלטה גם כן ושלושער נגד סלטה. “הערב, כך זה נראה – בנזמה שוב יישמע את המעריצים תובעים עבורו את הבלון ד’אור”. הנה הגרף המלא

כותרות העיתונים הבוקר:

image

שער המארקה עם הקהל האנגלי הידוע בטירוף שלו: “מדריד באזהרה” במבט לא רק לריאל מדריד-צ’לסי גם למשחק הבית של אתלטיקו מדריד נגד מנצ’סטר סיטי - למעלה מ-4,000 אוהדים יעשו את דרכם לספרד, ועוד רבים על אף שלא השיגו כרטיס. בכתבה הרחיבו על המשימה של כוחות הביטחון והנקודות בעיר שהוגדרו כחשובות - החל מנמל התעופה ועד פלאזה דה מאיור| עוד אזכורים לניצחון המאה של ויניסיוס בריאל מדריד (מול חטאפה)| ולזה שצ’לסי מעולם לא שיחקה בברנבאו.

בכתבה אחרת נכתב על כך הבלוז הם בעצם הקבוצה ‘הענקית’ היחידה שטרם שיחקה בסנטיאגו ברנבאו במסגרת ליגת האלופות, כתבה עם לא מעט נתונים. הרי המשחק בשנה שעברה נערך בוולדבבאס. עוד מפגשים היו בסופר קאפ האירופי ב-1998 ובגמר גביע אירופה למחזיקות (משחק וגומלין). אגב, זה בדיוק היה הטיעון של פלורנטינו פרס כביכול להקמת הסופרליג: “זה לא נורמלי שצ’לסי וריאל מדריד לא התמודדו זו נגד זו בליגת האלופות עד לעונה שעברה”, אמר.

במארקה הציגו את המאזן של ריאל נגד כל אחת ואחת מהקבוצות הגדולות באירופה. באיירן שיחקה לא פחות מ-13 פעמים בברנבאו והמאזן הוא תשעה ניצחונות לריאל מול שניים של באיירן (זה לא קרה מאז 2001). יובנטוס היא היריבה הבאה שהתארחה הכי הרבה פעמים במקדש – תשע פעמים, והיא ניצחה שלוש פעמים אל מול חמישה הפסדים. מילאן ואינטר ניצחו פעם אחת כל אחת בשבעה ניסיונות. בצרפת לדוגמא, המאזן של ריאל נגד פ.ס.ז’ בברנבאו עומד על 4-1-1, ומול ליון שלוש תוצאות תיקו ושני הפסדים. ומה קורה עם הגדולות באנגליה? שלושה ניצחונות ושלוש תוצאות תיקו נגד מנצ’סטר יונייטד, שני ניצחונות והפסד נגד מנצ’סטר סיטי, ניצחון והפסד מול ליברפול והפסד לארסנל.

מבין הספרדיות – ריאל כתשה את סביליה 0:5 ב-1958 כזכור לכם. יש לה שלושה ניצחונות בית מול אתלטיקו בליגת האלופות ומול ברצלונה המאזן עומד על ניצחון, שתי תוצאות תיקו והפסד. נסיים עם המאזן של ההולנדיות – אייאקס עם שלושה ניצחונות מול ארבעה הפסדים, פ.ס.וו הפסידה שלוש פעמים והשיגה תיקו אחד. מול הפורטוגליות: שמונה ניצחונות ותיקו. אז הבלוז חולמים על ניצחון במשחק הבכורה שלהם בברנבאו. ליברפול, ארסנל, פ.ס.ז’ ויובנטוס מהוות את רשימת הגדולות של אירופה שעשו זאת. הנה כל הסטטיסטיקות.

“שתי אזהרות היסטוריות”, נכתב במארקה הבוקר לקראת הגומלין הביתי נגד צ’לסי מחר ברבע גמר ליגת האלופות. כל אוהד אכן היה חותם על ניצחון גדול 1:3 בלונדון, גם בעידן כריסטיאנו וזידאן. אבל זה עדיין לא סגור, בטח כשאפקט שערי החוץ בוטל. פעמיים בעבר ריאל מדריד ניצחה בחוץ במשחק הראשון - והודחה דווקא בבית. את הסיוט מול אייאקס כולם זוכרים היטב. ריאל לא שיחקה טוב בהולנד אבל איכשהו יצאה עם 1:2 דרמטי בזכות שער ניצחון של אסנסיו. בגומלין היא הושפלה 4:1 ללא ראמוס המושעה, במשחק שחרץ את גורלו של סולארי וגרם לוויניסיוס לבכות (נפצע ונטש). מבין ההרכב שיפתח מחר ישנם לא פחות משבעה שחקנים שלקחו חלק גם בערב הרע ההוא - קורטואה, קרבחאל, נאצ’ו, קרוס, מודריץ’, בנזמה ו-ויניסיוס… הפעם הראשונה שדבר מפתיע כזה קרה הייתה בעונת 1994/95, דווקא לריאל מדריד של חורחה ואלדאנו, זו שכתשה את ברצלונה וסגרה חשבון עם מאניטה מהדהדת של 0:5 בברנבאו והחזירה את כתר האליפות לראשונה מאז שנות ה-90. ריאל סומנה כפייבוריטית בגביע אופ"א ועברה את ספורטינג ליסבון ודינמו מוסקבה. בהמשך היא ניצחה 2:3 את אודנסה הדנית בחוץ עם שער של לאודרופ בדקה ה-90. אבל בברנבאו ריאל נכנעה 2:0 - כשהשער השני נכבש ברגע האחרון

שער ה-AS: על רקע תמונה של לוקה מודריץ’ נמרץ באימון אתמול נכתב: “הספרינט האחרון” - ריאל מדריד שכחה מהתבוסה בקלאסיקו עם שלושה ניצחונות רצופים| היא מגיעה לשבוע גדול עם שני קרבות חשובים - הגומלין נגד צ’לסי בשלישי ואז המשחק נגד סביליה ברמון סאנצ’ס בפיחואן בדרך לאליפות. הקבוצה בטוחה בעצמה אך כלום לא גמור". בהמשך נכתב על כך שלא צפויות הפתעות בהרכב מחר - קרבחאל, מנדי, מודריץ’ וקרוס יחזרו ל-11 ופדה ימשיך בכנף.

סנטיאגו סגורולה כתב בטור: “בשלב זה של השנה, מדריד חוסכת מאמצים בליגה ומתבטאת רק באירופה. הדוגמא לכך הייתה הניצחונות על סלטה וחטאפה. היא לא מעורערת ממה שקרה בקלאסיקו. פדה יהיה שוב מכריע בצד ימין אחרי שבייל, הזאר, רודריגו ואסנסיו - אף אחד מהם לא היה ישיר מספיק ומשכנע מספיק”. עוד הוא כותב שבנזמה כרגע הוא מה שהיה כריסטיאנו במועדון וגם מסי בברצלונה.

היום שאחרי ההעפלה לחצי גמר ליגת האלופות על חשבון צ’לסי:

כותרות העיתונים לאחר המשחק: שער המארקה עם “איזה ערב לספרדיות ו’דילריום’ (מצב של בלבול חריף לצד ירידה תלולה במצב ההכרה)” וה-AS עם אלמותית - ריאל מדריד עם סוף הירואי". וגם כל טורי הדעה של תומאס רונסרו ואחרים - לחצו כאן

image

המספרים לאחר הניצחון על צ’לסי: בפעם החמישית ברציפות ריאל מדריד בועטת החוצה את אלופת אירופה המכהנת כשצ’לסי (2022) הצטרפה לבורוסיה דורטמונד (1998), מנצ’סטר יונייטד (2000) ובאיירן מינכן (2002 ו-2014). וגם: ממוצע הגיל של ההרכב שפתח, הרקורד של מרסלו והבעיה במחצית - לחצו כאן

image

נאצ’ו שלא היה במיטבו, מדבר לאחר המשחק: “היה לנו עור ברווז עם התמיכה הזו של הברנבאו, כמו במשחק נגד פ.ס.ז’. בריאל מדריד מחנכים אותך מגיל צעיר להילחם עד הסוף” - לחצו כאן

רודריגו מתרגש לאחר השער הנפלא שלו - המחמאות מהתקשורת, הרקורד המופתי בליגת האלופות (שמונה שערים ב-24 משחקים במפעל, ולראשונה בנוקאאוט). “אני חושב שהיו לי משחקים טובים אבל השער היה חסר. אנחנו נילחם כדי לזכות בהכל - באליפות ובליגת האלופות”. לחצו כאן

image

הערב הקסום של לוקה מודריץ’ - ריו פרדיננד נותר צרוד אחרי הבישול שלו, גם סטיב מקמנמן החמיא. הקרואטי עם עוד בישול שנכנס להיכל התהילה שלו, בעונה הפורייה ביותר שלו במפעל בבישולים, והמסר לאחר המשחק: “לוותר זו כלל לא אופציה”. עוד אמר: "זו גאווה עצומה לשמוע את האוהדים קוראים בשמי. תודה רבה על האהבה מהיום הראשון שהגעתי, תמיד ניסיתי להחזיר על המגרש. היה לנו עוד לילה נפלא בברנבאו לחצו כאן

image

קרלו אנצ’לוטי השווה את השיא של ז’וזה מוריניו ושל פפ גווארדיולה (שאולי יתנתק מהם הערב) עם העפלה שמינית בקריירה לחצי גמר ליגת האלופות - קרלו עשה זאת עם יובנטוס ב-1999, עם מילאן ב-2003, 2005, 2006 ו-2007, וכן שלוש פעמים עם ריאל - 2014, 2015 והעונה. “ככל שאתה סובל יותר הסיום מתוק יותר. ניצחנו את המשחק בזכות האנרגיה, וזה קרה בזכות המחליפים והעוצמות שלהם. כל השחקנים הראו את הפנים שלהם בזמן שהקבוצה סבלה. אני לא חושב שהגיע לנו להיות בפיגור 2:0. מיליטאו היה לנו חסר מאוד. השער השני הקשה עלינו, אבל הקסם של האצטדיון הזה שוב עזר לנו מאוד. אני מאושר”. אמיליו קונטרראס סינגר עליו בטור דעה אגב. לחצו כאן

image

שחקן העבר פדג’ה מיאטוביץ’: “ריאל מדריד קבוצה תחרותית שיודעת לסבול ולהתגבר על הבלתי אפשרי. לפני שביקשתם ממני ניתוח קטן, אשמח אם מישהו יסביר לי דברים מהסוג הזה. עד הדקה ה-80 הם סבלו, ריאל פיגרה 3:0 עם קרבחאל כמגן ונאצ’ו בהגנה - המערך ההגיוני לאותו יום. לבסוף קרבחאל עבר לשחק כבלם, לוקאס ומרסלו היו - והם עשו את זה. זה אדיר, אין הסבר. אתה חייב ליהנות מהרגעים האלה, כי אתה לא יודע אם יום אחד הם יעשו את אותו הדבר שוב. היו מקרים בעימות הזה שבהם סבלתי המון. לא היה לי מושג מאיפה יכול להגיע הקאמבק. אנצ’לוטי, למרות שהוא היה איטי מאוד בתגובות שלו, צדק עם השינויים. השחקנים שנכנסו הצליחו מאוד. הקבוצה האמינה שהיא יכולה ובסופו של דבר היא השיגה את זה”.

פדה ואלוורדה מרגש: “אני אתן את הכל עד שהרגליים שלי כבר לא יתנו לי”. ככה כתב פדה ואלוורדה בחשבון האינסטגרם שלו לאחר המשחק על רקע התמונה המרגשת שלו בשריקת הסיום. גמור אחרי 120 דקות בהן לא הפסיק לרוץ אבל בעיקר - נרגש.

הפעם צ’לסי ‘למדה אותו’. הוא לא קיבל את השטחים לרוץ בצד ימין. התקשה לתרום הן התקפית והן בהגנה. איבוד כדור שלו הוביל למצב מסוכן של צ’לסי. הוא לא הצליח להיכנס למשחק. אבל דווקא בימים כאלה שחקנים עושים את קפיצת המדרגה, כשלא הולך. שחקן שנלחם עד הסוף ולא מוותר - כמו שה-DNA הזה דורש.
“הוא הרוויח ביושר את המקום בימין ב-4:3:3. הוא קיבל תשואות על ניסיון ללחץ גבוה. בהמשך פישל אבל הגיב ובגדול כשהקבוצה הייתה הכי זקוקה לו”, נכתב במארקה. ב-AS נכתב כי תומאס טוכל השתמש במרקוס אלונסו ששיבש את המשחק שלו. קרוב מדי להגנה ולא הצליח לעזור למרכז השדה".

המספרים שלו שמצאנו:

• 120 דקות
  • 47 מסירות שצלחו
  • 77 נגיעות בכדור
  • שלוש מסירות ארוכות טובות
  • ארבעה תאקלים
  • שתי הרחקות טובות
  • בעיטה אחת לשער ולא למסגרת.
  • ניצח ארבעה דו-קרבים באוויר

כותרות העיתונים הבוקר עם שערי הלל לבנזמה:

image

שער המארקה: “בשבילנו אין שום ספק – בנזמה צריך להיות הזוכה הבא בכדור הזהב”| הגיע ל-41 שערים העונה ב-41 משחקים| הפיצ’יצ’י של הליגה הספרדית וגם מלך השערים בליגת האלופות העונה עם 14 כיבושים – לא פחות מתשעה מהם בשלבי הנוקאאוט (שלושערים נגד פריז סן ז’רמן וצ’לסי, שער נוסף נגד האנגלים בגומלין וצמד נגד מנצ’סטר סיטי)

בכתבה גדולה במארקה נכתב כי אפילו יש בחוזה של בנזמה, סעיף ישן מאוד – בונוס על זכייה בכדור הזהב. במירוץ לנעל הזהב הוא שלישי אחרי לבנדובסקי ואימובילה, אבל משמעותו לא תסולא בפז. בכל מקרה הפרס עובר שינוי, הביצועים האישיים והתארים יילקחו יותר בחשבון. לזכייה בליגת האלופות יש השפעה כמובן. עוד נכתב על הכדורגל היפה שלו, 13 הבישולים, התמיכה לה זוכה בעולם הכדורגל מריו פרדיננד, מסוט אוזיל, אפילו ההערצה של יריבים כמו דניאל אלבס, תומאס טוכל ואחרים. בסקר המארקה בו הצביעו קצת יותר מ-9,000 – 88% הולכים עם בנזמה. המתחרים שלו מוגדרים כדה בריינה – 5%, לבנדובסקי שכבר הודח מהצ’מפיונס – עם 4% וסלאח שיכול לזכות גם הוא בדאבל ואפילו ארבעה תארים – עם 3%. “בברנבאו דורשים הכרה עבר שנים עבור החלוץ שרחוק רק ארבעה מלעבור את ה-323 של ראול”, נכתב.

שער ה-AS: גם כן עם החלוץ: “הדגל של הרמונטדה (בתקווה שתקרה בגומלין נגד מנצ’סטר סיטי)” - מתוך 14 השערים שלו העונה במפעל, תשעה הגיעו בנוקאאוט. הוא השחקן היחיד בריאל למעט פושקאש שהגיע ל-40 שערים בעונה לאחר גיל 34 (כריסטיאנו היה בן 33 בעונתו האחרונה במועדון)| באנגליה (שם העבירו ביקורת קשה על ריאל מדריד) – רואים בו כאיום הגדול ביותר, שוב, על פני סיטי והאיש שיימנע ממנה אולי להגיע לגמר.

בטור דעה קצר כתב תומאס רונסאו כי "הרמונטדה מתחילה ב-“alirón” - עם הזכייה ביום שבת באליפות שתגביר את המורל עוד יותר. “התגובה של ריאל היא של קבוצה אלופה”. הוא טוען כי ריאל יצאה בחיים מהמשחק הראשון כי גם כשהכל קשה והולך נגדה, בערך - היא לא מפחדת ולא נשברת, ומזכיר את התגובה שלה גם אחרי הקלאסיקו הארור שאיים לפרק הכל.

“הסיבלס כבר מוכן”, נכתב ב-AS. הכיכר בה נערכות החגיגות המסורתיות לאחר הזכייה בתארים - מחכה לאוהדי ריאל מדריד, שתבטיח בשבת את הזכייה באליפות מספר 35. ההכנות כבר החלו והמזרקה תגודר ממחר בלילה. תיקו מול אספניול בברנבאו יספיק ולמועצת העיר של הבירה הספרדית ברור שהשנה האוהדים יחזרו למסורת. “אין לנו ספק שזו תהיה התנהלות מופתית, כי אוהדי מדריד הפגינו זאת לפני שנתיים”, אמר ראש העיר, חוסה לואיס מרטינס-אלמיידה. בעונת 19/20 בשל התפרצות הקורונה לא היו חגיגות כמובן. גם הפעם השחקנים לא יגיעו, אבל האוהדים בהחלט יורשו, לאור המצב הבריאותי שהשתפר בספרד ובכלל. אגב, אם מנתקים את אותה עונה, הרי שריאל לא זכתה באליפות רשמית במשחק בית מאז עונת 2006/07 וה-1:3 על מאיורקה. ב-2007/08 היא הוכתרה מול אוססונה בחוץ, ב-11/12 אחרי 0:3 על בילבאו בסאן ממס וב-2016/17 אחרי ניצחון חוץ 0:2 במלאגה.

image

גוטי מנתח את המשחק נגד מנצ’סטר סיטי| את גוטי תמיד מעניין לשמוע והפעם שחקן העבר הגדול שלנו הסביר שוב את הקסם של ריאל מדריד ומה הדהים את האנגלים, כאשר התארח באל צ’ירינגיטו. "הרגשתי שריאל מדריד תמיד שם. היא יכולה ללכת הכי רחוק, למרות הכל. ריאל מדריד, החולצה הזו שלה, משדרת לך את זה, שלא משנה כמה רע לך, שהכדורים הבסיסיים לא מצליחים, הפיגור. החולצה הזו נותנת לך כנפיים וגורמת לך להילחם נגד הכל ברגעים הכי קשים, כדי לנצח. ה-DNA של ריאל מדריד בליגת האלופות קיים וגם הלילות הקסומים בברנבאו קיימים. אני סומך על ריאל מדריד שגם השנה זה יכול לקרות. “לריאל מדריד אין את הקבוצה הגדולה הזו מהעבר אבל יש לה איכות מטורפת מקדימה. סיטי פחדה בכל פעם שריאל מדריד יצאה קדימה. ריאל הבקיעה שלושה שערים משלושה מצבים שהגיעה קרוב לשער. אם הם היו מגיעים שש פעמים זה מרגיש כאילו הם יכלו להבקיע שישייה. אני בטוח בזה. סיטי הראתה שהיא קבוצה מצוינת ופפ מאמן גדול, הוא שלט במשחק לחלוטין. השחקן שמוצב בשפיץ יורד אחורה ואז קשר נכנס לרחבה – זו קבוצה קשה מאוד. ועדיין ריאל מדריד ידעה מזה”.

גם שחקני עבר אנגלים פירגנו לריאל, בניגוד לעיתונים עצמם שהיו קצת שחצנים וזחוחים. ריו פרדיננד דיבר על פתיחת המשחק: “אחרי 20 הדקות הראשונות חשבנו שהמשחק נגמר, קבור, הלאה. אבל האופי של ריאל הוצג במלוא גדולתו”. מייקל אואן אמר: "לריאל יש הרבה ניסיון. הם עומדים איתנים ואי אפשר להיפטר מאף אף פעם. בסוף, אחרי 90 דקות הם חוזרים לברנבאו ובטוחים שהם פייבוריטים. פיטר קראוץ’: “יש משהו בריאל השנה שמאפשר להם תמיד להישאר בתמונה. לעתים קרובות היריבות היו טובות, לעתים משמעותית, אבל הם נשארים במאבק. הם תמיד הבקיעו ברגע הכי נכון שיש ועשו את העבודה”.

וואו, חטפתי פתאום כאפה אחורה ונזכרתי בסעיף הישן נושן הזה, ואיך צחקתי עליו אז. גרם לי לאכול עכשיו כובע ברט עם תחבושת עליו.

ריאל מדריד אלופת ספרד בפעם ה-35 בתולדותיה - התחלנו

החגיגות בסיבלס| זהו-זה, “המשימה הושלמה” - מרסלו טיפס ותלה את דגל ריאל מדריד וגם צעיף על פסל הסיבלס. עכשיו אחרי ה-We Are Champions והחגיגות של השחקנים שתיעדו הכל בטלפון - הגיע המנון הדסימה. האוהדים מנופפים בדגל אל מול האלפים שהגיעו (עדיין לא נכתב כמה בדיוק). הקהל כל כך רעב לזה אחרי שהקורונה שיבשה הכל ואי אפשר היה באמת לשמוח אחרי אליפות 2020. הכרוז הקריא את רשימת כל השחקנים ששותפו העונה וזכו לקריאות עידוד ואפילו בייל. לבסוף הוא הזכיר את אנצ’לוטי. לאט לאט המסיבה תתפזר. הנה וידאו קצר. לאחר מכן אמר מרסלו: : “זה בשביל האוהדים, זכינו בליגה לפני שנתיים ולא יכולנו לחגוג את זה”. על הרגע הייחודי והפרטי שלו בסיבלס: “זה משהו נפלא, מאוד יפה, לעשות את זה זה להיכנס להיסטוריה של ריאל מדריד, המועדון הטוב בעולם, אני מודה לסרחיו ראמוס שלקח אותי לשם פעם אחת”.

“אי אפשר להכניס פה סיכה”, נכתב בכלי התקשורת. מרסלו רקד עם הגביע אותו הוא שומר צמוד-צמוד וכבר החל במקהלת ה-“Campeones, Campeones”. אחריו היה לוקה מודריץ’ שהלהיב את האוהדים עם השיר המוכר: “Cómo no te voy a querer” וכמובן שורת המחץ: si fuiste campeón de Europa una y otra vez?"| קרבחאל שר: “Ale, ale, ale ,ale, Real Madrid ale…”, ואמר: “אני מתרגש מאוד לחגוג. ציפינו לחגוג עם האנשים שלנו אחרי המגיפה, הנסיעה לסיבלס והצבת הדגל שם, אלה רגשות שאנחנו ברי מזל להיות מסוגלים לחוות ובעיקר לחלוק עם האנשים שלנו”| אנצ’לוטי עם שיר האוהדים הידוע: "“Lololololololololo Madrid” ובהמשך הטריף אותם עם מה שהתבקש: “A por el miércoles” - ליום רביעי!!!.

זה לא ממש מעניין אף אחד אבל מי שנעדר מהחגיגות כמובן הוא גארת’ בייל שעשה את המינימום ובירך את הקבוצה על זכייתה באליפות. הוא מצר על כך, לטענתו, שבשל כאבי חזקים לא היה יכול להגיע לסנטיאגו ברנבאו. “אבל אני גאה מאוד להיות חלק מהקבוצה. תהנו הלילה חבר’ה”. תרומתו הצנועה: חמישה משחקי ליגה בהם שיחק – שלושת המשחקים הראשונים, נגד ויאריאל בסיבוב השני וגם עלה מהספסל נגד אוססונה. 283 דקות ושער אחד – נגד לבאנטה. אדיוס.

חגיגות אליפות 35 בברנבאו - השואו של נאצ’ו, אלאבה ומרסלו כמובן| ריאל מדריד אלופת ספרד בפעם ה-35 בתולדותיה. השחקנים בדקות אלה כבר “עושים חימום” לקראת ההגעה לכיכר הסיבלס, אבל גם בסנטיאגו ברנבאו היה נחמד מאוד. ריאל מדריד לא זכתה בתואר האליפות במשחק ביתי מאז 2007. כל השחקנים השתתפו בחגיגות חוץ מגארת’ בייל. כולם הרימו את הידיים לאוויר ושאגו. חיבוקים, טירוף וחלק גם כמעט דמעו, כמו אנצ’לוטי. מרסלו לקח איתו את בנזמה ביום המרגש הזה והם לקחו יחד את הגביע אבל רק מרסלו הניף כמובן, ביום בו הוא הופך לשיאן התארים של ריאל מדריד. הברנבאו לא הפסיק לקרוא בשמו – ‘Rey Marcelo’ – המלך מרסלו; השחקנים הניפו את אנצ’לוטי באוויר והוא הוריד את החליפה ולבש את חולצת ה-35. נאצ’ו נתלה באילן גבוה עם חגיגה אייקונית עם הדגל ותנועת ה- ‘olés’ אותה עשו ראמוס בדסימה ועוד קודם לכן ראול בהמפדאן פרק בגלאזגו בגמר 2002. לאחר מכן משפחות השחקנים עלו אל כר הדשא. בנו של מרסלו זינק עליו ולאחר מכן הגיע אחד מבניו של מודריץ’, הם היו הראשונים להופיע. כולם הצטלמו עם הגביע ללא יוצא מן הכלל. וכמובן אי אפשר בלי החגיגה האייקונית – דויד אלאבה והכיסא, הפך לרפרנס בחגיגות. “¡Saca la silla, Alaba saca la silla!”, תוציא את הכיסא – שרו לו השחקנים וגם האוהדים, חגיגה שהחלה ברמונטדה נגד פ.ס.ז’. לאחר מכן האוהדים מחאו כפיים לשחקנים והטריפו אותם לרביעי עם הקריאות “אתם יכולים!” ו"יאללה לעבור את סיטי".

טיבו קורטואה לא שכח ועקץ: “אחרי הקלאסיקו הגיע רגע המפתח, לצד הניצחון הגדול בפיחואן. אחרי ההפסד לברצלונה ידענו לשים את הכל בצד. היו כאלה שחיכו לנפילה שלנו וחגגו כאילו הם זכו בתואר, אמרו שהם ‘חזרו’ (ג’רארד פיקה). הם חשבנו שאנחנו עומדים לקרוס”. ואכן, ריאל הגיבה עם חמישה ניצחונות רצופים מאז ההשפלה ההיא, וניצחה אגב בעשרה מ-11 משחקי הליגה האחרונים שלה. טיבו עצמו, כמידי ערב, סיפק הצלות גדולות מה שעזר לו לשמור על שער נקי בפעם ה-14 העונה בליגה. בסה"כ ב-48 משחקים העונה הוא שמר על שער נקי 19 פעמים וספג 45 שערים. מיותר לציין שהפך לאחד המנהיגים בחדר ההלבשה והוא אחד ממצטייני העונה. “אף אחד לא רוצה שהוא ינוח, אף פעם, גם לא לפני סיטי. הוא חווה אחר צהריים שקט במונחים של ריאל אבל עדיין סיפק שתי הצלות פנומנליות”, החמיאו במארקה.

הערב המרגש והשיא של מרסלו| אפשר לומר שכל העיניים היו היום על מרסלו, או יותר נכון - שיאן התארים בהיסטוריה של ריאל מדריד, בשבילכם - 24 כאלה. “מרסלו כתב דף חדש בקריירה האגדית שלו בריאל מדריד. לקפטן שלנו יש 24 תארים, הכי הרבה בהיסטוריה של המועדון”, נכתב באתר הרשמי, מרגש מאוד. הרקורד המרהיב כולל את ארבעה גביעי האלופות כשהוא עלה מהספסל בדסימה והבקיע ושיחק בכל שלושת האחרים (כבש בדו קרב הפנדלים ב-2016 ובישל הן ב-2017 - לאסנסיו והן ב-2018 - לבייל), שש אליפויות ספרד, חמישה סופרקאפ ספרדים, כמו שהיה העונה, ארבע זכיות באליפות העולם למועדונים, שלושה סופר קאפ אירופי, ושני גביעי המלך. הוא השחקן הזר השני עם הכי הרבה הופעות במועדון ויש לו 545 הופעות ו-38 שערים. הופעת הבכורה התרחשה איי שם מול לה קורוניה בינואר 2007.

המגן מיעט לשחק העונה וזו הפעם השלישית בלבד בליגה בה השלים 90 דקות. (17 הופעות העונה ו-791 דקות) הוא נתן לבנזמה להניף יחד איתו את הגביע. כמובן שהוא לא אמר כלום ברמה האישית, הוא חושב על הקבוצה, על כולם: “אני כל כך שמח. זכינו בתואר כמה שיותר מהר, העבודה הקשה שלנו השתלמה. אנחנו שמחים בשביל המעריצים שלנו. זה מגיע להם. ועכשיו אנחנו רוצים להמשיך ולנצח עוד. היום זה יום לחגוג, נעשה זאת אבל תהיו בטוחים שאנחנו רוצים מאוד לנצח ברביעי ולהעפיל לגמר”. הברזילאי אמנם לא כבש אבל סיפק את הבישול השני שלו העונה. “הוא עשה מהלך מצוין בשער של רודריגו. במשחק ההתקפה הוא לא מאבד שום דבר - יש לו הבנה עיוורת עם שחקני ההתקפה והרבה טאץ’. עשה עבודה טובה ואפשר למאמן לתת למנדי לנוח לפני ליגת האלופות. כולם נהנו מהמשחק שלו”, נכתב במארקה.

“הליגה של מרסלו” הייתה הכותרת במארקה. “כמה מגיע לו. מרסלו, בעונתו הקשה ביותר, זו של הפרידה, עבר את אחר הצהריים של חלומותיו. מגיע לו אחרי 16 שנות הופעה ברמה הגבוהה ביותר. הברזילאי שיחק את 90 הדקות ביום הההכתרה ונהנה. אספניול לא העמידה אותו במבחן בהגנה, ומרסלו התמסר למשחק ההתקפה, כמו שהוא אוהב, ובבישול לרודריגו הזכיר לברנבאו שבמשך שנים רבות הוא היה הטוב בעולם. הקהל קרא בשמו ובצדק”.

קרלו אנצ’לוטי חוגג אליפות ראשונה בריאל מדריד| המאמן היחיד שזכה באליפות בחמש הליגות הבכירות (עם מילאן - 2004, עם צ’לסי - 2010, עם פריז סן ז’רמן - 2013, עם באיירן ב-2017 והיום עם ריאל מדריד), היה מאושר ונרגש מאוד (השחקנים הניפו אותו באוויר כמובן כמיטב המסורת) וקיצר את הריאיון ממש: “אני לא רוצה לדבר עכשיו, אני רוצה לחגוג”. “זו הפעם הראשונה שאני זוכה בתואר בברנבאו והאווירה היא משהו מיוחד. אני רוצה להמשיך לזכות בתארים עם ריאל מדריד”, אמר, ויש לו כבר שישה כאלה. אנצ’לוטי רוצה את האוהדים בטירוף ברביעי: “אני חייב להגיד לאוהדים קודם כל תודה אבל חשוב מכך - שנתראה ביום רביעי כי זה יכול להיות יום גדול, אנחנו צריכים אותם”. המאמן מודה כי הזיל דמעה: “זה גנטי, אבא שלי התלהב, גם סבא שלי… אם אני בוכה, אני מאוד שמח”. “החגיגה היא משהו טוב בהיבט המנטלי, אנחנו צריכים לחגוג, אנחנו מקצוענים. אני לא חושב שמישהו יחתוך את הרגל עכשיו. היום אנחנו צריכים ליהנות ואני רוצה להודות לכולם על החלק שלי. הנשיא הביא אותי כשלא ציפיתי לזה, אני שמח ואנחנו ממשיכים הלאה. כאן צריך למהר לחגוג”.

“אנצ’לוטי הוא ייחודי”, נכתב במארקה. החלק החסר היחיד בפאזל, התואר שהיה חסר בארון התארים – הושג. “אי אפשר למצוא רזומה כמו שלו אצל אף אחד אחר וכמובן שחייבים להוסיף לכך גם זכייה בשלושה גביעי אירופה”. כמה הוא היה מבסוט לחזור למועדון, הפתעה שהגיעה משום מקום. הוא היה כמעט ריבאונד עבור ריאל שהעדיפה את אלגרי אם זידאן לא ימשיך. “אנצ’לוטי ניצל את המיטב מהסגל שמעטים האמינו בו אחרי שאמבפה לא הגיע בסוף”. נכתב כי הוא הפך לאחד המאמנים הגדולים בהיסטוריה של המועדון, עם אחוז ניצחון שערורייתי, שישה תארים ובכל עונה בליגת האלופות הגיע לפחות לחצי גמר. “הוא הראה שהוא מאמן טוב יותר מאשר בשלב הראשון ושהחצי השני של העונה יכול להיות טוב יותר. הוא מאוהב במדריד וריאל מאוהבת בו. נישואים מאושרים”. לקרלו יש 124 ניצחונות בריאל ב-167 משחקים, אחוז הניצחונות הכי גבוה בהיסטוריה של המועדון. הנה הטבלה.

פלורנטינו פרס זכה בתואר ה-28 שלו כנשיא ריאל מדריד לעומת 33 של הנשיא המיתולוגי סנטיאגו ברנבאו ז"ל. כמו באירועים גדולים, גם הפעם הנשיא התראיין והוא מאושר. אבל כמובן שהוא לא שבע: “אני מרגיש שכל המדרידיסטאס חווים סיפוק גדול. המטרות שלנו היו לזכות באליפות ספרד וגם בליגת האלופות. זכינו בליגה ועכשיו בואו נראה מה נעשה. יום רביעי הולך להיות אחד מאותם ימים קסומים בברנבאו. כולם מבינים שהקבוצה הזו צריכה לצאת ולנצח. זה משחק שכולם ייראו”. “ירשתי מועדון קסום, ומיד כשהגעתי הוא קיבל את הפרס ונבחר למועדון הגדול במאה ה-21. ניסיתי לשמר את זה. זה מה שאבא שלי לימד אותי. אני סוסיו כבר יותר מ-60 שנה. שום דבר לא השתנה. ריאל מדריד הכי גדולה”.

על קרלו אנצ’לוטי: “ברגע שהתקשרנו אליו הוא אמר ‘אני בא בריצה’. הוא אמר שהיתרון הגדול של ריאל מדריד על פני קבוצות אחרות מעבר לכך שזה מועדון גדול – השחקנים של ריאל הם מדרידיסטאס אמתיים וזה יתרון. הביקורות עליו? תמיד ממעבירים ביקורת, אבל הזהות של ריאל מדריד נהדרת, הוא מגלם את הערכים שלה וזה חשוב עבור מאמן. הוא זה שיודע הכי טוב לנהל קבוצות גדולות כמו אלה שתמיד אימן. הניסיון משחק תפקיד”.

“מעולם לא הגעתי לסיבלס, זה לא מקום עבורי אלא עבור השחקנים שיהיו עם האוהדים אבל לא הרבה זמן”. הוא עוד אומר: “אני מדבר רק כשאנחנו זוכים בתואר. דיברתי אחרי הסופרקופה ואני מדבר עכשיו. אני לא מאלה שמרבים לדבר. לא ברביעי. אולי נתראה בפריז, אני מקווה”. על אמבפה: “לא חשבתי על זה עד עכשיו. כשנתכנן את העונה הבאה נראה”. על בנזמה: “הוא היה טוב מאוד מאז שהגיע. החיים הם כמו שהם. הוא טוב גם בעונה הזו, הקודמת וזו שקדמה לה. אין לי ספק שחייבים לתת לו את כדור הזהב בו היה צריך לזכות כבר בעונה שעברה. הם לא יכולים לקחת לו אותו. הוא עשה עונה פנומנלית. אף אחד לא יטיל בו ספק. זו עובדה”.

כוכב משחק האליפות: רודריגו| “אני מאוד נרגש להגיע לסיבלס בפעם הראשונה. הלוואי ואעשה את הדרך המרגשת הזו עוד הרבה פעמים”, אמר רודריגו, כוכב משחק האליפות עם צמד. אחד מהם במהלך יפה ומהיר והשני אחרי חטיפת כדור. הוא נכנס לרשימה של שחקנים גדולים כמו בנזמה ב-2020, רונאלדו הברזילאי ב-2003, ראול ב-2001 וגם חוסה אנטוניו רייס שכבשו צמד במשחק ההכתרה. הברזילאי כבש שישה שערים בכל העונה אך ארבעה מהם בחודש אפריל – יכולת קטלנית בדיוק בזמן. שער ששווה זהב נגד צ’לסי, השער המצמק בפיחואן וצמד הערב. והוא גם בישל פעמיים וסחט שני פנדלים. לא בכדי הוא קיבל פרס ופתח בהרכב במשחק הגי גדול העונה - נגד מנצ’סטר סיטי בחצי הגמר. “סיום העונה מרהיב ואדיר של רודריגו”, נכתב במארקה. "ללא בנזמה או ויניסיוס, הוא לקח אחריות בהתקפה והוביל את כל הפעולות. בצד שמאל, בטח עם מרסלו כשותף – הוא נראה נהדר, מסוכן בלי סוף. סוף סוף הוא הפך לשחקן מכריע. יש לו גם שבעה בישולים העונה. “העונה לא העידה על כך שיהיה קל לרודריגו עם נוכחותם של הזאר, אסנסיו, בייל, ויניסיוס ובנזמה בהתקפה. אבל הוא טיפס לאט לאט בעמדה וקיבל בולטות גדולה. הוא היה חלק מהפוקר ההתקפי שסחף את ריאל מדריד יחד עם בנזמה, ויניסיוס ואסנסיו ולכולם יחד 78 שערים העונה”. אלברו בניטו ניתח: “אני רואה שינוי עצום ברודריגו בחודשים האחרונים. הוא יכול לעשות צעד קדימה”. גם אלפרדו רלאניו שיבח: "מה שאני אוהב ברודריגו זה שהוא מאוד מדויק. אם הייתה לו יותר תשוקה, הוא שיחק עם יותר אש, הוא היה משחק יותר עבור ריאל מדריד”.

image

התגובות של מודריץ’ וקאסמירו אחרי האליפות:

זוכרים שבקיץ 2016 זינדין זידאן אמר לשחקנים במעגל בפרה-טמפורדה: “לא הגיוני ששחקן ענק כמו לוקה מודריץ’ עדיין לא זכה באליפות במועדון הזה”? עכשיו זו אליפות שלישית שלו במועדון. יחד עם טיבו קורטואה, קארים בנזמה, ויניסיוס ג’וניור - גם הוא ממצטייני העונה שלנו כמובן. הקרואטי היה מבין שחקני ההרכב הראשון הבודדים, כמו טיבו קורטואה וקאסמירו – שפתח ב-11 היום. כשהוחלף כמובן זכה לתשואות. “לזכות באליפות זה משהו מיוחד, אבל לזכות בה עם האוהדים שלנו – זה מרגש. שיחקנו נהדר, האווירה הייתה מרהיבה והלוואי ונחזור על כך ברביעי. אנחנו רוצים ללכת לחגוג איתם בסיבלס ומודים להם כל כך על התמיכה שלהם לאורך כל העונה. זו הפעם הראשונה בה זכינו באליפות בשלב כה מוקדם, זה אומר הרבה, שהייתה לנו עונה מרהיבה בליגה ועכשיו בואו נחגוג קצת”. תראו את התמונה המרהיבה הזו פה, מרסלו ‘משתחווה’ ללוקה.

קאסמירו ששיחק היום כבלם, מרוצה מאוד מהתואר. הוא חזר לכשירות בתזמון מדויק רגע לפני המשחק נגד מנצ’סטר סיטי. גם העונה הוא היה סופר-חשוב ומדורג חמישי במספר הדקות 3.567- “עשינו עבודה מושלמת לאורך כל העונה. רק ככה זוכים באליפויות, עם הרבה עבודה קשה, יציבות. הליגה היא התואר שתמיד הכי קשה לזכות בו והנה יש לנו 35 אליפוית. כדי לנצח בליגה צריך שתהיה קבוצה חזקה ומאוחדת. אי אפשר להוריד את הרגל מהגז, גם כשאתה מנצח. צריך להמשיך כל פעם עם עוד שלוש נקודות ועוד שלוש נקודות”.

image

ולסיום: מספרים ממשחק האליפות והעונה הנוכחית, כשריאל מדריד עם אליפות מספר 35 מאפילה על יובנטוס וחוזרת להיות השיאנית בחמש הליגות הבכירות. מאזן הבית, מאזן החוץ, ההתקפה וההגנה, מספר המחזורים בפסגה ועוד ועוד.

כותרות העיתונים לאחר הזכייה באליפות:

שער המארקה לא מרבה במילים ועל רקע תמונה קבוצתית מהדשא בברנבאו נכתב: “וה-35 כבר כאן” – גוליאדה של ריאל מדריד שחגגה אליפות שאין עלה עוררין| מרסלו עקף את פאקו חנטו עם התואר ה-24 שלו והפך לשיאן התארים בהיסטוריה של ריאל מדריד| קרלו אנצ’לוטי זכה באליפות בחמש הליגות הגדולות| פלורנטינו פרס עם תואר 50 כנשיא (28 בכדורגל ו-22 בכדורסל) והוא מביט אל עבר ליגת האלופות| למטה: מרסלו, כיאה לקפטן, הניח בסיבלס את הדגל והצעיף של ריאל לעיני 250 אלף אוהדים נלהבים| מי שממש רוצה יכול לנסות לקנות בספרד חולצת אליפות בעשרה יורו, ומחר (שני) יהיה בונוס של פוסטר מיוחד.

בסיקור המשחק נכתב: “ריאל אלופת הליגה ולאף אחד אין מה להגיד” – רודריגו, עם צמד, אסנסיו ובנזמה סגרו את הסיפור של אליפות מרהיבה עם ניצחון כיפי על אספניול. הברנבאו חוגג את הזכייה בתואר – בבית – כפי שמגיע לו. 38 מחזורים לא משקרים. נכתב כי ריאל הוציאה את המקסימום והציגה את הגרסה הטובה ביותר שלה בחלק המכריע כמו במחצית השנייה נגד אוססונה ובדגש על סביליה. “אנחנו חייבים לחגוג. את הניצחונות. את החיים. ועכשיו עוד אתגר עצום בפני ריאל – סיטי”. על רודריגו נכתב כי הוא היה איש השעה וזה שגרם לשאגות ה-“קמפאונס, קמפאונס”. הוא מרהיב ברחבה.

כותרות נוספות: “המפתחות לאליפות טוטאלית”, נכתב במארקה בפרוייקט האליפות שלהם| “מרסלו לא שוכח את ראמוס”, על החגיגות בסיבלס ו"תמונה שהמדרידיסטאס לא ישכחו לעד"| עוד על החגיגות בסיבלס: “מסיבה אמיתית ו’עכשיו לסיטי’” כפי שצעקו האוהדים – אתם יכולים| כתבה נוספת התייחסה לכך שקרלו חיבק שחקן-שחקן מהסגל ועם מודריץ’ זה היה מיוחד מאוד| טור דעה של לאמה: “הם חשבו שאנצ’לוטי בא כדי לפרוש בכבוד והוא היה האדריכל האמיתי של התואר”| בטור דעה אחר נכתב על ‘ליגה בלי בייל והזאר’ כששני המשתכרים הכבדים לא תרמו דבר. הבלגי אפילו לא הבקיע במפעל העונה| כתבה אחרת דיברה על נאצ’ו ששיחזר את החגיגה הידועה עם הסגל שעשו ראמוס וראול – “מי עושה זאת טוב יותר?”

סנטיאגו סגורולה כתב טור דעה במארקה: “כמה שווה אליפות ספרד?” ומזכיר את המאזן העגום של המועדון מאז שנות ה-90: עשר אליפויות בלבד, לעומת 16 של ברצלונה. “זכייה באליפות היא תופעה שכיחה בתולדות ריאל, אבל זו רק אליפות שלישית עבור מודריץ’ שהגיע ב-2012 או הרביעית של בנזמה שכאן מ-2009. בתקופה השנייה הכי מוצלחת אולי בתולדות המועדון, הליגה הייתה רק פריט מותרות עבור ריאל”. זה התחיל בשנות ה-90 עם שתי החלקות קריטיות ולוזריות במחזור הסיום במשחק החוץ בטנריפה. בשלבים רבים היה נראה שלמועדון קל יותר לנצח באירופה מאשר בספרד. ליגת האלופות היא תמיד המטרה הגדולה של המועדון, הן מבחינה כלכלית, ספורטיבית ותדמיתית. אבל המאזן בליגה היה לרועץ". ריאל מדריד, אגב, עקפה את יובנטוס והפכה לשיאנית הזכיות באליפות בחמש הליגות הבכירות עם 35 תארי אליפות. ליובנטוס יש 34. למנצ’סטר יונייטד יש 20 בליגה האנגלית. באיירן מינכן עם 32 אליפויות. ריאל עדיין מחזיקה בשיא הספרדי עם חמש אליפויות רצופות, זה קרה הן ב-1960-1965 והן עם הקינטה דל בויטרה. יש לה גם שני רצפים של שלוש זכיות רצופות באליפות, אבל בשנות ה-2000 שמרה רק פעם אחת על התואר שלה: 2006-2008.

שער ה-AS עם גלריית תמונות מרהיבות והפעם הגיליון של העיתון הוא לרוחב: “אליפות” – ריאל מדריד זכתה בתואר ה-35 שלה אחרי גוליאדה נגד אספניול| אנצ’לוטי הפך למאמן היחיד שזוכה באליפות בחמש הליגות הגדולות| אזכורים לחגיגות ‘המטורפות’ בסיבלס כשהקהל קורא לשחקנים – ‘ועכשיו תביאו את הניצחון נגד סיטי’| פלורנטינו מפרגן לבנזמה: “אי אפשר לערער על זה, הוא חייב לזכות בבלון ד’אור”| וכאן תקבלו פוסטר במתנה של אלופת ספרד החדשה.

בסיקור נכתב: “ריאל מדריד מעטרת את ה-“Alirón” (חגיגות האליפות) שלה” – המחליפים של הקבוצה הלבנה עשו משחק נהדר ברגע ההכתרה של ריאל מדריד שזכתה בתואר ראוי. רודריגו כבש מד ובנזמה הגיע ל-42 שערים ב-42 משחקים. סבאיוס גילה יכולת נהדרת. “מההתחלה ועד הסוף, מהקיץ ועד האביב, עם השחקנים הרגילים וגם הפעם עם אלה שלא שיחקו אף פעם – ריאל מדריד הביאה את אליפות 35 למוזיאון הברנבאו, חשוב מאוד לפני ניסיון חשוב עוד יותר לליגת האלופות”.

כותרות נוספות היו: “זו הסיבה שאנצ’לוטי הוא הסבא של כל ריאל מדריד – הוא במצב ‘חוליגני’ במהלך החגיגות” עוד נכתב כי הוא זכה בכל כך הרבה תארים ועדיין תראו איך הוא חוגג – זה מרגש"| על מרסלו: “הוא שר את השיר שהכי כואב לאוהדי אתלטיקו מדריד” (על הדסימה)| עוד נכתב כי השער האחרון של העונה, כשוויניסיוס בישל לבנזמה – מסמל את העונה של ריאל, העונה המפלצתית שלהם| כתבה אחרת השוותה בין התארים של דון פלורנטינו לבין סנטיאג ברנבאו ז"ל.

גיליון הציונים של המארקה לשחקנים לאחר הזכייה באליפות:

ציון אפס: גארת’ בייל שנעדר גם מחגיגות האליפות ורשם רק חמש הופעות (“זה מצער. אנצ’לוטי באמת רצה להחזיר אותו אבל פשוט לא הייתה דרך. הסוף יהיה רע”)

ציון 1: אדן הזאר שלא כבש בליגה ואחרי התחלה סבירה – 2022 עבורו הייתה קטסטרופה (“עונה שלישית בלבן ואין חדש. היה נראה שהוא מופיע - וכלום”)| אנדריי לונין (הוא לא שיחק בליגה העונה וייתכן שזה יקרה בהמשך)| מריאנו שפתח בהרכב פעמיים אבל לא היה זמין לרוב| חסוס ואייחו שפתח לראשונה במשחק האליפות, כל הזמן פצוע| לוקה יוביץ’ שהפציע לרגע נגד ריאל סוסיאדד עם שער ובישול.

ציון 2: איסקו שבאמת מיעט להשתתף ואפילו נוסה כחלוץ מזויף במשחק נגד גרנאדה (“האיש ממלאגה כמעט ולא שלח הודעות שהוא מוכן לעבודה של להיות חשוב”)

ציון 3: אין אף שחקן| ציון 4: דני סבאיוס ששב מפציעה, שולב כמחליף פה ושם ובשני המשחקים האחרונים פתח ואולי יישאר בסגל (“ניצל את הזמן ששיחק כדי ‘לצעוק’ שיש לו מקום בקבוצה. הפציעות לא איפשרו לו יותר מכך”)

ציון 5: הקפטן מרסלו שסיפק שני בישולים ושיחק מעט דקות אך גם לו היו הרגעים שלו (“כמעט ולא היה זכר מי היה המגן הטוב בעולם, אך זה היה טוב מעונות קודמות. הוא עוזב כשיאן התארים וזה חשוב יותר מכל דבר אחר”)| גם קאסמירו עם ציון כזה, זו לא הייתה העונה הכי טובה שלו – לא הגנתית, וגם לא התקפית כשתרם שער בודד שהגיע רק במחזור ה-31.

ציון 6: פרלאן מנדי שפתח את העונה באיחור ושוב סבל מפציעות| דני קרבחאל עם התעלות בפיחואן אבל לא מעט עליות ומורדות, גם העונה לא ממש היה זמין (“עוד עונה קשה עברה עליו, זה לא קרבחאל המוכר. כשהוא טוב - הקבוצה צומחת משמעותית”) | טוני קרוס שחזר לשחק באוקטובר, פתח את העונה מצוין אבל דעך משמעותית בסיום ורשם שער בודד| מרקו אסנסיו עליו נכתב שהציג מספרים יפים (עשרה שערים) אבל לא היה דומיננטי מספיק| וגם יריבו הנצחי רודריגו שהעביר הילוך בחודש אפריל אבל קודם לכן אפילו לא הבקיע בליגה.

ציון 7: נאצ’ו שפתח את העונה כשחקן הרכב ושיחק הרבה כמו בכל עונה, שער חשוב בפיחואן| אדוארדו קמאבינגה בעונת בכורה טובה במועדון ואפילו בומבה למזכרת נגד סוסיאדד (“בטוח שהחתמתו הייתה נהדרת. עולה השאלה האם צריך לשחק במקום קרוס”) | לוקאס ואסקס שתמיד היה זמין, כבש שער בקלאסיקו וכיסה את העמדה| פדה ואלוורדה שהתחיל כשחקן הרכב, סיים טוב אבל באמצע היה וואקום.

ציון 8: צמד הבלמים אלאבה-מיליטאו שהיו צריכים להיכנס לנעליים הגדולות של ראמוס-ואראן ולמדו לשחק יחד אם כי היו להם את הנפילות שלהם. הם ממש בראש טבלת הדקות (“לעתים רחוקות שחקן השתלב כל כך מהר והיה מעולה כבר בעונת הבכורה שלו”, נכתב על אלאבה, בעוד על מיליטאו נכתב שהוא אישר את כל הדברים הטובים שהחלו לצוץ ולחשוב עליו בסיום העונה שעברה).

ציון 9: לוקה מודריץ’ שכמעט תמיד בלט ששיחק| טיבו קורטואה שתמיד בלט כששיחק, סיפק אינספור הצלות ולקח מנהיגות ולא החמיץ אף דקה כמובן| ויניסיוס ג’וניור עם מספרים פנומנליים העונה ובשלבים מסוימים אף מועמד לגיטימי לתואר שחקן העונה

ציון 10: קארים בנזמה שאפשר לומר ש’זכה בתואר על שם כריסטיאנו’ – כלומר שחקן העונה בלי צל של ספק ואין באמת צורך לסקר.

image

מעבר לכך, בכלי התקשורת שמו את הזרקור על ארבעת המצטיינים העונה: “ארבעת הגיבורים של האליפות” נכתב במארקה. על קארים בנזמה, ויניסיוס ג’וניור, לוקה מודריץ’ (שבסיכום העונה של ה-AS קצת נשכח) וטיבו קורטואה. אז מי שחקן העונה שלכם?

טיבו קורטואה – שיחק את כל המשחקים בלי להחסיר דקה – 3,060| 29 שערי חובה ב-34 מחזורים, 14 פעמים שמר על שער נקי| “החומה לובשת לבן”, נכתב עליו ב-AS. הוא קיבל את הציון 9 במארקה – עונה יוצאת דופן שלו החלה כבר במחזור הפתיחה. לסולידיות בה בנתה ריאל את הדומיננטיות המהדהדת שלה בליגה יש ברכה בדמות השוער שרשם עצירות גדולות בכל רגעי המפתח. שוער העונה ללא ספק והכי טוב בעולם.

לוקה מודריץ’ – שביעי במספר הדקות – 1,879 ב-25 משחקים| תרם שני שערים וחמישה בישולים| “פטנט על סם נעורים נצחי”, נכתב עליו וגם הוא קיבל את הציון 9| “בגילו, רוב השחקנים, שעדיין משחקים, מבלים ביעד אקזוטי לא תובעני. מודריץ’ עצמו היה מכריע מאוד בזכייה באליפות והאדיר את האגדה שלו במועדון. אליל מוחלט שזוכה לתשואות בכל משחק. אמת מידה על המגרש ומחוצה לו. הוא גורם לאנשים ליהנות”.

ויניסיוס ג’וניור - רביעי במספר הדקות – 2,490 ב-32 משחקים| תרם 14 שערים בליגה (עד העונה: שמונה במשך שלוש שנים) ו-12 בישולים| “המערבל המושלם שמוציא את ההגנה מאיזון וגם מבקיע, הפרטנר המושלם לבנזמה”, נכתב עליו וקיבל את הציון 9 גם כן| “מפתח חשוב בתואר הליגה. הברית שלו עם בנזמה הייתה הטובה ביותר באליפות ואחת הרווחיות באירופה. הקטע הראשון שלו העונה היה מדהים: חוסר איזון שגרם להגנות, כוח, שערים, אסיסטים… בלתי ניתן לעצירה. מהליגה הזו, ויניסיוס יוצא ככוכב”.

קארים בנזמה – חמישי במספר הדקות עם 2,438 (30 משחקים)| כבש 26 שערים והוסיף 11 בישולים. הבצורת הכי גרועה שלו הייתה שני משחקים בלי שער או בישול| “הליגה של בנזמה” ו"ההכתרה של בנזמה שכל יום הוא טוב יותר, כמו יין שמשתבח" ןקיבל את הציון 10 כמובן| "כל ריאל מדריד. שחקן העונה בספרד ובליגת האלופות. הוא כבש יותר מאיי פעם ובכל הרגעים הגדולים - אבל לפנות למספרים שלו זה כמעט חוסר כבוד. הוא שחקן העונה גם בזכות הדרך הייחודית שלו בה הוא משחק כדורגל ואת זה תמיד ניתן היה לראות, וגם בגלל האופי הנפלא שלו ועד כמה הוא עוזר לחבריו ומשפר אותם. מנהיג מוחלט. עונה בהצטיינות, לפנתיאון.

כותרות העיתונים הבוקר:

שער המארקה בעיקר עם ויאריאל והחלום שלה נגד ליברפול בחצי הגמר. למעלה מצד ימין - על רקע תמונה של קארים בנזמה חוגג נגד מנצ’סטר סיטי באיתיחאד - “החיה השחורה של הנוקאאוט” - לחלוץ יש לא פחות מתשעה שערים משמינית הגמר והלאה - שלושער נגד פריז סן ז’רמן, ארבעה שערים נגד צ’לסי ושניים נגד סיטי. השיא הוא של כריסטיאנו רונאלדו אגב מעונת 2016/17 - עשרה שערים בנוקאאוט| עוד נכתב גם על הפאסיו שאתלטיקו מדריד מסרבת לעשות והיא ‘מסבירה’ גם למה.

שער ה-AS עם: “לאנצ’לוטי יש תוכנית” - איך ריאל מדריד תגיע לגמר?

• המאמן רוצה שהקבוצה תבקיע ראשונה ואם אפשר אז שער מהיר. נגד פ.ס.ז’, בגומלין נגד צ’לסי ונגד סיטי נקלענו לפיגור כמובן. השער הכי מהיר של ריאל באותם המשחקים היה השער של בנזמה בלונדון בדקה ה-21

• הוא בונה על הטירוף של הסנטיאגו ברנבאו מההתחלה ועד הסוף ושיהיה ‘השחקן ה-12’ כמאמר הקלישאה.

• קבוצה אגרסיבית ושונה לחלוטין מזו שהייתה במשחק הקודם, בהובלתו של קאסמירו במרכז השדה והוא יספק את האיזון.

• לשתק את רודרי, הקשר האחורי הספרדי, וכן את קווין דה בריינה, המנוע של מנצ’סטר סיטי

• לבצע חילופים ברגע שהוא רואה שהקצב יורד (על הספסל יחכו בוודאות לוקאס ואסקס, אדוארדו קמאבינגה וכנראה שגם רודריגו)

קרלו חושב על אפשרות ללחץ גבוה ולגרום לאדרסון לטעות. הוא יודע שמרכז השדה שלו יהיה חייב להציג משחק גדול ולזוז כפי שלא היה מעולם. "אם ריאל תבקיע ראשונה, הברנבאו יהיה במצב ‘אש’ וזה ישפיע על סיטי. המאמן חושב שגם למנטאליות ולמצב הנפשי של השחקנים תהיה השפעה עצומה.

ההתלבטות הגדולה של קרלו אנצ’לוטי לקראת מנצ’סטר סיטי: פדה ואלוורדה או רודריגו, כצפוי. באנגליה שניהם שיחקו שכן קאסמירו היה מושעה והמאמן בחר לשחק עם שלושה קשרים בלבד באמצע. “כמה שעות לגומלין ולאנצ’לוטי יש דילמה, הרגילה, בצד ימין, ויכוח נצחי”, נכתב, לקראת הערב הכי חשוב של העונה. רודריגו ופדה שניהם מהירים וצעירים ואנרגטיים אבל שונים מאוד כמובן, זה סגנון משחק אחר. ‘גיבור האלירון’ או המנוע האורוגוואי?

פדה שיחק כבר בכל הלילות הגדולים של העונה וזה מראה שזה עובד. הוא פתח ב-11 בגומלין נגד פריז סן ז’רמן שכן קאסמירו היה מושעה, שיחק את כל 90 הדקות, ביצע 49 מסירות עם מעל 90% הצלחה. הוא ניצח תשעה דו-קרבים ושחזר חמישה כדורים ורוקן את עצמו פיזית – משחק נהדר נגד קבוצה גדולה. הוא שיחק גם את כל 120 הדקות בגומלין נגד צ’לסי ואת ה-90 נגד מנצ’סטר סיטי. כוח ומנוע הן מהמעלות הגדולות שלו. ואלוורדה יעזור יותר בהגנה כמובן אבל גם ירוץ קדימה לתקוף. באנגליה, ב-1:3 על צ’לסי – זה עבד נהדר.

רודריגו הוא דינמית, ניצח את אסנסיו בבירור ויש לו הילה במשחקים הגדולים. נגד פ.ס.ז’ זה לא התבטא במספרים אבל הוא שיפר את הקבוצה, ומה נגיד על הגול נגד צ’לסי? הפיחואן? וגם גיבור משחק האליפות עם צמד. באפריל הוא להט. גם בעונה שעברה הוא הופיע בזמן עם שער ניצחון על אינטר במשחק חשוב בשלב הבתים. “הימור על רודריגו פירושו לפתוח את הקבוצה עוד יותר. היא תאבד מוצקות בהגנה אבל תוסיף תותח בצד ימין”.

ועכשיו אתם. מי צריך לפתוח בהרכב? רודריגו, כי חייבים שער, או פדה, שכן מרכז השדה שלנו נופל מזה של סיטי?

קלארנס סיידורף זכה ארבע פעמים בליגת האלופות – פעמיים במדי מילאן עם קרלו אנצ’לוטי, הזכייה הראשונה במדי אייאקס וכן עם ריאל מדריד ב-1998 כשהקבוצה החזירה את הגביע הביתה אחרי 32 שנה בגמר ההיסטורי נגד יובנטוס. קשר העבר ההולנדי התראיין לערוץ הטלוויזיה של המועדון ודיבר על הגומלין נגד מנצ’סטר סיטי.

“הקבוצה נמצאת ברגע גדול שלה והיא קרובה לגמר. ריאל מדריד חייבת להיות ריאל מדריד. זאת אומרת, עליה להראות את האישיות שיש לה תמיד במשחקי ליגת האלופות. עכשיו זה צריך לקרות יותר מתמיד במשחק נגד קבוצה גדולה כמו מנצ’סטר סיטי. ריאל מדריד רגילה להגיע למעמדים האלה, אנחנו רגילים שהיא שם. עלינו להשתמש בניסיון שלנו. ריאל היא המועדון הגדול בעולם, אין ספק בכך. העובדה שזכתה 13 פעמים בליגת האלופות היא משהו מיוחד”.

העונה הנוכחית וקרלו אנצ’לוטי: “המאמן עשה עבודה חשובה מאוד, הקבוצה הגיבה היטב ועבדה קשה. הכי אהבתי את האופי שהפגינה הקבוצה והכוח שלה. היא תמיד הצליחה להגיב בעת הצורך ושיחקה כקבוצה. השנים חולפות, הכדורגל מתפתח וההכנה משתנה. אנצ’לוטי לא משתנה אבל משלב דברים חשובים – העבודה כמאמן וגם כבן אדם. הוא מתייחס לשחקנים בכבוד, הוא מבין שגם הם אנשים. זה יוצר אקלים של כבוד הדדי ואנושי. רואים את זה ברגעי הקושי כי הקבוצה מאוחדת וכל אחד רוצה לעשות יותר האחד בשביל השני”. עוד אמר: “אנצ’לוטי מפשט את הדברים. אופן העבודה שלו פשוט והוא מנסה ליצור סביבה שלווה. כשיש לך את הטוב ביותר, עלייך ליצור את התנאים שכל אחד יפיק את המיטב מעצמו אך גם עם דרישת אחריות. אני זוכר שכאשר שיחקתי במילאן לעתים השחקנים יכלו לקבל החלטות על המגרש, לא יכולת לחכות למחצית כדי לקבל אישור מהמאמן. הוא ברור מאוד עם השחקנים”.

על מרכז השדה קאסמירו-קרוס-מודריץ’: “כל שחקן שם הוא ייחודי והם עושים עבודה גדולה יחד. הם הראו שנים רבות את היכולת להתחרות ברמה גבוהה. יש לי הרבה כבוד עליהם ואני מברך אותם גם על הרעב להמשיך לנצח ולהתחרות כי זה לא טבעי. זה אומר הרבה על האופי שלהם ועל מה שהם משדרים לצעירים. הרי הצעירים מעתיקים את האופי שלהם עם האינטנסיביות ואיך שהם מתאמנים ומשחקים”.

חגיגות ה-35 בסיבלס: “אני רוצה לברך את כל המדרידיסטאס וכמובן הקבוצה שעשתה עבודה נפלאה. החגיגות האלה נותנים לאנשים תקווה. לכדורגל יש את הכוח הזה. כיף לראות את מדריד מלאה באוהדים ברחובות ואני מקווה שזה ימשיך כך על אף שהקורונה עדיין לא הסתיימה לגמרי”.

פליסיאנו לופס, מנהל אליפות הטניס במדריד, התראיין בתוכנית רדיו בספרד, דיבר על הגומלין בחצי הגמר וסיפר: “רפאל נדאל ביקש מאיתנו לא לשחק באותו היום ובטח שלא במקביל למשחק”. לופס הוסיף: “לא הייתי בסנטיאגו ברנבאו הרבה זמן וזה משחק שאני רוצה ללכת אליו, נראה אם אני יכול לברוח כדי לראות את המשחק מול מנצ’סטר סיטי”. הוא כמובן חושב שאלופה ראויה לפאסיו! “תעשו את מחוות הכבוד ולא חשוב מי היריבה ובאיזה מגרש”

מנואל סאנצ’יס מדבר: “הקבוצה הזו מושתת על האמונה שיצרו חואניטו וקמאצ’ו”| הבלם האגדי, שלישי במספר ההופעות במועדון (710) והאיש שהניף את גביע אירופה בגמר הלה-ספטימה נגד יובנטוס באמסטרדם – בריאיון מרגש למארקה והוא מדבר על הדימיון בין ריאל מדריד הזו לקבוצה של אז

תגיד את האמת, בדקה ה-89 ביום רביעי מה חשבת?

• “במהלך השידור זה לא היה נראה טוב. אף קבוצה לא שיחקה היטב אבל היו דקות בהן סיטי שלטה והיא כמובן הובילה והיה לה יתרון ברור יחד עם המשחק הראשון. הכל היה נראה אבוד אבל חשבתי רק על דבר אחד: “אם הגול הראשון נכנס. אם הגול הראשון יגיע”. היה קשה מאוד להשיג את השער אבל הוא הגיע ואז ‘הפניות משנות צבע’. מה שלא קרה 90 דקות – קורה בדקות האלה ואז ריאל שוב חוזר והופכת פיגור. מכאן אפשר לדבר שוב על הגנטיקה, ה-DNA, למה זה קורה, למה כל כך הרבה פעמים, איך זה תמיד בצורה הכי הירואית ודרמטית.|”.

אז בתור אלוף אירופה פעמיים עם ריאל, מומחה לקאמבקים עוד משנות ה-80 כשחקן ריאל וכקפטן, ההסבר שלך?

• “אין הסבר שניתן לתת על הלוח. זה לא עניין של טקטיקה, זה לא האיכות או כישרון, זה לאו דווקא כושר גופני. אלה דברים לא מוחשיים. מאז המשחק נגד אנדרלכט בשנות ה-80, זה ההסבר שלי, בחדר ההלבשה מתחילה להיווצר תגובה מיוחדת למצבים מסוכנים. הקסם של הברנבאו, ההרואיות, הקאמבק. זה הוחדר בגנים של חדר ההלבשה ועובר מדור לדור. חואניטו וקמאצ’ו היו אלה שעשו זאת עם אמונה גדולה, כל השחקנים אימצו את זה לחיקם וזה עובר הלאה”.

האם הקאמבקים האלה בליגת האלופות יכולים לסמן דור?

• “בלי ספק יזכרו את השחקנים האלה. הילדים והאוהדים החדשים מצטרפים לעולם הכדורגל כצופים ונמשכים לזה. מה שמושך אלה ניצחונות כאלה ותארים. כל מי שהולך לברנבאו ייהנה מהצגה והוא יבין שהמשחק נגד סיטי היה מיוחד”.

רצינו לשאול אותך על שחקן שאף פעם לא נמצא באור הזרקורים אבל היה לו משחק נהדר מול סיטי והוא בלם כמוך – נאצ’ו.

• “השוער, החלוץ, הקישור, כולם זוכים לתשומת לב בהרכב. אבל יש סדרה של מרכבים חיוניים לכל קבוצה כדי שהיא תפעל כדבק. כל השחקנים ראו בנאצ’ו דוגמא ביום רביעי. יש גם את לוקאס, את פדה, את רודריגו. זו הסיבה שריאל שלא הרבה האמינו בה – כבר זכתה בליגה והיא בגמר ליגת האלופות. קל יותר להביא כוכב בהרבה כסף מאשר שחקן שעושה את העבודה של נאצ’ו. הוא ברכה למועדון”.

דיברת על פדה ואלוורדה. הוא לא גדל במועדון אבל בכל זאת נראה שהוא מייצג את ערכי ריאל מדריד כאילו הוא כאן כל חייו.

• “זה משהו שקשה להסביר. זה בתוך חדר ההלבשה. הוא חווה את ריאל מגיל מוקדם ולעתים כשחקן הרכב. אבל ברגע שמישהו חלק מהמועדון כולם מדברים כבר באותה השפה, שפת הכדורגל. הוותיקים, אלה שלידך – מיד מסבירים לכך. במקרה של פדה אלה מודריץ’, קרוס, קאסמירו. כולם הגיעו מבחוץ אבל מבינים את המשמעות של החולצה הזו והמועדון הזה. הם נישאים על הגן של ריאל מדריד”.

האם ריאל הזו מזכירה לך את הקבוצה של הגביע השביעי? משום שהיא לא הייתה פייבוריטית. גם קרלו אמר את זה שאף אחד לא האמין שריאל תגיע לגמר.

• “העונה הזו היא המבריקה ביותר של הקבוצה הזו מאז הספטימה. הקבוצה שלנו אז, שהייתה עם שחקנים גדולים לדעתי, עברה עונה לא סדירה ואף אחד, לפי ההיגיון, לא הניח שתגיע לגמר, ועוד מול יובנטוס שהייתה מלאה בשחקני על מכל היבשת. כמובן גם שיש עלינו הלחץ הזה, הקוץ הזה של 32 שנה בלי הגביע. עבורי זה התואר הכי חשוב בתולדות המועדון, כי ריאל מעולם לא נותרה מאחור כל כך הרבה זמן ואני מקווה שזה לא יקרה שוב. התואר ההוא החזיר אותנו להיות ריאל מדריד והראינו מאז שריאל הכי טובה במפעל הזה ובכלל והיא נהנית”.

איך אתה רואה את הגמר נגד ליברפול?

• “ליברפול בגמר כי היא אחת משתי הקבוצות הטובות בעולם ובמקרה הזה היא פייבוריטית. אני מאוד אוהב את יורגן קלופ, במקרה הזה הוא דומה לאנצ’לוטי, קל לזהות את הסגנון של הקבוצה. הוא נותן לקבוצה שלו דינמיקה מנצחת, לכל מקום אליו הוא מגיע ובלי קשר לסגל. ליברפול מאוד מסוכנת”.

שוב גמר בפריז, איזה זכרונות יש לך?

• “זכינו בגביע השמיני בשנת 2000 נגד ולנסיה, אבל ב-1981 הפסדנו לליברפול. אבל מה שחשוב זה מה שיקרה ב-28 במאי הפעם”.

איזה ערך אתה נותן לאנצ’לוטי שלא היה בראש סדר העדיפויות של ריאל כאשר זינדין זידאן התפטר?

• “לאנצ’לוטי יש שני יתרונות גדולים. הוא יודע לנהל את חדר ההלבשה במצבים מסובכים מאוד והוא גם טקטיקן. הוא איחד את הקבוצה וגרם לאופי חיובי. השחקנים קרובים אליו ורואים בו חבר, תמיד מכבדים אותו, גם מי שלא משחק. מעט מאמנים משתמשים במילה הזו “חברים”. זו אחת הפעמים הבודדות בה מאמן יכול להגיד שיש לו מערכת יחסים טובים מאוד עם חדר ההלבשה וזה נכון. יש כאן איחוד אדיר. לפעמים בלי להתכוון זה יוצא מעולה”.

מה דעתך על הפאסיו? למה היו כל כך הרבה ויכוחים מצד אתלטיקו

• “אני חושב שיש למועדונים מערכת יחסים טובה וגם לשחקנים עצמם. ריאל בעבר עשתה פאסיו, גם ברצלונה, כל הקבוצות עשו את זה. שום דבר לא קרה. זו מחווה שמאצילה את הספורט וזה טוב לכולם – למועדונים, לתחרות, לשחקנים ולאוהדים. אם התשובה הראשונית מצד אתלטיקו הייתה ‘כן, כן, נעשה את הפאסיו’. אז כולם היו עוברים הלאה. אבל הוציאו כאן את הדבר הזה מהנורמליות. אין כאן צורך בשעות התלבטות. זה מנהג יפה שקיים בכדורגל וזהו. זה בטח לא מזלזל באף קבוצה. אנשים שחושבים ככה לא מבינים בכדורגל”.

אנחנו בלחץ מגמר ליגת האלופות, האם אמבפה יגיע, וכן הלאה.

המארקה בדיווח מסעיר:

image

כמאמר הקלישאה: ‘הוא לא היה צריך את זה’ ובכל זאת: לוקה מודריץ’ קיבל את פרס אגדת המארקה| הקשר בן ה-36 נכנס לרשימה מכובדת יחד עם כריסטיאנו, מסי, שחקני על ועוד ספורטאי על והתקבל בפאסיו מרגש על ידי הילדים. “ריאל מדריד מסמלת עבורי הכל. מקווה שאוכל לפרוש כאן”. אז הכל על הערב המרגש שעבר עליו וההבטחה לקראת הגמר - בכתבה הבאה

אמיליו בוטראגיניו הודה לו על כך שהוא: “מייצג בצורה מושלמת את הערכים של ריאל מדריד העוברים מדור לדור”| מנהל המארקה אמר כי ‘גלריית הספורטאים שזכו בתואר הזה שלנו הייתה מבריקה, אבל בלעדייך היא לא הייתה שלמה"| גם בובאן, אלילו של מודריץ’ (רצה מאוד להגיע לאירוע אך לא היה יכול בשל אילוצי לו"ז) - שלח וידאו מרגש ואמר שכל הקרואטים גאים שהוא שלהם.

לאחר קבלת הפרס, מודריץ’ רצה להביע את תודתו. “אני רוצה להודות למארקה. על הפרס הזה. זה כבוד לקבל פרס מכלי תקשורת כל כך חשוב לא רק בספרד אלא בכל העולם. זה כבוד להיות עם הספורטאים הגדולים האלה שכבר זכו”. שלב התודות נמשך: “אני רוצה להודות למשפחתי ואלה שלצדי, חבריי לקבוצה והמאמנים שהיו לי כל השנים. אני תמיד אומר שאני מעדיף תארים קולקטיביים על פני תארים אישיים, אבל האמת היא שאני מאוד שמח עם הפרס הזה”.

על העונה של ריאל מדריד בליגת האלופות: "קשה מאוד להסביר מה קרה בברנבאו בלילות של ליגת האלופות, זה משהו קסום, באמת. אנחנו אף פעם לא מוותרים, אנחנו נלחמים עד הסוף, כי זה מה שהמועדון הזה מלמד, לא לוותר. זה קשה להסביר, במיוחד השנה, שהיו לו הרבה לילות קסומים. אני מקווה שזה תמיד יהיה ככה, והוסיף: “הדבר הקסום ביותר עבורי היה לזכות בלה דסימה, זה היה משהו כל כך מיוחד שאם אני צריך לבחור בזיכרון אחד - זה זה”…

שער המארקה עם פדה ואלוורדה: “מה שמוחמד סלאח אמר (“רוצה את ריאל בגמר כדי לנקום בה”) מוסיף לנו עוד מוטיבצייה. זה ממש כמו זלזול בסמל שלנו”. עוד אמר: “במשחקים הגדולים - הברנבאו היה כמו משולש ברמודה עבור היריבות שלנו”. “זה לא שווה להגיע לגמר אם לא זוכים”. וכמוכן ההתנצלות עאלק של אמבפה והמסר שיהיה האוהד מספר אחת בגמר. הריאיון המלא - רק באתר שלנו, האתר מספר אחד ברשת. הנה קצת פנינים שיכניסו אתכם לאווירה

באיזה שלב נמצא פדה ואלוורדה כשחקן בריאל מדריד כרגע?

-“אני רוצה להמשיך לגדול ולהשתפר, עליי להתבגר עוד. בכדורגל של ימינו הכל חשוב, על המגרש ומחוצתה לו. המצב הנפשי שלך, המצב הפיזי, איך אתה אוכל, כמה אתה נח. עליי להמשיך ללמוד ולהראות למה אני כאן. עליי להמשיך לתקוע יתד ב-11, זו המטרה שלי”.

איך זה לשחק לצד לוקה מודריץ’?

-“זה פשוט לא יאומן. תענוג לראות אותו משחק. תענוג לקבל אותו כחבר לקבוצה וליהנות ממנו, לראות את כל מה שהוא נותן עבור ריאל. אני תמיד מתבדח איתו כי אני לא יודע איך אני אשחק כשאהיה בגילו, מעניין אם לא יכאב לי כל הגוף. אני חושב שלוקה הוא דוגמא ומופת לכולנו”.

מוחמד סלאח אמר שהוא מעדיף לפגוש את ריאל בגמר ולא את מנצ’סטר סיטי. המילים האלה משמשות כמקור למוטיבצייה?

-“כן, ברור. כל אחד יכול לקחת את זה לאן שהוא רוצה. אני חושב שזה מביע זלזול בסמל של ריאל מדריד, בהיסטוריה שלה, בסגל השחקנים שלנו. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה לתת את המיטב, להראות למה הגענו עד לגמר ובתקווה שנוכל לתת את הגביע היקר הזה לאוהדים”.

עבורך זה גמר ראשון של ליגת האלופות, איך אתה מתכונן? איך אתה חווה את זה?

-ראשית, אני חושב שמעולם לא דמיינתי לקחת חלק במשחק כזה. לפני כמה ימים פגשתי חברים ודיברנו על הגמר שהיה בין ליברפול ומילאן ב-2005 שראיתי עם ההורים שלי. כעת יגיע תורי לשחק. החלום שלי היה לשחק בריאל מדריד וכעת זה דבר אפילו גדול יותר. אבל אנחנו רוצים לנצח, לא הגענו עד לכאן כדי להפסיד בגמר. אין לזה ערך להגעה לגמר מבלי לנצח, לא בריאל מדריד"

חלק מהאמירות שלך הפכו לוויראליות כשאמרת ‘אני ארוץ עד שהרגליים שלי יתפוצצו’. אתה מבין שזו הרוח של השחקנים שאוהדי ריאל אוהבים.

-“נולדתי כדי להגיד את זה ככה. זו הדרך שלי לחוות את הכדורגל, להראות למה אני בריאל מדריד. אני חושב שמעבר לריצה שלי יש לי גם תכונות טובות אחרות – אני יודע לתקוף, איך להגן, קצת מכל דבר. כפי שאמרתי אז, לפעמים כשהרגלים שלך כבדות ועייפות ואתה מרגיש שהן הולכות להתפוצץ – הלב והראש מרימים אותך ואתה ממשיך להילחם ולרוץ. אני משחק בקבוצה הטובה בעולם ואני חייב להגן על הסמל הזה בכבוד”.

השחקן הכי אהוב עליי מאז ראול. עבודה קשה לצד צניעות ויכולת. אשרינו שזכינו בו.

image

ריאל מדריד קיימה את “היום הפתוח לתקשורת” לקראת גמר ליגת האלופות. היה בהחלט שמח בוולדבבאס עם נוכחות של למעלה מ-200 עיתונאים מכלי תקשורת רבים מרחבי העולם. קרלו אנצ’לוטי כבר הציץ בשעון ואיבד סבלנות אחרי קרוב ל-3/4 שעה ולאחר האימון היה גם תורם של השחקנים לדבר - למעלה ממחצית משחקני הסגל. הטירוף של פדה לפני הגמר הראשון בקריירה שלו, המשאלה של מרסלו להמשיך, ההבטחה של אלאבה שהוא כשיר, המחמאות של בנזמה לוויניסיוס וכמובן גם מודריץ’-קרוס-קאסמירו והלב: קרבחאל ונאצ’ו.

image

גם ראול אגב אמר כמה מילים, אבל במקום אחר, פורום לואיס דה קרלוס. "מה שריאל מדריד עושה – אף קבוצה אחרת לא עושה ולא מסוגלת לעשות. אלה דברים שקשה להסביר, אבל הם קורים רק בריאל מדריד. המועדון הזה תמיד היה נהדר, אבל היכולת הזו לנצח כנגד כל הסיכויים והזכייה כל כך הרבה פעמים בליגת האלופות - גורמת למיליוני ילדים לרוץ אחרי הקבוצה. הילדים שגדלים בקאנטרה חולמים להיות קורטואה, ויניסיוס ובנזמה. אני חושב בהחלט שנגד פריז סן ז’רמן, נגד צ’לסי ונגד מנצ’סטר סיטי - האוהדים המדהימים היו אלה שניצחו את המשחק. תוסיפו לגודל המעמד את העובדה שספרד הייתה ‘כלואה’ כבר שנתיים בגלל הקורונה, אנשים כל כך חיכו לערבים האלה מחדש לשבת וליהנות לכדורגל. היו את כל התנאים להיווצרות עוד לילות קסומים. אפשר לעשות סרט דוקומנטרי מהמשחקים האלה

image

מרקו אסנסיו מוכן לגמר| הוא מגדיר את העונה הזו כטובה ביותר שלו, ולא רק בגלל המספרים, נחוש לתקוע יתד בנבחרת ושמח מאוד על הזימון המחודש וכעת חסר לו רק להבקיע בגמר המרגש מכל, כפי שעשה ב-2017 ואפילו “שער מכוער” כפי שחסר לו. והוא ממש לא מפחד מתחרות. הספרדי מדבר על הכל חוץ מעתידו שלוט בערפל (“אני לא מפחד מתחרות”)

ויניסיוס מדבר| החוזה החדש שקרוב מאוד להיסגר, מפגש הנוקאאוט ממנו הכי נהנה, הלחץ בשבוע שלפני הגמר והחלום לבשל לבנזמה את השער שיעזור לו לעבור את ראול, וגם מה יעשה אם יכבוש נגד ליברפול. הברזילאי שמציג עונת שיא - זוהר כהרגלו.

ככה זה עם 44 שערים ב-45 משחקים. קארים בנזמה נבחר פה אחד לשחקן העונה של אוהדי ריאל מדריד וקיבל הבוקר את הפרס במתחם האימונים. “אני מאוד גאה. זו הייתה עונה טובה מאוד מבחינתי מבחינת שערים, בישולים, ניצחונות ותארים; אני מרגיש מאוד שמח", אמר, אבל הוא יודע שנותר עוד משחק אחד גדול וחשוב: “המפתח מול ליברפול הוא להיכנס למשחק כדי לנצח ולהאמין בעצמנו. זה גמר נגד קבוצה חזקה מאוד, אבל אנחנו בטוחים בעצמנו כי גם אנחנו חזקים. אנחנו צריכים להתמקד במשחק שלנו ולשחק יחד, להיות כקבוצה, עם האוהדים שלנו שיהיו שם. אנחנו בטוחים מאוד לקראת המשחק הזה ואנחנו הולכים להראות את זה על המגרש”. לבנזמה רקורד יפה של שלושה שערים נגד ליברפול עד עתה בחמישה משחקים.

עוד קצת מבנזמה: “התמונה שלי עם היד מצביעה על הסמל של ריאל מדריד היא ממש לא נגד אמבפה אלא משום שאני כל כך אוהב את ריאל מדריד”. מעבר לכך הוא סיפק מספר בחירות ל-AS:

• “הבלם שהיה הכי קשה נגדו? - סרחיו ראמוס”.
  • “השער הכי טוב שלי השנה? - הפאננקה נגד מנצ’סטר סיטי בפנדל”.
  • “השחקן הכי טוב ששיחק איתו איי פעם? - כריסטיאנו”.

image

רק לפני שלושה ימים הוא התראיין למארקה בריאיון ארוך אבל את השחקן הזה תמיד כל כך כיף לשמוע. כמה הוא בטירוף לקראת גמר ליגת האלופות הראשון שלו: “מה הייתי נותן כדי לזכות עכשיו בליגת האלופות? הרבה דברים. אני חושב שאת הכל. זה גביע ייחודי לכל שחקן בעולם. אני מוכן לתת הכל חוץ מהבן שלי. אולי גם את אשתי. סתם! (צוחק). אבל הייתי נותן הרבה דברים, לא כל יום אתה מגיע לגמר. אני מאוד מקווה שנוכל להניף את הגביע”.

אתם חייבים לקרוא את הריאיון המרגש של פדה ואלוורדה ל-AS. רק באתר שלנו, האתר מספר אחד ברשת - תירגמתי לכם הכל

דור, יישר כח על העבודה באתר ובפייסבוק. חייב לציין שהעמוד המקביל, “מדרידיסטה”, מעורר בי רמות גבוהות של חלחלה וקרינג’ - מבאס שהוא הפופולארי יותר, אבל לפחות יש אלטרנטיבה. בהצלחה.

תודה-תודה, מחמם את הלב. אין לך ולכם מושג כמה מאמצים עשיתי כדי לקדם את הדף של הפייסבוק והאתר בכלל, זה מעבר לפוסט שכתבתי פה וביקשתי מכולם לתת לייק. אני כנראה לא טוב בשיווק (גם של הספר, גם של עצמי).

-שילמתי קצת כסף לפייסבוק לעוד לייקים וחשיפה והיו פוסטים, אם כי ממש מזמן - שקידמתי בכסף.
-ביקשתי מאוהד ריאל מדריד יחסית ויראלי בפייסבוק שיפרגן בפוסט על האתר והוא עשה את זה כמו מלך, פעמיים-שלוש.
-התארחתי בשני פודקאסטים על כדורגל, של יוסי עדני וניסים חליבה - ושם גם כן הזכרתי את האתר כמובן ואת הספר.
-אחת לתקופה אני מקדיש פרק זמן מסוים לפרסום בפייסבוק של ספורט5, וואן, ‘וואלה ספורט’ וכאלה אחרי כתבות על ריאל מדריד וכותב על האתר בתגובות עם לינק.
-גם בסרטונים שהכנתי לפני המשחקים ציינתי את כתובת האתר ואת הספר

“אתם מוזמנים לאתר מספר אחד של ריאל מדריד בארץ - עדכונים סביב השעון על הקבוצה הטובה בעולם; לפני ואחרי משחקים, כתבות צבע ומגזין, נוסטלגיה, ניתוחים מקצועיים ואפילו פורום אוהדים שפתוח לכולם, ועוד. אל תחמיצו”

“אוהדי ריאל מדריד שלום! מזמין אתכם לרכוש את הספר היחיד מסוגו בישראל על הקבוצה הטובה בתבל: “המלכים של אירופה - סיפורה של ריאל מדריד”. הספר מגולל את ההיסטוריה הענפה בדגש מיוחד על הזכיות בליגת האלופות (פרק מיוחד על כל זכייה וזכייה), דרך שחקני העבר הגדולים ועוד הרבה הפתעות. ספר שהוא חובה לכל אוהד. אל תחמיצו!”

אוף טופיק אבל אם יורשה לי, מהניסיון שלי רוב הכח בפייסבוק בימינו הוא בקבוצות.
קבוצה שאתה מעלה את העדכונים והתרגומים על הקבוצה שמנוהלת על ידי החשבון של העמוד- לגמרי יכול לעבוד.

שיווק ממומן- מניסיוני עדיף לתת השקעה גדולה פעם אחת מאשר כמה קטנות. ככל שהמודעה שלך צוברת קליקים האלגוריתם “לומד” להתאים אותה לאנשים, אם נגיע תשקיע 50 שקל פה ו50 שם אתה פוגע ביכולת המודעה להתאים עצמה לקהל יעד מתאים.

(אם יש לך עוד תהיות בפרטי אשמח לעזור :slight_smile: אני מתעסק בכל מני קהילות ורשתות חברתיות כחלק מהעבודה)

אוף טופיק, אבל מרגיש צורך.
כבעל סוכנות שיווק ופרסום דיגיטלי, מעמיד את התנדבותי לעזור לך בכל מה שתצטרך לקהילה וגם לספר שלך.