דבר התקשורת :: Rueda de prensa

האזנתי זה עתה לשני החלקים של הפודקאסט (המעולה) של גרהם האנטר עם פול קלמנט, מי ששימש עוזרו של קרלו בשתי העונות שלו אצלנו (למעשה הלך איתו מאז תקופתו בצ׳לסי).

פרטים מעניינים על תפקידו בכוח, איך התנהלה שגרת האימונים בקבוצה, די מאריה, רונאלדו, באיירן (הידעת? הבעיטה השטוחה של רונאלדו בחצי גמר היא למעשה תוצאה של הכנה), אנצ׳לוטי, ליסבון, איקר, ארבלואה ועוד. כולל סקופ מסעיר על כך שלזידאן כבר אז הייתה וונדרפול ריליישנשיפ עם מיצי.

יש דרך להאזין לזה? זה אומר permission denied

נסה את זה:

מרקו אסנסיו ונאצ’ו התראיינו למגזין אופנה GQ, אבל תתפלאו - דיברו שם על הרבה כדורגל. הראיון המלא - באתר שלנו, והנה כמה נק’ עיקריות:

אסנסיו מספר שהוא מבסוט מהציפיות הגבוהות שיש ממנו ומקווה שזה רק ימשיך כך והוא רוצה לתקוע יתד בהרכב של ריאל מדריד והנבחרת, מחמיא ללופטגי ולגבי ההתקפה אומר - “אני יכול לשחק בכל עמדה אבל חשוב לי לקבל חופש לנוע מהאגף למרכז ולהצטרף לרחבה”. הוא אמנם הבקיע בגמר צ’מפיונס והפגיז בסופר-קופה הספרדי מול בארסה שני גולאסוס אבל כשמתבקש לבחור את השער המועדף עליו הוא בוחר בגולאסו נגד סביליה בסופר-קאפ האירופי ב-2016, משחק הבכורה שלו בריאל. עוד הוא מחמיא ללופטגי, ושלושת האנשים המשמעותיים עבורו - אביו, אחיו וסוכנו[אמו נפטרה].

נאצ’ו עם גולת הכותרת - חולם לפרוש בריאל מדריד. “בקריירה של כל ספורטאי יש שלב בו הוא לא משחק ואתה רוצה לעשות יותר, אבל למרבה המזל התקופה שלי בריאל מדריד מדהימה, השנים האחרונות מוצלחות מאוד הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית. אין לי מקום טוב יותר מאשר ריאל מדריד. אני רוצה לסיים כאן את הקריירה, בבית שלי, בריאל מדריד”. על נבחרת ספרד - “אני רוצה להיפטר מהקוץ של גביע העולם האחרון ולזכות בטורניר גדול עם ספרד, כבר ביורו הקרוב”. הוא מתייחס גם לעזיבת זידאן וכריסטיאנו ואומר שהמועדון יתרגל לכך.

ועוד, אם מעניין אתכם - דיבורים על כך שמרקוס יורנטה ממש לא משכנע את לופטגי ושהוא בדרך החוצה והזכירו עוד קשרים אחוריים שלא הצליחו להיכנס לנעלי צ’אבי אלונסו - כולם חוץ מקאסמירו: ייראמדני, לוקאס סילבה, נוראי שאהין ועוד.

כשמריאנו מנשק את הסמל כמו בתמונה למעלה זה באמת אמיתי בניגוד למנהג של שחקני הרכש. אפשר היה לשמוע במסיבת העיתונאים עד כמה הוא מתרגש ולראות כמה הוא מתקשה לדבר| גם התמונה עם גביעי אירופה תמיד מרגשת - צריך ארון חדש| לעומת זאת, לחלק, ואני ביניהם - תהיה בעייה עם החולצה מס’ 7. הכתבה המלאה באתר

פלורנטינו: “תמיד אנחנו נרגשים להודיע על החתמה של שחקן רכש חדש והצגתו במדים של ריאל מדריד, אך הפעם מדובר ביום מיוחד אפילו יותר, זו שמחה גדולה ומיוחדת. מריאנו הוא שחקן שלנו, עם ה-DNA של ריאל מדריד. ששיחק בכל הקבוצות הצעירות וגם בקבוצה הבוגרת - והוא חוזר אלינו. הוא מכיר את הערכים שלנו, הוא מכניס בנו הרבה תקווה”.
מריאנו: “היום הוא יום מיוחד מאוד עבורי, אני חוזר הביתה ונותר לי רק להגיד תודה. תודה למועדון, לנשיא, למאמן, לכל מי שנתן לי הזדמנות ללבוש שוב את החולצה הזו ולהיות חלק מהמועדון הכי טוב בעולם. תודה למשפחה שלי ולכל האנשים שעזרו לי. אני הולך להשאיר את הלב במגרש, אשקיע עד הסוף כדי לעזור לקבוצה. אני מקווה שהקהל יהיה גאה בי ובקבוצה ושנמשיך לעשות היסטוריה”.

לאחר-מכן החלוץ התראיין לכלי התקשורת. “זה היום המאושר בחיי, זה חלום להיות כאן שוב”. “לופטגי התקשר אליי ואמר לי שהוא ישמח אם אחזור”. על חולצה מס’ 7 - “זה מספר מאוד משמעותי, אני יודע, וזו גאווה עצומה שהוא שלי, אגדות לבשו אותו, אבל המס’ הוא לא הכי חשוב אלא האתגר להצליח כאן”. “לריאל מדריד אתה לא יכול להגיד ‘לא’”, אמר החלוץ והיום הסביר - “זה מועדון החלומות שלי, היא בנתה אותי, ברור שאחזור”, וכשנשאל במה השתפר - “בהכל, גם כאדם בוגר. מקווה לעזור לקבוצה”. היו לו מילים חמות לליון ‘תמיד בליבי’ והוא הודה גם לסביליה שהבינה את הסיטואציה.

קצת תגובות מאתמול:

image

לופטגי מבסוט על 3 מ-3 בליגה. לאחר המשחק אמר:“אנחנו בוטחים בכל השוערים שלנו, יש לנו תוכנית. אני מרוצה מהמשחק, היינו מצוינים נגד יריבה חזקה והשגנו ניצחון טוב. למה שלא נראה את בנזמה כובש העונה 30 שערים? זה יכול לקרות”.
קורטואה:“אני וקיילור מסתדרים מצוין, העיתונות זו שמנסה להמציא מחלוקות. הגעתי מאוחר לקבוצה ולא היה קל להיכנס לעניינים. לופטגי שוחח איתי ואמר לי אתמול שאפתח בשער. בקבוצה הטובה בעולם יש תחרות בכל עמדה”.
אמיליו בוטראגיניו:“אנחנו בבירור בעד ה-VAR. המשחק היה טוב, הדינמיקה של הקבוצה טובה. בנזמה מציג שיתוף פעולה טוב עם השחקנים גם כשהוא לא מבקיע והיום הוא כבש צמד נהדר. ראמוס פנדליסט קר-רוח ואנחנו בוטחים בו אבל יש עוד אפשרויות”.
הקפטן ראמוס:“קורטואה שוער גדול ועל כך אין ויכוח אבל אסור לשכוח את העונות הגדולות של קיילור נאבאס. כשיש שינוי גדול בקבוצה זה מביא למוטיבצייה ואנחנו לומדים דברים חדשים”.

שימו לב, המס’ הנוסף: ריאל שברה את שיא המסירות שלה בליגה אתמול עם 798 מסירות(מאז שהחלו לבדוק את העניין). במשחק נגד קאשימה ב-2016/17 בגמר אליפות העולם למועדונים, היא רשמה 882 מסירות.

כמוכן, קארים בנזמה נמצא בכותרות. לופטגי אמר עליו - “למה שלא יכבוש 30-40 שערים העונה? הוא מסוגל לזה”. קיבל את הציון הכי גבוה במארקה וב-AS - שלושה כוכבים. שימו לב שבשנה שעברה רק במחזור ה-24 הוא הגיע לארבעה שערי ליגה ובכל העונה שעברה כבש חמישה. המשחק אתמול היה ה-26 שלו בליגה בו הוא כובש צמד ומעלה. כמוכן, בנזמה עם רקורד יפה - כבש נגד כל קבוצות הליגה מולן שיחק - 33 בסה"כ, והוא יקווה למצוא את הרשת גם נגד הואסקה, היריבה היחידה בליגה מולה לא שיחק, וזה יקרה לקראת סיום הסיבוב. בכתבה מצורף “דו"ח בנזמה” - כבש כבש נגד כל אחת. היריבה המועדפת עליו - גראנדה, מולה הבקיע עשרה שערים.

לופטגי:"הבלאגן בנבחרת? הייתי עושה זאת שוב, אני לא מתחרט על שום דבר"

רגע אחרי שהשחקנים כבר התפזרו למשימות הלאומיות, המאמן ז’ולן לופטגי התראיין בתוכנית ‘אל-טרנזיסטור’ של Onda Cero ולמרות העוול שנעשה לו בנבחרת הוא נשמע מבסוט מהחיים ואומר את הציטוט שבכותרת. בשער המארקה מטה קיבצו את העניין - “אני אוהב מאוד את סגל השחקנים הזה”| “הייתי חוזר על מה שקרה עם הנבחרת - שוב”| על כריסטיאנו - “שוחחנו והבנתי שהוא רוצה לעזוב וכיבדתי את החלטתו וגם את הבחירה של ההנהלה להקל עליו”.

האם זה היה שווה את הבלאגן בנבחרת? “לא(כמובן שלא ציפיתי שאלה יהיו ההשלכות), אבל החלטתי משהו והייתי עושה את זה שוב, עשיתי את זה בצורה כנה ואני לא מתחרט על שום דבר”.

השינוי בריאל מדריד מאז שעזב אותה כשחקן. “ריאל מדריד צמחה וגדלה הרבה, היא תמיד הייתה הכי גדולה עם הכי הרבה תארים אבל זו הקבוצה הגדולה ביותר במאה ה-20 והיא רוצה להמשיך לעשות את זה גם במאה ה-21. הגעתי לריאל בגיל 18 ועזבתי בגיל 24. צברתי כאן את הניסיון הכי טוב שיכול להיות וזה מרגש לחזור לכאן כעת כמאמן”.

ההבדלים מיום ליום. “בסופו של דבר האחריות שלך היא לבנות ולהוביל קבוצה מנצחת. היום-יום הוא תובעני וקשה עבור מאמן אבל זה בסדר”.

יום שלישי בניון(פורום המאמנים). “זה מפגש שנתי ואני מוזמן, הייתי שם גם כמאמן פורטו כשהגענו לרבע גמר ליגת האלופות, זה נחמד אבל לא מייחס לזה יותר מדי חשיבות”.

זה כאב בטן לחשוב על הנבחרת? “בכלל לא, אני שמח לאמן את ריאל מדריד, יש לנו אתגר יקר ומטרה גדולה, אני מצפה לראות ספרד טובה אצל לואיס ארגוניס ותמיד אהיה אוהד ותומך שלה. אבל זה השלב הקודם בחיים שלי ואני מתמקד בהווה. אני מרוצה ממה שעשיתי בנבחרת ומה שקרה - קרה”.

פיטורים כואבים ולא צפויים. “זה קרה ככה, ברור שזה פגע בי, אבל זה לא יכול להשתנות, אני לא מסתכל לאחור והסברתי את זה בהצגתי כמאמן ריאל מדריד. אני עדיין מרגיש ככה אבל זה לא חשוב. אני מתעקש שעשיתי את הדבר הנכון - אמרתי ‘כן’ לריאל מדריד וכל אחד היה עושה כמוני. הייתי עושה זאת שוב”.

“אני לא רוצה לחזור ולהסביר מה קרה כל יום(המשא-ומתן והחתימה המהירה), הדף הזה סגור. כל אחד מחזיק בדעתו וזה בסדר. הודיתי לכל האנשים שעזרו לי בנבחרת ולא רק לשחקנים, אני מסתכל על זה כמשהו שלא היה יכול להשתנות כמה שהייתי רוצה. אתה לא יכול לשלוט במה שאומרים(האם האשימו את ריאל בכישלון הנבחרת). נק’ המבט שלי היא להגן על ריאל מדריד. היינו אחראיים ועשינו את זה בצורה הכי טובה”.

השחקנים. “עשינו הכל מהר, השחקנים ידעו מה שהם היו צריכים לדעת, הייתי הוגן איתם, הם הופתעו אבל התרכזו והתמקדו אך ורק במשחקי המונדיאל וכך גם אני, אני לא רוצה לדבר על זה כי זו הפרטיות של השחקנים. אי-אפשר להגיד ‘לא’ לריאל מדריד”. “כמו בכל פרידה זה היה קשה, נפרדתי מכל שחקן בצורה אישית ואמרתי לו כמה דברים, זה היה מצב בלתי-צפוי”.

השיחה עם היירו. “אתה לוקח אותי חודשיים אחורה בחזרה ואני מעדיף שלו. אני לא אגיד דברים שאני לא רוצה לומר ולא רוצה לחשוף. אני לא כאן כדי להוכיח משהו למישהו, אני כאן כדי להצליח עם ריאל מדריד, זה האתגר הכי גדול שלי”.

המונדיאל. “ראיתי אותו במקומות שונים. בבית שלי, בחופשה אישית עם אשתי מחוץ לספרד ועוד ועוד. תמכתי בנבחרת כמובן כמו אוהד וראיתי את כל המשחקים”. לופטגי נשאל בערך מה היה עושה אחרת ואמר שזה לא משנה בכלל ושבגביע העולם כל משחק חשוב ויש תמיד רגעים קשים.

הצגתו כמאמן ריאל כשגביע העולם משוחק. “אין בי שום תחושה של טינה. צריך להבדל בין הרגשות לבין העובדה שעשינו הכל בכבוד. זה היה מצב מסובך ולכן דמעתי”.

קדם העונה. “הייתי נלהב להכיר את כל השחקנים לעומק, כמובן שהיה קשה להנחיל יסודות כשמרבית השחקנים עדיין בחופשה. היו 15 שחקנים שלא היו במונדיאל והחלו את ההכנה קצת מוקדם וכמובן צעירים. מי שכן היה שידר הרבה עוצמה”.

סגנון חדש. “בכל התחלה חדשה דבר ראשון אתה מנסה להעביר את מה שאתה רוצה, ולהתקרב לשחקנים. ניסיתי להסביר לשחקנים את תפיסתי לכדורגל. גם אני מתאים את עצמי לשחקנים ברגעים מסוימים. יש שחקנים רבים שהיו איתי בנבחרת וזה יתרון. כמובן שאני לא משנה הכל”.

כריסטיאנו רונאלדו. “דיברתי איתו כבר בהתחלה, היו שמועות. כשהבנתי שהוא נחוש לעזוב והמועדון מקל עליו כאות תודה ונותן לו לפרוש כנפיים - כיבדתי אותו, איחלתי לו בהצלחה וזו החלטה יפה של המועדון, והאתגר החל”.

הרכש. “אני מתמקד במי שיש, כבר אמרתי, אני מאוד מרוצה מהסגל, אני אוהב את השחקנים שלי, יש לנו שחקנים טובים מאוד בכל עמדה ונוכל להתמודד על כל התארים. אני אוהב את בייל, בנזמה, אסנסיו, איסקו, לא אציין את כולם. האחרים ראויים לכבוד”. “הגעתי מאוד אופטימי, הגישה של השחקנים הייתי פנטסטית וגם ביצועים גבוהים מצד הצעירים”.

ניימאר או אמבפה. “לא רוצה לדבר על שחקנים מקבוצות אחרות, זה לא מוסרי בעיניי ומה זה חשוב? ברור שהם שחקנים גדולים וכיף לצפות בהם”.

קורטואה, קיילור והשוערים. “כמובן שהיה לי ‘סיי’ בהחתמתו, אני מכיר אותו, הוא שוער פנטסטי שעשה מונדיאל גדול, אני שמח על כך שהוא איתנו”. על הופעת הבכורה שלו שהתעכבה - “הרגע מגיע בזמנו, כאשר אנחנו מוכנים, אנחנו לא מתייחסים לרעשים שבחוץ. ברור שאני מדבר עם השוערים לבד, בשיחות פרטיות וזה לא ייצא החוצה. לא אמרתי ששוער אחד ישחק בליגה ואחד בצ’מפיונס. אבל כל השוערים ישחקו העונה. התחרות קשה ואנחנו מאמינים בכולם”.

הגמר נגד אתלטיקו. “כשאתה מפסיד אתה עצוב מאוד, ידענו שעשינו את הדברים נכון אבל לא הצלחנו לנצח, לא הבנו את השגיאות בהגנה. בירכנו את אתלטיקו ורצינו לצאת לדרך חדשה כבר במשחק הליגה. היו רגעים טובים במשחק הזה”.

מודריץ’ ו-ואראן. “צריך להיות אחראי. יש לנו סגל גדול ויכולתי שלא להשתמש בהם או יותר נכון לשלב אותם בעדינות. הם לא ביקשו ממני הסברים וככה זה צריך להיות. אני מאמין בכל השחקנים, אחרת לא הייתי משאיר אותם כאן, גם מי שלא שיחק עוד ישחק”.

מרסלו והחילוף. “זו החלטה שלקחתי באותו הרגע לאור הנסיבות, הוא נשאר מחויך לחלוטין, לא שאל אותי מה הסיבה ועשה שבוע אימונים פנטסטי. גם התקפית הוא היה טוב באותו משחק, כמו תמיד”.

מריאנו. “דיברתי איתו לפני שהוא הגיע, הוא היה נרגש לחזור הביתה. אנחנו יודעים שהוא יעזור לנו הרבה. הוא מכיר את ריאל מדריד ואת השאיפות והציפיות שלה. דיברנו מקצועית”.

ויניסיוס. “אני צופה בקסטיליה באופן קבוע, בלי קשר אליו. זה המקום בו ויניסיוס מתאים כרגע. הוא עשה הופעת בכורה נהדרת. לא ירדתי לחדר ההלבשה, זה לא מתפקידי שם. הוא ילד בן 18 שעלה 45 מיליון יורו, הכישרון שלו פורץ החוצה לאט-לאט. המועדון יחבק אותו וייתן לו את כל הזמן שבעולם. הוא ימשיך להסתגל לריאל מדריד ולכדורגל האירופי. זה לא חכם בכלל לשחק איתו כבר עכשיו. לא מצאתי את הזמן הנכון לשלב אותו בקבוצה הבוגרת עדיין אבל זה יקרה. אני לא יודע אם זה יקרה בצ’מפיונס”. המאמן נשאל את מי הוא מזכיר לו ואמר - “הוא שחקו קו שמאל, מהיר מאוד, חזק מנטאלית ועם טכניקה”.

הנשיא פרס. “כשזה מסתדר אז אנחנו משוחחים, אני יותר בקשר עם המנכל חוסה אנחל. המבנה של ריאל מדריד ברור ומאורגן היטב. פלורנטינו לדעתי מרוצה ממה שהוא רואה, אנחנו באותו הראש”.

התחלת העונה. “התחלנו טוב גם מבחינת התוצאות וגם מבחינת הכדורגל אבל אחרי הפגרה יש לנו שלושה שבועות אינטנסיביים מאוד עם חמישה משחקים, התחלת הצ’מפיונס ולו"ז קשה בליגה. אני מרוצה שהשגנו 9 נק’. הקבוצה מתחברת וצוברת ביטחון”.

ולנסיה, אתלטיקו וסביליה פתחו את העונה לא טוב. “לא ניתן להסיק מסקנות גדולות, זו התחלה. זו הליגה החזקה באירופה. הליגה תהיה קשה כבכל שנה”.

גביע המלך. “ריאל מדריד תתייחס לגביע ברצינות ללא ספק, אנחנו רוצים לזכות בכל התארים, וגם בגביע המלך כמובן”.

ה-VAR. “אני חושב שעדיין לומדים אותו, הוא בא לשפר את הכדורגל בסופו של דבר ואנחנו צריכים גם כן להתרגל אליו. אני חושב שזה בסדר”.

התקשורת. “אני ביחסים טובים עם העיתונות, אני מאמין בזה. אם אתה נופל וגם אם אתה מנצח - תמיד צריך להתייחס בכבוד. אני יודע שאני אשפט רק על פי תוצאות וזה מקובל עליי. ויחד עם זאת - אני מתרכז באימון ולא בעיתונות”.

הפילוסופיה של המועדון. “השם ריאל מדריד הוא חזק מכל דבר, אנחנו אגרוף אחד ולא נפרדים לרגע אחד מהשני. מנצחים כקבוצה ומפסידים כקבוצה”.

הליגה והצ’מפיונס. “אנחנו אוהבים את כל התחרויות וריאל מדריד רוצה לזכות בהכל, כבר אמרתי. אין ספק שהליגה חשובה והיא ריצה ארוכה. אני חושב על הכל בראש ומביט קדימה, הליגה היא תחרות ארוכה של עשרה חודשים וצריך להתכונן לכל תרחיש. יהיו רגעים קשים. כמובן שהקבוצה גאה על ההצלחה הכבירה בליגת האלופות בשנים האחרונות”.

משחקים בארה"ב. “זה נשמע מוזר מאוד, בלי להתייחס לנושא הכלכלי, אני מעדיף שריאל מדריד לא תטוס לשם אבל אם נצטרך ללכת אז נלך”.

הציטוט של מסי(ריאל נחלשה בלי כריסטיאנו) - “אני מכבד את דעתו אבל משוכנע שכל קבוצה הייתה רוצה את השחקנים שלנו. אני לא אתייחס לזה”.

תואר ה-The Best. “הייתי נותן אותו למודריץ’, זה ברור מאוד, ככה זה צריך להיות ואנחנו נקווה בשבילו שהוא יבחר”.

מגן שמאלי. "אנחנו שמחים שיש את נאצ’ו, הוא ברכה. רגולין נראה נהדר בקדם העונה ולכן הוא קודם לקבוצה הבוגרת, אנחנו יודעים שהוא יהיה שחקן גדול.

נטישת הטוויטר. “מעולם לא הייתי פעיל מדי ברשתות החברתיות. לא הרגשתי שם בנוח. אני חושב שצריך להתרכז בדברים אחרים”.

במארקה הכריזו ש ריאל מדריד לומדת להסתדרת ללא כריסטיאנו ועשו חלוקה גסה לגבי כל אחד שמכסה את היעדרותו, למרות שהחודש שבפתח מאוד-מאוד קשה:

• קארים בנזמה: הפ’יצ’יצ’י לבינתיים, הקפטן השלישי אחרי ראמוס ומרסלו וגם זה שעולה אחרון לכר הדשא.
  • גארת’ בייל: הכוכב הראשי בהצגה, מרגיש בטוח בעצמו, רוב הכדורים הולכים אליו במהלך המשחק והוא הכתובת.
  • סרחיו ראמוס: תמיד אמר שהוא ‘בלם עם נפש של חלוץ’, כרגע הוא הפנדליסט והוא שמח לשפר את הביצועים שלו.
  • מרקו אסנסיו: נהנה ממקום בהרכב במקומו ומשום שלא הגיע כוכב לחלק ההתקפי, הוא משחק על המשבצת בצד.
  • לוקה מודריץ’: תמיד היה חשוב לריאל שיהיה שחקן שקוטף את כדור הזהב והפרסים האישיים והוא המועמד.
  • מריאנו: זה קצת קוריוז כמובן אבל הוא היורש של חולצה מס’ 7 האגדית שגם היא נמכרת בחנות המועדון.

רפאל ואראן(צרפת ניצחה את הולנד 2:1 כשהציגה את גביע העולם לראווה ולגאווה מול הקהל), טוני קרוס וגארת’ בייל(ענד את סרט הקפטן בהפסד של ווילס) הם הראשונים לחזור לולדבבאס ממשחקי הנבחרות, ואל תשכחו שקיילור נאבאס, מרסלו,מריאנו וכמובן בנזמה - לא זומנו.

אפרופו בנזמה, ב-AS העלו תמונה שלו עם כרס מהעבר וזכר לציטוט של מוריניו על חתול. כעת כתבו שהחתול הפך לפנתר ובקדם העונה הנוכחית בנזמה לקח את עצמו בידיים, עבד יותר קשה מעולם והגיע סוף-סוף למשקל אידיאלי

מעבר לכך כתבו במארקה - הזמן שלהם: הזמן של שחקני הרכש . קורטואה כבר ערך פרמיירה בריאל במשחק נגד לגאנס בברנבאו, אבל מריאנו לא נכלל בסגל, אודריוסולה בחלק מהזמן היה פצוע וברור שקרבחאל ששיחק את כל הדקות - זקוק גם לרענון כדי לשמור עליו בחודש הזה, ואפילו ויניסיוס שכרגע לא אמור לשחק במשחקי החוץ של קסטיליה. לופטגי עד עכשיו היה די מקובע מבחינת הסגל שלו והשתמש באותם 14 שחקנים בערך וכעת זה ישתנה.

• וקצת סרטונים: אתמול לוקה מודריץ’ חגג 33 והמועדון ערך לכבודו סרטון נאה. החבר הקרוב קובאצ’יץ’ שעזב לצ’לסי לא שכח לפרגן לו ברשתות החברתיות וכך עשה גם מרסלו. “לוקה, אתה הכי טוב ב… - נו, אתה יודע יותר טוב ממני”, כותב לו מרסלו בצחוק| וסרטון נוסף: באתר הרישמי העלו וידאו לכבוד העונה שישית של קרבחאל בקבוצה הבוגרת עם קטעים מרגשים עוד מקבוצת הילדים וכמובן המפגש עם די-סטפאנו(קרבחאל היה מנייה בטוחה כבר מההתחלה ואחד הגדולים שהיו בקסטיליה).

חדשות הבוקר:: על אירועי סאן-ממס וגם השוואה לאשתקד

האמת שהיה די צפוי שאחרי איבוד נקודות ראשון התקשורת ‘תחגוג’ ולופטגי יחטוף. המאמן סופג ביקורת על שני דברים עיקריים: ראשית, היחס לשחקני הרכש שחוץ מקורטואה אף אחד מהם לא שיחק ולו דקה. מריאנו התייבש על הספסל שוב(“מריאנו הוא אופצייה, לחלוטין”), אודריוסולה שיכול להיות אחלה תחליף לקרבחאל - לא משחק, ו-ויניסיוס עושה חיים בקסטיליה(במשחקי הבית) ואתמול לצד סלאלום ענק והחמצה עוד יותר ענקית מול שער כמעט ריק - כבש שער נוסף, בכדור חופשי מתוחכם ונראה טוב. ‘ויניסיוס מצפה לצ’אנס’ כתבו במארקה, ונראה שזה באמת יקרה בקרוב. מעבר לכך, בתקשורת קטלו על ספסולו של קאסמירו שעלה מהספסל וחיזק את האמצת. בראיון ל-‘אל-טרנזיסטור’ חורחה ואלדאנו הפילוסוף אמר - “ריאל מדריד מאבדת את האיזון בלעדיו. המאמן הימר אבל הפעם טעה. קאסמירו צריך לשחק ולצידו שניים”.

לקראת משחק פתיחת הצ’מפיונס נגד רומא ברביעי, לופטגי חייב לקבל החלטות חשובות ולקבוע לקבוצה סגנון משחק ברור, בטוחים ב-AS. הטריו ההתקפי סגור כמובן אבל לגבי מרכז השדה יש שאלות. אחד מבין קאסמירו-קרוס-מודריץ’-איסקו לא ישחק, ודני סאביוס גם בהיררכיה אם כי בתחתית. קרוס הוא הבאנקר בהרכב מבין כולם והיחיד שלא סופסל אך הוא לא קשר אחורי. קאסמירו ששיחק נגד בילבאו למשל במחצית השנייה רשם 5 חטיפות כדור. לקרוס היו רק שתיים. קרוס גם נגע בכדור הרבה יותר אחרי שהוא נכנס. בכתבה הרחיבו במספרים אודות קרוס. ואיסקו? “אני לא רואה שום דבר מוזר בכך שפתחתי על הספסל בשני המשחקים האחרונים”, אמר השחקן במסר פייסני.

בשורה התחתונה, משחקי הליגה זה דבר וליגת האלופות היא חלון הראווה. הפעם השחקנים דורשים לשחק. חילופים כמו שעשה המאמן, למשל לוותר על מרסלו נגד ג’ירונה בדקה ה-60, או מודריץ’ החוצה ואיסקו פנימה בסאן-ממס - יתקבלו בצורה אחרת. המפתחות של לופטגי , מה הם בעצם? קרבחאל, ראמוס ובנזמה הם אלה ששיחקו את כל הדקות המלאות - 480. אפילו זידאן אגב נהג להחליף את בנזמה. בייל הוא המבשל הבכיר עם שלושה ובסה"כ היה מעורב בשישה שערים. בינתיים לגבי השוער, קיילור שיחק בשלושת המשחקים הראשונים וקורטואה בשניים הבאים. האם נראה שוער לליגה ושוער לצ’מפיונס כמו בעונת הדסימה?

במארקה המשיכו להתעסק בשאלה מדוע לא ניצחנו בסאן-ממס. הכדור שוב היה אצל ריאל מדריד, קצת פחות מבמשחקים הקודמים אבל גם 60.5% זה מכובד. אבל ריאל לא יצרה מצבים וכמו שאמר המאמן ‘לא היינו טובים בשליש האחרון’. שיא המסירות של ריאל בליגה העונה היה 870 - נגד לגאנס, ונגד בילבאו היא מסרה כמעט 300 מסירות פחות. אחוזי הדיוק היו נמוכים יותר, בעיקר אצל קרוס. נכתב על החילוף השגוי של המאמן שלא העלה את מריאנו אלא בחר בלוקאס. מצד שני, הוסיפו שסימון רשם מס’ הצלות, וגם בארסה לא הייתה מנצחת בסוסיאדד בלי יום רע במיוחד של רולי. ‘תיקו בסאן-ממס - אל תהפכו למשוגעים’, כתבו במארקה בטור דיעה.

לסיום בתקשורת ביצעו השוואה בין העונה הנוכחית לבין אשתקד , בהתחשב בחמשת המשחקים הראשונים. ובקיצור: השאלה היא כביכול איך החיים בלי כריסטיאנו רונאלדו אלא שאסור לשכוח שהפורטוגלי היה מושעה אשתקד בשל האדום בסופר-קופה. בשורה התחתונה, אלא הנתונים: ריאל הנוכחית כבשה 13 שערים לעומת 11 אשתקד(שני קלאסיקוס בין היתר), ומצד שני, העונה כבשו רק חמישה שחקנים: בנזמה(5), בייל(3), ראמוס(3), קרבחאל ואיסקו(1), לעומת לא פחות משבעה אשתקד: אסנסיו(4), קאסמירו(2) וכל היתר עם שער אחד: כריסטיאנו, בייל, בנזמה, איסקו וקרוס. הירידה הכי גדולה היא אצל אסנסיו שלא כבש העונה עדיין למרות שאשתקד שיחק רק 50% מהדקות. בנזמה מציג את השיפור הגדול מכולם כמובן. בייל שיחק העונה 91% מהדקות לעומת 68% אשתקד. איסקו מנגד באחוזים די דומים - 61% אשתקד והעונה 57%.

כותרות העיתונים הבוקר::

שער המארקה:

מרכז שדה של הוריקן ‘| כשהטריו קאסמירו-קרוס-מודריץ’ משחקים יחד - ריאל מדריד נראית כמו מכונה. כתבו על שלושת השחקנים שכבר עשו היסטוריה בריאל מדריד והיו שחקנים מאוד חשובים ברצף הזכיות בליגת האלופות וביום רביעי פרחו נגד רומא ודחפו את כל הקבוצה קדימה. הקשר קאסמירו אמר - “קשה מאוד ליריבות לשחק נגדינו כשאנחנו יחד”.

שלושת הקשרים האלה שעוררו קנאה גדולה בכל אירופה, הצטרפו לריאל מדריד בסכום של פחות מ-80 מיליון יורו צריך לומר זאת. קרוס הגיע ב-25 מיליון יורו בקיץ בו קאסמירו נרכש מפורטו בחזרה, וב-2012 בימים האחרונים של חלון ההעברות הצטרף לו לוקה מודריץ’.

במארקה אף הרחיקו לכת ודיברו על אחת מחוליות מרכז השדה הטובות ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד והתייחסות לכל מיני תקופות - שנות ה-80 עם שוסטר ו-ואסקס, שנות ה-90 עם לאודרופ ורדונדו וגם תחילת עידן הגלאקטיקוס - עם מקאללה הגרזן באמצע ועם זידאן שאמנם כביכול מוצב בכנף שמאל אבל עוזר מאוד בניהול המשחק. עוד אופצייה שהוזכרה היא קישור גלאקטי לחלוטין - פיגו-בקהאם-גוטי-זידאן, הרכב פיפה על הנייר, משחק מחשב, אבל כבר ראינו אותם משחקים יחד פה ושם בעיקר ב-2003/04 ו-2004/05. כמוכן הוסיפו סקר אוהדים.

למטה התייחסו לערב המרגש שחווה מריאנו שקיבל חיבוק חם מראול בחדר ההלבשה של ריאל מדריד וגם מחמאות מפרנצ’סקו טוטי, אגדה אדירה בפני עצמה, שחקנה לשעבר של רומא. ב-AS ערכו סקר אוהדים ו-77% מהמצביעים רוצים לראות את מריאנו בהרכב נגד אספניול מחר.

עוד נושא בוער הוא מאה הימים של המאמן ז’ולן לופטגי על הקווים של ריאל מדריד והשינויים שביצע. כריסטיאנו רונאלדו הגדול היה השחקן העיקרי שעזב ויחד איתו גם קובאצ’יץ’, בורחה מאיורל ותיאו הרננדס. צעירים כמו רגילון עלו מהקבוצה הצעירה וגם ואלוורדה, קורטואה, אודריוסולה, ויניסיוס ומריאנו ברגע האחרון - הגיעו. הוא הפסיד את הסופר-קופה האירופי אבל מנחיל שיטות משחק חדשות, הנעת כדור דומיננטית יותר מאשר עם זידאן. לופטגי משחק עם השוערים, תרתי משמע, ובינתיים הוא מאמין ב-15 שחקני סגל, כשהמרוויח העיקרי הוא דני סבאיוס.

בתקשורת עסקו גם בשער של איסקו בכדור חופשי נגד רומא. זו הייתה הפעם הראשונה מזה שנתיים שריאל מדריד כובשת בליגת האלופות בכדור חופשי. הפעם האחרונה: משחק הפתיחה נגד ספורטינג ליסבון בברנבאו ב-2016/17. כריסטיאנו היה האיש שאחראי על המצבים הנייחים אך עם השנים חל פיחות רציני בדיוק שלו בזמן ששחקנים אחרים בקושי קיבלו הזדמנויות. איסקו, אסנסיו, קרוס, בייל, ראמוס? מי צריך לבעוט את הבעיטות החופשיות? 66% מהאוהדים בחרו באיסקו ובייל שני עם 15%.

כותרות העיתונים הבוקר:

במדריד לא רק צוהלים אחרי התיקו של ברצלונה אתמול נגד ג’ירונה, בתקשורת גם מחככים ידיים בהנאה לקראת הערב אז יחולק תואר ,The Best ע"י פיפה. בשער המארקה הפגינו יצירתיות עם תמונה של לוקה מודריץ’ על רקע ארון התארים שלו וכתבו - ’ תפנה מקום ', והקרואטי הוא הפייבוריט לזכות בפרס ע"י כריסטיאנו רונאלדו(לא יגיע לטקס) ומוחמד סאלאח, ולהמשיך את השנה המטורפת שעברה עליו.

עוד בהקשר זה נספר שהקפטן ראמוס נבחר, בחומר שהודלף, כבלם הטוב ביותר באירופה בשנה האחרונה ע"י השחקנים והקפטנים וזו העונה התשיעית בה הוא יכלל ב-11 המצטיינים של פיפה - כבוד. המאמן זידאן כן יגיע לטקס בלונדון ובמארקה כתבו על המפגש המחודש עם הנשיא פלורנטינו פרס, כשהם בילו יחד 29 חודשים בשיתוף פעולה מנצח עד שזיזו שם את המפתחות והתפטר ב-31 במאי, חמישה ימים אחרי הזכייה השלישית בליגת האלופות. החיבוק צפוי להיות מרגש במיוחד.

במארקה כתבו גם על שני השוערים שלנו, קיילור נאבאס וטיבו קורטואה. שניהם שמרו על שער נקי בשבוע האחרון, כל אחד במשימתו הוא - קיילור הדף ארבעה כדורים ב-3:0 על רומא, וקורטואה הדף את המעט שהיה נגד אספניול בברנבאו(1:0), והתחרות לא פוגעת בהם אלא להיפך, עושה להם טוב. ‘שני שוערים, שניהם משחקים, אין מה להתווכח’, כתבו במארקה והזכירו שהסוגייה מרחפת מעל ריאל מדריד כבר 47 ימים מאז הצטרף טיבו קורטואה. ריאל מדריד ספגה שלושה שערים העונה מאז הסופר-קאפ נגד אתלטיקו, שלושה שערים בשישה משחקים(ליגה וצ’מפיונס).

המאמן לופטגי רשם פתיחת עונה של 4 נצ’ ותיקו, בדיוק כמו זידאן בעונת האליפות ב-2016/17(רצף של ארבעה נצחונות נקטע עם 1:1 ביתי נגד ויאריאל), וכמו אנצ’לוטי בעונת הדסימה(תיקו עם ויאריאל במדריגל במחזור הכרביעי ו-13 נק’ מ-15 גם כן), ועכשיו מגיע הדבר האמיתי. עוד שני עניינים קצרים עליהם כתבו - הקושי התמידי בפיחואן, עליו נרחיב בהמשך, וכן שלופטגי החל את ‘תוכניתB’ והרוטציות נגד אספניול והקבוצה סבלה מקשיים, ואולי רק מרקוס יורנטה היה נק’ אור אמיתית. זו פתיחה טובה יותר מאשר זו של מוריניו שרשם 3 נצ’ ו-2 תיקו(במאיורקה ובלבאנטה), ורק פלגריני פתח טוב יותר את העונה עם 5 מ-5…עד הפיחואן(2009/10). עוד שני עניינים עליהם דיברו - המוקש התמידי בפיחואן וכן ‘תוכניתB’ שהחל לופטגי נגד אספניול במשחק לא משכנע ומרקוס יורנטה שהיה כנראה נק’ האור היחידה.

לסיום נזכיר את זה ש ריאל מדריד ‘החזירה את הברנבאו’ : את זה אנחנו נבחן היטב ביום שבת כשיגיע הדרבי, אבל בינתיים אפשר לומר שריאל ‘החזירה את הברנבאו, לפחות קצת. בשנה שעברה פתיחת העונה החלשה הייתה בעיקר במשחקי הבית בליגה וכללה שתי תוצאות תיקו(ולנסיה - 2:2 ולבאנטה - 1:1) והפסד(בטיס - 1:0), בברנבאו. והעונה? שלישייה בצ’מפיונס מול רומא ועוד שלושה נצחונות ליגה: 2:0 על חטאפה, 4:1 די מרשים נגד לגאנס ו-1:0 רוטציוני לא פשוט על אספניול. אשתקד ריאל איבדה לא פחות מ-17 נק’ בברנבאו(מאזן של 12 נצ’, 4 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים) - רע מאוד.

השער של סלאח יותר יפה/גדול משל בייל/רונאלדו? איך דני אלבס השתחל לשם? קורטואה (שוער השנה כביכול) וסלאח (בפיינליסטים לשחקן השנה) לא בנבחרת השנה? גם כשכל הברגים שלו מחוזקים, ראמוס לא הבלם הכי טוב רק בתוך הקבוצה שלו. כשהם רופפים, הוא אפילו לא שני.

ערב מגוחך, כמו תמיד. לפחות לוקה יצא מחויך.

יש סיבה שרונאלדו לא הגיע?

מאותה סיבה שמסי הדגול לא הגיע. כמה קטנים וחסרי כבוד מינימלי הם הילדים המיליונרים והמפונקים הללו??

היום שאחרי התבוסה בפיחואן:

• קאסמירו אמר שהמחצית הראשונה הייתה חלשה ושאחרכך זה היה בלתי אפשרי לחזור. קורטואה אמר שאסור שערב הגאלה והטיסות בלונדון יהוו תירוץ ושחייבים להיראות אחרת בדרבי.

• מרסלו יחמיץ את הדרבי כמעט בוודאות אחרי שנטש אתמול.

• ‘איפה צמד הבלמים בטוב בעולם?’ קטלו במארקה בעיקר את ראמוס והשגיאה בשער השלישי. חוסה פליקס דיאס כתב שריאל הפסידה בגלל גישה איומה ואי הכנה של לופטגי. על מרסלו כתבו שאיפה שהוא משחק יורד גשם, שיטפון הגנתי. בציוני המשחק במארקה קטלו ללא רחמים ושבעה שחקנים קיבלו ציון 0 ללא כוכב.

• זידאן הובס רק פעם אחת כמאמן ריאל בתוצאה 3:0, וזה קרה בקלאסיקו. ריאל פיגרה 24 פעמים 3:0 במחצית ומעולם לא הצליחה לבצע רמונטדה.

נק האור היחידה היא גארת’ בייל שאיים על השער 7 פעמים אולי הכי הרבה שלו בריאל מדריד במשחק בודד. כתבו ב-AS שהוולשי לקח על עצמו ולא ויתר לרגע.

מסי אפילו לא היה מועמד לפרס. אז כן, הוא הוזמן לאירוע בגלל שהיה אחד מעשרות המועמדים להרכב השנה, אבל תעשה לי טובה - זה לא אותו הדבר.

קראתי באיזשהו מקום שבגלל שליובה היה משחק וזה צפוף הוא בחר לא להגיע. מפתיע האמת. אבל אם זה נכון- שאפו.

זה התירוץ הרשמי. ולכל השחקנים בטקס היה משחק אמצע שבוע.

ואיך זה עבד למודריץ’? :slight_smile:

הרצפים השחורים הארוכים ביותר של ריאל מדריד בלי שער, ועוד: היום שאחרי ההפסד במוסקבה

כל אירופה משננת בעל-פה את הבצורת של ריאל מדריד: יותר משלושה משחקים בלי שער(פיחואן-דרבי-צסק"א). אם נדייק - חמש שעות ו-19 דקות, מאז השער של מרקו אסנסיו במשחק נגד אספניול. מיותר להוסיף שבעידן הכריסטיאנו לא קרה מעולם שריאל מדריד לא כבשה בשלושה משחקים רצופים. כמוכן, לאחר עשרה משחקים רשמיים כמאמן ריאל מדריד, לופטגי רואה עד כמה ההתקפה חלשה: 17 שערים בלבד ב-10 משחקים, רקורד של 1.7 שערים בממוצע למשחק. המספרים ישתפרו, אבל השאלה בכמה. בתקופת כריסטיאנו הרקורד תמיד נע סביב 2.5 שערים למשחק ובשיאו הגיע גם ל-3 שערים בעונת 2011/12. הנה ההשוואה לעשור האחרון:

לא רק קארים בנזמה ('החיים האחרונים שלו? צ’אנס אחרון? תהו במארקה), שהיה מעדיף לשכוח את המשחק הראשון בו הוא עולה עם סרט הקפטן של ריאל מדריד(עוד משחק בלי שער), ספג ביקורות קשות, אלא גם מרקו אסנסיו שלא לוקח את הצ’אנס. במארקה כתבו עליו טור דיעה שהוא ‘משחק באש’, אבל הכוונה הפוכה - הוא לא מראה מנהיגות ולא מתקדם. ‘אסנסיו קיבל צ’אנס מהמאמן - קום, לך, תעשה מה שאתה רוצה. צ’אנס להיות היהלום של ריאל מדריד - והוא מעלה ספקות רבות בחודשים האחרונים’, כתב חוסה לואיס הורטדו במארקה.

המאמן לופטגי, מסכימים כולם, הוא רק ‘הקורבן’, קורבן הנסיבות. בסקר גדול במארקה שכותרותו ‘מי הפושעים’, כלומר מי אחראי לביזיונות של ריאל מדריד, גם האוהדים מבינים זאת. למעלה מ-108 אלף אוהדים הצביעו, והנה התוצאות: רק 4% טוענים שאפשר להתחבא מאחורי מכת הפציעות, 24% מאשימים את המאמן, 25% את השחקנים עצמם שמבלפים, והרוב הגדול, 47%, טוענים שהנשיא פרס והמנכ"ל חוסה אנחל סאנצ’ז שאחראיים על הרכש - אחראיים למשבר. באינסטגרם של ה-AS שאלו את האוהדים למי הם מתגעגעים יותר - לכריסטיאנו או זידאן?

כמוכן הנה שבעת הרצפים הכי שחורים בהיסטוריה של ריאל מדריד - החיפוש אחרי הגול .

496 דקות בלי שער בעונת 1984/85 . זה הרצף הארוך ביותר בהיסטוריה של המועדון ולואיס מולווני היה על הספסל. סנטיאגה, ואלדאנו ובוטראגיניו. ריאל רשמה שיא לא ברור של חמישה משחקי ליגה רצופים בלי שער, זה היה נורא, והיא לא כבשה גם נגד אינטר במשחק הראשון בגביע אופ"א, אלא שאתם מכירים את הברנבאו והחוקים שלו ורוח החואניטו. ריאל ניצחה בגומלין 3:0 וזכתה בגביע אופ"א הראשון שלה.

409 דקות ללא שער בעונת 2005/06. זו הייתה עונת מעבר קלאסית. לופז קארו החליף את ואנדרליי לושמבורגו. אנחנו נמצאים באמצע העונה. ריאל סיימה בשלוש תוצאות תיקו רצופות - היא לא כבשה נגד ולנסיה במאסטייה בתיקו המאופס, איכזבה נגד בטיס בברנבאו וגם נגד ארסנל בהייבורי בגומלין שמינית גמר ליגת האלופות מה שהוביל להדחתה. ראול התאושש מפציעה וחזר חלוד בעונה בה רונאלדו בעיקר פצוע. רוביניו וזידאן היו משמעותיים. רונאלדו כבש ברגע האחרון במשחק החוץ בסראגוסה וחילץ נקודה וגם קטע את השיא השלילי.

390 דקות ללא שער בעונת 1975/76. מיליאן מילאניץ’ היה המאמן. הבצורה החלה דווקא בגומלין נגד באיירן מינכן בחצי הגמר במשחק בגרמניה, מה שעלה לה בהדחה(הפסד 2:0 בחוץ אחרי 1:1 בברנבאו), וזה היה המשחק שפתח שורת מאבקים אדירים בגביעי אירופה בין שתי האימפריות. לאחר-מכן ריאל השלימה עוד שני משחקי ליגה ללא אף שער, בסה"כ 390 דקות. הקבוצה זכתה באליפןת בכל-זאת.

387 דקות בעונת 1981/82 . שנות ה-80 התחילו לא משהו. עם בוסקוסב על הקווים ריאל לא כבשה בארבעה משחקים - שניים בליגה, אחד בגביע המלך ואחד בגביע אופ"א. סנטיאנה, חואניטו, שטילקה ופינדה היו הכוכבים באותה העונה.

374 דקות ללא שער בעונת 1983/84 . אמיליו בוטראגיניו עלה לגדולה במשחק החוץ בקאדיס כדי לשבור את הבצורת, כשעל הקווים עומד עוד אגדה, אגדה גדולה יותר כמו דון די-סטפאנו. קבוצת הקינטה דל-בויטרה שתשלוט בספרד ביד רמה - החלה את צעדיה לאט-לאט. ריאל סיימה בתיקו נגד ולנסיה וריאל סוסיאדד בליגה וכן בתיקו נגד ברצלונה בגביע המלך במשחק הראשון. ברמון דה קראנזה של קאדיס התוצאה הייתה 0:0 עד שבוטראגיניו בהופעת הבכורה בקבוצה - עשה לזה סוף.

363 דקות ללא שער בעונת 2002/03 - אין ספק שזה מפתיע שריאל מדריד של הגלאקטיקוס בהובלת ויסנטה דל-בוסקה גם כן נמצא ברשימה. לריאל מדריד ההיא כנראה יש מעט נסיבות מקלות. היא שיחקה מול ריאל סוסיאדד בברנבאו(קרב אליפות בדיעבד) לא רע וראול נגח לקורה. בהמשך היא יצאה לקאמפ-נואו למשחק נגד ברצלונה במה שזכור היטב כ-‘משחק ראש החזיר’. בהמשך היא יצאה לסאן-סירו למשחק נגד מילאן החזקה ונכנעה 1:0 בליגת האלופות. רונאלדו היה פצוע באותו הזמן וראול ומורו לא הספיקו. ריאל באה עצבנית למשחק החוץ במאיורקה ורונאלדו כבש שער מהיר ועשה לזה סוף. ריאל ניצחה 5:1.

325 דקות ללא שער - עונת 2006/07. פאביו קאפלו על הקווים וכולנו זוכרים איך העונה הסתיימה. אבל בחצי הראשון היו פאנצ’רים רבים, רק רוד הבקיע. ריאל ספגה תבוסה מביכה מול רקראטיבו בדצמבר 2006 והובסה 3:0. היא המשיכה למנחוס הגדול שלה בריאזור, והפסידה 2:0 בהופעת הבכורה של מרסלו ומשחקו האחרון של רונאלדו, וסיימה בתיקו מאופס מול בטיס במשחק הראשון במסגרת שמינית גמר גביע המלך. הרצף נשבר במשחק ‘הצעירים’ נגד סראגוסה בברנבאו, רוד דחק לרשת אחרי בישול של היגואין בבכורה שלו בקבוצה. ככה זה כשראול ואחרים היו פצועים.