דבר התקשורת :: Rueda de prensa

חדש בנטפליקס - סרט דוקומנטרי על בנזמה. הסרט אורך כשעתיים, מניח שמתוכם הוא ישן במשך כשעה וחצי.
אולי זה יפתור את התעלומה?

ארוך מידיי ולא מחדש הרבה, אבל נחמד. הוא בחור טוב בסך הכל.

הוא גם זיין. לפי מה שהבנתי הוא נתן בראש לאישתו של ויטסל.

זהירות, הומור נמוך מאד. אבל הצחיק אותי

נאצ’ו רשם נגד סביליה את משחקו ה-40 העונה ובכך שבר את שיאו מהשנתיים הקודמות. היום הוא התפנה להציג את הקמפוס שהוא מארגן עם אחיו אלכס(שחקן קאדיס), באלקלה דה הנארס (מדריד), ולדבר על מה שקורה בקבוצה, חודש מאי, בקיצור: הצ’מפיונס והגמר, הקלאסיקו, הפציעה, ההפסד בפיחואן ועוד ועוד ועוד. “אנחנו חיים את אחד התקופות והשלבים היפים ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד ויש לנו הזדמנות נוספת, אנחנו נילחם לעשות היסטוריה”

הנה דבר התקשורת אחרי המשחק אתמול:: בשער המארקה כתבו ‘התירוץ הוא קייב, הקפטן ראמוס שתמיד מאבד את הראש בפיחואן ספג ביקורת קשה וכך גם שחקני ההרכב השני. ‘ריאל מדרידB זו היסטוריה’, נכתב והוסיפו שקשה בלי חאמס, מוראטה ופפה, ב-AS כתבו שאחר-כך הצעירים יבקשו עוד צ’אנס כביכול. לריאל מדריד 72 נק’ בלבד עד עתה - 21 נצ’, 9 תוצאות תיקו ו-6 הפסדים, כך שגם במידה ותנצח היא תגיע גג ל-78 נק’, הכי גרוע שלה מאז עונת 2008/09 שצויינה כבר. ונק’ האור היא בורחה מאיורל עם שער כל 129 דק’ בממוצע(7 שערים העונה).

תמיד נהנה מהיצירתיות של העיתונות הקטלונית להמציא כותרות רעות על ריאל גם כאשר אין על מה. לא מאכזבים לעולם :slight_smile:

הראיון המלא של מרקו אסנסיו למארקה - באתר שלנו

חלק מהכתבה, ‘מסביב’: כמוכן אסנסיו מספר בהומור על השותפות עם איסקו ועל המסורת שפיתחו בחגיגות הזכייה בתארים. "התחלנו עם זה בזכייה בסופר-קופה האירופי ב-2016 ומאז זה נשאר. אנחנו קוראים אחד לשני בכינויים ומעלים סרטון. הוא קרא לי ‘אחי’ מההתלהבות’ ואמרתי לו - אם אני אח שלך אז אתה ה-Pisha שלי. אסנסיו מוסיף קצת רכילות מחדר ההלבשה ואומר שהשחקנים אוהבים לשחק קלפים - ג’ק שחור. בעבר זה היה המשחק pocha. אסנסיו אומר שכעת הרבה משחקים בפלייסטיישן בפיפה 2018. הוא מדבר על המשחק ‘Fortnite’, אומר שקרבחאל קרוב לנצח וגם איסקו ושהוא לא הבין את הטריק, וגם הקפטן ראמוס לא ממש.

הרפרנס הוא סרט שנקרא ocho apellidos vascos - שמונה שמות משפחה באסקים

pisha זה כמו dude/bro בסלנג אנדלוסי-דרומי

picha אגב זה משהו אחר לגמרי מעולם איברי המין.

זו אותה המילה, רק באנדלוסיה זה מבוטא pisha ורק שם משתמשים בזה בתור dude. בשאר המקומות זה אכן מעולם התוכן של איברי המין (רמז: בן רייכרט וגיא מלמד)

קצת חדשות:

• המועדון הציע לכריסטיאנו רונאלדו חוזה בסיס של 25 מיליון יורו לעונה ויחד עם מענקים שונים כמו זכייה בצ’מפיונס, אליפות ספרד, כדור הזהב, הפיצ’יצ’י ועוד - הוא יכול לעבור את רף 30 מיליון היורו ולהגיע עד ל-32.5 מיליון יורו[דיווח של רדיו Cope]. הכתב אומר שם שהמצב בין ריאל וכריסטיאנו בעייתי אבל לא בלתי-הפיך, כותב שכריסטיאנו הבין שטעה בהתבטאות שלו אחרי הגמר בקייב, ושזה לא רק עניין של כסף אלא שאפילו לא נפגשו עם סוכנו.
  • ריאל מדריד רוצה לסיים את סאגת המאמן עד ליום חמישי, קרי תחילת המונדיאל, כך לפי ה-AS, רק אין ספק שהדברים הולכים לא לפי התוכניות.
  • רוברטו קרלוס בראיון:“אני חושב שמוטב עכשיו שזידאן ינוחו והאוהדים והשאר יודו לו על ההצלחה האדירה שלו במועדון. בהמשך הוא יצבור כוחות ועוד יחזור לריאל מדריד, צריך לכבד את החלטתו”.

image

דני קרבחאל התראיין לתוכנית ‘אל טרנזיסטור’ של הרדיו Onda Cero וסיפר על גמר ליגת האלופות, על הקשר המיוחד עם לופטגי וכן על דבריו שהוצאו מהקשרם נגד איראן.

ראמוס והשופט מאורוגוואי. “התלוננו רק על בזבוזי הזמן של האיראנים ולא על אגרסיביות או עבירות. במהלך המשחק הוא לא אמר לנו כלום ולא התייחס, ואז בהפסקה ראמוס זרק לו - 'אני יודע שאתה אורוגוואי, אתה לא רוצה אותנו כיריבים בשלב שמינית הגמר, אבל בכדורגל אסור לעצור את המשחק כל הזמן”.

הביקורת על איראן. “מה שאמרתי זו דעתי האישית, מותר לי. יריב יכול לשחק הגנתי, לנעול את ההגנה, להקשות ולהיות אגרסיבי. אבל לזרוק את עצמו על הריצפה וכל הזמן ליפול? השוער מזייף מגע עם דייגו קוסטה? אלה דברים שלא מוסיפים כבוד לכדורגל, זה לא כדורגל. הם עשו משחק טוב אבל היו חלקים מעצבנים”.

הפציעה בגמר ליגת האלופות. “ביום הגמר היו לי רגשות קשים. הייתה סבירות גבוהה שאחמיץ את גביע העולם והיה קשה לי ליהנות מהרגע ולחגוג במאה אחוז את ההיסטוריה שהקבוצה שלנו עשתה. ניסיתי להיות אופטימי ולחכות לבדיקות לפני שאני אהיה נסער לחלוטין. במהלך הגמר היה לי קשה כי שלושה שבועות קודם לכן נפצעתי הרי ועבדתי קשה מאוד כדי להגיע לגמר ולשחק טוב. נכנסתי לחדר ההלבשה ובכיתי. אבל הכי חשוב שזכינו בגביע ה-13 ושימחנו את כל המדרידיסטאס. לא הלכתי לחגיגה בסיבלס כי הרגליים שלי כאבו, אבל בברנבאו חגגתי ונהנתי מכל רגע עם האוהדים”.

לופטגי התקשר. “במחצית של הגמר בקייב לופטגי התקשר אליי ולא חיכה. הוא שאל איך אני מרגיש ואמר לי להיות רגוע, אני והוא נחכה לתוצאות. כאשר נבדקתי והגיעו התוצאות שהן עניין של 2-3 שבועות של פציעה, לופטגי אמר לי לא לדאוג. ‘אם לא תהיה מוכן למשחק הראשון - תוכל לשחק במשחק השני, אתה איתנו, אתה חלק מהנבחרת’”.

פיטורי לופטגי. “זו הייתה הרגשה מוזרה, נשיא ההתאחדות קיבל את ההחלטה. אנחנו יכולים להתבאס, וכך היה, כולנו היינו מאוחדים ואהבנו את המאמן, אבל אנחנו חייבים לכבד את ההחלטה. הכי חשוב לנו לזכות בגביע העולם”. קרבחאל הוסיף שהיירו היה המתאים לרשת את תפקידו בסיטואציה.
המגן ממשיך - “לופטגי הוא המאמן הכי טוב שהיה לי איי-פעם, אנחנו חולקים את אותה הסתכלות על כדורגל, הוא נותן לך ביטחון וכל שחקן מפיק את המירב, אני חייב לו”.

איך הוא גילה על כך שלופטגי ייאמן את ריאל. “גיליתי את זה כמו הרוב רק כשהמאמן אמר לנו בחדר ההלבשה אבל אני חייב להגיד שיום לפניכן הקפטן ראמוס שיתף אותי בכך שיש שמועות חזקות, אבל עדיף שזה לא ייצא החוצה. ואז לופטגי סיפר לנו. בירכתי אותו והתרגשתי עבורו כמו יתר השחקנים אבל היה לנו ברור שחושבים רק על המונדיאל. ג’ורדי אלבה אמר בצחוק ‘בטח אתם מרוצים’, וזהו, שאר החברים לקבוצה צחקו”.

מארקה: נאצ’ו ‘קופץ כיתה’ ושכרו יגיע עד לאיזור הארבעה מיליון יורו לעונה, כאות הערכה מהמועדון על ההתקדמות וההתמדה שלו, והעונה הטובה בקריירה שלו עם 42 משחקים.

חוץ מהתארים העוצמתיים וכל ההיסטוריה, בגלל דברים כאלה אני גם אוהב את המועדון הזה שיודע להעריך ואף לפנק, את היוזמה הזו. וכשכיניתי את נאצ’ו לפני שנתיים כבר ‘הבלם הרביעי הטוב בעולם’, אנשים דפוקים חשבו שאני חושב שהוא הרביעי הכי טוב, כלומר אחרי ראמוס, פפה, ואראן, קייליני ובונוצ’י או בסדר הזה. אני התכוונתי שאין לאף קבוצה בעולם בלם שהוא רביעי בהיררכיה ויש לו את היכולת, הלב והורסטיליות של נאצ’ו.

כמה עדכונים :

ראשית, אולי דבר טוב אחד יצא מהמונדיאל - נראה את ריאל מדריד במלוא הדרה כבר בסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו ב-15 באוגוסט. עשרה מתוך 15 המדרידיסטאס שהשתתפו במונדיאל כבר בבית. מי לא? הברזילאים קאסמירו ומרסלו שישחקו היום, ואראן עם צרפת והצמד-חמד בנבחרת קרואטיה - מודריץ’ וקובאצ’יץ’. תמיד השחקנים שמגיעים לשלבי ההכרעה במונדיאל - מצטרפים לקדם העונה באיחור. ריאל מדריד תקווה שגם לא יהיו פציעות. בואו נלך אחורה לסופר-קאפ האירופי ב-2016, נגד סביליה, הנה ההרכב שפתח. מודריץ’ רק עלה מהספסל, בנזמה היה פצוע, כריסטיאנו גם כן זכר לגמר היורו ובייל שהגיע לחצי גמר היורו גם כן התחיל את הפרה-טמפורדה ממש באיחור.

שנית, במארקה כתבו על ‘החיים הקשים בגלקסיה’ של ריאל מדריד, ועל כך שמרקו אסנסיו, גארת’ בייל ומאתיה קובצא’יץ’, עליו כבר שמעתם - יחפשו את הדרך החוצה כדי לקבל יותר הזדמנויות.

ב-AS כתבו על עתידו של כריסטיאנו שלוט בערפל, זהו-זה, הוא יצא לחופשה פרטית אחרי שהודח מהמונדיאל כשעתידו לא ברור והוא שומר על שתיקה בנושא. הוא סיים עונה תובענית וקשה עם 55 משחקים ו-4585 דקות.

בימים האחרונים היו פרסומים שגוטי במשא-ומתן עם בשיקטאש, הקבוצה אצלה שיחק לפני הפרישה כזכור, כך שלא בטוח שימשיך בריאל מדריד.

3 תגובות אוחדו לנושא קיים: דיון ההעברות והפנטזיות :: קורטואה והזאר על הכוונת

כותרות העיתונים הבוקר

שער המארקה:

’סופר-מבחן’| על רקע התמונה של קארים בנזמה וגארת’ בייל, שבוודאי יהיו בקבוצה וגם יפתחו בהרכב - נכתב שהסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו מדריד ב-15 באוגוסט הוא המבחן הגדול של הקבוצה וייתכן שלפיו יהיו שינויים בסגל. אם ריאל תזכה בתואר ותשחק טוב - ייתכן ולא יגיע רכש, ואם לא - במועדון ינסו לעבות את החלק הקדמי בשבועיים שיישארו לחלון ההעברות.

במארקה כתבו בינתיים גם על שחקן אחר שעשוי לקבל תפקיד חשוב - דני סבאיוס. כשאין רכש באופק, לופטגי רוצה להוציא את המיטב ממה שיש, והוא אוהב את הקשר המרכזי שהגיע אשתקד מבטיס וסבל מקשיים. ‘המאמן כבר הודיע לו על תפקידו החשוב בסגל בעונה הנוכחית’, כתבו במארקה. אשתקד שיחק רק 899 דקות שפזורות ב-22 הופעות וכפי שאתם זוכרים הוא גם הושפל ע"י זידאן בטעות כשעלה לשחק לחצי דקה. במארקה כתבו שאם קובא יעזוב מצבו ישתפר אפילו עוד יותר והוא יוכל למלא את החלל של מודריץ’ ואולי אפילו רלוונטי למשחק הסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו מדריד. בבטיס הוא היה מנהיג עוד לפני גיל 20, ובריאל מדריד האם זה יקרה? אין לדעת. לסבאיוס יש את תמיכת הקהל, לפחות לפי הסקרים. 52 אלף אוהדים הצביעו בסקר ו-76% בטוחים שהוא יכול להצליח בריאל מדריד.

שער ה-AS:

בייל טוב יותר ללא כריסטיאנו’| זה כבר לא סוד שהוולשי מסתמן כשחקן הבכיר ביותר לאחר עזיבתו של כריסטיאנו. ב-AS הלכו ובדקו את הסטט’ שלו במשחקים ללא כריסטיאנו ויש שיפור גדול. הרקורד של בייל בריאל מדריד עומד על 0.46 שערים בממוצע למשחק - 88 שערים ב-189 משחקים, ואילו ללא כריסטיאנו הוא פשוט הרבה יותר טוב - ממוצע הכיבושים פר משחק קופץ כמעט פי 2 - עד 0.81 שערים בממוצע למשחק - 22 שערים ב-27 משחקים וגם 21 נצחונות לריאל מדריד - 78%. כמובן שהמשחק הזכור ביותר בו בייל זהר ללא כריסטיאנו היה גמר גביע המלך בעונת הדסימה. הוא גם כבש אשתקד צמדים נגד סלטה בברנבאו ולאס-פלמאס בחוץ.

ב-AS כתבו גם על השחקנים שעשויים ליהנות מהגעתו של המאמן. דני סבאיוס שהוזכר במארקה - בהחלט שם, איסקו כמובן, עם גארת’ בייל המצב שונה ב-180 מעלות מאשר עם זינדין זידאן, וציינו גם את אסנסיו, שכן לופטגי היה זה שזימן אותו לראשונה לסגל נבחרת ספרד וגם נתן לו מספר הופעות. ואפילו חסוס ואייחו אמור לשחק יותר.

לא בטוח אם היה פה.
אלגרי מתייחס להצעה מריאל מדריד

“El máximo respeto que tengo por la Juventus y por mantener mi palabra. Fueron los argumentos que me condujeron con serenidad a rechazar la llamada del Real Madrid, del club más grande del mundo, del sueño de cualquier entrenador”

המחויבות שלי ליובה ולשמור על המילה היא שגרמה לי לדחות בשלווה את ההצעה מריאל מדריד, המועדון הגדול בעולם וחלומו של כל מאמן.

קורטואה הוצג! את הלו"ז בימים האלה אתם מכירים היטב, כולל התמונה המשפחתית והמרגשת - זו עם הגביעים: קשה לתפוס את כולם, ואני חוסך ממכם גם את הציטוטים של פלורנטינו פרס. הנה מה שהיה לקורטואה, שחתם רשמית על חוזה לשש שנים והוצג ללא מספר(כולל נשיקה לסמל) - להגיד. “הגשמתי חלום שהיה לי מאז שהייתי ילד, שיחקתי הרבה פעמים נגד ריאל מדריד ואני יודע מה המשמעות שלה. היום אני מדרידיסטה, מודה לכולם”.

טיבו קורטואה אמר - “היום אני מגשים חלום גדול מאוד כזה שהיה לי מרגע שהייתי ילד. חלמתי מילדות ללכת על כר הדשא הזה בסנטיאגו ברנבאו כשחקן ריאל מדריד. אני יודע מהי ריאל מדריד ועד כמה היא גדולה, שיחקתי נגדה לא פעם. והיום אני אחד משלכם, אני עוד מדרידיסטה, כמוני. אני אסיר תודה למועדון שהאמין בי ועבד קשה כדי להביא אותי ורוצה להצליח. גאה לעמוד בשער של המועדון”.

“קיבלתי הצעות רבות וחלקן טובות יותר מבחינה כלכלית אבל כשהבנתי שריאל מדריד רצינית לגבי לא היה לי ספק שאהיה כאן. אני רוצה גם להיות קרוב למשפחתי וילדיי וזו סיבה חשוב אבל כמובן שאניג אה להיות בריאל מדריד. זה כבוד להגיע למועדון הגדול ביותר בעולם. תמיד הערצתי את ריאל מדריד בגלל איקר קסיאס שהיו לו רפלקסים מעולים שריתקו אותי כילד ונער. הוא סבל את הלחץ והקושי בברנבאו בגיל 18 וזה ראוי להערצה”. קורטואה סיפר שכילד קיבל חולצה חתומה מאיקר קסיאס כשריאל פגשה את אנדרלכט בשנת 2002 בליגת האלופות בשלב הבתים. על החלומות - “הלוואי ואזכה עם ריאל מדריד בגביע אירופה. המועדון תמיד רוצה לשמור על הישגיות ולא רעב לרגע”.

על כושרו הנוכחי אמר - “אני בכושר מעולה אחרי המונדיאל, התאמנתי לבד בימים האחרונים ומייד אערוך את אימון הבכורה שלי עם הקבוצה, ואם המאמן יבחר בי בסופר-קופה נגד אתלטיקו מדריד - אשמח, זה יהיה משחק מרגש מאוד עבורי”. השוער התנצל על שירה בגנותה של ריאל מדריד בעבר ואמר שהיה ילד צעיר ועשה שטויות ושהוא רוכש כבוד לאתלטיקו מדריד אבל כעת הוא כאן. הוא ביקש להודות לאוהדי צ’לסי ולמועדון על ארבע שנים יפות. על אדן האזרד - “הוא שחקן נפלא והלוואי ויגיע לריאל מדריד ביום מן הימים ושוב נשתף פעולה”.

קורטואה נשאל לגבי קיילור נאבאס והתחרות ואמר - “אני ביחסים טובים תמיד עם כל חבריי לקבוצה וכך גם השוערים האחרים. כשהגעתי לצ’לסי צ’ך היה השוער הבכיר ואנחנו חברים. קיילור שוער נהדר, היווה משקל חשוב וסייע לריאל מדריד לזכות בתארים האחרונים שלה. אני בא כדי לתרום לקבוצה את האיכויות שלי. אף-אחד לא הבטיח לי מקום בהרכב, גם בצ’לסי התחרתי בצ’ך וכעת זה יהיה שוב”. עוד הוסיף - “אני חוזר לליגה הספרדית יותר מנוסה עם יותר שרירים פיזיים ומנטאליים, השתפרתי ויש לי עוד שנים רבות”.

גוטי מגיב לסטורי של גריזמן, בתרגום חופשי:
״ראמוס, אלוף אירופה 4 פעמים, ישים לך כתר על הראש עבור הסופר קופה שקוסטה לקח בשבילך ושבה אתה הוחלפת בדקה 57. ממש. לך תאכל קוראסונים״

⁦❤️⁩

https://twitter.com/David_Guti/status/1030009446297231362

תגובה ענקית אבל זה לא גוטי האמיתי אלא סתם אוהד.

צודק, יצאתי לופטגי.