דיון ההעברות והפנטזיות :: ארדה גולר כבר כאן, מה עם הצב? (חלק 1)

ראיתי קשקושים בטוויטר על כך ששמו של ז׳ירו מקושר אלינו.

לא יודע אם זה מבוסס על משהו, אבל מעניין לשאול: הייתם מביאים? למה?

תלוי מן הסתם במחיר, משכורת והשאיפות שלו. כחלוץ מחליף, למה לא. משחק הראש שלו לבד סביר מספיק כדי לזרוק אותו כאופציה כשאנחנו מתחילים להגביה ללא הכרה.

כחלוץ פותח? אני לא סובל את בנזמה וגם לי קשה להגיד שיש איזהשהו יתרון לז׳ירו עליו.

ראיתי שהוא מקושר לאתלטיקו ולא אלינו.

בכל מקרה הייתי מביא אותו בכיף להפועל חיפה.

נראה לי שאתה צודק ומדובר באתלטיקו. בכל מקרה, אני חושב שהוא ישמח להיות שחקן רוטציה ולכן הייתי מביא אותו בגלל שהוא פייטר, ווינר ומה ש@Aviad ציין.

ז׳ירו יכול להיות אופציה טובה להפועל חיפה כי יואב כץ צריך שחקן שיבין את המשפטים באנגלית שהוא זורק ב-103

לא בטוח שגם בשביל זה הוא מספיק טוב

אבל כן, בהתחשב בזה שאין לנו חלוצים בכלל הוא יותר טוב מכלום.
אם כבר אנחנו בשיחות עם צ’לסי אולי שווה לברר מה שלום מוראטה, אולי אחרי העונה האחרונה הוא כבר הבין שאין כמו בבית.

המועדון חוגג את העונה העשירית של קארים בנזמה בקבוצה עם סרטון קצר ובו חלק מהביצועים הטובים שלו, בעיקר בקלאסיקו, והאמת שדי נדיר שחלוץ מחזיק מעמד כל-כך הרבה זמן בריאל מדריד. אבל עיקר הכותרות הן לצלע אחרת מה-B-B-C:

לאור הקושי הרב בלצרף שחקן התקפה מוכח, ‘גלאקטיקו’, אז גארת’ בייל הוא הגלאקטיקו של ריאל מדריד. בעונתו השישית בקבוצה כשכריסטיאנו רונאלדו כבר איננו - הוא יכול ורוצה להוביל. בייל: הפרויקט בידיים שלך; נכתב שם על שחקן שרשם רק 53% מהדקות אשתקד, בעיקר בגלל הפציעה הארוכה שסבל ממנה במשחק נגד דורטמונד ונעדר ל-50 יום - אבל כבש כל 112 דקות, והיו לו 21 שערים, כולל צמד בגמר ליגת האלופות - רק שער אחד פחות מאשר עונת הבכורה בקבוצה שהייתה הטובה ביותר מבחינתו.

עוד כותרות, במארקה כתבו למעלה בשער העיתון על ‘שבוע מכריע’ בנוגע לצירופו של קורטואה. המועדון רוצה לסגור את העיסקה מהר ובריאל מצפים מצ’לסי למצוא מחליף. שוער אחר אגב, לונין, האוקראיני, יוצג היום רשמית בברנבאו כשחקן ריאל מדריד ונראה שיהיה כמו מקרה וינסיניוס - מיועד לריאל מדריד קסטיליה.

במארקה כתבו על השינוי במדיניות המועדון מבחינת שחקני הרכש. ‘מצב רוח קר’, כתבו שם וציינו שפלורנטינו פרס שדיבר על שחקנים מעולים שייצטרפו - הכליל את אודריוסולה ו-וינסיוניוס בקטגוריה הזו. חאמס רודריגס, המצטיין במונדיאל 2014 ומלך השערים, היה השחקן האחרון שגרם לריאל מדריד להשתולל בחלון ההעברות ומאז הרכש הרבה יותר צנוע. הקיץ המועדון לא משתולל על האזרד בינתיים ושאר האפשרויות די סגורות.

בכתבה אחרונה נכתב שלוקה מודריץ’ הוא השחקן שמוכר הכי הרבה חולצות כרגע בקבוצה ביום שאחרי כריסטיאנו, וגם איסקו ואסנסיו. את של בנזמה בקושי קונים.

ב-AS כתבו אתמול קצת על השחקנים שהתעקשו לעזוב את המועדון מאז עונת הדסימה כדי לקבל יותר דקות משחק, והצטרפו למארקה בכתבה על ‘סינדרום חאמס ומוראטה’ - מה שמנחה את קובאצ’יץ’ לרצות לעזוב בכל הכוח. למעט פפה שאשתקד שיחק פי 2 בבשיקטאש לעומת עונתו האחרונה בריאל מדריד - קשה להגיד שמישהו הצליח. מדברים כמובן על מוראטה שפספס את המונדיאל, על חסה ששקע, על די-מאריה שמעולם לא חזר להיות אותו שחקן ועוד ועוד. וצ’אבי אלונסו עזב מסיבה אחרת אבל הוא פספס כביכול שתי זכיות בצ’מפיונס עם ריאל.

בהמשך לדיווחים שדור הביא. הקיץ הזה רק התחיל אבל כרגע זה נראה ממש לא טוב. מרגיש לי שבהנהלה יש שאננות ויהירות מוגזמת. נכון שלקחנו 3 צ’מפיונס ברצף, אבל בואו נודה על האמת היכולת לא הייתה מדהימה כמעט בשום שלב. בנוסף מפעל נוקאאוט לא משקף ואני חושב שהמקום שלנו בליגה לאורך העשור האחרון מוכיח את זה כאלף עדים.

עוד לפני העזיבה של כריסטיאנו היו לנו המון בעיות, על קצה המזלג; חלוץ שלא פוגע בכלום. גלאקטיקו שנפצע יותר מדי ולטעמי לא מראה יכולת טובה גם כשהוא כשיר ובאופן כללי משחק סטטי מדי שנובע מקישור שלא יודע לספק מספרים, אם זה בגולים ואם זה בהנעת הכדור קדימה . וגם משלישית התקפה שחייבת שטחים כדי לעשות משהו ומול הגנות צפופות פשוט מחכה לתחת של זידאן (שבאופן מדהים הגיע כל הזמן).

אז עכשיו הגולר הראשי עזב ואיכשהו פרוייקט הפר"ח שלו נשאר בלי שום דיון בכלל על מעמדו. על הזאר לא רוצים לשבור קופה וגם אם כן יביאו אותו, מתעלמים לחלוטין מהעובדה שאנחנו חייבים שני שחקני התקפה מהטופ. אז כן, כולנו חשבנו שאסנסיו זה מסי הבא, אבל הבחור כבר בן 23 ועדיין מפחד מהכדור. יכול מאד להיות שהעונה הוא יתפוצץ, אבל לבנות על זה זו רשלנות מבחינתי.

מדברים הרבה על ההנהלה של ברצלונה ויכול מאד להיות שבצדק, אבל מרגיש לי שהם דוחפים לשיפור כל הזמן. גריזמן, ארתור ו-וויליאן זה מראה על רצון לשפר ולא להסתפק רק ביכולת של מסי. מרגיש לי שפלורנטינו קצת יותר מדי התאהב בצעירים, שעל פניו זה כיוון טוב אבל גם יש צעירים קצת יותר בשלים מויניסיוס ורודריגו. בשליפה אני יכול לחשוב על מלקום וגדש.

מה דעתכם?

לא יודע אם זאת שאננות. המצב דיי קשה בשוק, היום יש יותר קבוצות מבעבר שמתחרות איתנו על הכוכבים הגדולים. אם הבחירה היא בין מלקום וגדש לכשירות של בייל, אסנסיו ואודגור - הבחירה באחרונים אינה מופרכת כל כך. הזכיות בצ’מפיונס נותנות למועדון אוויר להימורים בעונה הקרובה.

אני כמובן פסימי, אבל לא בטוח שאפשר לעשות הרבה יותר כרגע.

מה אסנסיו ואודגור הראו שגורם למישהו להאמין שהם בליגה של הגדולים?
בכללי מבחינתי אסנסיו נכון לעכשיו יותר אוברייטד מאיסקו, הפוטנציאל שם אך הוא מראה אותו אחת ל6 משחקים וגם אז הוא רחוק מלהיות כוכב ברמה של הגדולים.
אסנסיו הלהיב את כולם עם כמה שערים יפים במשחקים קשים אך לטעמי הוא יותר סמל של הניצחון שלנו על ברסה. הרי הייתה עליו תחרות וככל שהמועדון מרעיף עליו יותר שבחים הוא כאילו לועג להנהלת ברסה שפספסו אותו בגלל 3 מיליון.
בתכלס אני לוקח את חסה של לפני הפציעה עליו בלי לחשוב פעמיים

אסנסיו לא “הראה” פחות מגדש ומלקום. ואני נזהר לומר שאם מנקים את חמש שנות הפער בגיל בין אסנסיו להזאר, שמן הסתם יוצרות פער בקורות החיים, אין לאסנסיו במה להתבייש גם בהשוואה הזאת.

שחקנים מהליגה של הגדולים אין בשוק. הם בפס"ז.

יש, הם גם בצ’לסי, ברסה, אתלטיקו, יונייטד, ליברפול, סיטי, טוטנהאם ויובה.
ועם מה שיש לנו בהתקפה גם אהיה מוכן לקחת את השחקנים של נאפולי.
לכל הקבוצות שציינתי פה יש לפחות שחקן אחד שהייתי רוצה לראות אצלינו

פס"ז כמטאפורה. אנחנו לא יכולים לקנות גם את הכוכבים של שאר הקבוצות הגדולות.

את מרטנס וקאייחון אתה יכול לשמור לעצמך.

גם כול הקבוצות שציינת היו שמחות לקבל את רוב השחקנים שאצלנו בסגל. כן הסגל כרגע לא הכי נוצץ,אבל הוא די מגובש ויציב בהתחשב שכמעט כול השחקנים משחקים כבר כמה עונות אצלנו. המצב הקיץ בשוק הוא אחד הגרועים שאני זוכר ולא רק מבחינתנו אלא מבחינת רוב המועדונים באירופה. רוב המועדוניםֿֿ או הגלאקטיקוס סגרו עלינו ככה שגם האופציות שהיו בהתחלה על השולחן רובם ירדו.

מעדיף להעביר עונה עם בייל ובנזמה שתחשב כ״כישלון״ ובקיץ הבא שהאופציות יהיו יותר פתוחות לבצע ניקוי אורוות רציני מאשר לעשות את הניקוי הזה הקיץ בידיעה שאין מי באמת להביא שימלא את המקום הזה. גם אם העונה הבאה תיגמר בסגנות או מקום שלישי פלוס שמינית גמר ליגת האלופות זה לא יהיה כזה נורא בהתחשב לשלושת העונות האחרונות.
נכון שריאל תמיד שואפים לגבוהה ביותר אבל אי אפשר לאכול את כול העוגה ולהשאיר אותה שלמה, פזיזות ברכש הקיץ תוכל להרוס לנו לא רק את העונה הקרובה אלא גם את הקיץ הבא. אני סומך על פלורנטינו.

אין מה לעשות צריך להשלים עם העובדה שהשוק השתנה משמעותית ממה שהיה רק לפני 5 שנים.
הקבוצות הגדולות נשארו עשירות ואליהם צריך לצרף מועדונים מהדרג השני שעשו קפיצת מדרגה כלכלית.

לפני 5 שנים קבוצות בדרג של טוטנהאם ואתלטיקו לא יכלו להשאיר את הכוכב הכי גדול שלהם.
אם פעם היינו יכולים לקנות את בייל, היום אין לנו סיכוי לקנות את קיין.
אתלטיקו הייתה נאלצת למכור את הכוכב הכי גדול שלה כל פעם בין אם זה טורס, אגוארו, פלקאו או דייגו קוסטה.
הקיץ הם הצליחו להדוף את ברצלונה ולהשאיר את גריזמן אצלם.

הכדורגל משתנה לנו מול העיניים. יש הרבה יותר כסף והפערים הכלכליים הצטמצמו. זה לא שהפסקנו להשקיע, הרי מונאקו הודו שהצענו 180 מיליון על אמבפה. פעם שחקן כזה היה יכול להגיע אלינו או אל בארסה. היום גם פ.ס.ז’ בתמונה וכל מה שתציע לשחקן הם יכולים להציע כפול בלי למצמץ.

אני אקבל בהבנה אם המועדון יוותר על הזאר כי הוא לא מוכן לשים מעל 150 מיליון יורו עליו. הוא שחקן גדול ושידרוג על פני איסקו ואסנסיו אבל לא שידרוג ששווה 150 מיליון. לפי הדיווחים צ’לסי בכלל רוצה 200. בכל מקרה מה שאנחנו כן חייבים זה חלוץ. אם לא ננחית פה חלוץ, וזה ממש לא חייב להיות כוכב יקר כמו לבנדובסקי/אמבפה/קבאני/איקרדי. כל חלוץ סביר יהיה תוספת כוח משמעותית. אי אפשר לבנות על בנזמה ובטח שלא על מיוראל ודה תומאס. אני בעד מהפכת הצעירים אבל לא כולם מתאימים לרמות האלה. מילא אם היה חלוץ קטלני לפניהם אז היה אפשר לתת למיוראל ודה תומאס צ’אנס בסגל. כשהחלוץ הראשי הוא בנזמה זה הימור גדול מידי.

צריך לקחת שנה ולתת צ’אנס לאסנסיו, איסקו, סבאיוס, ויניסיוס ושאר הצעירים להראות אם אפשר לבנות עליהם. אם לא אז בקיץ הבא יצטרכו לפתוח את הארנק. כרגע אני שלם עם ההתנהלות של המועדון.

גם לפני חמש שנים לא כל כוכב היה זמין לרכישה בכל רגע, אבל כן - יש היום יותר קבוצות גדולות ועשירות שחולקות איתנו את המקום בשרשרת המזון. ההתנהלות של המועדון היא לא מבחירה לדעתי. פלורנטינו כמובן מנסה לשווק את זה כמדיניות מכוונת בעודו מציג לנו כל מיני ילדים מערבות אוקראינה, אבל אני בטוח שהוא היה שמח לחזור ל2003.

מסכים שלמעט חלוץ כלשהו שצריך למלא תקן בסגל, לא צריך לרכוש רק בשביל להגיד שרכשנו. יש לי הרבה ביקורת על איסקו ואסנסיו אבל אין סיבה להביא עוד שחקנים שהם לכל היותר באותה רמה. לא חסרים לנו הדי מאריה והאוזיל של ימינו, חסרים לנו הרונאלדו והאלונסו.

בפורטוגל אומרים שאנחנו בעקבות אלכס טלס, המגן השמאלי של פורטו. אם זה נכון אני באמת לא מבין מה התכנית. אולי פותחים באסטה של מגינים.

בואו רגע נשים דברים על השולחן.
די מריה לטעמי שחקן טוב מאסנסיו ואיסקו.
אסנסיו עם פוטנציאל להיות טוב יותר אבל עדיין לא קרוב לממש אותו.
איסקו כשמשחק בשלישיה ההתקפית לא נותן לנו קרוב למה שדי מריה נתן, לא מבחינה הגנתית ולא מבחינה התקפית.
מקבל את הטעמות של לתת צאנס לאסנסיו, אך ויניסיוס ילד שצריך לקבל צאנס קודם בקסטיליה. סבאיוס צריך לקבל צאנס במקום אחר אם אפילו קובאציץ לא מצליח לקבל מספיק דקות אצלינו.
איסקו בניגוד אליהם כבר לא צעיר וכבר לא פוטנציאל, הוא מוצר יחסית מוגמר ולא צריך לקוות לפריצה שלו.

אצטרף לרוח הדברים - פרט להזאר אני לא רואה מישהו ריאלי שניתן להביא וישדרג אותנו, וגם על הזאר לא צריך להתאבד. אם זה אומר “עונה פיננסית” אז שיהיה.
אם לא יגיע חלוץ כלשהוא הקיץ אז כנראה שבאמת צריכים לחכות שבנזמה יפרוש כדי שבמועדון יזכרו שיש דבר כזה 9.

השנה הבקענו 94 שערים. לפני זה 106, לפני 110, ב-2015 הבקענו 118.

בואו נסתכל על הסגל שיש לנו עכשיו:

קרבחאל, נאצ׳ו, וראן, מרסלו, קרוס, מודריץ׳, קאסמירו, קובצ׳יץ׳ - נניח שכל אחד מהם מבקיע 3 (וזה לפרגן) שערים - אנחנו ב- 24.
עוד 5 שערים משחקני סגל נוספים ואנחנו ב- 29.

איסקו - נתן 46 שערי ליגה בכל הקריירה. השנה נתן 7, לפני שנתיים 10. נניח שיתן 10.
בנזמה - השנה נתן 5, לפני שנתיים 11, לפני שלוש 24. נפרגן לו ב-24 שערים.
בייל - השנה נתן 16, לפני שנתיים 7, לפני שלוש 19. נאחל גם לו 24 שערים.
ואסקס - השנה נתן 4, לפני שנתיים 2. ישחזר את ארבעת השערים.
מיוראל - נתן שלושה שערי ליגה בקריירה, בעונה הבאה יתן 5.
אסנסיו - השנה הבקיע 6, לפני זה 3, אבל ביקום שכולו טוב יביא לנו 15.
ראמוס - בעונה המעולה של לפני שנתיים העניק לנו 7, קל שהוא משחזר את זה גם העונה.

אם כל ההגזמות האלה מתגשמות, אנחנו ב-118. במציאות לא כל כך מהר כל שחקני הסגל יתנו את עונת השיא שלהם (חוץ מבנזמה כמובן). אם לא נקבל התעלות של בייל-אסנסיו-בנזמה פלוס עונה טובה של שאר הסגל - אני פסימי מאד. אני מאמין שהסיכוי לזה הוא קטן.

יש אמצע בין קיליאן מבאפה לבין בורחה מיוראל. אנחנו צריכים מישהו שיש לו פוטנציאל להבקיע שערים, כי יש לנו יותר מדי שחקנים שתקרת הזכוכית שלהם פשוט לא תספיק לנו. כל חלוץ שיכול לתת לנו 20 שערים יהווה תרומה משמעותית, ואני לא קונה את זה שאין כאלה בשוק. איקרדי, לבנדובסקי ושות׳ - מאמין בקיום כסף לבזבז שיאפשר להנחית אחד מהם בתקווה לקבל תפוקה של כ-25 שערים - באמת שאנחנו משוועים לזה. לא רואה מדוע במקום זה צריך להתאבד על עדן הזר.

לא רואה מצב שבו אתה מקבל 50 שערים מבנזמה + איקרדי גנרי. זה אחד על חשבון השני.

עם הפסימיות אני מזדהה. אנחנו תלויים בתאומים של בייל וגם זה לא בטוח יספיק. אם בשנים האחרונות חפרתי על הצורך בקישור שנותן מספרים, בהעדר רונאלדו זה כבר מאסט.

די מריה לטעמי שחקן טוב מאסנסיו ואיסקו.

בשום עולם הוא לא שחקן טוב יותר מאיסקו, לא בשיאו והיום כשהוא סמרטוט רצפה בטוח לא.
אנחנו מדברים על שחקנים לא מוכחים מליגות החלשות. לוזאנו נניח. אתה יודע בודאות שהוא נותן העונה תפוקה גבוהה מאסנסיו, שנמצא פה כבר שנתיים? זה אפילו לא עניין של לתת צ’אנס ולראות מה יקרה. אסנסיו שיחק כמעט 100 משחקים בשנתיים האחרונות, זה שהוא לא הפך לניימאר לא אומר שהוא באותה שורה עם צעירי העולם מצרפת ופורטוגל. אם היה שחקן צעיר כמו אסנסיו במקום אחר שנתן כאלה הופעות בליגת האלופות כולם פה היו מריירים. צריך פרופורציות לשני הכיוונים.

שיתן 25 ובנזמה יתן 10. המספרים שלי הרי מוגזמים.

די מאריה מן הסתם שחקן שונה לחלוטין מאיסקו. אולי מתגעגעים לפונקציה של שחקן שעושה בלאגן, אבל למוח שלו אף אחד לא מתגעגע