דבר התקשורת :: Rueda de prensa

זו אותה המילה, רק באנדלוסיה זה מבוטא pisha ורק שם משתמשים בזה בתור dude. בשאר המקומות זה אכן מעולם התוכן של איברי המין (רמז: בן רייכרט וגיא מלמד)

קצת חדשות:

• המועדון הציע לכריסטיאנו רונאלדו חוזה בסיס של 25 מיליון יורו לעונה ויחד עם מענקים שונים כמו זכייה בצ’מפיונס, אליפות ספרד, כדור הזהב, הפיצ’יצ’י ועוד - הוא יכול לעבור את רף 30 מיליון היורו ולהגיע עד ל-32.5 מיליון יורו[דיווח של רדיו Cope]. הכתב אומר שם שהמצב בין ריאל וכריסטיאנו בעייתי אבל לא בלתי-הפיך, כותב שכריסטיאנו הבין שטעה בהתבטאות שלו אחרי הגמר בקייב, ושזה לא רק עניין של כסף אלא שאפילו לא נפגשו עם סוכנו.
  • ריאל מדריד רוצה לסיים את סאגת המאמן עד ליום חמישי, קרי תחילת המונדיאל, כך לפי ה-AS, רק אין ספק שהדברים הולכים לא לפי התוכניות.
  • רוברטו קרלוס בראיון:“אני חושב שמוטב עכשיו שזידאן ינוחו והאוהדים והשאר יודו לו על ההצלחה האדירה שלו במועדון. בהמשך הוא יצבור כוחות ועוד יחזור לריאל מדריד, צריך לכבד את החלטתו”.

image

דני קרבחאל התראיין לתוכנית ‘אל טרנזיסטור’ של הרדיו Onda Cero וסיפר על גמר ליגת האלופות, על הקשר המיוחד עם לופטגי וכן על דבריו שהוצאו מהקשרם נגד איראן.

ראמוס והשופט מאורוגוואי. “התלוננו רק על בזבוזי הזמן של האיראנים ולא על אגרסיביות או עבירות. במהלך המשחק הוא לא אמר לנו כלום ולא התייחס, ואז בהפסקה ראמוס זרק לו - 'אני יודע שאתה אורוגוואי, אתה לא רוצה אותנו כיריבים בשלב שמינית הגמר, אבל בכדורגל אסור לעצור את המשחק כל הזמן”.

הביקורת על איראן. “מה שאמרתי זו דעתי האישית, מותר לי. יריב יכול לשחק הגנתי, לנעול את ההגנה, להקשות ולהיות אגרסיבי. אבל לזרוק את עצמו על הריצפה וכל הזמן ליפול? השוער מזייף מגע עם דייגו קוסטה? אלה דברים שלא מוסיפים כבוד לכדורגל, זה לא כדורגל. הם עשו משחק טוב אבל היו חלקים מעצבנים”.

הפציעה בגמר ליגת האלופות. “ביום הגמר היו לי רגשות קשים. הייתה סבירות גבוהה שאחמיץ את גביע העולם והיה קשה לי ליהנות מהרגע ולחגוג במאה אחוז את ההיסטוריה שהקבוצה שלנו עשתה. ניסיתי להיות אופטימי ולחכות לבדיקות לפני שאני אהיה נסער לחלוטין. במהלך הגמר היה לי קשה כי שלושה שבועות קודם לכן נפצעתי הרי ועבדתי קשה מאוד כדי להגיע לגמר ולשחק טוב. נכנסתי לחדר ההלבשה ובכיתי. אבל הכי חשוב שזכינו בגביע ה-13 ושימחנו את כל המדרידיסטאס. לא הלכתי לחגיגה בסיבלס כי הרגליים שלי כאבו, אבל בברנבאו חגגתי ונהנתי מכל רגע עם האוהדים”.

לופטגי התקשר. “במחצית של הגמר בקייב לופטגי התקשר אליי ולא חיכה. הוא שאל איך אני מרגיש ואמר לי להיות רגוע, אני והוא נחכה לתוצאות. כאשר נבדקתי והגיעו התוצאות שהן עניין של 2-3 שבועות של פציעה, לופטגי אמר לי לא לדאוג. ‘אם לא תהיה מוכן למשחק הראשון - תוכל לשחק במשחק השני, אתה איתנו, אתה חלק מהנבחרת’”.

פיטורי לופטגי. “זו הייתה הרגשה מוזרה, נשיא ההתאחדות קיבל את ההחלטה. אנחנו יכולים להתבאס, וכך היה, כולנו היינו מאוחדים ואהבנו את המאמן, אבל אנחנו חייבים לכבד את ההחלטה. הכי חשוב לנו לזכות בגביע העולם”. קרבחאל הוסיף שהיירו היה המתאים לרשת את תפקידו בסיטואציה.
המגן ממשיך - “לופטגי הוא המאמן הכי טוב שהיה לי איי-פעם, אנחנו חולקים את אותה הסתכלות על כדורגל, הוא נותן לך ביטחון וכל שחקן מפיק את המירב, אני חייב לו”.

איך הוא גילה על כך שלופטגי ייאמן את ריאל. “גיליתי את זה כמו הרוב רק כשהמאמן אמר לנו בחדר ההלבשה אבל אני חייב להגיד שיום לפניכן הקפטן ראמוס שיתף אותי בכך שיש שמועות חזקות, אבל עדיף שזה לא ייצא החוצה. ואז לופטגי סיפר לנו. בירכתי אותו והתרגשתי עבורו כמו יתר השחקנים אבל היה לנו ברור שחושבים רק על המונדיאל. ג’ורדי אלבה אמר בצחוק ‘בטח אתם מרוצים’, וזהו, שאר החברים לקבוצה צחקו”.

מארקה: נאצ’ו ‘קופץ כיתה’ ושכרו יגיע עד לאיזור הארבעה מיליון יורו לעונה, כאות הערכה מהמועדון על ההתקדמות וההתמדה שלו, והעונה הטובה בקריירה שלו עם 42 משחקים.

חוץ מהתארים העוצמתיים וכל ההיסטוריה, בגלל דברים כאלה אני גם אוהב את המועדון הזה שיודע להעריך ואף לפנק, את היוזמה הזו. וכשכיניתי את נאצ’ו לפני שנתיים כבר ‘הבלם הרביעי הטוב בעולם’, אנשים דפוקים חשבו שאני חושב שהוא הרביעי הכי טוב, כלומר אחרי ראמוס, פפה, ואראן, קייליני ובונוצ’י או בסדר הזה. אני התכוונתי שאין לאף קבוצה בעולם בלם שהוא רביעי בהיררכיה ויש לו את היכולת, הלב והורסטיליות של נאצ’ו.

כמה עדכונים :

ראשית, אולי דבר טוב אחד יצא מהמונדיאל - נראה את ריאל מדריד במלוא הדרה כבר בסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו ב-15 באוגוסט. עשרה מתוך 15 המדרידיסטאס שהשתתפו במונדיאל כבר בבית. מי לא? הברזילאים קאסמירו ומרסלו שישחקו היום, ואראן עם צרפת והצמד-חמד בנבחרת קרואטיה - מודריץ’ וקובאצ’יץ’. תמיד השחקנים שמגיעים לשלבי ההכרעה במונדיאל - מצטרפים לקדם העונה באיחור. ריאל מדריד תקווה שגם לא יהיו פציעות. בואו נלך אחורה לסופר-קאפ האירופי ב-2016, נגד סביליה, הנה ההרכב שפתח. מודריץ’ רק עלה מהספסל, בנזמה היה פצוע, כריסטיאנו גם כן זכר לגמר היורו ובייל שהגיע לחצי גמר היורו גם כן התחיל את הפרה-טמפורדה ממש באיחור.

שנית, במארקה כתבו על ‘החיים הקשים בגלקסיה’ של ריאל מדריד, ועל כך שמרקו אסנסיו, גארת’ בייל ומאתיה קובצא’יץ’, עליו כבר שמעתם - יחפשו את הדרך החוצה כדי לקבל יותר הזדמנויות.

ב-AS כתבו על עתידו של כריסטיאנו שלוט בערפל, זהו-זה, הוא יצא לחופשה פרטית אחרי שהודח מהמונדיאל כשעתידו לא ברור והוא שומר על שתיקה בנושא. הוא סיים עונה תובענית וקשה עם 55 משחקים ו-4585 דקות.

בימים האחרונים היו פרסומים שגוטי במשא-ומתן עם בשיקטאש, הקבוצה אצלה שיחק לפני הפרישה כזכור, כך שלא בטוח שימשיך בריאל מדריד.

3 תגובות אוחדו לנושא קיים: דיון ההעברות והפנטזיות :: קורטואה והזאר על הכוונת

כותרות העיתונים הבוקר

שער המארקה:

’סופר-מבחן’| על רקע התמונה של קארים בנזמה וגארת’ בייל, שבוודאי יהיו בקבוצה וגם יפתחו בהרכב - נכתב שהסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו מדריד ב-15 באוגוסט הוא המבחן הגדול של הקבוצה וייתכן שלפיו יהיו שינויים בסגל. אם ריאל תזכה בתואר ותשחק טוב - ייתכן ולא יגיע רכש, ואם לא - במועדון ינסו לעבות את החלק הקדמי בשבועיים שיישארו לחלון ההעברות.

במארקה כתבו בינתיים גם על שחקן אחר שעשוי לקבל תפקיד חשוב - דני סבאיוס. כשאין רכש באופק, לופטגי רוצה להוציא את המיטב ממה שיש, והוא אוהב את הקשר המרכזי שהגיע אשתקד מבטיס וסבל מקשיים. ‘המאמן כבר הודיע לו על תפקידו החשוב בסגל בעונה הנוכחית’, כתבו במארקה. אשתקד שיחק רק 899 דקות שפזורות ב-22 הופעות וכפי שאתם זוכרים הוא גם הושפל ע"י זידאן בטעות כשעלה לשחק לחצי דקה. במארקה כתבו שאם קובא יעזוב מצבו ישתפר אפילו עוד יותר והוא יוכל למלא את החלל של מודריץ’ ואולי אפילו רלוונטי למשחק הסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו מדריד. בבטיס הוא היה מנהיג עוד לפני גיל 20, ובריאל מדריד האם זה יקרה? אין לדעת. לסבאיוס יש את תמיכת הקהל, לפחות לפי הסקרים. 52 אלף אוהדים הצביעו בסקר ו-76% בטוחים שהוא יכול להצליח בריאל מדריד.

שער ה-AS:

בייל טוב יותר ללא כריסטיאנו’| זה כבר לא סוד שהוולשי מסתמן כשחקן הבכיר ביותר לאחר עזיבתו של כריסטיאנו. ב-AS הלכו ובדקו את הסטט’ שלו במשחקים ללא כריסטיאנו ויש שיפור גדול. הרקורד של בייל בריאל מדריד עומד על 0.46 שערים בממוצע למשחק - 88 שערים ב-189 משחקים, ואילו ללא כריסטיאנו הוא פשוט הרבה יותר טוב - ממוצע הכיבושים פר משחק קופץ כמעט פי 2 - עד 0.81 שערים בממוצע למשחק - 22 שערים ב-27 משחקים וגם 21 נצחונות לריאל מדריד - 78%. כמובן שהמשחק הזכור ביותר בו בייל זהר ללא כריסטיאנו היה גמר גביע המלך בעונת הדסימה. הוא גם כבש אשתקד צמדים נגד סלטה בברנבאו ולאס-פלמאס בחוץ.

ב-AS כתבו גם על השחקנים שעשויים ליהנות מהגעתו של המאמן. דני סבאיוס שהוזכר במארקה - בהחלט שם, איסקו כמובן, עם גארת’ בייל המצב שונה ב-180 מעלות מאשר עם זינדין זידאן, וציינו גם את אסנסיו, שכן לופטגי היה זה שזימן אותו לראשונה לסגל נבחרת ספרד וגם נתן לו מספר הופעות. ואפילו חסוס ואייחו אמור לשחק יותר.

לא בטוח אם היה פה.
אלגרי מתייחס להצעה מריאל מדריד

“El máximo respeto que tengo por la Juventus y por mantener mi palabra. Fueron los argumentos que me condujeron con serenidad a rechazar la llamada del Real Madrid, del club más grande del mundo, del sueño de cualquier entrenador”

המחויבות שלי ליובה ולשמור על המילה היא שגרמה לי לדחות בשלווה את ההצעה מריאל מדריד, המועדון הגדול בעולם וחלומו של כל מאמן.

קורטואה הוצג! את הלו"ז בימים האלה אתם מכירים היטב, כולל התמונה המשפחתית והמרגשת - זו עם הגביעים: קשה לתפוס את כולם, ואני חוסך ממכם גם את הציטוטים של פלורנטינו פרס. הנה מה שהיה לקורטואה, שחתם רשמית על חוזה לשש שנים והוצג ללא מספר(כולל נשיקה לסמל) - להגיד. “הגשמתי חלום שהיה לי מאז שהייתי ילד, שיחקתי הרבה פעמים נגד ריאל מדריד ואני יודע מה המשמעות שלה. היום אני מדרידיסטה, מודה לכולם”.

טיבו קורטואה אמר - “היום אני מגשים חלום גדול מאוד כזה שהיה לי מרגע שהייתי ילד. חלמתי מילדות ללכת על כר הדשא הזה בסנטיאגו ברנבאו כשחקן ריאל מדריד. אני יודע מהי ריאל מדריד ועד כמה היא גדולה, שיחקתי נגדה לא פעם. והיום אני אחד משלכם, אני עוד מדרידיסטה, כמוני. אני אסיר תודה למועדון שהאמין בי ועבד קשה כדי להביא אותי ורוצה להצליח. גאה לעמוד בשער של המועדון”.

“קיבלתי הצעות רבות וחלקן טובות יותר מבחינה כלכלית אבל כשהבנתי שריאל מדריד רצינית לגבי לא היה לי ספק שאהיה כאן. אני רוצה גם להיות קרוב למשפחתי וילדיי וזו סיבה חשוב אבל כמובן שאניג אה להיות בריאל מדריד. זה כבוד להגיע למועדון הגדול ביותר בעולם. תמיד הערצתי את ריאל מדריד בגלל איקר קסיאס שהיו לו רפלקסים מעולים שריתקו אותי כילד ונער. הוא סבל את הלחץ והקושי בברנבאו בגיל 18 וזה ראוי להערצה”. קורטואה סיפר שכילד קיבל חולצה חתומה מאיקר קסיאס כשריאל פגשה את אנדרלכט בשנת 2002 בליגת האלופות בשלב הבתים. על החלומות - “הלוואי ואזכה עם ריאל מדריד בגביע אירופה. המועדון תמיד רוצה לשמור על הישגיות ולא רעב לרגע”.

על כושרו הנוכחי אמר - “אני בכושר מעולה אחרי המונדיאל, התאמנתי לבד בימים האחרונים ומייד אערוך את אימון הבכורה שלי עם הקבוצה, ואם המאמן יבחר בי בסופר-קופה נגד אתלטיקו מדריד - אשמח, זה יהיה משחק מרגש מאוד עבורי”. השוער התנצל על שירה בגנותה של ריאל מדריד בעבר ואמר שהיה ילד צעיר ועשה שטויות ושהוא רוכש כבוד לאתלטיקו מדריד אבל כעת הוא כאן. הוא ביקש להודות לאוהדי צ’לסי ולמועדון על ארבע שנים יפות. על אדן האזרד - “הוא שחקן נפלא והלוואי ויגיע לריאל מדריד ביום מן הימים ושוב נשתף פעולה”.

קורטואה נשאל לגבי קיילור נאבאס והתחרות ואמר - “אני ביחסים טובים תמיד עם כל חבריי לקבוצה וכך גם השוערים האחרים. כשהגעתי לצ’לסי צ’ך היה השוער הבכיר ואנחנו חברים. קיילור שוער נהדר, היווה משקל חשוב וסייע לריאל מדריד לזכות בתארים האחרונים שלה. אני בא כדי לתרום לקבוצה את האיכויות שלי. אף-אחד לא הבטיח לי מקום בהרכב, גם בצ’לסי התחרתי בצ’ך וכעת זה יהיה שוב”. עוד הוסיף - “אני חוזר לליגה הספרדית יותר מנוסה עם יותר שרירים פיזיים ומנטאליים, השתפרתי ויש לי עוד שנים רבות”.

גוטי מגיב לסטורי של גריזמן, בתרגום חופשי:
״ראמוס, אלוף אירופה 4 פעמים, ישים לך כתר על הראש עבור הסופר קופה שקוסטה לקח בשבילך ושבה אתה הוחלפת בדקה 57. ממש. לך תאכל קוראסונים״

⁦❤️⁩

https://twitter.com/David_Guti/status/1030009446297231362

תגובה ענקית אבל זה לא גוטי האמיתי אלא סתם אוהד.

צודק, יצאתי לופטגי.

האזנתי זה עתה לשני החלקים של הפודקאסט (המעולה) של גרהם האנטר עם פול קלמנט, מי ששימש עוזרו של קרלו בשתי העונות שלו אצלנו (למעשה הלך איתו מאז תקופתו בצ׳לסי).

פרטים מעניינים על תפקידו בכוח, איך התנהלה שגרת האימונים בקבוצה, די מאריה, רונאלדו, באיירן (הידעת? הבעיטה השטוחה של רונאלדו בחצי גמר היא למעשה תוצאה של הכנה), אנצ׳לוטי, ליסבון, איקר, ארבלואה ועוד. כולל סקופ מסעיר על כך שלזידאן כבר אז הייתה וונדרפול ריליישנשיפ עם מיצי.

יש דרך להאזין לזה? זה אומר permission denied

נסה את זה:

מרקו אסנסיו ונאצ’ו התראיינו למגזין אופנה GQ, אבל תתפלאו - דיברו שם על הרבה כדורגל. הראיון המלא - באתר שלנו, והנה כמה נק’ עיקריות:

אסנסיו מספר שהוא מבסוט מהציפיות הגבוהות שיש ממנו ומקווה שזה רק ימשיך כך והוא רוצה לתקוע יתד בהרכב של ריאל מדריד והנבחרת, מחמיא ללופטגי ולגבי ההתקפה אומר - “אני יכול לשחק בכל עמדה אבל חשוב לי לקבל חופש לנוע מהאגף למרכז ולהצטרף לרחבה”. הוא אמנם הבקיע בגמר צ’מפיונס והפגיז בסופר-קופה הספרדי מול בארסה שני גולאסוס אבל כשמתבקש לבחור את השער המועדף עליו הוא בוחר בגולאסו נגד סביליה בסופר-קאפ האירופי ב-2016, משחק הבכורה שלו בריאל. עוד הוא מחמיא ללופטגי, ושלושת האנשים המשמעותיים עבורו - אביו, אחיו וסוכנו[אמו נפטרה].

נאצ’ו עם גולת הכותרת - חולם לפרוש בריאל מדריד. “בקריירה של כל ספורטאי יש שלב בו הוא לא משחק ואתה רוצה לעשות יותר, אבל למרבה המזל התקופה שלי בריאל מדריד מדהימה, השנים האחרונות מוצלחות מאוד הן ברמה האישית והן ברמה הקבוצתית. אין לי מקום טוב יותר מאשר ריאל מדריד. אני רוצה לסיים כאן את הקריירה, בבית שלי, בריאל מדריד”. על נבחרת ספרד - “אני רוצה להיפטר מהקוץ של גביע העולם האחרון ולזכות בטורניר גדול עם ספרד, כבר ביורו הקרוב”. הוא מתייחס גם לעזיבת זידאן וכריסטיאנו ואומר שהמועדון יתרגל לכך.

ועוד, אם מעניין אתכם - דיבורים על כך שמרקוס יורנטה ממש לא משכנע את לופטגי ושהוא בדרך החוצה והזכירו עוד קשרים אחוריים שלא הצליחו להיכנס לנעלי צ’אבי אלונסו - כולם חוץ מקאסמירו: ייראמדני, לוקאס סילבה, נוראי שאהין ועוד.

כשמריאנו מנשק את הסמל כמו בתמונה למעלה זה באמת אמיתי בניגוד למנהג של שחקני הרכש. אפשר היה לשמוע במסיבת העיתונאים עד כמה הוא מתרגש ולראות כמה הוא מתקשה לדבר| גם התמונה עם גביעי אירופה תמיד מרגשת - צריך ארון חדש| לעומת זאת, לחלק, ואני ביניהם - תהיה בעייה עם החולצה מס’ 7. הכתבה המלאה באתר

פלורנטינו: “תמיד אנחנו נרגשים להודיע על החתמה של שחקן רכש חדש והצגתו במדים של ריאל מדריד, אך הפעם מדובר ביום מיוחד אפילו יותר, זו שמחה גדולה ומיוחדת. מריאנו הוא שחקן שלנו, עם ה-DNA של ריאל מדריד. ששיחק בכל הקבוצות הצעירות וגם בקבוצה הבוגרת - והוא חוזר אלינו. הוא מכיר את הערכים שלנו, הוא מכניס בנו הרבה תקווה”.
מריאנו: “היום הוא יום מיוחד מאוד עבורי, אני חוזר הביתה ונותר לי רק להגיד תודה. תודה למועדון, לנשיא, למאמן, לכל מי שנתן לי הזדמנות ללבוש שוב את החולצה הזו ולהיות חלק מהמועדון הכי טוב בעולם. תודה למשפחה שלי ולכל האנשים שעזרו לי. אני הולך להשאיר את הלב במגרש, אשקיע עד הסוף כדי לעזור לקבוצה. אני מקווה שהקהל יהיה גאה בי ובקבוצה ושנמשיך לעשות היסטוריה”.

לאחר-מכן החלוץ התראיין לכלי התקשורת. “זה היום המאושר בחיי, זה חלום להיות כאן שוב”. “לופטגי התקשר אליי ואמר לי שהוא ישמח אם אחזור”. על חולצה מס’ 7 - “זה מספר מאוד משמעותי, אני יודע, וזו גאווה עצומה שהוא שלי, אגדות לבשו אותו, אבל המס’ הוא לא הכי חשוב אלא האתגר להצליח כאן”. “לריאל מדריד אתה לא יכול להגיד ‘לא’”, אמר החלוץ והיום הסביר - “זה מועדון החלומות שלי, היא בנתה אותי, ברור שאחזור”, וכשנשאל במה השתפר - “בהכל, גם כאדם בוגר. מקווה לעזור לקבוצה”. היו לו מילים חמות לליון ‘תמיד בליבי’ והוא הודה גם לסביליה שהבינה את הסיטואציה.

קצת תגובות מאתמול:

image

לופטגי מבסוט על 3 מ-3 בליגה. לאחר המשחק אמר:“אנחנו בוטחים בכל השוערים שלנו, יש לנו תוכנית. אני מרוצה מהמשחק, היינו מצוינים נגד יריבה חזקה והשגנו ניצחון טוב. למה שלא נראה את בנזמה כובש העונה 30 שערים? זה יכול לקרות”.
קורטואה:“אני וקיילור מסתדרים מצוין, העיתונות זו שמנסה להמציא מחלוקות. הגעתי מאוחר לקבוצה ולא היה קל להיכנס לעניינים. לופטגי שוחח איתי ואמר לי אתמול שאפתח בשער. בקבוצה הטובה בעולם יש תחרות בכל עמדה”.
אמיליו בוטראגיניו:“אנחנו בבירור בעד ה-VAR. המשחק היה טוב, הדינמיקה של הקבוצה טובה. בנזמה מציג שיתוף פעולה טוב עם השחקנים גם כשהוא לא מבקיע והיום הוא כבש צמד נהדר. ראמוס פנדליסט קר-רוח ואנחנו בוטחים בו אבל יש עוד אפשרויות”.
הקפטן ראמוס:“קורטואה שוער גדול ועל כך אין ויכוח אבל אסור לשכוח את העונות הגדולות של קיילור נאבאס. כשיש שינוי גדול בקבוצה זה מביא למוטיבצייה ואנחנו לומדים דברים חדשים”.

שימו לב, המס’ הנוסף: ריאל שברה את שיא המסירות שלה בליגה אתמול עם 798 מסירות(מאז שהחלו לבדוק את העניין). במשחק נגד קאשימה ב-2016/17 בגמר אליפות העולם למועדונים, היא רשמה 882 מסירות.

כמוכן, קארים בנזמה נמצא בכותרות. לופטגי אמר עליו - “למה שלא יכבוש 30-40 שערים העונה? הוא מסוגל לזה”. קיבל את הציון הכי גבוה במארקה וב-AS - שלושה כוכבים. שימו לב שבשנה שעברה רק במחזור ה-24 הוא הגיע לארבעה שערי ליגה ובכל העונה שעברה כבש חמישה. המשחק אתמול היה ה-26 שלו בליגה בו הוא כובש צמד ומעלה. כמוכן, בנזמה עם רקורד יפה - כבש נגד כל קבוצות הליגה מולן שיחק - 33 בסה"כ, והוא יקווה למצוא את הרשת גם נגד הואסקה, היריבה היחידה בליגה מולה לא שיחק, וזה יקרה לקראת סיום הסיבוב. בכתבה מצורף “דו"ח בנזמה” - כבש כבש נגד כל אחת. היריבה המועדפת עליו - גראנדה, מולה הבקיע עשרה שערים.

לופטגי:"הבלאגן בנבחרת? הייתי עושה זאת שוב, אני לא מתחרט על שום דבר"

רגע אחרי שהשחקנים כבר התפזרו למשימות הלאומיות, המאמן ז’ולן לופטגי התראיין בתוכנית ‘אל-טרנזיסטור’ של Onda Cero ולמרות העוול שנעשה לו בנבחרת הוא נשמע מבסוט מהחיים ואומר את הציטוט שבכותרת. בשער המארקה מטה קיבצו את העניין - “אני אוהב מאוד את סגל השחקנים הזה”| “הייתי חוזר על מה שקרה עם הנבחרת - שוב”| על כריסטיאנו - “שוחחנו והבנתי שהוא רוצה לעזוב וכיבדתי את החלטתו וגם את הבחירה של ההנהלה להקל עליו”.

האם זה היה שווה את הבלאגן בנבחרת? “לא(כמובן שלא ציפיתי שאלה יהיו ההשלכות), אבל החלטתי משהו והייתי עושה את זה שוב, עשיתי את זה בצורה כנה ואני לא מתחרט על שום דבר”.

השינוי בריאל מדריד מאז שעזב אותה כשחקן. “ריאל מדריד צמחה וגדלה הרבה, היא תמיד הייתה הכי גדולה עם הכי הרבה תארים אבל זו הקבוצה הגדולה ביותר במאה ה-20 והיא רוצה להמשיך לעשות את זה גם במאה ה-21. הגעתי לריאל בגיל 18 ועזבתי בגיל 24. צברתי כאן את הניסיון הכי טוב שיכול להיות וזה מרגש לחזור לכאן כעת כמאמן”.

ההבדלים מיום ליום. “בסופו של דבר האחריות שלך היא לבנות ולהוביל קבוצה מנצחת. היום-יום הוא תובעני וקשה עבור מאמן אבל זה בסדר”.

יום שלישי בניון(פורום המאמנים). “זה מפגש שנתי ואני מוזמן, הייתי שם גם כמאמן פורטו כשהגענו לרבע גמר ליגת האלופות, זה נחמד אבל לא מייחס לזה יותר מדי חשיבות”.

זה כאב בטן לחשוב על הנבחרת? “בכלל לא, אני שמח לאמן את ריאל מדריד, יש לנו אתגר יקר ומטרה גדולה, אני מצפה לראות ספרד טובה אצל לואיס ארגוניס ותמיד אהיה אוהד ותומך שלה. אבל זה השלב הקודם בחיים שלי ואני מתמקד בהווה. אני מרוצה ממה שעשיתי בנבחרת ומה שקרה - קרה”.

פיטורים כואבים ולא צפויים. “זה קרה ככה, ברור שזה פגע בי, אבל זה לא יכול להשתנות, אני לא מסתכל לאחור והסברתי את זה בהצגתי כמאמן ריאל מדריד. אני עדיין מרגיש ככה אבל זה לא חשוב. אני מתעקש שעשיתי את הדבר הנכון - אמרתי ‘כן’ לריאל מדריד וכל אחד היה עושה כמוני. הייתי עושה זאת שוב”.

“אני לא רוצה לחזור ולהסביר מה קרה כל יום(המשא-ומתן והחתימה המהירה), הדף הזה סגור. כל אחד מחזיק בדעתו וזה בסדר. הודיתי לכל האנשים שעזרו לי בנבחרת ולא רק לשחקנים, אני מסתכל על זה כמשהו שלא היה יכול להשתנות כמה שהייתי רוצה. אתה לא יכול לשלוט במה שאומרים(האם האשימו את ריאל בכישלון הנבחרת). נק’ המבט שלי היא להגן על ריאל מדריד. היינו אחראיים ועשינו את זה בצורה הכי טובה”.

השחקנים. “עשינו הכל מהר, השחקנים ידעו מה שהם היו צריכים לדעת, הייתי הוגן איתם, הם הופתעו אבל התרכזו והתמקדו אך ורק במשחקי המונדיאל וכך גם אני, אני לא רוצה לדבר על זה כי זו הפרטיות של השחקנים. אי-אפשר להגיד ‘לא’ לריאל מדריד”. “כמו בכל פרידה זה היה קשה, נפרדתי מכל שחקן בצורה אישית ואמרתי לו כמה דברים, זה היה מצב בלתי-צפוי”.

השיחה עם היירו. “אתה לוקח אותי חודשיים אחורה בחזרה ואני מעדיף שלו. אני לא אגיד דברים שאני לא רוצה לומר ולא רוצה לחשוף. אני לא כאן כדי להוכיח משהו למישהו, אני כאן כדי להצליח עם ריאל מדריד, זה האתגר הכי גדול שלי”.

המונדיאל. “ראיתי אותו במקומות שונים. בבית שלי, בחופשה אישית עם אשתי מחוץ לספרד ועוד ועוד. תמכתי בנבחרת כמובן כמו אוהד וראיתי את כל המשחקים”. לופטגי נשאל בערך מה היה עושה אחרת ואמר שזה לא משנה בכלל ושבגביע העולם כל משחק חשוב ויש תמיד רגעים קשים.

הצגתו כמאמן ריאל כשגביע העולם משוחק. “אין בי שום תחושה של טינה. צריך להבדל בין הרגשות לבין העובדה שעשינו הכל בכבוד. זה היה מצב מסובך ולכן דמעתי”.

קדם העונה. “הייתי נלהב להכיר את כל השחקנים לעומק, כמובן שהיה קשה להנחיל יסודות כשמרבית השחקנים עדיין בחופשה. היו 15 שחקנים שלא היו במונדיאל והחלו את ההכנה קצת מוקדם וכמובן צעירים. מי שכן היה שידר הרבה עוצמה”.

סגנון חדש. “בכל התחלה חדשה דבר ראשון אתה מנסה להעביר את מה שאתה רוצה, ולהתקרב לשחקנים. ניסיתי להסביר לשחקנים את תפיסתי לכדורגל. גם אני מתאים את עצמי לשחקנים ברגעים מסוימים. יש שחקנים רבים שהיו איתי בנבחרת וזה יתרון. כמובן שאני לא משנה הכל”.

כריסטיאנו רונאלדו. “דיברתי איתו כבר בהתחלה, היו שמועות. כשהבנתי שהוא נחוש לעזוב והמועדון מקל עליו כאות תודה ונותן לו לפרוש כנפיים - כיבדתי אותו, איחלתי לו בהצלחה וזו החלטה יפה של המועדון, והאתגר החל”.

הרכש. “אני מתמקד במי שיש, כבר אמרתי, אני מאוד מרוצה מהסגל, אני אוהב את השחקנים שלי, יש לנו שחקנים טובים מאוד בכל עמדה ונוכל להתמודד על כל התארים. אני אוהב את בייל, בנזמה, אסנסיו, איסקו, לא אציין את כולם. האחרים ראויים לכבוד”. “הגעתי מאוד אופטימי, הגישה של השחקנים הייתי פנטסטית וגם ביצועים גבוהים מצד הצעירים”.

ניימאר או אמבפה. “לא רוצה לדבר על שחקנים מקבוצות אחרות, זה לא מוסרי בעיניי ומה זה חשוב? ברור שהם שחקנים גדולים וכיף לצפות בהם”.

קורטואה, קיילור והשוערים. “כמובן שהיה לי ‘סיי’ בהחתמתו, אני מכיר אותו, הוא שוער פנטסטי שעשה מונדיאל גדול, אני שמח על כך שהוא איתנו”. על הופעת הבכורה שלו שהתעכבה - “הרגע מגיע בזמנו, כאשר אנחנו מוכנים, אנחנו לא מתייחסים לרעשים שבחוץ. ברור שאני מדבר עם השוערים לבד, בשיחות פרטיות וזה לא ייצא החוצה. לא אמרתי ששוער אחד ישחק בליגה ואחד בצ’מפיונס. אבל כל השוערים ישחקו העונה. התחרות קשה ואנחנו מאמינים בכולם”.

הגמר נגד אתלטיקו. “כשאתה מפסיד אתה עצוב מאוד, ידענו שעשינו את הדברים נכון אבל לא הצלחנו לנצח, לא הבנו את השגיאות בהגנה. בירכנו את אתלטיקו ורצינו לצאת לדרך חדשה כבר במשחק הליגה. היו רגעים טובים במשחק הזה”.

מודריץ’ ו-ואראן. “צריך להיות אחראי. יש לנו סגל גדול ויכולתי שלא להשתמש בהם או יותר נכון לשלב אותם בעדינות. הם לא ביקשו ממני הסברים וככה זה צריך להיות. אני מאמין בכל השחקנים, אחרת לא הייתי משאיר אותם כאן, גם מי שלא שיחק עוד ישחק”.

מרסלו והחילוף. “זו החלטה שלקחתי באותו הרגע לאור הנסיבות, הוא נשאר מחויך לחלוטין, לא שאל אותי מה הסיבה ועשה שבוע אימונים פנטסטי. גם התקפית הוא היה טוב באותו משחק, כמו תמיד”.

מריאנו. “דיברתי איתו לפני שהוא הגיע, הוא היה נרגש לחזור הביתה. אנחנו יודעים שהוא יעזור לנו הרבה. הוא מכיר את ריאל מדריד ואת השאיפות והציפיות שלה. דיברנו מקצועית”.

ויניסיוס. “אני צופה בקסטיליה באופן קבוע, בלי קשר אליו. זה המקום בו ויניסיוס מתאים כרגע. הוא עשה הופעת בכורה נהדרת. לא ירדתי לחדר ההלבשה, זה לא מתפקידי שם. הוא ילד בן 18 שעלה 45 מיליון יורו, הכישרון שלו פורץ החוצה לאט-לאט. המועדון יחבק אותו וייתן לו את כל הזמן שבעולם. הוא ימשיך להסתגל לריאל מדריד ולכדורגל האירופי. זה לא חכם בכלל לשחק איתו כבר עכשיו. לא מצאתי את הזמן הנכון לשלב אותו בקבוצה הבוגרת עדיין אבל זה יקרה. אני לא יודע אם זה יקרה בצ’מפיונס”. המאמן נשאל את מי הוא מזכיר לו ואמר - “הוא שחקו קו שמאל, מהיר מאוד, חזק מנטאלית ועם טכניקה”.

הנשיא פרס. “כשזה מסתדר אז אנחנו משוחחים, אני יותר בקשר עם המנכל חוסה אנחל. המבנה של ריאל מדריד ברור ומאורגן היטב. פלורנטינו לדעתי מרוצה ממה שהוא רואה, אנחנו באותו הראש”.

התחלת העונה. “התחלנו טוב גם מבחינת התוצאות וגם מבחינת הכדורגל אבל אחרי הפגרה יש לנו שלושה שבועות אינטנסיביים מאוד עם חמישה משחקים, התחלת הצ’מפיונס ולו"ז קשה בליגה. אני מרוצה שהשגנו 9 נק’. הקבוצה מתחברת וצוברת ביטחון”.

ולנסיה, אתלטיקו וסביליה פתחו את העונה לא טוב. “לא ניתן להסיק מסקנות גדולות, זו התחלה. זו הליגה החזקה באירופה. הליגה תהיה קשה כבכל שנה”.

גביע המלך. “ריאל מדריד תתייחס לגביע ברצינות ללא ספק, אנחנו רוצים לזכות בכל התארים, וגם בגביע המלך כמובן”.

ה-VAR. “אני חושב שעדיין לומדים אותו, הוא בא לשפר את הכדורגל בסופו של דבר ואנחנו צריכים גם כן להתרגל אליו. אני חושב שזה בסדר”.

התקשורת. “אני ביחסים טובים עם העיתונות, אני מאמין בזה. אם אתה נופל וגם אם אתה מנצח - תמיד צריך להתייחס בכבוד. אני יודע שאני אשפט רק על פי תוצאות וזה מקובל עליי. ויחד עם זאת - אני מתרכז באימון ולא בעיתונות”.

הפילוסופיה של המועדון. “השם ריאל מדריד הוא חזק מכל דבר, אנחנו אגרוף אחד ולא נפרדים לרגע אחד מהשני. מנצחים כקבוצה ומפסידים כקבוצה”.

הליגה והצ’מפיונס. “אנחנו אוהבים את כל התחרויות וריאל מדריד רוצה לזכות בהכל, כבר אמרתי. אין ספק שהליגה חשובה והיא ריצה ארוכה. אני חושב על הכל בראש ומביט קדימה, הליגה היא תחרות ארוכה של עשרה חודשים וצריך להתכונן לכל תרחיש. יהיו רגעים קשים. כמובן שהקבוצה גאה על ההצלחה הכבירה בליגת האלופות בשנים האחרונות”.

משחקים בארה"ב. “זה נשמע מוזר מאוד, בלי להתייחס לנושא הכלכלי, אני מעדיף שריאל מדריד לא תטוס לשם אבל אם נצטרך ללכת אז נלך”.

הציטוט של מסי(ריאל נחלשה בלי כריסטיאנו) - “אני מכבד את דעתו אבל משוכנע שכל קבוצה הייתה רוצה את השחקנים שלנו. אני לא אתייחס לזה”.

תואר ה-The Best. “הייתי נותן אותו למודריץ’, זה ברור מאוד, ככה זה צריך להיות ואנחנו נקווה בשבילו שהוא יבחר”.

מגן שמאלי. "אנחנו שמחים שיש את נאצ’ו, הוא ברכה. רגולין נראה נהדר בקדם העונה ולכן הוא קודם לקבוצה הבוגרת, אנחנו יודעים שהוא יהיה שחקן גדול.

נטישת הטוויטר. “מעולם לא הייתי פעיל מדי ברשתות החברתיות. לא הרגשתי שם בנוח. אני חושב שצריך להתרכז בדברים אחרים”.

במארקה הכריזו ש ריאל מדריד לומדת להסתדרת ללא כריסטיאנו ועשו חלוקה גסה לגבי כל אחד שמכסה את היעדרותו, למרות שהחודש שבפתח מאוד-מאוד קשה:

• קארים בנזמה: הפ’יצ’יצ’י לבינתיים, הקפטן השלישי אחרי ראמוס ומרסלו וגם זה שעולה אחרון לכר הדשא.
  • גארת’ בייל: הכוכב הראשי בהצגה, מרגיש בטוח בעצמו, רוב הכדורים הולכים אליו במהלך המשחק והוא הכתובת.
  • סרחיו ראמוס: תמיד אמר שהוא ‘בלם עם נפש של חלוץ’, כרגע הוא הפנדליסט והוא שמח לשפר את הביצועים שלו.
  • מרקו אסנסיו: נהנה ממקום בהרכב במקומו ומשום שלא הגיע כוכב לחלק ההתקפי, הוא משחק על המשבצת בצד.
  • לוקה מודריץ’: תמיד היה חשוב לריאל שיהיה שחקן שקוטף את כדור הזהב והפרסים האישיים והוא המועמד.
  • מריאנו: זה קצת קוריוז כמובן אבל הוא היורש של חולצה מס’ 7 האגדית שגם היא נמכרת בחנות המועדון.

רפאל ואראן(צרפת ניצחה את הולנד 2:1 כשהציגה את גביע העולם לראווה ולגאווה מול הקהל), טוני קרוס וגארת’ בייל(ענד את סרט הקפטן בהפסד של ווילס) הם הראשונים לחזור לולדבבאס ממשחקי הנבחרות, ואל תשכחו שקיילור נאבאס, מרסלו,מריאנו וכמובן בנזמה - לא זומנו.

אפרופו בנזמה, ב-AS העלו תמונה שלו עם כרס מהעבר וזכר לציטוט של מוריניו על חתול. כעת כתבו שהחתול הפך לפנתר ובקדם העונה הנוכחית בנזמה לקח את עצמו בידיים, עבד יותר קשה מעולם והגיע סוף-סוף למשקל אידיאלי

מעבר לכך כתבו במארקה - הזמן שלהם: הזמן של שחקני הרכש . קורטואה כבר ערך פרמיירה בריאל במשחק נגד לגאנס בברנבאו, אבל מריאנו לא נכלל בסגל, אודריוסולה בחלק מהזמן היה פצוע וברור שקרבחאל ששיחק את כל הדקות - זקוק גם לרענון כדי לשמור עליו בחודש הזה, ואפילו ויניסיוס שכרגע לא אמור לשחק במשחקי החוץ של קסטיליה. לופטגי עד עכשיו היה די מקובע מבחינת הסגל שלו והשתמש באותם 14 שחקנים בערך וכעת זה ישתנה.

• וקצת סרטונים: אתמול לוקה מודריץ’ חגג 33 והמועדון ערך לכבודו סרטון נאה. החבר הקרוב קובאצ’יץ’ שעזב לצ’לסי לא שכח לפרגן לו ברשתות החברתיות וכך עשה גם מרסלו. “לוקה, אתה הכי טוב ב… - נו, אתה יודע יותר טוב ממני”, כותב לו מרסלו בצחוק| וסרטון נוסף: באתר הרישמי העלו וידאו לכבוד העונה שישית של קרבחאל בקבוצה הבוגרת עם קטעים מרגשים עוד מקבוצת הילדים וכמובן המפגש עם די-סטפאנו(קרבחאל היה מנייה בטוחה כבר מההתחלה ואחד הגדולים שהיו בקסטיליה).