דבר התקשורת :: Rueda de prensa

אני חושב שכל אחד יתבצר בעמדתו בעניין הזה, אבל אולי ‘המזל’ הזה שנמצא בצ’מפיונס היה חסר במפגשים חשובים בליגה, נניח בעונת הדסימה, נניח בעונה השנייה של אנצ’לוטי(בארסה או דרבים)? אנחנו ווינרים אחושרמוטה ועדיין יש לנו בגביע המלך למשל יותר הפסדים מנצחונות בגמרים, כולל אחד מול דפור בדיוק בחגיגות המאה להיווסדות המועדון(6 במרץ 2002), במשחק שבכוונה שוחק בסנטיאגו ברנבאו.

מסכים לחלוטין שאנחנו לא עקביים מספיק לא בעונה כולה ולא במשחק נקודתי, לא דומיננטיים כמו שאנחנו צריכים וכמו שהייתי רוצה לראות ומוכן לקבל את זה שאני רואה את עידן הגלאקטיקוס במשקפיים ורודות מאחרים.

אבל שוב, דעתי האישית: לא רואה חריגה יוצאת דופן בהצלחה של ריאל מדריד או היכולת שלה כביכול לקחת משחקים בכוח. אז לקחנו גביע אחד במזל, גביע אחד יותר מקבוצה אחרת, או.קיי. גם בשנים של הסירחון בליגה היה לנו סגל מעולה לטעמי וכן שחקנים גדולים מתעוררים במאני-טיים. זה לא ליברפול 2004/05. את סיפורי הרוזנבורג והעלייה הפוקסיונרית לנוק-אאוט אני מכיר מעולה כולל שתי הרביעיות שקיבלנו מבאיירן. דיברתי על הנוק-אאוט, אבל בסדר, מכבד את זה שדעתי נפסלת.

הווינריות שמאפיינת את ריאל מדריד היא חלק בלתי נפרד מגדולה של מועדון וכנ"ל לגבי כריסטיאנו. הרי כבר סיכמנו שעבודה קשה, נחישות ורעב בנו אותו הרבה יותר מכישרון נטו, ואין בכך כל פסול. אבל אופי לבדו לא מספיק, כשם שכישרון לא. לגמד את ההישגים של ריאל מדריד ולצמצמם לתחום של מזל, אמונה, מקריות, מעשי כשפים או השד יודע מה, זה מרחיק לכת מאוד.

נכון, ריאל מדריד בדורנו לא היתה קבוצה היסטורית כמו זו של מסי, אינייסטה וצ’אבי, אבל זה גם לא הופך אותה לקבוצה בינונית שהמזל פשוט מאיר לה פנים. גם באחד ממפגני “המקריות” המדוברים ביותר, השער של ראמוס בתוספת הזמן הוא עדיין גול גדול שמשלב אופי וכישרון, ואפילו הוא הספיק רק להארכה. עדיין צריך להיות מספיק טובים כדי לנצל את הרוח שיצאה ממפרשיו של צ’ולו ולמחוץ את אתלטיקו. כנ"ל בגמר השני, כשכריסטיאנו ובייל בקושי עומדים על הרגליים ומדדים על כר הדשא, וגם בגמר מול יובה – קבוצה מצוינת שרובנו שיערו שתעשה לנו חיים קשים מאוד – אפשר להירדם 2/3 מהמשחק ולשרוד, אבל כדי להפגין חצי שעה של עליונות ולדרוס אותה צריך להיות גם קצת טובים. לא רק רעבים ועתירי מזל. בליגת האלופות יש המון מקריות וזכייה בה שונה בתכלית מזכייה בליגה, אבל זה עדיין לא טיול בפארק וצריך להתעלות ברגעים המכריעים. רק עם מושגים מעולם המיסטיקה לא לוקחים 3 גביעים ב- 4 שנים.

במיוחד בגלל שריאל מדריד לא הייתה קבוצה היסטורית כמו זו של מסי רוב הזמן, ובאופן כללי לא שונה מקצועית מבאיירן או מנ’צסטר יונייטד כשמסתכלים על ה20-25 השנים האחרונות, ההישגים שלנו מרשימים. הדיבור על דברים קוסמיים לא מגמד את ההישגים, להיפך - הוא מנסה להסביר איך אנחנו מצליחים יותר מאחרות שאינן בארסה, כי את ההצלחה שלהם בעשור האחרון קל להסביר.

איך מסבירים 6 זכיות בליגת האלופות ב19 שנה? בשליש מהשנים זכינו ובעוד שליש הגענו לחצי גמר. גם אם לוקחים את שנות ההתבזות בשמינית הגמר, אנחנו סוגרים 20 שנה רצופות של הגעה לשלב הנוקאאוט וגם זה הרבה יותר מכל מועדון אחר. לא מדובר פה בזכיה מקרית לפה או לשם.

ריאל אולי לא מראה עליונות מוחלטת כמו של ברסה או באיירן בזכיות האחרונות אך היא בהחלט טובה יותר מיריבותיה בכל הגמרים האחרונים וברוב החצאים.
וכן מנטליות היא תכונה חשובה, ושחקן יכול להיות הכי כשרוני אבל עם חרא מנטליות של קריסה בשלבי ההכרעה, אגב תראו את היגוואין, חלוץ מצוין שנופל בשלבים המכריעים.
לדעת להתעלות במאני טיים היא אחת התכונות הכי חשובות לשחקן כדורגל והיא חלק מסט היכולות שלו בדיוק כמו נגיחה או דריבל.
הרי אם לא זה ראמוס סתם עוד בלם ואינייסטה סך הכל קשר טוב. אני לא מדבר רק על השערים המכריעים אלא על איך ששחקן משחק.

האם הריבאונדר הכי טוב בקבוצת כדורסל הוא השחקן עם הכי הרבה מזל?
כמו שנאמר מזל זה משחק טוב, אפילו עונה טובה, ברגע שקבוצה מצליחה ככה כנראה שמדובר ביותר ממזל.
אגב עונת 2015 הצגנו את הכדורגל הכי טוב שהצגנו בעשור האחרון אם לא יותר, אבל עדיין יצאנו בלי כלום אז באותה עונה נשדדנו? סבלנו מחוסר מזל? פשוט לא היינו מספיק טובים בזמנים החשובים של העונה

קצת הפוגה מהדיון: כותרות העיתונים אחרי בטיס::

שער המארקה:

שער גדול’ - ריאל מדריד טובה בהתקפה ונוראית בהגנה| אסנסיו כבש צמד והוביל את ריאל מדריד והצדיק את הכללתו בהרכב| ריאל מתפוצצת עם 19 שערים בחמשת המשחקים האחרונים’| בסיקור המשחק באתר נכתב ‘ריאל מדריד הכתה חזק יותר’ ושהיא חזרה מהקבר אחרי מחצית שנייה משוגעת והצליחה לגבור על בטיס. עוד נכתב שאסנסיו הצליח ‘לדפוק על השולחן’ ועידן ה-B-B-C נגמר סופית, ושפתיחת המחצית השנייה מצד ריאל מדריד הייתה מאוד מחשמלת, כאשר ראמוס-אסנסיו-כריסטיאנו כבשו שלושה שערים בדקות 50-65.

כתבה אחרת במארקה ציינה שזו הפעם הראשונה העונה בה ריאל מדריד ירדה לפיגור במחצית, והיא ופ.ס.ז היו היחידות מחמש הליגות הגדולות שזה לא קרה להן העונה. מצד שני ריאל כמובן עשתה קאמבק נהדר וכבשה ארבעה שערים במחצית השנייה, דבר שלא קרה העונה חוץ מאז במשחק נגד דפור וה-7:1 בברנבאו, והשלימה רמונטדה שנייה תוך שבוע| מצד שני, ריאל ספגה 26 שערים ב-23 המשחקים בליגה, הנתון הרע ביותר מאז 2008/09 - בדיוק עשור, והיא שמרה על שער נקי רק פעם אחת בעשרת המשחקים האחרונים - ב-5:0 על סביליה לפני הקלאסיקו.

במארקה שוב הזכירו את הנתון על 6000 שערי הליגה של ריאל מדריד, הקבוצה היחידה בהיסטוריה שהגיעה למספרים האלה בספרד. על רקע תמונה יפה עם כל הכובשים של השערים העגולים וציינו הדרך - הזכירו שוב את המספרים. גוטי היה אחראי על השער ה-5000 לפני קצת פחות מעשור נגד נומנסיה; מודריץ’ כבש ב-2012/13 את ה-5500 שלנו בליגה והנה בא אסנסיו והתכבד בשער ה-6000 בליגה. ריאל מדריד הייתה זקוקה הפעם ל-363 משחקים בלבד כדי להגיע לאלף שערים כלומר מה-5000 ל-6000, המס’ הנמוך ביותר שלה בהיסטוריה.

עוד לפני המשחק כתבו במארקה על ‘פרארי כריסטיאנו’ והעלו גרף ענק ונכתב שכריסטיאנו זקוק לשער אחד הערב כדי להשוות את שיאו של ראול שהבקיע ב-264 משחקים שונים עבור ריאל מדריד. אז כריסטיאנו עשה את זה כמובן אתמול וכבש את השער השישי שלו נגד בטיס. ריאל שוב עמדה בסטט’ - כשכריסטיאנו כובש היא מנצחת ב-85% מהמפגשים לעומת ב-52% מהמשחקים בהם הוא לא כובש. כריסטיאנו כבש בפעם ה-147 במדי ריאל מדריד שער בודד. היו לו 74 צמדים, 36 שלושערים, חמש רביעיות ושתי חמישיות. כמוכן בגרף הציגו את הסטט’ המלאה מכל מפעל ומפעל.

שער ה-AS:

על רקע תמונה של אסנסיו חוגג את השער השני שלו והשף לוקאס מאחריו, נכתב: ‘אסנסיו היה המלך בחגיגה של שערים’| מחצית ראשונה כמעט כולה של בטיס ותגובה אדירה של ריאל מדריד לאחר-מכן| בצד המצער: מרסלו נפצע 16 ימים לפני פאריס והוא בספק גדול למשחק| בסיקור המשחק באתר נכתב: ‘Titularísimo Asensio’ - אסנסיו שחקן הרכב בלתי-מעורער, והחמיאו לו על צמד השערים ועל כך שהיה ‘הנכס החשוב ביותר’ של ריאל מדריד אתמול. הוא קיבל את הציון הגבוה ביותר של 3 כוכבים| אלפרדו רלאניו סיכם את המשחק בטור אישי: בטיס נגד ריאל מדריד= חואקין נגד אסנסיו.

בתקשורת עפים על אסנסיו: מחכה לפאריס

“אסנסיו ולוקאס תמיד ראויים ליותר(הזדמנויות\דקות - תחליטו אתם)”, כך אמר בפשטות זידאן במסיבת העיתונאים לאחר המשחק. זידאן כמובן העדיף להתמקד במאמץ הקבוצתי אבל הוסיף שהוא גאה באסנסיו על שני השערים שכבש. הקשר הספרדי כבש אתמול צמד ראשון במדי ריאל מדריד בליגה(בעונת הבכורה הבקיע צמד נגד קולטורל בגביע) והעלה את מאזנו ל-10 שערים בכל המסגרות - הכובש השני המצטיין של ריאל מדריד העונה, והשווה את שיאו מהעונה שעברה. יש לו גם נתון היסטורי - האיש שאחראי על השער ה-6000 של ריאל מדריד בליגה הספרדית. אין ספק שאסנסיו, שבישל שני שערים נגד פאריס - נהנה מכל רגע על המגרש וניצל את המערך המיוחד שבחר בו זידאן במשחק אמש. לפני שנכתוב איך התקשורת ‘עפה עליו’, הנה מה שהיה לכוכב בר המצווה לומר:

“ככל שיש תחרות גדולה יותר בקבוצה - כולנו נשתפר. אנחנו צריכים להיות מוכנים בכל רגע כשהמאמן יבחר בנו ונרצה לתת את שלנו”, אמר אסנסיו לאחר המשחק כשהוא מתחמק באלגנטיות מהשאלה על ה-B-B-C. “אני חושב שבסופו של דבר לכל מאמן יש את המחשבות שלו. אני צריך להמשיך לעבוד קשה. הוא נותן לי לשחק כשאני חושב שאני מתאים”. לאחר-מכן אסנסיו ניתח את העונה שלו. הכתב שאל אותו אם הוא חווה עונה בינונית עד לשבועיים האחרונים לאחר פתיחה מעולה, ואמר - “אני לא מסכים, העונה שלי עדיין טובה, כשאתה לא משחק ברצף קשה לך להראות דברים. אני מנסה לנצל את הדקות. עכשיו הדברים משתפרים לא רק אצלי אלא אצל כולם ואני מקווה שנמשיך בדינמיקה הטובה”.

הלחץ? “בסופו של דבר אתה במועדון הגדול ביותר בעולם, צריך לדעת לקחת את הלחץ בפרופורציות ולהשתמש בו כעוד מקור למוטיבצייה. המשחקים הגדולים הם אלה שכל שחקן חולם לשחק בהם והעבודה מתחילה במשחקים הקטנים יותר ובאימונים”. על השערים במשחק - "הגול הראשון היה די הימור, משהו אינסטנקטיבי, אני לא כובש הרבה בנגיחה. בשער השני רצתי לדני(סבאיוס) כי הוא חבר טוב. על המשחק - “הם רצו הרבה ושיחקו טוב, לא היינו משכנעים אחרי השער שלנו אבל הצלחנו לתקן את זה והשתפרנו במחצית השנייה”. אסנסיו סיכם - “אני חושב שאנחנו נמצאים בדינמיקה טובה ונעשה הכל כדי לשמור עליה”.

במארקה כתבו על אסנסיו ‘הוא כבר כאן’ ושהוא מתחיל לאט-לאט בהכנות כדי להשתלט על המקום בהרכב לקראת היום הגדול ההוא בשישה במרץ. אסנסיו הוצב כביכול בצד שמאל אבל אף אחד משעריו לא הגיע משם. במארקה כתבו בכתבה גדולה שאסנסיו דפק על השולחן והראה את סוף הדרך של ה-B-B-C. בינתיים כשבייל נראה קר ולא מדויק ולא מחובר - אסנסיו לוהט ונחוש, כמו בחודש אוגוסט. זה היה שער ליגה ראשון שלו מאז הגולאסו נגד לאס-פלמאס בפצצה מחוץ לרחבה, ו-105 ימים עברו מאז. אין ספק ששער הליגה הבא שלו יגיע הרבה יותר מהר. “אני מאושר מאיך שהדברים הסתדרו לאחרונה”, אמר, והוא חולם לשחק נגד פאריס.

רובן חימנז מהמארקה הלך רחוק אפילו יותר וכתב 'זידאן - תן לאסנסיו להיות כמו ראול’. הוא כותב על החשיבות הגדולה של המאמן בתחילת הדרך של שחקן צעיר, על אחת כמה וכמה במועדון גדול. הוא כותב שהבכורה המחשמלת של ראול השפיעה על דור של שחקנים ולא נמצא לו יורש כי קשה למצוא. אבל שהוא לימד את כולם לרוץ לעבר השער אחרי כל בעיטה ולהאמין שהשוער ישמיט אותה כדי לכבוש מהריבאונד. ‘אתה רוצה שהכדור יגיע לאסנסיו, בואו נראה מה הוא יעשה עכשיו’, כותב חימנז, 'אבל כדי שזה יקרה - זידאן צריך להיות ואלדאנו, שגילה את ראול ונתן לו לפרוש כנפיים.

אסנסיו טוב כשהוא פותח’, כתבו ב-AS והראו ש-80% משעריו העונה הגיעו כשאסנסיו קיבל את חולצת ההרכב הראשון. ‘אסנסיו הוא גאון וחצוף גם יחד’, הוסיפו, ובמשחקים בהם פתח העונה המאזן הוא 14-3-1. ‘פאריס נמצאת במרחק של פחות משבועיים’, הוסיפו ב-AS והזכירו שאסנסיו כבר נתן את שלו במשחקים הגדולים. אמנם נגד באיירן ויובה הוא אכן עלה מהספסל וכבש שערים שניפחו את התוצאה, בערך, בדקות האחרונות - אבל אם הזיכרון שלכם קצר אז תשאלו את בארסה.

דבר התקשורת:: הבעיות של איסקו, והפיתרון: כריסטיאנו

הספירה לאחור לקראת פאריס מתחילה ובתקשורת עוסקים היום בהערכות לגבי מצבם של הפצועים האמיתיים ולא אלה שסתם נחו - מרסלו, טוני קרוס ולוקה מודריץ’. נכון לעכשיו הבשורה היא שאין בשורה. במארקה תהו על האופציות החלופיות של זידאן במקרה הפסימי. נאצ’ו יכול לשחק כמגן שמאלי למרות שקשה לו מאוד התקפית שם, והוא עדיף על תיאו| בקישור ניתן להשתמש בקובאצ’יץ’ ע"ח אחד מהם, אפשר לשחק עם איסקו וגם עם לוקאס או אסנסיו שעושים הרבה הגנה ובכך המערך משתנה. מה דעתכם?

מעבר לכך, במארקה וב-AS חוזרים לקטול את ריאל מדריד, ובצדק, ונראה שכבר היינו בסרט הזה:

'35 שערים - ושוב כלום’, בישרה כותרת במארקה שדיברה על רצף הכיבושים היפה של ריאל מדריד מאז ההפסד המתסכל לויאריאל בברנבאו, ושוב יצא שריאל מדריד לא כובשת. ריאל כבשה 35 שערים בעשרה משחקים בכל המסגרות מאז, כולל שלישייה נגד פאריס, ואם היינו מתייחסים למאזן הליגה בלבד המאזן טוב יותר וצוין לא אחת - 30 שערים בשבעת המחזורים האחרונים. הפעם, במשחק הזה הפעם היא לא היתה מסוכנת ולא הייתה קרובה לכבוש; עוד בנושא הכיבושים, ב-AS כתבו שריאל מדריד השוותה את השיא השלילי מעונת הבכורה של מוריניו, שגם אז היו לה שישה משחקי ליגה בהם היא לא כבשה, משחק הפתיחה נגד מאיורקה ובמחזור החמישי נגד לבאנטה בין היתר, אבל לעונה הזו יש עוד פרק זמן ארוך יחד עם משחקים קשים כמו הדרבי בברנבאו, הקלאסיקו בקאמפ-נואו בעיקר וגם הפיחואן נגד סביליה אם תרצו.

בכתבה אחרת צוין ‘הפתעות לא נעימות’, ודובר על כך שריאל מדריד כבר הצליחה השנה לפתח מומנטום אבל נכנעה תמיד לקבוצות מהחלק התחתון בטבלה. כך היה ברצף ארבעת נצחונות הליגה בסיבוב הקודם, רצף שנקטע ע"י ג’ירונה העולה החדשה, וכאמור נגד אספניול. הזכירו גם את העובדה שולנסיה אמנם סחטה תיקו בברנבאו אך היה ברור שהשנה היא תדבר חזק בצמרת, והתיקו נגד לבאנטה במחזור השלישי בברנבאו היה בלתי-הגיוני.

רבים היו חלשים מול אספניול אבל מי שחוטף בלי הכרה הוא איסקו. כמעט חצי דקה(28 שניות אם נדייק) - עד שירד מהמגרש עם אות החילוף. במארקה כתבו שמראדונה כבש את שער המאה על פני חצי מגרש בעשרה שניות, ואיסקו בקושי זז למרות שריאל מדריד הייתה צריכה גול כשהמצב היה 0:0. ב-AS נכתב שאיסקו הוא ‘הקורבן התמידי’ של זידאן, כשהוחלף ב-76% מהמשחקים בהם פתח בהרכב מאז הגיע המאמן הצרפתי. ‘דקה 70 במשחק, וכמו שעון שוויצרי - זידאן מתעורר אז. איסקו לרוב הוא זה שיוצא’. איסקו פתח בהרכב 68 פעמים. רק 16 משחקים הוא סיים. נכתב שנגד לאס-פלמאס במרץ 2016 הוא זרק את הבקבוק בזעם אחרי שהוחלף. העונה אגב איסקו כבר איבד יותר כדורים(451) מאשר בכל העונה שעברה. ואין ספק שאחרי עונה פנטסטית הוא פשוט הלך אחורה.

אז מה הפיתרון? האיש שבתמונה. ריאל מדריד שוב תלויה טוטאלית בכריסטיאנו רונאלדו, הכריזו במארקה. שחקנים שהציגו כושר נפלא לאחרונה - לא הסתדרו בלעדיו, והוכיחו שרק איתו ‘הכל הולך’. אמנם כריסטיאנו גם כן היה שותף לחלק מהאכזבות השנה אבל הוא בכושר מעולה. 12 שערים כבש כריסטיאנו בשבעת המשחקים האחרונים. עוד נכתב שהפחד הגדול של ריאל מדריד הוא לא לכבוש בפאריס. נכתב שכריסטיאנו כבש עשרה שערים נגד באיירן, יובה ואתלטיקו, כך ששוב כל העיניים אליו. וזידאן עושה הכל כדי שהוא ייתן את שלו בצ’מפיונס. כריסטיאנו שותף רק ב-9 מ-15 המשחקים בשנה החדשה. הוא לא שיחק בגביע, וקיבל מנוחה גם במשחק החוץ נגד לגאנס. עכשיו אין יותר מקום למנוחות…

אריגו סאקי: ׳ציפיתי לראות את פסז׳ עם סכין בין השיניים וראיתי את ריאל מדריד עם סיגר בפה׳.
אחלה תיאור

היום שאחרי ההעפלה ל-1/4 גמר הצ’מפיונס בפעם השמינית ברציפות.

כותרות העיתונים הבוקר:: | מארקה: כדאי לכם ללמוד, ובסיקור המשחק נכתב על כריסטיאנו ‘המלך כבש את פאריס’, שער ה-AS: ‘בשער הניצחון’| וגם כל הכותרות והפרגונים מהתקשורת ברחבי העולם: ‘ריאל מדריד משכנעת את אירופה - היא רוצה להגיע לקייב’. ב-‘אל-פאיס’ נכתב - “ריאל הרגישה בפאריס כמו בפארק שעשועים. פאריס עדיין מחפשת את גן העדן אליו הגיעה ריאל מדריד כל-כך הרבה פעמים בהיסטוריה שלה”. ב-‘אל-מונדו’ נכתב - “ריאל תפסה את כס המלוכה בפאריס ושמרה את העונה בחיים. המלכה של הטורניר עדיין נושמת”. ב-‘גאזטה דלה-ספורט’ האיטלקי כתבו - “ליגת האלופות היא תמיד הזמן של ריאל מדריד. זו לא תהיה הפתעה לראות אותם בקייב”.
שימו לב שבאופן מאוד לא שכיח, גם לא אחרי גמרים - המארקה וה-AS בדיוק עם אותה תמונה בשער העיתון - כריסטיאנו וקרבחאל חוגגים את שער היתרון.

התגובות אחרי פאריס:: זידאן:“מברך את השחקנים אחרי משחק נהדר. אני גאה”| קובאצ’יץ’:“המועדון הזה נולד כדי לנצח”.

הנוק-אאוט העצום של המאמן זידאן והחיה כריסטיאנו.

כריסטיאנו עם מאזן מטורף של 22 שערים ב-13 משחקי הצ’מפיונס האחרונים שלו, והוא לא מרחם על אף אחת| זידאן ניצח סה"כ בתשעה ‘נוק-אאוט’ כולל משחקי הגמר, והשיג דאבל מול רומא, נאפולי, באיירן מינכן ופאריס.

image

כותרות העיתונים הבוקר

שער המארקה:

'המהפכה הצרפתית’| לוקאס ואסקס ואסנסיו הובילו את המריטוקרטיה של זידאן| לוקאס ואסקס הציג את המועמדות שלו לסגל המונדיאל לעיניו הבוחנות של מאמן הנבחרת לופטגי ביציע, ואסנסיו סינוור את כולם עם היכולת שלו מול הצרפתים. במשחק הראשון נגד פאריס הם עלו בסה"כ מהספסל בישורת האחרונה והביאו את המפנה, ובגומלין הם כבר השתלטו על המקום בהרכב כשהם מדיחים שחקנים כמו בייל ואיסקו, ובונים יחד את השער הראשון של כריסטיאנו. אין ספק שמדובר בעונה היסטורית עבור שניהם. לוקאס לא צעיר במיוחד אבל בתקשורת ממשיכים לכנות אותו כילד. זה הזמן של הצעירים.

לוקאס ואסקס ואסנסיו היו הפנים של ריאל מדריד והובילו את הכישרון של הקבוצה של זידאן, פירגנו בכתבה. ‘כמובן שאני רוצה לנסוע לרוסיה ולהיות חלק מהנבחרת’, אמר לוקאס שהוסיף שהוא נהנה מהרגע בינתיים ולא חושב רחוק. אני תמיד שמח לקבל הזדמנויות מהמאמן. אם הוא לא היה בוחר בי בפאריס לא הייתי מתאכזב, זו לא הדרך שלי’. ולגבי אסנסיו? בצרפת פרשני ספורט בכירים אמרו - ‘יש הרבה מה לומר על אמבפה, אבל צריך לפרגן לאסנסיו שגנב את ההצגה’.

ב-AS התייחסו בעיקר ללוקאס ואסקס - מספרים של גלאקטיקוס. לוקאס ואסקס צריך לשפשף את העינים. הוא מגיע לרגעי ההכרעה של העונה בכושר הטוב ביותר בקריירה שלו וכשהוא שחקן הרכב חשוב בריאל מדריד. כה, החלום להיות חלק מסגל נבחרת ספרד במונדיאל ברוסיה - יקרום עור וגידים. הבישול שלו לכריסטיאנו רונאלדו, מצד שמאל, ברגל החלשה שלו - היה גאוני. לוקאס ואסקס הוא גם שיאן הבישולים של ריאל מדריד העונה עם 13 כאלה, כשרק ליאו מסי בישל יותר ממנו(15). ולוקאס עשה זאת בפחות דקות - 1950 דקות. יש לו שבעה שערים בכל המסגרות - 3 בליגה ו-3 בגביע המלך ואחד בצ’מפיונס-ליג - שער הניצחון נגד דורטמונד בברנבאו במשחק חסר חשיבות.

זידאן השאיר את לוקאס ואסקס על הספסל נגד חטאפה ונתן רמז עבה לקראת האפשרות שיפתח בהרכב במשחק החשוב ביותר של ריאל מדריד העונה. הפעם הוא לא יסתפק בדקות ספורות מהספסל. אחרי השינוי שהביא במשחק הראשון, הוא פתח בהרכב במשחק המצוין נגד אלאבס ובהמשך גם נגד אספניול שהם היה מהבודדים משחקני ריאל מדריד שהציגו משחק סביר. מאז המשחק נגד סוסיאדד הוא מעורב בהכי הרבה שערים של ריאל מדריד חוץ מכריסטיאנו(11 שערים ובישול אחד) כאשר יש לו שני שערים ועוד 6 בישולים. בליגה הספרדית הוא פתח בהרכב רק 8 פעמים ורשם 22 הופעות. נגד אלאבס הוא קיבל את חולצת ההרכב בליגה בפעם ה-30 בסה"כ, אשר תורגמו למאזן נקי מהפסדים - 28 נצ’ ו-2 תוצאות תיקו. כמובן שהעונה הוא גם שיאן ההופעות של ריאל מדריד עם 39 משחקים, אחרי שאשתקד הגיע ל-50 הופעות.

בכתבה אחרת נכתב יחד עם השוואה ל-M-S-N של בארסה שזו סוף עידן הטרינדטה. לוקאס ואסנסיו כל-כך טובים שהם לא מותירים סיכוי ל-B-B-C ששיחקו יחד רק 5 פעמים ב-15 המשחקים האחרונים למרות שבייל הפצועה תמידי דווקא בריא לחלוטין באחד מהרצפים הארוכים ביותר שלו.

כמובן שבמארקה לא יכלו להתאפק. באתר העלו כתבה עם ציטוט לא רשמי מפי אחד השחקנים - “למה שלא נזכה בליגת האלופות בפעם השלישית ברציפות?”, והניצחון הכפול בפאריס כמובן הביא להתרוממות רוח משמעותית, ובריאל מצפים בכיליון עינים להגרלת 1/4 הגמר בשישי הבא. במארקה הריצו הבוקר סקר שכבר תפס למעלה מ-32 אלף הצבעות, ו-55% מהאוהדים טוענים שריאל מדריד פייבוריטית לעוד זכייה. מנגד, כתבי המארקה חלוקים. דלפין מולרו כתב ‘כן’- יש את בארסה, ובאיירן וסיטי, אבל ריאל מדריד היא משהו אחר. היא נתנה מכה על השולחן. מי מעז להתעסק עם כס המלוכה של ריאל?| רובן חימנז גם כתב ‘כן’ - בואו נראה מי מבטל את ריאל מדריד, איך העיזו להספיד אותה עוד לפני שריקת הפתיחה. בנוק-אאוט כריסטיאנו חם-חם…| פטריסיה טרובה כתבה ‘לא’ - ראמוס בעצמו אמר שזה בסה"כ רבע הגמר וצריך לשים את היכולת של ריאל בפרופורציות מול סיטי, בארסה ואחרות| דוד מדינה כתב גם ‘לא’ - ריאל אחת הפייבוריטיות אבל היא לא יציבה בניגוד לסיטי, בארסה ובאיירן.

כתבה אחת: סרחיו ראמוס - קפטן צ’מפיונס. מאז ירש את סרט הקפטן מאיקר קסיאס בקיץ 2015 - הקפטן של ריאל מדריד לא הפסיד באף דו-קרב בצ’מפיונס כולל שני נצחונות חשובים בגמרים. עוד נכתב ציטוט ישן ולוחם של ראמוס - “את ריאל מדריד צריך להרוג 7 פעמים, כמו החתולים. יש לנו הרבה נשמות”. המאזן של ריאל בצ’מפיונס הוא. עוד נכתב שריאל סופגת במשחקים הקשים בצ’מפיונס פחות מאשר בממוצע במשחקי הליגה. אף-אחד לא רוצה להתעסק עם הקפטן שהניף את הגביע כבר פעמיים ברציפות…

שני נושאים עיקריים היום: ראיון של אשרף במארקה והוא מודיע על רצונו להישאר בקבוצה גם ע"ח מיעוט דקות בעונה הבאה| וקצת על בורחה מאיורל שקם לתחייה בנבחרת הצעירה של ספרד U21.

אשרף רוצה להישאר, וגם: בורחה מאיורל פורח בספרד הצעירה

“מאוד רציתי לשמור על ניימאר, אבל זידאן העדיף את נאצ’ו ובחר נכון”. בחודש דצמבר, רגע לפני הקלאסיקו, אשרף חכימי כבש שער בכורה בקבוצה הבוגרת כשריאל מדריד הביסה את סביליה 5:0. השער ההוא מיתג אותו כוכב בארצו וכמגן הימני, ה-‘2’ של נבחרת מרוקו שחוזרת למונדיאל. אותה מרוקו תפגוש את ספרד בשלב הבתים. אחרי ששיחק 90 דק’ נגד אוזבקיסטן בקאזאבלנקה ונהנה מאוד בפגרת הנבחרות - הוא התראין למארקה.

נלך קצת אחורה. בסוף ספטמבר התפשטה מהר מאוד ידיעה בספרד לפיו קרבחאל ייעדר לתקופה בלתי ידועה. אשרף חכימי המגן של קסטיליה קיבל את חולצת ההרכב במהירות הבזק ופתח ב-11 נגד אספניול. הוא השלים באותו חודש גם משחק מלא נגד חטאפה(2:1) ושותף גם בהפסד לג’ירונה אז הוחלף. רגע השיא שלו היה משחק ליגת האלופות הראשון שלו - נגד טוטנהאם בברנבאו שהסתיים ב-1:1. מאז הוא בעיקר נמצא מחוץ לסגל(שותף לאחרונה בהפסד לאספניול) אבל הילד הצעיר, יליד 1998, לא ממהר לשום מקום, ואם זה תלוי בו הוא ימשיך בקבוצה.

האם הניצחון הגדול של ספרד על ארגנטינה מפחיד אתכם יותר לקראת המשחק במונדיאל?

• “לא, לא אכפת לנו מהניצחון שלהם. אנחנו יודעים איך ספרד משחקת וכמה היא עוצמתית. הם נבחרת נהדרת ואנחנו נכבד אותה כי היא אלופת העולם של 2010. ננסה להיערך בהתאם ולתת משחק טוב בכל-מקרה”.

האם אתה חושב שמרוקו ערוכה לקראת המונדיאל ברוסיה?

• “אנחנו צריכים לזכור שגביע העולם הוא פסגת הכדורגל והרבה נבחרות היו מתחלפות איתנו. חשוב שנהיה מחויבים אך נהנה מהרגע ולא נהיה לחוצים. זה יהיה חלום גדול לעבור את שלב הבתים”.

בנבחרת יש לך תפקיד חשוב יותר מאשר בריאל מדריד. האם שם הלחץ אחר?

• “כאן(בנבחרת) אני מרגיש חשוב יותר ללא ספק, האוהדים מאוד מחבבים אותי ואני שמח לאור האמון של המאמן, אבל אני מחוייב באותה מידה לריאל מדריד ותמיד מנסה לעשות את הטוב ביותר, לעתים זה מצליח. אני צעיר וצריך ללמוד עוד הרבה ולהשתפר. אני מעריך כל דקה בריאל מדריד”.

האם היה לך ברור מאז ומעולם שתשחק בנבחרת מרוקו?

• “ללא ספק, רציתי לשחק במרוקו וכך היה מהנבחרות הצעירות. אני גאה לייצג את הארץ והמדינה שלי”.

לאור ההיעדרות של קרבחאל, היית יכול לשחק נגד פאריס ולשמור על ניימאר. התאכזבת שזה לא קרה?

• “לא, בכלל לא. זידאן לא הודיע לנו מי ישחק, לא ידעתי אם אשחק או לא. המאמן החליט לשים את נאצ’ו שהיה נפלא ואני שמח שהקבוצה עברה את פאריס. אני כאן כדי לעזור למאמן מתי שיבחר בי”.

נכון, אבל זה אחד מאותם לילות שהופכים שחקן צעיר לשחקן ויתוק וחשוב. לשמור על ניימאר בליגת האלופות זה לא דבר קטן.

• “כן, טוב, ברור שהייתי רוצה לשחק מול ניימאר והייתי משתמש בכל האמצעים ומשחק אגרסיבי אם צריך, אבל המאמן בחר טוב כששיחק עם נאצ’ו המנוסה”. אשרף מהנהן בחיוך חיובי כשאומרים לו שאולי תהיה העדפה מתקנת מול יובנטוס.

מה דעתך על צמד המשחקים מול יובה?

• “אנחנו יודעים שאלה משחקים מסובכים מאוד. נרצה להעביר את ההכרעה הביתה לסנטיאגו ברנבאו. הדברים הקטנים יכריעו את המשחק”.

האם אתה רואה את עצמך בריאל מדריד בעונה הבאה או שתחפש דקות משחק במקומות אחרים?

• “אני תמיד רואה את עצמי בריאל מדריד. כל החיים שלי הייתי בריאל מדריד. אני מקווה להמשיך כאן שנים רבות”.

אתם מדברים על המונדיאל בחדר ההלבשה הלבן?

• “כן, לפעמים אנחנו מתבדחים בנושא. אבל עדיין נותר הרבה זמן ואנחנו מתמקדים במה שקורה ולריאל מדריד יש מטרה חשובה עד סיום העונה”.

האם אתה תהסס לשחק מול כריסטיאנו? פורטוגל אלופת אירופה.

• “זו תהיה חוויה גדולה עבורי אבל שוב, אנחנו עדיין לא חושבים על זה. אנחנו מרוכזים אך ורק בריאל מדריד”.

מה דעתך על השלושער של איסקו בנבחרת?

• “אני מאוד שמח עבורו. הוא שחקן גדול שמגיע לו שיישחק ויכדרר וישמח כל הזמן. אני מקווה שהוא לא יהיה בכושר כזה נגדינו אחרת יהיה קשה לעצור אותו”.

דני קרבחאל גם עבר דרך ארוכה מהקבוצות הצעירות עד להרכב הראשון.

• “בשבילי דני קרבחאל הוא דוגמא. הוא קאנטראנו כמוני. הוא משחק בהרכב בצדק כי הוא המגן הטוב ביותר בעולם. אני מנסה להסתכל עליו כדי ללמוד. אני אוהב מאוד את צורת המשחק שלו. הוא אחראי בהגנה ותוקף עם הרבה ביטחון בהתקפה”.

המדינה שלך נאבקת כדי לארח את מונדיאל 2026. מדרידיסטאס רבים יכולים לבוא לעודד אותך…

• “נשמח מאוד לשחק כאן עם האוהדים שלנו, אנחנו נהיה גאים ונרצה לברך את כולם, לא רק את אנשי ריאל מדריד או אוהדיה. הלוואי שזה יתגשם”.
    המדינה שלך נאבקת לארח את גביע העולם 2026. מדרידסטים רבים יכולים לבוא לעודד אותך.מה זה אומר?

גם הוא זוהר בנבחרת: בורחה מאיורל. במארקה עפים על בורחה מאיורל שעושה חיים משוגים בנבחרת ספרדU21 של אלברט סלאדס וכבש חמישה שערים בשני המשחקים האחרונים, ובעצם קוראים לזידאן להשתמש בבחור במשחקי הליגה שהם חסרי חשיבות. ‘בכל פעם שיש ספק בנוגע ליכולת ההתפתחות של בורחה ככדורגלן בריאל מדריד - הוא עונה בשערים. בנבחרת או בקבוצה’. בריאל הוא כבש חמישה ובישל עוד שניים ב-772 דקות. בנבחרת אתם מכירים את המספרים ואם נלך משחק אחד אחורה לפני הפגרה הזו, יש לו שישה שערים בשלושה משחקים. בורחה כבש ‘שלושער מושלם’ בכל דרך אפשרית והראה עד כמה הוא מגוון.

“בכל פעם הוא משחק עם מוטיבצייה אדירה. אני מבין שקשה לו להשתלב בקבוצה שלו כי זו בכל-זאת ריאל מדריד, אבל בספרד הוא נותן גולים בכל הגילאים” החמיא סלאדס, והחלוץ לא נותר חייב - "אני אסיר תודה לסלאדס שלקח אותי בחשבון גם כשהתקשתי להשתלב בגרמניה הרחוקה[וולפסבורג]. מספר לא מבוטל של קבוצות רוצות את בורחה מאיורל, אבל לפחות לפי הגישה שלו - יצטרכו להזיז אותו בכוח מריאל מדריד, כלומר: רק אם המועדון יראה לו את הדלת החוצה. “אני לא מוריד את הרגל מהגז. תמיד ישנה האפשרות שאני אשחק והמאמן יבחר בי. אני מוכן מדי יום לקבל את הצ’אנס ולנסות לנצל אותו”, אמר אחרי משחק גביע בתחילת השנה. “אני הולך לעבוד קשה בריאל מדריד”, אמר בחיוך אחרי שנפרד מחבריו בנבחרת. דני סבאיוס וחסוס ואייחו באותה הסירה…

אחרי משחקים כאלה כמו נגד יובה, המוח, הלב והידיים(המקלדת) עובדים שעות נוספות, שלא ייגמר לעולם. הנה כל דברי התקשורת לאחר הניצחון הענק בטורינו:

התגובות לאחר המשחק

מייד עם סיום הפארדיטזו על אדמת איטליה, כיאה למשחק גדול, החבר’ה לא רק רצו להתראיין בתקשורת אלא גם לפרסם משפט-שתיים לאוהדים ברשתות החברתיות. כך עשה הקפטן ראמוס עם ‘לילה של ריאל’ וכן לוקאס ואסקס(שבעצם ‘אחראי’ למספרת של כריסטיאנו’) שכתב ‘גאה להיות חלק מהקבוצה הזו. ריאל מדריד תמיד רוצה יותר’. אלבארו ארבלואה האקס האהוב צייץ בטוויטר מה שהפך לויראלי, וריגש - “כריסטיאנו יכול לעזוב את כדור הארץ ולשחק על מאדים. הוא עשה כבר הכל”. הקפטן בופון ששוב סבל מכריסטיאנו, פירגן לו ואמר - “הוא ברמה של מראדונה ופלה(וגם מסי)”. והנה מה שהיה לצד המנצח לומר לאחר המשחק:

המאמן זידאן הגיב כך, בדיוק כמוכם, הלם מוחלט, אחרי שכריסטיאנו כבש מספרת מהסרטים. לאחר המשחק הוציאו ממנו ציטוט - “הגול שלו הוא אחד הגדולים בהיסטוריה של ליגת האלופות, אני אפילו קצת מקנא בו[“אבל הוא לא יפה כמו שלי”]. התגובה שלי טבעית, אני לא רק מאמן כדורגל אלא גם אוהד. אני שמח על מה שהוא עשה, אין דברים כאלה” בהקשר של כריסטיאנו, זידאן הסכים עם בופון…

סרחיו ראמוס אמר - “אני מופתע מהשער של כריסטיאנו, זה נהדר, אבל אני רוצה לפרגן לכל השחקנים על עבודה קולקטיבית נהדרת”, והמשיך בקו הזה - “היה לנו משחק שלם, עשינו צעד חשוב, התוצאה נהדרת והכל הסתדר כפי שתיכננו, ואפילו שמרנו על שער נקי”. שוב בחזרה לכריסטיאנו - “הוא בכושר מפחיד, הלוואי וזה יישאר ככה עד סיום העונה”. על הריספקט מהקהל של יובה - “מגיעה לו ההכרה הציבורית הזו, הוא מיוחד”. לגבי הכרטיס הצהוב שימנע ממנו לשחק בגומלין - “דחפו אותי, זה לא הוגן, אבל זה לא כזה נורא”.

השוער קיילור נאבאס דיבר על ההדיפה הנהדרת מול היגואין או יותר נכון התייחס לקבוצה עצמה - “צריך להיות מרוצים מאוד ממשחק כזה, ניצחנו 3:0 יריבה גדולה. נהיה צנועים עם רגליים על הקרקע ונעבוד קשה גם בגומלין כדי שלא יהיה ספק לגבי חצי הגמר. אנחנו מסוכנים אבל לכל קבוצה יש את הנשק שלה. יש לנו יתרון אבל המטרה לא הושגה”. על הגול של כריסטיאנו - “לא הייתה לו ברירה אחרת, הוא קפץ לגובה מדהים ותקע את זה איפה שאף שוער לא היה הודף, שער מושלם”. לגבי העונה הבאה - “יש לי חוזה, אני רגוע ועובד טוב, העתיד - רק אלוהים יודע, מה שאגיד זה חסר תועלת, אני נהנה מכל רגע בקבוצה ובטח במשחקים כמו היום, יש לי ביטחון ואמון מחברי הצוות והמאמנים”.

גם דני קרבחאל, שבישל את השער, התייחס לגבי השאלה: כריסטיאנו בגלאזגו או זידאן - שניהם נפלאים ומרגשים אבל הגול של המאמן שלנו עדיף!"(צוחק), “משום שזה היה בגמר, זה חשוב יותר”. די-סטפאנו, פלה, מראדונה או כריסטיאנו - “כולם כתבו את שמם בהיסטוריה ועכשיו כריסטיאנו הוא האיש וכולם נהנים ממנו”. על מחיאות הכפיים בטורינו - “קהל שמבין כדורגל צריך להעריך יריב כמוהו”. על הגומלין - “זה תלוי בנו אבל יובה יודעת לתקוף, היא תבוא לתקוף ואין לה מה להפסיד”. על איסקו - “המאמן מתקשה לבחור את ה-11 בנקודה הזו, וזה מובן, אבל איסקו עשה משחק נהדר ואנחנו גאים בו. כולנו יחד”.

כריסטיאנו רונאלדו עצמו, גיבור הערב, התראיין לאופ"א לשם שינוי וקודם כל הודה לקהל של יובנטוס על המחווה ומחיאות הכפיים. “אני מודה לקהל של יובה, זה רגע מדהים בשבילי, זה עדיין לא קרה לי בקריירה. לא ציפיתי לכבוש שער כזה, זה שער מיוחד עבורי, חיפשתי גול כזה הרבה זמן והוא אולי היפה בקריירה שלי, זה זיכרון מעולה” כריסטיאנו המשיך וביקש לפרגן לקבוצה שניצחה בצורה מרשימה עם שלושה שערים במגרש מאוד קשה. “עשינו הגנה מעולה וזכינו בכדורים ואז כבשנו”. על חצי הגמר הוא עדיין לא חושב. “ליגת האלופות זה המפעל שלנו, אנחנו אוהבים אותה. אבל נהיה זהירים”.

כותרות העיתונים הבוקר::

שער המארקה::

הגול’| אומרים שתמונה שווה אלף מילים ובמארקה נתנו למספרת לדבר בעד עצמה| כריסטיאנו כבש שער היסטורי במספרת שגרם לקהל המקומי בטורינו להריע לו גם כן| בסיקור באתר נכתב - ‘כריסטיאנו מנצח את השמיים’ והוסיפו שהגולאסו היה זה ששבר סופית את יובה והביא את ריאל מדריד במרחק נגיעה לחצי הגמר. ‘קארדיף הוא נצחי, ריאל מדריד לא התעוררה מהחלום והפעם היא רוצה לעשות את ההיסטוריה שלה בקייב. עבור יובנטוס המצב לא ניתן לשינוי. האלופה האיטלקית שוב התמוטטה מול כריסטיאנו רונאלדו, מלך הכדורגל של היבשת שגזר את דינה. הקבוצה של זידאן, בתחרות שהיא אך ורק שלה, חדה יותר ורואה את האופק והשמיים של קייב. הלבנים לא יורדים מהעננים באירועים האירופאים הגדולים’.

‘ריאל המשיכה במנהג המבורך מבחינתה בשנים אלה. הם השיגו הערכה עצמית וביטחון נגד פאריס, ואז סימנו V וכבשו גם את טורינו. כריסטיאנו עשה די-סטפאנו שכבש נגד יובה בשנות ה-60 בטורינו. כריסטיאנו עם צמד חמישי העונה במפעל, השאיר שער למזכרת, כזה שייכנס להיסטוריה, למקדש של תור הזהב השני של ריאל מדריד. שער השנה לבינתיים’.

‘כריסטיאנו מעטר את האגדה שלו’ - עוד כתבה מפרגנת במארקה. 'זה היה ב-3 באפריל 2018, קרבחאל הגיע לקו הרוחב ושלח את הכדור ללב הרחבה. כריסטיאנו החליט לתפוס טיסה ולעלות באוויר. המטרה שחלם עליה כל-כך הרבה פעמים וניסה - הגיעה בול בזמן, בלילה בלתי-נשכח לריאל מדריד, והאצטדיון בטורינו ידע לקום ולמחוא כאפיים. לך-42 אלף האוהדים לא הייתה ברירה כדי להיכנע ‘לרוצח’, השחקן שתמיד עושה להם נזק, תשאלו את בופון. ‘רונאלדו הוא מכוכב אחר’, אמרו בתקשורת האיטלקית. אפילו לברון ג’יימס צייץ אחרי הגול של כריסטיאנו. כולם ידברו על השער במספרת, אבל זה היה ערב ענק בלי קשר, גם הגול המהיר בדקה השלישית עם החלק החיצון של רגל ימין. שוב היה מהיר מכולם וחד ברחבה, כמו הגול הראשון בקארדיף. יש לו 14 שערים העונה במפעל והפך לשחקן היחיד שכבש בעשרה משחקים ברציפות. אין תיעוד או משהו מוכח לכך שאפשר להמר נגדו. מה יהיה הדבר הבא?

‘מה חסר לו’, כתב קרלוס קארפיו על כריסטיאנו בטור דיעה במארקה. 'הוא חיפש את זה כל-כך הרבה זמן ואחרי הרבהע מאוד שנים - זה סוף-סוף הצליח לו. מה שהיה חסר לו. ואני לא מתכוון לגול הנפלא במספרת. אלא על התשואות המרגשות והאציליות של הקהל של יובה שהבין שתם חלום הצ’מפיונס. זה היה רגע ייחודי שלו במגרש, בקריירה. הוא קיבל כבוד והרבה כנות. תמיד כריסטיאנו סיפר שאחד מהרגעים היפים בקריירה שלו היה כשהקהל של יונייטד ב-2013 הריע לו כשחזר. ואז הוא כבש וכמובן לא חגג. התשואות של אתמול שונות לחלוטין, אמיתיות יותר, אין בינו לבין הקהל של יובה קשר, להפך. רק לפני עשרה חודשים הוא שוב הרס להם את העונה. שחקן ייחודי.

שער ה-AS::

מאיזה כוכב לכת הגעת?’| ב-AS העתיקו את הכותרת מסיקור המשחק ושמו אותה גם בשער העיתון| כריסטיאנו עלה לגובה של 2.23 מטר בעת המספרת| כריסטיאנו אחרי המשחק:“זה היה גול בלתי-נשכח, אני מודה לקהל של יובה”| בופון:“הוא נולד לנצח משחקים. הוא ברמה של פלה ומראדונה(ומסי)”| בסיקור באתר נכתב - ‘כריסטיאנו כבש שער עוצר נשימה במשחק שהיו גם רגעים בו ריאל מדריד סבלה ושרדה. 14 שערים העונה יש לכוכב בליגת האלופות והוא עדיין רעב. גארת’ בייל, מנגד - לא שיחק לרגע’.

‘כריסטיאנו הרחיב את המוזיאון עם יצירה עכשווית טרייה. הוא המשיך את פסטיבל קארדיף ויובנטוס גם אתמול. ולריאל מדריד יש פשוט שחקנים טובים יותר מיובה’. עוד נכתב - 'ריאל מדריד הייתה בטראנס של הצ’מפיונס, כמו בפאריס, כמו בגמר של הזכייה אשתקד, המפעל שהוא שלה. אחרי ניסיון ללחוץ גבוה בשלב מוקדם, יובה שקעה. נכתב שאף קבוצה איטלקית לא התמודדה עם ריאל בצורה כה טובה כמו יובה לאורך שנים אך לא יותר. זידאן בחר את איסקו בהרכב, והוא כל-כך לא צפוי, אולי הדבר הכי לא צפוי בכדורגל העולמי. והציונים? כריסטיאנו קיבל 3 כוכבים וכך גם השוער קיילור, מרסלו, ראמוס, טוני קרוס.

גלרייה יפה של כותרות העיתונים מרחבי העולם[מתוך ה-AS] - לחצו כאן

זיזו אומר שבנזמה סובל. ומה עם הסבל שלנו?

ממש מסכן. לא עושה שום דבר חיובי (למעט החסימה לרונאלדו מול יובה) ובכל זאת משחק בריאל מדריד, פותח בכל המשחקים הגדולים, חי את חלומו של כל כדורגלן מתחיל ומרוויח מיליונים על הדרך. אוי אוי אוי.

הנשיא פרס בראיון: "גמר נגד בארסה? אוקיי, כבר ניצחנו אותם פעמיים העונה"

יממה לפני משחק הגוחלין נגד יובה ב-1/4 גמר ליגת האלופות, בתקשורת האיטלקית תפסו לראיון צפוף את הנשיא פלורנטינו פרס. ב-‘Gazza Mondo’, תוספת מיוחדת של העיתון הידוע ‘הגאזטה דלו-ספורט’, פלורנטינו פרס נשאל על העבר, ההווה וגם העתיד, וכמובן על האיש שבתמונה בשער העיתון[היו יכולים לפרגן בתמונה עם המספרת בטורינו] - כריסטיאנו רונאלדו. הנשיא אמנם חווה לא פעם אכזבות אך הוא יודע להעביר מסרים של שקט, אחדות ואמונה, תמיד מצייר תמונה אופטימית ומי כמו פלורנטינו יודע מהי ריאל מדריד. הנה הראיון::

image

הנשיא פלורנטינו ראה ארבעה גביעי אירופה בשתי הקדנציות שלו בקבוצה - 2002, 2014, 2016 ו-2017. הוא נשאל האם הוא חולם לחלוף על פני הנשיא סנטיאגו ברנבאו שזכה בשישה גביעי אירופה. “כן, ללא ספק, זו המטרה. בזכות ברנבאו האגדי הוכתרנו ע"י פיפ"א בשנת 2000 כמועדון המצליח ביותר במאה ה-20. אנחנו עובדים קשה כדי לקבל את אותה ההכרה ואותו הפרס במאה ה-21”.

מחיאות הכאפיים של הקהל של יובה לכריסטיאנו. “מה שקרה בטורינו היה מאוד מרגש ומדגים את הגדולה של יובה כמועדון ואת הקהל שלהם. כריסטיאנו כבש את אחד השערים המיוחדים במפעל, זה היה נפלא. גם המלך חואן קרלוס שישב לידי אמר ‘איזה ענק הוא’”.

גמר צ’מפיונס אפשרי נגד בארסה. “הדבר החשוב ביותר הוא להגיע לגמר, גם באיירן מינכן מאוד-מאוד מסוכנים וזו יריבה ותיקה שלנו. גמר נגד בארסה? או.קיי, צריך לזכור בסופו של דבר שניצחנו אותם פעמיים העונה - 3:1 בקאמפ-נואו[הנשיא פרס נצפה מוחא כאפיים בהפגנתיות בגול של אסנסיו] ו-2:0 בברנבאו אצלינו”.

זידאן. “הוא הגיע אלינו וזכה בעונתו הראשונה בקבוצה בגביע אירופה התשיעי, ועכשיו בשלב החדש בקריירה שלו הוא כבש את העולם כמאמן ריאל מדריד. הוא גאון כדורגל, על המגרש, על הספסל, בכל מקום. 8 תארים בשנתיים, מה עוד אפשר לבקש”. הנשיא פרס מספר שזידאן אמר לו אחרי הגמר ב-2002 - “ראית, כבוד הנשיא, אני לא מביא מזל רע!” על כך שלקח קשה את ההפסדים בגמרי הצ’מפיונס עם יובה במשך שנתיים ברציפות - ב-1997 לדורטמונד וב-1998 לריאל מדריד.

טוטי. “הוא אגדה, אחד השחקנים שהכי רציתי שילבש את מדי ריאל מדריד בזמן כהונתי בתפקיד. כל אוהד כדורגל רצה אותו. ב-2006 ניסיתי לצרף אותו שוב וחשבתי שאולי מה שקרה באיטליה ישנה את דעתו, אבל הוא אמר לי שהוא לא יכול לעזוב את רומא”.

מהי המשמעות של להיות נשיא ריאל מדריד. “לכבוד הוא לי, ריאל מדריד היא קסם, אהבה נצחית, הקבוצה החשובה והטובה ביותר בהיסטוריה של הכדורגל, זוהי אחריות עצומה”.

הזיכרון הראשון מריאל מדריד. “הגעתי לאצטדיון בפעם הראשונה עם אבי כשהייתי בן ארבע. ראיתי את השחקנים הגדולים ביותר בעולם, ובראש ובראשונה - אלפרדו די-סטפאנו”.

תחילת העונה. “אני חושב שסבלנו מעייפות פיזית רבה וגם מנטאלית, זה טבעי אחרי ששחקנים זכו בהכל. בליגת האלופות הצגנו משחקי על וככה המועדון צריך לשחק תמיד אבל בליגה זה לא הסתדר. באירופה אנחנו קבוצה אחרת. אף קבוצה לא זכתה חמש פעמים ברציפות במפעל במתכונת הישנה ואף מועדון לא זכה פעמיים בליגת האלופות, אבל ריאל מדריד כן”.

כריסטיאנו כיורש של די-סטפאנו. “כריסטיאנו הוא היורש של די-סטפאנו, הוא די-סטפאנו של המאה ה-21. הוא משקף את הערכים של ריאל מדריד בצורה מושלמת - הכישרון, ההקרבה, העבודה הקשה, המקצוענות והשאפתנות והשאיפה לשלמות. ידעתי שהוא יהיה מלך השערים שלנו בכל הזמנים”.

לוקאס ואסקס: גיבור מליון היורו

הוא לעולם לא יהיה באור הזרקורים, וזה לא אכפת לו, הוא לא מעוניין בכך. ובכל-זאת, במארקה יודעים לתת כבוד ללוקאס ואסקס והכותרת מדברת בעד עצמה. הוא הגיע לריאל מדריד בפרוטות אחרי שחלומו לחזור הביתה לקבוצה הבכירה - התגשם, ונחשב למציאה של ממש. על הפנדל הוא אמר - “אין מה לדון בכך, אני מבין את העצבים של יובה, אבל בנעטיה דחף ורמס אותי”.

ב-2 ביולי 2015 זה הפך לרשמי. ריאל מדריד רכשה אותו בחזרה מאספניול בסכום מגוחך של מיליון יורו בלבד(!!!), כמה זה מגוחך. חייבים להזכיר את רפא בניטס שהיה זה שהתעקש להחזיר אותו. הוא הגיע כביכול בעמדה נחותה מדניס צ’רישב, אבל את הרוסי מי זוכר בכלל? לאט-לאט לוקאס פילס את דרכו בריאל מדריד.

במארקה מציגים את הרפרטואר הנפלא של לוקאס, והוא מוכר לכל: הפנדל המרגש בדו-קרב מורט העצבים בסאן-סירו נגד אתלטיקו, כשלוקאס היה הבועט הראשון, הפגין קור-רוח מדהים וסובב את הכדור על האצבע לפני שניגש לבעוט. הוא בישל את השער השלישי לכריסטיאנו בברנבאו בחצי גמר הצ’מפיונס נגד אתלטיקו בעונה שעברה ודאג לעזור לריאל מדריד להשיג יתרון גדול. גם העונה שיתוף הפעולה עבד יפה מאוד. במשחק הראשון נגד פאריס בברנבאו אמנם אסנסיו היה זה שבישל פעמיים, אבל לוקאס הוסיף מהירות ותשוקה, ובגומלין כבר זכה למקום בהרכב. הוא שם את הכדור, מאגף שמאל ובאמצעות הרגל החלשה, בידיוק על הראש של כריסטיאנו שכבש שער חוץ, והם שיתפו פעולה יחד גם בשער הניצחון של קאסמירו. הוא סחט את הפנדל נגד יובה והיה במקום הנכון ובזמן הנכון.

עכשיו החלום של לוקאס הוא להיות חלק מסגל הנבחרת במונדיאל והוא יודע שהמלחמה קשה. הוא כבר נכלל בסגל ביורו 2016 עם דל-בוסקה ואף שולב כמחליף נגד איטליה. לוקאס נהנה מכל רגע, המציאות עולה על כל דימיון. הוא חולם לזכות בגביע אירופה שלישי ברציפות עם ריאל ולהיות בסגל שיפורסם בחודש הבא. זו תהיה עבורו חותמת לעונה מושלמת(45 משחקים: 8 שערים ו-12 בישולים!). אנחנו נחזיק אצבעות…

טור דיעה ב-AS: 'ביי ביי בייל’

תומאס רונסרו, אחד מהעורכים הבכירים של ה-AS וגם ‘מדרידיסטה ידוע’, כזה שתוכלו למצוא באתר מדי שבוע את התגובות(בוידאו) שלו למשחקים של ריאל מדריד - איבד את הסבלנות כלפי גארת’ בייל, כמו רבים מאיתנו. וזו הכותרת של הטור שלו על הוולשי שפורסם הבוקר: “הקיץ הזה - ביי ביי בייל”. הנה הטור המלא::

image

בקיץ 2013 הוא הגיע לברנבאו עם סימן של בלתי-מנוצח: ה-MVP של הליגה האנגלית סחב את טוטנהאם קדימה. הוא מילא את לוח המודעות של ה-Times Square. הוא היה נראה מאוד מחונך ומחויב, ואף מקצוען, והוא גרם לאוהדי ריאל מדריד ולפלורנטינו פרס לפנטז עליו. הרכישה של בייל הייתה ארוכה וקשה אבל זה הגיע. העונה הראשונה שלו הוכתרה כהצלחה גדולה. ריאל זכתה בצ’מפיונס ובגביע המלך כשבשני הגמרים הוא כובש שערים נפלאים. אבל העובדה שהיה במקום הנכון בזמן הנכון כדי לנגוח ברכות לרשת החשופה בליסבון, ועוד קודם לכן מסע הספרינט המטורף בגמר הגביע במאסטייה - היו חזיון תעתועים.

מאז, הכל השתנה: התשוקה המגוזמת והלא-ברורה שלו לגולף, הקושי ללמוד ספרדית(מה שהרחיק אותו מחדר ההלבשה), ובעיקר פציעותיו הבלתי-פוסקות הפכו אותו לצעצוע שבור שאף-אחד כבר לא מצפה ממנו לשום דבר בברנבאו. לא זידאן, לא חבריו, ולא האוהדים. התקווה נעלמה לאט-לאט. הוא לא יקח מנהיגות כמו בנבחרת ווילס אותה הביא לחצי גמר היורו ב-2016, עד שהודח ע"י כריסטיאנו.

אי-אפשר לומר שבייל לא קיבל את הקרדיט, זידאן האמין בו. אבל בייל מיצה את הסבלנות של זידאן שהפך אותו לשחקן מחליף. נמאסו על זידאן התוכניות ‘Plan B - Plan Bale’. הוא עדיין יישחק פה ושם עד סיום העונה, אבל רק כדי שיהיה אפשר למכור אותו. אף-אחד לא חושב או מדמיין אותו כשחקן הרכב, בטח לא שחקן שיעשה את ההבדל נגד באיירן. הוא לא יוכל ללבוש את חליפת הגיבור.

אז מה צפוי לבייל? הוא אולי יגיע למנצ’סטר יונייטד ביוני בתמורה ל-100 מיליון יורו, זו השאיפה או החלום של ריאל מדריד יותר נכון, כדי להחזיר חלק מההשקעה מ-2013. חבל, כי בייל היה יכול להיות דמות עולמית. אבל הוא מעולם לא הבין את הייחודיות של המועדון הזה. היו לו מספיק תנאים פיזים כדי לנצח, אבל האינטיליגנציה הרגשית לא תפסה. בטורינו הוא אפילו לא חגג עם השחקנים את הניצחון הגדול על יובה, האם הוא ראה בכלל את המספרת של כריסטיאנו וחייך? שם היה הרמז הסופי. בייל מנטאלית כבר מחוץ לריאל מדריד במשך זמן רב, וזה עוד מעט יהיה מהלך שישולם. בהצלחה גארת’, להתראות וביי.

בכתבה אחרת שפורסמה כבר אתמול ב-AS, נכתב שזידאן איבד אמון בבייל עוד בעונה שעברה בשל הסיפור סביב הקלאסיקו. בייל פתח בהרכב נגד באיירן במשחק החוץ ב-1/4 הגמר והוחלף בגלל פציעה. זידאן שאל אותו שוב ושוב האם הוא החלים במאת האחוזים, ובייל התעקש לשחק בקלאסיקו בליגה אבל הוחלף כבר בשלב מוקדם. “הוא אמר לי שהוא בסדר”, התנצל זידאן במסיבת העיתונאים אז. עוד הוסיף שבייל היה בהרכב רק ב-61% מהמשחקים בהם היה כשיר, זכר לתקופה האחרונה ולצמד המשחקים נגד פאריס בהם לא פתח בהרכב, ונגד יובה בטורינו כלל לא שותף. ‘הפרצופים העצובים והאבודים של בייל על הספסל הפכו למחזה שכיח לאחרונה בריאל מדריד ולנחלת הכלל’, סיכמו שם.

ובנושא אחר: ב-AS משוכנעים - כריסטיאנו יזכה לחוזה חדש עם שכר משודרג עוד לפני המונדיאל. בלי קשר לאיך העונה הזו תסתיים, במועדון מעריכים ומוקירים את היכולת המשופרת שלו ב-2018.

מישהו כתב בתחילת העונה (גיא?) שבהתחשב בפציעות, בירידה ביכולת ובפריחה של אסנסיו הסוף של הבייל הוא כנראה בילתי נמנע. ובאמת נראה שהעונה היא נקודת האל חזור.

רוב הזמן הוא היחיד מבין ה-BBC שאני מסוגל לראות משחק כדורגל. הבעיה היא שאין לו את הקילריות/ווינריות של רונאלדו או את יכולת הסחיטה של קארים. הוא גם לא במעמד שאפשר להשאיר אותו בסגל מתוך מחווה של רצון טוב או בגלל ערך מוסף חברתי, כמו קונטראו שיעשה לרונאלדו נעים בגב או ארבלואה שיקניט וידרבן. הבנאדם חי פאקינג 5 שנים במדריד ואני יודע יותר ספרדית ממנו אחרי צפייה ב-5 פרקים של ‘המורדים’.

הוא שחקן מצוין. נוגח מדופלם, שמאלית קטלנית והמהירות שלו מוזכרת בכל פעם שהוא על הדשא. אבל הוא יותר נזק מתועלת בפתרון הבעיה הכי גדולה שלנו (פיצוח בונקרים) עם אפס יכולת לייצר משהו במשחק צפוף ואינספור הרמות. מתוך ההנחה (והתקווה) שהוא על משבצת של כוכב שיהווה פתרון נקודתי לבעיה האנושה הזאת כנראה שאין ברירה להיפרד כידידים.

היום שאחרי הניצחון הענק על באיירן:

כל התגובות:: ולפניכם בקצרה: זידאן:“אסנסיו עשה את ההבדל, יש לו הכל. צריך לסבול בליגת האלופות כדי לנצח במשחקים כאלה”| סרחיו ראמוס:" מאמן בריאל תמיד יהיה תחת זכוכית מגדלת, אבל עם זידאן זכינו בגביע פעמיים בניגוד לאחרים. ברור שאין אמפתיה לריאל מדריד אחרי הזכיות האחרונות"| מרקו אסנסיו - "הגומלין יהיה מסובך לא פחות ואף יותר. אני שמח על השער, אני ולוקאס הרחנו את הטעות| לוקאס:“אסנסיו כבש גול גדול של קראק. ריברי שחקן נהדר, משחק כמו בן 25, עשיתי את מה שיכולתי”.

כותרות העיתונים הבוקר::

שער המארקה:

'זהו-זה’| על רקע תמונה של כובש שער הניצחון מרקו אסנסיו, עם החגיגה הרגילה, נכתב למעלה: 'ריאל מדריד עשתה צעד גדול לקראת עוד גמר נוסף אחרי שניצחה במינכן שוב| 'מרסלו ואסנסיו החזירו את ריאל מדריד למשחק| ריאל מדריד כבשה עוד יעד אחרי פאריס וטורינו, כשניצחה גם במינכן| המאמן זידאן:"סבלנו במהלך המשחק| בסיקור המשחק נכתב: ‘האלופה כבר מסתכלת על קייב’ - ככה אלופה עושה את זה. היא לא צריכה להיות טובה יותר מבאיירן ובדקות הקשות היא לא שוקעת. ‘גם בייסורים שאין כמותם - ריאל מנצחת. היא מנצחת בכל דרך’.

image

ריאל מדריד היא הטרור של אירופה’. מאז 1962 לא ניצחה ריאל מדריד בכל שלושת משחקי הנוק-אאוט שלה בגביע אירופה. אם מסתכלים על כל הדרך הארוכה של זידאן, מבחינת משחקי החוץ בנוק-אאוט, הוא סימן גם V פעמיים נוספות באיטליה על רומא באולימפיקו(2:0 ב-2016) ונאפולי אשתקד(3:1), אשתקד הוא ניצח את באיירן כמובן ויש לו תיקו עם סיטי בחוץ(0:0 ב-2016) ושני הפסדים - בוולפסבורג במשחק הראשון ונגד אתלטיקו בגומלין חצי הגמר אשתקד אחרי יתרון משמעותי מהמשחק הראשון(ניצחון 3:0). אגב, ריאל גם רשמה היסטוריה קטנה בשלב הבתים כשלראשונה, בביקור השביעי שלה בדורטמונד - הצליחה לנצח.

בכתבה אחרת נכתב ‘לוקאס ואסנסיו מחקו את ה-B-B-C’, ונכתב שבייל שלא שותף כלל ורשם עוד ערב עצוב על הספסל, ובנזמה ששולב רק כמחליף שני(אסנסיו עלה ע"ח איסקו) - נדחקו הצידה ע"י שני הקשרים הספרדיים - הם משניים בלבד. ‘הזמנים השתנו בריאל מדריד. זידאן שוב הוכיח שאין פרות קדושות וה-B-B-C הם היסטוריה’. כריסטיאנו מרגיש בנוח גם לצד לוקאס ואסנסיו. נכתב שהשער השני במינכן במהלכו כריסטיאנו כלל לא היה שותף - מסמל את השינוי. עוד החמיאו ללוקאס על יכולת מעולה גם כמגן ימני ונכתב שזו כבר לא הפתעה שהוא משחק. ‘עידן חדש החל’, האמנם?

כולם נכנעים לזידאן’, כתב חסוס סאנצ’ז בטור במארקה. הוא דיבר על האמון שלו והסטייל, האישיות, ההחלטות האמיצות, דווקא במשחקים קשים, ‘אקסטרים’ בליגת האלופות. להתראות לכדורגל עם הדיעות הקדומות. התוכנית היא לנצח עבור המועדון ובכל מחיר. אין פרות קדושות, הקבוצה מעל כל שחקן. זידאן גם מגן על כל השחקנים שלו בפני התקשורת אבל כשצריך יודע לקבל החלטות קשות. הוא מאדיר את היריבה ומכבד אותה, בורח מפרובוקציות ולא מדליק את האש, אבל תמיד נותן לשחקנים ביטחון ומחשבה ואמונה שהכל תלוי בהם. ‘הוא מחייך בכל פעם שהוא יכול, יודע שבכדורגל הכל זמני ועל אחת כמה וכמה בריאל מדריד’. והסיום - ‘אולי זידאן המציא מחדש את הדרך לנהל אליטה בכדורגל היום. ואולי הוא יזכה בגביע השלישי ברציפות. המהפכה הצרפתית…’

שער ה-AS:

‘ניצחון עם סבל’| על רקע תמונת שער מרגשת של ראמוס מתחבק עם לוקאס ואסנסיו. למעלה: מהפך עם שערים של מרסלו ואסנסיו| יופ היינקס אמר:“עשינו שתי טעויות גדולות ונתנו לריאל מדריד מתנות”| למטה: ריאל מדריד הייתה פחות טובה במהלך הרבה מאוד דקות נגד באיירן| רובן ובואטנג, וקרבחאל מהצד שלנו - נפצעו והם בספק לגומלין בשלישי הבא| בסיקור המשחק באתר נכתב ‘מדריד בלתי-שבירה’ - ‘בלי לשחק טוב, ריאל שרדה את היתרון של קימיך ואת השליטה של באיירן ועשתה צעד גדול לגמר’. קיילור זכה לציון של כוכב אחד, לוקאס קיבל שלושה כוכבים

המאמן, השחקנים והמועדון קורא לאוהדים לקראת באיירן

המשחק נגד באיירן הוא משחק השנה שלנו”| שער המארקה מתעלם לחלוטין מהמשחק נגד לגאנס והתמונה של בייל כובש נראית מקרית לחלוטין. למטה נכתב שהמאמן זידאן קורא להטריף את הקהל - “ברור שאנחנו צריכים את הקהל איתנו יותר מאיי-פעם”.

כתבה גדולה במארקה דיברה על כך שכולם עם הראש בבאיירן. ‘המאמן, השחקנים וגם המועדון - מטריפים את הקהל לקראת באיירן’, זו הכותרת במארקה. ריאל שיחקה אתמול נגד לגאנס אבל זה הרגיש שהראש במקום אחר, בגומלין חצי גמר הצ’מפיונס נגד באיירן. גם רוב מסיבת העיתונאים לא עסקה בלגאנס אלא רק בבאיירן. “אנחנו צריכים לעשות משחק מעולה, אנחנו מוכנים להכל ויש לנו נחישות רבה. זה המשחק הכי חשוב שלנו השנה”, אמר זידאן שמלא ריספקט לבאיירן לא רק בגלל מה שקרה נגד יובה אלא כי אין לה מה להפסיד.

זידאן מתמקד בסיוע של ‘השחקן ה-12’ - האוהדים. “נצטרך לעשות בברנבאו קרנבל, מסיבת ענק כמו שלא הייתה מעולה. כל האוהדים והמדרידיסימו יודעים מה עומד על הפרק”. המאמן הוסיף - “כל שחקן יודע מה התפקיד שלו, אנחנו נשאיר את הנשמה על המגרש, ויש לנו את ה-DNA של האלופים ואת ההיסטוריה, מנטליות מנצחת”. אמיליו בוטראגיניו הוסיף - “אני מקווה שזה יהיה עוד לילה אירופי גדול בברנבאו”.

ריאל מדריד שיחק נגד לגנס, אבל בראש היה אותו באיירן מינכן. הקבוצה הלבנה משחקת כל העונה באותה רגל שנייה של חצי גמר הליגה בחצי הגמר נגד צוות בוואריה ועל זה מכין תרחיש גיהינום כי מאיימת על היינקס. ריאל מדריד מקווה לעשות טוב 1-2 כי הם השיגו בגרמניה חותם את המעבר לגמר גדול השנה השלישית ברציפות. השמלה החגיגית סנטיאגו ברנבאו כמתחייב לרגל ו זידאן, מודעת להם, פונה האוהדים. "אני לא יודע אם השתמשנו מה שקורה לנו נגד Juve ובאיירן בשנה שעברה. יש לנו לבצע התאמה אנחנו חייבים להיות כל הזמן שאפשר לעבור, אנחנו מוכנים ויש לנו נחישות רבה, אנחנו משחקים את המשחק של השנה ", אמר הצרפתי אחרי המשחק נגד לגנס. המאמן יודע כי הרבה משחק הוא שיחק במשחק הזה לחזור כי הגרמנים יבואו עם הכל כי יש להם מעט להפסיד. הם משחקים את כל כולו וזה בדיוק מה שרוב “פחד” נותן את המאמן הלבן.

“המשחק נגד באיירן יהיה שונה לחלוטין ממה שהיה, אנחנו צריכים את התמיכה של הקהל”, אמר קאסמירו. אפילו האקס איקר קסיאס אמר - “האוהדים הם תמיד המפתח בדו-קרב כזה. הקבוצה צריכה את טיפת הזיעה האחרונה ועוד קצת טירוף לפני הגמר בקייב”. בורחה מאיורל ניסה גם הוא את כוחו - “זה משחק הבית האחרון שלנו בליגת האלופות, והברנבאו יודע מה זה ליגת האלופות. עם התמיכה של הקהל זה קל יותר, אפילו חשוב יותר מהתוצאה במשחק הראשון. אנחנו לא יכולים להיכשל וכך גם האוהדים”.

ובכל-זאת, היה קצת כדורגל אתמול: ריאל מדריד ניצחה 2:1 את לגאנס כשגארת’ בייל הגיע ל-15 שערים העונה(‘מבקש מקום עם שער מס’ 15’), וקארים בנזמה ששוב לא כבש - ענד את סרט הקפטן לראשונה בתקופתו בריאל. בנזמה עדיין תקוע על תשעה שערים העונה, הכי גרוע מאז עונת הבכורה שלו. זידאן לא גילה דבר לקראת באיירן(האם בנזמה בתוכניות או לא? הרי הוא הוחלף בדקה ה-62)ואמר שהוא מעדיף לחייך. בנושא אחר נכתב על בורחה מאיורל עם שערו השישי העונה וזה בפחות מאלף דקות, אך ספק אם יישאר בקבוצה.

מעפילים לגמר בקייב - היום שאחרי:

המספרים מהמשחק:: על גמר שלישי רצוף אתם יודעים, וזה יהיה שישי של כריסטיאנו| וזה היה גם משחק מס’ 250 שלנו בצ’מפיונס| בנזמה השתווה למסי עם שערים בחצי גמר הצ’מפיונס והוא קרוב לעבור את רוד בטבלת הכובשים במפעל| בין היתר - ריאל מדריד כבשה בפעם ה-42 ברציפות במשחק בית באירופה והשוותה את השיא של טוטנהאם, שקבעה אותו בין 1984-1961. הריצה של טוטנהאם נעצרה עם הפסד 1:0 לריאל מדריד במרץ 1985.

התגובות לאחר המשחק - על השירה של ראמוס עם האולטראסור, הציוצים של ארבלואה והיתר ועוד ועוד ועוד| זידאן: “זה היופי שבכדורגל, העיקר שזה נגמר טוב. גם יובה ופאריס ענקיות. עברנו שלוש קבוצות מעולות, בלי סבל זה לא קיים”. המאמן נשאל גם למה שקורה לריאל בברנבאו. “אמרתי אתמול שאם הייתי יכול לשחק כאן כל ערב אז הייתי שמח. אני מודה לקהל על אווירה נהדרת ננוח ונחשוב על הגמר”| ראמוס: “אנחנו חייבים להאמין, זה ב-DNA של המועדון הזה. אנחנו חושבים על הגמר. עשינו היסטוריה ועכשיו אנחנו רוצים להמשיך ולהפוך לאגדות”| קיילור נאבאס: "זה היה משחק קשה מאוד, הם קבוצה נהדרת וסבלנו הרבה, אבל אנחנו שמחים על הגמר. אנחנו עושים היסטוריה. הקבוצה מעולם לא ויתרה. אנחנו מטר מהבאר. מודים לקהל| מודריץ’ היה עצבני כשנשאל על השיפוט - “תמיד רוצים להקטין את ההצלחה שלנו, זה מרגיז. אנחנו עומדים בפני הצעד האחרון והקשה מכולם”.

כותרות העיתונים| כרגיל, מארקה ו-AS, על הגיבורים הבלתי-צפויים, על זידאן שמנצח בנוק-אאוט, כריסטיאנו שהגיע למאה הופעות במדי ריאל בצ’מפיונס וגם על הגמרים שהיו.

שער המארקה:

לא צריך תרגום. על רקע התמונה המרגשת של בנזמה חוגג, נכתבה הסיסמה המוכרת לכל המדרידיסימו: APorLA13| למעלה: ‘ריאל מדריד תהיה בגמר בקייב’!| אלופת אירופה סבלה הרבה נגד באיירן מינכן הנפלאה, אבל תהיה בגמר ליגת האלופות רביעי בחמש שנים ותחפש גביע שלישי רצוף!| שני גולים של בנזמה והדיפות מעולות של קיילור נאבאס הביאו את ריאל מדריד לגמר| רומא נגד ליברפול הערב - נראה מי תהיה היריבה. בסיקור המשחק באתר נכתב ‘ריאל מדריד לעולם לא מתה’, והמילים הראשונות היו ‘כן, המשחק הסתיים’.

כתבה גדולה כמובן דיברה על שני הגיבורים מהמשחק: קיילור ובנזמה. ‘קייב זה ב-K, כמו Keylor’, וכמו Karim’ . דווקא שניים שכמעט ‘עמדו למשפט’ וספגו ביקורות קשות מאוד - היו שם עבור הקבוצה, בשני קצוות המגרש, במשחק הכי קשה שלה העונה כנראה. מרסלו פירגן להם ‘שניים ראויים לכך’. נכתב שבנזמה ראה את שריקות הבוז הקשות מהן סובל, בעיקר העונה, בעונה החלשה שלו - הופכות לקריאות עידוד כשהוא מוחלף. על קיילור כתבו - 8 הצלות, מתוכן 3 יוצאות דופן - הוא הוכיח שהוא ‘אטום’ והביקורת עוברת לידו. גמר ליגת האלופות שלישי שלו| כתבה אחרת כתבה על ‘סאן קיילור נאבאס’ ועל 8 ההצלות הנפלאות שלו, כשגם בבאיירן מינכן בירכו\עקצו בטוויטר - ‘החייה קיילור נאבאס הדף הכל’| על בנזמה הוסיפו שהוא השתווה למסי עם 4 שערים בחצי הגמר(נו באמת) ועל כך שבעונה הגרועה ביותר שלו עדיין יש לילה גדול להיכל התהילה, כזה שלא ישכחו לו במדריד.

ואת המאמן זידאן לא שכחו. בתמונה יצירתית במארקה סימנו את לוח ה-Xים הגדול שלו. זידאן הוא מלך הנוק-אאוט. עד היום ניצח את כל תשעת המצ’אפים שלו מ-2016. אולי בעונת הבכורה ההגרלות היו קלות כמו רומא(פעמיים 2:0), וולפסבורג(הפסד מפתיע בגרמניה ורמונטדה גדולה עם 3:0 בברנבאו) ומנצ’סטר סיטי נטולת האופי - אבל העונה זה סיפור אחר, ואשתקד אסור לשכוח שריאל ניצחה פעמיים את נאפולי 3:1, העיפה את אתלטיקו בחצי הגמר אחרי 3:0 במשחק הראשון כשהגומלין לפרוטוקול, וגם את באיירן כמובן ברבע הגמר עם ניצחון כפול. העונה הדחנו את פאריס סן-ז’רמן(5:2), יובנטוס(4:3), באיירן מינכן(4:3). איך אמר זידאן כשמונה למאמן? ‘אני בטוח שיהיה בסדר’.

שער ה-AS:

לקייב! ריאל מדריד בגמר שלישי ברציפות ורביעי בחמש שנים| בצד ימין, עם תמונות קטנות: בנזמה כבש צמד וקיילור רשם הצלות אדירות| בצד שמאל נכתב שבאיירן הייתה טובה יותר ללא רבב - רשמה 22 איומים לשער, כפול מריאל מדריד, השיגה 11 קרנות והחזיקה בכדור 60%|למעלה מימין: היינקס מחמיא לנאבאס - “ריאל מדריד עברה בזכותו”| בסיקור המשחק באתר נכתב ‘בדרך לגמר עם גיבור’ ונתנו את מרבית תשומת הלב לקיילור נאבאס שקיבל את הציון הכי גבוה - 4 כוכבים

כתבה אחרת באתר דיברה על הגמר ה-16 של ריאל מדריד בליגת האלופות. המאזן ברור לכל: 12 זכיות ו-3 הפסדים, האחרון שבהם מול ליברפול בגמר ב-1981 ומאז ריאל מדריד רק מנצתחת: את יובה ב-1998(1:0), את ולנסיה ב-2000(3:0), את באייר לברקוזן ב-2002(2:1), את אתלטיקו מדריד ב-2014(4:1 בהארכה), וגם ב-2016(1:1 ב-90 דק’, ניצחון בפנדלים) וכאמור את יובנטוס בעונה שעברה(4:1 מוחץ). בכתבה צויינו ההרכבים של כל קבוצה וקבוצה וקצת על סיפורי כל גמר וגמר. עוד נכתב שריאל חולמת על זכייה שלישית ברציפות במפעל, כפי שעשה אייקס בתחילת שנות ה-70(1970-1973) ובאיירן מינכן אחריה(1973-1976). כמובן שריאל עצמה זכתה 5 פעמים ברציפות בגביע(1955-1960).